Setari Cookie-uri

yo...pestisor....el..leu...=....dezastru?..

eu pesti si el leu.suntem de 5 ani si jumatate impreuna,casatoriti de 2 si jumatate,relatia noastra merge super.COMUNICAREA este secretul

Postat pe 19 Februarie 2009 00:41
eu leu si el pesti. iubire mare...dar nu a fost sa fie.
mentoss07
Postat pe 23 Februarie 2009 16:35
buna, pot sa va zic despre relatia ea-leu, el-pesti. Este frumos, dar dinamic, chiar exploziv uneori. Asta pt ca eu sut mai perfectionista, astept de la el mai mult decat e obisnuit sa dea, incerc sa-l pun in miscare. El in schimb e mult mai vesel si imi aduce si mie buna-dispozitie, cand sunt prea serioasa si adancita in ganduri.Relatia se dezvolta in timp oricum si succesul ei depinde si de educatia si dorintele fiecaruia. Din ceea ce ma cunosc stiu ca atunci cand un leu iubeste este exclusiv si interesat numai de o persoana, sufera mult cand este ranit, dar nu va uita persoana care l-a facut sa sufere. daca nu se va razbuna, multa vreme se va chinui si isi va impune sa nu mai treaca prin asa momente. Atunci va deveni mai orgolios si mai selectiv, chiar daca risca sa piarda prieteni din jur, trebuie sa apreciati ca in orice situatie va fi 100% realist si-ti va da o parere sincera, la sange! Nu multi sunt in stare sa-si dea parerea atat de verde in fata! Desi e greu cu atatea diferente de caracter, leii simt nevoia sa fie sprijiniti in deciziile pe care le iau , sa fie secondati. Vor aprecia mult statornicia si prietenia , cel putin eu am cativa prieteni dar pentru o viata.
Va doresc succes in dragoste si incercati sa alegeti cu inima. Mentionez ca cea mai buna prietena a mea ,din copilarie, este tot pesti si ne intelegem extraordinar dar asta am obtinut-o in timp, insa prietenia a sta la baza in ciuda divergentelor.
azalis
Postat pe 4 Martie 2009 09:53
Pesti - Leu
Tu va trebui sa-ti înveti Leul sa fie mai subtil, sa distinga mai multe nuante emotionale (nu este foarte subtil de felul lui, mai ales la nivel sentimental). Nu uita ca are nevoie de atentie, de adoratie – în asemenea masura încât ar putea sa profite prea mult de natura ta altruista. Va trebui sa te sacrifici mult într-o relatie cu un Leu: daca multumirea lui îti va fi o rasplata îndeajuns de mare, legatura voastra poate avea sanse de reusita.

Ca Peste, esti o natura flexibila, dar Leul este un semn cardinal, adesea foarte încapatânat. خntr-o asemenea relatie, un Peste va oferi întotdeauna mai mult decât va primi. Totusi, cum am spus, Leul este foarte generos, iar eforturile tale nu vor ramâne nerasplatite: îti va face o gramada de cadouri, te va scoate în oras, la cele mai selecte restaurante sau baruri, fiindca totul trebuie sa fie perfect pentru un asemenea învingator cum este regele Leu.

Leul adora sa cheltuiasca, iar Pestelui nu prea îi pasa de bani, asa ca atentie: nici unul din voi nu prea simte nevoia sa faca economii
_dulcik_
Postat pe 7 Martie 2009 15:55
si daca te mananca... pe tine.. pestisor neajutorat ce esti
Diavolyta_
Postat pe 24 Aprilie 2009 23:17
nu'mi zi ca te'o mancat deja de n'ai mai postat pe forum??
Diavolyta_
Postat pe 1 Mai 2009 02:14
va multumesc pt sfaturi..asa indirect, tocmai pt ca aseara m-am despartit de prietenul meu leu..eu peste.. Tot ce-am citit mai sus e adevarat. nu recomand nimanui. In aceasta relatie de 2 ani de zile, am suferit enorm, am plans..mi-am pierdut increderea in mine in repetate randuri pt ca leul cauta pe cineva foarte bun si fara defecte langa el. Sunt foarte orgoliosi, mandrii, se victimizeaza ca sa ajunga unde vor ei..sau la cine vor. Si la gelozie.. e cumplit.. Daca te acuza pe tine de ceva si tu nu esti vinovata si nici macar nu te-ai gandit ca poate interpreta asa un gest al tau...sa stii ca asta e mizeria din sufletul lor.. Am suferit foarte mult..nu-i doresc nimanui..Vorba lui Chilian" cat de mult te-am iubit..Te-am iubit demult..." Gelozia este o boala care nu se trateaza si vine din complexe de inferioritate..exista carti pe tema asta.. Eu nu sunt geloasa, daca ma inseala problema este si la mine clar.. dar nu caut mereu nod in papura.. Pt lei - ei sunt pe primul plan.. pestii - ajuta si sunt sensibili Vorbesc la general..acum, oameni si oameni. Va pup
di_art
Postat pe 1 Mai 2009 10:32
De la: emyia, la data 2008-08-31 08:33:08Stii la ce m-am gandit eu mereu cat am fost in relatia cu leul? Poate nu e general,dar am observat ca la mai multi barbati leu, prietenii sunt intotdeauna pe primul plan...Frate, zici ca nu pot respira daca nu vorbesc 2-3 zile cu un prieten! Iar nevasta (iubita) o lasa deoparte cand iese cu prietenii. Nu stiu cum e relatia ta si nu vreau sa te incurajez in nici un fel, insa stiu cum sunt pestii....stau intr-o relatie pt ca s-au obisnuit,pt ca le este greu sa inceapa o alta relatie, pt ca pur si simplu se aplatizeaza in acea relatie si sa nu mai vorbim ca suntem foarte comozi... Asa ca tu ar trebui sa te gandesti serios,sa vorbesti cu el,sa incerci sa-l faci sa te inteleaga,pt ca nu cred ca are rost sa iti petreci timpul intr-o relatie care nu te satisface. Oamenii se pot schimba, totul depinde de situatii si imprejurari.
Buna....bine acum depinde si de barbatul leu pe care l-ai avut....Uite de ex al meu este tot leu....eu sunt tot leu....si totul merge bne in ciuda pronosticurilor zodiacale :)) Deci depinde foarte mult caracterul nu zodia...parerea mea.Pupici si o zii buna!
VALITZA81
Postat pe 1 Mai 2009 12:39
De la: Anao1983, la data 2008-09-04 22:22:56Eu sunt Rac. Tocmai ce era sa incep o relatie cu un june Leu. :)))) cred ca ar fi fost o mare greseala. Sunt f orgoliosi si vulnerabili. Nici nu ne obisnuisem bine unul cu celalalt ca ne am si certat :).
Parerea mea...dc numai femeia tre' sa faca sacrificii? EU nu fac nici pt un leu si nici pt nimeni altcineva. Dk ai probleme, spune i le asa cum si el ti le spune pe ale lui. Nu tre' sa menajezi; sunteti un cuplu. Tre' sa comunicati!

Pace voua!
Buna....hai sa iti spun ceva...Este adevarat ca sunt orgoliosi pana in panzele albe...ti-o spune o leoaica care este cu un leu de 3 ani.Vulnerabili...acum depinde de caracter si de persoana...toti suntem vulnerabili in anumite momente ale vietii.Iar acum ca veni vorba de sacrificiile intr-o relatie...Intr-adevar femeia intotdeauna trebuie sa lase de la ea intr-o relatie...mai ales cand iubeste cu adevarat si vrea sa iasa ceva bine din relatia respectiva.Eu una am lasat foarter multe de la mine...si cu timpul am reusit sa il schimb de nici mie nu-mi vine sa cred :))Si intr-adevar..cum ai zis si tu...comunicarea este totul! pupici si o zii buna!
VALITZA81
Postat pe 1 Mai 2009 12:46
buna....
eu sunt LEU iubitul meu este TAUR 2 zodii foarte orgolioase si foarte incapatanate
iti spun un lucru.....eu am citit compatibilitatile de orice gen despre zodia mea si a iubitului meu
peste tot scrie k nu ne potrivim absolut deloc
el dintre toate iubitele lui mi`a zis k eu sunt femeia perfecta pt el si prietena si iubita pe care el si`o dorea
si sa`ti spun acel lucru:
vorbeste cu el si spune`i ce ai pe suflet atunci cand simti tu ......poate nu o sa ai un raspuns din partea lui atunci cand il vei dori tu ....dar asta nu pt k nu te asculta ci pt k nu stie ce sa`ti raspunda dar sa stii ca te asculta.....si iti va da acel raspuns
eu (leoaica) iti spun k in viata mea nu am lasat atat de la mine cat am lasat pt el si stii de ce?PT K IL IUBESC ENORM DE MULT.....dar multa vreme am fost impotriva la al mai crede si in al mai asculta atunci cand vroia el.....imi facea tot felul de lucruri.....statea si se juca si eu ma enervam.....el intarzia si eu eram gata tot timpu inaintea lui desi sunt fata...imi zicea k ne vedem si iesea cu baietii.....si stii ce faceam eu ma enervam si stateam in casa de draci incepeam si plangeam si nu mai aveam chef de absolut nimic...si in momentele alea ziceam k gata de maine ma despart de el.....dar stii cine a fost langa mine? MAMA mea care are o relatie extraordinar de buna cu tatal meu si ea ma sfatuia si imi zicea daca il iubesti cu adevarat fa asa cum zice el.....stii ce ii ziceam da ce eu sunt sclava lui?dar sunt femeie vreau si eu sa fiu alintata si rasfatata .....si intr`un sfarsit am ajuns la spusele mamei mele .....si vreau sa`ti zic k am o relatie foarte linistita si frumoasa in momentul de fata
Am avut prieteni din mai toate zodiile si nu pun pret pe zodie sincer sa`ti zic sunt niste porcarii.....conteaza cel mai mult cum este persoana de langa tine....prietenul meu este genul de persoana care atunci cand are o problema nu cere ajutor si se inchide in el si nu ma vroia alaturi in momentele lui grele trebuia sa`l las in pace....si de aceea cand ne certam si eu vroiam sa discutam imi zicea exact ce vroiam eu sa aud.....si ma dureau cuvintele acelea,in momentele alea il condamnam si ma suparam pe el ......in viata mea eu nu m`am dus dupa un baiat sa`i zic sa ne impacam pt k ne iubim....nu eu eram cea care le dadea "papucii" si cum ziceau ceva care ma deranja la revedere a2-a zi nu ma mai vedeau....dar cu el a fost altfel.....si stie sa ma faca sa`l iubesc si sa ma iubeasca.......pt mine inainte conta foarte mult comunicarea si conteaza dar cu el nu este asa este putin mai greu dar sa vorbesc cu el atunci ccand vrea el si il ascult k nu am nimic de pierdut si dupa ce stam de vorba urmeaza......cel mai frumos lucru.....dar de foarte mult timp nu ne mai certam
ana_maria22
Postat pe 2 Mai 2009 00:47
imi zicea ce vroiam eu sa aud cand vroiam eu sa stau de vorba cu el pt k vroia sa scape de mine pt k il cicaleam
dar sfatul meu este sa faci ce`ti dicteaza inima eu asa am facut si imi este bine
mult succes si sper sa rezolvi problema
ana_maria22
Postat pe 2 Mai 2009 00:51
si daca tu il iubesti nu astepta sa te iubeasca si el la fel de mult cum il iubesti tu sau nu`i reprosa....da eu te iubesc tu de ce nu ma iubesti?
am citit undeva k daca vrei sa oferi ceva nu trebuie sa astepti sa primesti inapoi ....pt k daca astepti sa primesti inapoi acel ceva inseamna k nu`l oferi din toata inima.pupici
ana_maria22
Postat pe 2 Mai 2009 00:53
peste- egoist incapatanat
leu-incapatanat, pasional, lenes
_dulcik_
Postat pe 3 Mai 2009 01:20
zi sarut mana ca asta nu-i nimic...sa vezi cum e leu cu leu, se lasa cu sange nu cu cearta, ne stim de vreo 8 ani si suntem impreuna de 2, in fiecare zi cred ca e sfarsitul.
rocsy_105
Postat pe 4 Mai 2009 12:55
aaaa..leii..sunt mega nesuferiti.. au ceva cu pestii si eu sunt tot pesti si nu reusesc sa ma inteleg cu leii de nicio culoare..suntem prea sensibili..iar ei..nu cunosc cuvantu asta.. oricum.. nu cred ca tre sa te gandesti asa mult la zodii.. daca merge merge.. daca nu..
iti recomand un scorpion pe post de iubit.
Bianca____
Postat pe 4 Mai 2009 18:49
AR TREBUI SA MERGETI IN LOCURY DIFERITE PAREREA MEA CEL PUTIN 4 ORE...........SUCCES
chipeyes2002
Postat pe 5 Mai 2009 18:59
E interesant sa vezi ca nu esti singura in situatia asta.Eu am avut o relatie de un an si ceva cu un leu(eu fiind tot pesti).La inceput toate roz,insa cu cat a inaintat relatia si a inceput sa apara iubirea intre noi,atunci au aparut si problemele.Cred ca fostul meu era cel mai leu dintre toti.Timp de un an de zile nu am avut voie nici macar sa ies la un suc cu prietenele,timp in care el iesea ori de cate ori i se ivea ocazia cu baietii.Motiv de scandal era si faptul ca mergeam pe strada si se uita unul la mine sau mai rau,ma saluta:O I-am facut pe plac ca sa fie bine pt ca am ajuns sa-l iubesc foarte mult insa mi-am dat seama ca viata alaturi de el ar fi ingradita de orice libertate.Ma facea sa ma simt vinovata pt tot,chiar si pt greselile sale.Nu oferea nimic dar vroia foarte mult sa primeasca,si ma refer la afectiune si alte lucruri importante intr-o relatie.Ne certam aproape zilnic.Ne-am despartit cand a inceput sa ma jigneasca pt simplul fapt ca mergeam la servici si el isi imagina ca fac diverse chestii neortodoxe acolo.Un lucru e cert;nu vei putea sa-l schimbi niciodata,asa cum e acum,asa va fi intotdeauna,asta e firea lor sa domine si sa se simta ei "regi".Eu i-am spus ca ne vom impaca daca isi revine si daca face poate si un control psihologic insa nu prea exista sanse pt asta.Poate leul tau e ceva mai bland...Multa bafta.
Michelle88
Postat pe 13 August 2009 11:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
EA PESTI EU SCORPION...CE SANSE AVEM? 2 De la: AlexMag 12 August 2009 20:50
CASTIGA BANI FARA NICI UN EFORT!!! 3 De la: amagire 2 Aprilie 2012 20:59
ce sa fac sa scap de ungiile moi?? :( 13 De la: kudika066321 5 Septembrie 2009 23:13
bunaa... 14 De la: _dulcik_ 5 Martie 2009 17:54
Ea berbec,el pesti:)) 16 De la: ionelaela 6 August 2010 02:10