Setari Cookie-uri

Fata lui ....

Buna fetelor. Am o problema ca sa zic asa . sant casatorita de 4 ani si sotul meu are o fata de 11 ani ( eu nu am copii ,,, nu pot sa am )problema e ca ei au divortat si fata a ramas la ea de cand avea fata 6-7 ani . exa e o femeie care le trage cu bautu are o reputatie proasta si care da o educatie la copil de mama mama............ asa... problema mea este ca ea mai vine in vizita la noi dar ea este certata cu scoala cu ,,,, curatenia cu disciplina si sa nu mai zic cu apa in sensul ca nu i place sa se spele.eu incerc sa o educ sa o invat sa fac totul ca sa fie bine si sa fie cuminte si sa invete carte .Ea nu are in cap decat jocuri desenu manele si mess.......... daca o cert sau i spun cu frumosu nu e bine plange imediat de parca mar impresiona de cate ori o pun la masa sai vreau sa i ofer ceva ceea ce sti( ca acasa e vai mama ei saracie lucie la mine ar avea conditii lux .....) nimic nui convine si face niste mutreeeeeeeeee de numa sa obisnuit de cand sa nascut doarme cu mamasa si cat au fost impreuna au dormit separat ( al meu cu exa ) si fiecare facea ce vroia ea mergea cu spritu si cu fututu prin lume si cica asta e educatie la copil .Problema mea e nu stiu c sai mai fac la copila ca nui cad in gratii nici cum daca vreau sa iasa c eva din ea eu sant omu negru nu daca i las calc si mess ...sant cea mai buna ............daca ma citit cineva si poate sa imi dea un sfat .......VA ROG
crifeli
Postat pe 15 Ianuarie 2011 17:56
cat de bine o cunosti de vb asa de ea????
scorpyoW
Postat pe 15 Ianuarie 2011 18:00
pe cine ????
crifeli
Postat pe 15 Ianuarie 2011 18:14
ATENTII SI BANI PRIMESTE + PENSIE DE 500 RON SI EU MEREU I CUMPAR HAINE SI CE VAD I PREBUIE CA MEREU E VAI DE EA
nui place sa stea cu noi desi ar avea cam ei incapand de la calc la tv si birou tot tot tot da nu vrea
a ramas o data si a spus ca sta doar daca doarme cu mine si cu sotul in pat a pus conditii
asa ceva eu nu accept atunci am dus-o acasa sta la 2 blocuri de langa noi ............
crifeli
Postat pe 15 Ianuarie 2011 18:23
pe bunicu
pe fosta sotie
scorpyoW
Postat pe 15 Ianuarie 2011 18:24
cred ca nu trebe sa ma cobor la mintea ei si a masi care e pretena cu sticla lucra pe la o crama ..........
crifeli
Postat pe 15 Ianuarie 2011 18:25
ei no sa imi puna ea conditii ........... cel mai tare ma enerveaza ca in toata povestea asta doar eu ma agit taicasu nui spune nik de frica sa nu mai dea pe la noi ............... da vine doar cand are de chatuit sau are nevoie de ceva
crifeli
Postat pe 15 Ianuarie 2011 18:27
cica sa nu dea pe la voi
u te agiti si el o da in parti hala tata
scorpyoW
Postat pe 15 Ianuarie 2011 18:31
De la: scorpyoW, la data 2011-01-15 18:31:17cica sa nu dea pe la voi
u te agiti si el o da in parti hala tata
ai inteles anapoda el nu i spune nimic nu i face observatii sau i insufla nici din educatia lui si nici sa fie mai curata nui spune ninic ca zice "" se supara si nu mai vine pe la noi '' atunci ca sa fac sa o las de izbeliste sa faca ce vrea in casa la noi ???? pai maine poimaine ne da in cap nu??????
crifeli
Postat pe 15 Ianuarie 2011 18:34
nu te supara,cati ani ai u,si cati are el?????
scorpyoW
Postat pe 15 Ianuarie 2011 18:37
De la: scorpyoW, la data 2011-01-15 18:37:37nu te supara,cati ani ai u,si cati are el?????
eu 39 el 45 are vreo importanta?
crifeli
Postat pe 15 Ianuarie 2011 18:38
nu mai pus pe ganduri
scorpyoW
Postat pe 15 Ianuarie 2011 18:40
De la: crifeli, la data 2011-01-15 18:34:08
De la: scorpyoW, la data 2011-01-15 18:31:17cica sa nu dea pe la voi
u te agiti si el o da in parti hala tata
ai inteles anapoda el nu i spune nimic nu i face observatii sau i insufla nici din educatia lui si nici sa fie mai curata nui spune ninic ca zice "" se supara si nu mai vine pe la noi '' atunci ca sa fac sa o las de izbeliste sa faca ce vrea in casa la noi ???? pai maine poimaine ne da in cap nu??????


E clar! Fetita a apucat-o pe un drum gresit! Las-o mai moale sa nu ai probleme cu sotul din cauza unei razgaiate! E dificil sa fie cineva in pielea ta!
mimi_ca29
Postat pe 15 Ianuarie 2011 18:40
multi inainte sa fiti fericiti
scorpyoW
Postat pe 15 Ianuarie 2011 18:41
De la: crifeli, la data 2011-01-15 18:25:16cred ca nu trebe sa ma cobor la mintea ei si a masi care e pretena cu sticla lucra pe la o crama ..........

in primul rand tu nu ai nicio treaba cu mama si apucaturile ei in ceea ce priveste copilul, iarasi nu poti sa te impui cu forta...atat timp cat pe tata nu-l intereseaza soarta fetei, iar mama este super permisiva...nu ai prea multe solutii...decat sa scoti calculatorul din priza, pe motiv ca s-a defectat...si explicat pe-un ton categoric,ca in patul tau nu dormi decat tu si sotul tau...in rest vrea atentii, spune-i ca pt ele trebuie sa munceasca...iti aduce un 10, atunci ii vei face un cadou,etc!!!
miss_darine
Postat pe 15 Ianuarie 2011 18:41
el e o fire mai linistita ca sa zic asa f greu isi iese din pepeni .............are un calm ... si multe nu le baga in seama nici pretenii care veneau ..... el pleca la servici si doamna ramanea la una mica cu altu ' a zis las ....ca e un copil si asta e //////// si ce sa invete o fata de la asa mama nu??? pana intr-o zii ... cand nu sa mai putut dar ma rog asta e alta mancare de peste .......... eu vreau sa ma sfatuiti cum sa fac sa ma inteleaga si sotul ca nu o fac cu rautate eu nu am copii si mie draga fata mas putea lipi de ea dar nu e sincera deloc si merge doar pe profit...............
crifeli
Postat pe 15 Ianuarie 2011 18:43
am crezut ca am inebunit yo
dar vad ca mai sunt oameni care gandesc
scorpyoW
Postat pe 15 Ianuarie 2011 18:44
De la: miss_darine, la data 2011-01-15 18:41:18
De la: crifeli, la data 2011-01-15 18:25:16cred ca nu trebe sa ma cobor la mintea ei si a masi care e pretena cu sticla lucra pe la o crama ..........

in primul rand tu nu ai nicio treaba cu mama si apucaturile ei in ceea ce priveste copilul, iarasi nu poti sa te impui cu forta...atat timp cat pe tata nu-l intereseaza soarta fetei, iar mama este super permisiva...nu ai prea multe solutii...decat sa scoti calculatorul din priza, pe motiv ca s-a defectat...si explicat pe-un ton categoric,ca in patul tau nu dormi decat tu si sotul tau...in rest vrea atentii, spune-i ca pt ele trebuie sa munceasca...iti aduce un 10, atunci ii vei face un cadou,etc!!!
scorpyoW
Postat pe 15 Ianuarie 2011 18:44
De la: miss_darine, la data 2011-01-15 18:41:18
De la: crifeli, la data 2011-01-15 18:25:16cred ca nu trebe sa ma cobor la mintea ei si a masi care e pretena cu sticla lucra pe la o crama ..........

in primul rand tu nu ai nicio treaba cu mama si apucaturile ei in ceea ce priveste copilul, iarasi nu poti sa te impui cu forta...atat timp cat pe tata nu-l intereseaza soarta fetei, iar mama este super permisiva...nu ai prea multe solutii...decat sa scoti calculatorul din priza, pe motiv ca s-a defectat...si explicat pe-un ton categoric,ca in patul tau nu dormi decat tu si sotul tau...in rest vrea atentii, spune-i ca pt ele trebuie sa munceasca...iti aduce un 10, atunci ii vei face un cadou,etc!!!
nu ma intereseaza mamasa de calc nu poate fii vorba pt ca eu am laptop ... are acces ca o lasa tacsu mai e un calc in alta camea si inca unul fara net ......de 10 nu poate fii vorba ca mai sus de 6 nu trece neam are 10 doar la engleza si sport sau dastea din ce zice ea ....carnet de note nu vad da pretentiiiii sant
crifeli
Postat pe 15 Ianuarie 2011 18:47
cand am renovat si zugravit am rugat-o sa mute ceva carti intr-o cutie ce credeti ??? brusc a luat-o durerea de cap
crifeli
Postat pe 15 Ianuarie 2011 18:48
eu una nu mai stiu ce sa fac si din cauza asta ma mai cert cu sotul ,,,,, nu ne certam de altceva credeti-ma

poate sant eu rea? ca nu o las sa faca ce vrea?
crifeli
Postat pe 15 Ianuarie 2011 18:51
De la: crifeli, la data 2011-01-15 18:43:40 eu vreau sa ma sfatuiti cum sa fac sa ma inteleaga si sotul ca nu o fac cu rautate eu nu am copii si mie draga fata mas putea lipi de ea dar nu e sincera deloc si merge doar pe profit...............

aici n-ar trebui sa fie nicio problema...discuta cu el f calm, ca te intereseaza soarta fetei, spune-i ce nu-ti place la ea si convinge-l sa participe si el la procesul de disciplinare...pt ca nu cred ca-si doreste ca peste numai mult de 6-7 ani sa afle ca fiica lui se prostitueaza pt bani, sau se drogheaza, sau mai stiu eu ce apucaturi poate lua o fata nesupravegheata in zilele noastre
miss_darine
Postat pe 15 Ianuarie 2011 18:51
De la: scorpyoW, la data 2011-01-15 18:40:25nu mai pus pe ganduri
... pe ce ganduri te am pus draguta doamna????
crifeli
Postat pe 15 Ianuarie 2011 18:55
De la: scorpyoW, la data 2011-01-15 18:44:05am crezut ca am inebunit yo
dar vad ca mai sunt oameni care gandesc
hei scorpiut sau scorpiuta ???? zii si me ce gandesti asa dusssssaaaaa
crifeli
Postat pe 15 Ianuarie 2011 18:57
faza e ca am cam scapat-o din ochi sa zic asa anul trecut ........... eu am fost in spital la fundeni vreo 4 luni si am stat acasa in recuperara apoi iarasi in spital tot la fundeni o luna in septembrie si sotul meu a fost cu mine iar cu fata am vb doar pe mess f putin .....pe la mine nu a dat sa vada ce fac cum ma simt dupa aproape 9 luni cand am vazuto era f schimbata in rau ca sa zic asa..........
crifeli
Postat pe 15 Ianuarie 2011 19:02
inseamna ca a intrat intr-un anturaj, care a schimbat-o...este si la o varsta la care tentatiile sunt mari...iar daca a dat si de gustul banilor, nu va vad bine!
miss_darine
Postat pe 15 Ianuarie 2011 19:06
De la: miss_darine, la data 2011-01-15 19:06:22 inseamna ca a intrat intr-un anturaj, care a schimbat-o...este si la o varsta la care tentatiile sunt mari...iar daca a dat si de gustul banilor, nu va vad bine!
nu primeste bani 3-5 lei destul de rar dar e mediul ala de mahala chefuri manele si asta e mediul maicasi ... care sa intamplat sa ma vada pe drum si beata fiind chiar si azi ma facut troaca de porci in plina strada ca vreau sa prostesc fata .....
crifeli
Postat pe 15 Ianuarie 2011 19:11
asa a fost de la inceput?
scorpyoW
Postat pe 15 Ianuarie 2011 19:14
De la: scorpyoW, la data 2011-01-15 19:14:27asa a fost de la inceput?
... da sa obisnui greu sa zic asa ca din lux sa ajungi in vai de capu ei si nu cred ca isi iubeste tatal
atunci cand spune '' te iubesc tati'' urmeaza vreau ... role ...patine sau bicicleta sau sau sau bicicleta nu iam luat
''
crifeli
Postat pe 15 Ianuarie 2011 19:20
tacasu ar trebui sa toata nebunia asta inca nu e pre tarziu
u nu pre ai cei face
scorpyoW
Postat pe 15 Ianuarie 2011 19:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
tankini...? 7 De la: Barbie30 1 Iulie 2010 18:09
Trebuie sã slabesc!!! 236 De la: battleofwits 12 Martie 2011 20:27
Am nevoie de ajutor! 6 De la: broscoiu 13 Octombrie 2011 17:55
Unul tradat 25 De la: kudika_937848 14 Martie 2014 22:27
De ce nu ne dam seama cand partenerul are 2 relatii? 58 De la: razz 22 Aprilie 2010 01:05