Setari Cookie-uri

CE PARERE AVETI DESPRE HOMOSEXUALITATE?

De la: geo32, la data 2008-08-29 13:11:51ai uitat
..
.
.
.
mda geo
---------------------mda geo e bn?..................

Postat pe 29 August 2008 13:13
Am sa va spun si eu parerea mea, si nu o s-o fac de dragul de a scrie, ci pentru ca am facut un studiu pe aceasta tema, si nu ma refer la studiu pe terte persoane, ci studiu aprofundat, ca sa zic asa. Majoritatea barbatilor care ajung sa fie homosexuali, nu o fac pentru ca asa e la moda, sau pentru ca se nasc cu gena asta, sau pentru ca, sau pentru ca. S-a ajuns la concluzia ca baietii, de mici copii, care duc lipsa in familie a imaginii parentale, tind sa caute la pubertate, respectiv adolescenta, maturitate, aceasta imagine in persoanele de acelasi sex. Tocmai pentru ca imaginea materna le este prezentata toata viata, si stiu cam cum sta treaba cu o femeie, cum arata, cum actioneaza, etc, ei simt nevoia sa cunoasca indeaproape barbatul. Tocmai pentru ca barbatul le lipseste din viata, si ma refer la tata in copilarie, baietii devin curiosi si oarecum atrasi de ceea ce pana atunci le parea intangibil. Exact acelasi lucru se aplica si la femeile lesbiene. Homosexualitatea nu apare la pachet odata cu iesirea ta din burta, ci pe parcurs. Stii cum e cu o femeie, iar deja o ai pe mama acasa care ti-a oferit imaginea femeii, insa unde e tatal ? Cum e el ? Esti curios sa afli! Cam asa stau treburile....
She_Ralu
Postat pe 29 August 2008 13:25
adica sa cauti intrun partener de acelasi sex, ceea ce n-ai avut in copilarie!!!? hm!!
daca e sa generalizam situatia, cam jumatate de romanie ar fi trebuit sa fie homosexuala.

Postat pe 29 August 2008 13:43
Geo, Geo, noi discutiile astea le-am mai avut odata,,,:)) tare esti tu rautacios uneori :)) nu stiu de ce....pentru ca tu esti un tip tare misto in esenta :)) Doamne,,,uneori stau si ma intreb daca nu cumva vrei sa arati ca tu ai mai multi tepi ca mine chiar daca nu esti arici :))
Stii ce imi plece mie la tine,,,?...Ca il bagi pe Dumnezeu in fata dar Dumnezeu zice ca se ne iubim aproapele, si tu te legi de celia pentru simplul fapt ca are prieteni gay. Oare nu pacatuim atunci cand judecam pe cei de langa noi??
Daca copilul tau (care este un scumpel ) are probleme de sanatate ce faci il duci la doctor sau il tratezi acasa?? Daca il duci la doctor inseamna ca ai incredere in ceea ce descopera si realizeaza medicina. Medicamentele au fort descoperite in laboratoare si s-au facut multe studii genetice si clinice pentru a vedea daca pot trata o boala sau alta. Si atunci de ce te indoiesti ca in cazul orientarii sexuale aceeasi cercetatori au descoperit ca este vorba de genetica si nu de o alegere proprie?!? Tu te-ai nascut hetero,,,,iti umblau probabil de mic ochisorii ca la girofar dupa gagici,,,,e pai si mie la fel :)) diferenta e ca eu sunt gay. Ca doar nu te-ai asezat tu cu fundul pe o banca pe la 14 ani,,,ai scos o moneda din buzunar si ai zis: "CE FAC FRATE?? DACA CADE MARCA SUNT GAY ,,,SI DACA CADE BANUL SUN HETERO" :))
Nu mai fi rautacios geo ca stii k am dreptate :*
Te pupic (motiv sa te bucuri ca sunt gay : nu poate fi sotia ta geloasa ca te pup :)) hy hy hy ) sa ai o zi buna si lasa rautatile :*
aricica_pogonica
Postat pe 29 August 2008 13:43
ma bucur aricica ,ca spui lucrurilor pe nume...........asta ar trebui sa gandeasca toata lumea......dar traim intr-o tara de kkt.......si ne ocupa tot timpul cum spunea m.b.............stai el zicea ca traim in romania .upssssssss

Postat pe 29 August 2008 13:52
ai dreptate aricica. :P azi sunt in ziua cand imi lipseste sexu' la inventar si ma razbun pe celia :P :))))
ok. conform la ceea ce se afirma, seamana mult cu o boala . o mutatie genetica , nu? o mutatie genetica apare in urma unor derglari. ca orice dereglare, isi poate gasii medicamentul pentru revenire.
ti-ar place sa fi supusa unui tratament de anihilare a genei ce da homosexualitatea?

Postat pe 29 August 2008 13:53
eu nu am nimic cu nimeni, fiecare are dreptul sa traiasca asa cum vrea, dar m-ar deranja sa vad pe strada homosexuali sarutandu-se, ar fi un exemplu prost pentru copii, fiindca totusi a nu fi impotriva si a accepta asta ca pe o normalitate nu e acelasi lucru.....

Postat pe 29 August 2008 13:54
aa, stai linistita aricica , ca nu o blamam pe celia de faptu' ca are prieteni homosexuali. era un joc de cuvinte fatza de cunostintele ei!

da, dumnezeu zice sa-ti iubesti aproapele , da' nu zice sa te f....cu el!

Postat pe 29 August 2008 13:59
Rilluri, daca e cum spui tu, ce te faci cu femeile lesbiene?? Alea care au crescut cu mama langa ele??Ele ce mai vor sa descopere la femei ??? De ce nu se duc dupa barbati?? Ca poate modele masculine nu au avut in casa,.,,,sau acu o dam pe intoarsa si ai sa imi zici,,,pai daca au crescut fara tata ,,,simt nevoia sa protejeze sexul feminin,,,,
Mie asta imi pare ca oricum ai dao exista mereu o varianta sa o intorci asa cum iti place tie :)) (nu vb de tine personal ci la modul general)
Haideti sa fim putin clari,,,orientarea sexuala e una (aia e mostenita in codul nostru genetic),,,si ce decidem noi sa facem cu ea e altceva. Daca este hetero si din orice motiv decizi ca nu mai vrei cu barbati si te dai pe femei (aici motivele sunt variate) atunci genetica nu are treaba, pentru ca genetic tu esti hetero,,,alegi sa fii bi (acelasi lucru e valabil si pt cei ce sunt gay si decid sa isi nege aceasta orientare) In acest caz, acesti indivizi nu isi decid orientarea sexuala, ci doar decid cum si cu cine se va desfasura urmatoarea partida de sex. Din pacate sunt multi care fac asta si de aceea apare si toata confuzia.
Eu sunt gay! Imi plac fetele si mi-au placut de cand ma stiu. La 3 ani stiam asta (nu am sa mai reiau , povestea exista pe topicul pro/ contra casatoriilor gay) la mine este genetic, nu a fost alegerea mea, nu am stat pe ganduri si am zis :GATA MA DAU PE FETE!!! Asa e scris in codul meu genetic, si am acceptat asta. Nici prin cap nu imi trece sa neg cine sunt cu adevarat.
Nu sunt nici mai presus dar nici mai prejos de nici un hetero. Suntem egali si ar trebui sa fim egali si in rivinta drepturilor, pentru ca asa cum zicea si Clara, partennerii nostrii nu au nici un drept in cazul in care ceva se intampla cu noi. Aici e problema,,, Dar cei ce s-au nascut cu aceste drepturi nu le considera a fi atat de importante. E ca atunci cand nu realizezi cat de important e sa ai picioare, pana nu ti le pierzi. Te-ai nascut cu ele si ti se pare normal sa fie acolo. Dar cand dispari intelegi cat noroc aveai sa le ai.
aricica_pogonica
Postat pe 29 August 2008 14:08
De la: geo32, la data 2008-08-29 13:59:23aa, stai linistita aricica , ca nu o blamam pe celia de faptu' ca are prieteni homosexuali. era un joc de cuvinte fatza de cunostintele ei!

da, dumnezeu zice sa-ti iubesti aproapele , da' nu zice sa te f....cu el!
-----------te rog draga sa imi dai ex unde sunt infara topicului sau daca ceea ce am zis nu reprezinta o parte din reatitatea subiectului............prea ma musti de unde nu trebuie.........

Postat pe 29 August 2008 14:13
Ce vroiam eu sa spun este ca rezultatele astea sunt conform unor studii, si ca marea majoritate a cercetatorilor accepta homosexualitatea ca o urmare a lipsei modelului parental, femeie/barbat, si nu ca o chestiune genetica. Si nu era parerea mea proprie, ci pur ceea ce am citit pe aceasta tema. Probabil ca pana la urma exista si un mic procent pe lumea asta, al oamenilor care se nasc cu aceasta gena, procent in care si tu te regasesti. Vroiam doar sa punctez ca lipsa asta despre ca vorbesc, este motivul principal pentru care oamenii sunt gay.
She_Ralu
Postat pe 29 August 2008 14:15
pentru celia:
daca-l ai moale si pufos!!

Postat pe 29 August 2008 14:15
e moale ,pufos,sexos,bun de luat in g.......asta ca sa nu te gandsti la altcv..........te asteapta sa il savurezi..............

Postat pe 29 August 2008 14:24
mmmmmmmmmmmm!!! ooooooooooh!!!
mi-e limba ocupata si nu pot scrie...ma iertati!!! mmmmmm!

Postat pe 29 August 2008 14:27
De la: celia, la data 2008-08-29 14:24:28e moale ,pufos,sexos,bun de luat in g.......asta ca sa nu te gandsti la altcv..........te asteapta sa il savurezi..............



Postat pe: 29 August 2008, ora 14:27
Citeaza Raspunde

mmmmmmmmmmmm!!! ooooooooooh!!!
mi-e limba ocupata si nu pot scrie...ma iertati!!! mmmmmm!
Raporteaza abuz de limbaj
coboraii din deal in vaaaaaaleeee!

MAI COPII,,,,SUNTETI OAMENI SANATOSI (ASA ZICETI VOI CEL PUTIN:))
TERMINATI CU PROSTIILE SI NU VA MAI CERTATI CA VA IA ARICICA DE URECHI PE AMANDOI,,,SI ODATA IMI PUN TEPII PE FUNDULETELE VOASTRE PE CARE LE OFERITI CU ATATA PLACERE SPRE A FI PUPATE SI SAVURATE :))
CE FACETI MAI VA INTOARCETI UNUL IMPOTRIVA ALTUIA?? MAI CE TI-E SI CU HETEROSEXUALII ASTIA :))
aricica_pogonica
Postat pe 29 August 2008 14:46
Deja mi-am pus mana la ochi ca sa nu mai vad anumite chestii dp topic

Eu personal nu am nimic cu persoanele gay,fiecare face ce vrea cu gaura lui,desi e impotriva naturii,pt. ca Dumnezeu (sau cin' ne-a creat),ne-a dat ...melc si scoica ,ca sa o zic asa,si nu melc-melc sau scoica-scoica.Buuuun,cred ca m-am facut inteleasa

Dar din moment ce sunt si razvratiti impotriva naturii si vor sa se reprofileze,de ce trebuie neaparat implicati si copiii?De ce trebuie sa uporte consecintele unor...tatzi,sau mame inconstienti?

Poate in alta tara ei sunt perceputi ca fiind perfect normali,dar anumite tari,cum ar fi Romania,cum sunt ei vazuti de societate?Cum pot face ei fata presiunilor acesteia?

Deci oameni buni (ma refer la gay),lasati naibii copiii in pace,ei nu au nici o vina in preferintele voastre sexuale.Peace

Postat pe 29 August 2008 14:51
o simt....................uau ce bn e...........te pricepi nu gluma

Postat pe 29 August 2008 14:52
offf aricica...........glumim...........

Postat pe 29 August 2008 14:54
Eu stiu ca glumiti,,,dar mi-e sa nu o dati in plans :)) sau nervi pana la urma :))
Sunteti 2 scumpei si nu trebuie sa va injectati reciproc :))
btw imi explica si mie cineva ce treaba aveau copii in povestea asta,,,imi pare rau dar azi nu prea ma ajuta capsorul(inca dorm :)) si nu am inteles treaba cu "lasati copii in pace" postata de still meG
mersic :*
aricica_pogonica
Postat pe 29 August 2008 15:28
poate confunda homosexualitatea cu pedofilia ..cred............sau sper sa ma insel...............ne explica ea(el)cand mai intra ............noi asa ne tachinam..........

Postat pe 29 August 2008 15:33
Nu,Celia,nu confund nimic cu nimic.Daca mi-ai fi vazut mai multe dintre posturi ai vedea ca nu-s atat de naiva

La copii,ma refer vis a vis de faptu' ca asa zisele familii de homosexuali vor sa aibe copii,dar nu se gandesc nici o clipa la impactul pe care l-ar avea acest lucru o data cu cresterea si incercarea lor de a se integra intr-o societate

Adica mi se pare suficient ca lupta pt. dreptul la casatorie.Nu vad de ce ar mai implica si copiii in treaba asta.Din momentul in care au binevoit a-si schimba preferintele sexuale,au fost constienti ca NICIODATA NU VOR FI PRIVITI CA FIIND O FAMILIE NORMALA,si macar de ar avea bunul simt sa nu implice pe altii care nu au nici o vina,care nu isi pot alege soarta:)

Acum sper ca v-am lamurit dragele mele

Postat pe 29 August 2008 16:52
De la: celia, la data 2008-08-29 15:33:10poate confunda homosexualitatea cu pedofilia ..cred............sau sper sa ma insel...............ne explica ea(el)cand mai intra ............noi asa ne tachinam..........


Aaa...si..Celia...daca tot venea vb de tachinat..Sunt o ea,dupa cum se vede si in avatar

Postat pe 29 August 2008 16:58
De la: celia, la data 2008-08-29 15:33:10poate confunda homosexualitatea cu pedofilia ..cred............sau sper sa ma insel...............ne explica ea(el)cand mai intra ............noi asa ne tachinam..........


Aaa...si..Celia...daca tot venea vb de tachinat..Sunt o ea,dupa cum se vede si in avatar

Postat pe 29 August 2008 16:58
k still.me......am inteles la ce te refereai...........pupici

Postat pe 29 August 2008 16:58
De la: celia, la data 2008-08-29 14:52:36o simt....................uau ce bn e...........te pricepi nu gluma


vezi sa nu te uzi prea tare!!

Postat pe 29 August 2008 16:58
ok esti o ea.................. .ma bucur.....

Postat pe 29 August 2008 16:59
mda geo..........a trecut faza cu limbutza....... asta daca nu vrei sa o iei de la capat...................

Postat pe 29 August 2008 17:00
Geo,mai usor cu indecentele astea,adu-ti aminte ca abia am depasit varsta majoratului si..

Postat pe 29 August 2008 17:13
am inceput sa ma tot intreb daca nu cumva exista si o gena a drogurilor, bauturii si tigarilor.
Vreau si eu niste drepturi:
- sa se ieftineasca tigarile; bautura iar drogurile sa fie legalizate
- sa nu mai vad reclame anti-viciu peste tot
- sa fumam, sa bem oriunde: in birou; tren; etc atunci cand avem pofta de asta.
Nu stiu cum, dar parca am fi ciumati noi astia, viciosii. Incepem sa fim marginalizati de toata lumea. Noi nu suntem oameni sau ce? Sper din tot sufletul ca maine sa se descopere o gena a viciului si sa fim primiti iar printre ceilalti cu defectele noastre, pt ca ne nastem cu ele, nu-i asa?
Poate o punem si de un miting...
amme22
Postat pe 29 August 2008 20:39
uite amme draga mea unde duce viciul fumatului ....uneori

http://hai6.net/2008/08/te-doare-mintea/

sper sa iti placa ...
dandanaua_reloaded
Postat pe 29 August 2008 20:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mici fragmente de neant 55 De la: criszoe 1 Aprilie 2012 11:43
sex cu doua femei sau cuplu! 31 De la: Exploratorul 2 Iulie 2010 11:43
animal sex 291 De la: kudika_1045107 27 Februarie 2023 21:48
Scriu ca sa imi limpezesc gindurile ....nu atit de mult de a cere o parere ....dar mereu este binevenita ... 3 De la: 22 Februarie 2015 12:34
Chiloti patati 90 De la: broscoiu 11 August 2012 12:33