Setari Cookie-uri

sa dai vrabia din mana pe cioara de pe gard???

hey all,as avea si eu o pb...am o relatie de 3ani,cu un baiat care este mai mic decat mine cu un an.la inceput ne-a fost foarte greu pt k nu reuseam sa n intelegem dar acum s-a mai maturizat si el si nu n mai certam din orice nimic.am avut insa o perioada mai grea in care vroiam sa pun capat relatie dar nu am avut destul curaj.in acea perioada insa a aparut baiatul la care visam de ani buni.este un prieten din copilarie dar cu care nu ma intalneam decat in vacante pt ca el nu este din Buc. si surpriza...de data aceasta el a fost cel interesat de mine...inevitabilul s-a produs si ne-am sarutat inainte cu cateva zile sa plece.apoi lucrurile au intrat pe fagasul lor si am inceput sa mearga din nou relatia cu prietenul meu care s-a schimbat radical in ...bine.am inceput sa uit de mica mea aventura.cu cel care a plecat am mai vb de cateva ori la tel,si dupa mult timp ne-am revazut.eu nu stiam cum sa ma comport dar el parea fericit ca isi revede iubita.trebuie sa mentionez k el nu stie de prietenul meu cu care sunt de 3ani.acum el a plekt dar vrea k relatia noastra sa continue si asa la distanta ceea ce eu mi-am dorit mereu,dar si cu celalalt baiat acum imi merge perfect

Postat pe 17 August 2008 17:22

si care-i nemultumirea/intrebarea/sfatu/parerea?

Postat pe 17 August 2008 18:59
bine mai geo ca aici, unde e evident ce vrea sa-i spunem nu intelegi.. dar la faza cu ,,dilema,, ai priceput din prima!

Postat pe 17 August 2008 19:23
draga mea ,,no name,,... alege-l pe care vrei tu!!

Postat pe 17 August 2008 19:24
aaaaaaaa! asta eraaaa!
sa dea cu banu', daca-i nehotarata!

Postat pe 17 August 2008 19:26
Oana ...adevarul este ca nici eu nu am inteles ce se doreste de la noi
iris_4_ever
Postat pe 17 August 2008 19:26
chiar??
pai.. intrebarea este in titlu

Postat pe 17 August 2008 19:30
uite ca tot vorbeam de dileme!
ma dilemeaza rau, care-i cioara si care-i vrabia vopsita , din poveste!?

Postat pe 17 August 2008 19:33
De la: geo32, la data 2008-08-17 19:33:21uite ca tot vorbeam de dileme!
ma dilemeaza rau, care-i cioara si care-i vrabia vopsita , din poveste!?




esti de coma ....vroiam sa intreb acelasi lucru
iris_4_ever
Postat pe 17 August 2008 19:41
am niste degetele ce lucreaza la capacitate maxima!!
sa ma vezi cand crosetez!

Postat pe 17 August 2008 19:47
mai.. vrabia e actualul si cioara e ala care a plecat dar totusi vrea sa mentina o relatie la distanta..

Postat pe 17 August 2008 19:47
Offf.......eu una as scapa de pasarele ,nu se stie cand isi iau zborul amandoua si raman cu buza umflata
iris_4_ever
Postat pe 17 August 2008 20:38
De la: geo32, la data 2008-08-17 18:59:46
si care-i nemultumirea/intrebarea/sfatu/parerea?


de fapt o mainc-n...... nas...

Postat pe 18 August 2008 08:43
nu am putut sa nu sesizez doza de ironie din raspunsurile voastre.parerea mea draga "no name" este ca ar trebui sa te gandesti bine la ce iti doresti,si cine te-ar face mai fericita....eu nu prea cred in relatiile la distanta....tu decizi
Allexis
Postat pe 18 August 2008 18:09
sa stii ca ne-am abtinut tare mult sa nu fim ironici, da' n-am reusit.

Postat pe 18 August 2008 18:23
de ce sa nu te poti abtine?saraca fata are si ea o problema...oricui i se poate intampla........
Allexis
Postat pe 18 August 2008 18:39
pai ma mananca limba, d-aia! si apoi degetele.
pai sa ne spuna care-i problema? fara introducere in ecuatie a nevinovatelor pasarici. cioara si vrabia. parca as citii o fabula de fabulistu' ala.

Postat pe 18 August 2008 18:59
raspunsul trebuie sa il gasesti in interiorul tau, pe unul il cunosti, l-ai format tu, daca vrei sa zic asa, dar celalt... oricum nu lasa pe nimeni sa faca ceva i locul tau sau sa decida. tu sti ce vrei cat vrei si daca gresim uneori pe pielea noastra se spune ca am facut lucru manual, sid aca nu te lovesti cu capul de pragul de sus sigur nu il vezi pe cel de jos si asa mai departe, asa ca tu faci ce iti dicteaza tie sufletelul si constiinta...
mitzura
Postat pe 17 Octombrie 2008 19:51
Cauta-l pe al III-lea!
Ca sa nu iti pui atitea intrebari!
..."sau cind fugi dupa doi iepuri, nu prinzi nici unul!"
Multa Bafta! ...in cautarea celui de-al trei-lea!
ella_688_2008
Postat pe 27 Octombrie 2008 11:04
Mentionezi trecutul....de ce?daca in prezent e bine cu cel de 3 ani de ce mentionezi trecutul?ca ai vrut...nu ai avut curaj...ei bine analizeaza totul,pe ei ,felul lor,comportamentul lor dar fara sentimente si vezi cu care iti poate fi mai bine in viitor,acum inima bate repede rosesti da r astea sunt trecatoare.unul din ei e mai bun si mai potrivit pt tine si tu sti asta in adancul sufletului.cauta bine.pup
elgi
Postat pe 30 Octombrie 2008 14:01
De la: geo32, la data 2008-08-17 18:59:46
si care-i nemultumirea/intrebarea/sfatu/parerea?



nici eu nu prea am inteles,dar stiu o vb,rau cu rau,dar mai rau fara rau.
Alexandra09
Postat pe 19 Noiembrie 2008 18:50
Nimeni nu le intelege pe femei!
Faptul ca ele decid singure ce fac cu viata lor,dupa opinia mea sunt singurele raspunzatoare pentru destinul lor si nimeni altcineva,nu credeti?
Eh,pentru a lua decizii iti tb responsabilitate,incredere,constiinta,etc.Problema cu ele sta in faptul ca nu se prea gaseste asa ceva intrucat foarte multe din femei iau hotarari bazate doar pe instinct(nu are ce sa le faca nimeni,asa sunt ele...)si nu conteaza pe gandire,analiza...
Iar dupa cum vad eu,cele mai multe femei cred ca "au dreptul" sa fie fericite si sa "traiasca viata la maxim" si pentru asta sunt chiar hotarate sa sacrifice si "dreptul" partenerului la asa ceva...doar pt ca a aparut ceva mai bun pt ele in acel moment,indiferent daca ea s-a plictisit de relatie ori,sau ca are argumente logice sau nu pt a sfarsi relatia.Faptul ca femeile sunt schimbatoare in relatii nu este o noutate nici chiar pt ele insele.
Critica vine direct de la mine intrucat eu sunt foarte stabil emotional,sentimental si echilibrat.
Nu cunosc ce inseamna violenta fizica,poate cea verbala dar atunci cand rabufnesc si asta se intampla foarte rar.
Pai o sa aruncati vina tot pe barbat,ca nu va mai acorda atentie si gata...va si "orientati" caci nu-i asa?are balta peste...
Ei bine,aceasta flexibilitate a femeii actuale in a se schimba cu usurinta de la o relatie la alta indica faptul ca totusi tot femeia are libertatea de selectie si,nu neaparat motivat-se stie ca cazuri grave cum ar fi violenta,faptul ca te-a inselat,etc sunt infractiuni pe care eu le consider pe deplin justificate si argumentate ce duc la decizii de despartire.Ceea ce nu prea pricep este ca femeile in general nu cunosc alt barometru decat propriile sentimente sau stari.Starea de indragostita si cea in care iubesti sunt total diferite-numai ca multe femei nu prea stiu sa le identifice.
Pai va spun eu ce greseli fac cele mai multe..Confunda faptul ca iubesc-care inseamna de fapt aprecierea logica si argumentata a calitatilor barbatului,si aceasta se constientizeaza dupa o anumita perioada de timp de analiza a "subiectului",deci confunda faptul ca iubesc cu cea de indragostita-care este PUR INSTINCTIVA-si se bazeaza exclusiv pe aprecierea fizica a barbatului.
Ar trebui sa se recunoasca odata si odata faptul ca cele mai multe femei asta urmaresc fie ca o fac constient sau inconstient,asa cum am spus ele nu asteapta aprecierea constienta ci sunt depasite de partea instinctuala..."chimia"-asta e singura explicatie,care mie nu mi se pare un raspuns...
Celor mai multor femei le plac barbatii care par perfecti insa de ce vad ele asa lucrurile iarasi nu pot sa inteleg...
Cele mai multe femei sufera langa barbatii acestia "perfecti" desi nu sunt apreciate,nu li se da ceea ce merita,sunt si batute,etc.
Si cu toate astea ele stau cu ei doar pt ca lor le place...si nu pt ca merita..
Spuneti-mi voi pe unde gresesc eu...bache_marcel@yahoo.com
lynx
Postat pe 3 Decembrie 2008 16:52
sunt de acord cu ceea ce ai spus in proportie de 85%...mai putin faza cu generalizarea tu vorbesti de egoismul care caracterizeaza majoritatea omenirii....sa-mi traiesc eu visul fara sa ma gandesc ca il distrug pe-al altuia.
tea_rose
Postat pe 4 Decembrie 2008 00:03
eu am vazut ca sunt oameni care stiu ce vor, din fire sau din suferinta. Aleg repede si deobicei le iese. Cine alege, ramane cu dubii sau cu nimik.
MiaMz
Postat pe 6 Septembrie 2009 19:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
risti si castigi! dar daca pierd tot ? 5 De la: manumarius 18 Mai 2010 17:10
virginitatea 15 De la: cristiana_cris 23 Iulie 2009 13:38
Yahoo Messenger 1 De la: Blondys002 31 Mai 2011 22:41
Am nevoie de liniste si de un sfat 7 De la: mayya_ale 30 Martie 2015 16:45
Tine la mine sau ma minte? 34 De la: anastasia_m 13 August 2010 17:27