Setari Cookie-uri

am nevoie de sfaturi urgrnte

Am si eu o relatie...sau habar nu am daca mai e o relatie!Suntem impreuna de vreo 4 luni jumate, ne intelegeam super..pana cand a venit vacanta si asa nu ne-am mai vazut de vreo luna jumate.Dupa vreo 3 sapt de vacantza mi-a cerut pauza motivand ca nu stie ce vrea, ca nu crede ca e pregatit pt o relatie serioasa...si ca nu are rost sa ne amagim degeaba, ca ar fi mai bine sa o lasam si cand ne vom intalni in toamana vom vedea ce si cum.Ok...m-am supus deciziei lui...in acest timp am incercat sa fiu cat de distanta dar ca in primele zile el era cel care nu ezita sa nu ma caute astfel vb aproape in fiecare zi.Dar nu stiu ce s-a intamplat la un moment dat...in ultimul timp e foarte rece, foarte distant nu mai vorbeste cu mine,numai daca vb eu cu el si nu stiu dar am impresia ca ma si evita...pt ca incearca sa termine cat mai repede conversatia cu mine...da e adevarat ca aproape de fiecare data cd am vb eu cu el,el era la serviciu...dar totusi...Saptamana care vine urmeaza sa ne intalnim..dar asta e problema mea cea mare.Nu stiu ce sa fac?Am vorbit cu el intr-o zi si l-am intrebat daca are rost sa il sun cand ma duc la cj ca sa ne intalnim. El imi raspunde..da..nici o problema ne intalnim la un suc, la o poveste.Voi ce ziceti: are rost sa il sun...de stiut stie ca ma duc...ar putea sa ma sune el daca vrea...dar iar pe de alta parte ma gandesc ca totusi e frumos sa il anunt ca am ajuns.Nu stiu...chiar nu stiu...va rog ajutati-ma cu un sfat.Scz daca v-am plictisit. Am uitat ceva..in tot acest timp in care am fost in pauza a fost si ziua lui...m-a chemat la el spunandu-mi ca ii este dor de mine...si c isi doreste foarte mult sa fiu cu el de ziua lui...si l-am intrebat daca totusi zice ca ii este dor..este hoatarat in ceea ce priveste relatia noastra..mi-a raspuns..nu prea.Nu m-am putut duce pt ca a fost destul de tarziu cd s-a gandit el sa ma cheme si chiar nu am avut cum sa ajung..si asta a inteles si el..si totusi de atunci a inceput sa fie distant fatza de mine. Scz inca odata daca v-am plictisit!
rheea86
Postat pe 13 August 2008 22:42
Du-te la un suc;-) Ce ai de pierdut? Poate iti faci o claritate despre sentimentele pe care le ai fata de el.

Ma uimeste ca in toata povestirea ta n-ai scris (sau poate nu am remacat eu) care sunt sentimentele intre voi.

Incearca întîi sa clarifici ce simti, ce astepti si ce vrei tu in viitor de la el...


Chiar daca el nu mai doreste relatia macar afli concret situatia.

Puneti punct unei relatii care nu mai are rost.

Fii curajoasa,daca el vrea "pauza" sau alte lucruri care pe tine nu te satisfac- nu te mai "supune" - doar nu nu esti servitoare - lasa relatia balta si nu te complace in situatii neplacute/nesatisfacatoare si nefericite...

Full_Metal_Jacket
Postat pe 13 August 2008 23:37
Si eu zic sa inchei mai bine perioada asta de incertitudine in care te tot gandesti ce ce cel mai bine si cum si daca si parca...macar stii o treaba!Asa ca du-te la suc si clarifica problema.Nu pleca de acolo pana nu aflii rasp la toate intrebarile tale-oricare ar fii ele!Iti tin pumnii!
sweetpink
Postat pe 14 August 2008 00:48
vb cu el si lamuriti totul...k sa nu regreti k nu ai facut acest lucru...sa stii ce trebuie sa faci in continuare...numai bine...
Aleys
Postat pe 14 August 2008 02:26
Multumesc mult de sfaturi!!!In ceea ce priveste sentimentele noastre...hmm..nici nu mai stiu! In momentul in care mi-a cerut pauza mi-a zis printre altele ca tine foarte mult la mine dar ca nu e sigur ca vrea o relatie asa de serioasa.In ceea ce ma priveste p mine...sincer nici eu nu mai stiu...adevarul e ca ma cam deranjeaza toata situatia asta dintre noi, si ma enerveaza la culme indiferentza lui!Poate e numai asta...poate inca tin la el...adevarul e ca nu mai stiu...cred ca numai daca l-as vedea mi-as putea da seama ce simt cu adevarat pt el!
rheea86
Postat pe 14 August 2008 11:59
RASPUNS CLAR:

GATA, TERMINA CU PROSTIILE. NU ARE ROST SA ITI PIERZI TIMPUL.
rimina
Postat pe 16 August 2008 13:16
te duci la suc si il intrebi direct ce vrea pe viitor de la tine sa nu stai sa astepti si el pana la urma sa uite cu totul de tine sau sa inceapa sa nu mai vb cu tine deloc...te duci vb si gata dar pe urma daca el iti spune sa renunti nu ii mai dai un telefoane prin care el sa inteleaga ca ai vre sa mai fii cu el!!daca spune ca nu ii spui ok daca crezi ca poti ramane amica cu el bine daca nu lasi doar loc de un salut pe strada nimik mai mult!!!succes
aurrorandreea
Postat pe 16 August 2008 17:53
nu-l mai suna nu-l mai cauta cu siguranta te va cauta el
s_sanitasif
Postat pe 16 August 2008 18:36
ms mult! In ceea ce priveste sfatul tau S Sanitasif...cam asta fac acuma! Nu am mai vb cu el de cateva zile.Acuma chiar nu mai stiu ce o sa fac sau ce o sa se intample...am decis sa las timpul sa isi spuna cuvantul...nu mai vreau sa ma gandesc ce si cum e mai bine...m-am saturat...si am decis sa pun eu piciorul in prag si sa pun capat acestei relatii dar mai astept sa vad ce o sa simt in momentul in care o sa il vad...nu vreau sa ma pripesc intr-un fel cu deciziile ca sa nu imi para rau pe urma...nush daca fac sau nu bine...voi credeti ca procedez cum trebuie?
Multumesc inca odata fetelor.
rheea86
Postat pe 16 August 2008 19:02
salutari din nou!Vreau sa multumesc tuturor persoaneleor care au scris p acest site pentru ca datorita voua am devenit mai sigura p mine si am invatat ca nu sunt singura care trece prin perioade naspe si asta m-a ajutat sa trec chiar foarte repede peste despartirea de baiatul de care va vorbeam. Da m-am intalnit cu el am avut o discutie destul de interesanta dar chiar daca mai erau sanse sa mergem mai departe, eu gandidu-ma mai bine la ceea ce vreau mi-am dat seama ca nu e ceea ce astept eu si am pus capat acestei relati!Sunt foarte multumita de decizia p care am luat-o si acuma pot sa spun ca mi foarte bine si acest lucru vi-l datorez si voua deoarece ati avut o mare influentza asupra mea si asupra decizilor mele!!! Va multumesc inca odata!!! :*:*:*
rheea86
Postat pe 22 August 2008 22:11
fetelor...aj cu un sfat....va rog...sunt d 3 ani jum cu el ji d o sapt ne am desp....kuza fiind:intr o seara i am dat 2msj...ji nu mi a rasp...l am sunat..nu a rasp...a 2 a zi mi a dat msj ji mi a sp k nu a putut sa mi rasp...ji mi a sp k dak nu l cred s o intrb p o tipa...ji i am sp sa inteleg k era cu ea...ji el a sp.."bn intelegi c vrei...pa"...ji i am dat msj la nervi ji i am sp ji eu"pa"..pt k numai puteam sa mi fak asa mereu..am imp k si bate joc d mn..e prima oara knd stam o sapt certati..d at nu am m ai vb deloc..nici un beep..nimic nu ne am m ai dat...d data asta am vr sa vad dak ma kuta dak ma iub....vroiam sa ma conving d asta....oricum imi este ft greu...d multe ori iau tel sa i dau msj cva...dar ma abtin!!!nuj c sa cred..oare ma iub?dc face asa?dc nu ma kuta?oare s a plict d mn?credeti k ar trb sa las tot eu d la mn sa l kut?mi e greu fara el..il iub ft mult ji am renuntat la multe pt el...dar nu tine cont ji nu crd k l int o rel d 3 ani...dak l int ma kuta..asta cred eu...maine am un ex...eu mereu am fst alaturi d el..knd a sustinut cva important,,,ex:bac,permis auto,...el nu a dat un msj cu"bafta"nici atat...ma simt k o proasta,,,,vreau sa l las,,,sa i fie lui bine fara mn..k el asta vrea...dar nu prea jtiu kum sa fac asta...:(ast un rasp..poop
deea_lqd
Postat pe 31 August 2008 23:20
incearca se rezolvi problema cum poti fara certuri fara reprosuri si cu calm dak vezi ca nu se schimba nimic spune-i tu adio si atunci lui isi va da seama ca te-a pierdut si ca nu mai esti fata din nainte naiva si care crede tot si prin ai spune adio se va schimba fata de tine ori isi da seama ca te iubeste ori este de acord cu tine si renunta amundoua variante sunt bune ptr tine chiar daca suferi ca lai pierdut dar nu merita sa-ti traiesti viata suferind dupa un om fara pretiti urez sansa si fa ce-ti dicteaza inima dak vrei dar dak inima iti spune sa-l astepti k se va schimba vei suferi

Postat pe 6 Octombrie 2008 14:14
u sfat .dak vrei sa l aasculti bine dak nu iara bine de ce sa stai sa plangi dupa cinev care poate nici nu es gandeste la tine si ceva ..nu i rasp la tel lasal sa te caute mai iesi cu el la un suk si cand vrea sa contianuati conversati sau sa iesti undeva atunci ridica si spunei k te astept prietenul si nu ai timp de pierdut cu ori si cine ..si k pe viitor sa si caute o pereche la fel de neseriosa ca el zambestei dul ce si spunei
adio ..
va ramane uimit iar dak va insista spunei k nu te mai intereseaza te am pupat sa ai o zii buna si mult succes
bite_claudia
Postat pe 30 Octombrie 2008 09:52
cel mai bine e sa vb ca sa clarificati situatia. asa stii si tu ce ai de facut. nu are rost sa stai in incertitudine ...
fluturasalb85
Postat pe 31 Octombrie 2008 09:10
iubita eu zic k cel mai bine e sa-ti vezi de viatza ta frumoasa!crezi k nu mai sunt barbatii? Mai stiu k sunt doar 4 luni de cand iesiti dar acum conteaza si ce ati vb voi la incept ce asteptati voi de la relatia asta.
tu zici k s-a schimbat atunci cand nu te-ai dus la el (pt k nu ai avut cum si este de inteles ),atunci ar trebui sa-ti dea de gandit k tipul vroia doar asternutul vazand k nu poate obtine nik a inceput sa se poarte asa.
reds_girl
Postat pe 31 Octombrie 2008 10:37
FEmeieeee o are pe alta
cenaiba esti grea de tartacuta sau ceeee
BERBEACA
Postat pe 31 Octombrie 2008 10:59
Va veti afla sentimentele adevarate doar cand veti cunoaste pe altcineva. Sa vedeti atunci ce ati simtit unul pt altul!
Partenerul tau pare "cam dus", asa ca priveste tot inainte, nu la un sclifosit ca el!

"daca dragoste nu e, nimic nu e!"
lumyana
Postat pe 2 Noiembrie 2008 08:03
am nevoie de o reteta sau de un tratament dak stie cineva : cum pot sa mai pun 5 kg ? am 21 de ani si 43 de kg, iar anul viitor in iunie voi avea nunta. imi este mie rusine cu mine
miky_peda
Postat pe 21 Noiembrie 2008 16:27
imi pare rau pt. tine. baiatu mai are si alta relatie. de aceea nu este interesat de tine.
vrajitoare
Postat pe 30 Noiembrie 2008 16:39
buna tuturor:D:Dvreau sa stiu si eu unde pot sa ma interesez mai bne despre oameni care pot vede daca pot folosi acest termen:-?mai pe scurt am un prieten care vede din trecut ,prezent si viitorul unor persoane:D:Dnu stie de unde sunt acestea sau dc le are aceste vederii sau cum so-r numi ele:(:(....daca cineva ma poate ajuta id meu este ypwypw...multumesc:*:*:*
kudika000886
Postat pe 13 Martie 2009 12:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ceva sfaturi nu ar strica:-S 13 De la: white_devil 27 Septembrie 2009 15:08
Stie cineva,ce gandesc si ce vor barbatii,atunci cand sunt intr-o relatie? 21 De la: just_laura 8 Aprilie 2009 14:15
Carti 5 De la: iulia069834 22 Martie 2010 12:27
Buna ziua... 2 De la: scorpyoW 22 Ianuarie 2011 17:39
Buna 4 De la: printesaa_x 17 Ianuarie 2011 10:37