Setari Cookie-uri

prietenie intre un barbat si o femeie?!

n-a fost timp de asa ceva,au fost cateva intalniri in care eram foarte apropiati,saruturi, mangaieri ,imbratisari ,plimbari de mana...partea mai serioasa a urmat dupa ce a plecat din tara,am ajuns sa ne dorim mult sa fim impreuna,dar circumstantele erau total contra noastra.
DeeaCatalina
Postat pe 24 Noiembrie 2008 11:52
tu il vrei!? nu ca prieten ci ca iubit.

Postat pe 24 Noiembrie 2008 12:05
eu il iubesc,asta e problema.mi-ar placea sa il pot vedea doar ca pe un prieten,pt ca nu la tot pasul intalnesti asa oameni.el nu stie ce simt...tin in mine de cativa ani.
DeeaCatalina
Postat pe 24 Noiembrie 2008 12:12
intr-adevar e greu...pt ca daca nu o sa mearga o altfel de relatie intre voi pierzi un prieten adevarat...si e mare pacat crede-ma,eu stiu despre ce vorbesc
dalilascumpy
Postat pe 24 Noiembrie 2008 12:15
da,nu ai idee cat de mult imi doresc sa il vad doar ca pe un prieten,ar fi totul perfect.nu stiu cand o sa-mi moara iubirea
DeeaCatalina
Postat pe 24 Noiembrie 2008 12:44
stai o tzara! io am inteles asta:
il iubesti da' il vrei doar ca prieten. ca o motivatie ca e mai bun prieten decat iubit?

Postat pe 24 Noiembrie 2008 13:07
ca o motivatie ca el nu cred ca simte la fel.el ma vede ca pe o prietena si asa ar trebui sa il vad si eu.
DeeaCatalina
Postat pe 24 Noiembrie 2008 13:30
De la: DeeaCatalina, la data 2008-11-24 13:30:19ca o motivatie ca el nu cred ca simte la fel.el ma vede ca pe o prietena si asa ar trebui sa il vad si eu.



cine stie...poate oate se schimba datele problemei si te place ;) ca pe o femeie

Postat pe 24 Noiembrie 2008 13:52
tocmai mi-a dat de inteles ca tine la mine ma gandeam eu ca nu poate exista prietenie intre un barbat si o femeie...si sincer ma bucur in cazul asta
DeeaCatalina
Postat pe 24 Noiembrie 2008 18:41
De la: megeo, la data 2008-09-10 22:48:28crede cineva ca un barbat si o femei pot prelungii o prietenie la nesfarsit?sau inevitabil se ajunge la altceva?eu una tind sa cred k mai devreme sau mai tarziu tot vor intervenii anumite dorinte...si cei doi prieteni f buni vor ajunge sa se priveasca cu alti ochi!voi ce ziceti?

nu cred, nu e musai sa se intample asa....dc sa nu poata fi prieteni un barbat si o femeie?ba se poate, numai ca totdeauna sunt oameni care comenteaza aiurea ca sa se bage in seama...sunt oameni de care nu te simti atras, desi arata bine si tii la ei.
mkdisk
Postat pe 15 Decembrie 2008 15:08
la mine toti prietenu buni pe care ii aveam intr`un final au inceput sa tina la mine dar nu ca prieten,ci mult mai mult....si din aceasta cauza nu pot avea niciodata un prieten adevarat fara ca el sa nu ajunga sa se indragosteasca intr`un final de mine....
anemarye
Postat pe 15 Decembrie 2008 15:12
asta e ciudat ca mai devreme sau mai tarziu vor aparea sentimente intre doi prieteni de sex opus,si cei care zic ca nu e adevarat poate nici nu ishi dau seama de senitimenetele ascunse ale prietenului-prietenei lor...
anemarye
Postat pe 15 Decembrie 2008 15:13
nu neaparat.eu am o relatie de prietenie cu un baiat si niciodata nu ne-am privit cu alti ochi.ne intelegem f b.ne sfatuim in ceea ce priveste relatiile personale.nu avem secrete.suntem f buni prieteni;)
lolololo
Postat pe 16 Decembrie 2008 18:05
Un barbat si o femeie , prieteni buni de ceva timp....Au trecut prin relatii care le-au lasat ranii...Amandoi arata bine , prietenii zic ca s-ar potrivi....de ce exista "suntem prea buni prieteni"???
Adam2008
Postat pe 16 Decembrie 2008 20:00
NU EXISTA!!!!!!!!!
butterly
Postat pe 16 Decembrie 2008 21:20
Nu cred ca exista prietenie intre un barbat si o femeie ,decat daca sunt rude.Umarul pe care plangi poate deveni usor umarul pe care adormi!

Postat pe 22 Decembrie 2008 18:12
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 27 Decembrie 2008 14:09
De la: Lucia1971, la data 2008-09-19 15:56:11Da, sunt de acord ca poate supravietui o relatie de prietenie intre doua persoane de sex opus. Dar intotdeauna se va gasi un destept/o desteapta care sa interpreteze relatia cum vor muschii lui/ei...







si eu sunt de acord cu tine ,am prieteni zeci de barbatii ,dar nu m-am indragostit de nici unul.....
lelia_zet
Postat pe 3 Ianuarie 2009 08:25
buna,o relatie de prietenie nu poate sa reziste pre mult,cu timpul apar sentimente mult mai profunde o spun din propia experienta

Postat pe 8 Ianuarie 2009 14:47
din cate am observat eu la cei din jur ... chiar daca relatia de prietenie nu devine una de iubire, unul din cei doi tot isi doreste mai mult, dar nu o arata. cred ca asta e motivul pt care rezista o astfel de prietenie...
imemyself
Postat pe 9 Ianuarie 2009 18:05
De la: imemyself, la data 2009-01-09 18:05:13din cate am observat eu la cei din jur ... chiar daca relatia de prietenie nu devine una de iubire, unul din cei doi tot isi doreste mai mult, dar nu o arata. cred ca asta e motivul pt care rezista o astfel de prietenie...


exact!!! prietenia este prietenie, si atit!!! in majoritatea cazurilor, se confunda prietenia (pt ca asa se doreste) cu altceva...

Postat pe 13 Ianuarie 2009 09:05
Jocul asta cu dragostea si prietenia e frumos tocmai pentru ca nu are nici o regula. Dar in general cam stii cum stai de la inceput. Atractia se constientizeaza repede. Varianta..."am fost prieteni 5 ani si dupa aia mi-am dat seama ca ma atrage" nu exista.

In viata mea exista ambele variante...relatia de amicitie intre mine si cel mai bun prieten al meu dureaza de 11 ani fara nici o legatura amoroasa iar o alta prietenie cu un baiat s-a transformat in cea mai frumoasa relatie de iubire. Dar repet, in cea de a doua se cam stia unde se va ajunge in final.

Din pacate pentru initiatoarea topicului...barbatii isi dau seama mult mai repede decat femeile de atractia fata de amice. Daca nu si-a manifestat dorinta de a trece la urmatoarea faza inseamna ca nu simte acelasi lucru sau nu atat de intens incat sa strice o prietenie pentru sex.
irinaandreia
Postat pe 13 Ianuarie 2009 09:50
eu am avut un prieten bun si la un moment dat ne-am simtit atrasi unul de celalat si am fost impreuna dupa care simtindu-ne atrasi de alte persoane ne-am despartit.la ora acutuala amandoi avem o relatie de un an jumate de cand ne-am despartit si suntem mai buni prieteni ca inainte de a fi impreuna eu stiu tot despre el si despre relatia lui si el stie tot despre rmine si despre relatia mea.
krsu_chriss
Postat pe 21 Ianuarie 2009 11:23
De mica priteneam cu baietii, mai mult decit cu fetele...Se pare ca totusi e posibil..daca de pastrat distanta admisibila...am avut si am printre prieteni barbati..as spune ca e mult mai interesant..nu neg faptul ca multi din ei..isi doreau mai mult decit amicitie..dar daca apare una..dispare alta..si atunci...nu prea merge...
baftoaca!
dirina
Postat pe 16 Martie 2009 16:55
Si eu sunt in aceeasi situatie.Am un prieten pe care il consideram confidentul meu ,tot ce aveam pe suflet putem sa-i spun lui,el de asemenea.Pana la urma am ajuns la concluzia ca de fapt intre noi e ceva mult mai profund.Doar ca e o problema...el are pe cineva ,de fapt sta cu respectiva de 5 ani ,si nici macar nu se gandeste sa se casatoreasca cu ea.
kudika_s
Postat pe 15 Iunie 2009 16:38
De la: megeo, la data 2008-09-10 22:48:28crede cineva ca un barbat si o femei pot prelungii o prietenie la nesfarsit?sau inevitabil se ajunge la altceva?eu una tind sa cred k mai devreme sau mai tarziu tot vor intervenii anumite dorinte...si cei doi prieteni f buni vor ajunge sa se priveasca cu alti ochi!voi ce ziceti?



Colegialitate ,camaraderie...merge, dar doi asa zisi prieteni buni ,vor ajunge la ,,altceva'' dupa o vreme , sau poate unul dintre ei va ajunge la concluzia ca este foarte compatibil cu cel (cea ) cu care discuta despre orice,care-i face confidente , care-i prezinta incredere si atunci,gandurile zboara la ceva mai mult....
Lumos_Forever
Postat pe 31 Ianuarie 2010 11:13
De la: megeo, la data 2008-09-10 22:48:28crede cineva ca un barbat si o femei pot prelungii o prietenie la nesfarsit?sau inevitabil se ajunge la altceva?eu una tind sa cred k mai devreme sau mai tarziu tot vor intervenii anumite dorinte...si cei doi prieteni f buni vor ajunge sa se priveasca cu alti ochi!voi ce ziceti?


depinde de situatie,cred ,cunosc niste persoane kre sunt prieteni buni d aproape 1 an si fara sa fie cv intre ei :),pus si simplu prieteni!
Diana_Dy
Postat pe 17 Februarie 2010 18:15
De la: kudika_s, la data 2009-06-15 16:38:28Si eu sunt in aceeasi situatie.Am un prieten pe care il consideram confidentul meu ,tot ce aveam pe suflet putem sa-i spun lui,el de asemenea.Pana la urma am ajuns la concluzia ca de fapt intre noi e ceva mult mai profund.Doar ca e o problema...el are pe cineva ,de fapt sta cu respectiva de 5 ani ,si nici macar nu se gandeste sa se casatoreasca cu ea.


pai dak ai cv pt el,si poate si el pt tn,dc sa nu incerci cv dak tot nu vrea sa se casatoreask cu acea fata :)
Diana_Dy
Postat pe 17 Februarie 2010 18:29
De la: , la data 2008-09-19 23:36:20sau sa fie neamuri!


sau el sa fie gay si ea straight.. va spun eu, merge d minune!!!

cand ambii st straight.. NONONONONONO!
cherry_jubilee
Postat pe 26 Februarie 2010 13:19
EU CRED,CA ESTE ADEVARATA PRIETENIE INTRE UN BARBAT SI O FEMEE.....DAR TOTUL DEPINDE DE EI........AS DORI SI EU O SINCERA PRIETENIE......
kudika106094
Postat pe 3 Martie 2010 06:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iubire 2 De la: _oktober_ 11 Martie 2009 23:03
O clipa de neatentie? 11 De la: mi333 29 Martie 2012 09:18
Urasc ceea ce sunt... 41 De la: tavytb 26 Ianuarie 2012 15:17
hmmm... 10 De la: senza 28 Noiembrie 2009 18:02
Un punct de vedere! 7 De la: kudika052198 24 Noiembrie 2009 12:53