Setari Cookie-uri

Prietenii ... aveti incredere in ei? ...sau doar "ii folositi" ?

Foarte multe persoane sunt pe cont propriu, nu ii opreste nimic cand vor sa-si atinga telul. Nu exista iubire, nu exista dragoste, nu exista nimic in fata lor. Traim intr-o lume in care pt multi, banii sunt pe 1 loc. Ce putem face? ne putem increde in cineva? oare chiar ne e prieten? sau ...se foloseste de noi, asa cum ar trebui si noi sa ne folosim?
morticia_adams
Postat pe 14 August 2008 22:39
eu zic ca da, poti avea prieteni adevarati si total dezinteresati.
Lucia1971
Postat pe 19 August 2008 18:10
nu stiu cum sunt altii,dar eu pot sa spun ca am prieteni dezinteresati sunt vreo 2 care s-ar arunca si de 10 ori in cap de la etaj daca asta m-ar ajuta..normal ca si din partea mea primesc acelasi lucru...oricum fuga disperata dupa bani,avaritatea te face sa uiti ce este esential ca sa poti fi om...altfel devii precum o masina de produs bani

Postat pe 24 August 2008 10:01
Bineinteles ca exista prietenii adevarate.Eu am prieteni foarte buni,prietenia lor am simtit-o ca fiind foarte valoroasa atunci cand am avut nevoie de ajutorul lor.Indiferent de ora ,de situatie,atunci cand am avut nevoie de prietenii mei ei au fost cu mine.Si nu sunt un copil,vorbesc de prietenii de mai bine de 20 de ani.Eu inca mai am incredere in prietenie si sper,ca pe parcursul vietii,sa nu-mi schimb parerea.
marianarascanu
Postat pe 7 Septembrie 2008 17:23
Prietenii sunt prieteni. nu sunt amici, nu sunt cunostinte. eu una am f putini prieteni, prieteni adevarati, in care am cea mai mare incredere, iar aceste persoane nu m-au dezamagit niciodata. cei pe care ii ,,folosesc'' sunt niste amici cu care ma intalnesc din joi in pasti :)

Postat pe 7 Septembrie 2008 18:09
da am fost dezamagita si eu de anumiti prieteni si nu numai din cauza banilor ci prin faptul k erau perversi, bine k si bnu a avut rolul lui k altfel nu s eputea...insa daca stam sa ne gandim ceea c emi-a facut respectiv nu o sa mai avem in nimeni incredere...tot ce trebuie e s aavem mai multa grija pe cine alegem priten si s aii testam..dc oare merita sa aibe prritenia noastra...in rest poti avea tovarasi cu care sa te distrezi si sa iesi...fii mereu cu zambetul pe poze si pune-le ce e mai important pt tine celor pe care i consideri pritenii si nu orisicui..nu iti deschide sufletul imedia ca s aaibe posibilitatea sa te cunoasca nu mia ei...descopera si u ce fel de pers sunt si apoi dc consideri k merita...ok..dar ai grij pe cine iti faci rieten k lumea e f perversa...multa bafta!!!
sweetadryana
Postat pe 9 Septembrie 2008 18:27
[NA SULTANE CA SCRIU MULT SI REPEDE SI AM SI INTERNET RAPID .


pune tata episoade multe ca ce te asteapta .....


vei vbi singur



ce treaba are emma?io nu am ranit pe nimeni de aici,nu vreau sa fac victime colaterale,iar bagi pe gatul meu fapte ce nu am facut,si vbe ce nu am spus,

esti un mincinos nenorocit si sunt oameni ce te-au auzit jurand ca nu vbesti de ei .dar acum stiu adevarul.


de ce injurui ca la gara?

esti burta verde?

de ce stii numai sa batjocoresti?

cei slabi sunt mereu rapizi la batjocura.


incepi sa simti intunericul cum te cuprinde.

cati bani ai excrocat azi?


500 de euro?


stiu multe sultaneeeeeeeeee

poti sa faci ce vrei tu,

io nu sunt petruta nebuna.


cu mine nu merge tata ,lumea nu este proasta .baga acolo ce vrei tu,tot ce poti spune este ca am avut relatii cu multe femei.ok bravo mie.poti spune ca am incercat cu multe femei .bbravo mie.
altceva nu ai.

iat asya a stiut toata lumea mereu.



I-MI PLAC FEMEILE,SI AM INCERCAT CU MULTE.

AM SU REUSIT CU LA FEL DE MULTE



SIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII???????????????????????????????





CELE CE AU ACCEPTAT AU AVUT ACEASI PLACERE CA MINE,MULTE AU FOST REFUZATE DE MINE SI SUNT FRUSTRATE,ALTEKLE M-AU REFUZAT ELE SI AM MESRS MAI DEPARTE.

ATATA POTI SPUNE DE MINE SI IO NU AM ASCUNS NIMIC.SM SPUS DE NENUMARATE ORI CA ADOR FEMEILE.

ASTA SE STIA SULTANEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

MAI NASOL CU MINCIUNILE TALE.

CA SUNT VIOLENT,CA SA AIBE GRIJA MELINDUTA CA O SA SUFERE,CA BAT FEMEILE,CA BEAU,CA IAU BANI DE LA ELE,CA SUNT FOMIST,


CINE DRECU CREZI CA TE VA CREDE??????????

POATE PETRUTA NEBUNA VA VENI SA SPUNA CA AM BATUT-O VREODATA .


CE AI AVUT DE SPUS LUMII,CA IO MA VOI DUCE SA MUNCESC CU MAFIA?
ANDREA A MARTURISIT LA NERVI CA STIE DE LA TINE.
FURIOASA PE MINE,DEZAMAGITA, A URLAT LA MINE CA IO AM TRIMIS CV LA MAFIA CA AM O RELATIE CU EA SI CA VREAU SA LUCREZ CU EA IN DUBAI,CA ARE UN SOT CU CARE SE CEARTA MEREU SI CA IO SUNT AMANTUL EI VIRTUAL.

DE UNDE SCOTI ASTA?

DE UNDE AI VENIT CU IDEA CA YOUR DREAM STIE NUSTIU CE DE EMMA DE LA MINE??????????????????


ASTE SUNT DIN CAPUL TAU ALA BOLNAV FARA SERVICIU SI FARA OCUPATIEEEEEEEEEE
IO NU AM SERVICIU UCA POT ALEGE CANDSI UNDE SA LUCREZ. DAR O FEC PE SALARIILE MELE ANTERIOARE. MUNCITE DE MINE NU DE COPILUL MEU CUM FACI TU.

ARE BAIATUE TAU O PRIETENA?

NU ARE CA MUNCESTE TRIMIS DE TINE TOATA ZIUA.

VAI DE SOARTA TA SULTANE CE ANIMAL FARA SCRUPULE ESTI SI MAI RAZI DE ALTII. UN SECRET NU STI SA PASTREZI,BARFESTI PE TOTI ACOLO IN CURTEA AIA SI PE PRIVAT NENOROCITULE,TE JOCI CU SENTIMENTELE TUTUROR FARA SCRUPULE.VOI INCEPE INTRO ZI SI VOI SPUNE TOT CE STIU DE LA TINE DE FIECARE IN PARTE,CU RISCUL DE A RANI LUMEA NUMAI SA ARAT CA ASA ESTE !!!!!!!!!!!!!!!!!!
CUM SPUN IO. UN ANIMAL FARA SCRUPULE.ATATA POTI?
CAMASA MEA ROSIE?AM DE TOATE CULORILE TATA SI DIN TOETE CONTINENTELE.

VREI SA VBIM DE MIROSURI? STII CUM MIROASE GURA TA?AIA FARA DINTI SI SPURCATA CU CARE RAZI SI BARFESTI PE TOTI?

MAI CEVA CA HASNAUA TA DIN FUNDUL GRADINII TALE

AM SPUS-O IN AFATA TUTUROR LA MASA SI DUPA AM SUCIT CA AM INTELES CA TE VEI SIMTI PROST ,DAR NU MERITI MILA MEA.ESTI FARA SCRUPULE SI CALCI PE CADAVERE CA SA DAI IN MINE.


PROSTI SUNT CEI CE ACCEPTA CA TU SA CALCI PE NECAZURILE LOR CA SA POTI TU SA RASPUNZI ADEVARURUILOR MELE.

MANIPULEZI CEA CE STII DE FIECARE IN PERTE SI VOI DOVEDI .IO STIU DE HAREM DE LA TINE,SI CINE VA PERMITE MA VA LASA SA ARAT CE STIU DE FIECARE IN PARTE NUMAI SA SE VADA CE BARFITOR NENOROCIT CU GURA MARE ESTI?

NU VEI REUSI CU MINE SULTANE.NIMENI NU REUSESTE .NICIODATAAM CUNOSCUT MULTE FEMEI .DAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!

SI AM INCERCAT CU LA FEL DE MULTE !!!!!!!!!

SI CARE AU FOST URATE,SAU BATRANE AM FUGIT DE ELE. A FOST DUREROS DA!!!


DAR CINE LE PUNE SA SE AFISEZE CU POZE DE FOTOMODELE????????????????


ATATA SULTSNE SI NU ESTE CEVA DE CARE SA MA RUSINEZ.

NU AM FACUT RAU NIMANUI.


TU FACI RAU SI MAI SI VREI SA CONVINGI LUMEA CA LE FACI BINE.

ASTA ESTE CEL MAI URAT.

NU CAMASA MEA.CAMASA MEA NU ARE TREABA.ESTE CAMASA ITALIANA DE SMECHER,CEA CE TU NU VEI AVEA VREODATA DECAT DACA EDUCE VREUNU DE PESTE HOTARE SA FACA CADOU SULTANULUI AMARAT DIN SNAGOV.


CERSETORULEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!
Raporteaza abuz de limbaj



Raporteaza abuz de limbaj

Postat pe 11 Septembrie 2008 03:18
Am fost dezamagita de asa-zisi prieteni si nu o data dar celor pe care i-am pastrat aproape le acord incredere. Asa mi se pare firesc. Cat despre folosit oamenii pot spune ca nu sunt deloc de acord cu asa ceva. Mi se pare o chestie foarte urata. Cei care procedeaza astfel probabil au uitat de zicala: ce tie nu-ti place altuia nu-i face!

Postat pe 11 Septembrie 2008 14:13
De la: adryana22, la data 2008-09-09 18:27:40da am fost dezamagita si eu de anumiti prieteni si nu numai din cauza banilor ci prin faptul k erau perversi, bine k si bnu a avut rolul lui k altfel nu s eputea...insa daca stam sa ne gandim ceea c emi-a facut respectiv nu o sa mai avem in nimeni incredere...tot ce trebuie e s aavem mai multa grija pe cine alegem priten si s aii testam..dc oare merita sa aibe prritenia noastra...in rest poti avea tovarasi cu care sa te distrezi si sa iesi...fii mereu cu zambetul pe poze si pune-le ce e mai important pt tine celor pe care i consideri pritenii si nu orisicui..nu iti deschide sufletul imedia ca s aaibe posibilitatea sa te cunoasca nu mia ei...descopera si u ce fel de pers sunt si apoi dc consideri k merita...ok..dar ai grij pe cine iti faci rieten k lumea e f perversa...multa bafta!!!



sa ii testam?
eu cred ca daca e vb d testat,trb sa cun pers ...ca sa stii cum sa o tstezi. dar...oare chiar e nevoie sa ne testam prietenii?

morticia_adams
Postat pe 11 Septembrie 2008 23:10
Prieteni adevarati nu exista....fiecare isi vede interesul...si asta o vor arata mai devreme sau ami tarziu....si tot prietenii sunt cei care iti vor provoca cea mai mare suferinta, sau durere...deoarece ajung sa te cunoasca cel mai bine, si stiu unde sa loveasca si unde doare cel mai tare.
yunita
Postat pe 18 Octombrie 2008 10:24
Prieteni adevarati nu exista....fiecare isi vede interesul...si asta o vor arata mai devreme sau ami tarziu....si tot prietenii sunt cei care iti vor provoca cea mai mare suferinta, sau durere...deoarece ajung sa te cunoasca cel mai bine, si stiu unde sa loveasca si unde doare cel mai tare.

referitor la ceeea ce ai spus tu sa stii k ai mare dreptate k pana acuma nu cred k sa demonstart sa existe vreun prieten care sa nu te raneasca sau sa te dezamageasca tocmai de aceea yo cred k sensul de prietenie exiasta dar paote nu cu toata profunditatea si sensul lui.prietenia esxista dar intr-o oarecare masura.poate aberez dar mie mi sa intamplat si asta e conceptia mea cu privire la prietenie
ana_mady
Postat pe 24 Octombrie 2008 13:31
De la: joana_rise, la data 2008-08-14 22:39:26Foarte multe persoane sunt pe cont propriu, nu ii opreste nimic cand vor sa-si atinga telul. Nu exista iubire, nu exista dragoste, nu exista nimic in fata lor. Traim intr-o lume in care pt multi, banii sunt pe 1 loc. Ce putem face? ne putem increde in cineva? oare chiar ne e prieten? sau ...se foloseste de noi, asa cum ar trebui si noi sa ne folosim?



mda....prieteni adevarati cam greu in zilele de astazi .....dar mai exista, nu mi-am folosit niciodata prietenii..ba mai mult poate ca ei m-au folosit.....( ca dovada semnatura mea) dar am trecut peste lasand un loc de buna ziua....sincera sa fiu nu prea mai am incredere, asta este opinia mea, esti prieten , impartasesti totul cu el/ea si dupa un timp vezi cum cineva te " sapa" iar acel cineva sa realizezi ca-i prietenul tau...trist...sincera acum sa fiu am doar o singura prietena in care pot spune Da ...am incredere in ea...nu m-a folosit si n-am folosit-o ......

cat despre amici da....am foarte multi....

" Fereste-ma Doamne de prieteni, caci de dusmani ma feresc singur"
mafia_nrr1
Postat pe 24 Octombrie 2008 13:39
sincer prieteni am avut foarte multi...dar cand nu am mai avut bani..sau cand am avut nevoie de ajutor s-au retras unul cate unul...si a mai ramas unul singur...am o prietena de aproape 7 ani pe care o iubesc la nebunie....dar am inceput de ceva timp sa ma indoiesc si de ea...da cred ca exista prietenie adevarata,,,doar ca trebuie sa cauti mult s-o gasesti...
eu_mihaela20
Postat pe 27 Octombrie 2008 15:34
De la: eu_mihaela20, la data 2008-10-27 15:34:25sincer prieteni am avut foarte multi...dar cand nu am mai avut bani..sau cand am avut nevoie de ajutor s-au retras unul cate unul...si a mai ramas unul singur...am o prietena de aproape 7 ani pe care o iubesc la nebunie....dar am inceput de ceva timp sa ma indoiesc si de ea...da cred ca exista prietenie adevarata,,,doar ca trebuie sa cauti mult s-o gasesti...


aici ai dreptate ..cand ai bani esti bun..te iubeste toata lumea..ai multi prieteni...cand n-ai bani esti "prost" te vezi fara prieteni si fara ajutor..pacat ca in zilele de azi marea majoritate a prietenilo sunt pe interes...
mafia_nrr1
Postat pe 27 Octombrie 2008 15:44
prieteni ... am doar vreo doi pe are ii iubesc din suflet, cunostiinte o gramada, dar amici buni ,gasca si oameni deosebiti la fel, important e sa stiu sa las de la mine si sa nu accept chiar orice de la ceilalti.

dandanaua_reloaded
Postat pe 27 Octombrie 2008 15:53
eu am ramas putin marcata sa zic asa de ce a spus o prietena de mine intr-o discutie (nu eram prezenta, am aflat dupa)
un amic a intrebat-o cat de prietene suntem... si ea a spus ca stie ca eu n am s o dezamagesc ! ... am ramas blocata cata incredere are in mine, si asta m-a apropiat mai mult de ea
eu chiar pot spune ca am multe prietene
ideea este ca uneori nu pot fi alaturi de tine, dintr-un motiv sau altul, dar nu ins ca trb sa incepi sa-i judeci.
deocamdata pot spune ca mi-am ales f bine prietenii!
sunt curioasa cat o sa tina! ...dar ce imi place cel mai mult este ca ne ajutam cand avem nevoie ...
morticia_adams
Postat pe 28 Octombrie 2008 19:32
un pic prea pesimiste si sumbre unele conceptii pe care le vad aici.prietenii adevarati exista...in viata fiecaruia in schimb nu avem decat cativa ADEVARATI prieteni.totul e sa stim cum sa ii tratam si sa ni-i tinem aproape.ajutati-i cu orice,neconditionat,nu tineti evidenta la ajutoarele voastre.dak e prieten adevarat sigur te va ajuta la randul lui cand tu vei avea nevoie.astea sunt prieteniile adevarate.
razz
Postat pe 8 Noiembrie 2008 23:59
am avut si dezamagiri in legatura cu prietenii, pentru ca am investit incredere si am fost alaturi de oameni care nu meritau.dar nu am incetat sa cred in prietenie.....am putini prieteni, dar sunt adevarati.prietenia este lucrul cel mai de pret, chiar mai importanta decat dragostea, daca e dezinteresata.
mkdisk
Postat pe 18 Noiembrie 2008 16:05
mie imi pare rau sa te dezamagesc dar nu poti avea incredere in prieteni.......ei sunt primii care te ataca.............nu pot sa zic,am multe cunostinte ca doar nu sunt izolata...........dar asa un prieten in adevaratul sens nu pot sa am..........oricum,cea mai buna prietena a mea este mama........e singura care nu m-a trada niciodata...............
elenaalina
Postat pe 30 Decembrie 2008 10:21
Prieteni adevarati nu cred ca mai exista . Toti isi urmaresc interesul , nu le pasa de cine se folosesc sau pe cine ranesc pentru a obtine ce vor.
Cu toate acestea sunt multe persoane care afirma ca au prieteni adevarati , desi prietenii pe care ii au nu sunt deloc asa . De obicei se conving la un moment dat , sau nu... si continua sa fie pacaliti . Totusi , e posibil sa mai existe cativa oameni dezinteresati , poate nu i-am cunoscut eu inca . Dar si acei oameni se pot schimba pe parcurs...
criss003
Postat pe 30 Decembrie 2008 18:06
ma mai gandeam la o chestie..
sunt mai multe pers care au facut atatea lucruri pt mine.
pt unele si eu am facut....dar chiar vbeam intr-o seara cu una din ele si mi-a zis ca am facut atat de multe lucruri pt ea...mie chiar nu mi s-a parut. nu mi s-a mai intamplat asa ceva: si eu si ea sa avem impresia ca cealalalta a facut mai multe lucruri decat propria pers, si sa aprecieze asta.
morticia_adams
Postat pe 7 Ianuarie 2009 00:17
De la: criss003, la data 2008-12-30 18:06:59Prieteni adevarati nu cred ca mai exista . Toti isi urmaresc interesul , nu le pasa de cine se folosesc sau pe cine ranesc pentru a obtine ce vor.
Cu toate acestea sunt multe persoane care afirma ca au prieteni adevarati , desi prietenii pe care ii au nu sunt deloc asa . De obicei se conving la un moment dat , sau nu... si continua sa fie pacaliti . Totusi , e posibil sa mai existe cativa oameni dezinteresati , poate nu i-am cunoscut eu inca . Dar si acei oameni se pot schimba pe parcurs...

eu am cunoscut asemenea persoane, sa stii.nu multe, e adevarat, dar sunt si oameni deosebiti pe lumea asta.stiu ca sunt, pentru ca am avut ocazia sa ii testez.
mkdisk
Postat pe 7 Ianuarie 2009 18:00
De multe ori asa zisii "prieteni" te dezamagesc,pana la urma in viata mergem singuri ,chiar daca avem langa noi oameni care ne sprijina....tot singuri ramanem...
liza24_84
Postat pe 16 Ianuarie 2009 16:52
Exista multi prieteni care vin si pleaca din viata noastra, ca sa gasesti un prieten adevarat este foarte greu,trebuie sa ai grija inainte sa iti pui increderea in cineva care se poate dovedii k nu merita, eu personal am o singura prietena in care am incredere oarba, ne cunoastem de 7 ani and still counting.
chrissu
Postat pe 16 Ianuarie 2009 17:03
ioi...ce viziuni sumbre asupra prieteniei

Prieten iti este cel ce paseste alaturi de tine in viata, care te indruma, dar te si critica la nevoie, care cere sa-l "folosesti" si nu cere sa te "foloseasca" inapoi; prieten iti este cel care are mereu un gand bun pentru tine, care te place sau te iubeste in ciuda defectelor tale si care poate si vrea sa se impace cu tine dupa o cearta; prieten este cel care te primeste in inima sa, in casa sa si in familia sa.

Iar daca ai gasit un astfel de om, daca vrei sa-i fii tu prieten, trebuie sa-i intorci toate acestea inzecit. Altfel nu putem vorbi de prietenie.

Eu sunt o norocoasa si am 4 astfel de prietene, pentru care multumesc Cerului zi de zi.
kitty_krieger
Postat pe 16 Ianuarie 2009 17:39
mmmmmmmdddddddaaaaa..............vb aia,abia am incredere in mn d pai in altii.,.........
nirvana_cukramel
Postat pe 17 Ianuarie 2009 23:34
Prieteni adevarati exista,sunt pe cale de disparitie dar exista.Treaba e ca si tu trebuie sa stii cumsa ti-i faci si sa-i si pastrezi.Poarta-te cu prietenii tai cum ai vrea ei sa se poarte cu tine.Inainte sa primim trebuie sa stim sa dam.Sa nu ne cautam prietenii doar cand avem necazuri sau nevoie de vreun favor.
diana1981
Postat pe 17 Ianuarie 2009 23:39
De la: diana1981, la data 2009-01-17 23:39:40Prieteni adevarati exista,sunt pe cale de disparitie dar exista.Treaba e ca si tu trebuie sa stii cumsa ti-i faci si sa-i si pastrezi.Poarta-te cu prietenii tai cum ai vrea ei sa se poarte cu tine.Inainte sa primim trebuie sa stim sa dam.Sa nu ne cautam prietenii doar cand avem necazuri sau nevoie de vreun favor.

mda, sunt si persoane care te cauta doar cand au nevoie....dar aia nu sunt prieteni adevarati, poate cunostinte bune.
mkdisk
Postat pe 19 Ianuarie 2009 10:35
pt asa ceva tre sa ai un nas foarte subtire sai poti mirosii si ceva experienta la oameni ...ori cum e riscant dar merita ancercat

Postat pe 1 Februarie 2009 07:35
Nu exista prieteni adevarati. AAAAAA ,ca ne place noua sa credem asta e alta gasca, traista.... Doar buni amici de-o vorba,de-un chef, o aluna,o maslina .....dar prieteni NU . Ne place sa ne amagim si-apoi sa plingem pe umarul nu stiu cui " vaaaai ce mi-a facut X. si eu care credeam ca-mi e prieten/a ". Treziti-va.
nocturnalia
Postat pe 10 Februarie 2009 11:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Credeti in fantome? Vi-i sa intamplat vreodat sa le simtiti? 83 De la: 13 Ianuarie 2016 22:25
Tu ce oferi cadou de sarbatori? 1 De la: spirala 25 Octombrie 2012 22:52
Ab rocket! 4 De la: Ronnie_Coleman 17 Iulie 2009 21:41
romanul kudika 1 De la: mada_beibi 28 August 2008 01:02
Pentru fete...aveti grija cu baietii 109 De la: kudika460431 18 Martie 2013 01:24