Setari Cookie-uri

Voi cum v-ati cunoscut partenerul de viata?

Ne cunosteam mai mult din vazute, mai exact il cunostea oarecum pe fostul, nu erau prieteni, doar pur si simplu frecventau acelasi internet cafe, si schimbasera de cateva ori ceva fraze...dupa ce m-am despartit de fostul, m-am intalnit involuntar cu el tot intr-un internet-cafe(altul), unde mersesem sa vorbesc cu o prietena de a mea din Spania. Vazandu-ma, ma intrebat ce-mi face prietenul si asa a aflat ca nu mai eram impreuna, drept pt care s-a gandit sa-si incerce norocul..........si uite ca au trecut aproape 8 ani si suntem tot impreuna de atunci!! Cam asa suna inceputul relatiei noastre, mentionez ca de 2 ani suntem si casatoriti!
Dolcys
Postat pe 6 August 2009 00:12
In caminele facultatii (eu eram anul 3, el anul 1)! Se cazase exact in camera din fata camerei mele.Am fost amici aproape o luna dupa care "ne-am cuplat". La inceput a fost foarte ciudat; ne certam aproape zilnic. Interesant e ca a existat intre noi o legatura foarte puternica...Nu-mi explic nici azi cum de am ramas impreuna avand in vedere certurile de la inceput. Orice om rational ar fi renuntat, noi nu. Nu stiu daca a depins de noi sau era o forta divina care ne-a tinut impreuna.
Din cate am observat (din ce ati povestit voi si mi-au mai zis si alte persoane) gasesti iubirea acolo unde te astepti mai putin! Eu ieseam destul de des in cluburi si chiar agatam diferiti tipi acolo, dar nu s-a lipit nimic serios niciodata! Cu el a fost altfel....totul a venit de la sine. Sigur are si destinul ceva de zis in chestiile astea...
Suntem de aproape 4 ani impreuna, ne intelegem f bine si ne iubim mai mult cu fiecare zi ce trece!
dayenne
Postat pe 10 August 2009 13:36
Sunt tare curioasa, intereseaza pe cineva acest subiect la propriu, sau e doar un alt topic deschis, sa avem ce scrie???
Dolcys
Postat pe 10 August 2009 17:52
da, normal ca ne intereseaza
DeeaCatalina
Postat pe 10 August 2009 18:30
Cauti un subiect bun pentru vreun roman, iubita mea??? Te pregatesti sa scrii o carte si ai nevoie de material????
Dolcys
Postat pe 11 August 2009 22:08
Eu cred ca pana la urma conteaza foarte mult compatibilitatea. Alfel, totul poate poate sa fie frumos la inceput, pana incepi sa-l cunosti mai bine pe cel de langa tine si-ti dai seama ca ai facut o greseala, ca nu era asa cum credeai, etc.
Si mai e o capcana...pt ca la inceput cei doi nu se cunosc foarte bine, pot sa apara neintelegeri si sa-si faca fiecare o impresie gresita despre celalalt (de cate ori nu mi s-a intamplat mie sa fiu inteleasa gresit, adica eu sa fac un lucru din anumite motive, iar baiatul sa ma creada nebuna, dusa cu pluta, etc. ....partea proasta e ca daca a inceput sa ma si jigneasca, am zis stop!)
Totusi ceea ce aud eu de la oameni care sunt impreuna de foarte multi ani e TOLERANTA.
Nimeni nu e perfect, fiecare are propriile defecte, de aceea e necesar ca doi oameni sa se poata tolera reciproc...Altfel
kudika059077
Postat pe 15 August 2009 20:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce parere aveti ?/?majoritatea femeilor sunt materialiste?? 44 De la: SweetDadyD 11 Martie 2009 21:58
Rugaminte 15 De la: Ioana12 2 Februarie 2011 22:41
Sfat? 37 De la: Wynona 22 Ianuarie 2015 23:26
need your opinion... 24 De la: r_girl 20 Mai 2009 16:57
iohanis,,alesul romanilor 42 De la: kudika_982635 4 Aprilie 2015 15:22