Setari Cookie-uri

Puterea gandului

interesante postarile despre puterea gandului si nu numai..........daca gandesti pozitiv,optimist,corpul tau se va simti bine,stim ca mintea si corpul e un intreg....eu cred ca noi insine suntem cei mai buni prieteni pe care ii avem.....doar noi ne cunoastem cel mai bn,daca alungam gandurile negre,stresul,depresiile.......putem sa facem orice,nu trebuie decat sa zambim,sa ne iubim pe noi insine,sa spunem cu voce tare cuv de incurajare........sa stim ce e limita pt noi.............doar noi putem sas ne implinim visele,dorintele,ceea ce ne propunem..........lasati gandurile negre,negativiste,grijile cotidiene,stresul,deprimarile.....fiti optimisti,zambiti......nu va lasati coplesiti de rautati......aveti o gandire pozitiva......si totul vine de la sine........putem doar ca trebuie sa ne dorim.......

Postat pe 28 Septembrie 2008 21:41
Da, dar vezi tu, daca ai norocul sa ai langa tine oameni care cred in tine, te incurajeaza, te respecta pentru ceea ce esti si ceea ce faci, parca altfel treci prin viata... E adevarat, linistea interioara nu ne-o poate oferi nimeni decat noi insine, dar daca mai ajuta si altii din exterior, parca treci mai usor peste toate. Si cand spun asta, o spun din proprie experienta.
Lucia1971
Postat pe 28 Septembrie 2008 23:11
fiecare poate sa-si spuna parerea fara sa existe cearta sau cuvinte rautacioase...fiecare persoana gandeste diferit...de ce trebuie sa se ajunga l cearta?
Aleys
Postat pe 29 Septembrie 2008 16:27
dar pers care nu au pe nimeni alaturi..........oare cum se descurca.......

Postat pe 29 Septembrie 2008 21:01
eu nu cred ca trebuie sa ne certam.........fiecare isi da cu parerea ..asa cum crede de cuviinta......problema e sa credem ceea ce scriem nu sa postam din vorbe ............

Postat pe 29 Septembrie 2008 21:08
Dar cine se cearta? Ca eu chiar nu am vazut pe topicul asta nici un scandal.
Nu stiu, Heaven, probabil ca unii din cei singuri sunt invatati asa, sa fie singuri, sa se descurce singuri... Partea proasta e ca unii dintre singuratici n-au fost obisnuiti sa traisca singuri, dar au fost nevoiti sa invete pe parcurs. Si stii ce-i cel mai rau? Ca unii dintre cei din ultima categorie s-au inrait. Am avut ocazia sa cunosc o astfel de persoana si partea mai proasta e ca ma intersectez destul de des cu ea. Atata energie negativa n-am simtit in viata mea in preajma cuiva ca in prezenta acestei femei!
Lucia1971
Postat pe 29 Septembrie 2008 21:24
te cred lucia...........multi singuratici devin rai......si cei care nu sunt singuri pot deveni .........probl se pune cum vrei tu sa fii...si cat de mult vrei sa te schimbi.....dar cel mai bn schimba-te in bine nu in rau...........fa sa devii mai bun.......

Postat pe 29 Septembrie 2008 23:30
Heaven, cred ca e foarte greu sa devi mai bun cand viata te loveste din toate partile. Si daca nici fondul nu e bun... degeaba lupti. E mult mai simplu sa fii rau. Doar ca, desi incerci sa ascunzi aceasta latura neagra a ta, tot te faci simtit si respins mai devreme sau mai tarziu.
Lucia1971
Postat pe 4 Octombrie 2008 00:00
lucia... si ce daca viata te loveste din toate partile????
nu asta te impinge exclusiv inspre partea intunecata a fiintei tale, o poate face pt un timp ...desi cred ca toti avem momente de refulari cand suntem rai....dar nu inseamna ca loviturile vietii trebuie sa te faca sa vezi tot in negru...
pe mine cu cat ma simt mai lovita cu atat vreau sa dau mai mult inapoi... legile compensatiei cred...
sau mai bine cele ale mecanicii exista o lege in fizica ce spune ca orice actiune are si reactiune...
adica..forta de actiune e egala cu cea de reactiune, parafrazand... bine faci ...trebuie sa te astepti sa primesti inapoi si rau nu numai bine....

dandanaua_reloaded
Postat pe 4 Octombrie 2008 00:17
Dandanico, eu n-am fost rea in viata mea decat cel mult inconstient. Chiar si fata de persoanele care nu m-au avut la suflet n-am avut niciodata ganduri de razbunare desi unii chiar ar fi meritat-o. Legile fizicii sunt asa cum le-ai enuntat tu si Doamne, multa aplicabilitate practica au!
Lucia1971
Postat pe 4 Octombrie 2008 00:44
filmul e super! si kiar am urmat citeva sfaturi. si ce credeti? exista minuni! kiar putem atrage evenimente...
Pinna
Postat pe 5 Octombrie 2008 16:58
Mie-mi spui? M-am convins demult de asta...
Lucia1971
Postat pe 5 Octombrie 2008 17:00
- bravo fetitele ... dac'ati facut asa e excelent! ...
supermiki
Postat pe 5 Octombrie 2008 20:50
De la: supermiki, la data 2008-10-05 20:50:58 - bravo fetitele ... dac'ati facut asa e excelent! ...

ai si cate o bucatica de zahar pet cei care sunt ascultatori si cuminti?(pt. recompensa!)
annanna
Postat pe 6 Octombrie 2008 17:50
De la: rosa0solis, la data 2008-10-06 17:50:04
De la: supermiki, la data 2008-10-05 20:50:58 - bravo fetitele ... dac'ati facut asa e excelent! ...

ai si cate o bucatica de zahar pet cei care sunt ascultatori si cuminti?(pt. recompensa!)

mie-mi place dulcele, dar ingrasa ... mie dati-mi altceva
Pinna
Postat pe 6 Octombrie 2008 18:04
De la: Pinna, la data 2008-10-06 18:04:48
De la: rosa0solis, la data 2008-10-06 17:50:04
De la: supermiki, la data 2008-10-05 20:50:58 - bravo fetitele ... dac'ati facut asa e excelent! ...

ai si cate o bucatica de zahar pet cei care sunt ascultatori si cuminti?(pt. recompensa!)

mie-mi place dulcele, dar ingrasa ... mie dati-mi altceva


- daca credeti ca trebuie sa va dau ... va pot da! ... in schimb ceea ce puteti primi ... este mai mult decat va puteti inchipui ... si asta nu pentru ca v-as da eu! ... va vine a crede? ...
supermiki
Postat pe 7 Octombrie 2008 23:53
Eu pot crede ceva bine argumentat.
annanna
Postat pe 9 Octombrie 2008 13:46
De la: rosa0solis, la data 2008-10-09 13:46:37Eu pot crede ceva bine argumentat.


- Citeste postarile de pe blog-ul meu! ...
supermiki
Postat pe 12 Octombrie 2008 01:16
da, trb sa invatam sa gandim :D
morticia_adams
Postat pe 9 Noiembrie 2008 02:04
Iti recomand cu caldura sa citesti cartea"Spune Poti...si vei putea!!" -e super...iti vei da seama ca e exact asa,pt. ca totul pleaca de la cap.Gandeste pozitiv! Nu exista nu pot,exista doar...nu vreau!
magda_65
Postat pe 9 Noiembrie 2008 12:03
As vrea sa adaug si telepatia, mie mi-i s-a intimplat sa pot comuncia prin puterea gandului doar cu 2 persoane si a fost super. Este vorba de exercitiu. Prima oara mi-i s-a intimplat cand eram destul de mica si a fost cu mama mea cu care am o legatura foarte stransa. A doua persoana a fost cineva care se ocupa e Reiki si cu care am reusit sa comunic prin puterea gandului. Ceea ce am gandit eu mi-i s-a confirmat. Initial am crezut ca e o coincidenta dar s-a repetat si am fost extrem de impresionata de acest experiment. Cu alte persoane am incercat dar nu am reusit. iar atunci cand am gandit pozitiv s-a intimplat asa. daca mi-am proiectat in minte ceva anume pana la urma s-a intimplat. Asa ca, da eu cred in puterea gandului si incerc sa stiudiez mai profund fenomenul.
oana_iftemi
Postat pe 9 Noiembrie 2008 13:31
Ai dreptate Oana_iftemi,in legatura cu telepatia,si mie mi s-a intamplat exact aceleasi lucruri,si experiente,de foarte multe ori,in decursul a multi ani,insa toate astea mai incumba si o puternica empatie cu persoana/persoanele espective.Urmaresc aceste stari de f.multi ani si DA,e adevarat.E bine sa-ti cultivi aceste stari.Spune pot...si vei putea!Asta e un adevarat exercitiu pentru puterea mintii.Succes.
magda_65
Postat pe 9 Noiembrie 2008 18:03
.....noi uitam sa traim, uitam sa ne bucuram si sa multumim ptr acest moment, ptr ca existam acum, ptr viata pe care am primit-o in dar...ceea ce avem in viata noastra este ceea ce ne dorim, este asa cum ne facem noi viata, este rezultatul luptei pe care noi o ducem...
angybr
Postat pe 9 Noiembrie 2008 18:16
apropo de telepatie...mi s-a intamplat cu o persoana draga de cateva ori...mi se parea k aud k spune cv...intrebam ce ai spus...si zicea nimik....apoi imi spunea ce a gandit si era exact ce mi s-a parut mie k aud...
Aleys
Postat pe 9 Noiembrie 2008 19:38
As dori sa va scriu si eu ceva in legatura cu puterea gandului. Subconstientul, cum stiti ,are puterea de a ne ajuta sa realizam ceea ce ne dorim. Dar daca gandm constiem ceva, si nu este transmis corect ubconstientului, acesta nu ne poate ajuta.El poate orice, doar sa-i transmitem dorinta. Aici e dificil, pentru ca se cer cunostinte speciale. Unii pot, ca au din nastere, predispozitie de a comunica mai usor cu subconstientul, altii au studiat psihologia si te pot ajuta practic, prin diferite metode. Acum aceste metode se rafineaza din ce in ce mai mult.Am participat la o sedinta de activare a subconstientului, in directia dorita, sau mai simplu, pt a-mi indeplini o dorinta.El fae tot restul, dupa ce i-ai transmis dorinta.
Adica iti indreapta pasii, iti limpezeste gandurile constiente, iti vin idei noi si actionezi spontan si normal, dar parca esti altul, ai sentimentul unei persoane implinite, inteligente, pline de energie. De fapt resursele subconstientului sunt ca un izvor, care curg la suprafata.Asta este, aici trebuie ajuns. Am putut datorita unei persoane initiate, care ne-a ajutat pe toti, eram un grup de persoane.
Erau diferite tehnici de activare a subconstietului. Va spun cum, dupa cateva ore de activitate mentala, prin exercitii, scris, povestit, am prins incredere unii in altii. Apoi , am ajuns si la dorinta mult asteptata. Am facut mai intuneric in sala, s-a pus o muzica lina, speciala de destindere si activare a senzorilor,caci aceasta deschide anumite canale de receptie pe care le avem.Apoi am facut cateva exercitii in picioare, cu bratele, cu picioarele, am batut din palme, am inchis ochii si am spus Da!, de mai multe ori si am facut un pas in fata. Inainte de acestea, ne-am scris fiecare dorinta pe o sageata de lemn.Apo aceasta sageata, am postat-o cu un var rotunjit, la gatul nostru , iar din partea cealalta, ghidul nostru, a aplicat o forta, astfel incat ne durea gatul, dar am rupt-o fiecare. Se poate spune ca am rupt-o cu puterea mintii, cu dorinta din noi.De fapt era si o presiune aplicata, dar sageata era f tare, si ne-a fost cam greu. Toti au rupt-o de prima data, eu de la a treia incercare. Poate ca nu credea, sau poate eram mai slaba, nu pot stii. dar tare frica imi era ca nu o sa reusesc. Dar am reusit. Ce tare ma durea gatul. Apoi, sincer va spun, am inceput sa atrag spre mine, de a doua zi, persoane pe care le doream d emult , si nu mai speram sa le vad. Totul curgea spre mine. Telefonul parca era fara fir, iar eu parca eram in telepatie cu orice doream. Am realizat multe atunci. Tot ce am dorit, si chiar mai mult decat am cerut si decat am crezut. Erau deschise canalele prosperitatii, sanatate, iubire , armonie, tot, tot. Dar toate au avut un punct, pt ca eu am gresit si am pus pe sageata si o data limita, pana cand sa realizez acele lucruri. Probabil nu am procedat bine,ca am pus o data limita, caci mi-am incis perioada de gratie. Tot mesajul meu a fost transmis subconstientului, care a facut totul posibil.Acest lucru se poate realiza si la psiholog, care te ajuta sa comunici cu subconstientul si sa transmiti dorinta ta subconstientului. Se poate si singur,am inteles ca trebuie repetat cel putin 37 de zile,dorinta ta, pt a patrunde la subconstient prin autosugestie, pt ca acesta este un ciclu complet de crestere, dezvoltare, maturizare, ecc. Sper ca nu v-am plictisit cu acestea. Poate ati participat si voi la unele sedinte, si daca vreti , scrieti-ne. Va transmit mult succes si dorinte indeplinite!Salutari !
griangi32
Postat pe 9 Noiembrie 2008 21:56
Salutari tuturor! Poate cineva sa-mi spuna despre filmul THE SECRET, cum il gasesc mai exact, pt ca am cautat la adresa data si sunt mai multe filme cu acest titlu. Poate imi mai dati ceva detalii. Va multumesc mult. Calduroase salutari, tuturor si dorinte implinite.
griangi32
Postat pe 9 Noiembrie 2008 22:13
Pe odc sau torrente
samsonics
Postat pe 9 Noiembrie 2008 22:18
can you teach me portuguese
masonhuang
Postat pe 10 Noiembrie 2008 02:57
buna,super interesant subiectul vostru.as fi foare curioasa sa vad si eu filmul the secret,dar nu stiu unde l-as putea gasi......imi dati mai multe detalii va rog.....multumesc

Postat pe 10 Noiembrie 2008 14:41
pt griangi32. Am citit si despre Kundalini si exista practica yoga iar maestrul iti poate controla mintea prin acel Mind Control. Eu doar am citit, nu am practicat si nici nu-mi doresc pt ca este destul de periculos. Cred ca este si neplacut sa lasi pe cineva sa-ti patrunda in subconstient si sa faca ce vrea din tine.
Oricum eu sunt mai fricoasa la astfel de experimente.
Dar telepatia am incercat-o cu o pers cunoscuta. Se pare ca este urmatoarea treapta in evolutia noastra spirituala, comunicarea prin ganduri, fara sa mai fie nevoie de vorbirea prin cuvinte.
oana_iftemi
Postat pe 10 Noiembrie 2008 19:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de ce sunt relatiile atat de complicate? 31 De la: kudika_nikole 23 Decembrie 2011 19:57
Buna la toata lumea! 23 De la: Donty0807 9 Iulie 2009 13:54
O mana de ajutor,va rog ! 9 De la: kudika028960 25 Iunie 2009 23:09
am nevoie de un sfat 17 De la: puiu66 13 Ianuarie 2010 22:15
DE MARTISOR !!! 2 De la: soraderazboi 1 Martie 2010 14:04