Setari Cookie-uri

igiena intima

De la: france1974, la data 2008-08-30 22:55:02mai mai ramo,nu a stat ascunsa......a mai dat replici stralucite si alta data.....cind ne indemna sa ne vizionam organele in oglinda!..........femeie nu inseamna ca daca esti batrina esti si desteapta(poate un pic perversa bag seama din ce studiez pe alocuri)fata care a intrebat a multumit deja ,iar tu daca nu stii sa te speli la dinsa da cautare pe google"igiena intima"si acolo vei citi pe primul sit aceleasi informatii date de un medic!deci sfatul meu nu mai intra ca musca in lapte!


Doamneeeeee ce mentalitate aveti?Dar pasarica nu e tot a voastra? Nu e normal sa stiti ce aveti acolo? Asa cum stati toata ziua si va admirati fata va puteti uita si la pasarica ca nu e scarboasa si e a voastra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!looooooooooool Nu zice nimeni sa te uiti non stop, dar nu pot sa cred ca va spalati pe intuneric. Ignorante sunt multe femei de aici si de aici si cifra dezastruoasa de cancer de col ....va e rusine de zona voastra intima!!!????

Postat pe 28 Noiembrie 2008 23:41
Da ai perfecta dreptate. Te intelg perfect. Pentru unele e mai bine sa se uite la vagin in oglinda, decat sa-si vada fata

De la: jussst_me, la data 2008-08-14 15:28:06buna fetelor!care imi poate da si mie mai multe informatii vis-a-vis de igiena intima,igiena de care ar trebui sa tina cont toate femeile mai ales o data ce si-au inceput viata sexuala???daca stiti un site in care se ofera mai multe informatii privind acest aspect va rog sa ma ajutati si pe mn!ms mult

http://www.farmaciata.ro/SitFiles/articol_no_ph.php?id=145
http://www.seximus.ro/articole/igiena_personala_generalitati.php
http://www.topsanatate.ro/articol/ce-e-bine-si-ce-e-rau-pentru-igiena-intima-23701.html
....
Full_Metal_Jacket
Postat pe 29 Noiembrie 2008 00:46
fetelor..eu cred ca toate sunteti destepte si va faceti igiena intima dupa cum crede fiecare si nu stam sa intrebam ca la piata..cat e patrunjelul?...o igiena intima bine facuta si cand trebuie e ca si cum ai imbraca o rochita noua!
sapunurile lichide pt igiena intima sunt f bune si servetelele umede folosite de cate ori mergi la toaleta si nu esti acasa pt a te spala..
nu mai spun ca inainte si dupa sex este esentiala igiena..
spalata cat mai des cu putinta fara a irita si zgaria,o sa te faca sa te simti ca noua..
asa cum spunea cineva pe aici...te dai cu ruj...dar uita-te si in chilotei ca e a ta...si barbatii fug daca le-o dai nespalata..iar tie o sa iti crape obrazul de rusine..
liliana_b2007
Postat pe 28 Decembrie 2008 22:37
De la: liliana_b2007, la data 2008-12-28 22:37:35fetelor..eu cred ca toate sunteti destepte si va faceti igiena intima dupa cum crede fiecare si nu stam sa intrebam ca la piata..cat e patrunjelul?...o igiena intima bine facuta si cand trebuie e ca si cum ai imbraca o rochita noua!
sapunurile lichide pt igiena intima sunt f bune si servetelele umede folosite de cate ori mergi la toaleta si nu esti acasa pt a te spala..
nu mai spun ca inainte si dupa sex este esentiala igiena..
spalata cat mai des cu putinta fara a irita si zgaria,o sa te faca sa te simti ca noua..
asa cum spunea cineva pe aici...te dai cu ruj...dar uita-te si in chilotei ca e a ta...si barbatii fug daca le-o dai nespalata..iar tie o sa iti crape obrazul de rusine..
playboy
Postat pe 1 Ianuarie 2009 14:57

Fetelor cucuietelor, interesant subiectul asta si foarte...igienic. Normal ca orice fata care se respecta si care isi respecta sotul, iubitul, amantul sau ce o fi el acolo trebuie sa se igienizeze in mod regulat, la fel cum te speli pe maini, pe fata, pe dinti, pe corp, tot asa trebuie sa te speli si intre picioare, ca sa nu mirosi.
Ce e mai respingator decat un barbat care miroase si are igiena precara ? O femeie cu aceleasi carente... Sexul oral dar si cel normal e cu atat mai placut pt. amandoi daca se face si o igienizare inainte. Si eu am de a face la serviciu cu colege care au o igiena mai precara si incerc sa stau cat mai departe de ele atat cat e posibil.
BETINO
Postat pe 1 Ianuarie 2009 15:27
De la: BETINO, la data 2009-01-01 15:27:11
Fetelor cucuietelor, interesant subiectul asta si foarte...igienic. Normal ca orice fata care se respecta si care isi respecta sotul, iubitul, amantul sau ce o fi el acolo trebuie sa se igienizeze in mod regulat, la fel cum te speli pe maini, pe fata, pe dinti, pe corp, tot asa trebuie sa te speli si intre picioare, ca sa nu mirosi.
Ce e mai respingator decat un barbat care miroase si are igiena precara ? O femeie cu aceleasi carente... Sexul oral dar si cel normal e cu atat mai placut pt. amandoi daca se face si o igienizare inainte. Si eu am de a face la serviciu cu colege care au o igiena mai precara si incerc sa stau cat mai departe de ele atat cat e posibil.
trimite-le la dus cu tupeu ca poate te imbolnavesti de ficat,saracul de tine!fuuuui,ce scarbos e sa miroase una care nu se spala!
playboy
Postat pe 2 Ianuarie 2009 19:15
salutare kudicelor!imi puteti recomanda un ginecolog(femeie),cabinet privat,orice,numai sa fie ok,din Brasov?!Nu am mers niciodata desi am 21 de an,i pentru ca din nefericire pentru mine inca nu am scapat de "sindromul" acela numit rusine.insa odata cu noul an sunt f decisa sa fac o astfel de vizita.multumesc anticipat celor care imi raspund. :
bubulika
Postat pe 21 Ianuarie 2009 20:16
din bv nu stiu exact, dar din cj iti pot recomanda cu cea mai mare placere...si dr buni:d
__XXX__
Postat pe 28 Martie 2009 16:21
De la: bubulika, la data 2009-01-21 20:16:44salutare kudicelor!imi puteti recomanda un ginecolog(femeie),cabinet privat,orice,numai sa fie ok,din Brasov?!Nu am mers niciodata desi am 21 de an,i pentru ca din nefericire pentru mine inca nu am scapat de "sindromul" acela numit rusine.insa odata cu noul an sunt f decisa sa fac o astfel de vizita.multumesc anticipat celor care imi raspund. :


E mai bine sa te duci la barbat... femeile sunt mai afuriste... iar cei mai buni ginecologi sunt barbatii
_dulcik_
Postat pe 28 Martie 2009 22:26
foarte adevarat...barbatii isi fac cel mai bine meseria in acest dimeniu.... ...........stiu eu c zic
__XXX__
Postat pe 28 Martie 2009 23:39

Stimata doamna, nu am vrut sa rapund acestui topic deschis, dar ceea ce ati spus d/voastra m/a intrigat.Ceea ce ati spus d/voastra de cancerul de col uterin, nu are nici o legatura cu privitul in oglinda a pasaricii, sau cu rusinea pentru aceea zona intima.Mie personal, mi s/a descoperit o forma usoara de inceput a acestei boli grave, si credete/ti/ma ca nu am facut/o datorita faptului ca nu m/am spalat in zona intima, sau nu mi/am privit pasarica in oglinda, ca sa va citez pe d/voastra.Am facut/o pentru ca au existat raceli netratate.Asa ca mai documentati/va inainte sa dati un comentariu de genul celui de mai sus.Si apropo la topic, cred ca fiecare stie ca trebuie sa se spele in zona intima, la fel ca si oriunde pe corp.
mirelamuresan
Postat pe 28 Martie 2009 23:43
raspunsul era pentru d/na Mirela
mirelamuresan
Postat pe 28 Martie 2009 23:44
intru totul de acord cu tine!!!!!!!!
ankflorea
Postat pe 28 Aprilie 2009 16:53
asta e topic de caterinca?????
matracucu
Postat pe 28 Aprilie 2009 16:59
documentati - va se scrie corect

vezi, tot timpul e ceva de comentat, toata lumea greseste, poate si eu, ca ti-am trimis acest mesaj!
Ideea e ca nutrebuia sa fii asa de acida , categorica.
marianasava1
Postat pe 29 Aprilie 2009 10:14
De la: france1974, la data 2008-08-18 00:56:32nu mai scrieti timpenii daca nu cunoasteti:in afara perioadei menstruale este suficienta o singura spalare pe zi cu un sapun s-au gel cu ph neutru.preferabil sa se faca dupa scaun.spalarile excesive tulbura echilibrul florei vaginale si organismul devine predispus la infectii,candida etc.....in timpul ciclului se impune o toaleta de trei ori pe zi deoarece singele pentru mediul din vagin poate dezvolta favorizarea bacteriilor!tampoanele interne a se folosi numai la nevoie si a se schimba cel mult la patru ore! nu va suparati pe mine dar inainte sa dati sfaturi documentativa!


mah traiti-ar tie ! tu vrei sa spui ca vara de exemplu, te speli o singura data??? si seara cand ajungi in pat, no fucking way ca el sa-ti dea limbi, doar daca are un miros al draq de rezistent... si nici asa... bleah.... sorry, dar mie jur ca mi-ai provocat o puternica stare de greata....
crissa_909
Postat pe 29 Aprilie 2009 17:09
eu ma spal de 2-3 ori /zi daca e cazul(chiar si cand sunt in zilele''delicate'').dimineata si seara si folosesc gelul de la Avon Simply delicate si nu am nici o problema.Ma simt proaspata,parfumata si curata
ETE_EU
Postat pe 30 Aprilie 2009 00:30
De la: ETE_EU, la data 2009-04-30 00:30:42eu ma spal de 2 ori /zi(chiar si cand sunt in zilele''delicate'').dimineata si seara si folosesc gelul de la Avon Simply delicate si nu am nici o problema.Ma simt proaspata,parfumata si curata


Faci reclama ascunsa la Avon nuu??? Las' ca te'am prins iooo
Diavolyta_
Postat pe 30 Aprilie 2009 00:33
De la: DiavolytaTa, la data 2009-04-30 00:33:10
De la: ETE_EU, la data 2009-04-30 00:30:42eu ma spal de 2 ori /zi(chiar si cand sunt in zilele''delicate'').dimineata si seara si folosesc gelul de la Avon Simply delicate si nu am nici o problema.Ma simt proaspata,parfumata si curata


Faci reclama ascunsa la Avon nuu??? Las' ca te'am prins iooo

mi-am sunat reprezentantul avon
nu le fac reclama
ETE_EU
Postat pe 30 Aprilie 2009 00:58
De la: ETE_EU, la data 2009-04-30 00:58:57
De la: DiavolytaTa, la data 2009-04-30 00:33:10
De la: ETE_EU, la data 2009-04-30 00:30:42eu ma spal de 2 ori /zi(chiar si cand sunt in zilele''delicate'').dimineata si seara si folosesc gelul de la Avon Simply delicate si nu am nici o problema.Ma simt proaspata,parfumata si curata


Faci reclama ascunsa la Avon nuu??? Las' ca te'am prins iooo

mi-am sunat reprezentantul avon
nu le fac reclama


eiii nuuu .. Si tu acum ce sa zici
Diavolyta_
Postat pe 30 Aprilie 2009 01:06
Dar chiar e cel mai bun gelul ala de la avon si costa 10 lei si ma tine toata luna ca e muuult! Numai pe ala il folosesc, pasarica mea nu suporta altceva Si nu fac reclama, dar e the best! Daca ma spal cu sapun imediat fac candida! Multa igiena pasaricilor voastre!
allexxe
Postat pe 28 Iulie 2009 21:06
Ai dreptate ca nu se spala f des, pt ca se da peste cap flora vaginala. eu ma spalam dimineata si seara, pana cand miam facut un control la ginecolog (eu merg la 6 luni) si am avut infectie. mi-a spus dr ca asta e unu din motivele infectiei, si sa nu ma spal asa de des. mi-a dat ceva medicamente-nu mai tin minte- si miam revenit. acuma ma spal vaginal de vreo 3 ori pe sapt, si desigur, inainte de inatalnirea cu prietenu-meu, cand facem dragoste.
amalushh
Postat pe 2 Octombrie 2009 14:08
intr-adevar medicii ginecologi recomanda spalarea o data pe zi in afara perioadei menstruale...deci cine a afirmat asta nu vorbeste prostii.eu personal nu pot sa tin cont de acest sfat, dar folosesc produse pentru bebelusi pentru k au ph-ul foarte scazut.evitati produsele prea parfumate pentru ca afecteaza si mai tare flora.in rest, lenjerie din bumbac si protej-slipuri pentru a va mentine cat de cat curate atunci knd nu sunteti acasa.oricum, cate sfaturi ati primi pe site sau cat v-ati documenta pe internet, vizita la ginecolog nu trebuie sa lipseasca.mai bine sa prevenim decat sa tratam
P.S ma indoiesc ca ar avea vreo legatura cancerul de col cu igiena precara...
Dy_Maria
Postat pe 2 Octombrie 2009 20:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce marca de lentile recomandati pentru afectiuni ale ochilor? 1 De la: kudika313241 7 Mai 2014 15:19
Putin ajutor.. 6 De la: AkiChan 3 Martie 2014 20:46
Help! 5 De la: skeeto 8 Aprilie 2010 16:38
cum sa renuntam la fumat! 19 De la: rockk 9 Februarie 2011 06:19
de ce mananc cand sunt stresata? 4 De la: everything_for_you 7 Iunie 2009 19:36