Setari Cookie-uri

SFAT PLS

Buna,
Am 23 de ani si ma simt pierduta in viata mea, prea complicata ca sa o mai inteleg.
Am o relatie frumoasa, ma simt iubita, protejata, in siguranta din punct de vedere financiar, insa prinsa ca intr-o colivie din care pot iesi cand vreau numai ca mi-e prea frica.
Inainte sa-l cunosc pe actualul meu prieten cu care sunt de aproape 2 ani,imi doream sa vad lumea, ma fiu libera, iar acum ma uit in oglinda, imi dau seama ca desi am ce mi-am dorit odata, acum nu sunt atat de fericita pe cat credeam !
Stiu ca pare ciudat, probabil multi dintre voi o sa ma condamnati dar cred ca m-am plictisit de viata mea "perfecta", m-am saturat sa muncesc si sa ma chinui sa fac ceva, vreau o pauza de la viata! Vreau sa imi pun 3 bluze intr-un rucsac si sa plec, sa uit de toate, sa imi gasesc linistea, sa nu mai incerc asa de tare sa ma placa oamenii, sa-i fac fericiti, sa fiu eu cea mai importanta persoana din viata mea. Dar evident, daca fac asta, il pierd pe el, persoana pe care o iubesc, cel mai bun prieten, iubit, omul care mi-a fost alaturi la bine si la greu, pun in pericol tot. Stiu ca multi o sa spuna, ca stai linistita, ai 23 de ani, o sa te mai indragostesti, dar el e perfect pentru mine,ii datorez multe.
Intru in panica cand ma gandesc la for ever and ever. Il iubesc enorm dar acum nu ma regasesc aici, in pielea mea, in tara asta, iar el nici nu se gandeste sa schimbe ceva pentru ca viata lui merge perfect, cariera in ascensiune, nu ar renunta la tot ce il reprezinta pentru o doza de nebunie near me.
Ciudat nu? Nici eu nu stiu exact ce simt, doar ca nu ma regasesc aici.
kudika_34358
Postat pe 29 Aprilie 2013 12:42
De la: kudika_34358, la data 2013-04-29 12:42:57Buna,
Am 23 de ani si ma simt pierduta in viata mea, prea complicata ca sa o mai inteleg.
Am o relatie frumoasa, ma simt iubita, protejata, in siguranta din punct de vedere financiar, insa prinsa ca intr-o colivie din care pot iesi cand vreau numai ca mi-e prea frica.
Inainte sa-l cunosc pe actualul meu prieten cu care sunt de aproape 2 ani,imi doream sa vad lumea, ma fiu libera, iar acum ma uit in oglinda, imi dau seama ca desi am ce mi-am dorit odata, acum nu sunt atat de fericita pe cat credeam !
Stiu ca pare ciudat, probabil multi dintre voi o sa ma condamnati dar cred ca m-am plictisit de viata mea "perfecta", m-am saturat sa muncesc si sa ma chinui sa fac ceva, vreau o pauza de la viata! Vreau sa imi pun 3 bluze intr-un rucsac si sa plec, sa uit de toate, sa imi gasesc linistea, sa nu mai incerc asa de tare sa ma placa oamenii, sa-i fac fericiti, sa fiu eu cea mai importanta persoana din viata mea. Dar evident, daca fac asta, il pierd pe el, persoana pe care o iubesc, cel mai bun prieten, iubit, omul care mi-a fost alaturi la bine si la greu, pun in pericol tot. Stiu ca multi o sa spuna, ca stai linistita, ai 23 de ani, o sa te mai indragostesti, dar el e perfect pentru mine,ii datorez multe.
Intru in panica cand ma gandesc la for ever and ever. Il iubesc enorm dar acum nu ma regasesc aici, in pielea mea, in tara asta, iar el nici nu se gandeste sa schimbe ceva pentru ca viata lui merge perfect, cariera in ascensiune, nu ar renunta la tot ce il reprezinta pentru o doza de nebunie near me.
Ciudat nu? Nici eu nu stiu exact ce simt, doar ca nu ma regasesc aici.




Toti ne saturam de viata la un moment dat,dar ,tot toti ,ne continuam destinele!!!!Insa,daca nu te regasesti in mediul respectiv incearca sa discuti cu iubitul tau,dar daca el este multumit de sine si nu il intereseaza ceea ce si cum simti,este alta poveste!!!Este o dovada de egoism!!!!Nu trebuie sa faci decat doi pasi spre descatusare!!Primul consta in deschiderea unei discutii cu iubitul tau ,si al doilea consta in edificarea asupra masurilor,pe care trebuie sa le iei in directia linistirii tale,ori in acea tara,ori in cea natala!!

Nu am sa inteleg motivul pentru care se taraganeaza in niste relatii,care nu au ambient potrivit evolutiei lor!!!De ce trebuie ca femeia sa amane luarea unor decizii,doar pentru ca iubeste? Atata timp cat barbatul este statuie in relatie,totul este sortit esecului,iubirea insotita de intelegere,respect,intrajutorare,sacrificii este si trebuie sa se mentina la nivel de reciprocitate,altfel este apa de ploaie!!!
kudika_15804
Postat pe 29 Aprilie 2013 12:57
De la: kudika_34358, la data 2013-04-29 12:42:57Buna,
Am 23 de ani si ma simt pierduta in viata mea, prea complicata ca sa o mai inteleg.
Am o relatie frumoasa, ma simt iubita, protejata, in siguranta din punct de vedere financiar, insa prinsa ca intr-o colivie din care pot iesi cand vreau numai ca mi-e prea frica.
Inainte sa-l cunosc pe actualul meu prieten cu care sunt de aproape 2 ani,imi doream sa vad lumea, ma fiu libera, iar acum ma uit in oglinda, imi dau seama ca desi am ce mi-am dorit odata, acum nu sunt atat de fericita pe cat credeam !
Stiu ca pare ciudat, probabil multi dintre voi o sa ma condamnati dar cred ca m-am plictisit de viata mea "perfecta", m-am saturat sa muncesc si sa ma chinui sa fac ceva, vreau o pauza de la viata! Vreau sa imi pun 3 bluze intr-un rucsac si sa plec, sa uit de toate, sa imi gasesc linistea, sa nu mai incerc asa de tare sa ma placa oamenii, sa-i fac fericiti, sa fiu eu cea mai importanta persoana din viata mea. Dar evident, daca fac asta, il pierd pe el, persoana pe care o iubesc, cel mai bun prieten, iubit, omul care mi-a fost alaturi la bine si la greu, pun in pericol tot. Stiu ca multi o sa spuna, ca stai linistita, ai 23 de ani, o sa te mai indragostesti, dar el e perfect pentru mine,ii datorez multe.
Intru in panica cand ma gandesc la for ever and ever. Il iubesc enorm dar acum nu ma regasesc aici, in pielea mea, in tara asta, iar el nici nu se gandeste sa schimbe ceva pentru ca viata lui merge perfect, cariera in ascensiune, nu ar renunta la tot ce il reprezinta pentru o doza de nebunie near me.
Ciudat nu? Nici eu nu stiu exact ce simt, doar ca nu ma regasesc aici.


Niciodata nu e prea tarziu s-o iei de la capat cu totul. De ce nu incerci sa-ti dai demisia si cu banii economisiti sa-ti deschizi propria ta afacere sau sa faci o calatorie in jurul lumii sau un tur al Europei?

El, daca te iubeste cu adevarat, o sa te inteleaga ca simti nevoia de un respiro, ca ai nevoie de-o pauza ca sa-ti pui ordine in ganduri si ca sa-ti regasesti sinele propriu. Si o sa mai inteleaga si dorinta ta de a-ti realiza propriile tale vise, cu conditia insa, ca el sa te iubeasca cu adevarat.

Indrazneste sa faci tot ceea ce-ti doreste inima. Comunica si spune ce-ti doresti si care sunt visele tale. O singura viata ai, nu ti-o risipi incercand sa-i ajuti doar pe altii, in a-si indeplini visele. Si tu meriti sa-ti realizezi visele.
kudika_32792
Postat pe 29 Aprilie 2013 13:02
De la: kudika_34358, la data 2013-04-29 12:42:57Buna,
Vreau sa imi pun 3 bluze intr-un rucsac si sa plec, sa uit de toate, sa imi gasesc linistea, sa nu mai incerc asa de tare sa ma placa oamenii, sa-i fac fericiti, sa fiu eu cea mai importanta persoana din viata mea.

fii tu insati si atunci n-o sa mai dorinta asta...si-ti spun eu ca e tare bine sa fii iubita pt ceea ce esti, nu pt ceea ce arati!
MissDarine
Postat pe 29 Aprilie 2013 13:12
Ce doreste sa regaseasca o femeie in barbatul ei :
1. un prieten
2. un tovaras
3. un amant
4. un frate
5. o figura parinteasca
6. un profesor
7. un educator
8. un bucatar
9. un gradinar
10. un tamplar
11. un sofer
12. un inginer
13. un mecanic
14. un decorator
15. un stilist
16. un sexolog
17. un ginecolog/obstetrician
18. un psiholog
19. un psihiatru
20. un terapeut
21. un tata bun
22. un gentleman
23. bine organizat
24. ordonat
25. foarte curat
26. atletic
27. afectuos
28. amabil
29. atent
30. ambitios
31. ascultator
32. logic
33. indraznet
34. curajos
35. creativ
36. viteaz
37. politicos
38. capabil
39. hotarat
40. inteligent
41. imaginativ
42. interesant
43. cu bun simt
44. rabdator
45. politicos
46. pasionat
47. respectuos
48. dulce
49. puternic
50. descurcaret
51. intelegator
52. compatimitor
53. tolerant
54. ager
55. acel cineva caruia ii place sa faca cumparaturi
56. celalt cineva care nu va face probleme
57. si cineva care nu se uita niciodata la alte femei
58. in scurt timp foarte bogat
IN ACELASI TIMP, TREBUIE SA FII SIGURA CA:
59. nu este nici gelos nici dezinteresat
60. se intelege bine cu familia ei, dar nu petrece mai mult timp cu ei decat cu ea
61. ii ofera spatiu, dar se arata interesat si ingrijorat de actiunile ei
MAI PRESUS DE TOATE ESTE FOARTE IMPORTANT SA:
62. nu uite datele de:
* aniversare (nunta, logodna, prima intalnire, primul dans, prima inghetata, ...)
* absolvire
* nastere
* menstruatie


Cu toate aceste, chiar daca va respectam intocmai instructiunile de mai sus, nu este 100% sigur ca va fi fericita, pentru ca intr-o zi s-ar putea simti coplesita de perfectiunea sufocanta din viata ta si vei fugi cu primul salbatic boem-beat-de viata pe care il vei intalni .
life_coaching
Postat pe 29 Aprilie 2013 13:15
De la: life_coaching, la data 2013-04-29 13:15:06Ce doreste sa regaseasca o femeie in barbatul ei :
1. un prieten
2. un tovaras
3. un amant
4. un frate
5. o figura parinteasca
6. un profesor
7. un educator
8. un bucatar
9. un gradinar
10. un tamplar
11. un sofer
12. un inginer
13. un mecanic
14. un decorator
15. un stilist
16. un sexolog
17. un ginecolog/obstetrician
18. un psiholog
19. un psihiatru
20. un terapeut
21. un tata bun
22. un gentleman
23. bine organizat
24. ordonat
25. foarte curat
26. atletic
27. afectuos
28. amabil
29. atent
30. ambitios
31. ascultator
32. logic
33. indraznet
34. curajos
35. creativ
36. viteaz
37. politicos
38. capabil
39. hotarat
40. inteligent
41. imaginativ
42. interesant
43. cu bun simt
44. rabdator
45. politicos
46. pasionat
47. respectuos
48. dulce
49. puternic
50. descurcaret
51. intelegator
52. compatimitor
53. tolerant
54. ager
55. acel cineva caruia ii place sa faca cumparaturi
56. celalt cineva care nu va face probleme
57. si cineva care nu se uita niciodata la alte femei
58. in scurt timp foarte bogat
IN ACELASI TIMP, TREBUIE SA FII SIGURA CA:
59. nu este nici gelos nici dezinteresat
60. se intelege bine cu familia ei, dar nu petrece mai mult timp cu ei decat cu ea
61. ii ofera spatiu, dar se arata interesat si ingrijorat de actiunile ei
MAI PRESUS DE TOATE ESTE FOARTE IMPORTANT SA:
62. nu uite datele de:
* aniversare (nunta, logodna, prima intalnire, primul dans, prima inghetata, ...)
* absolvire
* nastere
* menstruatie


Cu toate aceste, chiar daca va respectam intocmai instructiunile de mai sus, nu este 100% sigur ca va fi fericita, pentru ca intr-o zi s-ar putea simti coplesita de perfectiunea sufocanta din viata ta si vei fugi cu primul salbatic boem-beat-de viata pe care il vei intalni .



Ai uitat un calificativ,enuntat,insa,in ultima propozitie!The man must also be wild!!!Altfel,,toate celelalte puncte sunt nule!!!
kudika_15804
Postat pe 29 Aprilie 2013 13:20
De la: kudika_15804, la data 2013-04-29 13:20:28


Ai uitat un calificativ,enuntat,insa,in ultima propozitie!The man must also be wild!!!Altfel,,toate celelalte puncte sunt nule!!!

Sau ...
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=9yhNi5OU8FY
life_coaching
Postat pe 29 Aprilie 2013 13:26
De la: life_coaching, la data 2013-04-29 13:26:14
De la: kudika_15804, la data 2013-04-29 13:20:28


Ai uitat un calificativ,enuntat,insa,in ultima propozitie!The man must also be wild!!!Altfel,,toate celelalte puncte sunt nule!!!

Sau ...
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=9yhNi5OU8FY



Just talk,I am sorry!!!!
kudika_15804
Postat pe 29 Aprilie 2013 13:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
durerea despartirii 27 De la: greierash_is_back 4 Noiembrie 2009 11:53
De 2 ani si nu se mai termina 23 De la: spookeanu 22 Noiembrie 2014 09:29
Masajul de relaxare 4 De la: kudika382747 18 August 2014 23:52
Dragostea ce te inalta vs Dragostea ce te afunda 2 De la: anastasia_m 10 Aprilie 2010 11:03
cum sa fac sal uit??? al iubesc nespus de mul insa el isi bate jok 14 De la: geo_refinantat 17 Mai 2011 13:47