Setari Cookie-uri

femeia pesti cu barbatul scorpion

ce parere aveti despre aceasta combinatie? si in mod special, ce parere aveti despre o relatie cu barbatul scorpion?:D
helenam
Postat pe 14 Noiembrie 2008 12:02
depinde care barbat scorpion cei pe care ii cunosc eu sunt diferiti de la cer la pamant.
DeeaCatalina
Postat pe 14 Noiembrie 2008 12:40
si tu ca pesti cum te descurci cu orgoliul si mandria lui?:P.cum ii rezisti comportamentului dificil?(acum depinde ca poate scorpionul tau nu e asa:P)
helenam
Postat pe 17 Noiembrie 2008 20:18
fetelor si eu am scorpion....si e dat naibii de gelos egoist posesiv...dar cred ca relatiile dificile ne atrag nu?:) ca asa facem noi alegem cei mia greu ca sa ne putem plange ;)) asa ne e natura
kudl
Postat pe 24 Noiembrie 2008 09:54
la fel si al meu desi incearca sa se ascunda pe cat posibil, dar cand e sa arate, intzeapa rau:P
helenam
Postat pe 24 Noiembrie 2008 16:22
ii hranesc mandria si asta il face sa fiu eu mai jos ca el iar in particular il fac pe el sa fie mai jos ca mine

valentina_ratb
Postat pe 25 Noiembrie 2008 03:28
si mai e ceva daca ii arati ca numai el exista pt tine si esigur de dragostea ta esti o fericita.eu sunt cu adevarat fericita si simt ca nu exista om mai perfect .de obicei eu sunt geloasa eu tip eu urlu el tace si schimba subiectul .credema e perfect.dupa ce am incercat o balanta el este raiul pe pamant
valentina_ratb
Postat pe 25 Noiembrie 2008 03:33
in unele cazuri da, dar sunt si alte cazuri cand si-o ia in cap daca se simte prea sigur de sentimentele tale, nu mai face nimic si tu te agiti si te sucesti sa fie totul bine. el doar asteapta sa i se puna pe tava, sa fie tinut in puf, pt ca totul i se cuvine, asa gandeste cel putin :P, si cand nu ii iese cum vrea, face pe victima...:P
helenam
Postat pe 26 Noiembrie 2008 11:21
am auzit ca este o combinatie foarte buna...se potrivesc foarte bine ..mai ales pe plan sexual..nu stiu mai departe...insa despre scorpion pot sa va zic eu ca merita....din toate punctele de vedere..desi este inchis in el si iti ia mult timp pana ajungi la sufletelul lui, nu o sa regreti nicio secunda.o spun din proprie experienta.
sw33t_b3by
Postat pe 28 Noiembrie 2008 17:07
Si eu sunt un pestisor si am un scorpion:D si e foarte tandru,cald,romantic,linistit dar tacut.am avut mult de munca pana i-am castigat increderea si m-a lasat sa intru in adancul sufletului sau..dar a meritat efortul.nu credeam ca exista baieti cu asa suflet.are 2 defecte mari:e naiv si visator dar il tin eu pe"pamant" .in rest e un baiat de nota 100!si mai cunosc un scorpion,foarte bun prieten cu mine si e un baiat fantastic
deea_20
Postat pe 30 Noiembrie 2008 19:38
si al meu e posesiv si gelos,dar mi-o spune intr-un mod atat de subtil incat ma face sa-l iubesc si mai mult.nu prea se arata,dar are grija sa ma faca sa-mi dau seama ca nu-i convine ceva
deea_20
Postat pe 30 Noiembrie 2008 19:40
http://cochete.blogspot.com
divvina
Postat pe 12 Decembrie 2008 18:03
deci cu rele si cu bune barbatii din scorpion sunt fenomenali pt pestoaice restul nu conteaza .ori pestoacele sunt ciudate ori asa este .raiul pe pamant pt ele e convietuirea cu un scorpion
valentina_ratb
Postat pe 13 Decembrie 2008 22:11
si eu sunt pestoaica si am un scorpion...ma iubeste si-mi face toate poftele ,e perfect ;)
alle_xandra
Postat pe 31 Decembrie 2008 09:08
ai perfecta dreptate daca la 12 noaptea ceri un suc el se da peste cap si aduce numai ca iubita sa fie fericita
valentina_ratb
Postat pe 31 Decembrie 2008 20:30
la mine ii fix invers, el e cel care cere suc la 12 noaptea sa vada daca ii fac poftele :P
helenam
Postat pe 2 Ianuarie 2009 08:20
Fetelor...cum proecdati atunci cand ei devin atat de egoisti incat voi parca nici nu existati..Eu am o mare problema cu un scorpion..are o gramda de toane..cand am impresia ca ma place enorm si tine la mine, cand a doua zi parca suntem buni amici. Asta de vreun an si jumate aproape...nu stiu niciodata ce vrea...dc vrea ceva serios..pt ca nu-mi spune NICIODATA.
Si am si impresia ca a mai avut si niste aventuri intre timp...dar nici pe mine nu ma lasa in pace.
As vrea sa-i acrd f multa atnetie...dar el nu face asta cu mine si parca nici eu nu mai pot..cu toate k-l iubesc ff mult.
Si e f egocentric...lucrurile cam merg cum vrea el...trebuie sa recunosc asta.
??
justwater
Postat pe 7 Ianuarie 2009 15:29
da, stiu cum e. parca ai descris relatia mea:P...eu cred ca in situatii de genul asta nu poti fi decat ca el,adica sa iti vezi si tu de ale tale, sa umble el dupa tine, desi stiu ca e greu ca si eu il iubesc mult pe al meu dar cand sunt indiferenta parca e altfel. oricum e trist ca nu vin chestiile astea de la sine si trebuie in continuu sa calculam si sa ne gandim cum e mai bine...
helenam
Postat pe 7 Ianuarie 2009 20:35
asa am patit eu manzulina...iam dat totu si el sia batut joc
kudl
Postat pe 8 Ianuarie 2009 16:43
De la: manzulina, la data 2009-01-07 20:35:46da, stiu cum e. parca ai descris relatia mea:P...eu cred ca in situatii de genul asta nu poti fi decat ca el,adica sa iti vezi si tu de ale tale, sa umble el dupa tine, desi stiu ca e greu ca si eu il iubesc mult pe al meu dar cand sunt indiferenta parca e altfel. oricum e trist ca nu vin chestiile astea de la sine si trebuie in continuu sa calculam si sa ne gandim cum e mai bine...



ce tare...exact asa e si la mine. Cand sunt eu mai indiferenta si ma cam fortez sa fiu asa...ce-i drept, vine el si ma cauta. Dar cat s-o mai tin asa?..Niciodata nu stiu ce vrea, ce-si doreste si daca aduc vorba se fofileaza....dar stiu ca tine la mine....Ma rog...cateodata ma oboseste ingrozitor si tot timpul stau sa ma gandesc cum sa procedez, cum sa ma port, ce sa fac....si tot timpul stau cu garda ridicata pt ca nu stiu ce am asteapta...
justwater
Postat pe 9 Ianuarie 2009 14:46
Si inca ceva...el e cam egocentric si vrea tot timpul sa-i spun cat arata el de bine...ca e asa si pe dincolo...dar eu nu mai pot sa-l ridic in slavi dupa fazele urate care mi le face. Si nush ce sa fac...sa-i hranesc orgoliul chiar dc ma supara, ca poate asa il tin langa mine, sau sa fiu indiferenta...?
justwater
Postat pe 9 Ianuarie 2009 14:48
buna intrebare,astept raspunsuri ca daca ma pun sa comentez,nu ma mai opresc
helenam
Postat pe 9 Ianuarie 2009 19:53
esti pestoaica/?
valentina_ratb
Postat pe 11 Ianuarie 2009 02:14
semnele de apa se atrag celelalte zodii sunt poate alfel darrrr nu cred ca o pestoaica sa o duca rau cu un peste doar daca nu o iubeste indeajuns
valentina_ratb
Postat pe 11 Ianuarie 2009 02:19
De la: valentina_ratb, la data 2009-01-11 02:19:59semnele de apa se atrag celelalte zodii sunt poate alfel darrrr nu cred ca o pestoaica sa o duca rau cu un scorpion doar daca nu o iubeste indeajuns
valentina_ratb
Postat pe 11 Ianuarie 2009 02:24
eu sunt sagetator..
justwater
Postat pe 11 Ianuarie 2009 11:23
Ne-am despartit...tot din vina lui si tot eu sufar.....mi-e un dor de el de nu mai pot. Stiu ca si lui ii e dor dar n-ar face nimic in privinta asta. E mult prea mandru de el si orgolios iar eu nush ce-o sa ma fac...pt ca sentimentele mele nu s-au stins, in ciuda a tot ceea ce s-a intamplat.
Acum chiar nu mai am ce sa fac...
justwater
Postat pe 30 Ianuarie 2009 16:31
De la: justwater, la data 2009-01-30 16:31:28Ne-am despartit...tot din vina lui si tot eu sufar.....mi-e un dor de el de nu mai pot. Stiu ca si lui ii e dor dar n-ar face nimic in privinta asta. E mult prea mandru de el si orgolios iar eu nush ce-o sa ma fac...pt ca sentimentele mele nu s-au stins, in ciuda a tot ceea ce s-a intamplat.
Acum chiar nu mai am ce sa fac...

mai sunt barbati, el nu te merita. capul sus!o sa fie totul bine.
DeeaCatalina
Postat pe 30 Ianuarie 2009 16:33
stiu, dar gandul mi-e tot la el...mai ales ca il si vad f des...si mi-e f greu...
Imi doresc sa fiu tare sa nu-i dau niciun semn de viata pt ca absolut totul a fost doar din vina lui...
sper doar sa pot.
Dar continui sa ma gandesc cum sa-l fac sa regrete, sa-l oftic si faze de genu...copilaresti de altfel, dar m-ar face sa ma simt mult mai bine.
justwater
Postat pe 30 Ianuarie 2009 16:48
draga eu spun ca ai dreptate intr-o oarecare masura dar cu toate astea este una din cele mai reusite relatii si m-ai ales in plan sentimental dar,in orice relatie mai exista discutii contradictorii ceace nu e foarte grav.in cazul in care se depasesc aceste discutii sau neclaritati nu e bine deloc deoarece intram in sfera educatiei si a bunului simt pe care la drept vorbind nu il au toti sau m-ai bine spus o mare parte dintre oameni si asta ptr ca nu e la moda spun ei .ce pot spune vizavi de scorpioni ,sunt persoane dificile ,complexe care cer mult de la inceput,f greu ajunge cineva in inima lor dar,ceace cer ei nu este deloc exagerat ci mai degraba normal .vrea dovezi de fidelitate ,afectiune si sinceritate iar,cand va considera ca le are o sa vezi ca se intampla minunea de ati intoarce toate eforturile tale cu varf si indesat de nu o sa iti vina sa crezi .si credema nu e f usor nici ptr tine dar merita riscul .sti tu cine nu risca nu castiga .am spus toate astea dar nu uita ca vorbim de cei normali vizavi de tot [educatie ,cultura si altele].iti doresc sa fi fericita .
mishulica77
Postat pe 20 Februarie 2009 19:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CEntura de castitate 5 De la: luyyzz 3 Iulie 2009 16:42
Sora mea. 1 De la: ELEINA 19 Iunie 2011 10:46
am nevoie de un sfat,de o parere... 31 De la: eliana_love 3 Iunie 2009 22:00
... Familia ... 52 De la: DayC 24 Ianuarie 2012 18:28
buna..:) 22 De la: alfredodecurtofreco 29 Noiembrie 2010 17:25