Setari Cookie-uri

femeia rac

RACOAICELE... La multi Ani!!!!
Un 2009 cat mai bun!!!!
Felicia_29
Postat pe 31 Decembrie 2008 23:42


RACUL

Simbol: racul. Care merge indarat si in laterala, adica niciodata drept. Ascuns. Intortocheat. Cu o carapace pe care cu greu poti sa o spargi.

Element: apa. Mai exact spus apa care se scurge printre nisipuri miscatoare. Acum e bine si pasarelele canta, va plimbati pe o plaja insorita, in secunda urmatoare te zbati sa scapi din clestii lui care te trag spre o gaura neagra. In care e destul de probabil sa iti petreci restul vietii. Apa si otetul or fi bune purgative, dar au gust oribil.

Calitate: cardinal. Adica e lider, mai exact campionul absolut al santajului sentimental. Racul este Mama tuturor celorlalte semne.

Guvernator: luna. Un personaj misterios. Care face manevre pe la spatele tau. Lunatic-sarit de pe fix. Practic, un montagne-russe de emotii fara dispozitiv de siguranta.

Activitate preferata: vaicaritul

Carte preferata: Ghidul martirului

Model in viata: Eeyore, din Winnie Pooh

Idol romantic: Carmen

Slujba ideala: victima cu atestat

Prima intalnire ideala: mami conduce masina si dupa aia comanda de mancare pentru toate lumea. Celalalt ii soarbe lui mami cuvintele din gura dupa care plateste consumatia.

Fraza stereotipa: „dupa tot ce am facut pentru tine..."

Fraza de agatat: „mananci si aia?"

Parte a corpului: pieptul, vesnic zgariat de camasa din par de camila pe care o poarta, ca orice martir vrednic

Zona erogena: pieptul. Barbatii obsedati de sani si femeile gen Laptaria lui Enache sunt nascuti in Rac.

Stil romantic: codependent. Daca poate, o sa faca operatie ca sa deveniti siamezi

Ciudatenie sexuala: plange inainte, dupa si in timp ce face sex, de fericire sau de nemultumire, pentru ca tu sau el/ea ati avut orgasm multiplu sau nu

- sucit, manipulator, ar trebui internat la nebuni

- sensibil, se zbate in chinuri sentimentale, isi schimba dispozitia de la o clipa la alta

- daca iti da prin cap sa ramai cu un Rac pentru ca ti-a fost mila/te-a impresionat, cu siguranta a doua zi o sa te trezesti cu o persoana total diferita

- majoritatea sunt timizi in public, mai degraba un tip casnic

- speriosi, ii inspaimanta si propria lor umbra

- iritabili si nu logici. Sufera de sindromul „toata lumea conspira impotriva mea". Sunt nascuti incapabili sa gandeasca rational

- cearta-te cu ei si o sa se ascunda in carapace. Nu de frica, ci doar ca sa planuiasca urmatoarea miscare. Lasa garda jos si nu o sa iti fie prea bine.



EL

- are un zambet sincer si adorabil. Este dulce, cavalaer, cu un simt al umorului cu totul aparte. E sentimental, senzual si foarte afectuos. Un traditionalist care iti face curte ca la carte, crede in valorile familiei, inclusiv partea cu totdeauna si este cel mai grozav pupacios din lume



DAR

- are toate calitatile unui partener perfect si ale unui obsedat la fel de perfect

- devotiune = fiti impreuna 24/24 sapte zile din sapte pentru vesnicie

- e pasiv la orizontala

- foarte devotat, prea devotat chiar, mai ales fata de familie si in primul rand fata de maica-sa

- subiectiv. Jocul lui preferat se cheama „ghici cum ma simt acum?". Se asteapta sa ii citesti gandurile, sa ii intuiesti sentimentele si sa ai grija de egoul lui fragil fara sa stii ce exact l-a suparat. Raspunsul e simplu, orice il supara.

- Nici macar nu concepe ca tu te poti simti si altfel decat el. Relativ la orice

- E paranoic de-a dreptul cand vine vorba de securitate, dar se asteapta ca tu sa te descurci cu finantele, mai ales cand e nevoie de facut chestii naspa, ca de exemplu sa echilibrezi bugetul sau sa iti mai iei o slujba. El o sa fie prea bolnav (din cauza stresului) ca sa iasa in lume

- O sa faca orice ca sa te determine sa fii de acord cu el. Daca rezisti la manevrele lui, o sa vezi cum se innegreste la fata si tace. Totusi, tacerea Racilor e una punctata de oftaturi adanci, maraituri nu extrem de subtile si mormaieli plangacioase.

- O sa te piseze la cap si o sa se vaicareasca ca sa ii faci pe plac si sa fii mereu de parerea lui

- Baiatu' lu' mama

EA

- e blanda si grijulie. Are un excelent simt al umorului si o inima mare si plina de dragoste. Cauta un barbat care sa fie fidel, atent si stabil. Viata ei se invarte in jurul tau, al copiilor si al catorva prieteni



DAR

- intra in viata ei si o sa fii supus santajului emotional pentru totdeauna

- casa ei e un altar al vietii sale de pana acum. Pastreaza absolut orice are o cat de mica valoare sentimentala: poze, cadouri, servetelul cu care te-ai sters la gura atunci cand ai zis ca mancarea ei este exceptionala...

- pregatita pentru orice fel de urgente. Inclusiv pentru uragane, desi sta in Romania, la Brasov

- E atat de distrata incat nu o sa iti poti da seama daca te asculta sau doarme cu ochii deschisi. O sa verse o mare de lacrimi si o sa isi ceara cele mai umile scuze daca ti-a distrus vreun lucru la care tineai, dar nu o sa stii niciodata daca a fost un accident sau s-a razbunat pentru ca ai venit tarziu acasa saptamana trecuta

- O rontaitoare. Daca ii umpli dulapurile cu dulciuri, o sa fie fericita

- Vrea sa te faca sa crezi ca tu esti seful. Dar ea o sa aiba ultimul cuvant, printr-o serie de atacuri de inima, diverse boli psihosomatice si vizite dese la urgenta la 2 noaptea. Si o sa iti aduca aminte cat de nerecunoscator esti dupa toate sacrificiile care le-a facut pentru tine

- Cand se enerveaza e un amestec intre o regina din tragediile grecesti si un santajist sentimental ordinar. O sa te faca sa te simti ca ultimul criminal prin poza ei de victima

- Madam Rac pare foarte inofensiva la suprafata. Unii dintre criminalii in serie par la fel.

Cum il depistezi: uita-te dupa un barbat in toata firea care se poarta ca un copil neajutorat. Daca poarta scutec e prea mic sau prea batran pentru tine

Unde il gasesti: la librarie, intreband unde poate sa gaseseasca ghidurile de auto-motivare. La un second-hand cautand un cadou pentru ziua ta. La o bere cu baietii, doar ca sa demonstreze ca este unul dintre ei

Cum il intrigi: spune-i ca il placi si pe el si pe maica-sa. Sau fii cinstita zi-i ca iti vine sa le dai cu ceva in cap

Prima intalnire: este destul de probabil sa te invite la o cina gatita de el pentru ca e mai ieftin decat sa mergeti la un restaurant. Daca te invita la maica-sa acasa e destul de probabil ca inca mai sta cu ea

Cand sa o faci: dupa ce si-a declarat dragostea eterna pentru tine, ceea ce va face, si inca destul de repede. Sa nu fii totusi mirata daca retrage tot ce a zis a doua zi dimineata, cand maica-sa bate la usa sa il intrebe ce s-a intamplat pentru ca a auzit niste zgomote in noaptea dinainte

Cand sa ii pui intrebarea: niciodata, daca nu vrei sa te transformi in maica-sa

Daca iti da papucii: iti face o favoare. Oricum, ii e prea frica sa fie singur, asa ca o sa se intoarca tarandu-se la tine

Daca ii dai tu verde: o sa fuga acasa la mami sa se jeleasca despre cat de ticaloasa ai fost. Ea o sa iti ceara inapoi toate cadourile pe care el le-a cumparat din banii ei

Cum ii faci fata

-Racii au nevoie de siguranta

-Alinta-i cand sunt deprimati

-Incurajeaza-le simtul deosebit al umorului

-Aminteste-ti ca sunt foarte draguti inainte sa sara la gatul tau

-Iau foc daca le alimentezi ipohondria

Cum se inteleg cu altii

Pariaza pe: Taur, Leu, Scorpion, Pesti

Doar prieteni: Capricorn, Rac

Trage-ti un glont in cap acum: Berbec, Gemeni, Balanta, Sagetator, Varsator

Oaia neagra: Fecioara
Sweet_Rodica
Postat pe 1 Ianuarie 2009 01:43
De la: monalisa2000, la data 2008-09-06 11:16:00Cea mai nasoala zodie de pe fata de pamant.Ma rog, parerea mea despre zodia mea.Sensibilitate excesiva, dusa pana la extremul extremului, incapatanare de multe ori prosteasca asociata cu un orgoliu la fel, cand nu-i convine ceva in loc sa-i spuna omului in fata ce si cum, se bosumfla si se baga la el in carapace acolo unde e cald si bine si de unde nu-l mai scoate nici dracu decat cu mari eforturi; genul de om care se zbate si ajuta pe toata lumea pt ca el considera ca fiind obligatia lui cosmica sa-i ajute pe toti in toate problemele, e sigur rac( bineinteles, de regula din aceasta caracteristica deriva o groaza de probleme si vesnica intrebare :de ce n-oi fi stat eu in banca mea, sa-mi vad de treaba, ca doar nu sunt maica teresa , si vesnicul raspuns :pt ca nu pot fi altfel)Visatori, traiesc intr-o lume imaginara unde toti sunt buni la suflet la fel ca ei, unde nu li se poate intampla nimic rau, pt ca ei de fapt raman niste copii toata viata si cum sa-i faci rau unui copil , doamne fereste.In esenta, niste inadaptati la lumea actuala in care nu prea mai conteaza calitati gen loialitate, bunatate, sinceritate, atasament fata de casa si familie. Cam asa sunt toti racii pe care-i cunosc si am studiat indelung problema.Mare noroc daca da peste un partener dintr-o zodie care sa-i inteleaga nevoia de afectiune, de siguranta, capriciile si psihicul destul de labil - de preferat un peste sau un taur.Pt ca daca se intalneste cu vreun varsator sau vreo balanta, o sa fie vai de el.


CORREEEEECT! mare adevar ai grait:)...exact asa suntem..si eu sunt rac, pe 5 iulie..grav rau...
anca_ruxandra
Postat pe 1 Ianuarie 2009 05:44
LA MULTI ANI FETELE !!!!! Nu postez eu prea mult, insa citesc cam tot pe forum.. Foartee adevarat ce ati zis de zodia Rac.. Si eu tot Rac, nascuta 5 iulie...
sadbutterfly
Postat pe 1 Ianuarie 2009 11:05
Si eu sunt rac, pe 9 iulie, deasemenea citesc km tot ce se poate de pe forum'uri si scriu fff putin. si ma regasesc in tot ce au scris racusoarele mele.
Suntem f sensibile si suferim mult.. eu una da, da incerc sa nu arat asta. Doar in fata unei persoane pot plange, care ma cunoaste intru' totul si caruia i-as da si viata mea, si il iubesc din tot sufletul si singurul cu care sunt asa cum sunt eu :) in rest cu ceilalti ... aparentele sunt diferite de realele sentimente.
parem persoane puternice insa cand ne punem seara in pat..lacrimile cuuurg.
asta e doar o particik din vasta personalitate a racului. nici eu nu ma cunosc..
imi traiesc iubirea vietii langa un leu. am auzit k ori merge fff bine rac-leu, ori dezastru. La mine .. ii multumesc lui Dzeu pt iubirea asta :)
LA MULTI ANI SI SA FITI IUBITEEEEEEEE :) dupa asta tanjim ;)
10nails
Postat pe 1 Ianuarie 2009 15:14
Cine stie sa-mi spuna care sunt compatibilitatile intre femeia rac si barbatul rau?
miral23
Postat pe 12 Ianuarie 2009 13:23
De la: miral23, la data 2009-01-12 13:23:13Cine stie sa-mi spuna care sunt compatibilitatile intre femeia rac si barbatul rau?

care barbat.?tot rac?.............compatibilitate 100 %

Postat pe 12 Ianuarie 2009 13:26
Buna,
Ce ciudat e sa vb despre mn mai ales k am atatea de spus si impartasit...deci...sunt un rac cu ascendent in scorpion...altfel spus sunt omul extremelor...sunt la granita dintre inger si demon....dar batalia va fi intotdeuna castigata de iubirea,devotiunea,implicarea de care da dovada racul.Dar sa imi amintesc cum eram pana acum...pai ofeream dragostea neconditionata oricui intalneam in cale,iubirea si devotiunea mea apartineau celui de langa mine era de ajuns doar un simplu zambet si imi intra in suflet si in inima, acel loc din care nu mai plecau orice s-ar intampla.dar nu era vb de falsitate sau vreo fatada ci pur si simplu asa eram eu..ofeream totul fara a cere nimik la schimb.si unde greseam...pai simplu:cator pers nu li se parea mai usor sa abuzeze de prilejul de a avea neconditionat un umar pe care s plangi, o pers care nu ar sti s spuna niciodata NU, si mai grav cate pers nu au gandit k e prea usor sa le cazi in plasa lor mai ales k ei nu depuneau nici un efort in sensul acesta,ci doar u. si cate pers nu gresesc atunci cand nu stiu sa diferentieze "fraierismul' de 'bunatate' ...dar hai s nu ne stigmatizam si s ne plangem de mila...hai sa privim partea frum a lucrurilor: da suntem mult prea visatori, da suntem mult prea sensibili uneori...da si iar da....dar hai sa ne amintim si lucrurile frum:un rac iubeste adevarat si pasional,binecuvantat este cel pe care il iubeste pt k o sa fie convins de devotamentul si fidelitatea sa.Sa nu uitam nici de puterea si incapatanarea cu care este inzestrat un rac atunci cand vine vb de ceva la care tine si pt care va lupta pana la ultima suflare!Si cel mai important:cata rabdare si calm are un rac? de cata implicare poate da dovada atunci cand vine vb de FAMIILIE sa?cu cata determinare lupta pt a-si atinge un scop?un rac stie ce vb eu aici;)...e controversat pt k ce e prea mult strica uneori.... pt k..prea multa sensibilitate uneori poate provoca drame:-p..., ei nu ne inteleg, noi ne inchidem in carapacea noastra....dar ador atunci cand incapatanarea si puterea unui rac ies la iveala pt k da,in definitiv, e f bn sa lupti pt o cauza, pt un scop, pt orice lucru oricat de neinsemnat ar fi el...si cine nu intelege...sa nu ne stea in cale si sa ne dea pace;))....si cate si mai cate mai sunt de spus!!!!

Postat pe 14 Februarie 2009 18:11
De la: Ana_Pascan, la data 2008-12-19 14:24:30......si cu cine ziceti voi ca ne potrivim cel mai cel, din experientele voastre ?


cel mai bine ne potrivim cu barbatii
si eu sunt rac! si sunt tare sucita!
ella_c
Postat pe 14 Februarie 2009 18:14
De la: heaven_gate, la data 2009-01-12 13:26:01
De la: miral23, la data 2009-01-12 13:23:13Cine stie sa-mi spuna care sunt compatibilitatile intre femeia rac si barbatul rau?

care barbat.?tot rac?.............compatibilitate 100 %


compatibilitate de 100%... depinde ce caz... am fostul cu un rac 3 ani jumate si ne-am mancat zilel reciproc....e...acum exataz acum agonie acum promisiune acum nu mai e... acum il vezi langa tine 100% dedicat tie acum il vezi cu alta ..... ...deci ...depinde persoane...
ingercazut
Postat pe 15 Februarie 2009 16:36
si eu sunt raac..sunt nascuta pe 14 iulie...c pot sa zic..in opinia mea..femeile rac sunt in primul rand cele mai feminine...din tot zodiacul...o femeie rac va putea mereu sa atraga atentia si admiratia unui barbat..fie el cel care i-a captat atentia sau altul sunt ff sensibila..mi s-a zis ca sunt prea buna si ma las calcata in picioare mai mult decat e cazul..pt k de obicei nu se merita ..pt prietenii mei sunt gata sa fac multe..mai ales sa imi calc p mandrie doar pt a nu pierde acea relatie..(recent am incheiat o relatie de prietenie cu o balanta(baiat)la care am tinut f mult..mi-am calcat orgoliul in picioare pt a face pace..nu s-a putut.. ..oricum..femeia rac va fi mereu gata de orice sacrificiu pt prietenii ei pt fam..si mai ales pt cel iubit
just_an_angel
Postat pe 16 Februarie 2009 11:32
da,ce sa spun,am citit toate comentariile voastre legate de aceasta zodie,rac,si pot spune cu mana pe inima ca eu ma regasesc in totalitate in cele spuse de voi(eu sunt tot rac) intr-adevar ,eu sunt o fire vesela,incapatanata,ambitioasa,cand imi pun in cap ceva nu ma las pana nu rezolv acel ceva,cand am o relatie pun tot sufletul in acea relatie,sunt o mama buna si o sotie iubitoare,si ce sa mai spun,sunt mai tot timpul mofturoasa,indecisa ,ma cert frecvent cu cei care nu ma lasa in pace,ma inchid in carapace atunci cand dau de greu ,ma rascolesc des amintirile,imi plac distractiile,iesirile in aer liber,la munte,la mare ,oriunde,numai sa nu stau acasa ,imi place sa primesc mici atentii,cadouri de la cei dragi si eu la randul meu sa ofer multa dragoste si multe cadouri si cam atat ,nu mai stiu ce sa scriu.ciao!
armando
Postat pe 17 Februarie 2009 12:19
buna
Cassey
Postat pe 16 Mai 2009 21:59
De la: armando, la data 2009-02-17 12:19:48da,ce sa spun,am citit toate comentariile voastre legate de aceasta zodie,rac,si pot spune cu mana pe inima ca eu ma regasesc in totalitate in cele spuse de voi(eu sunt tot rac) intr-adevar ,eu sunt o fire vesela,incapatanata,ambitioasa,cand imi pun in cap ceva nu ma las pana nu rezolv acel ceva,cand am o relatie pun tot sufletul in acea relatie,sunt o mama buna si o sotie iubitoare,si ce sa mai spun,sunt mai tot timpul mofturoasa,indecisa ,ma cert frecvent cu cei care nu ma lasa in pace,ma inchid in carapace atunci cand dau de greu ,ma rascolesc des amintirile,imi plac distractiile,iesirile in aer liber,la munte,la mare ,oriunde,numai sa nu stau acasa ,imi place sa primesc mici atentii,cadouri de la cei dragi si eu la randul meu sa ofer multa dragoste si multe cadouri si cam atat ,nu mai stiu ce sa scriu.ciao! [/quote




buna fetelor.,..de mult urmaresc..situl vostru dar n-am avut curaj..sa ma bag si eu..in seama:)) rac...bineinteles...nascuta..ca si tn..tot pe 14 iulie=)) culmea..tocmai am terminat o relatie cu o balanta....ne-am mancat zilele unul altuia....

ce sa va spun relatia a functionat destul de bn de plan sexual...foarte bn chiar pentru k raci sunt niste perversi incurabili..vo spun din propria experienta;)
raci sunt incapatanati..orgoliosi...foarte inteligenti..si cu foarte multe idei..mie personal...imi vin in mod..repetat diverse idei..si cred k asta e singurul motiv pentru care mai ies din bucluc.dc intru in bucluc? simplu pentru k ma implic in tot ceea ce inseamna...cearta,discutie mai aprinsa...sau altceva crezand k o sa rezolv eu lucrurile.efectiv nu ma pot abtine cu toate acestea are si racul partile bune...este devotat,plin de umor si foarte puternic..dar in interior;)

legat de celelate zodii.....:
cu varsatorul tin sa precizez k ma inteleg foarte bine.prietena mea cea mai buna e varsator

cu balantele...grea viata....el incearca..sa alfe totul despre mine.....mie mi-e teama..efectiv sa-i zic.. ca in cazul in care ne certam sa nuspuna altora secretul meu

cu gemenii...destul de bine...

cu fecioarele...doar financiar...adica imi place sa fac afaceri cu ele

cu scorpionii...imi place sa la ascult povestile..si secrete(POATE SI DIN CAUZA CA AM ASCENDENTUL IN ACEASTA ZODIE)

cu lei..mai greut..nu putem comunica prea bine

cu capricornii..nici nu vorbesc..pur si simplu nu am subiecte

cu taurii iarasi foarte bine

cu berbecii.....


cu pestii doar cand au nevoie de cv


si cu sagetatorii...nu prea cunosc


cam atat...sper k nu v-am plictitsit...


PS.:Cea mai razbunatoare zodie
eu personal mi-aduc aminte si ce mi-a facut o colega in clasa intai cand nu am vrut sa-i cedez locu...si m-a tras de codite
ladyblue
Postat pe 22 Mai 2009 13:41
femeia e rac.............e tot ceea ce vrei de la o femeie........................compatibilitate cu toate zodiile ,in special cele de apa si foc..........................
just_heaven
Postat pe 22 Mai 2009 13:46
Si eu sunt rac si cel mai bine ma inteleg cu racii.
alina02
Postat pe 2 Iunie 2009 21:18
mama mea este rac si este cum ati descris mai multe dintre voi: este alaturi de famile, sensibila si feminina,ii place sa aiba de grija de noi :) eu am ascendentul in rac si am intr-o oarecare masura aceste calitati.desi uneori sunt f emotiva si ma destabilizez repede,imi place sa am cuibusorul meu,unde sa ma retrag la caldura :p iar prietenele mele rac sunt niste mamici"in devenire",cochete si cu trasaturi feminine.cred ca nu am intalnit nici o femeie rac care sa nu arate bine. am uitat sa zic,mama este o artista in sufletul ei si picta cand era tanara,iar eu am mostenit si racul in ascendent si talentul.parca totul se leaga :)
mika_i
Postat pe 4 Iunie 2009 00:30
cata drepatate poti sa ai.si eu sunt rac nascuta pe 24 iunie.de cate ori am fost ranita , de atatea ori am zs k nu voi mai avea incredere in nimeni si nu voi mai fi asa de buna.a mers un timp insa knd am vaz k oamenii din jur sufera pt k eu ii tratez mai altfel, mi-am zs k eu nu pot fi asa.prietenii imi spun k sunt o romantica incurabila ...sunt sensibila la maxim si uneori kiar imi urasc zodia pt k sufar prea mult.sunt genul de rac kare isi marturiseste sentimentele si am vaz k nu-i bne.m-am indragostit de un pesti si dupa un timp i-am sp ce simt. de atunci s-a skimbat, eu kred k s-a speriat, ji k nu vrea sa fie sufocat.ca o concluzie, racii emana bunatate, sensibilitate, foarte multa iubire iar dk nu am fi noi sa raspandim atata iubire, lumea ar fi fara culoare
carteluta2008
Postat pe 1 Septembrie 2009 11:51
si eu tot rac sunt dar sincer nu sunt fericita k m-am nascut in aceasta zodie.m-am regasit perfect in tot ceea ce ati comentat despre femeia rac.avem partile noastre bunebune intr-adevar dar de cele mai multe ori avem de pierdut din cauza comportametului nostru.eu una sunt in faza de schimbare ...dintr-un rac spasit,maxim de sensibil si plangacios vreau sa devin un rac puternic gata sa ia viata in piept si cu bune si cu rele si eu sa incerc sa-mi gasesc un barbat din zodia pestilor poate imi va fi ma bine.am fost 8 ani cu un barbat din zodia capricornului si nu maidoresc la nimeni sa treaca prin ce-am trecut eu. asa ca fetelor din zodia racului evitatii barbatii capricorn!!!!
criss_criss
Postat pe 3 Septembrie 2009 14:25
De la: criss_criss, la data 2009-09-03 14:25:59si eu tot rac sunt dar sincer nu sunt fericita k m-am nascut in aceasta zodie.m-am regasit perfect in tot ceea ce ati comentat despre femeia rac.avem partile noastre bunebune intr-adevar dar de cele mai multe ori avem de pierdut din cauza comportametului nostru.eu una sunt in faza de schimbare ...dintr-un rac spasit,maxim de sensibil si plangacios vreau sa devin un rac puternic gata sa ia viata in piept si cu bune si cu rele si eu sa incerc sa-mi gasesc un barbat din zodia pestilor poate imi va fi ma bine.am fost 8 ani cu un barbat din zodia capricornului si nu maidoresc la nimeni sa treaca prin ce-am trecut eu. asa ca fetelor din zodia racului evitatii barbatii capricorn!!!!


Si eu sunt tot rac(27 iunie) si am fost cu un "peste"..parerea mea..mai bine nu
Pumpkin_Head
Postat pe 3 Septembrie 2009 16:00
Buna .....si eu sunt tot rac(nascuta pe 8 iulie),din pacate sau din fericire....spun asta pentru ca noi racii suntem prea sensibili,timizi,prea buni pentru o lume asa de rea...pe de alta parte eu sunt ambitioasa si imi place tot timpul sa ma perfectionez.Cateodata ma intreb de ce m-am nascut in zodia asta atat de sensibila,de inocenta si inzestrata cu prea multa bunatate si care se increde foarte usor in oamenii nepotriviti.In legatura cu "inchisul sub carapace" mie nu prea imi este familiar,,eu am obiceiul sa spun verde'n fata ceea ce gandesc...stiu ca uneori ii ranesc pe ceilalti...dar mai trebuie sa fii si rea....parca altii cand ma ranesc pe mine se gandesc la sentimentele mele si la ceea ce simt .Si mie mi s-a intamplat sa ma schimb sa devin rea din cauza unui baiat si a suferintei pe care mi-a produs-o si prietena mea mereu imi spunea k m-am schimbat k sunt rea.Dar e mai bine decat sa fi calcata in picioare.Intr-adevar imi place mult sa visez dar mai stiu ca intr-o zi imi voi materializa toate visurile.Femeile rac sunt cele mai feminine,sensibile si minunate fiinte de pe pamant-eu asa cred si asa si este....Stim sa mintim,,,si asta cam e defect ca atunci cand incepem sa mintim nu ne mai oprim,,,dar e bine ca avem tinere de minte si nu ne incurcam in minciuni .Suntem si talentate ,,,mie imi place sa cant si sa dansez .
Din exterior aratam cele mai puternice pt ca avem orgoliu ,dar uneori e bine sa mai si plangi atunci cand iti vine fara sa conteze cine e de fata.Eu chiar am plans o data si am avut de castigat...Ar trebui sa invatam sa fim puternice si la interior...cu cateva eforturi o sa reusim sunt sigura de asta.
Despre compatibilitate eu pariez pe taur,pesti si scorpion si poate si leu-acum depinde de fiecare persoana si de educatia primita.Suntem familiste,ne plac copiii si ne mai place sa fim iubite.Sunt romantica,poate incurabila...imi place sa primesc flori sa ma plimb sub clar de luna,pe plaja...:Xdeja incep sa visez...

Indiferent de defecte suntem cele mai TARI si atunci cand avem ceva in cap si vrem sa facem un lucru nimeni nu poate sa ne stea in cale,,,si dak sta cineva avem CLESTISORII cu care vom lupta,,,,,V-am pupat:*::*:*:*
klaw3
Postat pe 16 August 2010 22:14
Eu sunt in zodia taur si din pacate nu am fost cu nici o fata din zodia rac. Am citit ca taurul s-ar intelege cel mai bine pe termen lung cu fetele din zodia rac sau fecioara insa ambele zodii mi se par greu de gasit. In ambele se poate avea incredere , sunt fidele si foarte feminine insa racoaica are in plus acea sensibilitate si e foarte romantica si familista convinsa. Insa ambele reusesc sa-l inteleaga pe taur si daruiesc dragostea de care are nevoie. Eu am fost numai cu scorpioance, gemeni si varsatoare si cu toate s-a intamplat urmatorul lucru:
kudika179420
Postat pe 10 Septembrie 2010 21:26
Buna ziua,
Am ajuns din greseala pe acest website! Sunt barbat, sunt in zodia Berbecului. As dori sa ma ajute niste "fete rac" sa le inteleg mai bine natura. Sunt indragostit de o femeie in rac si nu reusesc sa-i inteleg unele obiceiuri. Se spune ca sunt cele mai sensibile fiinte, dar eu o simt o persoana cu toane. Eu prin natura mea sunt declarativ, stie ca o iubesc, i-o spun destul de des, sunt foarte sincer si deschis cu ea, nu am mintit-o niciodata si chiar sunt dispus sa rastorn pamantul asta cu fundul in sus pentru ea. Sunt destul de nebun sa fac asta. Am facut o pasiune pentru ea si cand ma aprind, nimic nu-mi sta in cale. Comunic mult cu ea, sta si ma asculta, se uita in ochii mei si-mi cauta apropierea fizica, insa, desi imi spune ca ma iubeste, pentru prima oara a facut-o intr-o situatie de criza in care eu incepusem sa ma indoiesc de ea... si atunci mi-a spus: "ce vrei sa stii? vrei sa stii daca te iubesc? te iubesc foarte mult si n-am mai spus-o la nimeni pana acum". Mie chestia asta mi se pare putin nu stiu cum.. nu stiu ce sa mai cred. Eu cand iubesc imi manifest iubirea, in toate formele si sunt constant in comportament. Chiar daca am o zi proasta, fata de ea sunt aceelasi mereu! In schimb ea, are mofturi si intr-o seara a refuzat sa mai vb cu mine pentru ca avea nervi...scurt fara explicatii! Diferenta de varsta intre mine si ea este de 12 ani.. ea fiind mai mica decat mine, 17 ani. Am o bogata experienta cu femeile insa ma simt descoperit in fata acestei fiinte.. Nu pot sa o inteleg, ii caut dialogul, o simt ca e sincera, dar totodata imi afiseaza o raceala care ma sperie. E o falsa raceala? Imi spune mereu ca sa nu ma indoiesc de ce simte pentru mine, ca o simte dar nu se poate exterioriza. Pe de alta parte in momentele cand suntem impreuna, ea este mai avida de apropierea fizica decat mine.. ea face primul pas in a ma saruta. Nu stiu ce sa cred. Citesc pe aici ca racii mint.. ok, daca sunt mintit? Eu nu mint! Eu urasc minciuna! Pe de alta parte, se spune ca racii sunt sensibili si receptivi la iubire, eu o iubesc.. adica stie sigur ca-s nebun dupa ea.. o vede in orice clipa.. dar ..daca e asa..atunci de ce sa mai minti? Uite..asta nu inteleg... Astazi de exemplu, a fost ocupata cu familia sa, si totusi... nici un telefon.. Am asteptat..am asteptat..as vrea sa o sun sa-i spun ca mor de dorul ei.. nu am mai auzit-o de aseara.. si totusi..ceva imi spune sa o las pe ea sa ma caute. Ne mai intalnim pe medii de comunicare diverse gen messenger: si ma abordeaza greu, parca nu se inghesuie sa ma observe..
Relatia noastra e la inceput. Dialogam cam de 2 luni si ...ea a facut primul pas nu eu! Eu o admiram dar nu vroiam sa ma bag in asa ceva fiind prea mica.. dar totusi..am zis.. la naiba, daca ma place, de ce nu?
Nu-mi doresc decat la iubire sa mi se raspunda cu aceeasi masura.. Nu inteleg cum o persoana poate fi atat de contradictorie. Cand e cu mine se aprinde ma mangaie, ma cauta.. la putina distanta uneori se raceste.
Ii scriu mult.. ii vorbesc mult, dar nu simt aceelasi feedback inapoi.
Voi ce credeti? Ma iubeste? Ce sa inteleg de aici?
Nu caut sa ma invatati cum sa fac sa fie bine, ca e jocul meu, iubire mea si tot ce-mi doresc, este sa-mi explicati putin natura femeii rac si sa-mi justificati comportamentul ei.
O iubesc f mult..si vreau sa o pastrez pt mine.
Va multumesc!
hot_mazda_rx8
Postat pe 16 Octombrie 2010 16:19
Continuare la mesajul de mai sus:
Poate racii sunt sensibili si profunzi dar eu am instincte puternice, un al saselea simt mereu.
O simt fascinata de pasiunea mea, si cred ca ceea ce o atrage la mine este modul in care-i spun ca o iubesc. Fizic ma place, se vede, iar eu o ador, imi vine sa o mananc. Nu m-am simtit cu nimeni cum ma simt in prezenta ei si e o magie care domina toata relatia. Cand am intalnit-o si ne-am imbratisat, ne-am mangaiat, o simteam iubita mea de cand lumea, parca ne cunosteam si ne simteam si ne potriveam si totul a fost ca de poveste... Poate spuneti ca-s nebun, si eu cred ca-s nebun.. dar in toata viata mea la cate relatii am avut, nici o femeie nu m-a facut sa simt asa.. E magica.. ma sperie...
Intuitia imi spune ca e de bine, mintea imi spune sa ma indoiesc de ea, dar totusi cand caut o explicatie logica pentru ceea ce ni se intampla, nu gasesc decat ca: ne iubim!
Vreau sa aud pareri!
hot_mazda_rx8
Postat pe 16 Octombrie 2010 16:28
Te iubeste.Da-i ceva ce-o roade si n-ar recunoaste-n veci ca are vreun sentiment.
nicossia
Postat pe 23 Noiembrie 2010 17:41
:)
femeia rac...am multe prietene in zodia asta...fascinanta si sensibila fiinta, foarte grijulie, nu ar face rau nimanui. ..dar uneori merge doar inapoi :(
ploidevise
Postat pe 26 Noiembrie 2010 08:46
Si eu, sunt nascuta in zodia rac, pana acum vedeam numai lucruri rele la aceasta zodie, lucruri enumerate de mule dintre voi. am intrat pe acest site din greseala, imi calculam defapt ascendentul, sper k nu am picat prea tarziu. dc gasesiti numai lucruri rele la aceasta zodie? sincer mi se pare cea mai speciala zodie.
pe langa faptul k avem o intuitzie foarte buna. putem sa fim cele mai rele dintre toate, atunci knd e vorba de ceea ce iubim, suntem imprevizibile, nemiloase cand e cazul stim de la inceput pe cine iubim si celelte persoane sunt respinse de noi inexplicabil, daca gasim un echilibru intre sensibilate si incercam sa fim ceva mai neinduratoare cand vine vorba de persoanele care ne gresesc, avetzi incredere, o sa devenitzi foarte puternice, sensibiltatea nu v-atzi gandit k e buna tocmai pentru asta? pentru a o putea transforma in ura ori de cate ori e cazul. shi credetzi-ma femeia rac poate fi compatibila cu orice zodie, totul depinde de noi, shi de rabdarea partenerului, dupa ce ajunga sa va cunoasca atat pe voi cat si potentzialul vostru, nu o sa va mai poata lasa;)
kudika364385
Postat pe 6 Februarie 2011 23:36
hmmm...si eu sunt in zodia rac si mi se potriveste foarte bine tot ce s-a spus..faza cu timidiatea e adevarata pana cunosc persoanele pe urma sunt cei mai buni prieteni.Nu imi place barfa inutila. stiu sa pastrez secrete. am o intuitie foarte buna si cand ma incapatanez sa fac ceva nimeni nu-mi poate scoate acel lucru din cap.daca imi iese foarte bine, daca nu stau bosumflata si ma gandesc ca de ce n-am facut asa k poate era mai bine.

cu iubirea..hmmm.iubesc din suflet dar nu ma pot manifesta prin cuvinte...mai bine pregatesc o cina romantica, dau un cadou, il ajut sa-si indeplineasca un vis..altceva decat TE IUBESC..ar trebui niste clesti mari asa ca al racului sa scoata o declaratie de dragoste de la mine..in cel mai bun caz..un mesaj de pe net.

cat despre raceala racului..k am vazut un baiat interesat de acest lucru..hmm..prietenul meu mereu se plange de acest lucru..de ce sunt asa?pai oricat ar spune el te iubesc o parte din mine nu il crede si vreau sa ma sigur ca e adevarat.timpul e ceea ce face un rac sa isi arate adevarata fata..
ca nu-l sun eu sa vorbim..e la ordinea zilei..pe o parte pentru ca nu vreau sa=l sufoc.pe alta parte nu vreau sa stie cat de mult il iubesc...atunci cand voi fi sigura pe sentimentele lui probabil acest lucru se va schimba,

Cat despre famile..da ..ne dorim foarte mult o familie armonioasa . sa oferim copiilor ce este mai bun. sa le citim povesti cand adorm. sa-i ajutam la teme etc.

Ce pot sa mai spun???avem o imaginatie debordanta, ne place sa ajutam oamenii. am dori sa traim intr-o lume fara rautate.Partea rea e cea cu toanele..cand ma apuca nervii doamne fereste sa stai pe langa mine ca te iau la intrebari si te invart pana te saturi.Asta pe moment..ar trebui ca racii sa nu fie bagati in seama in momente in care sunt nervosi ca spun numai idiotenii care mai tarziu le regreta.Lasati racii sa se calmeze putin dupa o cearta si nu puneti la suflet...

In fine..nu stiu daca e valabil pentru tori racii dar o partida buna de plans ma calmeaza mult..
simone89
Postat pe 10 Februarie 2011 17:18
eu sunt tot rac si in mare parte aveti dreptate toate ca asa suntem...suntem prea naive uneori,se entuziasmam repede,punem totul pe tava pers care nu le cun,ceea ce e ft aiurea k eram s-o patesc rau de tot...sunt k o carte deschisa,oricine ma poate citi,sunt deschisa la orice subiecte,imi place sa comunic,sa am propriul meu univers iar knd imi intra o idee in cap sunt ft incapatanata nimeni nu ma poate opri sa nu-mi ating telul..consider k dk nu am facut knd mi-am propus nu mai fac niciodata...am unele obiceiuri care unii le-ar vedea cam ciudate:imi place de ex sa scriu mult...m-am apucat sa scriu sms-uri de la iubitul meu pe un caiet...am o gramada de amintiri,sa surprind pe cel de langa mn cu mici atentii...scrisorele de amor,ursuleti de plus,sunt k o copila am multe de oferit dar de cele mai multe ori le-am oferit cui nu a trebuit...marele meu defect am prea mare incredere in oameni,si multi au profitat de asta...knd un prieten are nevoie de mn sunt acolo indiferent dk ma las pe mn sau nu important e k am satisfactia k l-am ajutat..dk nu pot regret..sunt greu de inteles,nimeni nu a reusit pana acum sa ma inteleaga asa cum imi doresc eu...au incercat 2 baieti dar din pacate primul m-a inteles nu pot sp k nu dar a intervinit fosta lui care a strikt toate planurile...cel de-al doilea este actualul meu iubit,ma intelege cat de cat dar totul e la inceput si stiti cum e la inceput...eu sper sa ma inteleg bn cu el...unde mai sp k el e pesti si combinatia rac-pesti e mortala...suntem semne de apa,deci ne intelegem...si el e greu de inteles dar fac tot posibilul sa ajung la stadiul sa ma iubeasca desi e greu la ce caracter are...
kudika450565
Postat pe 11 Octombrie 2011 22:57
Eu vreau sa stiu despre femeia... vipera.
alegro6543
Postat pe 14 Octombrie 2011 15:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cuplu varsator - varsator 1 De la: simonadraga 30 Decembrie 2009 14:08
dragele mele..de cate ori ati simtit ca ati vrea sa... 11 De la: SweetHappyButterfly 24 Martie 2009 22:58
compatibilitate 13 De la: DiavolytaTa 8 Aprilie 2009 20:01
Geniile si zodiile 519 De la: bogdan_elenaN 7 Ianuarie 2012 02:35
Eu taur,el balanta 3 De la: kudika098923 27 Iulie 2010 02:38