Setari Cookie-uri

m-am indragostit de amantul meu

Cu 1 an si jumatate in urma fara sa vreau,in circumstante nefericite am ajuns sa fac sex cu seful meu.Am fost oarecum constransa sa fac asta insa mi-am imaginat ca a fost doar o curiozitate a lui am crezut ca o sa fie doar o noapte.Nu a fost asa faza s-a repetat iar eu nu am avut curajul sa-i pun capat.Nu va imaginati ca am avut parte de vreun tratament preferential sau ca mi-am permis sa-mi neglijez munca,insa de cate ori am avut nevoie de ajutor mi-a intins o mana.....si uite asa usor usor ura mea si dipretul pentru el s-au transformat in dragoste.......am realizat asta cand mi-a spus ca o sa plece din firma.Mi-a spus ca daca vreau pot sa plec cu el,dar nu stiu ce sa fac.Pe de-o parte cred ca asta este momentul sa pun capat relatiei astea,iar pe de alta parte mi-as dori sa fiu cat mai aproape de el?Un sfat va rog,ce sa fac?

Postat pe 13 August 2008 17:52


pai dane mai multe detalii. esti casatorita, esti legata de ceva, de cineva?

amanunte, ca sa iti putem da sfaturi
_fantoma_
Postat pe 13 August 2008 18:03
De la: vas25, la data 2008-08-13 18:03:15

pai dane mai multe detalii. esti casatorita, esti legata de ceva, de cineva?

amanunte, ca sa iti putem da sfaturi





Postat pe 13 August 2008 18:05
Am o relatie de aproape un an....el ma iubeste foarte mult dar eu oricat m-as stradui nu prea reusesc sa-i impartasesc sentimentele.Seful meu e casatorit,iar sotia lui stie ca o inseala,dar nu stie cu cine.Nu o intereseaza ,i-a spus ca decat sa o puna sa faca sex mai bine se duce la altele.Astea le stiu atat de la ea cat si de la el.Am stat de cateva ori de vorba cu ea si m-am convins ca el nu ma minte.

Postat pe 13 August 2008 18:10
mie mi se pare amuzanta situatia ta.. te culci cu seful .. intre timp iti faci o relatie ,,serioasa,, ... sotia sefului stie dar nu o intereseaza.. tu stii ca sotia stie.. el stie ca pe sotie nu o intereseaza, ba chiar e multumita.. seful e multumit ca are o sotie multumita si o amanta la fel.. iubitul tau te iubeste pt ca (probabil) nu stie ca te culci cu seful.. tu stai cu el dar il iubesti pe amant.. Se pare ca toata lumea e fericita in acest cvartet.. Pai atunci care e defapt problema ta??
dar in fine.. nu-ti dau nici un sfat deoarece nu cred ca sunt in masura si.. nu stiu cine ar fi. Atata timp cat tie iti place situatia in care esti (sau nici macar nu stii ce vrei).. cred te descurci singurica! bafta

Postat pe 13 August 2008 18:37
Nu mi se pare deloc amuzant,si nu sunt deloc multumita,chiar nu ai fost niciodata in situatia de a alege intre ratiune si sentimente?Chiar nu ai nici o slabiciune?Am cerut un sfat nu ti-am spus un banc!

Postat pe 13 August 2008 18:44
Hei.. nu te supara.. nu mi se pare ca esti in situatia critica de a alege, atata tot.. nimeni nu-ti cere asta, din cate am citit. Il iubesti pe amant, el te cheama cu el, sotia nu-ti sare in cap si nu-l pune sa te paraseasca, ba chiar il trimite (indirect) la tine.. nu-ti iubesti iubitul.. deci? Este ceva ce nu am inteles..? du-te cu el, ce te opreste?? ideea e ca poti face ce ai tu chef, nu esti constransa din nici o parte! E cineva pe care sa deranjeze situatia asta?! Pt ca se pare ca nu.. eu nu ma remarcat ca ai fi scris undeva ca sufera careva acolo. Cred ca esti constienta ca el nu isi va parasi sotia, daca tu cumva astepti asta.. nu de alta, dar avand in vedere faptul ca ea nu il streseaza.. ar fi prost sa o faca. Normal ca nu e etic sa umbli cu un om insurat.. dar eu in dragoste judec cu inima, nu cu mintea. Ratiunea isi are locul ei.. care nu este in jurul iubirii. Daca chiar il iubesti du-te cu el. Cand te saturi de el si-ti trece dragostea.. il parasesti! Daca nu-ti trece dragostea.. ramaneti asa pana la adanci batraneti, ce va opreste? Asa ca draga mea.. numai tu poti decide pt ca decizia e in mana ta.. Tu stii ce anume preferi. E asa simplu..

Postat pe 13 August 2008 18:56
Scuze cred ca am fost putin rautacioasa.De fapt problema mea este ca sunt foarte orgolioasa si nu-mi convine deloc statutul de amanta,pe de alta parte n-as vrea sa fiu eu cea care ii distruge casnicia,chiar daca nu merge.....si pot eu sa am o relatie serioasa cu un asamenea om?daca ma inseala si pe mine?.........si totusi e a doua oara cand ma indragostesc....cat de greu o sa trec pentu asta...tin sa prcizez ca atunci cand a intrat el in viata mea aveam o relatie de 5 ani careia i-am pus capat tocmai pentru ca nu puteam sa-mi mint iubitul si nu mi-as fi dorit nici o clipa sa-l fac sa sufere...
Cred ca suna a telenovela dar e absolut real!

Postat pe 13 August 2008 19:07
Uite.. eu am un principiu.. cred ca nu e bine sa-ti faci singura rau. Ca esti amanta sau nu, e optiunea ta. In cazul de fata nu te condamn pt ca tu nu distrugi nici o casnicie.. atata timp cat sotia nu vrea sa se culce cu el si pretinde ca e ,,usurata,, de faptul ca el merge la alta.. inseamna ca ei nu au nici o casnicie, decat de ochii lumii. Nu m-as simti vinovata in locul tau. Normal.. statutul de amanta nu multumeste si nu cinsteste pe nimeni.. Dar daca il iubesti cu adevarat pe omul asta, vei suferi fara el! NU te face sa suferi singura.. nu te ghida dupa turma si dupa societatea asta infecta care impune atatea reguli.. Du-te cu el si gata.. in momentul in care vei fi nefericita, ai sa pleci singura, fara sfatul nimanui. La ce bun sa-ti ranesti acum inima cu mana ta si sa stai sa plangi dupa el cand nimic nu te opreste sa-i fi aproape? La ce bun sa te gandesti la ceva ce nu stii niciodata daca se va intampla sau nu.. mergi in fata cu incredere si ce va fi va fi.. poate va fi bine. Cand si daca te vei satura, repet.. vei pleca singurica si fara sfatul nimanui.

Postat pe 13 August 2008 19:16
Mersi pt sfat... poate ca e cazul sa uit de ratiune.

Postat pe 13 August 2008 19:26
bafta..

Postat pe 13 August 2008 19:35
Circumstante nefericite ?
Constrangere ?
Curiozitatea lui ?

Asa se incepe mai nou o relatie ?
iris_4_ever
Postat pe 14 August 2008 18:04
De la: xwx, la data 2008-08-13 18:44:02Nu mi se pare deloc amuzant,si nu sunt deloc multumita,chiar nu ai fost niciodata in situatia de a alege intre ratiune si sentimente?Chiar nu ai nici o slabiciune?Am cerut un sfat nu ti-am spus un banc!



ba mie chiar mi se pare un banc



Postat pe 14 August 2008 18:17
De la: mic_negru_si_urat, la data 2008-08-14 18:17:29
De la: xwx, la data 2008-08-13 18:44:02Nu mi se pare deloc amuzant,si nu sunt deloc multumita,chiar nu ai fost niciodata in situatia de a alege intre ratiune si sentimente?Chiar nu ai nici o slabiciune?Am cerut un sfat nu ti-am spus un banc!



ba mie chiar mi se pare un banc




Baby , ti se pare un banc pentru modul in care si-a expus ,,problema'' la inceput ....,,Cu 1 an si jumatate in urma fara sa vreau,in circumstante nefericite am ajuns sa fac sex cu seful meu.Am fost oarecum constransa sa fac asta insa mi-am imaginat ca a fost doar o curiozitate a lui am crezut ca o sa fie doar o noapte''
iris_4_ever
Postat pe 14 August 2008 18:20
ce dreaq rizi micutule????????? tu nu ai mai auzit de neveste care trimit barbatii la amante????????????,ca stii ele sint imune si sexul e o corvoada ca ce dreaq doar sint neveste! uite na ca auzi acum!

Postat pe 14 August 2008 18:21
De la: francia2008, la data 2008-08-14 18:21:38ce dreaq rizi micutule????????? tu nu ai mai auzit de neveste care trimit barbatii la amante????????????,ca stii ele sint imune si sexul e o corvoada ca ce dreaq doar sint neveste! uite na ca auzi acum!


si eu am intalnit cateva cazuri de astfel de sotii....se cred cele mai mari doamne.....si au ca hobby shoppingul pe banii sotului...mai dau si sfaturi altora cu privire la casnicia perfecta......
annk48
Postat pe 15 August 2008 09:59
ar trebui sa te gandesti mai bine caci vrei nu vrei tot rolul de amanta ai sa il ai..daca era ceva serios renunta la sotie...dar din comoditate ca va are pe amandoua..ce rost are?!...
eu nu inteleg cum dracu sa te imprietenesti cu sotia..
nu te judec dar incerc sa inteleg de ce accepti asta si pana cand?! o sa fii roata de rezerva...iar decizia ta de a te lasa dusa de sentimente mi se pare putin puerila..analizeaza situatia : tu , el, nevasta peste 2 ani sa zicem...vezi ce iti da raspunsul se afla tot la tine..
o zi buna
beem
Postat pe 15 August 2008 12:24
De la: iris_4_ever, la data 2008-08-14 18:04:56Circumstante nefericite ?
Constrangere ?
Curiozitatea lui ?

Asa se incepe mai nou o relatie ?


A fost o sansa foarte mare sa lucrez pt o companie foarte mare imediat dupa terminarea studiilor fara nici un fel de experienta.



S-a intaplat in timpul unei deplasari cand pur si simplu m-am trezit cu el in camera mea si nu a vrut sa plece pana nu a obtinut ce vroia,nu l=au impresionat nici rugamintile nici lacrimile nimic.Lucram doar de 6 luni si nu am indraznit sa spun nimanui chestia asta,mi-am depus demisia dar mi-a rupt-o spunand ca nimic nu se schimba intre noi(ne intelegeam foarte bine pe plan profesional) si ca nu am de ce pleca.


Nu se incepe asa o relatie pt ca nu e o relatie...e doar sex...numai ca nu prea poti sa faci sex fara sa te implici emotional chiar daca nu vrei asta.


Postat pe 15 August 2008 16:29
De la: oranjada, la data 2008-08-15 12:24:13ar trebui sa te gandesti mai bine caci vrei nu vrei tot rolul de amanta ai sa il ai..daca era ceva serios renunta la sotie...dar din comoditate ca va are pe amandoua..ce rost are?!...
eu nu inteleg cum dracu sa te imprietenesti cu sotia..
nu te judec dar incerc sa inteleg de ce accepti asta si pana cand?! o sa fii roata de rezerva...iar decizia ta de a te lasa dusa de sentimente mi se pare putin puerila..analizeaza situatia : tu , el, nevasta peste 2 ani sa zicem...vezi ce iti da raspunsul se afla tot la tine..
o zi buna



Sotia lui e cadru medical si avand niste probleme de sanatate am apelat la ea si asa ne-am intalnit destul de des si neam imprietenit.Ironia sortii este ca am ajuns si sa iesim toti patru impreuna.

Postat pe 15 August 2008 16:34
De la: xwx, la data 2008-08-15 16:29:35
De la: iris_4_ever, la data 2008-08-14 18:04:56Circumstante nefericite ?
Constrangere ?
Curiozitatea lui ?

Asa se incepe mai nou o relatie ?


A fost o sansa foarte mare sa lucrez pt o companie foarte mare imediat dupa terminarea studiilor fara nici un fel de experienta.



S-a intaplat in timpul unei deplasari cand pur si simplu m-am trezit cu el in camera mea si nu a vrut sa plece pana nu a obtinut ce vroia,nu l=au impresionat nici rugamintile nici lacrimile nimic.Lucram doar de 6 luni si nu am indraznit sa spun nimanui chestia asta,mi-am depus demisia dar mi-a rupt-o spunand ca nimic nu se schimba intre noi(ne intelegeam foarte bine pe plan profesional) si ca nu am de ce pleca.


Nu se incepe asa o relatie pt ca nu e o relatie...e doar sex...numai ca nu prea poti sa faci sex fara sa te implici emotional chiar daca nu vrei asta.





Ceea ce spui tu aici are o denumire cunoscuta de toata lumea si anume:VIOL

NU demisia trebuia sa ti-o dai ci sa faci o declaratie la politie imediat cum a plecat din camera ta ...

Daca va intelegeati foarte bine pe plan profesional inseamna ca puteai spune NU avansurilor lui

Sex faci cu cineva care-ti place , nu il faci din obligatie ....macar daca ai fi facut-o pentru bani sau cariera profesionala si atunci as incerca sa te inteleg dar asa .....

Si ....ba da , poti face sex cu cineva fara sa te implici emotional ,pentru ca daca ai ajuns la concluzia ca vrei SEX este evident ca nu-ti permiti sa te implici emotional.

Fiecare femeie a fost la un moment dat la inceput de cariera......offfff
iris_4_ever
Postat pe 15 August 2008 16:45

annk48
Postat pe 15 August 2008 17:03
Chiar a fost pentru cariera,a fost sansa vietii mele, mai mult decat m-as fi asteptat.


Nu am mers la politie mi-a fost teama de consecinte,a mai fost un caz asemanator in firma si nu s-a dovedit ca a fost hartuire iar tipul a iesit basma curata,iar ea a fost concediata si s-a dus naiba si cariera ei pentru ca toti au crezut ca a avut interese materiale.

Postat pe 15 August 2008 17:11
Mda ...nu stiu ce sa zic ....adevarul este ca daca te-ai fi apucat sa tipi cand el a incercat sa te violeze sigur politia l-ar fi scos basma curata iar pe tine te-ar fi concediat din firma fara drept de apel....ai dreptate scumpa.

Asta e de retinut : daca ai de ales intre cariera si viol alegi violul ...mai ales ca esti la inceput de drum in cariera ...e pacat sa-ti distrugi cariera pentru un simplu viol....mai bine iti distrugi viata decat cariera
iris_4_ever
Postat pe 15 August 2008 17:29
iris,sa te manance miha pe tine, ca deja ma doare burta.... si multe

Postat pe 15 August 2008 18:06
De la: miha16, la data 2008-08-15 18:06:24iris,sa te manance miha pe tine, ca deja ma doare burta.... si multe


Ma scuzi ca ti-am provocat dureri.....chiar nu intentionam asa ceva ,uite un sa-ti treaca durerea de burta
iris_4_ever
Postat pe 15 August 2008 18:17
deci ce nu intelegi mai iris?????,fata a fost violata si a indragostit de violator.......care este insurat!si de bolnava ce a fost sa imprietenit cu nevasta violatorului care este medic!la final au iesit toti patru:en conclusion sint in familie! unde vezi tu problema?

Postat pe 15 August 2008 18:26
e la mine in burta problema!

Postat pe 15 August 2008 18:27
Uite, ca sa nu zica fata ca as avea ceva personal cu ea o sa-i povestesc cum mi-am inceput eu cariera.

Adevarul este ca eu m-am angajat din plictiseala ...eu nu aveam nevoie de bani sa ma intretin sau chestii de genul ,vroiam doar sa nu mai am senzatia ca toc banii aiurea.

Secretara , tinerica , frumusica dar nu dadeam pe dinafara in schimb aveam niste sani de se cruceau si femeile cand le vedeau.

Secretara ....dupa o luna de secretariat am descoperit ca sunt singura fata nefe de smecherii firmei .
Dupa alte 3 luni am ajuns in situatia in care chiar aveam nevoie de jobul respectiv ca sa ma intretin singura ...si unii dintre smecheri au aflat acest lucru.

Nu e problema , unii chiar aratau bine , mi-ar fi placut sa fiu bagata cu forta in vreun birou de un mascul feroce si eu sa ma fac ca nu vreau dar ....cand s-a intamplat asta mi-am dat seama ca chiar nu vreau un job pe care sa-l pastrez doar pentru ca mi-o trag cu seful.

L-am trimis pe mascul la dracu , el m-a intrebat daca vreau sa-mi pastrez postul si i-am spus ca da dar ca oricum ma doare in cot de influenta lui si ca intotdeauna mi-am tras-o cu cineva pentru ca am vrut EU ,nu pentru ca am fost obligata !

A ras....si mi-a spus ca-s prima fata care ii vorbeste asa ...in urmatorii trei ani eram deja director la firma respectiva si inca am ramas cu mandria ca eram singura fata nefe din firma de vreun sef si ajunsa sus prin fortele mele !

iris_4_ever
Postat pe 15 August 2008 18:30
OK chiar regret ca mi-am expus problemele.......cel putin v-ati amuzat.....probabil asta-i rolul acestui forum:hai sa radem de altii....chiar as vrea sa cred ca tipul te-a facut directoare pt ca l-ai refuzat,dar chiar nu pot....

Postat pe 16 August 2008 15:27
Ai inteles fix ..NIMIC din mesajul meu .
Pe mine nu m-a facut cineva directoare , m-am facut singura prin ceea ce am facut din punct de vedere profesional ...incercam sa-ti explic ca nu esti singura fata la inceput de cariera si ca poti avansa intr-o companie fara sa fie nevoie sa ti-o tragi cu seful.

Daca doar atat ai inteles din mesajul meu ma intreb la ce companie lucrezi

Si nu , nu ne-am amuzat deloc , cel putin eu nu m-am amuzat , m-am enervat al dracu de tare sa descopar ca o femeie accepta un viol fara sa ia atitudine.



iris_4_ever
Postat pe 16 August 2008 15:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Iubire in exil de Donna V 1 De la: vivacedonna 10 Decembrie 2011 10:11
poti avea o relatie cu prietenul cel mai bun???? 17 De la: kudika029282 6 Mai 2010 17:46
BUNA 5 De la: mika76 25 Februarie 2011 10:36
M-a inselat sotul. 66 De la: oncica2005 14 Aprilie 2010 11:27
L-am inselat desi il iubesc... 157 De la: Eu93llr 8 Noiembrie 2013 12:35