Setari Cookie-uri

Deci cum sa va zic ...

Hehe, scuze de introducere, captatio benevolentiae.

Pe scurt, am 25 de ani si n-am facut niciodata sex. N-o fi bai, dar ... e un tip care se tot tine dupa mine. Imi imi place de el asa si asa, nu ma topesc atunci cand il vad dar nici nu-mi displace.

Problema e urmatoarea - nu imi dau seama daca ii place de mine cu adevarat sau asa se comporta el de obicei.

Nu sunt amorezata sau whatever, dar nu stiu daca sa debutez cu el sau nu.

Precizari suplimentare: e arab (nu ca ar conta prea mult ca nu ma marit cu el si urasc musulmanii - hehe, el e budist, imagine that!) si am vorbit pe mes cateva luni bune inainte sa se mute in Bucuresti.

Uff, sunt confuza!
Kathara
Postat pe 12 August 2008 22:38
Eu zic ca merita ca,macar prima oara sa fie cu cineva mai...special..nu mai cred de mult in povestile cu Feti-Frumosi sau cu zane,chiar nu,dar daca nu exista iubire sau macar un pic de afectiune intre cei doi,vei ramane cu un gust taaare amar.
Acum depinde si de gradul tau de nepasare, nu stiu daca am dreptate
dar as avea o vaga idee ca tot ceea ce vrei tu este sa scapi de "povara" virginitatii.
Eu zic sa te gandesti mai bine (eu una,nu am incredere in arabi,poate de la Clona )E decizia ta,NUMAI a ta,si..Succes

Postat pe 12 August 2008 23:16

Ei, iti dai seama ca vreu sa scap de povara, o sa am 2 in curand - in fine, cat sa mai astept? Evident, mi-ar placea sa fie cu cineva mai deosebit, dar sa astept acus pana la 35 de ani???
Kathara
Postat pe 12 August 2008 23:24
poate e copilaresc ce o sa zic dar...ar fi mai bine sa astepti sa simti si tu niste fluturasi ceva prin stomacel pentru ca prima data sa fie altfel, sa iti aduci aminte cu placere de ea...nu ca ai facut asta doar ca sa scapi de o povara.de ce consideram noi oare asta o povara? barbatii adevarati apreciaza asta. iar cand o sa te indragostesti cu adevarat o sa iti doresti sa fi fost el primul...eu nu am facut asa din pacate. nu regret dar...as fi putut sa astept pana acum...cand am intalnit un barbat extraordinar si pe care nu il merit la cate fite ii fac...e doar alegerea ta normal....si poate ca am prejudecati dar...arab..daca nu mai scapi de el pe urma? hm...greu...ne tii la curent cu ce ai facut,da? eu sunt mai curioasa din fire
ionica_andreea
Postat pe 13 August 2008 09:51
De la: ionica_andreea, la data 2008-08-13 09:51:24poate e copilaresc ce o sa zic dar...ar fi mai bine sa astepti sa simti si tu niste fluturasi ceva prin stomacel pentru ca prima data sa fie altfel, sa iti aduci aminte cu placere de ea...nu ca ai facut asta doar ca sa scapi de o povara.de ce consideram noi oare asta o povara? barbatii adevarati apreciaza asta. iar cand o sa te indragostesti cu adevarat o sa iti doresti sa fi fost el primul...eu nu am facut asa din pacate. nu regret dar...as fi putut sa astept pana acum...cand am intalnit un barbat extraordinar si pe care nu il merit la cate fite ii fac...e doar alegerea ta normal....si poate ca am prejudecati dar...arab..daca nu mai scapi de el pe urma? hm...greu...ne tii la curent cu ce ai facut,da? eu sunt mai curioasa din fire


Nu cred ca barbatii adevarati apreciaza asta - daca mi-ar spune vreun tip ca ma apreciaza ca sunt virgina as lua-o la sanatoasa rapid.

In fine, ma mai gandesc eu - nucre ca nu mai scap de el pe urma, dimpotriva ma astept sa-mi dea papucii pronto.

Si cand il vad pe frate-su am fluturasi vai de sufletul meu.
Kathara
Postat pe 14 August 2008 19:42
Pai atunci de ce sa nu fie frate-su primul, daca tot ai acei fluturasi cand il vezi?
mikha3la
Postat pe 15 August 2008 11:27
nu iti place?! nu iti displace?!
nu stii daca are ceva sentimente sau daca este atras de tine..clar nici tu de el...si plus tu urasti musulmanii...
scuza-ma esti cumva sado-maso?..poate nu o fi asa de importanta pt tin virginitatea..da sa stai sa te gandesti dupa ca tu de fapt il urasti?ca el oricum nu simti si nu simte nimic si toate astea ca sa scapi de virginitate?!
este adevarat ca daca esti virgina si la nunta asta nu inseamna ca o sa iti ridice careva stauie..dar si asa sa o faci cu un oarecare..mi se pare absurd..frate nu este vreo boala sa fii virgina....
beem
Postat pe 15 August 2008 12:47
De la: mikha3la, la data 2008-08-15 11:27:00Pai atunci de ce sa nu fie frate-su primul, daca tot ai acei fluturasi cand il vezi?


Meh, dar cum fac sa ii schimb? Aia-i intrebarea!
Kathara
Postat pe 15 August 2008 15:37
De la: oranjada, la data 2008-08-15 12:47:54nu iti place?! nu iti displace?!
nu stii daca are ceva sentimente sau daca este atras de tine..clar nici tu de el...si plus tu urasti musulmanii...
scuza-ma esti cumva sado-maso?..poate nu o fi asa de importanta pt tin virginitatea..da sa stai sa te gandesti dupa ca tu de fapt il urasti?ca el oricum nu simti si nu simte nimic si toate astea ca sa scapi de virginitate?!
este adevarat ca daca esti virgina si la nunta asta nu inseamna ca o sa iti ridice careva stauie..dar si asa sa o faci cu un oarecare..mi se pare absurd..frate nu este vreo boala sa fii virgina....


Nici nu-mi place nici nu-mi dispace. El e atras de mine, asta e clar. Si nu e musulman - asta conteaza f. mult pt. mine.

Stiu ca nu e o boala sa fii virgina, dar vreau sa fac si eu sex!
Kathara
Postat pe 15 August 2008 15:39
De la: Kathara, la data 2008-08-15 15:37:32
De la: mikha3la, la data 2008-08-15 11:27:00Pai atunci de ce sa nu fie frate-su primul, daca tot ai acei fluturasi cand il vezi?


Meh, dar cum fac sa ii schimb? Aia-i intrebarea!



Pur si simplu, nu e mare filozofie, atata timp cat nu e dragoste intre tine si primul, tu doar vrei sa scapi de povara asta, ofera-te fratelui lui. Simplu nu?
Daca pentru tine nu conteaza ca primul sa fie cel pe care-l iubesti. E chiar asa o povara virginitatea asta de vrei tu sa scapi de ea? Nu poti astepta sa apara cel care te face sa simti fluturasi in stomac?
mikha3la
Postat pe 15 August 2008 16:22
De la: mikha3la, la data 2008-08-15 16:22:11
De la: Kathara, la data 2008-08-15 15:37:32
De la: mikha3la, la data 2008-08-15 11:27:00Pai atunci de ce sa nu fie frate-su primul, daca tot ai acei fluturasi cand il vezi?


Meh, dar cum fac sa ii schimb? Aia-i intrebarea!



Pur si simplu, nu e mare filozofie, atata timp cat nu e dragoste intre tine si primul, tu doar vrei sa scapi de povara asta, ofera-te fratelui lui. Simplu nu?
Daca pentru tine nu conteaza ca primul sa fie cel pe care-l iubesti. E chiar asa o povara virginitatea asta de vrei tu sa scapi de ea? Nu poti astepta sa apara cel care te face sa simti fluturasi in stomac?


Ei, si daca iubesc la 35 de ani prima data ce propuneti?
Kathara
Postat pe 15 August 2008 16:23
Ma scuzi ca ti-am spus in felul asta, dar ai 25 ani nu 16-17. Nu sti daca te place sau asa se poarta cu toata lumea, nu i-ti place sau displace. Nu trebuie sa fie doar el atras de tine... vor fi multi barbati atrasi de tine, ce ai sa faci atunci? In fine... poate nu am inteles eu prea bine.
mikha3la
Postat pe 15 August 2008 16:27
De la: Kathara, la data 2008-08-12 22:38:56 Hehe, scuze de introducere, captatio benevolentiae.

Pe scurt, am 25 de ani si n-am facut niciodata sex. N-o fi bai, dar ... e un tip care se tot tine dupa mine. Imi imi place de el asa si asa, nu ma topesc atunci cand il vad dar nici nu-mi displace.

Problema e urmatoarea - nu imi dau seama daca ii place de mine cu adevarat sau asa se comporta el de obicei.

Nu sunt amorezata sau whatever, dar nu stiu daca sa debutez cu el sau nu.

Precizari suplimentare: e arab (nu ca ar conta prea mult ca nu ma marit cu el si urasc musulmanii - hehe, el e budist, imagine that!) si am vorbit pe mes cateva luni bune inainte sa se mute in Bucuresti.

Uff, sunt confuza!



Pana la urma am recitit si se pare ca am inteles bine. No fi bai ca nu ai facut sex pana acum dar totusi ... VREI SA FACI SI TU SEX. Poate daca faci dragoste o sa ai amintiri mai placute.
mikha3la
Postat pe 15 August 2008 16:33
cert e ca prima data nu o sa simti placere foarte mult...din cauza emotiilor, din cauza durerii (mai mare sau mai mica depinde de fiecare), poate sunt eu mai realista in privinta asta, dar chiar daca faci dragoste prima data, tot nu vor fi focuri de artificii.
diferenta e ca daca o faci pentru prima oara cu cineva de care esti indragostita, amintirile vor fi mai puternice si poate mai frumoase, iar daca o faci cu un tip de care esti doar atrasa nu vor fi la fel de tari si la fel de pline de semnificatie.
eu prima data am facut-o cu un tip de care eram atrasa si doar atat, a fost ok, nu m-a durut, nu mi-a lasat un gust amar, nici unul dulce. nu imi pare rau ca a fost asa, nu regret nimic.
nu te sfatuiesc sa faci la fel, fiecare face cum simte pana la urma, este hotararea te si nu trebuie sa te influenteze ce iti spune nimeni, pentru ca tu te cunosti cel mai bine si daca nu, incearca sa te cunosti si sa iti dai seama de ce iti doresti cu adevarat.
cucubaubau8
Postat pe 15 August 2008 17:03
De la: mikha3la, la data 2008-08-15 16:27:54Ma scuzi ca ti-am spus in felul asta, dar ai 25 ani nu 16-17. Nu sti daca te place sau asa se poarta cu toata lumea, nu i-ti place sau displace. Nu trebuie sa fie doar el atras de tine... vor fi multi barbati atrasi de tine, ce ai sa faci atunci? In fine... poate nu am inteles eu prea bine.


O, ma place, m-am convins intre timp, putin cam prea mult. Nu stiu ce-o sa fac, mai meditez.

Oricum faza cu "oferitul" m-a amuzat; suntem femei si facem sex, nu ne sacrificam virginal pe vreun altar!
Kathara
Postat pe 22 August 2008 13:34
eu NU inteleg
daca tu vrei sa faci sex...cu el sau cu fratel;e lui..
de ce nu o faci?? vrei sa ai acceptul nostru? :P
morticia_adams
Postat pe 29 August 2008 01:23
da chiar .....mai esti virgina ?
iris_4_ever
Postat pe 29 August 2008 01:27
De la: joana_rise, la data 2008-08-29 01:23:58eu NU inteleg
daca tu vrei sa faci sex...cu el sau cu fratel;e lui..
de ce nu o faci?? vrei sa ai acceptul nostru? :P


Nu, nu va cer acceptul, doar ca nu ma simt cu inima impacata complet. De-aia va ceream sfatul. O fi mai rau sa ai o varsta si sa nu fi facut sex, sau sa fi facut sex ca sa vezi cum e?
Kathara
Postat pe 1 Septembrie 2008 20:25
deci cum sa-ti zic... nu ai pierdut absolut nimic ca nu ai facut sex sau dragoste, cum vrei sa-i spui, pana acum. Ai tot timpul in fata. Parerea mea? E un timp pt toate, nu te grabi; asteapta macar sa apara cineva pe care sa ti se para ca-l iubesti, altfel chiar nu se merita.
amme22
Postat pe 1 Septembrie 2008 21:28
auzi Kathara ..la un alt topik spui ca ai un prieten arab(iubit) si esti fericita cu el ...aici deja te contrazici singura..ca te place un arab...dar tu il vrei pe fracsu...scuza-ma dar pari cam lipsita de scrupule...si numai gandire de virgina nu ai...dar in fine este doar parerea mea...
mahaui
Postat pe 5 Septembrie 2008 15:00
mahaui,si parerea mea e la fel

Postat pe 5 Septembrie 2008 16:24
Amira
mahaui
Postat pe 7 Septembrie 2008 02:20
Daca nu e dragoste mai bine te lasi.. tu tot ce vrei este sa scapi de virginitate doar pt ca ai o varsta inaintata adica 25 de ani si ti se pare ca duci o povara!!Mai bine nu te grabi prima data trebuie sa fie ceva special si cred ca cel mai frumos este atunci cu persoana pe care o iubesti!prima data nu se uita niciodata

Postat pe 7 Septembrie 2008 09:32
Daca nu e dragoste mai bine te lasi.. tu tot ce vrei este sa scapi de virginitate doar pt ca ai o varsta inaintata adica 25 de ani si ti se pare ca duci o povara!!Mai bine nu te grabi prima data trebuie sa fie ceva special si cred ca cel mai frumos este atunci cu persoana pe care o iubesti!prima data nu se uita niciodata

Postat pe 7 Septembrie 2008 09:32
Daca nu e dragoste mai bine te lasi.. tu tot ce vrei este sa scapi de virginitate doar pt ca ai o varsta inaintata adica 25 de ani si ti se pare ca duci o povara!!Mai bine nu te grabi prima data trebuie sa fie ceva special si cred ca cel mai frumos este atunci cu persoana pe care o iubesti!prima data nu se uita niciodata

Postat pe 7 Septembrie 2008 09:32
sincer, nu cred ca arabul ar fi cea mai buna alegere. eu zic sa te gandesti bine. mai ales ca e prima data, ar trebui sa o faci cu cineva care te iubeste, pe care il iubesti, si cu care sa ai o relatie speciala. nu te grabi. asteapta, si vei vedea ca vei intalni persoana potrivita. vei stii acesta, cand iti va tremura inima, cand vei vedea ca el te adora, ca este numai al tau, ca intre voi s-a creat o legatura speciala.
a_m_p_ro
Postat pe 7 Septembrie 2008 12:15
Ai ajuns la varsta de 25 de ani si nu ai facut dragoste sau sex niciodata. cred ca mai bine te ai intreba de ce nu ? iar daca te hotarasti si o faci cu cel care nu iti aduce fluturasi in somac,treci pe langa un pahar cu vin. vinul + doar imi lace de el = fluturasi.
kuroiangi
Postat pe 7 Septembrie 2008 20:01
nu poti judeca omul doar dupa mess. ar trebui sa l cunosti mai bine desi niciodata nu stii ce e in capul lor. eu am 21 si mi am pierdut virginitatea cu un tip care "ma placea" dar cand a vazut k nu am experientza cum vroia el mi a dat papucii si imagineaza ti cum a fost...eu zic sa ai grija sa nu regretzi pe urma. apropo i-ai spus k esti virgina?
DIuliana
Postat pe 7 Septembrie 2008 20:25
De la: mahaui, la data 2008-09-05 15:00:14auzi Kathara ..la un alt topik spui ca ai un prieten arab(iubit) si esti fericita cu el ...aici deja te contrazici singura..ca te place un arab...dar tu il vrei pe fracsu...scuza-ma dar pari cam lipsita de scrupule...si numai gandire de virgina nu ai...dar in fine este doar parerea mea...


Oh, scrupule nu am. Si intre timp, am hotarat sa fiu impreuna cu tipul asta, chestia cu fratele lui a fost ceva trecator. Nu-mi amintesc sa fi zis ca am un prieten arab acum cu care sa fiu fericita.
Kathara
Postat pe 8 Septembrie 2008 00:32
De la: DIuliana, la data 2008-09-07 20:25:26nu poti judeca omul doar dupa mess. ar trebui sa l cunosti mai bine desi niciodata nu stii ce e in capul lor. eu am 21 si mi am pierdut virginitatea cu un tip care "ma placea" dar cand a vazut k nu am experientza cum vroia el mi a dat papucii si imagineaza ti cum a fost...eu zic sa ai grija sa nu regretzi pe urma. apropo i-ai spus k esti virgina?


Da, i-am zis si mi-a zis ca e ok, daca vreu sa fac sex cu el bine, daca nu nu. A fost chiar ok, mi-a zis ca vrea sa fiu eu sigura, nu sa ma culc cu el si pe urma sa regret. Si oricum, am hotarat sa fim impreuna si am luat-o incetisor cu totul, deci ma pot razgandi intre timp.
Kathara
Postat pe 8 Septembrie 2008 00:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sunt foarte derutata 26 De la: r_girl 20 Mai 2009 14:36
Prietenie sau ura dupa un divort 181 De la: kudika029282 17 Martie 2010 18:45
Love 18 De la: rox_rbz 7 Iulie 2009 20:11
Help!! 14 De la: mishaHeart 7 Decembrie 2009 23:05
Les cheveux , negliges, longs et sauvage ! 8 De la: kudika195501 18 Ianuarie 2011 22:28