Setari Cookie-uri

"a fi sau a nu fi" ...va fi sau nici nu a fost

am o poveste cam delicat ....nu prea cer eu sfaturi (fac ce ma taie capu) dar de data asta am realizat ca nu prea stiu sa fac nici ce ma taie capu!
am cunoscut un barbat in uram cu 5 luni el strain eu de pe meleguri am ramas impreuna. el lucreaza in romania de mai bine de 6luni si concediul tot aici si-l petrece dar exista un "dar"! relatia noastra nu prea merge eu am pus suflet ,ca nicodata, el fiind mai mare ca mine cu 11 ani stie ce vrea si se asteapta ca eu sa imi dau seama daca el are ceva pentru mine!
credeti ca daca este alaturi de tine iti da sfaturi te ajuta cu suport moral si material fara a cere ceva in schimb inseaman ca te iubeste?eu as zice ca da...dar simnt ceva care nu e ceea ce pare! problema cea mare este ca el mia confirmat ca este confuz si ca nu stie ce vrea de la mine ca ii este dor de familia lui ca inima lui e impartita in doua!iar mai nou (sau mai vechi, mai vechi pt ca e cam a 3 oara ...hm...din cate stiu..)primeste mesaje de la fosta sa prietena iar cand iam zis sa o sune sa o intrebe dc ia trimis mesaj mia zis ca nu o face ca "mesajul trimis de ea nu a insemnat nimic pentru el" ...hm.. dar dc nu poate sa ii ceara sa nu ii mai trimita mesaje asta ce ar insemna ca e confuz si ca totusi e cu gandul la ea (poate da poate nu)!nu prea stiu dc imi bat capu cand nu sunt fericita si cand nu stiu unde sunt cu el cand sunt deranjata de mesaje primite de la foste si cand nu face nimic,iar pe deasupra prima femeie care arata bine si e frumoasa ii atrage atentia si parca nu a mai vazut femei( lucrul asta ma facut sa ma simnt cea mai urata fata din lume o perioada si nu ca as fia aratat rau am mai si slabit de la 54 de kg la 50 la 1.65m ...in fine asta am depasit-o pentru ca alti mau facut sa ma simnt frumoasa dinou!
sunt constienta ca nu merita si ca nu va merge ca nu prea are multe pentru mine dar tot incer ca trag de ceva care nu exista!
voi ce ati face in situatia mea atunci cand iti spune una iti arata ca totusi e langa tine dar totusi nu eu nu simnt ca e ceea ce am vrea amndoi! cred ca a fost frumos cat a fost sau as putea sa mai incerc sa il inteleg acum ca ii este greu fara ai lui ?
va fi sau nici nu a fost
yo_anca
Postat pe 11 Septembrie 2008 11:52
sunt constienta ca nu merita si ca nu va merge ca nu prea are multe pentru mine dar tot incer ca trag de ceva care nu exista!
raspunsul este exact aici! ti l-ai dat singurica!
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 11 Septembrie 2008 12:04
Complicata poveste,cred k trebuie sa stai de vorba serios cu el si sa afli ce are de gand si dupa aceea sa t hotarasti ce vrei sa faci.Iar in legatura cu fosta nu inteleg de ce toata lumea are o problema cu asta,e normal sa pastrezi legatura cu cineva cu care ai impartit multe si ai petrecut mult timp.Atat eu cat si iubitul meu pastram legatura cu fostii si nici unul dintre noi nu e deranjat de asta pt ca avem incredere 100% unul in celalt.
annk48
Postat pe 11 Septembrie 2008 12:05
N/am inteles nimik:)))
BERBEACA
Postat pe 30 Octombrie 2008 16:36
cred k ne asemanam foate mult
la fel ca mine, si tu cateodata crezi ca te iubeste iar ateodata te simti ca ultima femeie...stiu sentimentul asta
cred k e momentul sa'ti faci ordine in viata desi esti foarte confunza
Acum crezi ca nu ai putea sta fara el, dar incearca sa cunosti si alti barbati, cand o sa vezi ca sunt altii care ar da orice sa fie langa tine si se comporta foarte diferit de acutualul
adina_oana
Postat pe 30 Octombrie 2008 17:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am nevoie de ajutor 3 De la: Barbie30_ 19 Martie 2011 09:04
Il vreau inapoi... 21 De la: little_white_dove 20 Iunie 2009 18:01
Cum sa il recuceresc ? 8 De la: Empty 16 Februarie 2010 15:29
Dupa ce mi-a zis ca i-as fi buna de sotie, vrea sa ne despartim 5 De la: onuta81 31 Ianuarie 2009 22:14
Ce sa fac sa-l uit mai repede? 31 De la: DiavolytaTa 13 Aprilie 2009 21:42