Setari Cookie-uri

Ce parere aveti despre emo kids?

De la: crista_galli, la data 2008-12-07 15:41:44pai citeaza si tu sa nu intelegem altceva


Erau prea multe de citat...
smakera
Postat pe 8 Decembrie 2008 19:19
De la: mar1agabriela, la data 2008-11-13 23:35:43of, of of, e plina lumea asta de psihologi! si ce usor e sa vorbesti cand cunosti fenomenul doar de pe net sau din exagerarile de la tv!



Nu vorbesc din carti si nici de la televizor am descris o perioada prin care am trecut in adolescenta si pe care o revad acum prin ochii unui adult care a mai citit si a invatat sa se inteleaga pe el si pe cei din jur.Cand eram eu de anii lor ascultam rok si umblam cu blugii taiati toti se uitau ciudat pentru ca nu eram ca ceilalti copii.Refugiul in muzica s-a datorat nu doar stilului muzical pe care il indragesc si acum, ci datorita comportamentului pe care il aveau parintii fata de mine.
mary79
Postat pe 8 Decembrie 2008 19:26
Veniti mai tarziu sa stam pe intuneric?,va dau si cate-o lama ...de orbit, sunt EMOtionata .asta este fiecare generatie are tacanitii ei
ETE_EU
Postat pe 8 Decembrie 2008 19:32
De la: mary79, la data 2008-12-08 19:26:03
De la: mar1agabriela, la data 2008-11-13 23:35:43of, of of, e plina lumea asta de psihologi! si ce usor e sa vorbesti cand cunosti fenomenul doar de pe net sau din exagerarile de la tv!



Nu vorbesc din carti si nici de la televizor am descris o perioada prin care am trecut in adolescenta si pe care o revad acum prin ochii unui adult care a mai citit si a invatat sa se inteleaga pe el si pe cei din jur.Cand eram eu de anii lor ascultam rok si umblam cu blugii taiati toti se uitau ciudat pentru ca nu eram ca ceilalti copii.Refugiul in muzica s-a datorat nu doar stilului muzical pe care il indragesc si acum, ci datorita comportamentului pe care il aveau parintii fata de mine.
mar1agabriela
Postat pe 10 Decembrie 2008 10:22
nu la tine ma refeream, eram indignata (la fel ca, mai tarziu,smakera) de ideile unora. oameni care nu stiu despre ce vorbesc, dar isi dau si ei cu parerea...
mar1agabriela
Postat pe 10 Decembrie 2008 10:25
De la: mar1agabriela, la data 2008-12-10 10:25:47nu la tine ma refeream, eram indignata (la fel ca, mai tarziu,smakera) de ideile unora. oameni care nu stiu despre ce vorbesc, dar isi dau si ei cu parerea...

Scuze
mary79
Postat pe 11 Decembrie 2008 11:42
De la: smakera, la data 2008-12-02 18:32:40
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-12-01 20:14:24
De la: smakera, la data 2008-12-01 20:06:05ba voi ganditi? macar asa un pic? mai departe de titlurile pe care le tot auziti la stirile de la ora 5??? aveti habar macar ce inseamna emo?? se pare ca nu...si sa stiti ca asta cu emo/not emo...depinde de mediul in care traieste copilul...daca parintii se cearat non-stop...daca cer prea mult de la el...daca nu sunt interesati de copilul lor si de sentimentele si visele lui ci doar sa fie mai bun decat cutare la scoala si "sa nu le faca neamul de rusine"...cum ati vrea sa fie saracul copil altfel decat introvertit si trist?...doamne..mai ganditi si voi si nu va mai lasati prostiti de televizor...


ce sari draga asa in sus...esti emo????



Nu draga, nu sunt...desi mie mi se pare mai normal sa te-ntrebi de ce sar in sus aia care pot sa zica porcarii de genul "i-as impusca pe toti" sau alte de-astea...nu eu...dar asta e...ziceti voi ca eu sunt emo si voi sunteti "normali" ca vreti sa "impuscati" niste copii sau mai stiu eu ce chestii ati mai scris pe-aici...end of dicussion discussion...


nu ,eu nu i-as impusca....cu siguranta nu as face asa ceva...dar sincera sa fiu cateodata le-as trage o sfanta mama de bataie, si le-as da de lucru sa nu mai aiba timp sa se gandeasca la tot felul de prostii, le-as pune o carte in mana si probabil ca as sta langa ei pana ar termina-o de citit, daca ar vrea PDA ...probabil ca le-as refuza astfel de placeri pana nu le-as vedea carnetul de note plin de note foarte bune, nu doar bune ....
etc etc etc.
totul tine de psihologie ,ca fenomen ma refer, si de educatia deficitara primita atat la scoala cat si acasa.

cat despre replica de mai sus ..era o gluma... aia cu ..daca esti emo.
dandanaua_reloaded
Postat pe 12 Decembrie 2008 00:29
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-12-12 00:29:50
De la: smakera, la data 2008-12-02 18:32:40
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-12-01 20:14:24
De la: smakera, la data 2008-12-01 20:06:05ba voi ganditi? macar asa un pic? mai departe de titlurile pe care le tot auziti la stirile de la ora 5??? aveti habar macar ce inseamna emo?? se pare ca nu...si sa stiti ca asta cu emo/not emo...depinde de mediul in care traieste copilul...daca parintii se cearat non-stop...daca cer prea mult de la el...daca nu sunt interesati de copilul lor si de sentimentele si visele lui ci doar sa fie mai bun decat cutare la scoala si "sa nu le faca neamul de rusine"...cum ati vrea sa fie saracul copil altfel decat introvertit si trist?...doamne..mai ganditi si voi si nu va mai lasati prostiti de televizor...


ce sari draga asa in sus...esti emo????



Nu draga, nu sunt...desi mie mi se pare mai normal sa te-ntrebi de ce sar in sus aia care pot sa zica porcarii de genul "i-as impusca pe toti" sau alte de-astea...nu eu...dar asta e...ziceti voi ca eu sunt emo si voi sunteti "normali" ca vreti sa "impuscati" niste copii sau mai stiu eu ce chestii ati mai scris pe-aici...end of dicussion discussion...


nu ,eu nu i-as impusca....cu siguranta nu as face asa ceva...dar sincera sa fiu cateodata le-as trage o sfanta mama de bataie, si le-as da de lucru sa nu mai aiba timp sa se gandeasca la tot felul de prostii, le-as pune o carte in mana si probabil ca as sta langa ei pana ar termina-o de citit, daca ar vrea PDA ...probabil ca le-as refuza astfel de placeri pana nu le-as vedea carnetul de note plin de note foarte bune, nu doar bune ....
etc etc etc.
totul tine de psihologie ,ca fenomen ma refer, si de educatia deficitara primita atat la scoala cat si acasa.

cat despre replica de mai sus ..era o gluma... aia cu ..daca esti emo.
bravo ,,pe vremea mea nu existau de aatia dar in fine aici parintii sunt de vina ca eu imi aduc aminte ca imi era frica sa spun ca am luat 4 sau cinci la scoala ca ma omorau cu bataia ,,,,,da astia si 2 daca ia e bine frate ,,e bine frae ,,tineo tot asa ,,
sarutama
Postat pe 12 Decembrie 2008 02:11
luati de aici ceva frumos cu emo

http://www.youtube.com/watch?v=CMTHLJE0oXQ
sarutama
Postat pe 12 Decembrie 2008 02:14
De la: Meblondy, la data 2008-09-05 21:17:23Eu,sincera sa fiu i-as impusca pe toti,mi se pare o chestie aberanta,si vad ca si in romania apar tot mai multi emo kids...

depinde ce intelegi tu prin emo kids
ochelari
Postat pe 3 Ianuarie 2009 22:12
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-12-12 00:29:50
De la: smakera, la data 2008-12-02 18:32:40
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-12-01 20:14:24
De la: smakera, la data 2008-12-01 20:06:05ba voi ganditi? macar asa un pic? mai departe de titlurile pe care le tot auziti la stirile de la ora 5??? aveti habar macar ce inseamna emo?? se pare ca nu...si sa stiti ca asta cu emo/not emo...depinde de mediul in care traieste copilul...daca parintii se cearat non-stop...daca cer prea mult de la el...daca nu sunt interesati de copilul lor si de sentimentele si visele lui ci doar sa fie mai bun decat cutare la scoala si "sa nu le faca neamul de rusine"...cum ati vrea sa fie saracul copil altfel decat introvertit si trist?...doamne..mai ganditi si voi si nu va mai lasati prostiti de televizor...


ce sari draga asa in sus...esti emo????



Nu draga, nu sunt...desi mie mi se pare mai normal sa te-ntrebi de ce sar in sus aia care pot sa zica porcarii de genul "i-as impusca pe toti" sau alte de-astea...nu eu...dar asta e...ziceti voi ca eu sunt emo si voi sunteti "normali" ca vreti sa "impuscati" niste copii sau mai stiu eu ce chestii ati mai scris pe-aici...end of dicussion discussion...


nu ,eu nu i-as impusca....cu siguranta nu as face asa ceva...dar sincera sa fiu cateodata le-as trage o sfanta mama de bataie, si le-as da de lucru sa nu mai aiba timp sa se gandeasca la tot felul de prostii, le-as pune o carte in mana si probabil ca as sta langa ei pana ar termina-o de citit, daca ar vrea PDA ...probabil ca le-as refuza astfel de placeri pana nu le-as vedea carnetul de note plin de note foarte bune, nu doar bune ....
etc etc etc.
totul tine de psihologie ,ca fenomen ma refer, si de educatia deficitara primita atat la scoala cat si acasa.

cat despre replica de mai sus ..era o gluma... aia cu ..daca esti emo.


you're so funny..pai pune-le o carte in mana..pune-le bacovia sau eminescu:))...ia vezi..poate erau si aia "emotionali" (adica emo)?!
smakera
Postat pe 4 Ianuarie 2009 18:19
Citez:
"Toate au fost la timpul lor ceva exagerat
Anii au trecut in zbor si lumea le-a uitat!"
(Pasarea Colibri-Vremuri)ascultati toata melodia, spune multe..

Si cum zicea cineva, fiecare generatie isi are tacanitii ei...
Dar trebuie sa facem distcintie intre adevaratii emo, teribilisti si care au intr-adevar ceva probleme si cei care sunt emo ca asa e cool...
E adevarat ca sunt ciudati...eu aveam in liceu unii care isi imprumutau placa intre ei..ce mai radeam...

Eu una, sunt rockeritza....si de multe ori mi s-a intamplat sa mi se spuna ca sunt emo..pentru ca am unghiile negre, ma imbrac adesea in negru,etc...dar va zic eu, nu o sa vedeti un emo care poarta tricou cu metallica.
E adevarat ca muzica emo deriva din rock, dar e o diferenta ca de la cer la pamant..

Si mai incercati sa-i intelegeti pe copii astia, societatea e dura si e greu sa ai 15-16-17 ani...
Si acum o sa vina un post: esti emo?
NU, dar fiecare e liber sa isi traiasca viata asa cum vrea, pana la urma....
ramo_88
Postat pe 6 Ianuarie 2009 10:40
chestia asta cu emo e mai mult teribilism.e adevarat ca sunt adolescenti si ca au probleme.si noi am fost ca ei..si fiecare generatie se manifesta in felul ei.verisoara mea este emo..sau, m rog, asa vrea sa para.la avatar are poze de genul, statusuri de genul, se imbraca si se machiaza ca cei care sustin curentul asta..,dar atat.este un adolescent normal.cand e suparata ca s-a certat cu ma-sa sau mai stiu eu ce..adopta tinuta asta.ii trece in cateva ore si rade apoi cu gura pana la urechi.nu spun ca toti sunt ca ea.dar majoritatea celor care vor sa para emoo fac fie pt ca este la moda fie adopta stilul asta in alea cateva ore de suparare...e modul lor de manifestare...
lil_mariuk
Postat pe 6 Ianuarie 2009 11:06
"si eu sunt emo si nu e chiar cum sp lumea nu toi ne sinuidem poate doar ne taiem unpik dar in rest nu facem nmk este super sa fi emo ceilalti te vad asfel te vad mai bn si vb sincer ca este adevarat mai bn emo decat manelist .Si noi suntem persoane ca si ceilalti numai ca avem un stil aparte ne place mult Tokio Hotel cel putin asa sti ca asc eu si uni dintre ceilalti emo.Caut de vro 5 luni un baiat emo pt ca am mai fost impreuna cu uin baiat emo dar neam despartit cn vrea sa aive o relati dar serioasa id meu e nopti_i pwp si sper sa intelegeti x_x "

asta e mesajul unei copile emo de pe moda/intrebari/ce parere aveti despre fenomenul emo?

As intreba-o pe mamica rockerita care are un copil emo daca si pruncul ei "se taie un pic". Si daca da, ea il ajuta, il incurajeaza sa o faca?

Uite, chiar as vrea sa vina pe acest topic un copil emo si sa stea de vorba cu mine, cu noi cei care nu intelegem dom'le tinerii din ziua de azi.Ca eu am imbatrinit si nu mai sunt la moda dar vreau sa stiu doar asa, ca sa stiu la ce sa ma astept de la copiii mei.
micabis
Postat pe 12 Ianuarie 2009 20:53
mai ,ce aveti cu emo? sunt tot oameni...numai cas mai retrasi si nu comunica pre mult ,ca altii dai jurul lor. nu ca le iau apararea da mie imi plac mai ales cum se comporta si cum se imbraca ,nam nimic cu ei . ce sa faci? emo e un curent care a aparut din anii 90 , aku a ajuns si la noi ,sai lasam in pace k ei nu ne corup ca altii......... lasatii in pace
(andrei dey)

Postat pe 31 Ianuarie 2009 22:04

17:20 - Ascult tokio hotel, e o formatie emo...


pt cultura ta generala tokio hotel nus emo sa-ti fie clar......

Postat pe 14 Aprilie 2009 11:02
TH nu sunt emo.Sunt doar o adunatura de inadaptati antisociali.
deea_20
Postat pe 25 Aprilie 2009 16:05
Voi stiti ce este un EMO?
NU ! EMO = prescurtarea cuvantului 'emotional'.Acestii adolescenti sunt persoane mai timide,mai emotive . Imposinil sa nu fi auzit cineva de asta.
Am observat ca cineva a spus ca numarul este in crestere,posibil si asta,dar se poate sa-i confundati cu SCENE Kids . Astia sunt mai populari decat EmoKids .
Vampirash
Postat pe 31 Iulie 2009 20:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Prima dragoste la liceu 10 De la: kudika172000 15 Februarie 2012 09:33
cum credeti ca va decurge 16 De la: dulceana_babyblue 17 Mai 2010 22:25
Femeile si "aerele" 40 De la: one_size 5 Octombrie 2009 12:19
Va rog sa ma ajutati.... 20 De la: nicole_funnygirl 20 Ianuarie 2010 18:06
Suntem rude? 6 De la: PRALEA_ 3 Octombrie 2011 14:42