Setari Cookie-uri

FIDEL SAU INFIDEL IN OCCIDENT

De la: claubog, la data 2008-11-19 14:03:03Am citit discutiile publicate de tine .Frumos gandesti.Dar oare cati barbati gandesc asa?Oare de unde aceasta gandire generala impotriva barbatilor? Deci raspunsul:barbatii inseala cu motiv sau fara si asta doare.
Nu spun ca femeile nu insala, dar de regula dupa ce au patimit multe.








BUNA SI BINE V AM REGASIT...intrebare????????la barbatii inseala...... cu cine inseala barbatii???????? si alta intrebare?????????? cele care nu au patimit multe.......... cu cine si de ce o fac??????sau....... dece numai femeile au patimit si barbati nu au facuto?????pt ca ei ,, E NISTE PORCI" asa este?????




SI MAI VREAU SA ZIC CEVA CAT SE POATE DE ADEVARAT............ NOI NU VREM SA VA INTELEGEM PE VOI??????? DAR OARE VOI VA PUTETI INTELEGE SINGURE?????PT CA APOI SA NE INVATATI SI PE NOI SA VA PUTEM INTELEGE, SI NOI LA RANDUL NOSTRU.......ASA CUM ATI DORI VOI....CA TOTUL SA FIE BINE SI FRUMOS......VOI INTERE VOI CA FEMEI NU VA PUTETI INTELEGE ......SI CAUTATI TOT BARBATI CARE SA VA INTELEAGA....SI DE CELE MAI MULTE ORI REUSITI ....SPUNAND mai bine ma inteleg cu un barbat decat cu o femeie ca si mine.. .... si sunt sigur ca toate spuneti asta pt ca asta e purul adevar......... AJUTATI MA SA INTELEG SI EU ACUM.....CUM POT FACE SI CE ANUME CA SA POT SA VA INTELEG?????.......DESI IMI PLACETI FOARTE MULT ....SI CE M AS FACE FARA VOI!!!!!??????





sper ca nu am suparat pe nimeni .......stiu ca sunt generalitati dar si exceptii sunt foarte multe ....de aceea trebuie sa le iubim si sa traim alaturi de ele ....cum si ele o fac alaturi de noi....


va pup
gratuit89
Postat pe 10 Decembrie 2008 14:51
De la: gratuit89, la data 2008-12-10 14:51:39
De la: claubog, la data 2008-11-19 14:03:03Am citit discutiile publicate de tine .Frumos gandesti.Dar oare cati barbati gandesc asa?Oare de unde aceasta gandire generala impotriva barbatilor? Deci raspunsul:barbatii inseala cu motiv sau fara si asta doare.
Nu spun ca femeile nu insala, dar de regula dupa ce au patimit multe.








BUNA SI BINE V AM REGASIT...intrebare????????la barbatii inseala...... cu cine inseala barbatii???????? si alta intrebare?????????? cele care nu au patimit multe.......... cu cine si de ce o fac??????sau....... dece numai femeile au patimit si barbati nu au facuto?????pt ca ei ,, E NISTE PORCI" asa este?????




SI MAI VREAU SA ZIC CEVA CAT SE POATE DE ADEVARAT............ NOI NU VREM SA VA INTELEGEM PE VOI??????? DAR OARE VOI VA PUTETI INTELEGE SINGURE?????PT CA APOI SA NE INVATATI SI PE NOI SA VA PUTEM INTELEGE, SI NOI LA RANDUL NOSTRU.......ASA CUM ATI DORI VOI....CA TOTUL SA FIE BINE SI FRUMOS......VOI INTERE VOI CA FEMEI NU VA PUTETI INTELEGE ......SI CAUTATI TOT BARBATI CARE SA VA INTELEAGA....SI DE CELE MAI MULTE ORI REUSITI ....SPUNAND mai bine ma inteleg cu un barbat decat cu o femeie ca si mine.. .... si sunt sigur ca toate spuneti asta pt ca asta e purul adevar......... AJUTATI MA SA INTELEG SI EU ACUM.....CUM POT FACE SI CE ANUME CA SA POT SA VA INTELEG?????.......DESI IMI PLACETI FOARTE MULT ....SI CE M AS FACE FARA VOI!!!!!??????





sper ca nu am suparat pe nimeni .......stiu ca sunt generalitati dar si exceptii sunt foarte multe ....de aceea trebuie sa le iubim si sa traim alaturi de ele ....cum si ele o fac alaturi de noi....


va pup

nu mai pune atata intreberi gratu ca stii ca nu e bine sa fii curios, curiosii mor repede si noi nu vrem asta
yumy
Postat pe 10 Decembrie 2008 14:57
De la: gratuit89, la data 2008-12-10 14:51:39
De la: claubog, la data 2008-11-19 14:03:03Am citit discutiile publicate de tine .Frumos gandesti.Dar oare cati barbati gandesc asa?Oare de unde aceasta gandire generala impotriva barbatilor? Deci raspunsul:barbatii inseala cu motiv sau fara si asta doare.
Nu spun ca femeile nu insala, dar de regula dupa ce au patimit multe.








BUNA SI BINE V AM REGASIT...intrebare????????la barbatii inseala...... cu cine inseala barbatii???????? si alta intrebare?????????? cele care nu au patimit multe.......... cu cine si de ce o fac??????sau....... dece numai femeile au patimit si barbati nu au facuto?????pt ca ei ,, E NISTE PORCI" asa este?????




SI MAI VREAU SA ZIC CEVA CAT SE POATE DE ADEVARAT............ NOI NU VREM SA VA INTELEGEM PE VOI??????? DAR OARE VOI VA PUTETI INTELEGE SINGURE?????PT CA APOI SA NE INVATATI SI PE NOI SA VA PUTEM INTELEGE, SI NOI LA RANDUL NOSTRU.......ASA CUM ATI DORI VOI....CA TOTUL SA FIE BINE SI FRUMOS......VOI INTERE VOI CA FEMEI NU VA PUTETI INTELEGE ......SI CAUTATI TOT BARBATI CARE SA VA INTELEAGA....SI DE CELE MAI MULTE ORI REUSITI ....SPUNAND mai bine ma inteleg cu un barbat decat cu o femeie ca si mine.. .... si sunt sigur ca toate spuneti asta pt ca asta e purul adevar......... AJUTATI MA SA INTELEG SI EU ACUM.....CUM POT FACE SI CE ANUME CA SA POT SA VA INTELEG?????.......DESI IMI PLACETI FOARTE MULT ....SI CE M AS FACE FARA VOI!!!!!??????





sper ca nu am suparat pe nimeni .......stiu ca sunt generalitati dar si exceptii sunt foarte multe ....de aceea trebuie sa le iubim si sa traim alaturi de ele ....cum si ele o fac alaturi de noi....


va pup




cate dileme......ai mai pui....

Postat pe 10 Decembrie 2008 15:00
well,,,,,,,,, femeile sunt un paradox, dar unul placut si e drept ca de cele mai multe ori nici ele nu se inteleg si nu stiu ce vor ( si este un exemplu chiar aici pe unul din forum-uri..Dana3)..
noi nu cautam perfectiunea ci doar un pic de dragoste..
Cand i-am zis fostului meu sot ca de la el am vrut doar dragoste si respect , el mi-a traspuns: '' preferam sa imi ceri vile si masini, bani asi bijuterii si ti-as fi dat''.. si ar fi avut de unde ca este bogat, dar.....asta nu inseamna ca automat esti si fericit.
Si ce as putea sa inteleg eu de aici???

Si acum domnului lynx sau cum o fi...
Ce cautam noi se numeste OM din toate pdv, frumusetea e trecatoare si decat frumos si gaunos...mai bine sa fieun pic mai goodlooking ca dracul dar sa fie omul meu..
sun_shine
Postat pe 10 Decembrie 2008 15:13
Voicu Monica2001

Din pacate aproape toate femeile inteleg asta tarziu,mult prea tarziu.
Asta pt ca daca nu barometrul este chiar simturile lor,nu vor intelege niciodata diferenta.Am zis bine simturile LOR ,si nu gandire.
La voi e totul pe instinct,nu pe constiinta.La barbati(exista si brute)totul e mai logic.Mergeti "pe mana voastra" si nu pe gandire,pe studiu.Asa cum am mai spus,daca "fluturasii din stomac" la voi nu exista,poi nimic nu exista.Stiti ceva?Nu sunt de acord cu aceasta conceptie.Trebuie sa existe "chimie"?Care chimie?Chimia barbatului al dracului?Dominator si irational?Vrei sa fii dominata?Pai atunci inseamna ca doar lucrul asta il doresti.Ce nu e clar?Ce mai vreti si altceva de la el?Romantism?Fidelitate?Pai nu cumva vreti sa fie si gospodar si om de casa?Om de afaceri?Care vine seara tarziu sau peste o saptamana?Nu puteti avea pretentia la tot de la barbat!Este doar si doar vina perfectionismului din voi,ca deh,daca barbatul e cumva imperfect cu ceva,unele din voi gasiti la amant completarea...Nu imi vine sa cred ca unele femei cred ca au dreptul "sa traiasca viata la maxim" si pentru asta sunt dispuse si fac compromisul de a completa restul ce le lipseste de la relatia lor actuala,cu un amant.
Ca eu o consider doar IMORALA pe femeie recurgand la asa ceva,nu ma satisface doar un adjectiv in a o cataloga.Sunt prea multe adjective
pe care le gandesc,dar nu vreau sa le etalez aici,pt a descrie ce poate fi femeia si ce pozeaza a fi.
Concluzia?
Vreau sa stiti ca exista destui barbati care au constiinta(si nu sunt putini)insa pe aceia voi nu ii doriti langa voi...Voi vreti '"barbati puternici",stiu lectia...doriti sa va ghidati dupa "chimie" si tot vreti "emotii tari" ca,deh,dealtfel va cam plictisiti...
lynx
Postat pe 10 Decembrie 2008 16:54
heaven_gate


Nici nu ma asteptam ca sa ai alt comentariu sau argumente pt ca nu prea ai ce spune...asa ca asta ti-a mai ramas de spus...sa fac schimbare de sex...
Stii ce a fost greu pt tine sa intelegi aici?Caracterul si moralitatea nu tine de schimbare de sex fetito!
Si nici nu tine cont de sex!
Chiar daca as fi femeie,tot asa as gandi,intelegi?
Bravo tie daca nu ai constiinta si reguli,ca sa le ai pe astea tb sa respecti pe altii.Ori la tine,egoismul e asa de dezvoltat in satisfacerea propriilor tale capricii si pofte carnale incat traiesti in lumea ta inconjurata tot de acest gen de oameni...
Hai ca nu am cu cine vb oricum...nu te pricepi tu la cuvinte din astea...e greu pt tine...
lynx
Postat pe 10 Decembrie 2008 17:06
De la: lynx, la data 2008-12-10 17:06:01heaven_gate


Nici nu ma asteptam ca sa ai alt comentariu sau argumente pt ca nu prea ai ce spune...asa ca asta ti-a mai ramas de spus...sa fac schimbare de sex...
Stii ce a fost greu pt tine sa intelegi aici?Caracterul si moralitatea nu tine de schimbare de sex fetito!
Si nici nu tine cont de sex!
Chiar daca as fi femeie,tot asa as gandi,intelegi?
Bravo tie daca nu ai constiinta si reguli,ca sa le ai pe astea tb sa respecti pe altii.Ori la tine,egoismul e asa de dezvoltat in satisfacerea propriilor tale capricii si pofte carnale incat traiesti in lumea ta inconjurata tot de acest gen de oameni...
Hai ca nu am cu cine vb oricum...nu te pricepi tu la cuvinte din astea...e greu pt tine...





cine iti da dreptul sa ma jignesti?
nu am zis niciodata ca nu am constiinta
nu am fost niciodata egoista dragutza.........tu esti cel care nu isi gaseste locul printre femei.....mai cunoaste omul si apoi catalogheaza......vrei sa purtam o discutie ?
din partea mea nici o problema .....stiu sa fac o propozitie..chiar daca sunt blonda....
si totusi nu iti faci schimabare de sex..asa vezi ce isi doreste o femeie
app.......stiai ca esti un mare magar?habar nu ai sa vb cu o femeie
de aceea duci lipsa baiete

Postat pe 10 Decembrie 2008 17:10
De la: lynx, la data 2008-11-08 12:58:28Roberta Bruni!

Tu,si toate femeile credeti ca exista barbati perfecti pentru ca VOI VRETI SA CREDETI ASTA!!
Nu sunt misogin-desi am o mie de motive sa fiu,dar femeile sunt perfectioniste fata de barbati!Voi singure va faceti greutati pentru ca VOI doriti ca barbatii sa aiba tot:sa fie frumos,sa aiba bani,inteligent si restul...Plecand de la aceste pretentii ramane sa vedeti daca si cand realitatea va spune contrariul...
Eu nu am lovit niciodata o femeie,sunt genul de barbat fidel care ofera mai mult decat asteapta sa primeasca.Femeilor nu le ajunge oricat le-ai da,tot se plictisesc.
Mai asteapta sa vezi ca e foarte probabil ca si in alta relatie sa fie poate la fel...


deja ai gresit ..nu toate suntem materialiste.....vrem iubire si respect.....
lauda de sine nu miroase a bn.......cunosti?

Postat pe 10 Decembrie 2008 17:16
De la: lynx, la data 2008-12-10 14:03:17ROBERTA_BRUNI

Alte argumente nu gasisi?Decat ca nu te intereseaza?Sau decat te intereseaza doar ce vrei tu,sau ce vrei tu sa crezi??
Pai cunosc din astia ca tine cu miile,asa,reci si fara constiinta...
De unde stiu eu ca nu o ai?Pai stiu...se simte dupa cum vb aici..
Ce,crezi ca esti vreo desteapta daca esti femeie?Iar eu daca sunt barbat si nu am aceeasi "libertate de miscare cu genoflexiuni pe burta" ca tine,inseamna ca ma numesc novice?Sau nu am norocul sa am aceleasi experiente ca si tine pt ca nu o am in chilotei,eh?
Ce crezi tu ,ca experienta sexuala e totul,dupa mintea ta?S-ar putea sa ai dreptate...Atat timp cat nu te intereseaza decat sa fii tu avantajata..nu?Care-i avantajul?De a fi femeie cum esti tu...alt noroc nu ai...

ROBERTA_BRUNI
Postat pe 10 Decembrie 2008 17:49
Nu cred ca se poate spune despre barbati ca ar fi mai infideli decat femeile, sau invers.E un aspect ce tine strict de bunul simt al fiecaruia dintre oameni,de onestitate, de educatie.....
In viata noastra apar mai mereu tot felul de situatii-limita, legate de sanatate, de fidelitate, de relatiile cu ceilalti... Aceste situatii au rolul de a ne lamuri in cea ce priveste caracterul oamenilor de langa noi si cred ca sunt binevenite, indiferent de rezultat. Nu merita sa pierdem timpul alaturi de oameni care ne abandoneaza cand avem mai multa nevoie de ei, sau cand viata le ofera lor o alta perspectiva.
In egala masura, nu suntem stapani cu drept hotarator asupra destinului celuilalt. Fiecare are dreptul sa-si croiasca viata dupa bunul plac, chiar daca greseste, chiar daca raneste, chiar daca uita de promisiuni sau juraminte...Important este sa scapam de genul acesta de oameni, si sa nu ne coboram la nivelul lor, razbunanadu-ne, platind in aceeasi moneda. E o prostie, un consum inutil de energii....Viata e frumoasa, iar bucuriile ei apar la fiecare pas, important e sa le acceptam fara sa ne cramponam de hahalere....Iar daca suntem dispusi sa facem compromisuri, acestea sa aiba o limita bine stabilita, mult sub pragul ce ne provoaca suferinte..

De asta Dumnezeu este asexuat....
Nu stiu ce mi-a venit sa-l amestec pe El aici, dar cred ca se face putin vinovat...

Postat pe 11 Decembrie 2008 10:44
Domnule Lynx , cat de mult te inseli......
ceea ce ai zis e pt cei de 18-19 ani...
sunt om in toata firea si stiu ca nu te poti ghida numai dupa fluturi in stomac...este trecator...
eu am pe altcineva acum si crede-ma ca daca ne vezi nu iti poti inchipui ce am gasit eu la acel om....de multe ori ma si intreaba de ce sunt cu el si stii ce i-am raspuns??
" pt ca pt el sunt totul, sunt frumoasa, sunt sexy , sunt speciala, el ma face sa ma simt tot ceea ce ti-am zis si mult mai mult, eu sunt " fata lui""....si pt mine conteaza mult mai mult decat chimia de care tot spui..
nu e o frumusete , dar pt mine este foarte chipes si sexy si are un suflet mare... si abia cum , dupa mai bine de un an de cand suntem impreuna, am fluturi in stomac asa cum zici tu...
nu generaliza , ca asa cum sunt barbati si "barbati" sunt femei si
" femei"
...si ....e un amant no.1
sun_shine
Postat pe 11 Decembrie 2008 20:28
De la: lynx, la data 2008-11-08 12:58:28Roberta Bruni!

Tu,si toate femeile credeti ca exista barbati perfecti pentru ca VOI VRETI SA CREDETI ASTA!!
Nu sunt misogin-desi am o mie de motive sa fiu,dar femeile sunt perfectioniste fata de barbati!Voi singure va faceti greutati pentru ca VOI doriti ca barbatii sa aiba tot:sa fie frumos,sa aiba bani,inteligent si restul...Plecand de la aceste pretentii ramane sa vedeti daca si cand realitatea va spune contrariul...
Eu nu am lovit niciodata o femeie,sunt genul de barbat fidel care ofera mai mult decat asteapta sa primeasca.Femeilor nu le ajunge oricat le-ai da,tot se plictisesc.
Mai asteapta sa vezi ca e foarte probabil ca si in alta relatie sa fie poate la fel...


esti misogin...

nu ne dorim (toate) ca barbatii sa aiba totul pt simplu motiv ca unele dintre noi AU deja TOTUL
daca ai fi genul fidel probabil ai fi vazut ca asta este un site dedicat femeilor si o concluzie(gresita de altfel...sau ,nu) ar putea fi ca esti la agatat...
si chestia asta: "Femeilor nu le ajunge oricat le-ai da,tot se plictisesc" este dea dreptul misogina , o generalizare inutila si putin prosteasca venind de la un "barbat" care incepe prin a se defini cu.... nu sunt un misogin....

dandanaua_reloaded
Postat pe 11 Decembrie 2008 22:32
Dandanaua


Urmareste comentariile tuturor femeilor,si vei observa ca nici una nu spune ca sunt misogin.
Cu siguranta,ori suntem caractere opuse...Nu ai priceput nici macar esenta personalitatii mele...probabil ca tu esti tot ca cea care mie mi-a facut probleme...Daca chiar esti cum banuiesc eu...cu siguranta te vei trezi si tu brusc dupa o perioada de timp spunand :"Dar ce se intampla?".Adica te-ai trezit din egoismul tau...
lynx
Postat pe 13 Decembrie 2008 02:44
Voicu Monica 2001

Daca esti asa cum descrii,bravo tie!Barbatul cu care traiesti este un norocos!
Insa ideea cu "fluturii din stomac" sau "chimia" nu eu am nascocit-o,ci
tot femei ca tine,eu comentarii de-ale lor am citit....si crede-ma nu sunt multe asa...sunt aproape toate...
lynx
Postat pe 13 Decembrie 2008 02:50
De la: lynx, la data 2008-12-13 02:44:51Dandanaua


Urmareste comentariile tuturor femeilor,si vei observa ca nici una nu spune ca sunt misogin.
Cu siguranta,ori suntem caractere opuse...Nu ai priceput nici macar esenta personalitatii mele...probabil ca tu esti tot ca cea care mie mi-a facut probleme...Daca chiar esti cum banuiesc eu...cu siguranta te vei trezi si tu brusc dupa o perioada de timp spunand :"Dar ce se intampla?".Adica te-ai trezit din egoismul tau...

esti misogin!eu sint cea de a doua care ti-o spun!
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 13 Decembrie 2008 13:43
De la: lynx, la data 2008-12-13 02:50:28Voicu Monica 2001

Daca esti asa cum descrii,bravo tie!Barbatul cu care traiesti este un norocos!
Insa ideea cu "fluturii din stomac" sau "chimia" nu eu am nascocit-o,ci
tot femei ca tine,eu comentarii de-ale lor am citit....si crede-ma nu sunt multe asa...sunt aproape toate...


nu femei " ca mine"..
ai obiceiul sa generalizezi....
femeile au nascocit-o asa cum ai spus..cu respect pt tine si celelalte femei eu nu sunt " femei ca tine" ..
eu sunt eu si cu asta am terminat..

sun_shine
Postat pe 13 Decembrie 2008 16:45
si da...suntem norocosi ca ne avem unul pe altul...
asta dupa esecurile fiecaruia....
sun_shine
Postat pe 13 Decembrie 2008 16:45
ROBERTA_BRUNI

Lasa sa fiu eu misogin in mintea ta.Iar tu sa cauti in continuare Feti Frumosi perfecti.
Eu o sa gasesc e cineva,caci nu ma consider misogin,ci doar temperamental,poate pasional,caci si in cuvintele mele se simte personalitatea mea.
Insa tu o sa ii schimbi pe Feti Frumosi pana o sa ramai singurica...ca deh,nici un barbat nu o sa iti accepte tie perfectionismul,ci doar cei prosti-iar aceia nu iti plac...:))
lynx
Postat pe 14 Decembrie 2008 18:14
De la: lynx, la data 2008-12-14 18:14:28ROBERTA_BRUNI

Lasa sa fiu eu misogin in mintea ta.Iar tu sa cauti in continuare Feti Frumosi perfecti.
Eu o sa gasesc e cineva,caci nu ma consider misogin,ci doar temperamental,poate pasional,caci si in cuvintele mele se simte personalitatea mea.
Insa tu o sa ii schimbi pe Feti Frumosi pana o sa ramai singurica...ca deh,nici un barbat nu o sa iti accepte tie perfectionismul,ci doar cei prosti-iar aceia nu iti plac...:))







HAI MAI FRATILOR NU VA MAI CERTATI CI TINETI VA DE SUBIECTUL TOPICULUI....NU AVEM DESTULA CEARTA MAI PESTE TOT:):):):):):) HAI DA TI VA MANA SI SARUTATI VA DE IMPACARE..................tote cele bune
gratuit89
Postat pe 15 Decembrie 2008 01:26
De la: lynx, la data 2008-12-14 18:14:28ROBERTA_BRUNI

Lasa sa fiu eu misogin in mintea ta.Iar tu sa cauti in continuare Feti Frumosi perfecti.
Eu o sa gasesc e cineva,caci nu ma consider misogin,ci doar temperamental,poate pasional,caci si in cuvintele mele se simte personalitatea mea.
Insa tu o sa ii schimbi pe Feti Frumosi pana o sa ramai singurica...ca deh,nici un barbat nu o sa iti accepte tie perfectionismul,ci doar cei prosti-iar aceia nu iti plac...:))

daca citeai atent ce am postat,realizai ca nu sint in cautarea unei relatii si ca sotul meu s-a intors acasa de ceva cam multisor! parca erai titrat...
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 15 Decembrie 2008 18:04
ROBERTA_BRUNI

Ia arata-te la fata,pune si tu niste fotografii la album,ca doar nu ti-e frica de nimic nu?Sa vada si lumea cum arati...sa vedem daca esti intr-adevar cine vrei sa fii...

Apropo de Fetii Frumosi de care vorbeam eu,ce,nu ii poti gasi si cand esti maritata?Ce naiba,e la moda astazi la femei...vorba aia,ce nu iti place la un barbat,gasesti la altul ca si completare...nu-i asa...?E doar dreptul pe care femeile cred ca il au-sa traiasca viata la maxim,ca deh,s-ar plictisi de altfel ,nu-i asa?:))
lynx
Postat pe 16 Decembrie 2008 13:13
De la: lynx, la data 2008-12-16 13:13:16ROBERTA_BRUNI

Ia arata-te la fata,pune si tu niste fotografii la album,ca doar nu ti-e frica de nimic nu?Sa vada si lumea cum arati...sa vedem daca esti intr-adevar cine vrei sa fii...

Apropo de Fetii Frumosi de care vorbeam eu,ce,nu ii poti gasi si cand esti maritata?Ce naiba,e la moda astazi la femei...vorba aia,ce nu iti place la un barbat,gasesti la altul ca si completare...nu-i asa...?E doar dreptul pe care femeile cred ca il au-sa traiasca viata la maxim,ca deh,s-ar plictisi de altfel ,nu-i asa?:))

sa pun fotografii?am avut...destule!sa pun fotografii pt tine?pai care este scopul?!
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 19 Decembrie 2008 23:09
De la: ROBERTA_BRUNI, la data 2008-08-27 00:12:25CRED CA ASTA ESTE PRIMUL SUBIECT PE CARE TREBUIE SA-L ABORDAM ATUNCI CIND VORBIM DESPRE BARBATI.PINA ACUM CEVA TIMP,MAI PRECIS 4-5 ANI IN URMA,AVEAM NAIVITATEA SA CRED CA FIDELITATEA UNUI BARBAT DUREAZA LA INFINIT.M-AM INSELAT AMARNIC SI DATORITA LIPSEI MELE DE EXPERIENTA, VIS-A-VIS DE ALE VIETII ,MI-AM LASAT SOTUL SA PLECE IN ITALIA CU SPERANTA CA NE VA FI MAI BINE.AVEA IN JUR DE 32 DE ANI PE ATUNCI SI UN CHEF TERIBIL SA EVADEZE DIN SINUL FAMILIEI SI SA REDESCOPERE CE INSEAMNA LIBERTATEA. AU URMAT ETAPE FOARTE GRELE,AM TRECUT DE LA GELOZIE LA FURIE,DE LA FURIE LA URA SI,INTR-UN FINAL,NICI MACAR ACEST SENTIMENT NU L-AM MAI AVUT! NE-AM CERTAT,NE-AM REPROSAT,NE-AM JIGNIT TERIBIL...ERA CEVA DE NEDESCRIS!DUPA NOUA LUNI MI-AM DAT SEAMA CA NU VREAU SA MAI ACCEPT SITUATIA,CA NU-MI MAI PASA DACA MA INSALA SAU NU,CU CINE SAU DE CE SI AM DECIS SA FAC CEVA CU VIATA MEA!MI-AM SCHIMBAT NUMARUL DE TELEFON,NU L-AM MAI CAUTAT,MI-AM SCHIMBAT JOBUL,AM INCEPUT SA AM GRIJE DE MINE SI MI-AM SPUS CA NU SE MERITA SA SUFAR PENTRU UN SIMPLU OM!S-A INTORS LA CITEVA LUNI DUPA TOATE ASTEA SI NU A MAI PLECAT!ACUM S-A INTORS ROATA SI NU PENTRU CA M-AS RAZBUNA!PUR SI SIMPLU M-AM SCIMBAT SI II APLIC TRATAMENTUL PE CARE IL MERITA.LA 32 DE ANI,PE CARE II AM,MA INTREB CUM DE AM PUTUT FI ATIT DE NAIVA INCIT SA CRED CA EXISTA ACEL BARBAT CARE SA IUBEASCA O SINGURA FEMEIE?!!! DACA AVETI EXPERIENTE ASEMANATOARE SAU DACA AVETI SEMNE DE INTREBARE,HAI SA DISCUTAM!PE MINE ASTA M-A AJUTAT CEL MAI MULT!


Tampito, fidelitatea nu exista decat in capul tau. Multumeste te ca ai luat-o de cateva ori. Mai vrei si fidelitate ?!
Tu esti in stare sa fi fidela unui barbat ? Nu cred

Postat pe 9 Martie 2009 01:01
voicu_monica2001

" pt ca pt el sunt totul, sunt frumoasa, sunt sexy , sunt speciala, el ma face sa ma simt tot ceea ce ti-am zis si mult mai mult, eu sunt " fata lui"".

Exact asa cum ai spus chiar tu m-am comportat si eu cu fosta...Insa exista femei care nu vad in barbati decat perfectiune...-frumos,destept si cu bani...si dupa cate stiu eu despre femei,asta e mentalitate de 16 ani...insa exista cel putin tot acelasi procent care raman cu aceeasi mentalitate toata viata...
lynx
Postat pe 9 Martie 2009 20:05
hai sa fim seriosi................. in cel mai norocos caz pot gasi un alt COLUMBEANU.care nu e nci pe de parte frumos , dar macar are bani......................

sau unul frumos dar..............care lasa cam mult de dorit...........
sun_shine
Postat pe 10 Martie 2009 12:23
Dor a

Iti dai seama ca mai exista si femei ca si tine care nu se regasesc in descrierea exprimata de mine pe acolo nu?
Nu te gandi ca eu chiar cred ca 100% sunt asa cum le descriam...Dar crede-ma ca procentul e mare...
Iar tu nu poti sa ma contrazici,pentru ca esti femeie...si te intereseaza barbatii..
Probabil ca ma plang dupa lipsa de romantism a femeilor...
lynx
Postat pe 10 Martie 2009 23:23
Rezumat: unii zic ca baetii e infidei;
Unele zice ca e invers;
Ei zice ce e "ba p`a matii"! Ele- "ba invers"
Concluzie: Nici un barbat nu e fidel pentru ca nici o femeie nu e fidea si nici invers!
Daaaar ( normal ca exista un "dar")- in functie de "mentalitati" ( si eu as traduce " cat de dement/a" sau cat timp ai de frect menta) unii e mai fidei pe cand unii nu e;
Recte: cand un barbat scapa p-afara fo` 2 -3 luni- i se-ncinge samanta ( de floricele) in el si 'sare" ca si cand i-ai dat ulei si ai bagat-o la mirounde;
La femei - sa inteleg- e altfel? Poate! Eu cred ca aici e vorba de "marul interzis" si cu cat e mai interzis "marul" cu atat am musca din el;
@ Dor-a ti-as da dreptate pana maine ( da` maine s-ar putea sa ma razgandesc! Daca, cumva imi sare-o caprioara-n fatza si nu mai pot frana- si-o calc? )
Stii cine-mi lipseste de pe topicul asta? Just_Heaven- ca si ea putea aplica niste lovituri mortale indecentei si lipsei de moralitate ( da` - apropos- ca sa raman in registrul comic- Cum mai stai la capitolul...? ?
Cat depsre "reclama"- cine nu-si face "reclama" inseamna ca nu vrea sa-si "vanda marfa" ( asta e un apropos- subtil catre cineva care- daca pricepe- va intelege- daca nu- NU :-)
G_I_JOE
Postat pe 26 Mai 2009 17:08
roberta, ti-am citit povestea asemanatoare cu a mea as vrea sa vorbim in privat asta e id meu de mess vaduvitarosie
monik_mail2006
Postat pe 15 August 2009 01:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 2 De la: Celia_29 15 Aprilie 2010 16:23
barbatii sunt porci 512 De la: nikky21 15 Septembrie 2009 17:38
ce pedeapsa credeti ca ar merita misoginii??? 61 De la: ingerdemon69 26 Mai 2014 09:05
relatie cu un barbat mai mic 52 De la: wild_one 21 Septembrie 2009 04:48
un sfat 50 De la: kudika428869 28 Septembrie 2011 14:41