Setari Cookie-uri

ce nu ati accepta ..??

De la: geo32, la data 2008-09-18 00:03:54n-as accepta sa fiu abuzat...sexual!



Dooooamneee...nu avea cum sa iti scape asemena ocazie de-a puncta Geo!
Mi-ai facut ziua!
cristinarudi
Postat pe 16 Iunie 2009 20:45
De la: cristinarudi, la data 2009-06-16 20:45:48
De la: geo32, la data 2008-09-18 00:03:54n-as accepta sa fiu abuzat...sexual!



Dooooamneee...nu avea cum sa iti scape asemena ocazie de-a puncta Geo!
Mi-ai facut ziua!


Haidem sa-l abuzam... sa vedem cum nu accepta
Dor_a
Postat pe 16 Iunie 2009 21:14
vei vai vei!
unde, unde sa ma ascund, ca trupul mieu sa ramana neprihanit!!?
geo_x
Postat pe 16 Iunie 2009 21:35
scorpia_S
Postat pe 18 Iunie 2009 22:39
sunt de acord, minciuna este ceea ce nu as accepta niciodata. minciuna, oricat de inofensiva in aparenta ( sa nu ranesti, sa nu te superi, sa nu spui un adevar care ar putea durea), atrage inca una, si inca una pentru a le ascunde pe celelalte. si cand descoperi ca ai fost mintit, din varii motive, increderea, temelia oricarei relatii, de orice tip, este zdruncinata si incet-incet totul se destrama.asa cum te minte pe tine, cel/cea care ar trebui sa fii cel mai bun prieten/confident, asa minte pe toata lumea, jongland cu mintea si increderea noastra. violenta domestica, abuzul emotional, este mascat prin minciuna; infidelitatea, deasemenea. insa sunt momente cand trebuie sa faci niste compromisuri, nu intotdeauna poti taia in carne vie, desi asta ar trebui.insa totul in anumite limite si depinde de circumstante. viata mi-a demonstarat in repetate randuri ca, copiii nostri, fac exact ce au vazut in familie, cu oarece divagatii ale generatiei lor.
icy_heart
Postat pe 7 Iulie 2009 17:20
niciodata sa nu spui niciodata
dar depinde de situatie, daca e sa generalizez as spune k nu as accepta violenta, lipsa de respect, minciuna....aaaa...si clar mi-ar fi f greu sa trec peste o infidelitate
paris_love
Postat pe 7 Iulie 2009 18:20
De la: my_chocolat, la data 2008-09-06 19:08:37ce nu ati accepta de la iubitul/iubita, sotul/sotia , prietenul/prietena voastra, ce v-ar face sa nu il iertati sub nici un fel????sa fie decisiva infidelitatea??? ati putea face compromis in astfel de situatie???ce parerea aveti despre femeile care accepta aceasta situatie de a fi inselate??? dar barbatii care au 5 sotii? cum vi se pare??hmmmm astept pareri



Nu as accepta o gandire misogina si limitata,lipsa de maniere,lipsa de bun simt si de respect,fata de mine,ca partenera de viata,dar si fata de restul familiei sau societatii,un limbaj necivilizat sau nepoliticos,nu as accepta sa se comporte altfel decat ma comport eu fata de el.Cat despre infidelitate...este diferenta intre o aventura si o relatie...dak mi-ar demonstra ca este un sot si un tata ireprosabil,chiar nu mi-as bate capul exagerat de mult pt o aventura,probabil as trece-o cu vederea,cu conditia sa nu se complice lucrurile cu cealalta si sa apara sentimente...dak e doar ceva fizic...Barbatii care au mai multe sotii,sunt obligati sa asigure fiecareia dintre ele exact aceeasi stare materiala,deci cred ca sunt destul de instariti,si apoi la ei e chestie de traditie si lumea nu-si bate capul prea mult cu asta ,dak omul e bogat si isi poate permite...Dar asta se petrece in ,,alte tari de soare pline..."
lumimari
Postat pe 7 Iulie 2009 19:52
De la: geo32, la data 2008-09-18 00:03:54n-as accepta sa fiu abuzat...sexual!


Cel mai tare raspuns


Cel mai grav este abuzul psihic,din care se iese cu greu pt ca el te face sa te simti vinovata de mitocaniile lui iar tu te simti vinovata si grata ca ai asa un barbat toatea astea pt ca atunci cand esti abuzat psihic nu realizezi,abuzul fizic se poate reclama daca puterea necesara,minciuna .....sa fim seriosi toti spunem o "perla mica " incocenta crezand ca e mai bn asa,iar cu inselatul,daca esti inselat/a vina o poarta ambi parteneri din cuplu cel care inseala pt ca nu are curaj sa puna capat si sa-i spuna celuilalt care e problema ce poate fi rezolvata si cel care e inselat si nu vrea sa recunoasca ca exista o problema asa ca intr-un cuplu vina o au 2 niciodata 1 singur.Mult succes in dragoste.
Ele_ely
Postat pe 7 Iulie 2009 22:04
NU E NOMAL sa accepti astfel de compromosuri. Infidelitatea este ca un drog, nu se pot lecui barbatii de femei. Asa ca stop relatiei cu un asfel de barbat.
iris60
Postat pe 8 Iulie 2009 09:11
Eu n-as accepta sa aiba mustata ( prea mare), ... asa a la Hitler merge, dar numai sus!
Daca ar avea una ca Dali, as rade in permanenta.
Maxam
Postat pe 8 Iulie 2009 09:58
De la: paris_love, la data 2009-07-07 18:20:17niciodata sa nu spui niciodata
dar depinde de situatie, daca e sa generalizez as spune k nu as accepta violenta, lipsa de respect, minciuna....aaaa...si clar mi-ar fi f greu sa trec peste o infidelitate

nu as accepta indiferenta si lipsa de grija fata de mine si de familie.
mkdisk
Postat pe 8 Iulie 2009 12:26
De la: my_chocolat, la data 2008-09-06 19:08:37ce nu ati accepta de la iubitul/iubita, sotul/sotia , prietenul/prietena voastra, ce v-ar face sa nu il iertati sub nici un fel????sa fie decisiva infidelitatea??? ati putea face compromis in astfel de situatie???ce parerea aveti despre femeile care accepta aceasta situatie de a fi inselate??? dar barbatii care au 5 sotii? cum vi se pare??hmmmm astept pareri


pai de la sotzul meu nu as accepta sa-mi fure cipsurile(menionez k alea cu cascaval de la cio sunt preferatele mele)...dracu l-ar lua si niciun compromis la asa ceva..cipsurile mele in puii mei.
cristi_nne
Postat pe 9 Iulie 2009 18:28
De la: Maxam, la data 2009-07-08 09:58:47Eu n-as accepta sa aiba mustata ( prea mare), ... asa a la Hitler merge, dar numai sus!
Daca ar avea una ca Dali, as rade in permanenta.


tare sa mai fie si gelata sau cu coditze
heaven_2906
Postat pe 9 Iulie 2009 18:29
nu as accepta sa fiu inselata...mintita....umilita...sau agresata fizic si verbal..astea sunt motive serioase pe care nu le-as putea accepta..........!!!!!
kudika029282
Postat pe 10 Iulie 2009 19:55
Nu accept ca un barbat sa se foloseasca de mine, sa abuzeze material si emotional de mine.. Din pacate asta face barbatul cu care traiesc.
iris60
Postat pe 12 Iulie 2009 12:13
De la: kudika036038, la data 2009-07-12 12:13:20Nu accept ca un barbat sa se foloseasca de mine, sa abuzeze material si emotional de mine.. Din pacate asta face barbatul cu care traiesc.

e numai si numai alegerea ta sa fii akolo cu el ...pakt ..
paris_love
Postat pe 12 Iulie 2009 13:51
sa fiu abuzata, mintita, inselata, si mai ales sa imi controleze viata spunandu'mi ce sa fac
roz5blue6lila7
Postat pe 12 Iulie 2009 14:05
De la: kudika036038, la data 2009-07-12 12:13:20Nu accept ca un barbat sa se foloseasca de mine, sa abuzeze material si emotional de mine.. Din pacate asta face barbatul cu care traiesc.

esti constienta si nu iei nici o atitudine?! wow
roz5blue6lila7
Postat pe 12 Iulie 2009 14:07
nu as accepta sa fie duplicitar
cornelia_leia
Postat pe 14 Iulie 2009 11:35
De la: kudika036038, la data 2009-07-12 12:13:20Nu accept ca un barbat sa se foloseasca de mine, sa abuzeze material si emotional de mine.. Din pacate asta face barbatul cu care traiesc.

N-ai gresit pe undeva...pare doar putin ilogic ce ai spus: adica accepti ce nu poti accepta...
Cum ai ajuns sa accepti asta?

Postat pe 14 Iulie 2009 12:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
despre alocatia pentru cresterea copilului 2 De la: Cassey 26 Decembrie 2008 13:02
Ai nevoie de un sfat in vreo problema? 1 De la: i_roxana84 14 Martie 2009 13:57
"UNDE-I MAMA?" 44 De la: catherinezj 28 Noiembrie 2008 11:41
Mancare libaneza!!Stie cineva retete? 17 De la: gabby_j 30 Martie 2009 13:09
Experiente cotidiene 1 De la: casey_cat 21 Februarie 2010 19:15