Setari Cookie-uri

CE PARERE AVETI DESPRE HOMOSEXUALITATE?

nu cred draga ...poate tu faci doar sex..........

Postat pe 1 Septembrie 2008 13:26
recunosc . aici m-ai prins. din cand in cand mai fac si sex!
tu faci doar dragoste? cu cine?

Postat pe 1 Septembrie 2008 13:27
a face sex = aventura pt mine...a face dragoste =cv serios

Postat pe 1 Septembrie 2008 13:29
De la: geo32, la data 2008-09-01 13:27:48recunosc . aici m-ai prins. din cand in cand mai fac si sex!
tu faci doar dragoste? cu cine?
.............esti curios?.......da sa stii ca eu fac dragoste............cu cine?............cu pers care ma iubeste.........si pe care o iubesc............pupici

Postat pe 1 Septembrie 2008 13:31
foarte adanc!!! atat de adanc, ca a trebuit sa ma uit in dictionar si sa caut explicatia expresiei, a face sex!
cica reprezinta acuplarea intre doua fiinte umane! in ultimul timp , cica nu mai conteaza sexu'. sexu' fiintelor!
deci , sexul pentru tine inseamna o ...aventura?

Postat pe 1 Septembrie 2008 13:32
sex =aventura...............sexul se face nu zic si cu pasiune sau ca iubesti pers respectiva dar pt nu intotdeauna,de obicei barbatii care fac sex nu pu si sentimentele in joc .....prefer sintagma sa facem dragoste ...nu hai sa facem sex................parerea mea........

Postat pe 1 Septembrie 2008 13:38
oricum fiecare gandeste in felul lui................

Postat pe 1 Septembrie 2008 13:40
io zic sa te hotaresti totusi.
aventura inseamna altceva, sex inseamna altceva. tu pui egalitate intre cele doua ceea ce e cam departe de adevar.

Postat pe 1 Septembrie 2008 13:42
asta considr eu...............sex-aventura............ai vreo problema cu ceea ce gandesc?

Postat pe 1 Septembrie 2008 13:43
nu draga mea, esti libera sa gandesti ce vrei!!!!
numa' ca incercam sa ma lamuresti si pe mine, ca io-s cam incuiat!


Postat pe 1 Septembrie 2008 13:48
esti tu baiat destept doar ca faci ..cateodata pe incuiatul......

Postat pe 1 Septembrie 2008 13:50
daca ma pui in incurcatura cu replicile tale!! cateodata am impresia ca scrii dupa cum bate vantu'.

Postat pe 1 Septembrie 2008 13:53
din fericire azi nu bate vantul......deci..............

Postat pe 1 Septembrie 2008 14:00
celia aici are dreptate geo (si nu-mi vine sa cred ca sunt de acord cu el) dar nu poti sa numesti sex= aventura.

pana la urma sex faci si intr-o relatie serioasa.

dragostea e cu totul alt nivel de sex..
anderson
Postat pe 1 Septembrie 2008 14:24
da anderson sex faci si intr-o rel dar suna urat a face sex .....mai bn a face dragoste............si pt mine daca un tip spune hai sa facem sex deja ma gandesc ,ca vrea doar o partida de o noapte

Postat pe 1 Septembrie 2008 14:48
De la: celia, la data 2008-09-01 14:48:49da anderson sex faci si intr-o rel dar suna urat a face sex .....mai bn a face dragoste............si pt mine daca un tip spune hai sa facem sex deja ma gandesc ,ca vrea doar o partida de o noapte


celia daca prietenul tau cu care banuiesc ca ai o relatie serioasa iti spune am chef de sex sau am chef sa te f...u...t tu intelegi de la el ca vrea decat o partida de-o noapte?
anderson
Postat pe 1 Septembrie 2008 14:59
u ma stramb la el si atunci spune hai iubita sa ne iubim

Postat pe 1 Septembrie 2008 15:08
Homosexualitatea pentru mine este

Nu suport aceasta lege-proprie creeata de om.
Dangereux
Postat pe 2 Septembrie 2008 17:10
consider ca intr-o relatie poti face si sex si dragoste. de ex dupa ce am venit de la un chef unde s-a baut mult vin bun si eram f euforici : am facut sex, dara prea multe dulcegareli, indraznet, mult mai pervers. Cand faci dragoste atmosfera este ceva mai romantica ( asta se intampla la mine ).

Cat despre homosexualitate, nu sunt contra, dar imi este mila de acei oameni. Sai ai o experienta din curiozitate mai zicem, dar sa fii homosexual oficial este f greu , in special datorita romaniei, conceptiei oamenilor, jignirilor. Atata timp cat homosexualii nu ma deranjeaza sau nu fac ceva grav ( nsh c ar putea fi asta ) nu am de ce sa fiu impotriva, sa ii jignesc, sa ma alatur protestantilor, sa arunc cu pietre in ei.

Postat pe 2 Septembrie 2008 17:24
De la: celia, la data 2008-08-29 12:51:55multi au devenit gay ca asa-i trendy si fancy!!! ----------nu neaparat......si aia care o fac pt asta sunt bisexuali care vor sa incerce cv nou .....o fantezie ascunsa



Doamne..,mai bine te abtii te rog..!!!
daca sunt spusele tale,recunosc ca nu am citit totul..

am sa revin promit si sper sa nu fi gresit.

Postat pe 2 Septembrie 2008 17:49
De la: stef80, la data 2008-09-02 17:49:28
De la: celia, la data 2008-08-29 12:51:55multi au devenit gay ca asa-i trendy si fancy!!! ----------nu neaparat......si aia care o fac pt asta sunt bisexuali care vor sa incerce cv nou .....o fantezie ascunsa



Doamne..,mai bine te abtii te rog..!!!
daca sunt spusele tale,recunosc ca nu am citit totul..

am sa revin promit si sper sa nu fi gresit.
.............ce nu ai inteles sultannnnnnnneeeeeeeeeeeeee?.......................

Postat pe 2 Septembrie 2008 18:05
parerea mea este ca ei sunt nascuti asa si nu o fac doar din simpla curiozitate..!!
pentru ca un barbat care se naste barbat ,nu ar accepta sa devina fetita..
asa ca cei ce accepta ,o fac petru ca ei se nasc cu problema asta psihica si nu sunt de condamnat..!!
imi pare rau ca nu am citit topicul..

Postat pe 2 Septembrie 2008 18:18
Homosexualitatea-nu am nici o problema cu ea.Am o nelamurire,insa,si poate cinava gay,o sa-mi explice:paradele gay-daca vor sa fie respectati de restul lumii,de ce la aceste evenimente sunt atat de VULGARI?Sincer, mie aceste manifestari nu-mi sugereaza decat multa vulgaritate... Nu vreau sa filozofam,cum,de ce,cine este gay,doar "PARADA GAY"-simplu si la obiect.
klarra
Postat pe 3 Septembrie 2008 21:40
Daca sunt de acord cu homosexualitatea,normal ca sunt.Fiecare trebuie sa recunoasca ceea ce este.Si decat sa fiu casatorita cu un homosexual care nu isi recunoaste apartenenta sexuala pentru a nu fi marginalizat de societate,il prefer asa cum este,cu tot ceea ce implica acest lucru.
claudea69
Postat pe 3 Septembrie 2008 22:02
Buna clara.
Eu sunt lesbi si am sa incerc sa iti raspund la intrebare. Ai foarte mare dreptate cand spui ca ceea ce se intampla in momentul de fata la paradele gay din romania denota vulgaritate, ideea e ca aici nu tine de organizatori, acu vreo 2 ani membrii asociatiei ACCEPT chiar isi manifestau dezacordul fata de actiunilor anumitor transexuali si travestiti ce participasera la parada.
Asta tine de bunul simt si de mentalitatea fiecaruia, daca am fost educati sa respectam legile bunului simt, atunci asta vom face (fie ca suntem gay sau hetero) dar daca nu ne duce capul la mai mult,,,,facem singurul lucru la care ne pricepem, suntem vulgari.
Exista numeroase tari europene unde aceste evenimente GayFest sau GayPride au deja vechime, in unele tari se creaza atmosfera de carnnaval si e totul foarte misto,,,fara vulgaritate (doar oameni gay (traducerea din dictionar a cuvantului gay=vesel, frumos, colorat viu,) sunt tari unde oamenii ies pe strada,,,,au niste banare in mana cu diferite mesaje, au o muzica de fundal,,,,merg din punctul A in punctul B si apoi ies in cluburi si se distreaza,,,,,si apoi este Romania....de care eu nu discut pentru ca imi e jena. As fi prezenta la o parada gay intr-o tara in care lucrurile se desfasoara cu bun simt dar in Romania nici un gluma nu voi zice vreodata ca am sa merg la acest gen de evenimente.
Nu stiu daca te ajuta cu ceva raspunsul meu ,,,,

Din nou mentionez (ca in toate postarile legate de acest subiect) ca aceasta este doar parerea mea si nu reflecta parerile sau ideile comunitatii gay sau a unei organizatii de gen.
aricica_pogonica
Postat pe 3 Septembrie 2008 22:22
scuzati-mi interventia, dar tema mi se pare un pic ...absurda.homosexualitatea exista si...gata.poate fi numita o deviatie comportamentala, o boala cum o mai numesc unii ...in fine fiecare cu parerea lui...
in primul rand ca nu isi alege nimeni orientarea sexuala, dupa cum nimeni nu alege de cine se indragosteste.
tema este destul de sensibila, si nu cred ca se pot judeca oamenii in functie de sexualitatea lor.
traim in secolul XXI , azi nu ne mai arde nimeni pe rug ..( exceptie anumite tari din asia care ,,nu sunt de acord ,, sa zicem ).
sunt oameni si trebuie respectati ...si punct...
si apropos, Shakespeare a fost homosexual si a scris una dintre cele mai frumoase povesti de dragoste ,, Romeo si Julieta,,.
Iar lista poate continua...iar referitor la partea cu Dumnezeu, avand in vedere ca s-a demonstrat ca se nasc asa , nu inteleg de ce trebuie exclusi si judecati...sunt rodul naturii cum suntem si noi, sunt aceeasi creatie...
in fine , sper ca nu am deranjat pe nimeni, vroiam sa spun ca e ceva natural si trebuie respectat ca atare.omul e o fiinta minunata , superioara , capabila, infiferent de culoare, sex , cultura, religie, orientare sexuala.

crina_metal
Postat pe 4 Septembrie 2008 04:30
foarte tare postul..... mi-a placut
anderson
Postat pe 4 Septembrie 2008 10:58
De la: crina_metal, la data 2008-09-04 04:30:51 scuzati-mi interventia, dar tema mi se pare un pic ...absurda.homosexualitatea exista si...gata.poate fi numita o deviatie comportamentala, o boala cum o mai numesc unii ...in fine fiecare cu parerea lui...
in primul rand ca nu isi alege nimeni orientarea sexuala, dupa cum nimeni nu alege de cine se indragosteste.
tema este destul de sensibila, si nu cred ca se pot judeca oamenii in functie de sexualitatea lor.
traim in secolul XXI , azi nu ne mai arde nimeni pe rug ..( exceptie anumite tari din asia care ,,nu sunt de acord ,, sa zicem ).
sunt oameni si trebuie respectati ...si punct...
si apropos, Shakespeare a fost homosexual si a scris una dintre cele mai frumoase povesti de dragoste ,, Romeo si Julieta,,.
Iar lista poate continua...iar referitor la partea cu Dumnezeu, avand in vedere ca s-a demonstrat ca se nasc asa , nu inteleg de ce trebuie exclusi si judecati...sunt rodul naturii cum suntem si noi, sunt aceeasi creatie...
in fine , sper ca nu am deranjat pe nimeni, vroiam sa spun ca e ceva natural si trebuie respectat ca atare.omul e o fiinta minunata , superioara , capabila, infiferent de culoare, sex , cultura, religie, orientare sexuala.




bravo!

Postat pe 4 Septembrie 2008 12:16
desi suntem intr-o era in care se presupune ca omul este mai open-minded,tin sa cred ca asta nu se intampla...homosexualii inca sunt priviti suspicios,de parca si-ar fi ales ei soarta si dreptul la nastere asa...sunt si ei oameni asa cum oameni sunt si de alte nationalitati cu care nu ar fi cazul sa fim rasisti..
dydy88
Postat pe 4 Septembrie 2008 13:58
nu zau!!!
ce treaba are homosexualitatea cu rasismul?

Postat pe 4 Septembrie 2008 15:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
BARBAT CAUT FEMEIE. 1 De la: cristi0191 5 Februarie 2016 11:58
Ce pare aveti despre BTS 8 De la: Georgia99 3 Martie 2009 18:51
Sunt virgin la 26 ani 2 De la: kudika981930 17 Iulie 2016 13:17
Fara glume, va rog! 5 De la: Linc___Andrei_1 20 Februarie 2016 14:46
ipocrizie...ne ascundem adevaratele dorinte din cauza functiei... 19 De la: cocoyonela 24 Aprilie 2009 00:09