Setari Cookie-uri

Mutatul impreuna

eu cred ca atunci cand simti k este persoana cu care vrei sa iti imparti viitorul nu te mai gandesti la altceva decat mutatul impreuna dak nu esti sigura mai bine refuza...
kudika006903
Postat pe 27 Aprilie 2009 21:21
Eu m am mutat impreuna cu iubitul meu acum un an de zile, defapt facem un an acum in iulie.
Niciodata nu am fost de acord sa te casatoresti cu cineva fara sa stai o vreme impreuna. Sa i vezi obiceiurile, sa vezi daca te enerveaza ca isi lasa sosetele imprastiate, ca nu duce hainele murdare la masina, ca nu strange masa, ca nu spala vasele, o gramada de astfel de lucruri ce au loc intr o casa de oameni.
Pe astea nu ai cum sa le vezi dinafara ci doar stand impreuna! Daca va intelegeti trecand prin tot ce inseamna acceptarea tuturor defectelor atunci inseamna ca va potriviti.
Noi ne intelegem foarte bine, doar ca pe mine ma mai enerveaza putin faptul ca e cam imprastiat cu hainele. Ma dispera chestia asta ca eu nu le suport pe jos si nepuse la locul lor!
pisi08
Postat pe 28 Aprilie 2009 15:36
Eu stau cu el in casa cand are timp ,este fotbalist,mai mult plecat dar cand vine pare totul ok,inainte cand nu locuiam impreuna pot spune ca era mai urat :certuri;gelozii si vreau sa zic ca certuri de la nimic.Bine nu pot spune ca acum nu ne mai certam ,ne certam dar nu asa des si asa grav.Sfatul meu este:este bine sa va mutati impreuna aveti mai mult timp sa va cunoasteti,dispar tot feluri de lucruri care ajung la neintelegere.Parerea mea
bruneta21
Postat pe 28 Aprilie 2009 16:02
:)) nu este forte greu ....am zis doar ca ar fi mai bine sa stam impreuna decat sa stam cu "cortul" o zi la mine una la tine sa nu ne vedem cand venim tarziu de la munca ...asa ca ne am mutat de un an stam impreuna si ...e super ok are dreptate bruneta 21 dispar multe certuri si e mult mai tare senzatia sa vi acasa obosita de la munca sa sti ca el e acolo si te rasfata un pik si are grija de tine sau pur si simplu e lg tine sa asculte ce ai facut in ziua respectiva...:X
oana_stelutza
Postat pe 1 Mai 2009 10:37
pai asa e trebuie sa stam impeuna sau asa.mereu ma gand qm ar fi sa vin de la fac sau de la serv si sa stiu k e acasa sau ca tre` sa vina si el de a munca si sa`l astept cu mancare...dar qm sa`l conving?i`am mai zis da ....na...nu zice niik,sau lasa k vom vedea,mai e,,///ce mai...raspunsu` e nu pt k asa da de inteles...si eu?cum as putea sa ii spun sa il conving??
glumeatza
Postat pe 2 Mai 2009 20:36
buna!am nevoie de ajutor!!!doar ce am terminat primul an de facultate si peste 2 luni treb sa ma intorc in Buc.....sunt cu iubitul meu de 3 ani si in ultimul timp am tot discutat de mutatul impreuna,imi doresc fff mult asta,iar de el nu mai spun,daca ne-am muta am mai sta cu 2 prieteni comuni,frate si sora prieteni din copilarie cu care ne intelegem de minune,cu toate astea e o problema:parintii mei,nu e vb ca nu il plac,din contra,doar ca ei cred ca intai treb sa termin fac,sa ma angajez si abia apoi sa ma mut cu el,nu inteleg ca daca m-as muta cu el nu mi-ar afecta deloc studiile....in fine,imi e ff greu sa vb cu ei,deoarece mi-e teama de un rasp negativ,iar alta problema este ca iubitul meu mi-a sp ca a vnt momentul sa ma decid pt ca el isi doreste sa mai faca un pas mai departe in rel noastra si nu prea mai e de acord sa ne vdm cand apucam.ce sa fac???cum sa le spun alor mei,cum sa ii conving?????help,pls,pls!!!!
kudika413356
Postat pe 17 Iulie 2011 00:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce parere aveti despre site-ul Hi5? 13 De la: ilustrul 5 Februarie 2009 21:40
Dragostea nu este niciodata mai puternica decat atunci cand te faci sa suferi!! 91 De la: shirine 31 Iulie 2009 10:10
Tatal copilului meu are un copil cu o alta femeie. 33 De la: kudika_nicole22 26 Iulie 2014 16:53
6 pasi pentru o comunicare eficienta 1 De la: catalog_cursuri 24 Octombrie 2010 14:12
Voi cum va-ti cunoscut? 27 De la: kudika226898 28 Noiembrie 2010 14:22