Setari Cookie-uri

morcovior in fund

fa ceva si organizeaza tu "castingul" ca s`o alegi cum nu ar vrea el sa fie
Kittynelle
Postat pe 14 Octombrie 2008 23:57
NICIODATA nu se alege asistenta de catre altcineva in afara celui interesat;
Sunt probleme de afinitate, de conlucrare;
Oamenii se simt, se plac ( nu neaparat in sensul in care sunt majoritatea posturilor pe acest site), si- DA- este nevoie de o asistenta care sa fie tanara, ( de cele mai multe ori) frumushica si neaparat isteatza;De ce? La intrebarea asta pot raspunde doar cei care au "primit" asistente fara a fi implicati in sistemul de recrutare;
Daca asistenta pe care o vrea sotul tau e doar de umplutura- atunci poate ai o problema;
Dar de ce sa pui raul inainte;
Si daca e "sa nu fie", atuncinu "secretara" prietenului tau e problema- ci relatia voastra;
G_I_JOE
Postat pe 29 Octombrie 2008 10:12
va fi ca si la emisiunea aceea tampita ''Test de Fidelitate'',in care toti,dar absolut toti isi inseala partenerii daca au ''altceva'' sub nas,un altul sau o alta,pentru ca asa suntem toti oamenii,ne plicitisim repede.
bafta oricum....si parerea mea este ca te va insela 100%
belodeg
Postat pe 29 Octombrie 2008 10:31
Dap, recunosc ca gestul lasa loc de zburdat imaginatia...si stim cat de bogata este cea feminina. O consolare ar putea fi ca dupa 8 ore pe zi, cel putin se va satura de ea si nu de tine . Serios acum, linisteste-te si nu intra in panica, poarta-te cu indiferenta si lasa-l chiar sa-si clateasca ochii. M-am lovit de acelasi obstacol, a calcat stramb, am simtit, am tacut, domnisoara studenta a facut gafe demne de fusta ei scurta si de neacceptat din moment ce esential era randamentul afacerii....si ghici cine s-a ales cu o vacanta de neuitat pe fondul unei vinovatii acute . O femeie desteapta stie sa inchida ochii si sa exploateze situatia. Nu este corect, insa cine joaca onest in ziua de azi?!
lorelay_me
Postat pe 29 Octombrie 2008 11:10
de cele mai multe ori,secretara devine amanta pt ca femeia il poate agita foarte tare pe seful ei,iar seful ,fiind un mascul,va reactiona ca orice alt mascul...din instinct sexual poate ceda avansurilor ei..dar ,stai linistita,e vorba doar despre sex,tot pe tine te iubeste
xxelena85
Postat pe 30 Octombrie 2008 10:44
citesc si nu-mi vine a crede ochilor!!!!!!!!!
cum adica in cele mai multe cazuri secretara devine amanta?mai oameni buni voi nu ati auzit de moralitate,de relatii profesionale ?de fapt eu cred ca fata de a postat topicul are o problema grava:lipsa de incredere in partenerul ei iar daca este asa de aici vor rezulta intotdeauna astfel de probleme (azi viitoarea secretara,maine poate fii "vecina ce poarta o fusta mai scurta"si exemple pot fi o gramada).
donttouch
Postat pe 30 Octombrie 2008 10:53
multe femei ajung in situatia sa puna problema "amantei" secretara...
dar la multe totul pleaca de la putina incredere pe care o acorda sotilor lor...
asa ca ajung sa chiar ii faca sa le insele...
pacat...
luulya
Postat pe 30 Octombrie 2008 18:50
procentajul de incredere alocat jumatatii tale nu iti garanteaza ca va ezita sa calce stramb ci doar ca te meneja in cazul asta.
lorelay_me
Postat pe 30 Octombrie 2008 20:24
Apropo, de ce nu-si ia un secretar, tinar, care stie engleza? Vei fi si tu linistita, si el scapa de camere si urmariri.
Iryshka
Postat pe 31 Octombrie 2008 23:45
Asigurate ca tu esti ok,asigurate ca ii oferi tot ce-si doreste si nu cred ca o sa ai probleme.
Si inca ceva lasa-i un pic de spatiu sau macar lasa-i impresia asta,nu face excesiv abuz de gelozie,pt ca se va simti constrans si...
Fa-l sa vada ca ai incredere in el,chiar daca tu,cu diplomatie il supraveghezi.

Iar dincolo de orice,daca incerci sa intorci situatia pe toate fetele,sa cauti motive acolo unde nu sunt,sigur o sa ai necazuri.
Daca esti sigura pe tine,pe ce repreinti tu pt el(banuiesc ca va cunoasteti bine),nu cred ca ai de ce sa-ti faci probleme
Alexandra09
Postat pe 10 Noiembrie 2008 18:23
"Morcovior in fund" cred ca vrea sa spuna ca are o stare de neliniste ,nicidecum ce ati crezut voi pe aici.
CORINA_
Postat pe 17 Noiembrie 2008 14:42
De la: CORINA_, la data 2008-11-17 14:42:59"Morcovior in fund" cred ca vrea sa spuna ca are o stare de neliniste ,nicidecum ce ati crezut voi pe aici.

Eu nu am avut morcoviori in fund , dar daca tu stii ca cum e si ca produce neliniste, te credem pe cuvant. Bine ca ne-ai luminat si pe noi
Full_Metal_Jacket
Postat pe 22 Noiembrie 2008 03:33
Prietena mea a fost intr-o situatie putin asemanatoare .au venit fete la interviu,problema nu ar fi fost ca erau si fete dragute ,ea era o persoana f geleoasa.ASA ca au cazut de comun acord si ea dupa ce isi termina servicul ei se duce si il ajuta.E UN LUCRU BUN.I DA SI SALARIUL SI NUMAI STA STRESATA CA ar putea sa o insele cu secretara.toata bune si frumoase
nor_pufos
Postat pe 3 Decembrie 2008 01:18
baaaai, i-am spus unei prietene ca vreau sa-i prezint pe cineva; ma intreaba cu ce se ocupa, ii spun, ma intreaba dc are angajati - normal, imi manifest curiozitatea, la ce naiba o intereseaza angajatii lui??? si raspunsul ma da pe spate: daca are o secretara tanara si frumoasa???
cam asa si tu, printeso! pai nici n-a angajat-o si deja ai luat-o razna?
un om controlat si banuit pe nedrept la un moment dat va ceda si chiar va face diverse lucruri, pe principiul "daca tot suport rahaturi macar sa existe un motiv"
fi mai relaxata si mai increzatoare in tine, ce naiba!

Postat pe 11 Decembrie 2008 04:09
draga sanziana,parerea mea este k ar trebui sa mergi u sa lucrezi cu el k sa scapi de grija asta si k sa stai linistita k ncou si-o va trage cu cea kre ai va fi secretara.chiar dak nu va fi asa de tanara si frumoasa cum iti imaginezi tu dupa cv timp petrecut cu ea s-ar putea sa-i vina vreo idee sau vreo fantezie cu secretara.sau poate este genul de babrbat corect si nu va face asa cv(eu barbat corect nu am vazut in viatza mea) sfatul meu este sa faci cv dar REPEDE! fi mai precauta.SUCCES!
LADY_DYANNA
Postat pe 11 Decembrie 2008 08:59
Eh, a gasit secretara? sau acum o da afara ca a venit criza si e vorba de rotatia cadrelor, vorba lu' ii.

Bai gagico, ce teapa mi-am luat! vin aici eu cu trupa de iepuri si cand colo vax albina morcovi!

Postat pe 23 Decembrie 2008 18:19
Va urez un an nou fericit! Si toate dorintele frumoase, sa vi se implineasca!
Cassey_Tarot
Postat pe 30 Decembrie 2008 16:55
bai da voi chiar nu aveti alte subiecte de discutie ?sunteti plictisitoare si exagerate ..pisssiiicutelllorrrr
niko8
Postat pe 11 Ianuarie 2009 21:50
De la: serena83ellianna, la data 2009-01-11 21:50:45bai da voi chiar nu aveti alte subiecte de discutie ?sunteti plictisitoare si exagerate ..pisssiiicutelllorrrr


ia baga draga mea , subiect interesant, atragator si incendiar!
ca asa ma maca dejtele de o discutieeeee!

Postat pe 11 Ianuarie 2009 22:54
De la: SANZIANA_, la data 2008-08-21 11:28:07 Dragilor am si eu o problemuta.Am un iubit de 8 luni ,ne intelegem bine ,relatia este frumoasa ...ne iubim .Dar a sosit un moment in care el are nevoie de o secretara si partea "frumoasa" este ca sediul firmei se afla la el acasa,asadar va aparea o fata tanara(tanara deoarece vrea pe cineva care stie engleza si care sa nu aiba experienta si sa fie nevoie sa o plateasca prea mult) care va sta 8ore la el.El spunea ca o sa puna camere sa vad eu ce face...ca am cheile si pot sa controlez...dar nu ma linistesc aceste lucruri..am spus la un moment dat ca ma duc eu dar nu am insistat nici eu nici el..nu vreau nici sa fac asta doar ca sa-l urmaresc pe el, .Ce sfat imi dati?
PS:facea figuri tastatura la litera M.



:))) te felicit pt sinceritatea ta dragutza...Sfatul meu, este sa ascultzi in liniste vocea adevarului... renuntza la toate fricile tale si regaseste-ti zambetul de multzumire in adancul tau, scoate-l de acolo din adanc si pune-l inapoi pe buze... cand esti gata, pregatita sa zambesti, dute la birou, fa cunostintza cu acea tanara care probabil mediteaza deja la clipele frumoase cu viitorul ei sef, si curteaz-o, complimenteaz-o, cucereste-o de partea ta... spune-i ca iubitul tau vrea o aventura erotica cu doua fete si ca ea ar fi ideala pt aceasta, si analizaza-i in liniste reactzia... nu-ti fa griji pt ca nu mintzi, totzi barbatzii viseaza la o relatzie cu doua fete cel putzin :))) insa nu totzi au curajul sa recunoasca :)) bun... si acum intreaba-te: tu chiar il iubesti? chiar ii doresti binele "iubitului tau"? daca lui i-ar face bine sa o savureze pe acea x tanara noua, tu te-ai bucura ca e fericit cu ea? sau mai degraba te-ar bantuii gandurile criminale ale geloziei? Daca vrei sa-ti cuceresti partenerul, renuntza la gelozie, renuntza sa-ti mai doresti binele doar tie, si invatza-te sa te bucuri de fericirea celui despre care sustzii ca ar fi "Iubitul tau"... lasa-l liber si ai incredere in el ... el stie ce-i face bine si fara tine, nu are nevoie sa-i spui tu ce este bine pt el... posesivitatea ne transforma in monstrii si nimeni nu doreste o relatzie cu un monstru... lasa-l liber, zambeste-i si spunei ca atunci cand are nevoie de tine stie unde sa te gaseasca... tu ce-i oferi lui? pt ce crezi ca ar avea nevoie de tine? Ofera-i incredere si dragoste lipsita de posesivitate si gelozie, este un lucru pe care putzine fete sint capabile sa il ofere unui barbat, astfel vei fi deosebita in ochii lui... tu le sti toate astea, trebuie doar sa-ti reamintesti... La prima voastra intalnire cum te-ai comportat? i-ai zambit? sau i-ai facut scene de gelozie? Sti tu sufletzel... nu asa functzioneaza viatza, nu daruim o prajitura la cineva si apoi asteptam sa fim rasplatitzi pt tot restul vietzii pt acea prajitura fara sa mai oferim nimic in schimb... daca simtzi ca el cauta, inseamna ca tu esti constienta ca nu-i oferi si el saracu moare de foame langa tine... ofera mai mult si ia mai putzin, e chiar asa de greu sa-l iubesti ? sau nu intelegi cuvantul iubire? ... Nu este al tau!!! e al lui D-zeu iubit si dumnezeu i-a dat libertate... tu cine te crezi de sa-ti permitzi sa-i iei ceea ce a primit de la D-zeu? Daca-l iubesti atunci de ce te temi? cand iubim ne simtzim bine iar cand pacatuim fatza de d-zeu atunci ne cuprinde frica...vezi (Epist.1 Ioan cap 4 vers16,17,18.
denis_3d25
Postat pe 19 Februarie 2009 15:37
De la: xxelena85, la data 2008-10-30 10:44:15 de cele mai multe ori,secretara devine amanta pt ca femeia il poate agita foarte tare pe seful ei,iar seful ,fiind un mascul,va reactiona ca orice alt mascul...din instinct sexual poate ceda avansurilor ei..dar ,stai linistita,e vorba doar despre sex,tot pe tine te iubeste




Says who?
Aladiah
Postat pe 19 Februarie 2009 15:41
De la: SANZIANA_, la data 2008-08-21 11:28:07 Dragilor am si eu o problemuta.Am un iubit de 8 luni ,ne intelegem bine ,relatia este frumoasa ...ne iubim .Dar a sosit un moment in care el are nevoie de o secretara si partea "frumoasa" este ca sediul firmei se afla la el acasa,asadar va aparea o fata tanara(tanara deoarece vrea pe cineva care stie engleza si care sa nu aiba experienta si sa fie nevoie sa o plateasca prea mult) care va sta 8ore la el.El spunea ca o sa puna camere sa vad eu ce face...ca am cheile si pot sa controlez...dar nu ma linistesc aceste lucruri..am spus la un moment dat ca ma duc eu dar nu am insistat nici eu nici el..nu vreau nici sa fac asta doar ca sa-l urmaresc pe el, .Ce sfat imi dati?
PS:facea figuri tastatura la litera M.


Dar pune-te tu in locul lui. Daca tu ai avea un sef mai tanar, ti-ar conveni ca sotul tau sa vina la tine la servici, eventual zilnic? Mie una nu mi-ar conveni, si nu din cauza ca l-as insela (din principiu nu as amesteca servicul cu viatza personala , vorba aia ..te bagi in taratze, te mananca porcii), ci din cauza ca mi-ar da impresia ca ma considera o tampita care pica la aparitia oricarui mascul mai tanar si mai aratos....M-ar face sa ma indoiesc de sentimentele lui pentru mine...(m-as intreba de ce naiba mai e cu mine, daca tot nu are incredere si ma considera asha idioata) si , in final, daca ar continua in stilul asta, chiar as incepe sa caut pe altcineva cu care chiar sa am o relatie si o comunicare buna, care sa nu ma vada drept o prostutza inocenta....De multe ori, gelozia nejustificata da nastere motivelor reale de gelozie
Aladiah
Postat pe 19 Februarie 2009 15:50
Mai ales ideea de a te duce tu la interviu mi se pare deplasata...eu nu as face asta niciodata.
Aladiah
Postat pe 19 Februarie 2009 15:52
Sunteti bolnave psihic. In loc sa incercati sa va reparati din imperfectiuni, cand aveti un partener urmariti sa eliminati femeile din jurul lui. Asa-i cand iti cunosti valoarea(=ZERO)
Ma bucur ca nu-s barbat ca sa stau cu o asemenea fiinta mediocra.
Diannnnnnna
Postat pe 12 Octombrie 2009 09:41
despre ce vorba aici gelozie sau morcoviori in fund , daca e cu gelozie ce nu mai are voie omul sa vb cu femeile , bine are voie sa faca ce vrea dar atunci knd s-a dus cu alta e clar ca nu mai e iubire , macar sa iti zica uite draga eu vreau cu aia macar in semn de respect, cate despre morcoviori in fund puteti s aii bagati si acolo sau in alta parte
yumy
Postat pe 12 Octombrie 2009 09:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
club pentru femei singure 15 De la: sahadrian_lazy 24 Iunie 2011 09:30
Caut fata pentru conversatie 39 De la: kudika_972424 19 August 2014 00:22
simboluri 119 De la: zinaceabunasinebuna 8 Februarie 2012 13:53
LV7 Osansa pentru toti! 1 De la: cremene_angela 19 Februarie 2009 10:00
oare pot gasi o amica sau de ce nu o prietena pe aici? 2 De la: Tharr 14 Noiembrie 2010 20:42