Setari Cookie-uri

Un barbat la epilat...

SUPER TAREEEE !!!!
Am ras cu lacrimi la 2 noaptea rad in hohote dar pe infundate sa nu-mi trezesc bebelusul
Felicitari ptr curaj !!! si ptr igena Bafta in continuare cu ceara , epilator , creme epilatoare
Iti recomand filmul " VIRGIN LA 40 ANI !! " foarte bun , asemanator cu ce ai patit tu cu epilatul chiar cauta-l daca nu-l sti merita vazut te vei amuza teribil
Multumim ptr dezvaluiri si interpretare incerc sa trimet comentul tau si prietenilor !!!
Multumim ptr zambete !!
O noapte placut ! ( acum cand iti scriu e noapte ) PAAAA !!!
kristinutza
Postat pe 9 Iulie 2010 02:12
Intra pe http://dono.ro/la-epilat-partea-a-doua-posibil-ultima/ Lectura placuta.
M_me_Ferayllon
Postat pe 9 Iulie 2010 22:27
esti sod , am ras este foarte amuzanta faza mai , pana ce te obisnuiesti doare epilatul cu ceara apoi este mai ok
little_sunshine
Postat pe 10 Iulie 2010 00:28
Cred ca demult nu am mai ras asa. Chiar m-ai binedispus de dimineata
kudika009237_0
Postat pe 10 Iulie 2010 08:42
am ras cu lacrimi!!!! foarte tare!! acum ca a aflat cum e .... ar fi bine sa o aprecieze mult mai mult pe prietena lui..
cami_brit
Postat pe 10 Iulie 2010 14:48
ESTI TAREEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
MACAR 5 DIN 10 BARBATI SA FACA ASTA SI AR FI MINUNAT!!!!!!!!!!!!!DOMNILOR....
A FOST FFFFFFFFFFFFFFFFF HAIOS............
MULTUMIM PT POST.................
pissy_love_23
Postat pe 13 Iulie 2010 18:18
super tareeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!sa ne mai povestesti!!!!!!!!!!
amrita
Postat pe 6 August 2010 01:35
prea tare.....interesant rrau cum ai povestit....!!!oricum felicitari!!! eu l-am epilat p sotul meu la subrat,nu i s-a parut atat de urrrat,si dupa un timp a zis sa incercam si inghinal......akum nu mai am epilator:(( uofff...la prima aplicare,a luat doar cateva fire si ,in secunda urmatoare epilatorul a zburat pe geam....!!!deci clar epilarea(cel putin pe abdomen sau inghinal cu ceara/epilator) nu e pt barbati.....
bloody_queen
Postat pe 1 Septembrie 2010 12:08
Ca sa simta si barbatii ce simtim noi mult mai des ca ei , doar ca sa fim diafane si delicate pentru ei.
Domnilor , simtiti cat efort facem ?

Postat pe 1 Septembrie 2010 21:10
De la: _fantoma_, la data 2008-08-29 14:36:59Doamnelor si domnisoarelor, sã nu vã mai aud cã ziceti “voi nu stiti prin ce trecem” cã eu acum stiu!
Scurt istoric: Mã rad sub brat de vreo 12-13 ani. Firesc, firul se facea tot mai trainic si mai frumos, incepuse sa o ia in jos, spre coate. Deci asa nu se mai putea. Fãrã mângâierea lamei, axilele mele ar fi aratat in curand ca ZZ Top (cautati pe google cei care nu-i stiti) in mizerie.
Asa ca am luat suprema decizie de a trece la epilat. Am coborat la salon curios de ce mi se poate intampla. M-a intampinat domnisoara care m-a tuns cu gauri cu ceva vreme in urma. “Va tundeti?” I-am zambit multumit de raspunsul ce urma sa i-l dau:”NU! Ma epilez sub brat” A zambit, ca la o gluma buna:”Glumiti?” “NU! Ce-i de glumit in asta?!” A mai zambit o data si a zis “Nimic”, plecand…. Intre timp a vanit epilatoarea, Buna ziua, pofiti in cabinet.
Am intrat in “cabinetul” care arata ca o sala de operatii. Si am fost invitat sa ma intind pe un pat la fel de medical. Incepusem sa fiu intimidat. Mi-am dat tricoul jos, mi-am supt un pic burta, am ridicat bratele. Doamna a proptit deasupra mea un bec extrem de puternic, fix ca alea de la chirurgie, si a inceput sa ma studieze:”Mda…nu-i rau, totusi va va durea un pic…mda, in fine, sa incepem”. Eu zambeam. Durere, zici?! “Durere” eram poreclit in copilarie, eu am inventat durerea, mananc durere pe paine! Doamna amesteca maglavaisul intr-o oala. M-a informat ca fiind prima oara, folosim ceara clasica. Ok, cum zici tu, mare scofala! Apoi cu o spatula mi-a intins sub brate ºmecheria. O crema calda si galbena, mai ca-mi era pofta sa gust un pic. “Va arde?” “Nici pomeneala, domnisoara” - am raspuns zambind la fel de smecher. A inceput sa apese ceara care se întãrea si, pe neasteptate, JBANG!!! Ochii au dat sa-mi iasa un pic din cap. Smulsese ceara intarita cu tot cu firisoarele mele.
Domnisoara m-a studiat din priviri si m-a intrebat:”V-a durut?” “Un pic, asta-i tot?!” am provocat-o eu viteaz. “Nu, nu-i tot.” - a venit replica pe care nu o doream si nu o asteptam. ”Mai dam un strat, ca au mai ramas firisoare.” Si din nou m-a uns cu ceara fierbinte. Adevarul e ca mã asteptam sa fie mai dureros. Cã atat de mult va plangeti, domnisoarelor si doamnelor, incat m-am asteptat la ceva similar cu luatul unui sut in coae. Zona tocmai epilata imi era insa deja sensibila si cea de-a doua “extragere” a fost mai dureroasa. Ochii mi-au iesit cam jumate din cap. Si cu toata vitejia mea, am recunoscut:”Nu-i teribil de placut…” Domnisoara mi-a zambit si a spus:”Inca o data si gata!”
Inca o data?!?!?! Pai de ce? “Tot v-au mai ramas niste firsoare. As putea sa le smulg cu penseta. Cum doriti?” Eram invins. “Cu ceara, domnisoara, cu ceara…” Mi-a aplicat cel de-al treilea strat. Nu mai imi era bine, nu mai zambeam, vroiam sa se termine dracu o data, imi era dor de lama mea si de usturimea after shave-ului aplicat dupa ras. Si JBANG!!!!! + a treia oara!!! Mi-am muscat buzele. Mi-a venit sa o iau pe domnisoara de freza si sa o dau cu capul de lampa, de dulapuri de pereti. ” ‘tu-ti gura ta de ceara si epilare, mai bine imi las carlionti ca evreii!” Chiar ma duruse. Domnisoara isi cerceta opera. Mã intreabã:”Aveti Baneocin acasa?” “Nu stiu ce-i ala, si de ce ar trebui sa am?” “Pentru ca v-a dat un pic sangele.” “Vaaaaaaaaaaiiiii, ‘tu-ti ceara ma-tii care te-a facut de ceara si de epilare… - injuram in gand ca birjarul. “Mi-a dat sangele?” “Da, un pic, se opreste repede.”
M-a dat cu niste creme calmatoare, cu o pudra, si mi-a zis ca-s gata. Da, eram gata, la propriu. Tineam mainile pe langa corp de parca avea sub brat doua becuri fierbinti. Si acum simt tot asa. In plus am inceput sa transpir. Si cica nu am voie sa fac dus vreo doua-trei ore. Si nici sa ma dau cu after-shave.
Deci da, stiu prin ce treceti. Si da, stiu ca se poate si mai rau. Nu vreau sa-mi inchipui ce s-ar fi intamplat daca ceara mi-ar fi fost aplicata si apoi smulsa din zone, sa zicem, mai sensibile. Aferim!



Nu vreau sa-ti stric din entuziasm....dar povestioara asta-i veche rau...circula pe internet de mai bine de un an....chiar si eu am primit-o pe mail....asa ca....
kudika311399_silvia
Postat pe 2 Septembrie 2010 17:08

interesant , ai facut si tu o margica si cotcodacesti atat , prietene eu ma epilez singur cu ceara de vreo 5 ani inclusiv in zona intima , chiar si pe perineu , e dureros e adevarat , dar cand vezi rezultatul final , merita din plin chinul si durerea lunara , asa ca poti intelege femeile prin ce trec dar o fac cu bucurie.
banalulanonim
Postat pe 3 Septembrie 2010 16:49
De la: banalulanonim, la data 2010-09-03 16:49:12
interesant , ai facut si tu o margica si cotcodacesti atat , prietene eu ma epilez singur cu ceara de vreo 5 ani inclusiv in zona intima , chiar si pe perineu , e dureros e adevarat , dar cand vezi rezultatul final , merita din plin chinul si durerea lunara , asa ca poti intelege femeile prin ce trec dar o fac cu bucurie.

RUY_BLAS
Postat pe 3 Septembrie 2010 17:06
Salut Fantoma, doresc sa tefelicit pentru curajul de care ai dat dovada. Pentru noi barbatii epilarea este un lucru foarte neobisnuit si de multe ori batjocorit de uni asa zisi "barbati adevarati" care nu-si dau seama cat de importanta este igiena corporala si cat de bine te poti simti dupa un astfel de tratament. Intradevar, prima data este foarte dureros, mai ales daca te-ai ras inainte o prioada. Eu la fel am fost convins de prietena mea sa fac acest lucru. La inceput mi-a fost frica, dar pana la urma curiozitatea a invins si m-am lasat epilat. Operatiuna a executat-o chiar ea, prietena mea. Eu m-am asteptat la durere asa ca nu am fost prea suprins. Dupa epilarea sub brat, mi-a propus sa incerc si epilarea inghinala. Iar eu curios din fire, normal ca am muscat momeala din prima. Fara sa stea prea mult pe ganduri, a trecut la treaba. La fel dupa o perioada de ras, firul de par a fost foarte gros si cu radacina adanca. La partile laterale am suportat cumva durerea dar la partea din fata exact deasupra "obiectului valoros" cand a smucit de banda, am crezut ca sar pe candelabru de durere. Instantaneu a dat sangele prin gaurile ramase de la fire de par. Si dupa cum stiti, prima smucire nu este ata de dureroasa cat cele de "curatire" care urmeaza. Sincer, mi-au dat lacrimi in ochi de durere. Pana la urma am rezistat eroic. Pana la urma tot de curios ce sunt m-am lasat epilat si data urmatoare bazandu-ma pe cele spuse de prietena mea, ca dupa epilat parul se subtiaza si durerea este mult mai mica. Si a avut dreptate. Nici nu pot sa compar cele doua sendinte intre ele. De atunci ma epilez lunar si chestia asta a devenit pentru mine o normalitate ca si umblatul la tuns. Daca aveti curaj si suporti un pic durerea eu recomand tuturor epilarea; atat sub brat cat si cea inghinala. Merita, eu sunt convins.
janko
Postat pe 1 Noiembrie 2011 20:56
hmm
barda_
Postat pe 7 Noiembrie 2011 19:56
De la: barda_, la data 2011-11-07 19:56:49hmm

Ce te-a pus pe ganduri?
Lucia_41
Postat pe 7 Noiembrie 2011 20:00
De la: janko, la data 2011-11-01 20:56:21Salut Fantoma, doresc sa tefelicit pentru curajul de care ai dat dovada. Pentru noi barbatii epilarea este un lucru foarte neobisnuit si de multe ori batjocorit de uni asa zisi "barbati adevarati" care nu-si dau seama cat de importanta este igiena corporala si cat de bine te poti simti dupa un astfel de tratament. Intradevar, prima data este foarte dureros, mai ales daca te-ai ras inainte o prioada. Eu la fel am fost convins de prietena mea sa fac acest lucru. La inceput mi-a fost frica, dar pana la urma curiozitatea a invins si m-am lasat epilat. Operatiuna a executat-o chiar ea, prietena mea. Eu m-am asteptat la durere asa ca nu am fost prea suprins. Dupa epilarea sub brat, mi-a propus sa incerc si epilarea inghinala. Iar eu curios din fire, normal ca am muscat momeala din prima. Fara sa stea prea mult pe ganduri, a trecut la treaba. La fel dupa o perioada de ras, firul de par a fost foarte gros si cu radacina adanca. La partile laterale am suportat cumva durerea dar la partea din fata exact deasupra "obiectului valoros" cand a smucit de banda, am crezut ca sar pe candelabru de durere. Instantaneu a dat sangele prin gaurile ramase de la fire de par. Si dupa cum stiti, prima smucire nu este ata de dureroasa cat cele de "curatire" care urmeaza. Sincer, mi-au dat lacrimi in ochi de durere. Pana la urma am rezistat eroic. Pana la urma tot de curios ce sunt m-am lasat epilat si data urmatoare bazandu-ma pe cele spuse de prietena mea, ca dupa epilat parul se subtiaza si durerea este mult mai mica. Si a avut dreptate. Nici nu pot sa compar cele doua sendinte intre ele. De atunci ma epilez lunar si chestia asta a devenit pentru mine o normalitate ca si umblatul la tuns. Daca aveti curaj si suporti un pic durerea eu recomand tuturor epilarea; atat sub brat cat si cea inghinala. Merita, eu sunt convins.


spune drept....e mai dureros decat Attila isten ostora
_oktober_
Postat pe 7 Noiembrie 2011 20:00
De la: janko, la data 2011-11-01 20:56:21Salut Fantoma, doresc sa tefelicit pentru curajul de care ai dat dovada. Pentru noi barbatii epilarea este un lucru foarte neobisnuit si de multe ori batjocorit de uni asa zisi "barbati adevarati" care nu-si dau seama cat de importanta este igiena corporala si cat de bine te poti simti dupa un astfel de tratament. Intradevar, prima data este foarte dureros, mai ales daca te-ai ras inainte o prioada. Eu la fel am fost convins de prietena mea sa fac acest lucru. La inceput mi-a fost frica, dar pana la urma curiozitatea a invins si m-am lasat epilat. Operatiuna a executat-o chiar ea, prietena mea. Eu m-am asteptat la durere asa ca nu am fost prea suprins. Dupa epilarea sub brat, mi-a propus sa incerc si epilarea inghinala. Iar eu curios din fire, normal ca am muscat momeala din prima. Fara sa stea prea mult pe ganduri, a trecut la treaba. La fel dupa o perioada de ras, firul de par a fost foarte gros si cu radacina adanca. La partile laterale am suportat cumva durerea dar la partea din fata exact deasupra "obiectului valoros" cand a smucit de banda, am crezut ca sar pe candelabru de durere. Instantaneu a dat sangele prin gaurile ramase de la fire de par. Si dupa cum stiti, prima smucire nu este ata de dureroasa cat cele de "curatire" care urmeaza. Sincer, mi-au dat lacrimi in ochi de durere. Pana la urma am rezistat eroic. Pana la urma tot de curios ce sunt m-am lasat epilat si data urmatoare bazandu-ma pe cele spuse de prietena mea, ca dupa epilat parul se subtiaza si durerea este mult mai mica. Si a avut dreptate. Nici nu pot sa compar cele doua sendinte intre ele. De atunci ma epilez lunar si chestia asta a devenit pentru mine o normalitate ca si umblatul la tuns. Daca aveti curaj si suporti un pic durerea eu recomand tuturor epilarea; atat sub brat cat si cea inghinala. Merita, eu sunt convins.


Bravo,domnilor! Intr-adevar,moda epilatului nu mai reprezinta de mult timp,doar trend feminin! Daca durerea aferenta nu va umple prea mult ochii cu lacrimi,atunci o sa intelegeti si o sa apreciati in mod corespunzator dorinta femeilor.de a se infatisa inaintea domniilor voastre,asa cum se cuvine!
RAINBOWLADY
Postat pe 7 Noiembrie 2011 20:06
credeti ca yeti ii cere sotiei sa se epileze?
guru_ion
Postat pe 7 Noiembrie 2011 20:09
De la: guru_ion, la data 2011-11-07 20:09:45credeti ca yeti ii cere sotiei sa se epileze?


Guru,esti pe val in seara aceasta?Tu ce crezi,ii cere?
RAINBOWLADY
Postat pe 7 Noiembrie 2011 20:14
De la: kudika421339, la data 2011-11-07 20:14:24
De la: guru_ion, la data 2011-11-07 20:09:45credeti ca yeti ii cere sotiei sa se epileze?


Guru,esti pe val in seara aceasta?Tu ce crezi,ii cere?



o discutie intre cei doi ar suna cam sa:
- mrrrr brrrrr..........oagaaaaaa
ea
- pisipisiiiiiiiiiiiiiiii...misippisi................

traducere:
-vezi ca mi-a intrat par de la tzatza in nas.............maraituri!
ea
- cand ti-a intrat de jos nu te-ai plans.........candida!
guru_ion
Postat pe 7 Noiembrie 2011 20:18
De la: guru_ion, la data 2011-11-07 20:18:08
De la: kudika421339, la data 2011-11-07 20:14:24
De la: guru_ion, la data 2011-11-07 20:09:45credeti ca yeti ii cere sotiei sa se epileze?


Guru,esti pe val in seara aceasta?Tu ce crezi,ii cere?



o discutie intre cei doi ar suna cam sa:
- mrrrr brrrrr..........oagaaaaaa
ea
- pisipisiiiiiiiiiiiiiiii...misippisi................

traducere:
-vezi ca mi-a intrat par de la tzatza in nas.............maraituri!
ea
- cand ti-a intrat de jos nu te-ai plans.........candida!


Esti incorigibil! Albicans!
RAINBOWLADY
Postat pe 7 Noiembrie 2011 20:21
De la: _fantoma_, la data 2008-08-29 14:36:59Doamnelor si domnisoarelor, sã nu vã mai aud cã ziceti “voi nu stiti prin ce trecem” cã eu acum stiu!
Scurt istoric: Mã rad sub brat de vreo 12-13 ani. Firesc, firul se facea tot mai trainic si mai frumos, incepuse sa o ia in jos, spre coate. Deci asa nu se mai putea. Fãrã mângâierea lamei, axilele mele ar fi aratat in curand ca ZZ Top (cautati pe google cei care nu-i stiti) in mizerie.
Asa ca am luat suprema decizie de a trece la epilat. Am coborat la salon curios de ce mi se poate intampla. M-a intampinat domnisoara care m-a tuns cu gauri cu ceva vreme in urma. “Va tundeti?” I-am zambit multumit de raspunsul ce urma sa i-l dau:”NU! Ma epilez sub brat” A zambit, ca la o gluma buna:”Glumiti?” “NU! Ce-i de glumit in asta?!” A mai zambit o data si a zis “Nimic”, plecand…. Intre timp a vanit epilatoarea, Buna ziua, pofiti in cabinet.
Am intrat in “cabinetul” care arata ca o sala de operatii. Si am fost invitat sa ma intind pe un pat la fel de medical. Incepusem sa fiu intimidat. Mi-am dat tricoul jos, mi-am supt un pic burta, am ridicat bratele. Doamna a proptit deasupra mea un bec extrem de puternic, fix ca alea de la chirurgie, si a inceput sa ma studieze:”Mda…nu-i rau, totusi va va durea un pic…mda, in fine, sa incepem”. Eu zambeam. Durere, zici?! “Durere” eram poreclit in copilarie, eu am inventat durerea, mananc durere pe paine! Doamna amesteca maglavaisul intr-o oala. M-a informat ca fiind prima oara, folosim ceara clasica. Ok, cum zici tu, mare scofala! Apoi cu o spatula mi-a intins sub brate ºmecheria. O crema calda si galbena, mai ca-mi era pofta sa gust un pic. “Va arde?” “Nici pomeneala, domnisoara” - am raspuns zambind la fel de smecher. A inceput sa apese ceara care se întãrea si, pe neasteptate, JBANG!!! Ochii au dat sa-mi iasa un pic din cap. Smulsese ceara intarita cu tot cu firisoarele mele.
Domnisoara m-a studiat din priviri si m-a intrebat:”V-a durut?” “Un pic, asta-i tot?!” am provocat-o eu viteaz. “Nu, nu-i tot.” - a venit replica pe care nu o doream si nu o asteptam. ”Mai dam un strat, ca au mai ramas firisoare.” Si din nou m-a uns cu ceara fierbinte. Adevarul e ca mã asteptam sa fie mai dureros. Cã atat de mult va plangeti, domnisoarelor si doamnelor, incat m-am asteptat la ceva similar cu luatul unui sut in coae. Zona tocmai epilata imi era insa deja sensibila si cea de-a doua “extragere” a fost mai dureroasa. Ochii mi-au iesit cam jumate din cap. Si cu toata vitejia mea, am recunoscut:”Nu-i teribil de placut…” Domnisoara mi-a zambit si a spus:”Inca o data si gata!”
Inca o data?!?!?! Pai de ce? “Tot v-au mai ramas niste firsoare. As putea sa le smulg cu penseta. Cum doriti?” Eram invins. “Cu ceara, domnisoara, cu ceara…” Mi-a aplicat cel de-al treilea strat. Nu mai imi era bine, nu mai zambeam, vroiam sa se termine dracu o data, imi era dor de lama mea si de usturimea after shave-ului aplicat dupa ras. Si JBANG!!!!! + a treia oara!!! Mi-am muscat buzele. Mi-a venit sa o iau pe domnisoara de freza si sa o dau cu capul de lampa, de dulapuri de pereti. ” ‘tu-ti gura ta de ceara si epilare, mai bine imi las carlionti ca evreii!” Chiar ma duruse. Domnisoara isi cerceta opera. Mã intreabã:”Aveti Baneocin acasa?” “Nu stiu ce-i ala, si de ce ar trebui sa am?” “Pentru ca v-a dat un pic sangele.” “Vaaaaaaaaaaiiiii, ‘tu-ti ceara ma-tii care te-a facut de ceara si de epilare… - injuram in gand ca birjarul. “Mi-a dat sangele?” “Da, un pic, se opreste repede.”
M-a dat cu niste creme calmatoare, cu o pudra, si mi-a zis ca-s gata. Da, eram gata, la propriu. Tineam mainile pe langa corp de parca avea sub brat doua becuri fierbinti. Si acum simt tot asa. In plus am inceput sa transpir. Si cica nu am voie sa fac dus vreo doua-trei ore. Si nici sa ma dau cu after-shave.
Deci da, stiu prin ce treceti. Si da, stiu ca se poate si mai rau. Nu vreau sa-mi inchipui ce s-ar fi intamplat daca ceara mi-ar fi fost aplicata si apoi smulsa din zone, sa zicem, mai sensibile. Aferim!

Pe cand si inghinal ?
PRALEA_
Postat pe 7 Noiembrie 2011 20:42
ba ,,, esti dat naibii si tocmai de asta nu ma pot abtine chiar daca au trecut 4 ani de la topicu asta si nu mai e citit de nimeni, oricum idee e urmatoarea ,, era sa ma pis pe mine de ras si in acelasi timp de durere credeam ca sunt singurul nebun care e in stare sa dea cu ceara prin zonele mai delicate, si da ai dreptate femeile se plang degeaba ca nu stim prin ce trec ele si mai baga si scuza penibilaca o fac pentru noi, oricum tot nu se compara cu un picior luat in "barbatie", oricum, apreciez ca ai avut tupeul sa te duci la salon , ai dat dovada de caracter sa intri pe domeniul inamic si sa te lasi torturat de acea faptura pe care cel de sus ne-a dat-o cica sa ne faca viata mai buna,,, personal nu am avut tupeul sa ma duc la salon asa ca am luat 2 canistre de la magazinu' si m-am "operat singur" macar am putut sa ma desfasor in voie si sa ma exprim cat de clar am dorit verbal... oricm ai sange nu cat pentru ce ai indurat ci mai degraba pentru tupeul sa te lasi pe mana unei femei.
kudika457032
Postat pe 29 Iunie 2012 03:58
ba si inca o treaba, ca tot n-am somn si manie am examen , m-ai facut mandru ca sunt barbat , or fi femeile frumoase inteligente si tot ce nu suntem noi , dar un lucru nu ni-l vor lua niciodata ,,, sangele din prelungirea zonei epilate mai jos de buric,
kudika457032
Postat pe 29 Iunie 2012 04:14
De la: kudika457032, la data 2012-06-29 04:14:00ba si inca o treaba, ca tot n-am somn si manie am examen , m-ai facut mandru ca sunt barbat , or fi femeile frumoase inteligente si tot ce nu suntem noi , dar un lucru nu ni-l vor lua niciodata ,,, sangele din prelungirea zonei epilate mai jos de buric,



Corect !!
GHEISA_
Postat pe 29 Iunie 2012 07:18
am ras cu lacrimi in sfarsit un barbat care pentru un timp a intrat si el in pielea noastra a femeilor
sweet_remembers
Postat pe 29 Iunie 2012 07:22
Coafiura masculina SE INTRETINE USOR,PUR SI SIMPLU daca nu ai crema foloseste aparatul de ras si cu multa atentie atunci cind nu ai o crema epilatoare .Spectacolul frumusetii masculine e cu mult mai luminos se vede mindria barbateasca senzitiva,este externa, la vedere e mult mai mult decit aparent,il faci frumos pe cel ce iti poarta numele, deci NU ai de ce sa suferi in timpul epilarii cu crema.Cind se alege metoda cu ceara e cu totul altceva, chiar nu e o metoda masculina,hai sa o lasam pur feminina.
Designul coafiurii atunci cin vrem sa lasam cu coafiura e o treaba de personalizare,depinde de ce anume vrei sa obti te privesti in oglinda si incepi sa adaptezi o coafiura dupa propia ti imaginatie. I n cazul firelor albe nu mai este cazul , ca la virsta a treia sa faci fel de fel de creatii.
Este vorba si despre igena,miros si despre vizual ,cind ai par in zona pubiana ,vrei nu vrei exsista transpiratie, cind unii sunt delasatori,altii ingrijiti depinde de comportamentul fiecaruia.
E FOARTE IMPORTANT SA NU TI BATI JOC DE TINE OMULE
imagineaza ti ce vede femeia cu care vrei sa faci dragoste , ce simte cind da cu nasul de miros, cind te saruta, si nu uita ca in timpul contactului fizic depinde cita lina ti pe tine datorita frecarii in anumite pozitii fierbine,umed chiar poti rani si inclusiv pe ea.
Recomandare lasa macar o zi dupa e te epilezi,pielea respira caci pielea este un organ foarte viu.
Pe scurt
Epilati va nu stati pe ginduri
Unui barbat nu i sta bine la salon ci independent sa si faca treaba asta.
sgubymond
Postat pe 4 August 2012 12:02
sunt perfect de acord cu epilarea la barbati, insa nu inteleg de ce tb sa dau peste ei cand ma duc la salon. de ce nu va duceti fratilor la saloane pt barbati?? asta este un moment cand nu tb sa ne ciocnim unii de altii, plus ca aveti nevoie de produse speciale pt voi.
daca nu stiti un astfel de loc, va recomand eu unul, numai nu mai "mergeti la femei" :))

este vorba de http://www.barbershop.ro/servicii.html un loc f misto unde gasiti produse si servicii dedicate
irina_v2011
Postat pe 11 Decembrie 2012 14:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
What Women Want in Men 4 De la: Monis86 25 Iulie 2009 18:44
***RELATIE LA DISTANTA *** 93 De la: kudika_nikole 22 Mai 2013 01:18
se merita? 55 De la: pickard 26 Ianuarie 2011 15:24
sa il astept... 32 De la: nuante_de_gri 1 Mai 2011 11:56
vine ziua indragostitilor!!!!! 9 De la: deea_andrutza 10 Februarie 2009 10:05