Setari Cookie-uri

ce nu ati accepta ..??

Nu as accepta violenta, de nici un fel, minciuna, si inselatul intra tot aici, nu as accepta sa mi se ceara sa devin altceva decat sunt, doar ca sa ating standardele cuiva, sunt de parere ca cine te iubeste te iubeste asa cum esti, sau nu te iubeste deloc, nu as accepta sa nu imi fie respectata familia, si nici indiferenta...
my_melody
Postat pe 14 Noiembrie 2008 11:12
xy daca vei reusi sa faci in viata ceea ce cu atata seninatate sustii s-ar putea sa ai mari surprize.
cornelia_leia
Postat pe 14 Noiembrie 2008 11:20
adica? ce fel de surprize?
my_melody
Postat pe 18 Noiembrie 2008 15:17
ha ha ha asta da, cea mai buna metoda de a-i arata cat d mult il iubesti, il trimiti tu la femei...
si acum serios vorbind, eu nu as suporta sa stiu ca ma inseala fara ca eu sa stiu poate ca i-as da voie, doar cu acordul meu.Nu sunt chiar asa d posesiva, il las sa faca ce vrea, si oricum , un barbat atunci cand se simte ingradit va face tot posibilul sa evadeze din cand in cand,cu,sau fara instiintarea ta. Si atunci ar interveni si minciuna pe care d asemenea nu o accept.
Ca o concluzie cred ca noi oameni atunci cand iubim putem suporta orice.

Postat pe 18 Noiembrie 2008 19:02
Sunt multe chestii pe care nu le tolerez dar in momentul in care ma deranjeaza ceva incerc sa discut sa vad daca se poate rezolva problema... pt. ca multi nu-si dau seama cat de deranjante sunt actiunile lor... si daca nu reusesc sa rezolv problema ma retrag.. cu seninatate...cu durere...depinde de situatie...asta e viata! Tre. sa renuntam la lucrurile care ne fac rau!!!!!
Parerea mea e ca un barbat inseala atunci cand nu e multumit de ceea ce are acasa!! Deci daca l-as prinde sau as afla ca ma inseala eu as fi prima care ar pleca si l-as intreba ce i-a lipsit, ce a cautat in alta parte..
klaudya_e
Postat pe 28 Noiembrie 2008 15:25
niciodata dar absolut niciodata nu l-as lasa sa ma loveasca sau sa ma jigneasca.nu l-as ierta nici daca m-ar insela ,iar daca m-ar minti o data i-as da si a 2-a sansa,depinde de situatie.dar daca m-ar minti din nou l-as parasi imediat.am invatat ca lupul isi schimba parul dar naravul ba.
deea_20
Postat pe 30 Noiembrie 2008 22:57
n-as accepta sa nu ma mai respecte. cu tot ce implica asta
lizone
Postat pe 2 Decembrie 2008 20:22
De la: yourdream, la data 2008-09-06 19:10:23eu nu as accepta sa fiu inselata,mintita,abuzata fizic etc.. si nu as face nici un compromis in astfel de situatie,si barbatii cu 5 sotii,bravo lor daca au gasit proastele care sa accepte!


bine spus..ce nu as accepta niciodata este abuzul fizic...asta nu are absolut nici o scuza!!!
angel_in_disguise
Postat pe 4 Decembrie 2008 19:25
Eu nu as accepta vreodata de la nimeni sa fiu abuzata fizic si nici psihic...pt ca,cateodata vorbele dor mai mult decat faptele ,dar nici mintita si luata de fraiera
liza24_84
Postat pe 23 Decembrie 2008 11:20
de la persoana pe care o iubesc as accepta totul pentru ca stiu ca nu miar face nici un rau prea mare sa nu al pot ierta
erikahd2008
Postat pe 30 Ianuarie 2009 18:17
De la: erikahd2008, la data 2009-01-30 18:17:01de la persoana pe care o iubesc as accepta totul pentru ca stiu ca nu miar face nici un rau prea mare sa nu al pot ierta
pui pariu?
dana_mv
Postat pe 30 Ianuarie 2009 18:18
De la: geo32, la data 2008-09-18 00:03:54n-as accepta sa fiu abuzat...sexual!
ionia
Postat pe 21 Aprilie 2009 17:52
intre mine si prietenul meu exista o congruenta..doza de iubire si respect e cam aceeasi pt amandoi..suntem de aproape 3 ani impreuna, avem aceasi varsta, experienta mea sexuala s-a dezvoltat de-a-lungul relatiei actuale..pe cand el a mai avut alte experiente, insa cu mine a avut cea mai lunga, "serioasa" si plina de picanterii relatie...practic am crescut impreuna ne-am maturizat in cadrul acestui cuplu. CE nu as putea accepta? pana acum nu am fost inselata..dar e foarte posibil sa se intample ..desi ma iubeste..suntem prea tineri ca sa ne multimim cu mai putin decat credem ca putem avea..iar curiozitatea de a fi si cu altcineva, e prezenta la amandoi, avem doar 23 de ani..e normal pana la urma..cu toate astea ne iubim..asa cum poti iubi la varsta asta!
DA as accepta probabil sa ma insele numai daca si el ar fi dispus sa ma ierte..Tocmai ca sa nu ne mintim pt ca e dureros si penibil am preferat sa ii propun ..nu ca as cauta eu neaparat senzatii noi.... sa avem o relatie deschisa...fiindca asa cum el se poate simti atras de cutarica cu sanii mari care tocmai a trecut pe langa noi..si eu pot sa raman in gand cu timpul care imi zambise cu o zi inainte in timp ce imi sorbeam cafeau la o terasa. E posibil sa functioneze o astfel de relatie..sau nu..dar din moment ce am propus acest lucru ..a refuzat ..si cu toate astea spre nenorocului m-a inselat si am aflat ...nu mai pot continua relatia..cu riscul de a regreta ulterior..Pai numai ei sa aibe parte de aventuri si tot ei sa aibe pretentia sa fie intelesi ..e la naiba cu masculii astia!!!!
pana la proba contrarie e cel mai bun baiat si merita toata iubirea mea..si eu la fel
maimutzica_sisi
Postat pe 21 Aprilie 2009 19:30
eheeey .. cate se iarta in viata de cuplu... toata lumea greseste. as prefera sa ma insele sa isi dea seama daca e sau nu fericit cu mine decat sa nu ma insele si sa traiasca cu impresia ca ar fi putut gasi ceva mai bun. parerea mea este ca pana la urma trebuie sa fim fericiti cu totii indiferent ce inseamna asta. daca inselatul este o metoda de a descoperi ceva ce ajua ... se spala si nu se cunoaste (ce pot spune... nu sunt egoista... sunt putini barbati si multe femei nesatisfacute.) din moment ce barbati sunt mult mai putini decat femei este logic ca ei sa aiba mai multe si noi chipurle sa ne simtim norocoase daca gasim unul (bull sh!t!)
PS: eu si iubi suntem foarte fericiti! si inca nu m-a inselat (si nici eu pe el)
firelyonne
Postat pe 21 Aprilie 2009 19:43
De la: firelyonne, la data 2009-04-21 19:43:02eheeey .. cate se iarta in viata de cuplu... toata lumea greseste. as prefera sa ma insele sa isi dea seama daca e sau nu fericit cu mine decat sa nu ma insele si sa traiasca cu impresia ca ar fi putut gasi ceva mai bun. parerea mea este ca pana la urma trebuie sa fim fericiti cu totii indiferent ce inseamna asta. daca inselatul este o metoda de a descoperi ceva ce ajua ... se spala si nu se cunoaste (ce pot spune... nu sunt egoista... sunt putini barbati si multe femei nesatisfacute.) din moment ce barbati sunt mult mai putini decat femei este logic ca ei sa aiba mai multe si noi chipurle sa ne simtim norocoase daca gasim unul (bull sh!t!)
PS: eu si iubi suntem foarte fericiti! si inca nu m-a inselat (si nici eu pe el)
sti,e o vb...cainele incearca dak cateaua salta coada....si in plus poate barbatul gaseste la alta ceea ce eu nu ii pot oferi(pe plan sexual)
annnna19
Postat pe 21 Aprilie 2009 20:04
De la: my_chocolat, la data 2008-09-06 19:08:37ce nu ati accepta de la iubitul/iubita, sotul/sotia , prietenul/prietena voastra, ce v-ar face sa nu il iertati sub nici un fel????sa fie decisiva infidelitatea??? ati putea face compromis in astfel de situatie???ce parerea aveti despre femeile care accepta aceasta situatie de a fi inselate??? dar barbatii care au 5 sotii? cum vi se pare??hmmmm astept pareri



in prim plan este minciuna..nu suport sa fiu mintita!!!! apoi infidelitatea!!!! dar cum toti barbatii inseala.....
SweetHappyButterfly
Postat pe 21 Aprilie 2009 20:08
De la: my_chocolat, la data 2008-09-06 19:08:37ce nu ati accepta de la iubitul/iubita, sotul/sotia , prietenul/prietena voastra, ce v-ar face sa nu il iertati sub nici un fel????sa fie decisiva infidelitatea??? ati putea face compromis in astfel de situatie???ce parerea aveti despre femeile care accepta aceasta situatie de a fi inselate??? dar barbatii care au 5 sotii? cum vi se pare??hmmmm astept pareri


in primul rand nu as accepta sa ma minta... sa dea in mine... si apoi sa ma insele....
Diavolyta_
Postat pe 21 Aprilie 2009 20:10
De la: my_chocolat, la data 2008-09-06 19:08:37ce nu ati accepta de la iubitul/iubita, sotul/sotia , prietenul/prietena voastra, ce v-ar face sa nu il iertati sub nici un fel????sa fie decisiva infidelitatea??? ati putea face compromis in astfel de situatie???ce parerea aveti despre femeile care accepta aceasta situatie de a fi inselate??? dar barbatii care au 5 sotii? cum vi se pare??hmmmm astept pareri



nu i-as ierta niciodata infidelitatea.... sub nici o forma nu as trece peste lucrul asta...despre femeile care accepta sa fie inselate ce sa zic... poate ca iubesc foarte mult acel barbat si nu vor sa il pierd asa ca prefera sa treaca cu vedere... eu sincer indiferent de cat de mult l-as iubi peste asa ceva nu as trece...pt ca odata ce a inselat o va face si a doua oara
_dulcik_
Postat pe 22 Aprilie 2009 14:37
De la: _dulcik_, la data 2009-04-22 14:37:20
De la: my_chocolat, la data 2008-09-06 19:08:37ce nu ati accepta de la iubitul/iubita, sotul/sotia , prietenul/prietena voastra, ce v-ar face sa nu il iertati sub nici un fel????sa fie decisiva infidelitatea??? ati putea face compromis in astfel de situatie???ce parerea aveti despre femeile care accepta aceasta situatie de a fi inselate??? dar barbatii care au 5 sotii? cum vi se pare??hmmmm astept pareri



nu i-as ierta niciodata infidelitatea.... sub nici o forma nu as trece peste lucrul asta...despre femeile care accepta sa fie inselate ce sa zic... poate ca iubesc foarte mult acel barbat si nu vor sa il pierd asa ca prefera sa treaca cu vedere... eu sincer indiferent de cat de mult l-as iubi peste asa ceva nu as trece...pt ca odata ce a inselat o va face si a doua oara

DA nici eu nu as trece cu vedere asa ceva ..pentru ca din moment ce a calcat stang .....o va face din nou ..o fi iubire mare ...dar nu e reciproca atunci .....
truelife
Postat pe 22 Aprilie 2009 14:40
cristinatamas
Postat pe 22 Aprilie 2009 14:45
Si ce nu i-as mai accepta iar sunt : minciuna, violenta, iar pe locul I infidelitatea... peste astea nu as trece cu vederea niciodata
_dulcik_
Postat pe 22 Aprilie 2009 21:14
Ceea ce nu se poate accepta de o persoana , o alta ar considera (poate) acceptabil, sau lucruri ce "nu se pot accepta" teoretic , in mod practic se accepta ( de nevoie) asa ca .......sa revin la subiect. EU nu pot accepta violenta fizica/verbala, dependenta (de alcool, droguri,tigari,medicamente, obiceiuri proaste......etc), prostia.........
cornelia_leia
Postat pe 23 Aprilie 2009 12:02
peste unele lucrurii poate as trece cu vedere, lucrurii marunte dar sa ma insele, loveasca, sa ma minta, sa ma jigneasca niciodata ...
_dulcik_
Postat pe 24 Aprilie 2009 10:42
Nu as accepta sa fiu mintita, inselata, abuzata fizic/verbal, umilita, sub nici o forma nu as accepta
Aphrodite
Postat pe 16 Iunie 2009 16:42
De la: MaraDonna, la data 2009-06-16 16:42:50Nu as accepta sa fiu mintita, inselata, abuzata fizic/verbal, umilita, sub nici o forma nu as accepta

cam pretentioas-a ,,,,nu crezi??????????
dar tu s-a inseli ,,s-a minti,,,,etc...??????????????????????
ca fapt divers intreb,,,,,,,
sarutama
Postat pe 16 Iunie 2009 16:45
si eu sunt de aceasi parere,nu as accepta sa fiu inselata,agresata verbal si fizic ,jignita sau umilita cu pretentii de a-i face lui sex oral,mi se pare o placere prea gretoasa pentru o femeie cu cap.........
kudika029282
Postat pe 16 Iunie 2009 17:37
De la: kudika029282, la data 2009-06-16 17:37:28si eu sunt de aceasi parere,nu as accepta sa fiu inselata,agresata verbal si fizic ,jignita sau umilita cu pretentii de a-i face lui sex oral,mi se pare o placere prea gretoasa pentru o femeie cu cap.........

hopaaaaa,,,,dar asta ce vrea s-a mai fie ,,,asta cu sexu oral,,,,,,,,?????????? cine esti??????????????? danut-aaaaaaaaaaaaaaaaaa?????????
sarutama
Postat pe 16 Iunie 2009 18:30
eo una iert dar nu uit...dar in nici un caz nu as accepta sa fiu inselata...pareera mea despre barbatii cu 5 sotii e o tampenie.o prostie. ...barbatii sunt respectati dak joaca pe mai multe fronturi, cat despre femei..imediat sunt catalogate drept c***e. e o nedreptate
thediamondgirl
Postat pe 16 Iunie 2009 18:41
ce nu ati accepta de la iubitul/iubita, sotul/sotia , prietenul/prietena voastra, ce v-ar face sa nu il iertati sub nici un fel????sa fie decisiva infidelitatea??? ati putea face compromis in astfel de situatie???ce parerea aveti despre femeile care accepta aceasta situatie de a fi inselate??? dar barbatii care au 5 sotii? cum vi se pare??hmmmm astept pareri

eu nu as accepta de la iubitul meu sa fie un interesat(sa fie cu mine pt un anumit lucru,ex:bani),am cunoscut astfel de cazuri si nu vreau sa mai cunosc astfel de oameni si nici sa am "noroc" de un astfel de specimen :D.de iertat nu cred ca as ierta mai multe :),nu prea stiu sa iert,oricat as trece cu vederea...daca m-ar jigni,lovi,minti,insela nu l-as putea ierta.eu nu cred ca merita un barbat o a doua sansa(sper k nu se supara barbatii,este pct meu de vedere) din moment ce a facut ceva grav de ce sa-i mai acorzi o sansa?sa repete gresala?sau sa stai cu gandul ca va face la fel,sa nu mai ai incredere in el s.a...eu nu as face compromisuri.despre femeile care accepta sa fie inselate...prefer sa nu comentez pt ca aici depinde de situatie...sa nu le acuzam pe acele femei zic eu iar despre barbatii care au 5sotii...te referi la altceva sau la arabi? la ei asa este traditia,sotiile oricum nu se supara ca noi,ele chiar sunt prietene...este ceva normal pt ele....cred ca am raspuns la toate intrebarile.pop
angel_05
Postat pe 16 Iunie 2009 19:03
ma aflu intr-o relatie destul de serioasa...dar daca partenerul meu m-ar insela eu l-as parasi imediat.poate l-as putea ierta...dar nu cred ca voi putea uita vreodata fapta lui...bine la noi nu este cazul de asa ceva momentan...eu personal nu l-am inselat niciodata si nici nu as face-o...poate sunt eu de moda veche...dar asa sunt...chiar nu l-as insela;; )la fel nu as accepta violenta,maltratarea,lipsa bunului simt...
Rosallinda
Postat pe 16 Iunie 2009 19:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concurs 1 De la: Danutza_blonda 15 Aprilie 2010 19:55
cadouri 1 De la: kudika296057 6 Noiembrie 2010 11:12
Sunteti impacati cu voi? 37 De la: Aderyne 29 August 2009 00:13
In ce masura credeti ca hormonii ne influentzeaza activitatea pe Kudika? 37 De la: ALEXIA67 3 Mai 2009 07:43
ajutor 4 De la: anastasia_m 25 Aprilie 2010 16:16