Setari Cookie-uri

Prietenia

prietenia poate fi inteleasa ca o profunda apropiere sufleteasca .Oricine doreste sa aiba un prieten bun, caruia sa i sa poata destainuii. Dar cati dintre noi il poate asculta cu tot sufletul si poate chiar ajuta pe acel timid. Timiditatea este o infirmitate. De multe ori relatia de prietenie dintre doua sau mai multe persoane este luata in ras de catre ceilalti .Este de ajuns o privire pentru ca sincerul sentiment de simpatie sa incolteasca. De ce nu stim cu totii sa apreciem prietenia adevarata cu ochii sufletului si nu doar a fizicului. Un om frumos este o bijuterie care in timp se uzeaza, iar un om bun este si ramane vesnic o comoara. De cine ne ascundem oare? De noi insine. Oare intelegem toti sensul cuvantului prietenie? A fi prieten nu inseamna numai distractie si bani.Asta in nici un caz nu este o prietenie. Este dificil in viata sa fi singur, sa nu ai un prieten caruia sa-i vorbesti, sa nu ai cu cine sa-ti imparti bucuriile, sa nu ai un umar pe care sa plangi(la nevoie). Este un dezastru sa n-ai cu cine sa razi, sa gandesti, sa meditezi. Se spune ca generatia noastra este o generatie fara limite, asta inseamna ca nu ii lipseste nimic si totusi ii lipseste ceva, esentialul: prietenia.

Noi toti dorim si vrem sa avem prieteni, dar nu toti prietenii sunt buni... Acel prieten bun, care nu te lasa la greu, caci despre acest prieten vreau sa vorbesc, cred ca are multe calitati ce trebuie amintite. Acest prieten bun este atent, stie sa observe când tie greu, este acolo unde si când ai nevoie.Este iubitor, stie sa mângîie, stie sa se comporte frumos, are capacitatea sa iubesca neconditionat, acest prieten nu va avea despre sine o parere mai buna, ci este egalul tau, acest bun prieten va avea întotdeauna usa deschisa si va fii gata sa te primeasca cu dragoste. Pe drumul vietii, greu si anevoios, atunci când întâmpini greutati acest prieten va stii sa se uite înnapoi, sa se întoarca, sa îti dea mâna, sa te ajute sa te ridici si mai mult sa te ajute sa mergi mai departe.Un prieten bun cred ca nu va cauta sa faca ce-i place lui ci va cauta sa faca ce îti place si te ajuta pe tine. Un bun prieten nu te va judeca si va gasi circumstante atenuante pentru tine, un bun prieten este lânga tine si te va ajuta sa cauti solutii de rezolvare la problemele tale. Greutatile tale vor fii si greutatile lui, bucuriile tale vor fi si bucuriile lui, va plânge alaturi de tine si va râde alaturi de tine.El va sti sa simta alaturi de tine, cand vei fii bolnav el va simti durerea la fel ca tine Acest prieten bun este blând, gentil si milos.Un bun prieten este capabil sa ierte si sa uite! Un bun prieten nu te va jigni, nu îti va vorbii urât, un bun prieten nu te dezamageste, ci îti va fi credincios, nu se va preface niciodata
Un bun prieten îti va da speranta, un bun prieten te va face sa fii tare, un bun prieten te va ajuta sa vezi soarele ce se ascunde dincolo de norii negrii, un bun prieten te va motiva pentru a merge mai departe atunci când tu nu mai poti si nu mai vrei, cand vei dormi el va veghea asupra ta, cand vei fi pe drum te va apara, te va ocroti. Inima lui va bate în acelasi ritm ca si inima ta, acest prieten bun te va întelege si îngadui cu toate slabiciunile tale. E greu sa îl gasesti, dar daca ai reusit acest lucru cred ca poti fi fericit! Prietenia este rodul timpului, ii trebuie ani sa se coaca, in timp ce dragostea este ca fulgerul, uneori nascut din furtuna Prietenia precede dragostea, apoi o imbogateste. Prietenul adevarat la nevoie se cunoaste! . Da, multi dintre noi ne laudam ca toti din jurul nostru ne sunt prieteni si avem un mare numar de prieteni, dar cu siguranta acei prieteni nu sunt toti adevarati. In general, prietenii nu se pot numara pe degetele de la o mana, deoarece adevaratul prieten este cel care iti este alaturi atat la bine cat si la greu.

Sunt oameni care sunt alaturi de ceilalti doar in momentele frumoase ale vietii, ce se petrec de-a lungul timpului, iar cand calalalt trece cel putin printr-un impas acestia ii intorc spatele brusc, pentru a nu-si complica viata cu problemele lui. Un asfel de om nu se poate numii prieten adevarat' Sa fii iubit/a si sa te bucuri de prieteni adevarati,un prieten este tot timpul langa tine si la bine si la rau ,la rândul tau trebuie sa fi ___ si tu cu adevarat un bun prieten .
MUNTEANMARIOARA
Postat pe 26 Septembrie 2008 20:20
Si ce ai vrut tu sa ne spui prin asta?
Astepti aprobare ca ai scris o compunere frumoasa?
Sau astepti parerea noastra despre prietenie?
Full_Metal_Jacket
Postat pe 27 Septembrie 2008 14:31
ASTEPT PAREREA VOASTRA
MUNTEANMARIOARA
Postat pe 27 Septembrie 2008 16:43
Sunt oameni care sunt alaturi de ceilalti doar in momentele frumoase ale vietii, ce se petrec de-a lungul timpului, iar cand calalalt trece cel putin printr-un impas acestia ii intorc spatele brusc, pentru a nu-si complica viata cu problemele lui. Un asfel de om nu se poate numii prieten adevarat' Sa fii iubit/a si sa te bucuri de prieteni adevarati,un prieten este tot timpul langa tine si la bine si la rau ,la rândul tau trebuie sa fi ___ si tu cu adevarat un bun prieten
eu ma intreb altceva!citi prieteni adevarati am care sa se bucure odata cu mine,sa fie fericiti in acelasi timp cu mine pentru ca am inceput sa cistig mai multi bani la job,pentru ca nu mai am probleme in casnicie,pentru ca am un copil super inteligent,pentru...ar fi multe de scris!arata-mi citi pot lua parte la bucuria ta?
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 27 Septembrie 2008 19:14
NU SUNT MULTI CARE SA-TI FIE PRIETENI ADEVARATI ACELAS LUCRU MI-SA INTAMPLAT SI MIE SI DEACEEA NU MAI CRED IN PRIETENI,CAND AI O PROBLEMA CAND NU MAI AI BANI ITI INTORC SPATELE ,ASA PRIETENI MAI BINE LIPSA.
MUNTEANMARIOARA
Postat pe 29 Septembrie 2008 13:33
In momentul de fata am tot felul de cunostinte.
De fapt nu am chef sa ma complic cu persoane egoiste, care au numai pretentii.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 29 Septembrie 2008 23:48
Prietenia cred ca presupune sustinere din ambele parti,intelegere si fundamentu tre sa fie sinceritatea tre sa acceptam prietenul nostru asa cum este cu toate defectele pe care dar sa incercam din rasputeri sa il ajutam sa se schimbe,atunci cind cade sa il ridicam,si daca trece printr-o perioada dificila sa ii fim alaturi si sa-i ridicam moralu....prietenul la nenorocire tre sa iti fie ca un frate si sa nu te lase de izbeliste.La bine si la rau amicu tre sa fie linga tine mereu,si nu ar trebui niciodata sa prietenim cu cineva interesant urmarindu-ne vreun scop ci dimpotriva tre sa prietenim totalmente dezinteresat.
Ada_Ice_Girl_
Postat pe 2 Octombrie 2008 14:02
prietenul adevarat se gaseste greu dar e langa tine o viata .Rar se pot lega astfel de prietenii pentru ca in ziua de azi fiecare e pentru el si nimanui nu-i pasa de celalalt
marinela_diana
Postat pe 22 Noiembrie 2008 17:38
Intr-adevar, cu totii ne dorim sa avem pe cineva langa noi, in care sa putem avea incredere, caruia sa ii povestim ce ni se intampla, care sa ne fie alaturi mereu, este o dorinta universala, si cu toate ca pare un lucru normal, este foarte greu de obtinut, pentru ca asa cum a mai spus cineva, fiecare e pentru el, si cand gaseste o persoana care i-ar putea fii alaturi neconditionat, incearca sa profite, si pana la urma ramane singur...
Cand ai o problema, toti par dornici sa te ajute, in realitate sunt doar curiosi, sa aibe ce barfii, si cand le ceri ajutorul, toti devin dintr-o data de negasit, ocupati cu altceva, s.a.m.d...
my_melody
Postat pe 2 Decembrie 2008 12:52
Mie mi se pare k prietenia adevarata e atuci cand 2 persoane isi dau seama k sunt diferite si considera asta un lucru bun, nu incearca sa skimbe nimic unul in celelalt. Cand probleme unuia sunt si ale celuilalt, iar bucuriile la fel. Am gasit un citat simpatic care mi s pare k ilustreaza cel mai bine conceptul d prietenie: "Prietenii sunt familia pe care ne`o alegem singuri". desi uneori nici prietenii nu ti`i alegi, ci viatza e cea responsabila. totul sta in acceptarea diferentelor interpersonale. Si inca ceva: prietenii nu isi dau sfaturi, doar incearca impreuna sa gaseasca calea cea buna!
Innocence
Postat pe 11 Ianuarie 2009 01:16
Da este f.frumos ce ai scris .Prietenia este floare rara iar in zilele noastre este greu sa mai si creasca.Am observat ca alte persoane de aici iti reproseaza ca ce astepti lauri sau laude ca ai facut o compunere frumoasa.Sa scrie si ele asa daca pot si au inzestrarea necesara si mai ales daca au ce scrie.Am mai vazut pe acest forum ca se spune aproape tot sau chiar tot fara un pic de rusine.Iar apoi ne intrebam despre prietenie ,despre feminitate si cite alte intrebari ne mai trec unora prin cap.Cred ca aici pe forum este posibil sa scrii dar nu chiar orice.Spuneti ceva.

Postat pe 11 Ianuarie 2009 15:19
De la: L31, la data 2009-01-11 15:19:38Da este f.frumos ce ai scris .Prietenia este floare rara iar in zilele noastre este greu sa mai si creasca.Am observat ca alte persoane de aici iti reproseaza ca ce astepti lauri sau laude ca ai facut o compunere frumoasa.Sa scrie si ele asa daca pot si au inzestrarea necesara si mai ales daca au ce scrie.Am mai vazut pe acest forum ca se spune aproape tot sau chiar tot fara un pic de rusine.Iar apoi ne intrebam despre prietenie ,despre feminitate si cite alte intrebari ne mai trec unora prin cap.Cred ca aici pe forum este posibil sa scrii dar nu chiar orice.Spuneti ceva.

In compararea prieteniei cu o floare as merge mai departe spunand ca acea floare a diparut de mult si acum zace intr-un ierbar de mult prafuit si uitat de totzi si toate.
Nu cred in prieteni si prietenie.
Cred ca exista oameni cu care vorbesti despre anumite lucruri, oameni cu care vorbesti alte lucruri si atat.
emilia84
Postat pe 11 Ianuarie 2009 15:27
Fiecare e pentru el in ziua de azi......
liza24_84
Postat pe 11 Ianuarie 2009 15:31
Nu cred ca exista prieteni!
Catzi dintre noi au alaturi oameni cu acre vorbi despre absolut orice , da absotul orice si la randul lui sa asculte toate povestile celuilalt ?
emilia84
Postat pe 11 Ianuarie 2009 15:43
exista prietenie doar atunci cin este in adevaratul sens al cuvintului!!!! in momentul cind ai alte intentii, nu mai este prietenie.... ci doar un pretext..

Postat pe 13 Ianuarie 2009 08:58
De la: emilia84, la data 2009-01-11 15:43:02Nu cred ca exista prieteni!
Catzi dintre noi au alaturi oameni cu acre vorbi despre absolut orice , da absotul orice si la randul lui sa asculte toate povestile celuilalt ?


da se poate si acest lucru.... dar depinde de cei doi.... daca povestesti prietenului tau anumite chestii, iti poate gasii ,,unele puncte slabe'' si se poate profita...depinde daca este prietenie pura, sau este si un pic de flirt...etc... se poate transforma si in altceva... depinde...

Postat pe 13 Ianuarie 2009 09:01
uite k ma bag si eu
eu zic ca exista prietenie adevarata doar k e mai greu de gasit
uite, mie mama imi tot spunea un lucru inca de cand eram mai mica; si anume: toate fetele simt nevoia de o prietena "cea mai buna", careia sa ii povesteasca toate dar, nimic nu iti garanteaza ca prietena de astazi va fi si cea de maine asa ca, de ce sa nu faci din surorile tale cele mai bune prietene. si asa am facut. si am ajuns sa vad k sora mea mai mare e cel mai minunat om pe care il cunosc.
asa ca, eu zic, mai bine apropiati-va de cei apropiati, care deja va cunosc, va stiu si partile mai putin frumoase si totusi, va mai zambesc cu drag.
auaua
Postat pe 13 Ianuarie 2009 09:12
Spui lucruri frumoase la inceput despre frumusetea care este trecatoare... Pai sa fiu afurisit daca ma pot abtine, sa nu spun ca: pentru a intra la cap ratutitilor, mermelitorilor, cioflingarilor s.a.m.d. adevarul trebuie spus brutal. Orice cal ajunge gloaba ! Prietenia , dupa sanatatea omului, este urmatorul lucru de pret. Foarte putini, pe degetele de la o mana, se dovedesc a fi intr-o viata de am prieteni, poate nici atat.
mareleurs
Postat pe 17 Ianuarie 2009 09:22
De la: emilia84, la data 2009-01-11 15:43:02Nu cred ca exista prieteni!
Catzi dintre noi au alaturi oameni cu acre vorbi despre absolut orice , da absotul orice si la randul lui sa asculte toate povestile celuilalt ?
Trebuie sa-ti spun ca ai dreptate. Prietenii adevarati sunt rari, niciodata interesati si alaturi la bine si rau. As putea spune ca prietenia este mai mult un tel, un vis... Foarte putini dintre noi se pot lauda ca au prieteni.
mareleurs
Postat pe 17 Ianuarie 2009 09:36
Nu stiu sigur daca am avut sau am un /o prietena adevarat /a . Am avut linga mine oameni atunci cind mi-a fost greu ,persoane cunoscute "asa zisi prieteni " dar si persoane pe care le-as putea incadra in categoria "cunostinte". DAR.... acesti prieteni ai mei care s-au unit in jurul meu beneficiasera la rindul lor de servicii f.importante ( deh,profesia) inlesnite de mine . Nu stiu daca ce-au facut pt.mine au facut-o din prietenie sau din obligatie si bun simt ,pt.ca nici unul dintre ei nu da un tel.de ziua mea( un ex.banal). Sa nu ma mai gindesc la faptul ca ravnesc la iubitii mei (fetele "prietene"). Cred ca pot sa spun nu, nu am prieteni . O fi bine o fi rau? Asta nu-nseamna ca nu am cu cine schimba o vorba atunci cind am chef, sau sa plec din oras la sf.de saptamina etc.
Nu am incredere in oameni deci nici nu cred c-as putea avea o/un prietena/ prieten de suflet.

Postat pe 21 Ianuarie 2009 10:55
Am o cea mai buna prietena, dar nu stiu inca daca pot sa spun ca e prietena adevarata, pentru ca n-a fost testata prietenia, probabil ca nu e, prin prieten adevarat inteleg ca indiferent de circumstante e alaturi de tine, cand ai o problema vine in ajutorul tau fara sa i-l ceri! Un prieten adevarat e langa tine cand toata lumea e impotriva ta si mai stiu ca un prieten adevarat e langa tine nu cand ii convine lui, ci atunci cand e dificil si pentru el. Celelalte persoane din viata mea le numesc cunostinte, si fete si baieti.
In afara de asta, am un prieten adevarat, singurul, care ma ajuta neconditionat, pt care as fi dispusa sa fac orice numai sa-l vad fericit; e sufletul meu pereche.
DeeaCatalina
Postat pe 23 Ianuarie 2009 11:07
De la: emilia84, la data 2009-01-11 15:43:02Nu cred ca exista prieteni!
Catzi dintre noi au alaturi oameni cu acre vorbi despre absolut orice , da absotul orice si la randul lui sa asculte toate povestile celuilalt ?

eu
...tu trebui sa te simti tare singura pe lumea asta :(
kitty_krieger
Postat pe 23 Ianuarie 2009 11:13
Poate prietenii exista ,dar sunt aproape invizibili...la nevoie se observa,cand ii poti ajuta esti bun,cand ai si tu nevoie se fac ca ploua.....In viata tot singuri mergem,chiar daca avem si sute de asa zisi "prieteni",tot singuri ne descurcam de multe ori si unele decizii tot singuri le luam....
liza24_84
Postat pe 23 Ianuarie 2009 11:17
De la: MUNTEANMARIOARA, la data 2008-09-26 20:20:21prietenia poate fi inteleasa ca o profunda apropiere sufleteasca .Oricine doreste sa aiba un prieten bun, caruia sa i sa poata destainuii. Dar cati dintre noi il poate asculta cu tot sufletul si poate chiar ajuta pe acel timid. Timiditatea este o infirmitate. De multe ori relatia de prietenie dintre doua sau mai multe persoane este luata in ras de catre ceilalti .Este de ajuns o privire pentru ca sincerul sentiment de simpatie sa incolteasca. De ce nu stim cu totii sa apreciem prietenia adevarata cu ochii sufletului si nu doar a fizicului. Un om frumos este o bijuterie care in timp se uzeaza, iar un om bun este si ramane vesnic o comoara. De cine ne ascundem oare? De noi insine. Oare intelegem toti sensul cuvantului prietenie? A fi prieten nu inseamna numai distractie si bani.Asta in nici un caz nu este o prietenie. Este dificil in viata sa fi singur, sa nu ai un prieten caruia sa-i vorbesti, sa nu ai cu cine sa-ti imparti bucuriile, sa nu ai un umar pe care sa plangi(la nevoie). Este un dezastru sa n-ai cu cine sa razi, sa gandesti, sa meditezi. Se spune ca generatia noastra este o generatie fara limite, asta inseamna ca nu ii lipseste nimic si totusi ii lipseste ceva, esentialul: prietenia.

Noi toti dorim si vrem sa avem prieteni, dar nu toti prietenii sunt buni... Acel prieten bun, care nu te lasa la greu, caci despre acest prieten vreau sa vorbesc, cred ca are multe calitati ce trebuie amintite. Acest prieten bun este atent, stie sa observe când tie greu, este acolo unde si când ai nevoie.Este iubitor, stie sa mângîie, stie sa se comporte frumos, are capacitatea sa iubesca neconditionat, acest prieten nu va avea despre sine o parere mai buna, ci este egalul tau, acest bun prieten va avea întotdeauna usa deschisa si va fii gata sa te primeasca cu dragoste. Pe drumul vietii, greu si anevoios, atunci când întâmpini greutati acest prieten va stii sa se uite înnapoi, sa se întoarca, sa îti dea mâna, sa te ajute sa te ridici si mai mult sa te ajute sa mergi mai departe.Un prieten bun cred ca nu va cauta sa faca ce-i place lui ci va cauta sa faca ce îti place si te ajuta pe tine. Un bun prieten nu te va judeca si va gasi circumstante atenuante pentru tine, un bun prieten este lânga tine si te va ajuta sa cauti solutii de rezolvare la problemele tale. Greutatile tale vor fii si greutatile lui, bucuriile tale vor fi si bucuriile lui, va plânge alaturi de tine si va râde alaturi de tine.El va sti sa simta alaturi de tine, cand vei fii bolnav el va simti durerea la fel ca tine Acest prieten bun este blând, gentil si milos.Un bun prieten este capabil sa ierte si sa uite! Un bun prieten nu te va jigni, nu îti va vorbii urât, un bun prieten nu te dezamageste, ci îti va fi credincios, nu se va preface niciodata
Un bun prieten îti va da speranta, un bun prieten te va face sa fii tare, un bun prieten te va ajuta sa vezi soarele ce se ascunde dincolo de norii negrii, un bun prieten te va motiva pentru a merge mai departe atunci când tu nu mai poti si nu mai vrei, cand vei dormi el va veghea asupra ta, cand vei fi pe drum te va apara, te va ocroti. Inima lui va bate în acelasi ritm ca si inima ta, acest prieten bun te va întelege si îngadui cu toate slabiciunile tale. E greu sa îl gasesti, dar daca ai reusit acest lucru cred ca poti fi fericit! Prietenia este rodul timpului, ii trebuie ani sa se coaca, in timp ce dragostea este ca fulgerul, uneori nascut din furtuna Prietenia precede dragostea, apoi o imbogateste. Prietenul adevarat la nevoie se cunoaste! . Da, multi dintre noi ne laudam ca toti din jurul nostru ne sunt prieteni si avem un mare numar de prieteni, dar cu siguranta acei prieteni nu sunt toti adevarati. In general, prietenii nu se pot numara pe degetele de la o mana, deoarece adevaratul prieten este cel care iti este alaturi atat la bine cat si la greu.

Sunt oameni care sunt alaturi de ceilalti doar in momentele frumoase ale vietii, ce se petrec de-a lungul timpului, iar cand calalalt trece cel putin printr-un impas acestia ii intorc spatele brusc, pentru a nu-si complica viata cu problemele lui. Un asfel de om nu se poate numii prieten adevarat' Sa fii iubit/a si sa te bucuri de prieteni adevarati,un prieten este tot timpul langa tine si la bine si la rau ,la rândul tau trebuie sa fi ___ si tu cu adevarat un bun prieten .

da, toate bune si frumoase.......in realitate insa.......
mkdisk
Postat pe 12 Februarie 2009 15:56
"A true friend sees the first tear... catches the second... and stops the third "... vorbele astea surprind esenta prieteniei.
fataverde
Postat pe 12 Februarie 2009 20:21
ai mare dreptate in ce spui f mare dreptate dar nu exista asa ceva cred ca 1 la 1 mie si decat prieteni parsivi mai bn singur

Postat pe 13 Februarie 2009 21:10
nu stiu daca mai exista prieteniii adevarati cred ca duoa parerea mea nu imi pare rau sa o spun dar asa este mai bine sa te uiti in oglinda sa vorbesti singur
muhamed_suliman
Postat pe 15 Mai 2009 21:04
exista prietenii dar rare si unice
yumy
Postat pe 15 Mai 2009 21:33
oare chiar mai exista prieteni adevarati in conditiile in care cel pe care-l considerai cel mai bun prieten, cel cu care ar fi trebuit sa discuti absolut orice, te dezamageste? eu nu mai cred in prietenie adevarata, aceasta, ca si alte calitati morale ce ar trebui sa caracterizeze specia umana, este pe cale de disparitie. poate mai exista pe undeva ramasite , insa eu nu am avut norocul sa le gasesc. va urez voua noroc sa le gasiti.
icy_heart
Postat pe 10 Iulie 2009 17:27
indraznesc sa scriu si eu ceva,poate nu chiar neparat despre prietenie dar are legatura.
multe comparatii in leg.cu aceasta relatie,cu aceasta stare si bla,bla....
eu cred ca nu poti avea incredere totala in nimeni...100 %,pentru ca mereu exista posibilitatea sa te dezamageasca,sa se intoarca impotriva ta cu propriiel tale cuvinte,u propriile tale "arme".
daca acel "cineva" nu castiga nimic vorbind cu tine si ascultandu-ti problemele atunci nu se baga,cica nu se merita[ma refer la castig e plan material..pentru ca asa merge in ziua de astazi].
sunt multi care vor sa fie prieteni in adevaratul sens al cuvantului,dar increderea se castiga asa de greu si se poate narui intr-o secunda.
prietenia adevarata nu renteaza.
da,sunt amici...cand razi,cand iti e bine...imparti tot ce e bunl cu ei,dar cand plangi...tot singur ramai,ca asa e filmul.si uite asa ajungi sa crezi ca cel mai bine e sa-ti pastrezi supararile si necazurile pentru tine,privandu-te de un sfat chiar se poate dovedi unul bun.
si cand mai auzi si dif.sfaturi cum ca nu trebuie sa te increzi in nimeni,ca cel mai bine e ca problemele tale sa fie doar ca ale tale,si ca prietenia nu exista si alte chestii.....mai ai chef sa mai cauti un prieten??mai are rost?
eu vreau sa fiu o prietena buna pentru cineva si am nevoie de un prieten sau o prietena cu care pot vorbi orice...sa-i povestesc despre problemele mele,dar atunci imi vin in minte sfaturile de mai sus care actioneaza ca o bariera.
deci ce sa mai cred?? cum se numesc cei cu care imparti bucuriile,si tot ce-i frumos din viata ta doar din propria alegere,nu fiindca ei nu ar putea fi niste prieteni buni?
in final,cred ca prietenia nu exista atata timp cat nu e incredere.si cum increderea e ceva extrem de rar si aproape un sentiment inexistent.....concluzia e ca 99 % prietenia nu exista.


ps:exista posibilitatea ca unii dintre noi sa faca parte din cei 1 %.
o seara buna.
butterly
Postat pe 11 Septembrie 2009 22:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
un sfat: sa ii spun ce simt sau nu? 19 De la: valy90 29 Noiembrie 2010 12:25
o intalnire 18 De la: yumalai 20 Ianuarie 2010 09:53
sunt atrasa de prietenul fostului meu iubit 10 De la: merika 1 Septembrie 2011 08:59
Relatii interumane 2 De la: simons 22 Aprilie 2010 14:25
O parere pls 22 De la: sandrutzaa 30 Iunie 2009 20:49