Setari Cookie-uri

Un barbat la epilat...

ai sa te obisnuiesti!! ms pt portia de ras
oliangi
Postat pe 4 Iulie 2010 20:21
AM RIS CU LACRIMI,DEMULT NU AM MAI RIS CU ATITA POFTA. DAR BRAVO PT CURAJUL TAU SI PT CA TE-AI GINDIT SA NE IMPARTASESTI SI NOUA PRIN CE AI TRECUT
kudika110529
Postat pe 4 Iulie 2010 20:40
Tin sa va spun ca sub brat nu doare asa de tare ca si in alte zone, sunt cosmeticiana si din experientele cu clientii am "aflat" ca sub brate e destul de ok ( la barbati ), dar doare enorm pe piept :D
Am epilat barbati pe piept si pe abdomen deci cat de cat stiu cum sta treaba
Totusi, pentru cei care vor sa se epileze , cereti sa fiti epilati cu ceara roz din aplicator ( cu dioxid de titan ) pentru ca nu doare asa de tare iar in zonele sensibile tot cu ceara roz dar care se aplica cu spatula si se ia fara hartie.
Dupa primele 2-3 epilari va obisnuiti si totusi merita sa folositi ceara in loc de epilatoare:P
p.s.am ras o groaza cand am citit tipu' : a venit "epilatoarea" :)))
kudika120668
Postat pe 4 Iulie 2010 21:44
Pai uite cum sta treaba...in 2008 cam jumatate din barbatii pe care i-am vazut naked la nudism erau epilati inclusiv inghinal...in 2009 toti! Aviz amatorilor...se poarta fara par!Asa ca daca intentionezi sa mergi in astfel de locuri(e vara, nu?) trebuie sa treci vitejeste la fapte....Si chiar daca nu faci plaja nud, oricum ne plac barbatii epilati, sunt mai sexy!Noi femeile ne epilam peste tot demult....
Voyager
Postat pe 4 Iulie 2010 22:06
Sunt cosmeticiana,deci apreciez in primul rand ca ai facut o,apoi intelegerea si admiratia pentru noi femeile ce trebuie sa facem asta sistematic:)
kudika172473
Postat pe 4 Iulie 2010 23:14
Well,am incercat o epilare cu Silk-Epil.de la talpi pina cit as fi suportat. Am inceput la ora 9 a.m. si la ora 14 eram deja incrincenat de durere, la ora 17 am cedat nervos, aveam terminate gambele,pulpele si jumate din posterior. Nu am mai rezistat.Am oprit totul asa cum eram. am reusit sa ma mobilizez si sa string parul,cam o plasa de Billa plina ochi si sa ma dau cu niste Nivea. Am vazut un film si am adormit. Era vara. A doua zi eram ca un mic brotacel rosu rosu plin de bubitze si fara perspective ca pe picioare va aluneca fin o pana de porumbel..Asa s-a mai dus o tentativa de a fi "curat". Eu zic ca suntem prea "parosi",diferenta e mare fata de fete, trebuie sa ne cam suportam asa

Ratonul
kudika143020
Postat pe 4 Iulie 2010 23:36
da...ca de obicei majoritatea barbatilor sunt niste copii mari:))
pana nu te epilezi total in zona inghinala, nu ai incercat nimic!
Ar fi interesant sa poate si barbatii sa faca copii...atunci da, as putea rade!
bianca_lucia24
Postat pe 5 Iulie 2010 00:04
am ras cu lacrimi....doamne cat nebun poate fi prietenul tau ... a trecut prin cele mai mari placeri la epilat
kudika198401
Postat pe 5 Iulie 2010 07:08
:) Felicitari pentru curaj....si poti face dus linistit iar cat despre deo...acum exista speciale pentru dupa epilare ( Nivea )
BROTY13
Postat pe 5 Iulie 2010 09:12
am ras cu lacrimi....mersi ca mi-ai inseninat dimineata de luni la munca..
am citit si a doua parte..super tare, dar fac si eu ca fetele...astept inghinalul :P
cammy86
Postat pe 5 Iulie 2010 09:46
baaaaaiii,deci nu pot sa creeeedddd,am ras cu lacrimi cu copiii mei ca si ei sunt in stadiul in care se epileaza...
kudika180796
Postat pe 5 Iulie 2010 11:13
le place tuturor colegelor care au citit. Toata firma a citit, am ras cu lacrimi, si mai vreau sa-ti spun ca nu toti comenteaza, din pacate.

bravo pt curajul prietenului
ingeras000
Postat pe 5 Iulie 2010 11:19
Prietenul tau este cumva Dono?
anca_sunei
Postat pe 5 Iulie 2010 13:11
am ras cu lacrimi......si mai eram si la servici cand am citit.....esti tare .....bravo....esti curajos...
kudika015856
Postat pe 5 Iulie 2010 14:13
Foarte tare
Ma bucur k ai fost asa curajos.Acuma intelegeti si voi prin ce trecem noi fetele .....vorba ta prin zone mai sensibile
Mirelutza21
Postat pe 5 Iulie 2010 14:17
Felicitari viteazului... prieten
Al meu stie ce insemna dupa ce a vazut-o pe prietena mea cosmeticiana in actiune in timp ce ma aranja pe mine pentru o iesire neprevazuta la scaldat.
De atunci apreciaza mai mult pielea neteda si catifeata si face urat numai daca pomenesc de ceara ...in schimb e prieten bun cu aparatul de tuns si chiar ii place sa-l tund eu.
...si da, domanelor! Tot mai multi barbati se imprietenesc cu ceara. Ma umfla rasul cand mai dau bot in bot cu cate unul pe la salon stanjenit si clar traumatizat de experienta pe care tocmai a trait-o.
Loryya
Postat pe 5 Iulie 2010 14:28
interesant subiectul pt vacanta!!!!! sincer eu nu-i inteleg pe cei care stau cu stuful acela pe ei si mai si put ingrozitor, dar mai mult decat atat nu le inteleg pe femeile care-i suporta in preajma eu una am ficatul sensibil si simt senzatii tari in zona fata de astfel de babuini
kudika144435
Postat pe 5 Iulie 2010 14:49
doamne....nu ma pot, pe bune si eu am ras cu lacrimi......
CarmenKma
Postat pe 5 Iulie 2010 15:05
Mda...funny povestirea, dar d c cand ai vazut cum rad fetele ai dat-o la intoarsa ca nu e patzania ta ci a unui prieten...?! ca sa nu rada de tine?hi hi...oricum nu e chiar asa cum se zice...merg si eu la epilat. baiat fiind si la inceput nu pot sa zic ca nu a durut..a fost dar ceva suportabil iar acum dupa mai multe epilari e chiar placut, pot zice doar ca la stanga doare mai tare, in rest...nu e deloc rau. Iar inghinal nu face oricine la baeti, nush d c dar na..greu am gasit pe cineva.
ciko_ciko
Postat pe 5 Iulie 2010 15:39
.........eeeee draga prieten ,,RABDA BABA LA FRUMUSETE !! esti curajos nu gluma ,dar in zilele noastre exista metode si mai blande, un barbat este si ramane barbat toata viata ,nu incerca sa concurezi cu fetitele ca nu ai sanse alta data foloseste WEET :))
kudika134394
Postat pe 5 Iulie 2010 16:19
kudika099352
Postat pe 5 Iulie 2010 21:27
cea mai tare poveste citita pe kudika si bravoooooo celor ce neau impartasit din patanile lor
kudika035989
Postat pe 5 Iulie 2010 22:27
neau sau miau?
miss_darine
Postat pe 5 Iulie 2010 22:29

foarte amuzant si in plus ai talent la povestit!!1
kudika107521
Postat pe 5 Iulie 2010 22:55
buna chestia cu miau sau ne'au, dar cred ca trebuia data si varianta corecta pt orice eventualitate
fara suparare, dar lb romana e prea marginalizata si ignorata de cand vb o angloromana originala
kudika144435
Postat pe 5 Iulie 2010 23:15
:))) nu puteai sa incerci intai pe un picior? doare mult mai putin. direct inghinal? =))) nu vreau sa imi imaginez reactia ta.... si oricum, din punctul meu de vedere, epilatul cu ceara rece este mult mai dureros. Eu la ceara calda rezist zambind...dar la ceara rece, mi-au cam dat lacrimile.... dar, te admir k ai avut curajul sa incerci :))))
blonde_angel
Postat pe 6 Iulie 2010 13:31
care e partea a doua?
LILLY74
Postat pe 6 Iulie 2010 17:42
foarte tare...pe viitor dak vrei sa mai incerci senzatii din astea..mergi la un epilat inghinal..sa vezi kt de placut este..
andreea_danny
Postat pe 7 Iulie 2010 15:18
si tot asa ca nu-mi vine sa ma mai opresc...doamne ce am ris....mi-au dat lacrimile...la partea doua...bravo scriitor de scenete trebuia sa te faci
kica
Postat pe 7 Iulie 2010 21:20
Sa stii ca nu m-am mai distrat asa de bine de foarte mult timp!
sa ii spui prietenului tau sa scrie mai des ce ii trece prin minte...nu de alta dar chiar are talent.
danatacke
Postat pe 8 Iulie 2010 11:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
DRAGOSTEA DUREAZA 2 ANI- ca in piesa de teatru 26 De la: MaraDonna 20 Octombrie 2009 23:50
Sfat:) 1 De la: barda_ 19 Septembrie 2011 01:06
iubire sau intelegere? voi ce ziceti? 28 De la: erikahd2008 17 Februarie 2009 19:44
Varsator + Scorpion.... ce ziceti merge?? astept pareri:D 17 De la: vyoleta28 7 Iulie 2009 09:50
barbatul capricorn 9 De la: Myria_Celeron 17 Martie 2012 23:00