Setari Cookie-uri

FIDEL SAU INFIDEL IN OCCIDENT

CRED CA ASTA ESTE PRIMUL SUBIECT PE CARE TREBUIE SA-L ABORDAM ATUNCI CIND VORBIM DESPRE BARBATI.PINA ACUM CEVA TIMP,MAI PRECIS 4-5 ANI IN URMA,AVEAM NAIVITATEA SA CRED CA FIDELITATEA UNUI BARBAT DUREAZA LA INFINIT.M-AM INSELAT AMARNIC SI DATORITA LIPSEI MELE DE EXPERIENTA, VIS-A-VIS DE ALE VIETII ,MI-AM LASAT SOTUL SA PLECE IN ITALIA CU SPERANTA CA NE VA FI MAI BINE.AVEA IN JUR DE 32 DE ANI PE ATUNCI SI UN CHEF TERIBIL SA EVADEZE DIN SINUL FAMILIEI SI SA REDESCOPERE CE INSEAMNA LIBERTATEA. AU URMAT ETAPE FOARTE GRELE,AM TRECUT DE LA GELOZIE LA FURIE,DE LA FURIE LA URA SI,INTR-UN FINAL,NICI MACAR ACEST SENTIMENT NU L-AM MAI AVUT! NE-AM CERTAT,NE-AM REPROSAT,NE-AM JIGNIT TERIBIL...ERA CEVA DE NEDESCRIS!DUPA NOUA LUNI MI-AM DAT SEAMA CA NU VREAU SA MAI ACCEPT SITUATIA,CA NU-MI MAI PASA DACA MA INSALA SAU NU,CU CINE SAU DE CE SI AM DECIS SA FAC CEVA CU VIATA MEA!MI-AM SCHIMBAT NUMARUL DE TELEFON,NU L-AM MAI CAUTAT,MI-AM SCHIMBAT JOBUL,AM INCEPUT SA AM GRIJE DE MINE SI MI-AM SPUS CA NU SE MERITA SA SUFAR PENTRU UN SIMPLU OM!S-A INTORS LA CITEVA LUNI DUPA TOATE ASTEA SI NU A MAI PLECAT!ACUM S-A INTORS ROATA SI NU PENTRU CA M-AS RAZBUNA!PUR SI SIMPLU M-AM SCIMBAT SI II APLIC TRATAMENTUL PE CARE IL MERITA.LA 32 DE ANI,PE CARE II AM,MA INTREB CUM DE AM PUTUT FI ATIT DE NAIVA INCIT SA CRED CA EXISTA ACEL BARBAT CARE SA IUBEASCA O SINGURA FEMEIE?!!! DACA AVETI EXPERIENTE ASEMANATOARE SAU DACA AVETI SEMNE DE INTREBARE,HAI SA DISCUTAM!PE MINE ASTA M-A AJUTAT CEL MAI MULT!
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 27 August 2008 00:12
aha,deci de aici si ideea ca "toti barbatii mint"(din alt articol).defapt ati facut referire la acest om.suferinta pe care v-a provocat-o el v-a facut sa spuneti ca "toti sunt la fel".e mai simplu asa,sa ii bagi pe toi in aceiasi oala,dar in acelasi timp aceasta conceptie va va impiedica sa gasiti oameni cu adevarat cinstiti si de caracter.ei exista,da...sunt si barbati care pot fi fideli unei singure femei.si cand un barbat este fidel unei singure femei?...atunci cand iubeste cu adevarat o femeie,si la randul lui se simte iubit.si nu in ultimul rand cand acel om este un om de onoare si de caracter.libera alegere exista si functioneaza...si ar fi bine sa va uitati si la alte calitati ale unui barbat care de multe ori nu sunt pretuite,cum ar fi un caracter frumos si o educatie buna si mai putin la aspectele superficiale.
razz
Postat pe 29 August 2008 00:28
O.K.,NU ZIC CA NU AI DREPTATE IN CEEA CE SPUI.CEEA CE NU AM PRECIZAT ESTE FAPTUL CA,SOTUL MEU,SE PURTASE 10 ANI LA RIND,SUPER BINE!CIND ESTE ACASA NU ARE NOPTI PIERDUTE,NICI IESIRI DE CARE SA NU STIU,NICI TELEFOANE SUSPECTE!TOTUL A FOST CA O BOMBA ATUNCI CIND A PLECAT IN ITALIA!SA CRED CA RUTINA L-A DETERMINAT SA FACA ASTA?SA CRED CA TOTUL ESTE FOARTE GREU IN OCCIDENT?SAU CE SA CRED?!SCUZE I-AS PUTEA GASI 1000,DAR CHIAR NU VREAU SA O FAC!AM MAI DAT O SANSA RELATIEI NOASTRE DAR NU FUGIND DE ADEVAR!AM LASAT REALITATEA SA MA IZBEASCA,SA-MI PROVOACE DURERE CA SA INTELEG CU ADEVARAT CEEA CE-MI ASUM PT VIITOR!CA EXISTA BARBATI CINSTITI NU CONTEST!DAR TE-AI INTREBAT OARE CIT DUREAZA CU ADEVARAT IUBIREA?AICI NU VORBIM DE O IUBIRE PLATONICA CI DE CEA IN CARE FLACARA ATINGE APOGEUL!LA 20 DE ANI CREDEAM IN POVESTI CU FETI FRUMOSI SI ZINE DAR ACUM TOTUL S-A SCHIMBAT!SI INTELEG DE CE SE SPUNE CA,ODATA CU TRECEREA ANILOR,DEVI MAI INTELEPT!IMI CER SCUZE CA-TI CONTRAZIC PARERILE,NU ASTA AM INTENTIONAT.
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 29 August 2008 23:41
orice barbat sau femeie a inselat...........nimeni nu e perfect..

Postat pe 30 August 2008 00:58
iar generalizezi...

Postat pe 30 August 2008 01:08
e clar,nimeni nu mai crede in iubire adevarata si sincera..am i the only one left?? ..@ROBERTA intelepciunea nu e neaaparat direct proportionala cu avansarea in varsta.un ignorant va ramane ignorant toata viata lui..si cand va ajunge la o venerabila varsta nu va fi mai intelept,ci doar un nesabuit peste care au trecut mai multi ani mai mult sau mai putin degeaba.mai repede te refereai la experienta de viata;
@celia de obicei cei care spun clishee-ul "nimeni nu e perfect" il spun avand pe constiinta ceva.si incearca prin aceasta autosugestie sa se absolve de vina..eu unul nu am nimik pe constiinta,nu am inselat niciodata,si nici nu cred ca as putea sa fac asta vreodata mai ales cuiva fatza de care am sentimente profunde.i am a safe bet.
have a nice day/night/whatever
razz
Postat pe 30 August 2008 01:20
De la: razz, la data 2008-08-30 01:20:31e clar,nimeni nu mai crede in iubire adevarata si sincera..am i the only one left?? ..@ROBERTA intelepciunea nu e neaaparat direct proportionala cu avansarea in varsta.un ignorant va ramane ignorant toata viata lui..si cand va ajunge la o venerabila varsta nu va fi mai intelept,ci doar un nesabuit peste care au trecut mai multi ani mai mult sau mai putin degeaba.mai repede te refereai la experienta de viata;
@celia de obicei cei care spun clishee-ul "nimeni nu e perfect" il spun avand pe constiinta ceva.si incearca prin aceasta autosugestie sa se absolve de vina..eu unul nu am nimik pe constiinta,nu am inselat niciodata,si nici nu cred ca as putea sa fac asta vreodata mai ales cuiva fatza de care am sentimente profunde.i am a safe bet.
have a nice day/night/whatever


Hai ca-mi placi
Dar ....niciodata sa nu spui niciodata ok ?
iris_4_ever
Postat pe 30 August 2008 01:22
De la: inocica, la data 2008-08-30 01:08:46iar generalizezi...
..nimei nu e perfect asta u inseamna ca toti intra in aceasi oala altii au iselat cu gandul altii cu fizicul.offf inocicaa.....

Postat pe 30 August 2008 01:45
RAZZ,CRED CA CEA CARE-TI ESTE PRIETENA,E SUPER FERICITA!DIN CITE VAD ESTI O PERSOANA SUPER O.K.!EU,SINCERA SA FIU,NU AM INTILNIT PERFECTIUNEA LA CINEVA!NICI PRIETENELE MELE NU AU INTILNIT PERFECTIUNEA LA UN BARBAT! POATE CA TU ESTI ALTFEL!MAI ALES PENTRU CA TE-AI NASCUT INTELEPT SI NU CREZI IN INTELEPCIUNEA ACUMULATA IN TIMP!PROBABIL AR TREBUI SA PROPUI O ALTA TEMA PENTRU CA DISCUTIILE PE CARE LE PORTI NU AU LEGATURA CU EXPERIENTELE PRIN CARE TREC CEI PLECATI IN OCCIDENT SI NICI CU EXPERIENTELE CELOR RAMASI ACASA!UNEORI VIATA E DURA,DAR ASTA O POTI CONSTATA DOAR ATUNCI CIND SIMTI PE PROPIA TA PIELE!AICI INTERVINE CHESTIA CU INTELEPCIUNEA CAPATATA DE-A LUNGUL TIMPULUI!E CA SI CUM NU AI MINCAT NICIODATA CAPSUNI DAR SPUI CA LE CUNOSTI GUSTUL!
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 30 August 2008 17:43
nimeni nu se naste intelept,sunt departe de perfectiune,dar cu siguranta sunt ALTFEL.ALTFEL pentru ca inca mai pun pretz pe anumite valori morale,asa de usor uitate sau ignorate in ziua de azi.onoarea,sinceritatea,respectul,compasiunea,loialitatea...de multe ori sunt uitate,si e pakat...
razz
Postat pe 1 Septembrie 2008 00:45
De la: razz, la data 2008-09-01 00:45:17nimeni nu se naste intelept,sunt departe de perfectiune,dar cu siguranta sunt ALTFEL.ALTFEL pentru ca inca mai pun pretz pe anumite valori morale,asa de usor uitate sau ignorate in ziua de azi.onoarea,sinceritatea,respectul,compasiunea,loialitatea...de multe ori sunt uitate,si e pakat...

scrii frumos,dar asta nu e tot!nu te cunosc si nu vreau sa te contrazic!si eu pun pret pe onoare,pe cinste...multe femei pun pret pe asta!ceea ce am scris eu,vis-a-vis de fidel sau infidel in occident,pleaca de la o experienta de viata!sotul meu a fost onest,cinstit,loial,respectuos,10 ani la rind!fiind in occident mi-a aratat o fata monstruoasa,o fata pe care nu am recunoscut-o!acum este acasa,de mai bine de 2 ani!se comporta super,nu am probleme ,ba chiar o prietena imi spune ca am o viata linstita alaturi de el!asta nu inseamna ca pot uita perioada in care a fost plecat!rana s-a inchis dar amintirile au ramas!pe blogul meu am scris ceva,o chestie foarte interesanta.sint mai mult citate imbinate,carora le-am p[s amprenta mea!ar fi bine sa ctesti,sa aprofundezi si sa incerci sa intelegi sensul acelor fraze!si ca o intrebare-ai fost plecat in occident?ai avut o prietena care sa fi fost plecata?chiar daca nu,cred ca ai persoane in jurul tau care au trecut prin asta!60%din cei plecati,pe care ii cunosc eu,au ajuns la divort!sa ma intreb de ce?!eu nu!cunosc deja raspunsul!nu are legatura cu onestitatea.mai degraba sau.sa nu crezi prea mult in relatii la distanta!sint si cazuri fericite,adevarat,dar prea putine.
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 1 Septembrie 2008 23:22
intradevar ...distanta,daka ea este una prea mare distruge o relatie.stiu asta pe propria piele.
oricum daka in momentul de fata relatia ta a revenit la normal ar fi bine sa uiti ce a fost urat in trecut...viata e mult prea scurta ca sa traiesti sub influenta trecutului.
sa auzim numai de bine
have a nice day/night/whatever
razz
Postat pe 2 Septembrie 2008 01:04
ce zici onuta,seamana?!
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 19 Septembrie 2008 12:45
Roberta am citit toata povestea ta,insa voi ati fost casatoriti....eu nu am fost maritata cu acest baiat,eram iubiti,urma sa ne casatorim...cel putin eu asa credeam....la noi au fost mai multe cauze pt care ne-am despartit....ai mei,mama si surorile lui...in fine,ne certam f des,la inceput ne era f bine,dar au aparut certurile,neintelegerile....e prea mult de povestit....el a plecat in strainatate,lasadu-ma cu mama lui(iti inchipui ce aiurea a fost),fara nici macar sa tina cont de faptul ca eu nu eram de acord...dupa cateva luni ne-am despartit,mai concret el a vrut sa se desparta....nu prea mai vrea ia legatura cu mine,decat prin cateva mesaje care mi le-a lasat pe mess(chipurile sa vada ce mai fac),el nu raspunde niciodata la intrebarile mele...pur si simplu ii raspundeam la intrebare si il intrebam si eu cum o mai duce....in fine,stau si ma gandesc la toate sacrificiile pe care le-am facut ca sa fim impreuna ca pana la urma el sa ia hotararea sa plece sa munceasca acolo.....probabil,in cazul meu nu mai este cu siguranta nici o sansa,de asta am deshis topicul meu...ma gandeam daca poti risca asa mult sa te desparti de cineva, pe care totusi spui ca-l iubesti dar nu mai exista intelegere,plecand pt cine stie cat timp in strainatate....si totusi sa nu mai vorbesti cu aceea persoana,macar sa raspunzi la mesaje....pt ca el vrea sa ramanem amici...la tine ,alta a fost situatia,ati fost casatoriti,deci la tine ar fi existat mai multe sanse de impacare(fapt pt care s-a intors la tine)decat in cazul meu....el o duce f bine acolo...nu ar mai avea de ce sa mai reia o relatie la care a renuntat de buna voie....
onuta81
Postat pe 19 Septembrie 2008 13:25
cerzi ca te tine un act?!nu,asa a fost sa fie!se poate sa mai fie o sansa dar...depinde unde e ,cu cine e ,ce face..mai multe chestii!nu cunosc amanunte si nu pot trage concluzii!
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 19 Septembrie 2008 13:51
buna ai faut foarte bine iarta mi indrazneala eu am doar 23 de ani dar nu sint naiva nu am avut relati munte doar 2 din care am tras invataturi si cred k un barbat chiar poatre fi educat dupa cum vrem noi desi asta depinde doar de noi si puterea noastra de convingere.

cum ti am mai spus nici eu nu cred i iubirea eterna dar asta nu mi seamna k mi reneg dreptul la iubire sau la fericre..
ps un sfat dak vrei sa l accepti esti inca tanara barbati sint cati vrei si sti zicala accea? cei al tau e pus deoparte asa curaj capul sus numai suspina dupa el sint alti care suspina dupa tin deschide ochii bine

iti doresk numai bine si succes in viata pupici claudia
bite_claudia
Postat pe 30 Octombrie 2008 09:37
intradevar nu un act te tine.mai degraba te ar tine iubirea ,respectul si intelegerea,adik comunicarea. cand acestea dispar dintr o rel atunci numai poate fii numita relatie.
e pacat k trecem prin vita nestiind sa pretuim ce avem sa iubim si sa fim iubiti, fara alte pretenti ,fara conditii,fara nimik iubind si atat ce sens ar ae viata fara iubire oare? nici un sens credeti ma ...
bite_claudia
Postat pe 30 Octombrie 2008 09:43
Roberta Bruni!

Tu,si toate femeile credeti ca exista barbati perfecti pentru ca VOI VRETI SA CREDETI ASTA!!
Nu sunt misogin-desi am o mie de motive sa fiu,dar femeile sunt perfectioniste fata de barbati!Voi singure va faceti greutati pentru ca VOI doriti ca barbatii sa aiba tot:sa fie frumos,sa aiba bani,inteligent si restul...Plecand de la aceste pretentii ramane sa vedeti daca si cand realitatea va spune contrariul...
Eu nu am lovit niciodata o femeie,sunt genul de barbat fidel care ofera mai mult decat asteapta sa primeasca.Femeilor nu le ajunge oricat le-ai da,tot se plictisesc.
Mai asteapta sa vezi ca e foarte probabil ca si in alta relatie sa fie poate la fel...
lynx
Postat pe 8 Noiembrie 2008 12:58
pentru lynx

buna, nu mai CONSIDERA CA ORICAT AI DA UNEI FEMEI NU SE MULTUMESTE
PROBLEMA E CA VOI VA PLICTISITI REPEDE DE FEMEI
VOI CAUTATI ALTCEVA FIINDCA ASA E FELUL VOSTRU DE A FII
VA CHINUITI SA AVETI FEMEIA care va place;pe urma ii dati telefoane de vai ca e iubirea voastra si dupa aia tot femeia e de vina ca va cade in plasa,dupa ce v-ati culcat cu ea va simtiti invingatori;
ROBERTA NU A ZIS CA EA CAUTA BARBATUL PERFECT
CAUTA PERSOANA CARE SA O INTELEAGA OK
RAZZ e un caz mai special;bravo lui
dar in rest cam toti mint frumos si cam atat;
asa ca nu femeia e de vina
si voi


roxi25
Postat pe 8 Noiembrie 2008 14:00
Ma bucura ce spune razz pentru ca si eu tin la cinste, onestitate, moralitate, etc. Eu am fost plecat la lucru in afara tarii si am vazut multe: acolo fiecare facea ce voia si cum voia, unii ziceau ca nu-si insala nevestele dar se dadeau la altele altii o faceau fara nici o ezitare si foarte putini stateau cuminti in banca lor.

Postat pe 8 Noiembrie 2008 14:20
Dupa parerea mea ce spune lynx e partial adevarat, nicidecum total fals. Exista o tendinta si chiar dorinta de a intinde coarda si de a merge pe sarma la ambele sexe. Exista un fel de duel intre sexe chiar si in cuplurile bine sudate uneori. Eu consider ca trebuie sa puna umarul ambii parteneri de cuplu. Trebuie mentinuta si intretinuta o ambianta echilibrata si armonioasa in cuplu. Oricum la teorie se pricepe tot omul. E o poveste lunga si intortocheata.....

Postat pe 8 Noiembrie 2008 15:53
Am citit discutiile publicate de tine .Frumos gandesti.Dar oare cati barbati gandesc asa?Oare de unde aceasta gandire generala impotriva barbatilor? Deci raspunsul:barbatii inseala cu motiv sau fara si asta doare.
Nu spun ca femeile nu insala, dar de regula dupa ce au patimit multe.
claubog
Postat pe 19 Noiembrie 2008 14:03
De la: ROBERTA_BRUNI, la data 2008-08-30 17:43:50RAZZ,CRED CA CEA CARE-TI ESTE PRIETENA,E SUPER FERICITA!DIN CITE VAD ESTI O PERSOANA SUPER O.K.!EU,SINCERA SA FIU,NU AM INTILNIT PERFECTIUNEA LA CINEVA!NICI PRIETENELE MELE NU AU INTILNIT PERFECTIUNEA LA UN BARBAT! POATE CA TU ESTI ALTFEL!MAI ALES PENTRU CA TE-AI NASCUT INTELEPT SI NU CREZI IN INTELEPCIUNEA ACUMULATA IN TIMP!PROBABIL AR TREBUI SA PROPUI O ALTA TEMA PENTRU CA DISCUTIILE PE CARE LE PORTI NU AU LEGATURA CU EXPERIENTELE PRIN CARE TREC CEI PLECATI IN OCCIDENT SI NICI CU EXPERIENTELE CELOR RAMASI ACASA!UNEORI VIATA E DURA,DAR ASTA O POTI CONSTATA DOAR ATUNCI CIND SIMTI PE PROPIA TA PIELE!AICI INTERVINE CHESTIA CU INTELEPCIUNEA CAPATATA DE-A LUNGUL TIMPULUI!E CA SI CUM NU AI MINCAT NICIODATA CAPSUNI DAR SPUI CA LE CUNOSTI GUSTUL!


Stai linistita, draga mea, nu stii ca sunt persoane care nu ii apreciaza pe cei care intr-adevar merita. Sper ca baiatul a dat peste o fata super!
emyia
Postat pe 7 Decembrie 2008 17:52
De la: lynx, la data 2008-11-08 12:58:28Roberta Bruni!

Tu,si toate femeile credeti ca exista barbati perfecti pentru ca VOI VRETI SA CREDETI ASTA!!
Nu sunt misogin-desi am o mie de motive sa fiu,dar femeile sunt perfectioniste fata de barbati!Voi singure va faceti greutati pentru ca VOI doriti ca barbatii sa aiba tot:sa fie frumos,sa aiba bani,inteligent si restul...Plecand de la aceste pretentii ramane sa vedeti daca si cand realitatea va spune contrariul...
Eu nu am lovit niciodata o femeie,sunt genul de barbat fidel care ofera mai mult decat asteapta sa primeasca.Femeilor nu le ajunge oricat le-ai da,tot se plictisesc.
Mai asteapta sa vezi ca e foarte probabil ca si in alta relatie sa fie poate la fel...

unde ai citit tu asta?
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 7 Decembrie 2008 20:04
Roberta_Bruni

CE sa citesc?Tot ceea ce am postat eu pe site-ul asta?
Pai ce crezi ca daca nu ma crezi tu frumos fizic,sunt si prost??
Pai te mai intereseaza si altceva decat fizicul la barbati?Ca toate sunteti asa,nu te supara...Altceva tu nu vrei sa vezi la barbati...asta pt ca nu te intereseaza...si crede-ma ca tu nu o faci constient,ci instinctual...Sunt foarte suparat pe femei si dezamagit de ele si felul lor de a fi...Poi ti se pare tie logic ca femeile sa traiasca cu barbati care nu merita,nu le respecta,le bat,le inseala si ceilalti,asa ca mine,cu caracter,cu suflet,cu respect,care ar face totul pt ele-inclusiv sa le dea bani,sa fie dati la o parte??
Am iubit o femeie rea,caci nu vedeam ca nu am alta sansa...am tolerat-o crezand k sa schimba...m-a jignit-am spus ca asa e felul ei...era materialista-am zis ca toate sunt mai mult sau mai putin...am ajutat-o in scoala cu bani si moral-am zis ca merita ca e fata desteapta...mi-a facut un copil pe care l-am recunoscut-am spus ca vroiam si eu unul oricum...ma compara mereu cu ultimul-a zis ca a plimbat-o si i-a cumparat nu stiu ce...i-am luat inel cu diamant-am spus ca poate ma saruta...i-am dat bani cand nu avea serviciu-am zis ca ma apreciaza...a plecat la maica-sa cu fetita cu tot-zis ca eu sunt de vina pentru multe...La ora actuala nu ma mai lasa sa imi vad fetita si nici sa o aduc familiei mele-ii este frica sa nu ne iubeasca mai mult pe noi...Nu am masina,am intretinut-o in scoala(cu tot cu copil)-a zis ca nu am nici macar o masina...
S-a simtit atat de legata de mine financiar incat a plecat in Italia sa munceasca-tot cu bani de la mine pe care mi-i ceruse pentru fetita...S-a intors dupa o luna si mi-a cerut bani k sa termine scoala-i-am dat pt ca ma angajasem sa o si termine si investisem totul singur si nu puteam sa intrerup dupa atata cheltuiala...
Nu a terminat scoala-a zis ca ii mai trebuiau niste bani pe care maica-sa ii promisese si nu i-a primit.Eh,cu toate astea m-a facut prost,urat,sarac...Ii dadeam telefon cand era la scoala pe tocmai eu i-o sponsorizasem...Mi-a inchis telefonul in nas...
Nu mi-a spalat niciodata o camasa...dar eu imi spal chilotii singur pt ca am bun simt...Eu nu am injurat-o niciodata,nu am lovit-o.Si cand ridicam tonul la ea-pt ca ma mai enervam imi reprosa ca eu nu am fost asa de la inceput...In dragoste eu trebuia sa fac totul...eu eram cel activ...spunea ca eu sunt barbatul...I-am dat limbi in p... pentru ca o iubeam...Ea nu chiar...ultima data mi-a spus ca ii era scarba...Nu joc la jocuri de noroc...insa pt mine viata a fost un joc de noroc pe care l-am pierdut crezand ca femeia este sensibila,iubitoare,altruista...la fel ca si mama.

ROBERTA_BRUNI

Cum ma vezi tu,prost?Naiv?Am crezut prea mult in iubire...Ea nu m-a iubit niciodata...Asta am crezut eu...Am crezut ca ceea ce mi-a dat ea a fost iubire...Eu nu am stiut sa fac diferenta...Aceasta diferenta am facut-o ulterior cand am cunoscut alte 2 femei maritate...si am vz diferenta si ce imi trebuie mie...Cel mult a fost indragostita de o iluzie...si nu de mine...
Si nu sunt prost...Am o facultate...cunosc 2 lb straine bine...
Tot degeaba...femeia care imi tb mie nu o s-o gasesc eu...
Nu am stiut ca in viata asta pentru femei fizicul atarna atat de mult in balanta k sa se poata indragosti...Caci de iubit nu pot iubi...
Daca ele nu simt fluturasi in stomac pentru ele nu e nimic...Si fluturasii pot veni de la brute de barbati,carora le sunt la picioare si pe care ii iubesc neconditionat cu defectele pe care la mine nu le vad demult...
Femeia traieste cu o iluzie-cu iluzia perfectionismului la barbati...
Degeaba se plang pe forum pe aici ca nu sunt respectate,ci torturate psihic,moral si poate chiar fizic.Asa este:femeile sunt masochiste.
Nu eu am spus asta,ci tot o femeie inaintea postarii mele de acum...
Ele vor emotii si senzatii tari...
Doamne...nu imi vine sa cred cum este femeia si cum vrea ea sa para...
Pentru mine ramane ramane un domeniu necunoscut...si cred ca nu o sa am sansa sa cunosc ceva...


lynx
Postat pe 8 Decembrie 2008 18:46
Roxy25


Tu generalizezi cu barbatii.Eu sunt altfel.Ceea ce nu am eu,dar au barbatii de care tu vb este faptul ca eu nu sunt vazut frumos fizic de catre femei.Doamne cat de oarbe sunt femeile!Ca nu sunt in stare sa vada calitatile morale,intelectuale,etc in barbatii pe care ii vad!Ci doar cele fizice!Dar nu-i problema,le vor vedea pe parcurs,iar daca barbatul este destul de norocos,le vor vedea prea tarziu,sau niciodata...Daca va spun ca totul la voi este pe baza de instinct(si nu de "chimie" asa cum va place voua sa spuneti,ca alta explicatie mai logica nu gasiti)voi nu ma credeti.Imi pare tare rau daca sunt foarte dur la adresa femeilor...nu exista nici un pic de gandire.
Cineva spunea ca sunt frustrat...Poate asa par,insa un frustrat nu ar aduce atatea argumente logice cate aduc eu...si frustrarea nu se poate justifica rational...ori...eu sunt rational sau coerent.
Femeile care isi iau apararea aici ca eu as fi frustrat,cu siguranta ca joaca defensiv doar pt ca nu le place sa se simta vinovate cu ceva...sa nu care cumva sa aiba cineva dreptate...
lynx
Postat pe 8 Decembrie 2008 21:13
hai sa ma exprim mai clar...unde ai citit tu ca eu caut barbatul perfect?ce legatura are ceea ce ai scris cu ceea ce am postat eu aici?!cit despre tine....nu imi aduc aminte sa-ti fi spus ca esti naiv sau prost si nici nu ma intereseaza ca ai zece facultati sau ca esti novice in privinta femeilor!
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 9 Decembrie 2008 20:48
ROBERTA_BRUNI

Alte argumente nu gasisi?Decat ca nu te intereseaza?Sau decat te intereseaza doar ce vrei tu,sau ce vrei tu sa crezi??
Pai cunosc din astia ca tine cu miile,asa,reci si fara constiinta...
De unde stiu eu ca nu o ai?Pai stiu...se simte dupa cum vb aici..
Ce,crezi ca esti vreo desteapta daca esti femeie?Iar eu daca sunt barbat si nu am aceeasi "libertate de miscare cu genoflexiuni pe burta" ca tine,inseamna ca ma numesc novice?Sau nu am norocul sa am aceleasi experiente ca si tine pt ca nu o am in chilotei,eh?
Ce crezi tu ,ca experienta sexuala e totul,dupa mintea ta?S-ar putea sa ai dreptate...Atat timp cat nu te intereseaza decat sa fii tu avantajata..nu?Care-i avantajul?De a fi femeie cum esti tu...alt noroc nu ai...
lynx
Postat pe 10 Decembrie 2008 14:03
De la: lynx, la data 2008-12-10 14:03:17ROBERTA_BRUNI

Alte argumente nu gasisi?Decat ca nu te intereseaza?Sau decat te intereseaza doar ce vrei tu,sau ce vrei tu sa crezi??
Pai cunosc din astia ca tine cu miile,asa,reci si fara constiinta...
De unde stiu eu ca nu o ai?Pai stiu...se simte dupa cum vb aici..
Ce,crezi ca esti vreo desteapta daca esti femeie?Iar eu daca sunt barbat si nu am aceeasi "libertate de miscare cu genoflexiuni pe burta" ca tine,inseamna ca ma numesc novice?Sau nu am norocul sa am aceleasi experiente ca si tine pt ca nu o am in chilotei,eh?
Ce crezi tu ,ca experienta sexuala e totul,dupa mintea ta?S-ar putea sa ai dreptate...Atat timp cat nu te intereseaza decat sa fii tu avantajata..nu?Care-i avantajul?De a fi femeie cum esti tu...alt noroc nu ai...


fa schimbare de sex.......

Postat pe 10 Decembrie 2008 14:05
De la: lynx, la data 2008-12-08 21:13:06Roxy25


Tu generalizezi cu barbatii.Eu sunt altfel.Ceea ce nu am eu,dar au barbatii de care tu vb este faptul ca eu nu sunt vazut frumos fizic de catre femei.Doamne cat de oarbe sunt femeile!Ca nu sunt in stare sa vada calitatile morale,intelectuale,etc in barbatii pe care ii vad!Ci doar cele fizice!Dar nu-i problema,le vor vedea pe parcurs,iar daca barbatul este destul de norocos,le vor vedea prea tarziu,sau niciodata...Daca va spun ca totul la voi este pe baza de instinct(si nu de "chimie" asa cum va place voua sa spuneti,ca alta explicatie mai logica nu gasiti)voi nu ma credeti.Imi pare tare rau daca sunt foarte dur la adresa femeilor...nu exista nici un pic de gandire.
Cineva spunea ca sunt frustrat...Poate asa par,insa un frustrat nu ar aduce atatea argumente logice cate aduc eu...si frustrarea nu se poate justifica rational...ori...eu sunt rational sau coerent.
Femeile care isi iau apararea aici ca eu as fi frustrat,cu siguranta ca joaca defensiv doar pt ca nu le place sa se simta vinovate cu ceva...sa nu care cumva sa aiba cineva dreptate...


Lynx calmeaza-te! Cine ti-a zis ca femeile se uita doar dupa aratosi?
Pe mine ceea ce ma seduce cel mai mult e IQ-ul. Dupa, mainile
Si mai lasati dom'le cuvantul asta, ca atat l-am repetat ca l-am spalat de orice sens. Ia auzi: "frustrat"! Una-doua, "frustrat" "frustrata" ...

Dar, ca sa revin: gresesti. Unu, gresesti cand tu spui ca esti un barbat "altfel"... deci sustii ca exista "altfel" la barbati. Dar (si aici e "doi") pe de alta parte, vorbesti despre femei ca despre turma. TOATE sunt la fel! Hmm... Ce nu e in ordine in tabloul asta?
Dor_a
Postat pe 10 Decembrie 2008 14:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
abuzul emotional 31 De la: maimai_no1 20 Septembrie 2011 23:27
Pentru Miksirena despre "Barbatii arabi" 2 De la: rashela 21 Martie 2009 02:16
Buna 10 De la: leo_ 23 Aprilie 2010 13:24
PENTRU BARBATII CARE NU STIU CE VOR!!!!!!!!! 25 De la: Ventrue 27 Mai 2010 23:32
caut o relatie/casatorie cu o fata din Tulcea sau din tara 2 De la: Bogdan24 7 Iulie 2014 15:59