Setari Cookie-uri

ce parere aveti despre droguri?ati consumat vreodata?daca da de ce?

Cat ti-a luat sa gasesti?

Postat pe 14 Octombrie 2008 18:19
rebelo... "de ce merg fetele la sala" draguta????

dandanaua_reloaded
Postat pe 14 Octombrie 2008 18:19
Alcoolica,nu stiai de ce? ca sa arate ca mine draga

Postat pe 14 Octombrie 2008 18:34
De la: RebecaRebela24, la data 2008-10-14 18:34:36Alcoolica,nu stiai de ce? ca sa arate ca mine draga
focsa05
Postat pe 14 Octombrie 2008 18:36
De la: RebecaRebela24, la data 2008-10-14 18:34:36Alcoolica,nu stiai de ce? ca sa arate ca mine draga


simti nevoia de vreun link?????
dandanaua_reloaded
Postat pe 14 Octombrie 2008 18:42
Alcoolica,tu care te-ai ................f.....si pt.bautura,chiar trebuie sa iti explic ca la betivii aia care nu in teleg? ca mi-i se rupe de fraierii si fomistii ca tine? pune alcoolico linku ca doar de asta sunt facute,nu? sa fie vizionate.nu?

Postat pe 14 Octombrie 2008 18:50
De la: RebecaRebela24, la data 2008-10-14 18:34:36Alcoolica,nu stiai de ce? ca sa arate ca mine draga


dandanaua_reloaded
Postat pe 14 Octombrie 2008 18:54
De la: RebecaRebela24, la data 2008-10-14 18:50:24Alcoolica,tu care te-ai ................f.....si pt.bautura,chiar trebuie sa iti explic ca la betivii aia care nu in teleg? ca mi-i se rupe de fraierii si fomistii ca tine? pune alcoolico linku ca doar de asta sunt facute,nu? sa fie vizionate.nu?


dandanaua_reloaded
Postat pe 14 Octombrie 2008 18:54
Buna seara lume! Ma numesc Elody si sunt din Baia mare. Imi cer scuze ca am postat de atatea ori mesajul dimineata dar am fost fft nervoasa cand am vazut barbaritatzile scrise la adresa Oanei.

E o dulceatza de fata si Peti un dragutz!! Si isi fac planuri pt un bebeu nu pt un divort!!!
Si daca proasta asta de mia naibii mai continua cu asemenea minciuni jur ca am sa aduc pe forum o armata de baimareni carora nu le e rusine sa isi arate fatza reala si care sa spuna cum e Oana, ca nimeni in oras nu vorbeste de ea ca ordinara asta putreda de invidie.
Si cand da domnu' sa aflam cine e o inghitzim cu pene cu tot pe gaina dreaq!!







Postat pe 14 Octombrie 2008 20:14
De la: RebecaRebela24, la data 2008-10-14 18:50:24Alcoolica,tu care te-ai ................f.....si pt.bautura,chiar trebuie sa iti explic ca la betivii aia care nu in teleg? ca mi-i se rupe de fraierii si fomistii ca tine? pune alcoolico linku ca doar de asta sunt facute,nu? sa fie vizionate.nu?

asa cum am mai spus, ne deosebim de maimute doar in procent de 2% si totusi atat de mare pare acest mic procent de ce nu ne comportam ca atare. un procentaj destul de mare din cei inscrisi pe acest site avem servici sau avem ce face in timpul unei zile de lucru, si totusi mai gasim ceva timp,sau rupem din timpul de odihna fizica, pentru a discuta sau sa dezbatem subiecte diverse fara sa aducem vre-un afront la persoana.
degeaba dupa cum se vede,sau se poate citi pe acest topic ca si pe multe dealtfel,parca aveti ceva de impartit, ce nu mai voi stiti
au fost facute acuze de ambele parti, dar ca intotdeuna in viata cel destept a renuntat, cinste lui sau ei si felicitari din partea mea.
daca si o lume virtuala a-ti transformat-o intr-o balacareala da mahala, atunci pacat ca ne diferentiem atat de mult de maimute (2%)
texaco
Postat pe 14 Octombrie 2008 20:15
Sa fiu si eu ONN :
Am probat multe feluri de droguri, iarba e cea mai light si inofensiva. Pastilele sunt cele mai nasoale

Postat pe 14 Octombrie 2008 20:16
Mucles ma....s-a plictisit lumea de aceleasi texte am crezut ca unii au o limita

Postat pe 14 Octombrie 2008 20:20


de la "alcoolistul"Sultan si de la sotia mea...,un buchet de trandafiri,care NU SUNT OFILITI si NU SE VOR OFILI NICIODATA..
pentru dragalasa cadana oanna81 si pentru toti prietenii nostri,impreuna cu multi pupici

Postat pe 14 Octombrie 2008 20:30
indiferent de senzatia obtinuta chiar credeti ca nu ne indopam cu destule
chimicale, aditivi alimentari etc, ca sa ne mai stricam sanatatea si cu altele. comentarii pe aceasta tema au fost cu impresii si pareri din experienta sau din trairi personale alaturi de alte persoane,sau din preocupare de acest "subiect" citind pe net sau din alte surse, bravo lor ca sunt totusi preocupati de acest subiect.
nu am consumat si nici nu vreau vreodata sa consum,opritiva cat nu este prea tarziu pentru sanatatea personala si in al 2-lea rand ganditiva la cei de langa voi,nu le distrugeti sperantele si visele....
texaco
Postat pe 14 Octombrie 2008 20:30
Sper ca nu mie mi-ai spus ,,mucles,, si ca nu am limita
First: abia am postat cateva mesaje si e normal sa o fac avand in vedere ca eu cunosc persoana in cauza ft bine.
Second: am limita si se vede.
Am sa raman aici atata timp cat ordinara aia continua sa scrie aberatziile alea despre Oana!!!!

Postat pe 14 Octombrie 2008 20:32
mai bine tace fiecare....nu va mai certati cu ele si punct...nu e mai bine asa?

Postat pe 14 Octombrie 2008 20:34
Texaco
Cel mai bine e sa nu consumi, eu am incercat e interesant si atat. Mai multe nu am vrut sa aflu.

Postat pe 14 Octombrie 2008 20:35
Texaco
Cel mai bine e sa nu consumi, eu am incercat e interesant si atat. Mai multe nu am vrut sa aflu.

Postat pe 14 Octombrie 2008 20:35
De la: stef80, la data 2008-10-14 20:30:21

de la "alcoolistul"Sultan si de la sotia mea...,un buchet de trandafiri,care NU SUNT OFILITI si NU SE VOR OFILI NICIODATA..
pentru dragalasa cadana oanna81 si pentru toti prietenii nostri,impreuna cu multi pupici


da mie imi dati? imi plaac f mult trandafirii
texaco
Postat pe 14 Octombrie 2008 20:42
cum descriam mai sus...pericolul este destul de mare pt drogurile de mare risc, pt "iarba se pare ca nu e chiar asa.
precizez ca nici macar fumul de tigara nu il suport asa ca nu am fumat, cat despre alt fel de droguri.... nici atat.
desi am facut sport de performanta, am preferat sa ma bazez pe fortele mele proprii si pe adrenalina generata de furie....in timpul jocului e de mii de ori mai buna decat orice pastila ai lua.

acu.... o intrebare...
despre dependetii de adrenalina.... care ce stie nu de alta dar iar dau google search si va ...spun ce gasesc.

dandanaua_reloaded
Postat pe 14 Octombrie 2008 20:44
De la: elektro_diva, la data 2008-10-14 20:35:50Texaco
Cel mai bine e sa nu consumi, eu am incercat e interesant si atat. Mai multe nu am vrut sa aflu.


cred ca nici nu este bine sa aflii mai mult.
implicatiile ar fi multiple si "imprastiate" pe mai multe directii
texaco
Postat pe 14 Octombrie 2008 20:44
De la: texaco, la data 2008-10-14 20:42:21
De la: stef80, la data 2008-10-14 20:30:21

de la "alcoolistul"Sultan si de la sotia mea...,un buchet de trandafiri,care NU SUNT OFILITI si NU SE VOR OFILI NICIODATA..
pentru dragalasa cadana oanna81 si pentru toti prietenii nostri,impreuna cu multi pupici


da mie imi dati? imi plaac f mult trandafirii


cules impreuna cu sotia mea si special pentru tine texaco..

glitter-graphics.com

Postat pe 14 Octombrie 2008 20:54
stef, pt TOATE fetele de pe kudika, nuh ?

Postat pe 14 Octombrie 2008 20:55
Asa e texaco. Senzatziile nu au fost atat de extraordinare pe cum mi s-a spus. Asa ca nu am mai fost tentata sa continui. Dar de curiozitate a fost ok.
Mi-a facut placere sa va cunosc. Raman prin zona, asa mai in umbra
Sper sa nu mai fie nevoie de interventzia mea dar raman totusi pe baricade un timp.
Te pupik Onuca scumpa. Mai vb la tlf si stii: daca gaina asta nu inceteaza avem noi ac de penele ei!!! Aici pe forum si mai ales in realitate. Ca de vede Bogdan ce a scris o tot muta din oras cu stramosi cu tot!
V-am pupacit pe totzi si toate!

Postat pe 14 Octombrie 2008 20:57
am fumat hasis,doza ff mare..
era pentru prima si ultima data in viata

am vazut moartea cu ochii
nu recomand nimanui sa incerce..

Postat pe 14 Octombrie 2008 20:58
De la: stef80, la data 2008-10-14 20:30:21

de la "alcoolistul"Sultan si de la sotia mea...,un buchet de trandafiri,care NU SUNT OFILITI si NU SE VOR OFILI NICIODATA..
pentru dragalasa cadana oanna81 si pentru toti prietenii nostri,impreuna cu multi pupici


da georgia..cu mici exceptii
voua ,va oferisem flori si pupici inainte..

Postat pe 14 Octombrie 2008 21:00
aa pai si io ce ma mai fac ca vroiam sa vin la baia mare sa o cautam pe pitzi impreuna..... sa facem reportajul ala pt pro tv...glumesc ...

dar uite ce am gasit despre adrenalina ...si dependentii ei desigur...

Dependenta de adrenalina

Studiile medicale arata ca excesul de adrenalina provocat constant de jocurile de noroc sau de pariuri duce la dependenta fata de stimulentul ce declanseaza adrenalina. Psihologii trateaza jocurile de noroc sub aspect patologic, atunci cind acest comportament persista dincolo de efectele devastatoare in plan material, familial, social, profesional.

„Asemanator cu ce se intimpla in cazul dependentelor de droguri, jocul de noroc dezvolta fenomenul de toleranta, in sensul ca apare nevoia de a creste doza pentru a obtine aceeasi stare de bine, iar incercarea de a stopa jocul se insoteste de efecte fizice si psihice asemanatoare sevrajului la o substanta psihoactiva: iritabilitate, neliniste, dificultati de concentrare sau dispozitie depresiva“, declara Viorel Ciucu, medic psiholog.

Medicii psihologi sustin ca cei care sint dependenti de jocuri de noroc nu recunosc acest lucru si afirma ca se pot opri oricind vor ei. „Este comportamentul tipic al oricarui dependent. Insa ne putem da seama daca o persoana este dependenta de jocurile de noroc in cazul in care aceasta joaca din ce in ce mai des, sumele pariate sint din ce in ce mai mari, ii minte pe cei din jur despre sumele pariate sau cistigate“, explica Viorel Ciucu.

El adauga faptul ca pentru a trata aceasta dependenta este important ajutorul celor din jur. „Rudele apropiate sau prietenii ii pot ajuta sa scape de acest viciu prin ocuparea timpului liber in alt mod. O solutie ar fi sporturile extreme, precum alpinismul, parcurile de distractii, paintball-ul.

Sau acestia pot apela la un psiholog, in cazul in care alte solutii nu dau rezultate“, spune Viorel Ciucu.

Victimele nu au prieteni

Potrivit acestuia, majoritatea celor care cad in patima jocurilor de noroc sau a pariurilor apartin clasei sociale de mijloc. Totodata, exista si categoria celor care nu-si permit sumele de bani de care ar avea nevoie pentru a-si potoli nevoia de a juca sau a paria si ajung sa-si vinda lucruri de valoare, sa fure sau sa-si priveze familia de banii necesari zilnic.

„Cei care devin dependenti sint agresivi. De obicei, aceste persoane nu sint multumite pe plan afectiv, de multe ori chiar pe plan intim, si atunci incearca sa faca ceva pentru a-si umple golul. De multe ori, ei fac aceste lucruri pentru a parea altfel in ochii celor din jur.

Consumatorii de jocuri de noroc sint, in general, singuri, nu prea au prieteni sau, daca ii au, ei sint legati de jocurile de noroc“,



nu e chiar asa de interesant dar acu caut ceva studii medicale.... imediat ....
dandanaua_reloaded
Postat pe 14 Octombrie 2008 21:00
De la: stef80, la data 2008-10-14 20:54:11
De la: texaco, la data 2008-10-14 20:42:21
De la: stef80, la data 2008-10-14 20:30:21

de la "alcoolistul"Sultan si de la sotia mea...,un buchet de trandafiri,care NU SUNT OFILITI si NU SE VOR OFILI NICIODATA..
pentru dragalasa cadana oanna81 si pentru toti prietenii nostri,impreuna cu multi pupici


da mie imi dati? imi plaac f mult trandafirii


cules impreuna cu sotia mea si special pentru tine texaco..

glitter-graphics.com


multumesc mult de tot, din suflet oferit din suflet il ofer tuturor
texaco
Postat pe 14 Octombrie 2008 21:01
De la: elektro_diva, la data 2008-10-14 20:57:20Asa e texaco. Senzatziile nu au fost atat de extraordinare pe cum mi s-a spus. Asa ca nu am mai fost tentata sa continui. Dar de curiozitate a fost ok.
Mi-a facut placere sa va cunosc. Raman prin zona, asa mai in umbra
Sper sa nu mai fie nevoie de interventzia mea dar raman totusi pe baricade un timp.
Te pupik Onuca scumpa. Mai vb la tlf si stii: daca gaina asta nu inceteaza avem noi ac de penele ei!!! Aici pe forum si mai ales in realitate. Ca de vede Bogdan ce a scris o tot muta din oras cu stramosi cu tot!
V-am pupacit pe totzi si toate!

nu face din asta un razboi personal, nu fii numai un aparator fii si un luptator in ceea ce crezi tu ca merita. un sfat din suflet, din experienta de viata a ta sau a altora.
sunt destule subiecte intersante pe acest site.eu cred ca prin bun simt,tarie de caracter si dovada ca avem cei 7 ani de acasa putem arata adevarata fata umana si "curatenia" sufletului si inimii din noi
ramai cu noi,nu numai din prietenie cu oana si noi putem fii prietenii tai,cei din comunitatea kudika
texaco
Postat pe 14 Octombrie 2008 21:11
ma bucur mult cand vad ca ceea ce spunea texaco..,referitor la diferenta dintre OM si maimuta, se adevereste proportional cantitativ-calitativ si aici...
se observa clar ca cei 2 la suta ,fac diferenta intre un regn animal si OM..
asa ca.., LASATI DROGURILE(COCAINA)..

Postat pe 14 Octombrie 2008 21:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Voi ce parere aveti? :) 28 De la: leo_ 25 Mai 2011 14:18
CE ATI FACE DACA ATI MAI AVEA DOAR 1 AN DE TRAIT? 48 De la: human 4 Octombrie 2012 11:11
Simulare marire sani pe calculator 1 De la: Irina_151 27 Ianuarie 2012 22:37
timiditate excesiva, teama de necunoscut... 11 De la: alinac91 21 Februarie 2014 10:15
Oare mai gasim prieteni adevarati ? 1 De la: kudika164886 14 August 2011 14:42