Setari Cookie-uri

vreau sa bag divort dar nu stiu kum sai zic

stam impreuna de 4 ani j sunt casatorita cu el de 2. Avem j un copil. Dar eu nul mai iubesc j cand e acasa mai multe sunt zilele ku cearta j panarama decat cele fericite care de vreun an sunt din ce in ce mai rare. am ajuns sa ma rog sa stea plecat cat mai mult. Acu mam indragostit de altul j as vrea daca puteti sami dati o idee despre cum sai spun. El e mult prea posesiv j oricat iam dat de inteles k nu mai vreau sa continuam ori se face ca nu intelege ori ma santajeaza k imi ia copilu daca plec. Chiar nu stiu ce sa fac j daca se poate sami dati nijte sfaturi vas fi vesnic recunoscatoare.
kudika432502
Postat pe 19 Septembrie 2011 10:37
De la: kudika432502, la data 2011-09-19 10:37:49stam impreuna de 4 ani j sunt casatorita cu el de 2. Avem j un copil. Dar eu nul mai iubesc j cand e acasa mai multe sunt zilele ku cearta j panarama decat cele fericite care de vreun an sunt din ce in ce mai rare. am ajuns sa ma rog sa stea plecat cat mai mult. Acu mam indragostit de altul j as vrea daca puteti sami dati o idee despre cum sai spun. El e mult prea posesiv j oricat iam dat de inteles k nu mai vreau sa continuam ori se face ca nu intelege ori ma santajeaza k imi ia copilu daca plec. Chiar nu stiu ce sa fac j daca se poate sami dati nijte sfaturi vas fi vesnic recunoscatoare.
de ce nu-ti mai iubesti copilul ?
Indiana_Jones
Postat pe 19 Septembrie 2011 10:40
asa j??? da-i k el in kap!

ps
kiss_my_ass
Postat pe 19 Septembrie 2011 10:43
copilul il iubesc j vreau sal iau ku minepe sotul meu nul mai iubesc
kudika432502
Postat pe 19 Septembrie 2011 10:45
De la: kudika432502, la data 2011-09-19 10:37:49stam impreuna de 4 ani j sunt casatorita cu el de 2. Avem j un copil. Dar eu nul mai iubesc j cand e acasa mai multe sunt zilele ku cearta j panarama decat cele fericite care de vreun an sunt din ce in ce mai rare. am ajuns sa ma rog sa stea plecat cat mai mult. Acu mam indragostit de altul j as vrea daca puteti sami dati o idee despre cum sai spun. El e mult prea posesiv j oricat iam dat de inteles k nu mai vreau sa continuam ori se face ca nu intelege ori ma santajeaza k imi ia copilu daca plec. Chiar nu stiu ce sa fac j daca se poate sami dati nijte sfaturi vas fi vesnic recunoscatoare.

avem j un copil .. ce reprezinta j-ul

sincer imi pare rau pentru voi...... in principiu o femeie cand are o familie si mai ales daca intervine un copil incearca sa-si salveze familia ......asta daca este posibil.Se pare ca tu nu mai doresti nici o reconciliere sin moment ce deja ti-ai gasit un alt partener nasolie curata
cum sa-i spui? .......pur si simplu.....bai fraiere vezi ca nu ma mai interesezi...exista un altul in viata mea ...hai pa...
ai stat macar o clipa sa te gandesti de ce nu vrea el sa renunte la casnicie?ati stat de vorba macar pentru o clipa?
piscolino
Postat pe 19 Septembrie 2011 10:45
breeeeeeeeeee....unde a fugit lb romana? ...cre'ca dupa inghetata
miss_darine
Postat pe 19 Septembrie 2011 10:47
De la: kudika432502, la data 2011-09-19 10:37:49stam impreuna de 4 ani j sunt casatorita cu el de 2. Avem j un copil. Dar eu nul mai iubesc j cand e acasa mai multe sunt zilele ku cearta j panarama decat cele fericite care de vreun an sunt din ce in ce mai rare. am ajuns sa ma rog sa stea plecat cat mai mult. Acu mam indragostit de altul j as vrea daca puteti sami dati o idee despre cum sai spun. El e mult prea posesiv j oricat iam dat de inteles k nu mai vreau sa continuam ori se face ca nu intelege ori ma santajeaza k imi ia copilu daca plec. Chiar nu stiu ce sa fac j daca se poate sami dati nijte sfaturi vas fi vesnic recunoscatoare.


esti o tuta pro asta!
kiss_my_ass
Postat pe 19 Septembrie 2011 10:49
De la: miss_darine, la data 2011-09-19 10:47:29 breeeeeeeeeee....unde a fugit lb romana? ...cre'ca dupa inghetata

limba romana e grele darine,e grele
steffy91
Postat pe 19 Septembrie 2011 10:52
De la: kudika432502, la data 2011-09-19 10:45:21copilul il iubesc j vreau sal iau ku minepe sotul meu nul mai iubesc
si accepti un alt sot care sa nu-ti iubeasca propriul tau copil?cu ce-i de vina copilul ca tu umbli creanga dupa alte oferte masculine?ce faci cand o sa afla adevarul?distugi o familie doar pentru ca tie ti-au iesit ochii din cap ca la melc din cauza la...cred ca si tie ti-ar trebui o centura de castitate cu cheia pierduta...
Indiana_Jones
Postat pe 19 Septembrie 2011 10:53
De la: steffy91, la data 2011-09-19 10:52:46
De la: miss_darine, la data 2011-09-19 10:47:29 breeeeeeeeeee....unde a fugit lb romana? ...cre'ca dupa inghetata

limba romana e grele darine,e grele

mai fetelor j-ul reprezinta ceva doar ca inca nu am inteles noi ce anume
piscolino
Postat pe 19 Septembrie 2011 10:56
De la: kudika432502, la data 2011-09-19 10:45:21copilul il iubesc j vreau sal iau ku minepe sotul meu nul mai iubesc

parasestel
Fulg-de-nea
Postat pe 19 Septembrie 2011 10:56
j reprezinta si.
nu am discutat despre divort dar de multe ori knd ne certam stie numai sami reproseze k el aduce banii in casa ma injura si de fiecare data cand ii spun sa nu o mai faca imi zice ca daca nu imi convine pot sami fac bagaju j sa plec apoi isi cere iertare de parca nimic nu sar fi intamplat. se gandeste numa la el. a incetat demult sa se gandeasca la mine ca la o persoana ku sentimente. eu nu ma duc la munca pentu k trebuie sa stau cu baiatul. este nik j inca nu il pot da la gradinita. dar el nu ma mai intelege si nu ma mai respecta de mult timp.
kudika432502
Postat pe 19 Septembrie 2011 10:58
De la: kudika432502, la data 2011-09-19 10:37:49stam impreuna de 4 ani j sunt casatorita cu el de 2. Avem j un copil. Dar eu nul mai iubesc j cand e acasa mai multe sunt zilele ku cearta j panarama decat cele fericite care de vreun an sunt din ce in ce mai rare. am ajuns sa ma rog sa stea plecat cat mai mult. Acu mam indragostit de altul j as vrea daca puteti sami dati o idee despre cum sai spun. El e mult prea posesiv j oricat iam dat de inteles k nu mai vreau sa continuam ori se face ca nu intelege ori ma santajeaza k imi ia copilu daca plec. Chiar nu stiu ce sa fac j daca se poate sami dati nijte sfaturi vas fi vesnic recunoscatoare.

Ii zici asa.
Mam saturat de panarama j cearta j ai inceput sa vi acasa cam des j vreau sa bag divort.Sant indragostita de altul.
broscoiu
Postat pe 19 Septembrie 2011 10:59
Dar cati ani ai mama? Dupa cum te exprimi nu-ti dau mai mult de 15-16 ani... Esti cumva de ietnie rroma, ca in cazul asta nu stiu daca cei de pe kudika pot sa te ajute... Rromii din cate stiu au propriile lor legi si propriul stil de viata, ce nu corespunde cu cel al romanilor. In tot cazul, daca nu te mai intelegi cu sotul, cel mai bine ar fi sa dai divort. Cere ajutorul cuiva apropiat daca simti ca babatul tau s-ar putea sa devina violent. Cat despre noua iubire, s-ar putea sa nu fie decat foc de paie. Nu te increde prea mult in promisiunile barbatilor, ca majoritatea mint cu nerusinare numai ca sa te bage in pat. Nu te baza prea mult pe respectivul, ca s-ar putea sa dispara in ceata atunci cand va vedea ca se ingroasa gluma.
Micaell
Postat pe 19 Septembrie 2011 11:00
De la: kudika432502, la data 2011-09-19 10:58:46j reprezinta si.
nu am discutat despre divort dar de multe ori knd ne certam stie numai sami reproseze k el aduce banii in casa ma injura si de fiecare data cand ii spun sa nu o mai faca imi zice ca daca nu imi convine pot sami fac bagaju j sa plec apoi isi cere iertare de parca nimic nu sar fi intamplat. se gandeste numa la el. a incetat demult sa se gandeasca la mine ca la o persoana ku sentimente. eu nu ma duc la munca pentu k trebuie sa stau cu baiatul. este nik j inca nu il pot da la gradinita. dar el nu ma mai intelege si nu ma mai respecta de mult timp.
pai tu nu iei bani pentru copil de la stat?ii spui ca-ti aduce prea putini bani in casa,te-ai saturat sa faci foamea sa aibe copilul ce sa manance,si ti-ai gasit pe altcineva care sa va asigure nivelul minim de trai garantat,si ca de astazi e istorie...
Indiana_Jones
Postat pe 19 Septembrie 2011 11:03
uof mama ei de romana cu cine a inventat-o...knd, sami, k , sami,nu sar fi intamplat...stai jos esti repetenta...sa mai postezi p'aici cand termini 8 clase
miss_darine
Postat pe 19 Septembrie 2011 11:04
De la: kudika432502, la data 2011-09-19 10:58:46j reprezinta si.
nu am discutat despre divort dar de multe ori knd ne certam stie numai sami reproseze k el aduce banii in casa ma injura si de fiecare data cand ii spun sa nu o mai faca imi zice ca daca nu imi convine pot sami fac bagaju j sa plec apoi isi cere iertare de parca nimic nu sar fi intamplat. se gandeste numa la el. a incetat demult sa se gandeasca la mine ca la o persoana ku sentimente. eu nu ma duc la munca pentu k trebuie sa stau cu baiatul. este nik j inca nu il pot da la gradinita. dar el nu ma mai intelege si nu ma mai respecta de mult timp.

mai fata uite ce zc eu....in loc sa stai aici pe forum mai bine i-a o carte in mana ...citeste...exerseaza scrisul ..ca e jalnic
mai probabil omu e stresat din moment ce este singurul care trebuie sa va intretina.Nu ai concediu de crestere a copilului pana la 2 ani?
piscolino
Postat pe 19 Septembrie 2011 11:05
De la: Broscoiu, la data 2011-09-19 10:59:53
De la: kudika432502, la data 2011-09-19 10:37:49stam impreuna de 4 ani j sunt casatorita cu el de 2. Avem j un copil. Dar eu nul mai iubesc j cand e acasa mai multe sunt zilele ku cearta j panarama decat cele fericite care de vreun an sunt din ce in ce mai rare. am ajuns sa ma rog sa stea plecat cat mai mult. Acu mam indragostit de altul j as vrea daca puteti sami dati o idee despre cum sai spun. El e mult prea posesiv j oricat iam dat de inteles k nu mai vreau sa continuam ori se face ca nu intelege ori ma santajeaza k imi ia copilu daca plec. Chiar nu stiu ce sa fac j daca se poate sami dati nijte sfaturi vas fi vesnic recunoscatoare.

Ii zici asa.
Mam saturat de panarama j cearta j ai inceput sa vi acasa cam des j vreau sa bag divort.Sant indragostita de altul.

vi prea des acasa asta-i buna
piscolino
Postat pe 19 Septembrie 2011 11:07
Copilul poate fi dus la cresa daca e prea mic pt gradinita.
broscoiu
Postat pe 19 Septembrie 2011 11:07
De la: miss_darine, la data 2011-09-19 11:04:47 uof mama ei de romana cu cine a inventat-o...knd, sami, k , sami,nu sar fi intamplat...stai jos esti repetenta...sa mai postezi p'aici cand termini 8 clase
cati ani de scoala are?ce mai conteaza,din clasa 1 inveti sa scrii si sa citesti,restul e perfectionare...8 CLASE ???? PAI NU ARE DECAT 2,CA TRENUL...pt copii nu le trebuie ani de scoala,APE IA II FACE ACASA.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Indiana_Jones
Postat pe 19 Septembrie 2011 11:10
De la: Broscoiu, la data 2011-09-19 11:07:36Copilul poate fi dus la cresa daca e prea mic pt gradinita.

da dar asta ar insemna ca poate sa mearga la munca .......si eu cred ca doamnei nu-i convine ideea
vrea doar sa stea cu ku ru si j-ul in pat la tembelenovele si sa fie respectata
piscolino
Postat pe 19 Septembrie 2011 11:11
De la: Indiana_Jones, la data 2011-09-19 10:40:46
De la: kudika432502, la data 2011-09-19 10:37:49stam impreuna de 4 ani j sunt casatorita cu el de 2. Avem j un copil. Dar eu nul mai iubesc j cand e acasa mai multe sunt zilele ku cearta j panarama decat cele fericite care de vreun an sunt din ce in ce mai rare. am ajuns sa ma rog sa stea plecat cat mai mult. Acu mam indragostit de altul j as vrea daca puteti sami dati o idee despre cum sai spun. El e mult prea posesiv j oricat iam dat de inteles k nu mai vreau sa continuam ori se face ca nu intelege ori ma santajeaza k imi ia copilu daca plec. Chiar nu stiu ce sa fac j daca se poate sami dati nijte sfaturi vas fi vesnic recunoscatoare.
de ce nu-ti mai iubesti copilul ?



Nu esti singura femeie ajunsa intr-o astfel de situatie neplacuta si dureroasa, intrucat exista un copil la mijloc! Dar ,probabil,tu,fiind singura care stii cel mai bine,cum decurge casnicia voastra si gasindu-ti un alt partener,esti hotarata sa mergi mai departe!Vin si eu si te intreb ca si colega antevorbitoare,ai incercat sa deschizi o discutie impreuna cu sotul tau,macar pentru linistea copilului vostru si sa discutati problemele ,ce au intervenit in cuplul vostru?Eu cred ca nu!Tu ,deja ,te-ai indragostit de un alt barbat!Sa stii ca, in cazul unui eventual divort,daca nu esti atenta cu viata ta si dai dovada de imoralitate,s-ar putea sa ai probleme in ceea ce priveste incredintarea minorului!De ce va certati,de ce este sotul tau posesiv?Nu l-ai vazut cum era la inceputul relatiei voastre?Esti sigura de sentimentele pentru celalalt barbat,iti sunt impartasite,iti accepta copilul,asta in cazul in care vei hotari sa te desparti de sotul tau?Sunt multe aspecte de analizat si tu trebuie sa fii foarte discreta cu aspectele casniciei tale,mai ales in prezenta copilului,caci el va suferi pe viitor,din cauza certurilor pe care le-a vazut in familie!Daca concilierea nu mai este posibila si tu esti hotarata sa te desparti,poti angaja un avocat ,care sa te asiste in procesul de divort!Copilul este minor si de regula este incredintat mamei,asta daca nu se face dovada unor fapte reprobabile in ceea ce priveste moralitatea ta!Eu iti recomand sa te gandesti foarte bine la ceea ce urmeaza sa faci!Daca iti trece iubirea si fata de-al doilea barabat,ce mai faci in acest caz?
RAINBOWLADY
Postat pe 19 Septembrie 2011 11:11
De la: kudika421339, la data 2011-09-19 11:11:25
De la: Indiana_Jones, la data 2011-09-19 10:40:46
De la: kudika432502, la data 2011-09-19 10:37:49stam impreuna de 4 ani j sunt casatorita cu el de 2. Avem j un copil. Dar eu nul mai iubesc j cand e acasa mai multe sunt zilele ku cearta j panarama decat cele fericite care de vreun an sunt din ce in ce mai rare. am ajuns sa ma rog sa stea plecat cat mai mult. Acu mam indragostit de altul j as vrea daca puteti sami dati o idee despre cum sai spun. El e mult prea posesiv j oricat iam dat de inteles k nu mai vreau sa continuam ori se face ca nu intelege ori ma santajeaza k imi ia copilu daca plec. Chiar nu stiu ce sa fac j daca se poate sami dati nijte sfaturi vas fi vesnic recunoscatoare.
de ce nu-ti mai iubesti copilul ?



Nu esti singura femeie ajunsa intr-o astfel de situatie neplacuta si dureroasa, intrucat exista un copil la mijloc! Dar ,probabil,tu,fiind singura care stii cel mai bine,cum decurge casnicia voastra si gasindu-ti un alt partener,esti hotarata sa mergi mai departe!Vin si eu si te intreb ca si colega antevorbitoare,ai incercat sa deschizi o discutie impreuna cu sotul tau,macar pentru linistea copilului vostru si sa discutati problemele ,ce au intervenit in cuplul vostru?Eu cred ca nu!Tu ,deja ,te-ai indragostit de un alt barbat!Sa stii ca, in cazul unui eventual divort,daca nu esti atenta cu viata ta si dai dovada de imoralitate,s-ar putea sa ai probleme in ceea ce priveste incredintarea minorului!De ce va certati,de ce este sotul tau posesiv?Nu l-ai vazut cum era la inceputul relatiei voastre?Esti sigura de sentimentele pentru celalalt barbat,iti sunt impartasite,iti accepta copilul,asta in cazul in care vei hotari sa te desparti de sotul tau?Sunt multe aspecte de analizat si tu trebuie sa fii foarte discreta cu aspectele casniciei tale,mai ales in prezenta copilului,caci el va suferi pe viitor,din cauza certurilor pe care le-a vazut in familie!Daca concilierea nu mai este posibila si tu esti hotarata sa te desparti,poti angaja un avocat ,care sa te asiste in procesul de divort!Copilul este minor si de regula este incredintat mamei,asta daca nu se face dovada unor fapte reprobabile in ceea ce priveste moralitatea ta!Eu iti recomand sa te gandesti foarte bine la ceea ce urmeaza sa faci!Daca iti trece iubirea si fata de-al doilea barabat,ce mai faci in acest caz?


iti spun eu...tot o tuta pro asta este!
kiss_my_ass
Postat pe 19 Septembrie 2011 11:18
Nu sunt de etnie rroma si am 24 de ani. Pentru cele care se iau de mine cu scrisul meu si scoala care am facut-o am luat bacul cu nota 8,63 dar scriu asa pentru ca scriu mai repede si asa vorbesc pe mess cu prietenele mele. Cat despre vrabia din mana nu o dau pe cea de pe gard. Aveam de mult timp ideea asta in cap. Dar acum cateva luni am cunoscut pe cineva care a avut un efect catalizator. In plus nu ma bazez pe el sau pe altul ca sa ma ajute sau sa-mi creasca copilul. Pur si simplu nu mai merge relatia si vreau sa o termin. Si nu stiu cum sa-i spun. Sau poate ca sunt lasa pentru ca mi-e teama de cum va reactiona si as vrea sa-l iau usor.
kudika432502
Postat pe 19 Septembrie 2011 11:20
De la: kudika432502, la data 2011-09-19 11:20:44Nu sunt de etnie rroma si am 24 de ani. Pentru cele care se iau de mine cu scrisul meu si scoala care am facut-o am luat bacul cu nota 8,63 dar scriu asa pentru ca scriu mai repede si asa vorbesc pe mess cu prietenele mele. Cat despre vrabia din mana nu o dau pe cea de pe gard. Aveam de mult timp ideea asta in cap. Dar acum cateva luni am cunoscut pe cineva care a avut un efect catalizator. In plus nu ma bazez pe el sau pe altul ca sa ma ajute sau sa-mi creasca copilul. Pur si simplu nu mai merge relatia si vreau sa o termin. Si nu stiu cum sa-i spun. Sau poate ca sunt lasa pentru ca mi-e teama de cum va reactiona si as vrea sa-l iau usor.
uite monstra de la bac luat cu 8,63...poate de asta nu a luat 10 "vreau sa bag divort dar nu stiu kum sai zic",cred ca scrie si miau ca pisica...oare cat o mai costa un bac in ziua de azi ?...cred ca a dat bacul la chimie si ce avea demult in cap s-a catalizat cu celalalt cand l-a vazut...efect catalizator + - ca la baterie...vezi sa nu iasa scantei cand o afla sotul de cealalta vrabie catalizatoare...
Indiana_Jones
Postat pe 19 Septembrie 2011 11:30
Multumesc pentru sfaturile voastre. Iar pe opiniile voastre despre cum scriu eu ma p.s de la un capat la altul. Iar daca nu stii ce inseamna catalizator mai taci in pui mei din gura. vad ca eu am cerut un sfat dar in loc de sfaturi mi se fac reprosuri despre cum scriu la pc. Oricum pentru cele bine intentionate multumesc mult iar pe restu ma p.s j va dau m..e.
kudika432502
Postat pe 19 Septembrie 2011 11:38
De la: kudika432502, la data 2011-09-19 11:38:54 Oricum pentru cele bine intentionate multumesc mult iar pe restu ma p.s j va dau m..e.

Mda...repetenta si la categoria "cei 7 ani d'acasa"
miss_darine
Postat pe 19 Septembrie 2011 11:48
De la: kudika432502, la data 2011-09-19 11:38:54Multumesc pentru sfaturile voastre. Iar pe opiniile voastre despre cum scriu eu ma p.s de la un capat la altul. Iar daca nu stii ce inseamna catalizator mai taci in pui mei din gura. vad ca eu am cerut un sfat dar in loc de sfaturi mi se fac reprosuri despre cum scriu la pc. Oricum pentru cele bine intentionate multumesc mult iar pe restu ma p.s j va dau m..e.

ai de capu meu sincer speram sa nu aiba Kiss dreptate si uite ca totusi are esti varza totala
piscolino
Postat pe 19 Septembrie 2011 11:50
De la: miss_darine, la data 2011-09-19 11:48:59
De la: kudika432502, la data 2011-09-19 11:38:54 Oricum pentru cele bine intentionate multumesc mult iar pe restu ma p.s j va dau m..e.

Mda...repetenta si la categoria "cei 7 ani d'acasa"

si se mira ca nu o respecta sotul
piscolino
Postat pe 19 Septembrie 2011 11:51
De la: piscolino, la data 2011-09-19 11:51:17
si se mira ca nu o respecta sotul

ei as!... cine se aseamana se aduna...stai cuminte ca nici viitorul ex si nici cel ce va urma la rand, nu's prea departe de ea
miss_darine
Postat pe 19 Septembrie 2011 11:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce inseamna de fapt a fi romantic(a)? 64 De la: angelo_micnegrusiurat 21 Septembrie 2010 11:05
ma place dar nu face nimic 22 De la: pink_lipi 26 Iulie 2009 16:36
o opinie va rog . 23 De la: iacinta 26 Noiembrie 2009 16:05
fosta prietena a iubitului meu.. 46 De la: mely_10 2 Septembrie 2013 07:58
Dragoste pe internet?? 384 De la: kudika355546 20 Ianuarie 2011 03:14