Setari Cookie-uri

Cafenea pentru fetele musulmane de pe forum

nu e nimeni pe aici?hellooooooo
mrose
Postat pe 31 Martie 2012 10:26
De la: giordao, la data 2012-03-31 10:28:03
De la: mrose, la data 2012-03-31 10:26:18nu e nimeni pe aici?hellooooooo
ce vrei musulmanco

in primul rand nu sunt musulmanca si in al doilea rand ai vreo problema?ce te bagi in seama singur
mrose
Postat pe 2 Aprilie 2012 10:39
De la: roscatika23, la data 2012-03-17 21:49:05
De la: franziska_eu, la data 2012-03-17 05:23:56
De la: roscatika23, la data 2012-03-16 23:07:16
De la: contachinte, la data 2012-03-15 16:50:31
De la: roscatika23, la data 2011-06-11 16:06:15 merhaba kizlar...nasilsiniz??? mi-a fost dor de voi....acum sunt casatorita cu baiatul cu care eram impreuna.....va pup dulce si sper sa fiti sanatoase..



si bineinteles cafelosul....

ce sa ne mai zbenguim,,si ai uitat sa vb romaneste


tu cine mai esti??pana la urma vorbesc in ce limba vreau..nu inteleg ce treaba ai tu..asta daca ai vreo treaba...


Nu-l baga in seama, Roscatiko! E un nesimtit misogin care n-are respect pentru femei, pentru oameni de alta religie decat cea ortodoxa si persoane care vorbesc alta limba decat limba romana, desi el insusi habar nu are sa se exprime corect romaneste!

Eu, una, m-as bucura daca ne-ai impartasi din experienta ta de femeie maritata cu un musulman, banuiesc ca a trebuit sa te convertesti la religia lui, cum te-ai acomodat acolo in tara lui, daca iti esti dor de tara si de familie, lucruri de genul acesta. Mi-ar placea mult sa ne povestesti despre stilul de viata turcesc.

Sunt o persoana dornica de cunoastere si de oameni care au ceva interesant si nou de povestit!

O zi frumoasa iti doresc!


oricum nu-l bag in seama ca nu merita...

eu nu mi-am schimbat religia...si nici nu mi s-a impus acest lucru..doar ca am renuntat la decolteuri..fuste scurte...port blugi,pantaloni chiar si fuste peste genunghi..nu port batic decat cand ma duc la socri si la neamurile lui mai in varsta...in rest e super ok..fac si mancare romaneasca dar el cand suntem in romania nu mananca carne de porc..atat..tine ramadanul...imi respecta religia si eu pe a lui...nu imi este dor de tara caci vin des in romania..o data la 3 luni si stau cate 1 luna...inca nu stiu turca la perfectie dar am timp...daca ies ma descurc sa vorbesc..a fost greu la inceput...nu cunosteam...m-am ratacit..a fost o adevarata aventura..vecinii se uitau cam insistent la mine ca si cand pe frunte era scris romania..dar a trecut...


Ma bucur pentru tine ca te-ai adaptat atat de bine!
eu_33
Postat pe 2 Aprilie 2012 12:42
De la: mrose, la data 2012-03-29 11:10:19buna ziua fetelor!ma primiti si pe mine la o cafea?:Dviitorul meu sot e din Syria:D si poate ma ajutati si pe mine cu o mica traducere din araba,o propozitie?va rog mult :*


Dar de ce nu-l intrebi pe el in legatura cu acea traducere?
eu_33
Postat pe 2 Aprilie 2012 12:43
De la: eu_33, la data 2012-04-02 12:43:00
De la: mrose, la data 2012-03-29 11:10:19buna ziua fetelor!ma primiti si pe mine la o cafea?:Dviitorul meu sot e din Syria:D si poate ma ajutati si pe mine cu o mica traducere din araba,o propozitie?va rog mult :*


Dar de ce nu-l intrebi pe el in legatura cu acea traducere?
pai tocmai...era scris de el adresat unei fete si l-am intrebat ce inseamna si mi-a zis dar vreau sa vad daca e adevarat
mrose
Postat pe 4 Aprilie 2012 11:19
De la: mrose, la data 2012-03-29 11:10:19buna ziua fetelor!ma primiti si pe mine la o cafea?:Dviitorul meu sot e din Syria:D si poate ma ajutati si pe mine cu o mica traducere din araba,o propozitie?va rog mult :*
fransizka te-am deranjat cu ceva? am vazut k ma-i scos de la prieteni
mrose
Postat pe 4 Aprilie 2012 11:22
De la: mrose, la data 2012-04-04 11:22:15
De la: mrose, la data 2012-03-29 11:10:19buna ziua fetelor!ma primiti si pe mine la o cafea?:Dviitorul meu sot e din Syria:D si poate ma ajutati si pe mine cu o mica traducere din araba,o propozitie?va rog mult :*
fransizka te-am deranjat cu ceva? am vazut k ma-i scos de la prieteni
pardon...."m-ai"
mrose
Postat pe 4 Aprilie 2012 11:22
De la: mrose, la data 2012-04-04 11:22:54
De la: mrose, la data 2012-04-04 11:22:15
De la: mrose, la data 2012-03-29 11:10:19buna ziua fetelor!ma primiti si pe mine la o cafea?:Dviitorul meu sot e din Syria:D si poate ma ajutati si pe mine cu o mica traducere din araba,o propozitie?va rog mult :*
fransizka te-am deranjat cu ceva? am vazut k ma-i scos de la prieteni
pardon...."m-ai"
franziska
mrose
Postat pe 4 Aprilie 2012 11:24
buna dimineata dragilor si dragelor va las cate o cafeluta si multi multi pupicei si bineinteles nelipsita falfaiala a monicai
Malak
Postat pe 13 Noiembrie 2012 08:15
Mi s-a parut dragut ce ai scris tu acolo :) E frumos ca se pot contrazice preconceptiile despre arabi si regulile lor. Personal, ma bucur ca stiu ca exista si oameni ok asa cum ai nimerit tu si ca poti avea o viata cu un om dintr-o cultura diferita fara sa fie un fanatic sau ceva de genul. Sa fiti fericiti mereu ;)
kudika_32402
Postat pe 3 Decembrie 2013 11:52
Mai bine acest topic se numea "Naivele care cad in plasa mizeriei musulmane " !Din pacate multe fete crestine manate de gandul la o viata mai buna , la multe bogatii,sunt pacalite cu aceste iluzii de catre musulmani,si isi lasa credinta , parintii , prietenii si isi pun acel patrafir in cap devenind sclavele de harem ale musulmanilor !In lumea musulmana inca se mai foloseste sclavagismul( sotul este stapan de sclava) si harem!In lumea musulmana , femeia traieste in intuneric , in sclavagism ,este ca un robot cu comanda la musulman !Naive care cad in plasa mizeriei musulmane !
Dindirel
Postat pe 4 Decembrie 2013 10:20
De la: Dindirel, la data 2013-12-04 10:20:22 Mai bine acest topic se numea "Naivele care cad in plasa mizeriei musulmane " !Din pacate multe fete crestine manate de gandul la o viata mai buna , la multe bogatii,sunt pacalite cu aceste iluzii de catre musulmani,si isi lasa credinta , parintii , prietenii si isi pun acel patrafir in cap devenind sclavele de harem ale musulmanilor !In lumea musulmana inca se mai foloseste sclavagismul( sotul este stapan de sclava) si harem!In lumea musulmana , femeia traieste in intuneric , in sclavagism ,este ca un robot cu comanda la musulman !Naive care cad in plasa mizeriei musulmane !
vorbesti tampenii
kudika_940065
Postat pe 4 Decembrie 2013 10:27
era bine sa fi fost tampenii, dar din pacate asta e adevarul !sclavagismul musulman pune stapanire pe multe naive crestine !
Dindirel
Postat pe 4 Decembrie 2013 17:36
De la: Dindirel, la data 2013-12-04 17:36:37 era bine sa fi fost tampenii, dar din pacate asta e adevarul !sclavagismul musulman pune stapanire pe multe naive crestine !



kudika226898
Postat pe 5 Decembrie 2013 08:19
De la: Dindirel, la data 2013-12-04 17:36:37 era bine sa fi fost tampenii, dar din pacate asta e adevarul !sclavagismul musulman pune stapanire pe multe naive crestine !
adevarul tau din cap,,vorbesti pe langa
kudika_940065
Postat pe 5 Decembrie 2013 08:35
De la: kudika_940065, la data 2013-12-05 08:35:38
De la: Dindirel, la data 2013-12-04 17:36:37 era bine sa fi fost tampenii, dar din pacate asta e adevarul !sclavagismul musulman pune stapanire pe multe naive crestine !
adevarul tau din cap,,vorbesti pe langa



Si romanul isi subjuga femeia, nu numai musulmanii. Ceea ce sti tu sau ai auzit, e scenariu de film. Sunt mult mai educati si evoluati decat noi, femeile sunt scolite si muncesc in tarile dezvoltate, arabe. Au functii de conducere si sunt iubite si respectate de 10 ori decat o face un roman neoas. Te uiti prea mult la Suleyman. S-a abolit sclavia de mult si s-a aplicat si la ei aceasta regula. Nu vorbi in necunostinta de cauza. Sunt femei romance sau europence, care traiesc ca printesele in tarile arabe. Cei de care vorbesti tu, sunt beduini(pentru tine, iti traduc, cei care traiesc in desert). Dar sunt foarte putini. Daca mergi in Dubai, vei vedea opulenta, araboiace prin saloane, cluburi, restaurante....pretutindeni. Ca poarta abaya si hijab.......asta nu inseamna ca sunt subjugate. Asta e relgia si portul lor. Avem si noi penticostali sau nu stiu ce femei din alte secte, care poarta basma. Le obliga cineva? Nu! Asa ca..........mai usor cu critica la adresa lor, ca traiesc de 10 ori mai bine decat tine, cea care ai postat.
cristina_boeru_30
Postat pe 5 Decembrie 2013 10:36
Este adevarat ca si in lumea crestina sunt femei subjugate de oamenii lor indiferent tara, dar este un alt tip de subjugare mai mult bazata pe forta si amenitare, eu ma refer la o constrangere bazata pe doctrina religioasa pe care numai musulmanii o fac!Nu, musulmanii nu sunt mai inteligenti decat crestinii, sunt la fel ca noi , depinde de om , si ei au inteligenti dar au si "bolovani" la fel ca in crestinism !Femeile musulmane care au functii de conducere in firme ori sunt alte religii , ori nemaritate , ori la firma sotului, nu ai sa gasesti musulman sa isi lase nevasta sa lucreze in alta firma cu colegi barbati !Femeile musulmanilor sunt respectate ? ce intelegi prin asta ?ca nu au voie sa iasa din casa fara insotitor, ca nu au voie sa isi arate fata , ca sunt in harem , ca nu are voie sa poarte haine moderne( scurte, decoltate...), ca au ore de rugaciune obligatoriu , ca nu au voie la localuri,ca sunt cazuri de harem,asta e respect ?? La ei inca mai e sclavagismul, e adevarat un sclavagism modern dar tot...!In tarile arabe femeile romance care o duc "bine " sunt prostituatele !ca traiesc mai bogate decat noi ? asa este, dar degeaba ai aur pe maini si la gat daca nu ai fericirea si libertatea !ASA CA....!
Dindirel
Postat pe 5 Decembrie 2013 15:52
!Femeile musulmanilor sunt respectate ? ce intelegi prin asta ?ca nu au voie sa iasa din casa fara insotitor, ca nu au voie sa isi arate fata , ca sunt in harem , ca nu are voie sa poarte haine moderne( scurte, decoltate...)



Asta inseamna haine moderne pentru tine?......Scurte si decoltate?.......Daca o araboaica isi da jos abaya, iti garantez ca are haine de mii de dolari pe dedesubt, au cluburi de vip-uri, unde merg la cinema, saloane de masaj, intretinere corporala, manichiura, coafura. Au masini personale si nu merg insotite de nimeni. Se duc cand vor ele la cumparaturi sau oriunde doresc. Porbabil, ai vreo cunostinta casatorita prin vreo tara araba saraca, care traieste prin vreo suburbie si gata, ai catalogat pe toti musulmanii.......animale. Sunt mai civilizati decat multi dintre noi.


"Ca au ore de rugaciune obligatoriu "........mi-ar fii si rusine sa spun asta, chiar daca nu ma cunoaste personal nimeni de pe forumul acesta. Ce sa intelegem? Ca tu esti un ateu innascut ca nu ai mers niciodata la biserica sa te rogi.(nu stiu dak esti femeie sau barbat)...Pai daca se roaga la Dumnezeu, inseamna ca sunt obligate? Ce viata ai, nu te supara? Cred ca ar fii bine sa iti faci si tu, ore de rugaciune obligatorie, ca te-ai cam abatut de la calea Domnului de mult. Cheama-l pe Creator in sufletul tau si vezi-ti de negrul din ochi, nu te mai uita la altii.



ca sunt cazuri de harem,asta e respect ?? La ei inca mai e sclavagismul, e adevarat un sclavagism modern dar tot...!

Harem exita numai in Suleyman Magnificul. Nu mai exista asa ceva in epoca asta moderna in nicio tara araba. Da, religia le permite sa se casatoreasca cu 4 neveste, daca ii permite buzunarul, pentru ca tot religia il obliga sa nu faca diferenta intre ele. Fiecare sotie trebuie sa aibe casa ei, masina etc....ce ii cumpara uneia, trebuia sa le ia si celorlalte de aceeasi valoare. Dar nu mai sunt cazuri din astea acum. Fiecare are doar o singura sotie.



"In tarile arabe femeile romance care o duc "bine " sunt prostituatele !ca traiesc mai bogate decat noi ? asa este, dar degeaba ai aur pe maini si la gat daca nu ai fericirea si libertatea !ASA CA....!"


Iti dau un exemplu. Un caz!
Daca un arab a studiat Medicina in Romania si s-a indragostit in facultate de o colega de-a lui si ea la fel si apoi s-au casatorit, ea l-a urmat in tara de origine si lucreaza, traieste bine, este respectata samd..........inseamna ca este o prostituata? Pai de ce este? Ca unii ca tine au conceptii de doi lei si invechite, a caror teorie, orice romanca care se casatoreste cu un arab sau strain este o curva, este foarte gresita.


cristina_boeru_30
Postat pe 5 Decembrie 2013 17:54
De la: Dindirel, la data 2013-12-05 15:52:40 Este adevarat ca si in lumea crestina sunt femei subjugate de oamenii lor indiferent tara, dar este un alt tip de subjugare mai mult bazata pe forta si amenitare, eu ma refer la o constrangere bazata pe doctrina religioasa pe care numai musulmanii o fac!Nu, musulmanii nu sunt mai inteligenti decat crestinii, sunt la fel ca noi , depinde de om , si ei au inteligenti dar au si "bolovani" la fel ca in crestinism !Femeile musulmane care au functii de conducere in firme ori sunt alte religii , ori nemaritate , ori la firma sotului, nu ai sa gasesti musulman sa isi lase nevasta sa lucreze in alta firma cu colegi barbati !Femeile musulmanilor sunt respectate ? ce intelegi prin asta ?ca nu au voie sa iasa din casa fara insotitor, ca nu au voie sa isi arate fata , ca sunt in harem , ca nu are voie sa poarte haine moderne( scurte, decoltate...), ca au ore de rugaciune obligatoriu , ca nu au voie la localuri,ca sunt cazuri de harem,asta e respect ?? La ei inca mai e sclavagismul, e adevarat un sclavagism modern dar tot...!In tarile arabe femeile romance care o duc "bine " sunt prostituatele !ca traiesc mai bogate decat noi ? asa este, dar degeaba ai aur pe maini si la gat daca nu ai fericirea si libertatea !ASA CA....!
vorbesti prosti ca de obicei
kudika_940065
Postat pe 5 Decembrie 2013 19:38
De la: kudika_940065, la data 2013-12-05 19:38:41
De la: Dindirel, la data 2013-12-05 15:52:40 Este adevarat ca si in lumea crestina sunt femei subjugate de oamenii lor indiferent tara, dar este un alt tip de subjugare mai mult bazata pe forta si amenitare, eu ma refer la o constrangere bazata pe doctrina religioasa pe care numai musulmanii o fac!Nu, musulmanii nu sunt mai inteligenti decat crestinii, sunt la fel ca noi , depinde de om , si ei au inteligenti dar au si "bolovani" la fel ca in crestinism !Femeile musulmane care au functii de conducere in firme ori sunt alte religii , ori nemaritate , ori la firma sotului, nu ai sa gasesti musulman sa isi lase nevasta sa lucreze in alta firma cu colegi barbati !Femeile musulmanilor sunt respectate ? ce intelegi prin asta ?ca nu au voie sa iasa din casa fara insotitor, ca nu au voie sa isi arate fata , ca sunt in harem , ca nu are voie sa poarte haine moderne( scurte, decoltate...), ca au ore de rugaciune obligatoriu , ca nu au voie la localuri,ca sunt cazuri de harem,asta e respect ?? La ei inca mai e sclavagismul, e adevarat un sclavagism modern dar tot...!In tarile arabe femeile romance care o duc "bine " sunt prostituatele !ca traiesc mai bogate decat noi ? asa este, dar degeaba ai aur pe maini si la gat daca nu ai fericirea si libertatea !ASA CA....!
vorbesti prosti ca de obicei



Prost e cel care nici macar cuvântul "prostii" nu-l scrie corect.
kudika226898
Postat pe 6 Decembrie 2013 16:19
De la: kudika226898, la data 2013-12-06 16:19:34
De la: kudika_940065, la data 2013-12-05 19:38:41
De la: Dindirel, la data 2013-12-05 15:52:40 Este adevarat ca si in lumea crestina sunt femei subjugate de oamenii lor indiferent tara, dar este un alt tip de subjugare mai mult bazata pe forta si amenitare, eu ma refer la o constrangere bazata pe doctrina religioasa pe care numai musulmanii o fac!Nu, musulmanii nu sunt mai inteligenti decat crestinii, sunt la fel ca noi , depinde de om , si ei au inteligenti dar au si "bolovani" la fel ca in crestinism !Femeile musulmane care au functii de conducere in firme ori sunt alte religii , ori nemaritate , ori la firma sotului, nu ai sa gasesti musulman sa isi lase nevasta sa lucreze in alta firma cu colegi barbati !Femeile musulmanilor sunt respectate ? ce intelegi prin asta ?ca nu au voie sa iasa din casa fara insotitor, ca nu au voie sa isi arate fata , ca sunt in harem , ca nu are voie sa poarte haine moderne( scurte, decoltate...), ca au ore de rugaciune obligatoriu , ca nu au voie la localuri,ca sunt cazuri de harem,asta e respect ?? La ei inca mai e sclavagismul, e adevarat un sclavagism modern dar tot...!In tarile arabe femeile romance care o duc "bine " sunt prostituatele !ca traiesc mai bogate decat noi ? asa este, dar degeaba ai aur pe maini si la gat daca nu ai fericirea si libertatea !ASA CA....!
vorbesti prosti ca de obicei



Prost e cel care nici macar cuvântul "prostii" nu-l scrie corect.
eu nu l am facut prost ci i am zis ca vorbeste prostii,daca nu vorbesc eu corect fate ca te culci ca sa nu mai fi lezata vizual
kudika_940065
Postat pe 6 Decembrie 2013 16:24
Vad ca te referi mai mult la lumea araba , eu ma refer in general la lumea musulmana!Da si faptul ca o imbracaminte este ( mai scurta ,decoltata) arata o imbracaminte moderna mai ales la tinerele crestine !Crezi ca daca o musulmana are haine de mii de dolari ascunse de abaya si alte voaluri si mai are aur pe maini inseamna ca are libertate ? nu !Crezi ca cluburile sau cinema unde sunt numai filme cenzurate cu razboi si politice sunt comparate cu cluburile si cinema ale noastre ? Un salon de infrumusetare e ceva normal la ei ca si la noi in crestinism !Este adevarat ca au masini personale ca musulmanii in general sunt mai bogati decat crestinii, dar trebuie sa intelegi ca o musulmana maritata nu are voie sa iasa singura in oras, ci numai insotita de cineva din familia sotului !La ei orele de rugaciune sunt obligatoriu pentru intreaga familie .Si eu merg la biserica ,nu sunt ateu , dar noi crestinii nu facem din asta un ritual obligatoriu , la ei poate sa se intample orice in casa lor cand e rugaciunea , ei pana nu isi termina ritualul nu fac altceva !Harem exzista si acum , maxim 4 neveste in functie de bogatia fiecaruia , dar poti spune ca acolo e dragostea sotului pentru sotia lui ? O lege a iubirii spune ca o persoana poate sa iubeasca numai o alta persoana si numai una, este imposibil sa iubesti doua sau mai multe persoane !Cum te-ai simti daca sotul tau sa mai aiba alte trei neveste ,indifernt ca sunt tratat egal ? mai e iubire acolo? nuuuu !Si toate astea sunt in realitate nu in Suleyman ! Sa iti spun ca asa cazuri Tulcea e plina ,(cam majoritatea din nord dobrogea ) dar sunt multi patroni musulmani in capitala cu cate 3-4 neveste,!..."Daca un arab a studiat Medicina in Romania si s-a indragostit in facultate de o colega de-a lui si ea la fel si apoi s-au casatorit, ea l-a urmat in tara de origine si lucreaza, traieste bine, este respectata samd..........inseamna ca este o prostituata?" ...nu este prostituata , este o naiva , una care o intereseaza numai bogatia,care multe femei mai tarziu regreta pasul care l-au facut !In Romania sunt tineri frumosi , inteligenti,insa daca a preferat un musulman care mai are si alte trei"colege" , acolo ce e ?interes in general un fel de curvasarie interesata !


Dindirel
Postat pe 6 Decembrie 2013 16:49
Nu mi-au placut niciodata anonimii, un nume, un gen nu ai ?adica cu cine am onoarea ?
Dindirel
Postat pe 6 Decembrie 2013 16:55
De la: Dindirel, la data 2013-12-06 16:49:58 Vad ca te referi mai mult la lumea araba , eu ma refer in general la lumea musulmana!Da si faptul ca o imbracaminte este ( mai scurta ,decoltata) arata o imbracaminte moderna mai ales la tinerele crestine !Crezi ca daca o musulmana are haine de mii de dolari ascunse de abaya si alte voaluri si mai are aur pe maini inseamna ca are libertate ? nu !Crezi ca cluburile sau cinema unde sunt numai filme cenzurate cu razboi si politice sunt comparate cu cluburile si cinema ale noastre ? Un salon de infrumusetare e ceva normal la ei ca si la noi in crestinism !Este adevarat ca au masini personale ca musulmanii in general sunt mai bogati decat crestinii, dar trebuie sa intelegi ca o musulmana maritata nu are voie sa iasa singura in oras, ci numai insotita de cineva din familia sotului !La ei orele de rugaciune sunt obligatoriu pentru intreaga familie .Si eu merg la biserica ,nu sunt ateu , dar noi crestinii nu facem din asta un ritual obligatoriu , la ei poate sa se intample orice in casa lor cand e rugaciunea , ei pana nu isi termina ritualul nu fac altceva !Harem exzista si acum , maxim 4 neveste in functie de bogatia fiecaruia , dar poti spune ca acolo e dragostea sotului pentru sotia lui ? O lege a iubirii spune ca o persoana poate sa iubeasca numai o alta persoana si numai una, este imposibil sa iubesti doua sau mai multe persoane !Cum te-ai simti daca sotul tau sa mai aiba alte trei neveste ,indifernt ca sunt tratat egal ? mai e iubire acolo? nuuuu !Si toate astea sunt in realitate nu in Suleyman ! Sa iti spun ca asa cazuri Tulcea e plina ,(cam majoritatea din nord dobrogea ) dar sunt multi patroni musulmani in capitala cu cate 3-4 neveste,!..."Daca un arab a studiat Medicina in Romania si s-a indragostit in facultate de o colega de-a lui si ea la fel si apoi s-au casatorit, ea l-a urmat in tara de origine si lucreaza, traieste bine, este respectata samd..........inseamna ca este o prostituata?" ...nu este prostituata , este o naiva , una care o intereseaza numai bogatia,care multe femei mai tarziu regreta pasul care l-au facut !In Romania sunt tineri frumosi , inteligenti,insa daca a preferat un musulman care mai are si alte trei"colege" , acolo ce e ?interes in general un fel de curvasarie interesata !


vorbesti din nou prostii,,in multe privinte musulmani sunt mai buni ca noi crestinii,,din pacate pentru noi,,n am sa intru in detalii,,gandeste si tu singur
kudika_940065
Postat pe 6 Decembrie 2013 16:57
De la: Dindirel, la data 2013-12-06 16:55:22 Nu mi-au placut niciodata anonimii, un nume, un gen nu ai ?adica cu cine am onoarea ?
cu nicolae
kudika_940065
Postat pe 6 Decembrie 2013 16:58
De la: kudika_940065, la data 2013-12-06 16:58:32
De la: Dindirel, la data 2013-12-06 16:55:22 Nu mi-au placut niciodata anonimii, un nume, un gen nu ai ?adica cu cine am onoarea ?
cu nicolae



Ce importanta are numele lui? Aici, este un chat, unde fiecare isi exprima pararea, fara sa fie obligata sa isi dezvaluie identiatea. Nu este site de matrimoniale!
cristina_boeru_30
Postat pe 6 Decembrie 2013 18:12
De la: kudika_940065, la data 2013-12-06 16:57:49
De la: Dindirel, la data 2013-12-06 16:49:58 Vad ca te referi mai mult la lumea araba , eu ma refer in general la lumea musulmana!Da si faptul ca o imbracaminte este ( mai scurta ,decoltata) arata o imbracaminte moderna mai ales la tinerele crestine !Crezi ca daca o musulmana are haine de mii de dolari ascunse de abaya si alte voaluri si mai are aur pe maini inseamna ca are libertate ? nu !Crezi ca cluburile sau cinema unde sunt numai filme cenzurate cu razboi si politice sunt comparate cu cluburile si cinema ale noastre ? Un salon de infrumusetare e ceva normal la ei ca si la noi in crestinism !Este adevarat ca au masini personale ca musulmanii in general sunt mai bogati decat crestinii, dar trebuie sa intelegi ca o musulmana maritata nu are voie sa iasa singura in oras, ci numai insotita de cineva din familia sotului !La ei orele de rugaciune sunt obligatoriu pentru intreaga familie .Si eu merg la biserica ,nu sunt ateu , dar noi crestinii nu facem din asta un ritual obligatoriu , la ei poate sa se intample orice in casa lor cand e rugaciunea , ei pana nu isi termina ritualul nu fac altceva !Harem exzista si acum , maxim 4 neveste in functie de bogatia fiecaruia , dar poti spune ca acolo e dragostea sotului pentru sotia lui ? O lege a iubirii spune ca o persoana poate sa iubeasca numai o alta persoana si numai una, este imposibil sa iubesti doua sau mai multe persoane !Cum te-ai simti daca sotul tau sa mai aiba alte trei neveste ,indifernt ca sunt tratat egal ? mai e iubire acolo? nuuuu !Si toate astea sunt in realitate nu in Suleyman ! Sa iti spun ca asa cazuri Tulcea e plina ,(cam majoritatea din nord dobrogea ) dar sunt multi patroni musulmani in capitala cu cate 3-4 neveste,!..."Daca un arab a studiat Medicina in Romania si s-a indragostit in facultate de o colega de-a lui si ea la fel si apoi s-au casatorit, ea l-a urmat in tara de origine si lucreaza, traieste bine, este respectata samd..........inseamna ca este o prostituata?" ...nu este prostituata , este o naiva , una care o intereseaza numai bogatia,care multe femei mai tarziu regreta pasul care l-au facut !In Romania sunt tineri frumosi , inteligenti,insa daca a preferat un musulman care mai are si alte trei"colege" , acolo ce e ?interes in general un fel de curvasarie interesata !


vorbesti din nou prostii,,in multe privinte musulmani sunt mai buni ca noi crestinii,,din pacate pentru noi,,n am sa intru in detalii,,gandeste si tu singur


Faptul ca-si tin femeile, fiicele, nepoatele sub papuc, fara sa li se permita sa-si spuna opiniile, fara sa li se permita sa faca alegeri, faptul ca li se impune cum sa se imbrace, cum sa se comporte, cu cine sa se casatoreasca, daca sa se machieze sau nu, daca sa studieze sau nu, daca sa profeseze sau nu, faptul ca unele dintre ele sunt mutilate sexual in copilarie, faptul ca sunt maritate de la 8,9 ani si apoi violate chiar de sotul lor, unele chiar murind in urma ranilor rezultate in urma violurilor sotului etc etc, ti se pare putin lucru????

Mai bine taceai naibii decat sa scrii o asemenea aberatie precum cea pe care ai scris-o.

Nu dau doi bani pe parerile tale, dar cand vad ca scrii tampenii care ar putea fi luate de bune de catre altii, care prefera sa nu judece cu propriul lor cap, nu pot sa nu iau atitudine.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 7 Decembrie 2013 08:25
De la: kudika226898, la data 2013-12-06 16:19:34
De la: kudika_940065, la data 2013-12-05 19:38:41
De la: Dindirel, la data 2013-12-05 15:52:40 Este adevarat ca si in lumea crestina sunt femei subjugate de oamenii lor indiferent tara, dar este un alt tip de subjugare mai mult bazata pe forta si amenitare, eu ma refer la o constrangere bazata pe doctrina religioasa pe care numai musulmanii o fac!Nu, musulmanii nu sunt mai inteligenti decat crestinii, sunt la fel ca noi , depinde de om , si ei au inteligenti dar au si "bolovani" la fel ca in crestinism !Femeile musulmane care au functii de conducere in firme ori sunt alte religii , ori nemaritate , ori la firma sotului, nu ai sa gasesti musulman sa isi lase nevasta sa lucreze in alta firma cu colegi barbati !Femeile musulmanilor sunt respectate ? ce intelegi prin asta ?ca nu au voie sa iasa din casa fara insotitor, ca nu au voie sa isi arate fata , ca sunt in harem , ca nu are voie sa poarte haine moderne( scurte, decoltate...), ca au ore de rugaciune obligatoriu , ca nu au voie la localuri,ca sunt cazuri de harem,asta e respect ?? La ei inca mai e sclavagismul, e adevarat un sclavagism modern dar tot...!In tarile arabe femeile romance care o duc "bine " sunt prostituatele !ca traiesc mai bogate decat noi ? asa este, dar degeaba ai aur pe maini si la gat daca nu ai fericirea si libertatea !ASA CA....!
vorbesti prosti ca de obicei



Prost e cel care nici macar cuvântul "prostii" nu-l scrie corect.


Lasa, ca si tu ai dat dovada de prostie de nenumarate ori, aici pe forum, si nu te-a mai apostrofat nimeni, cucoana...
Viorica_Ecaterina
Postat pe 7 Decembrie 2013 08:27
De la: Viorica_Vio, la data 2013-12-07 08:25:49
De la: kudika_940065, la data 2013-12-06 16:57:49
De la: Dindirel, la data 2013-12-06 16:49:58 Vad ca te referi mai mult la lumea araba , eu ma refer in general la lumea musulmana!Da si faptul ca o imbracaminte este ( mai scurta ,decoltata) arata o imbracaminte moderna mai ales la tinerele crestine !Crezi ca daca o musulmana are haine de mii de dolari ascunse de abaya si alte voaluri si mai are aur pe maini inseamna ca are libertate ? nu !Crezi ca cluburile sau cinema unde sunt numai filme cenzurate cu razboi si politice sunt comparate cu cluburile si cinema ale noastre ? Un salon de infrumusetare e ceva normal la ei ca si la noi in crestinism !Este adevarat ca au masini personale ca musulmanii in general sunt mai bogati decat crestinii, dar trebuie sa intelegi ca o musulmana maritata nu are voie sa iasa singura in oras, ci numai insotita de cineva din familia sotului !La ei orele de rugaciune sunt obligatoriu pentru intreaga familie .Si eu merg la biserica ,nu sunt ateu , dar noi crestinii nu facem din asta un ritual obligatoriu , la ei poate sa se intample orice in casa lor cand e rugaciunea , ei pana nu isi termina ritualul nu fac altceva !Harem exzista si acum , maxim 4 neveste in functie de bogatia fiecaruia , dar poti spune ca acolo e dragostea sotului pentru sotia lui ? O lege a iubirii spune ca o persoana poate sa iubeasca numai o alta persoana si numai una, este imposibil sa iubesti doua sau mai multe persoane !Cum te-ai simti daca sotul tau sa mai aiba alte trei neveste ,indifernt ca sunt tratat egal ? mai e iubire acolo? nuuuu !Si toate astea sunt in realitate nu in Suleyman ! Sa iti spun ca asa cazuri Tulcea e plina ,(cam majoritatea din nord dobrogea ) dar sunt multi patroni musulmani in capitala cu cate 3-4 neveste,!..."Daca un arab a studiat Medicina in Romania si s-a indragostit in facultate de o colega de-a lui si ea la fel si apoi s-au casatorit, ea l-a urmat in tara de origine si lucreaza, traieste bine, este respectata samd..........inseamna ca este o prostituata?" ...nu este prostituata , este o naiva , una care o intereseaza numai bogatia,care multe femei mai tarziu regreta pasul care l-au facut !In Romania sunt tineri frumosi , inteligenti,insa daca a preferat un musulman care mai are si alte trei"colege" , acolo ce e ?interes in general un fel de curvasarie interesata !


vorbesti din nou prostii,,in multe privinte musulmani sunt mai buni ca noi crestinii,,din pacate pentru noi,,n am sa intru in detalii,,gandeste si tu singur


Faptul ca-si tin femeile, fiicele, nepoatele sub papuc, fara sa li se permita sa-si spuna opiniile, fara sa li se permita sa faca alegeri, faptul ca li se impune cum sa se imbrace, cum sa se comporte, cu cine sa se casatoreasca, daca sa se machieze sau nu, daca sa studieze sau nu, daca sa profeseze sau nu, faptul ca unele dintre ele sunt mutilate sexual in copilarie, faptul ca sunt maritate de la 8,9 ani si apoi violate chiar de sotul lor, unele chiar murind in urma ranilor rezultate in urma violurilor sotului etc etc, ti se pare putin lucru????

Mai bine taceai naibii decat sa scrii o asemenea aberatie precum cea pe care ai scris-o.

Nu dau doi bani pe parerile tale, dar cand vad ca scrii tampenii care ar putea fi luate de bune de catre altii, care prefera sa nu judece cu propriul lor cap, nu pot sa nu iau atitudine.
francezo daca incep eu sa ti aduc contra argumente nu mai sti pe unde sa scoti camasa,,,nu am nici o treaba cu musulmanii,,insa in multe privinte sunt mai buni ca noi,,precum binenteles au si ei parti proaste,insa noi crestini din pacate pentru noi parca avem mai multe parti proaste ca eii,,asa cum am zis,,stai in banca ta
kudika_940065
Postat pe 7 Decembrie 2013 09:17
Yemen: O fetiþã de 8 ani a murit în noaptea nunþii. „Pãrinþii ei nu sunt oameni, nu meritã sã aibã copii“

http://adevarul.ro/international/in-lume/yemen-fetita-opt-ani-murit-noaptea-nuntii-parintii-nu-oameni-nu-merita-copii-1_522ed746c7b855ff56673ca5/index.html


http://www.libertatea.ro/detalii/articol/socant-mutilare-genitala-feminina-fetite-3-4-ani-339205.html


Fetele musulmane, mutilate din copilãrie

http://www.unica.ro/detalii-articole/articole/circumcizie-feminina-mutilate-fetite-6155.html



http://www.gandul.info/international/o-musulmana-care-a-participat-la-un-concurs-de-miss-a-fost-omorata-cu-pietre-plus-ce-spune-legea-islamica-si-cati-oameni-au-fost-executati-in-2010-8298670


http://stirileprotv.ro/stiri/international/o-inotatoare-iranianca-se-lupta-cu-statul-nu-accept-sa-fiu-batjocorita-video.html
Viorica_Ecaterina
Postat pe 7 Decembrie 2013 09:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vine maju meu! 11 De la: yumalai 17 Februarie 2010 07:57
2012 7 De la: ana18 28 August 2009 02:36
:X:X:X 21 De la: andra_ale 20 August 2009 09:43
Atentie! Asigurarile de locuinte devin obligatorii in vara anului 2010 1 De la: smaraldu 9 Martie 2010 21:28
paypal 3 De la: battleofwits 2 Aprilie 2011 05:37