Setari Cookie-uri

Ce am mancat azi ?

lasa ca ardeti voi caloriile dupa :D

Postat pe 10 Octombrie 2008 23:55
De la: dafffne, la data 2008-10-10 20:06:29mie imi place acest topic ptr ca ma mai pot inspira ce sa-mmi fac de mancare si pentru ca incerc sa am 3 mese pe zi si 2 gustari ( ca sa am o atitudine sanatoasa fata de mancare) . cu mesele stau ok dar cu cele 2 gustari le depasesc...

azi am mancat :
lapte cu cereale
un baton de cereale cu ciocolata
salata de rosii , castraveti , masline verzi , 2 oua si orez
placinta cu branza
un iaurt si un baton de cereale cu ciocolata
salata de rosii , castraveti si masline


numa'???
scuze dar eu as crapa de foame ,nu fac misto ci vorbesc foarte serios.....
de dimineata am zis ce am mancat o cana maaare de lapte cu 3 felii de paine cu gem de macese....

am mancat azi un kilogram de struguri 2 mere, o farfurie de supa de pui seara am mancat cascaval si masline umplute cu gogsari si iar o cana de lapte....

si acu crantan niste alune....

sa specific...sunt la cura de ingrasare...dar si cand nu sunt tot asa mananc




dandanaua_reloaded
Postat pe 11 Octombrie 2008 00:00
De la: motanik, la data 2008-10-10 23:46:42Eu iar am intrecut masura in seara asta! cand a venit sotul meu acasa mi a adus o mare prajitura si o placinta cu mere care este moartea mea! cum sa nu mananc cu el asa ceva? ma voi face in curand un mic porcusor!



ete nah.... sper ca glumesti... cum zice georgia...noaptea-i luuunga....

dandanaua_reloaded
Postat pe 11 Octombrie 2008 00:02
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-10-11 00:02:42
De la: motanik, la data 2008-10-10 23:46:42Eu iar am intrecut masura in seara asta! cand a venit sotul meu acasa mi a adus o mare prajitura si o placinta cu mere care este moartea mea! cum sa nu mananc cu el asa ceva? ma voi face in curand un mic porcusor!



ete nah.... sper ca glumesti... cum zice georgia...noaptea-i luuunga....

[/quot

pai le am cam ars inainte sa mancam

Postat pe 11 Octombrie 2008 00:05
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-10-11 00:00:39
De la: dafffne, la data 2008-10-10 20:06:29mie imi place acest topic ptr ca ma mai pot inspira ce sa-mmi fac de mancare si pentru ca incerc sa am 3 mese pe zi si 2 gustari ( ca sa am o atitudine sanatoasa fata de mancare) . cu mesele stau ok dar cu cele 2 gustari le depasesc...

azi am mancat :
lapte cu cereale
un baton de cereale cu ciocolata
salata de rosii , castraveti , masline verzi , 2 oua si orez
placinta cu branza
un iaurt si un baton de cereale cu ciocolata
salata de rosii , castraveti si masline


numa'???
scuze dar eu as crapa de foame ,nu fac misto ci vorbesc foarte serios.....
de dimineata am zis ce am mancat o cana maaare de lapte cu 3 felii de paine cu gem de macese....

am mancat azi un kilogram de struguri 2 mere, o farfurie de supa de pui seara am mancat cascaval si masline umplute cu gogsari si iar o cana de lapte....

si acu crantan niste alune....

sa specific...sunt la cura de ingrasare...dar si cand nu sunt tot asa mananc







pai la ce silueta frumoasa ai tu normal ca iti permiti sa mananci atat! tu nu vei deveni niciodata un mic porcusor ema!

Postat pe 11 Octombrie 2008 00:07
si ati zis sa puneti la loc si tot asa :)))) cam asa procedez si eu

Postat pe 11 Octombrie 2008 00:07
eeee motanik... sper ca macar sa reusesc sa ma ingras pana la greutatea normala....(iar am ajuns in categoria subnutriti ) si silueta sincera sa fiu se trage de la atata sport..si alergatura...nu trece o zi fara sa merg cel putin 2 km pe jos.... si la cat sunt de zbuciumata...
mama imi spune ca e prea a dracu' pielea pe mine sa ma ingras... glumind , evident.

aaa si nu cred absolut niciodata ca o femeie poate fii asemanata cu un porcusor... cel muuult poate neglijenta dar nimic mai mult.si asta pt ca am vazut femei grase care au o gratie in miscari si se imbraca atat de bine incat nu observi silueta lor ci stilul si gratia cu care se misca in hainele pe care le poarta.

dandanaua_reloaded
Postat pe 11 Octombrie 2008 00:12
[quote name='bestdevilinside' date='2008-10-10 14:47:30'una care o face cu ursuleti
[/quote]

iris_4_ever
Postat pe 11 Octombrie 2008 01:25
Na , ca m-a pus naiba sa va citesc si mi s-a dus tot cheful sa mai spun ce am mancat azi defapt inca ma gandesc la ciorbita aia de burta care nu era gata asa ca m-am multumit cu nu stiu ce pastrama de oaie , glendfich si un ciuc pt ca s-a schimbat forma sticlei si eu nu stiam
iris_4_ever
Postat pe 11 Octombrie 2008 01:32
si eu am mancat fetelor azi muult adica
2 oua ochiuri 1 felie paine 1 felie sunca
ciorba de perisoare
1 ficatel pui si 2 lg piure
1 snitel pui
2 felii paine cu sunca
salat de varza cu morcovi si telina un bol mare
e cam mult nu-i asa?
am 64 de kg si vreau sa ajung la 55 dar lent si fara dureri de stomac si stari de lesin...
mari_zana
Postat pe 11 Octombrie 2008 01:38
azi am fost pe drumuri si nu am avut timp de mancat :D am bagat niste cartofi prajiti cu rosii, un iaurt, iar acum spre seara o bere :))

Postat pe 11 Octombrie 2008 01:45
pe mine ma striga patul
iris_4_ever
Postat pe 11 Octombrie 2008 01:48
i-a fost dor de tine ? :D este gol ? sau te asteapta cineva acolo ?

Postat pe 11 Octombrie 2008 01:50
Azi am papat:koshari abbu gibba (paste egiptene),pepene galben,o ceasca mare de cafea cu lapte,bulete cu miere si susan(un fel de gogoasa ).Si ziua nu e gata

Postat pe 11 Octombrie 2008 18:43
cana de lapte...cu paine si dulceata de capsuni
zacusca (un borcan intreg de 400 de grame)
si acu struguri vreo jumatate de kilogram...
si mai incolo peste vreo ora inca o canita de lapte...goala...

dandanaua_reloaded
Postat pe 11 Octombrie 2008 19:25
-Cafea (2!!) si inghetata cu fistic... da' tot nu-mi ies din minte buletele alea cu miere si susan (despre care a pomenit cineva), ca prea suna bine
Cruella_de_vil
Postat pe 11 Octombrie 2008 19:37
supa de galuste, pui cu legume

Postat pe 11 Octombrie 2008 19:53
ciorba de burta
ceafa de porc la gratar cu cartofi prajiti
sote de ciuperci
2 sticle de bere
50 de wiskey
2 cani de cafea
iris_4_ever
Postat pe 11 Octombrie 2008 23:32
De la: Iris4ever, la data 2008-10-11 23:32:17ciorba de burta
ceafa de porc la gratar cu cartofi prajiti
sote de ciuperci
2 sticle de bere
50 de wiskey
2 cani de cafea



bravo tu ! :* eu am cam dat-o pe bautura azi :))) da-i cu vin, da-i cu bere la meci, da-i cu angelli

Postat pe 11 Octombrie 2008 23:46
De la: Georgia99, la data 2008-10-11 23:46:48
De la: Iris4ever, la data 2008-10-11 23:32:17ciorba de burta
ceafa de porc la gratar cu cartofi prajiti
sote de ciuperci
2 sticle de bere
50 de wiskey
2 cani de cafea



bravo tu ! :* eu am cam dat-o pe bautura azi :))) da-i cu vin, da-i cu bere la meci, da-i cu angelli


Buuunnnn asa si eu am fost cuminte toata saptamana si am dat-o in barci ieri si azi ...maine ma fac fetita cuminte iar
iris_4_ever
Postat pe 11 Octombrie 2008 23:51
si eu...vreau sa fie vineri din nou :))

Postat pe 11 Octombrie 2008 23:58
buna seara acum am apucat sa intru! sotul meu pleaca maine si ma lasa singurica o saptamana de aia m a cam rasfatat in ultima vreme! Astazi am bautat de dim o cana de cafea, si prima masa am avut o pe la 17! ne a chemat soacramea in vizita ca a gatit ciulama cu pipote inimi si eu mai stiu ce si cu mamaliguta! n am mai mancat demult si am cam mancat cu pofta! atat pe ziua de azi, aa si un strugure mare! Va pup

Postat pe 12 Octombrie 2008 00:04
eu nu..ca la cat am muncit ieri si azi mai bine ca vine duminica...
inocica2
Postat pe 12 Octombrie 2008 00:04
De la: Cruella_de_vil, la data 2008-10-11 19:37:49-Cafea (2!!) si inghetata cu fistic... da' tot nu-mi ies din minte buletele alea cu miere si susan (despre care a pomenit cineva), ca prea suna bine


O sa postez reteta cand am timp,pana atunci iti trimit virtual o portie. Daca iti place susanul sunt sigur ca o sa savurezi si buletele.

Postat pe 12 Octombrie 2008 10:20
Am un litru de cafea baut,3 mango ,o ciocolata cu menta si un cascaval pane. Pana acum si la mine e ora 9.

Postat pe 12 Octombrie 2008 10:22
pana acu am reusit sa imi ingurgitez cafeaua, o stacata zdravana
si am dat gata o punguta de 200 de grame de bomboane (drajeuri cu aroma de citrice) din alea micute.
aaa si un mar.
ma tarasc din nou spre frigider sa imi iau portia de struguri.
detalii despre masa de pranz.... mai pe la ora 3 dupa amiaza cand o sa mi se faca iar foane.
dandanaua_reloaded
Postat pe 12 Octombrie 2008 11:38
CE MULTA MANCARE!NU UITATI CA MANCAM PT. A TRAI ,NU TRAIM PT. A MANCA!
agadana2
Postat pe 12 Octombrie 2008 18:16
eu nu prea am mancat azi si nici nu am prin frigider in afara de iaurt si carne inghetata altceva de inghitit asa ca....probabil dau iama in wuxing cand nu o sa imi mai treaca foamea cu tigari
iris_4_ever
Postat pe 12 Octombrie 2008 18:47
am facut ciorbita si tocanita de pui,snitel din piept de pui si clatite umplute cu trei sortimente de dulceata:capsuni,struguri si gutui;am micat vreo trei ca nu am mai facut demult si mi-era pofta si mie si sotului meu;fiica-mea acum gusta din ele impreuna cu prietenul ei ca erau in oras cind le-am facu eu.
sily_sweet
Postat pe 12 Octombrie 2008 20:09
supa la plic de galuste, conserva de peste cu o lamaie intreaga stoarsa, suc de pepene cu ananas (mi s-a parut straniu gustul dar pe urma tocmai de asta mi-a placut!) si sandwich cu salam de sibiu...acum parca as mai manca inca ceva

Postat pe 12 Octombrie 2008 20:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
El turc,eu romanca! 22 De la: dana_mv 27 Mai 2009 12:17
CONSILIERE SLABIRE&NUTRITIE GRATUITA!FARA PASTILE-MINUNE SI TRATAMENTE COSTISITOARE! 2 De la: Kathara 4 Octombrie 2008 23:04
Seminar despre stilul de viata Raw Food, la Sun Plaza 1 De la: Andreea_Cojocariu_1 10 Martie 2015 18:40
Sarea in regimul disociat. 4 De la: cris007 5 Iulie 2009 17:13
unt de arahide 23 De la: Kitty_the_cat 18 Ianuarie 2010 19:16