Setari Cookie-uri

cura de slabire

buna la toata lumea!

Eu am citit si rascitit despre diete, pe unele le-am si pus in practica.... pe mine m-ar interesa o dieta pe termen lung, dar cu rezultate imediate ... greu, eh?!
Serios vorbind, acum tin dieta daneza, care pare grea, dar mie mi s-a parut uneori ca si putinul ala pe care am voie sa-l mananc - e mult. Am slabit 5 kg in 10 zile .. mai am 3 zile si o termin...dar ce ma fac dupa?! Stie cineva o dieta mai cu bun-simt?!
spatzi
Postat pe 2 Octombrie 2008 14:35
cum este dieta asta daneza? poti sa mi-o spui si mie te rog?
ionyk_the_witch
Postat pe 3 Octombrie 2008 16:20
De la: ionyk_the_witch@yahoo.com, la data 2008-10-03 16:20:28cum este dieta asta daneza? poti sa mi-o spui si mie te rog?




Dieta daneza e cam asa:

Ziua 1
• - mic-dejun: 1 ceasca de cafea + 1 cub de zahar
• - pranz: 2 oua fierte tari + 400 g spanac + 1 rosie
• - cina: 200 g friptura de vac + 1 salata cu ulei si zeama de lamaie
Ziua 2
• - mic-dejun: 1 ceasca de cafea + 1 cub de zahar
• - pranz: 250 g sunca + 1 cutie iaurt natural
• - cina: 200 g friptura de vaca + 1 salata cu ulei si zeama de lamaie
Ziua 3
• - mic-dejun: 1 ceasca de cafea + 1 cub de zahar + 1 felie paine prajita
• - pranz: 2 oua fierte tari + 1 felie sunca + 1 salata
• - cina: telina fiarta + 1 rosie + 1 fruct proaspat (mar, para, portocala)



Ziua 4
• mic-dejun: 1 ceasca de cafea + 1 cub de zahar + 1 felie paine prajita
• pranz: 200 ml suc de portocale + 1 cutie iaurt natural
• cina: 1 ou fiert tare + 1 morcov ras + 250 g branza de vaci

Ziua 5
• - mic-dejun: 1 morcov mare ras
• - pranz: 200 g cod fiert cu zeama de lamaie + 1 lingurita unt
• - cina: 200 g friptura de vaca + 1 telina rasa
Ziua 6
• - mic-dejun: 1 ceasca de cafea + 1 cub de zahar + 1 felie paine prajita
• - pranz: 2 oua fierte tari + 1 morcov mare ras
• - cina: 1/2 pui + 1 salata cu ulei si zeama de lamaie
Ziua 7
• - mic-dejun: 1 ceasca de ceai fara zahar
• - pranz: nimic (bea multa apa, ajuta!)
• - cina: 200 g cotlet de miel + 1 mar
Ziua 8
• - mic-dejun: 1 ceasca de cafea + 1 cub de zahar
• - pranz: 2 oua fierte tari + 400 g spanac + 1 rosie
• - cina: 200 g friptura de vaca + 1 salata cu ulei si zeama de lamaie
Ziua 9
• - mic-dejun: 1 ceasca de cafea + 1 cub de zahar
• - pranz: 250 g sunca + 1 cutie iaurt natural
• - cina: 250 g friptura de vaca + 1 salata cu ulei si zeama de lamaie
Ziua 10
• - mic-dejun: 1 ceasca de cafea + 1 cub de zahar + 1 felie paine prajita
• - pranz: 2 oua fierte tari + 1 felie sunca + 1 salata
• - cina: 1 telina fiarta + 1 rosie + 1 fruct proaspat (mar, para, portocala)
Ziua 11
• - mic-dejun: 1 ceasca de cafea + 1 cub de zahar + 1 felie paine prajita
• - pranz: 200 ml suc de portocale + 1 cutie iaurt natural
• - cina: 1 ou fiert tare + 1 morcov ras + 250 g branza de vaci
Ziua 12
• - mic-dejun: 1 morcov mare ras
• - pranz: 200 g cod fiert cu zeama de lamaie + 1 lingurita unt
• - cina: 250 g friptura de vaca + 1 telina rasa
Ziua 13
• - mic-dejun: 1 ceasca de cafea + 1 cub de zahar + 1 felie paine prajita
• - pranz: 2 oua fierte tari + 1 morcov mare ras
• - cina: 250 g pui + 1 salata cu ulei si zeama de lamaie




este cam greu de tinut...dar daca vrei cu adevarat,POTI!!!!!
Eu am reusit sa o termin (sau m-a terminat ea pe mine
) am slabit 5 kg, dar se poate slabi si mai mult, in functie de organismul fiecaruia.

De astazi am inceput o alta dieta, un pic mai relaxanta, pe baza de supa si regim disociat, sper sa ajute si sa ajung la greutatea pe care mi-o doresc. Sunt un pic cam maniaca cu dietele, dar alta solutie nu am... daca nu am grija ce mananc, o iau in sus repejor ... bafta la slabit tuturor!
spatzi
Postat pe 6 Octombrie 2008 08:58
ma intere si pe mine daca esti draguta sa imi zici si mie in ce consta reteta? te pup
floali
Postat pe 25 Octombrie 2008 02:55
dieta..cosmarul fiecarei femei..fetelor eu am reusit sa slabesc 10 kg in 14 zile.Am tinut o dieta dupa capsorul meu ,adica:am renuntat la paine,dulciuri,prajeli,mancam doar carne de pui fiarta,legume si fructe(mere,capsuni,rosie,dovleac,vinete,telina,morcovi,varza-tot crud),2 l de apa pe zi si iaurturi cu 0.1 % grasime.a fost putin greu la inceput dar apoi organismul s`a obisnuit .Vreau sa reiau de maine dieta si sper sa obtin acelesi rezultate. daca vreti sa tineti dieta asta va urez succes..pupici
BratzG
Postat pe 16 Noiembrie 2008 15:54
p.s:sportul a fost f important pt mine.dimineata faceam50 genoflexiuni,100 de abdomene,si 5o exercitii pt fiecare picior iar seara 200 de abdomene 200 exercitii pt fiecare picior
BratzG
Postat pe 16 Noiembrie 2008 15:58
buna fetele, de luni o sa-mi fac abonament la electrostimulare termica, este oferta la abonamente, pana pe 10ianuarie. mi s pare cel mai bun pret de pe piata pana acum: 10 sed.Electrostimulare Termica-170 lei (de la 479)http://www.monique-center.ro/promotii/promotii/abonamente_decembrie.htmlsi o sa incep sa ma abtin de la kestiile alea daunatoare , care ingrasa, p care toate fetele le shtiu :) si sa imi fac niste ceaiuri care le-am luat dupa un site. A, si fara mancare seara :D
10nails
Postat pe 1 Ianuarie 2009 23:43
nu trebuie sa te chinui prea mult cu dietetele:trebuie doar sa mananci putin dar des,si umpic de miscare ,alergarii sala sau aerobic si slabesti garantat...asta fac eu si ma simt super bine
danutzavlasie
Postat pe 9 Ianuarie 2009 10:20
eu va recomand dieta scarsdale. lasati de-o parte super slim-ul!!!! mai multe puteti citi aici:

http://www.flu.ro/articole/Sanatate/Dieta_Scarsdale.html

eu am slabit urmand cu strictete pasii acestei diete.

Postat pe 21 Ianuarie 2009 17:23
De pe 1 august nu mai iau pastile si nu m-am ingrasat deloc. Eu am slabit 17 kg in 3 luni, eu am avut 77 kg, acum am 60 kg +- 500 grame. Tratamentul cu Lida Daidaihua Slimming Capsule de 3 luni regleaza metabolismul.

Pastilele Lida Daidaihua Slimming Capsule nu au nici un efect negativ, sunt naturale 100%. Inainte de a incepe tratamentul cu asceste pastilele, eu am facut toate analizele inainte si dupa, pentru ca eram si eu speriata, ca era in joc sanatatea mea. Analizele au iesit perfecte.

Daca te intereseaza pastilele astea scrie-mi pe email: merycamerzan@yahoo.com.
merycam
Postat pe 2 Februarie 2009 18:20
Buna ziua! Va propunem un program naturist de slabire care pe mine m-a ajutat sa slabesc 20 de kg in 4 luni fara sa am senzatie de foame si fara sa-mi "agresez" organismul in nici un fel...Cel mai important lucru este ca imi mentin greutatea obtinuta cu usurinta...Daca doriti sa vedeti fotografiile mele puteti intra pe www.cureslabire.eu sau www.slabeste-inteligent.ro
cureslabire
Postat pe 19 Februarie 2009 10:25
Vrajeli ,vrajeli si abureli!
Incercati tot delul de prostii ,daca aveti noroc si nu va imbolnaviti o sa dati jos cateva sute de grame ,poate si kg ,pe care le puneti inapoi in scurt timp + bonus!

Ca sa nu ai foarte multe kg trebuie sa ai o viata cat de cat echilibrata si miscare!Nu pastile si ierburi fanatastice!

ella_c
Postat pe 19 Februarie 2009 10:55
Buna...sunt din buc...si asi dori foarte mult sa imi dai si mie dieta ta...daka este adev ca ai slabit atat intrun timp asa de scurt...ast neaparat..ms mut

Postat pe 28 Februarie 2009 20:42
eu pana acum...nu am avut nevoie de cure de slabire...pt. ca fac sport de performanta..
din pacate am avut o accidentare la picior si o luna nu am facut nimic..am pus 5 kg..
iar in 3 sapt. le-am si dat jos...meniul este:
dimineata:lapte cu fulgi de porumb, si un suc de portocale natural.
la ora 10: un mar
la pranz jumatea din portia pe care o mananci de obicei si in loc de garnitura mananca cata salata vrei tu
la ora 15(aproximativ):o banana
cina(nu mai tarziu de ora 20):un iaurt simplu cu paine neagra..
dar nu va atingeti de dulciuri!!!!in primele doua zile o sa fie greu..dar apoi te gandesti ce bine ai sa arati...
siii multa apa plata chiar daca nu simtiti nevoia sa beti faceti-o!!
sper sa va fie de ajutor...
pupici!!!
alaska2276
Postat pe 1 Martie 2009 18:23
Fetelor, va recomand dieta South Beach! Eu am tinut-o acum ceva timp dupa ce am gasit pe net zeci de diete care mai de care mai dezechilibrate si periculoase. Nu am cumparat cartea ci doar am urmat principiile de baza. Este un regim f sanatos pt ca nu faci foamea si organismul primeste tot ce e nevoie pentru a functiona bine. Este usor de tinut mai ales pt ca nu stai sa cantaresti mancarea si poti manca pe saturate. Nu am avut stari de rau cat am tinut-o, m-am simtit plina de energie si am slabit lent dar sigur. Nu am pus la loc nici macar un gram dupa ce am terminat-o. Pentru mine este deja un stil de viata acum si il recomand tuturor.
Va sfatuiesc sa renuntati la dietele disociate, intr-adevar slabesti mult si repede dar sunt tare nocive pt organism si ce e mai rau este ca dupa aceea pui la loc intr-un timp scurt tot ce ai dat jos si chiar mai mult. Am ajuns la concluzia ca pentru a arata bine metodele sunt, in ordinea eficientei, urmatoarele: 1. dieta sanatoasa, 2. sport (nu in exces, ci facut sustinut si cum trebuie) si 3. tratamentele corporale. Pastile nu as lua pt ca mi se par foarte periculoase.
Femeile ar trebui sa renunte la obsesia de a fi foarte slabe, cred ca farmecul unei femei consta in a avea un corp zvelt, sanatos dar totusi cu forme (sani, solduri, talie).
Multa bafta, incredere si rabdare fetelor care vor sa slabeasca!
ioana_cristina
Postat pe 12 Martie 2009 10:57
Am tinut o dieta cu care am reusit sa slabesc 15 kg in trei luni...sincer nu e foarte grea...dak aveti nevoie de ea trimite-ti un mail pe adresa micaelutza2005@yahoo.om :*
Micaelutza
Postat pe 21 Martie 2009 10:28
deci care e cura de slabire de 19 zile k tot n-am priceput...:-? ??
baby_girl
Postat pe 23 Martie 2009 01:21
De la: Micaelutza, la data 2009-03-21 10:28:03Am tinut o dieta cu care am reusit sa slabesc 15 kg in trei luni...sincer nu e foarte grea...dak aveti nevoie de ea trimite-ti un mail pe adresa micaelutza2005@yahoo.om :*


musai sa trimita mail si de ce nu privat??? ce-o fii asa de speciala de nu o poti posta aici la locul si topic-ul potrivit???


slabeste cu sport....cea mai sanatoasa cura de slabire

mafia_nrr1
Postat pe 23 Martie 2009 01:26
e ok dieta ta alaska:) cred ca o voi incerca si eu...nu e grea si consistenta...eu mai am obiceiul sa mananc dimineatza cereale cu lapte si sunt extraordinare...te satura cateva ore bune :)
baby_girl
Postat pe 23 Martie 2009 01:34
da am sa incerc si eu ms
kudika004953
Postat pe 30 Martie 2009 10:47
AaaaAA vreau si eu o dieta cu ciocolata si prajiturele...se poate???
simonycik
Postat pe 24 Septembrie 2009 17:02
De la: , la data 2008-09-05 19:48:12si eu am tinut cura de slabire cu inghetata si am slabit 14 kg intr-o luna si jumatate,apoi am facut pauza o luna si jumatate.acum am inceput din nou din 1 sept. si vreau sa o tin 3 luni.vreau sa spun ca e super. nu e greu deloc. singura diferenta este legata de fructe:eu mincam din doua in doua ore pina la prinz si in ziua de fructe tot la fel.astfel nu i-ti mai este foame.

cam spectaculoasa slabirea ta.
pentru a slabi 1kg este nevoie sa arzi 7000de calorii, iar pe zi nu poti arde decat maxim 2500 , si asta daca faci foarte multa miscare, si nu mananci absolut nimic,deci intr-o saptamana ai putea slabi cam 1,5 kg, pentru ca trebuie sa si mananci ceva.Daca poftesti la ciocolata si te infrupti din ea , acumulezi 3000 de calorii, si se da peste cap toata cura.
Este f greu de crezut ca ati putut slabi , cu dieta cu inghetata, 14kg in 45 de zile,in conditiile in care numai 200 grame de legume,au in jur de 600 calorii.

stanveronicamaura
Postat pe 25 Septembrie 2009 09:01
uite aici poti gasi o dieta care foloseste inghetata
http://www.sfatulmedicului.ro/Diete-de-slabit/dieta-de-3-zile_5143
Ely80
Postat pe 28 Septembrie 2009 16:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Urgent!! 9 De la: Bianca_Andreea_Dutoiu_1 30 Septembrie 2012 10:52
ajutor pentru cei ce vor sa slabeasca 62 De la: alexgnt 31 August 2016 14:35
Zumbaromania arde caloria! 1 De la: zumbaromania 22 Mai 2010 23:45
Garcinia 8 De la: kudika_972249 23 Octombrie 2014 15:44
Sport? 5 De la: kudika_7612 30 Iunie 2012 11:22