Setari Cookie-uri

ce parere aveti?

lasa`l!! la 30 de ani consider ca esti destul de matura incat sa iti dau seama ca acest tip nu e decat un profitor (ma refer aici la faptul ca, citez : spal, clac, gatesc, il lasa sa faca cam ce vrea). Parerea mea e ca in aceasta luna si jumatate ar fi trebuit sa isi dea seama cu cine vrea sa fie si nu sa te tina asa...treaca-mearga..shi cat despre fosta lui prietena...nu se numeste relatie perioada de 3 saptamanani..nici ce aveti voi nu e relatie..adica...el pur si simplu oscileaza intre mai multe femei, chefuri, bere cu baietii si abia apoi tu..cati ani are? :) nu vreau sa te supar dar gandeste`te mai intai la tine..crezi ca poti sa iti construiesti viitorul alaturi de un tip ca el? eu nu as putea..nu zice nimeni sa nu iasa cu baietii shi kestii de astea dar e acle lunga de la baietii pana la mesaje in telefon de la altele.
ice_angel
Postat pe 11 Septembrie 2008 18:33
o parere foarte proasta am .

Pai tie iti face placere ? Iti place sa ii speli /calci sa`i dai de mancare ?
Il pregatesti sa se duca la fosta sau cum ?
Cred ca tu stii cel mai bine raspunsul..in mod normal toate fetele o sa iti spuna sa`l dai draku sa`l lasi sa se duca unde vede cu ochii...
Alte raspunsuri nu vei primi. Asa ca tu esti singura care poate decide daca tie iti este bine sa fi un fel de menajera !

Succes
Sabrina_Nede
Postat pe 11 Septembrie 2008 18:40
Mai...daca ceea ce faci faci pt ca iti face placere sa faci pt el...nu te plange,ca nu sta nimei cu pistolul la tampla ta si te obliga sa faci.Daca nu iti fac placere,nu ii fa.De ce ai face ceva pt ca pe urma sa te simti folosita???? Daca ai avut "chemarea telefonului" si l-ai controlat...e de condamnat,dar daca tot ai gasit acolo ceva ce te-a deranjat,trebuia(inca nu e prea tarziu) sa ii spui pe sleau ca te deranjeaza.Eu zic ca inte-adevar nu sunteti de suficient timp impreuna ca sa puteti sa va spuneti ca va iubiti sau mai stiu eu ce-daca nu simtiti asta,insa daca tu vrei o relatie individualista cu el,adica fara altele in ea...si daca el "te place" cu adevarat asa cum spune,atunci ar trebui sa ii spui,sa ii dai un fel de ultimatum de care sa te tii.Daca te vrea,va renunta la restul daca nu...nu.E plina lumea de arbati care i-ar lua locul maine!Trust me!
sweetpink
Postat pe 11 Septembrie 2008 18:49
:)iti spun din experienta ca am trait similar....mai grav, am acceptat toate astea aproape un an de zile pana cand am gasit mesaj in telefonul lui, doar atunci m am uitat, caci avea telefoanele codate....ca se vedea cu fosta, noi fiind in orase diferite...si pleca d ela mine din pat, la ea....deci mai sutn si barbatii din astia fara scrupule, putea sa ma lase de mult in pace caci l-am rugat sa plece daca vrea pe alta sau daca nu-i mai convine relatia noastra:)barbati sunt si mult mai buni!de ce sa stai sa cersesti atentie cand el le da si la altele?poate doar vorbe...insa si vorbele dor!~multa bafta si sa ne zici cum fu!
alesandu
Postat pe 12 Septembrie 2008 16:31
of doamne ce nesimtit!!! cum sa-ti spuna asa ceva in fata???ca la cealalta tinea mai mult dupa 3 saptamani parerea mea ca prea repede l-ai cazat la tine,dupa o luna sa te pui sa-i calci,sa ii speli...aiurea cand tu ar trebui sa fi ca o floricica sa mergi sa te intalnesti cu el,sa vina sa te ia de acasa,sa te scoata in oras...cum se face ...mai ales intr-o relatie care e la inceput.Eu daca as fi in locul tau nu as mai fi de acord cu statul impreuna si mai ales pt ca el e un nesimtit!

Postat pe 12 Septembrie 2008 21:00
Sunt de acord cu Larisa82! Cum sa-ti spuna ca el simtea pentru fosta in trei saptamani ce nu simte pentru tine intr-o luna jumatate (si in plus voi locuiti si impreuna)?! Cum, mai, sa-ti spuna asta si pentru tine sa nu se traga semnalul de alarma??! Probabil pentru ca nu vrei sa le vezi! Si cum sa-ti spuna ca nu vrea sa o anunte pe fosta ca e cu tine??? Eu in secunda 2 ii spuneam: "Atunci iti faci bagajul si pleci!" Si poate pleca... Ei si? Ce pierdeai? Fii realista! Tipul asta pur si simplu nu te merita!
amelia05
Postat pe 18 Septembrie 2008 09:16
parerea mea... tot e 30 de ani...., fai bagajul si punei-l la usa.... scurt si fara explicatii .
nu cred ca vrei sa fii considerata patroana de pensiune care e platita in natura...scze pt duritatea cuvintelor ...dar asta este....
dandanaua_reloaded
Postat pe 18 Septembrie 2008 10:51
:)si eu zic sa....out...sa se duca unde vrea!barbati mai sunt si inca mult mai buni!
alesandu
Postat pe 20 Septembrie 2008 00:11
nimeni nu a spus ca el trebuie sa te iubeasca intr-o perioada atat de scurta,dar macar sa fie indragostit de tine...sa se comporte cum e orice relatie la inceput,cand ai numa fluturasi in stomac si abia astepti sa te intalnesti cu el/ea...


crezi ca lui ii convine sa stea la tine pt ca ii faci mancare,ii calci,ii speli...sunt convinsa ca si mama lui ii face toate astea,insa tu spre deosebire de ea mai faci un lucru...te culci cu el.


sfatul meu este sa-ti gasesti pe cineva care sa te pretuiasca pt ceea ce esti si nu te lasa dusa de nas...cred ca refuzul de a-i spune fostei lui iubite (daca se poate numi asa dupa o aventura de 3 saptamani) clarifica totul...probabil isi pregateste terenul daca tu ii vei da papucii.poate ca daca ati discuta serios si i-ai spune ca tu nu vrei sa continui in stilul asta,vei afla cu adevarat ce vrea de la tine,insa nu dupa cateva luni ca sa te mai amagesti,intr-un timp cat mai scurt...


bafta si asteptam sa ne anunti ce ai rezolvat:*
melycrys
Postat pe 20 Septembrie 2008 00:39
da l ....
morticia_adams
Postat pe 24 Septembrie 2008 20:20
sincer...nu e de tine, nu te merita! sa zicem ca te-ar iubi, chiar si asa
nu e bine sa-l inveti ''ii fac cafeluta, mancare dimineata, la pranz si seara, etc.''...acum le faci cu placere, esti fresh, i-ai da si luna de pe cer dar dupa nici un an obosesti.vrei sa ajungi acasa si sa gasesti si tu ceva pe masa facut de el, chiar si doar o omleta, dar facuta de el si nu o sa gasesti decat vase in chiuveta in cel mai fericit caz, daca nu pe masa unde a mancat.iti vb din proprie experienta.cand am vazut ca e asa am schimbat lucrurile...m-am dat obosita, racita, bonlava,ocupata cu altele si incet, incet s-au mai schimbat lucrurile...nu merita! mult succes!
allexxys
Postat pe 1 Octombrie 2008 14:10
Parerea mea: Fugi cat mai ai timp pana nu te atasezi de un astfel de fustangiu si nu te mai lasa sufletul sa-l parasesti
Daca vb. cu altele in timp ce este implicat in aceasta relatie cu tine..trebuie sa-ti de-a de gandit mult...in legatura cu sentimentele lui pt tine.

Sa fim serioase nu este ultimul barbat de pe Pamant..imposibil sa nu gasesti in tip care sa te respecte.

Succes! chiar ai nevoie!
Mihaella
Postat pe 12 Octombrie 2008 01:27
Lasa-l !!!!!
Sau nu, daca iti face placere sa fi menajera de lux pentru un magar care nu merita nici o miime din cat primeste!
elenamusat60
Postat pe 12 Octombrie 2008 11:16
Eu cred ca tu nu te iubesti deloc, sincer!! De ce accepti toate astea, barbati sunt o groaza pe lumea asta, sigur vei gasi unul care sa te merite ... aveti doar 1-2 luni impreuna, daca mai astepti mult timp o sa-ti fie si mai greu sa scapi de el!!!! Gandeste-te la cum va fi peste 1-2 ani, daca acum ti-e greu ... si pt cine te sacrifici???!!
De ce nu-ti cauti si tu pe cineva, chiar si acum cat esti cu el, in final si el mai iese cu altele ... poate iti va fi mai usor sa renunti la el daca vei gasi pe altcineva ... in plus ar primi si el acelasi tratament pe care il ofera...
Eu cred ca o femeie primeste ce merita, daca ii canti in struna el nu face decat sa joace ... iar daca tu accepti tu esti vinovata... Un om nu poate face decat ce i se permite...
Nu te supara ca sunt dura, toate am fost indragostite macar odata in viata, dar totul tb sa aibe o limita, mai ales ca nu aveti asa mult timp impreuna ... iar tu tb sa fii fericita ca ai aflat de la inceput ce-i poate pielea...
Acum oricum noi vb degeaba pt ca tu vei continua sa faci ce crezi ca e bine ... important e sa nu-ti para rau niciodata ... Si ar mai fi ceva de spus ... daca acum la inceput nu se poarta frumos cu tine ... mai tarziu o sa-ti blestemi zilele .. te legi la cap fara sa te doara...
Stii care e problema ... ti-a vazut slabiciunea pt el si acum profita ... iar marea greseala e ca l-ai gazduit la tine

tuturor
lif3_dr3am
Postat pe 12 Octombrie 2008 17:41
HA HA...pai normal ca tu esti tot ce vreau un barbat libertin ca el!!!gaseste de toate la u:liniste,mancare,cafeaua servita,ai grija de el ca de un copil si in plus isi satisface nevoile mereu cu u!adik are o femeie seara de seara in pat ,macar sa puna mana pe cate ceva.hai te rog nu deveni sclava unui tip ca el.mai ales ca ii plac prietenii ,anturajele...el te va lasa intotdeauna cand il va chma prietenii.rupe raul din radacina!!!aveti doar o luna si ceva...daca ai fii avut vreo cativa ani ca mai faceai???nici nu indrazneai sa te gandesti la vreo despartire.hai...curaj!!daca ai 30 ani nu inseamna ca nu vei gasi un barbat care sa te respecte si sa fie al tau si numai al tau si sa il poti tine bine in mainile tale.ESTI IN FLOAREA VARSTEI!!HAI CURAJ!!SUNT ALATURI DE U !!!
ema21
Postat pe 14 Octombrie 2008 14:55
Cristina,lasa-l!!!!!!!!se spune ca are balta peste!si decat unul asa mai bine fara.
deea_20
Postat pe 19 Octombrie 2008 23:13
Tare faza cu pedalatul dar dureroasa in draci as zice
daca nu ai de gand sa-i spui nimic legat de treaba asta el nu are unde sa stie unde greseste desi ....logic este sa fie in stare sa-si dea seama singur ca atunci cand se urca pe bicicleta trebuie unsa si aia ca la un moment dat i se blocheaza lantul si nu stie de ce.

iris_4_ever
Postat pe 20 Octombrie 2008 17:21
pe langa faptul ca e un fustagiu nici nu e bun la pat fetito fugi mancand pamantul cine naiba ar avea nevoie de un asa specimen?!

Postat pe 20 Octombrie 2008 17:30
De la: Larisa82, la data 2008-10-20 17:30:01pe langa faptul ca e un fustagiu nici nu e bun la pat fetito fugi mancand pamantul cine naiba ar avea nevoie de un asa specimen?!


nu ai citit mah ca nu poate sa-l lase ? dar macar sa-l educe in pana mea daca tot accepta sa doarma cu el

sa-i spuna ca nu presteaza suficient la preludiu ca poate specimenu se crede maestru la capitoulul asta.

Cristina , de cate ori ai mimat orgasmul in ultima luna ?
iris_4_ever
Postat pe 20 Octombrie 2008 17:35
stai linistita iris ca o sa il lase curand,tipul nu prea cred ca are vreo sansa sa fie educat,atata timp cat el se crede macho man si umbla dupa altele fi sigura ca el se crede rege in pat,treaba ei...doar ea o sa aiba de tras cu asemenea barbat!

Postat pe 20 Octombrie 2008 17:38
eu nu cred ca poti trai toata viata cu un barbat care este frumos si atat!meriti mai mult!mai ales daca zici ca e atat de frumos si zburda fetele dupa el si nici el nu le refuza, toata viata o sa o tii numai intr-o suferinta...
nu trebuie sa il lasi dintr-o data daca simti ca inca tii la el,dar macar mai rareste intalnirile cu el,mai distanteaza-te putin si ai sa vezi ca dupa ce iti trece dragostea o sa il vezi cu alti ochi...

Postat pe 20 Octombrie 2008 18:13
mai , potenta nu se masoara in diametrul si lungimea penisului ca degeaba duce el mult daca pe tine te lasa rece .
Si cum pana mea sa-i scrii cand dormiti impreuna de 3 luni ?
iris_4_ever
Postat pe 20 Octombrie 2008 18:14
nu esti anormala,stai linistita! sunt oamenii care gandesc lucid si dau sfaturi foarte bune cand nu sunt implicati direct dar cand li se intampla lor habar nu au incotro sa mearga,asta ti s-a intamplat si tie si poate aveai nevoie si de parerea altora din afara,deci nu ai de ce sa zici ca esti anormala

Postat pe 20 Octombrie 2008 18:15
Cristina draga, tu vezi ce ai scris acum? In conditiile acestea, cum mai poti sta cu un asemenea om? Si daca tot nu tii cont deloc de parerea noastra, de ce ne mai ceri sfaturi? Pe de o parte vad ca esti constienta ca tipul e jalnic si nu te merita, insa pe de alta devii tot mai tare ,,presul'' pe care el calca in fiecare zi. Vad ca ai scris la profilul tau ca apreciezi oamenii cu bun simt...da-mi voie sa te anunt ca el numai om cu bun simt nu este. In clipa in care am vazut ca ai scris ca el vrea un copil cu tine, mi-am si zis ca precis vei ramane insarcinata. Si uite ca fix prostia asta ai facut-o. Acum mai ramane sa asculti de el si sa faci avort. Dar daca chiar asa vei proceda si nu-ti va fi bine dupa aia, sa nu vii sa ni te plangi, te rog frumos!

Sper sa te trezesti cat mai repede la realitate!
tematoare
Postat pe 24 Octombrie 2008 12:51
Eu ma mir ca nu te-ai despartit de el pana acum! Daca eram in locul tau, cred ca dupa perioada asta de gandire ceruta de el, ii faceam bagajele (daca tot nu si le-a luat de la bun inceput) si i le puneam la usa, sa le gaseasca acolo la intoarcere Intr-un fel te inteleg, daca ai inceput sa simti ceva pentru el, ti-e greu sa-l lasi, chiar daca relatia nu evolueaza asa cum ai vrea. Dar tu nu vrei ceva mai bun pentru tine? Nu vrei sa fii respectata si iubita, apreciata pentru cum esti tu? Parerea mea, ca a mai tuturor de pe-aici, este sa-l lasi...cat mai repede...
1985camelia
Postat pe 21 Noiembrie 2008 16:53
De la: Larisa82, la data 2008-10-20 17:38:25stai linistita iris ca o sa il lase curand,tipul nu prea cred ca are vreo sansa sa fie educat,atata timp cat el se crede macho man si umbla dupa altele fi sigura ca el se crede rege in pat,treaba ei...doar ea o sa aiba de tras cu asemenea barbat!



Nuuuu,dupa ce o va exploata si va stoarce din ea si ultimele farame ....o va parasi .Atunci sa vezi suferinta.Imi pare rau pentru noi.Mult prea des ignoram realitatea .
Te va parasi .Nu-l lasa sa o faca.
llauraro2004
Postat pe 9 Decembrie 2008 09:54
De la: crysty78, la data 2008-10-29 13:50:15Buna din nou. Sa va mai tin la curent. Pana sa ajung sa rup eu aceasta relatie a facut-o el intr-un fel. Adica mi-a cerut o PAUZA sa reflecteze asupra relatiei noastre...sa vada daca ce simte pt mine este adevarat sau e doar o iluzie a lui. Am fost de acord cu conditia sa-si ia tot de la mine. Nu vrea asa. Adica cum vrea? Sa-si ia pauza dar lucrurile sa ramana la mine si eu eventual sa fiu ,,rezerva''...dak nu iese cu cine stie el...se intoarce la mine. La ora asta inca mai ducem discutii asupra bagajului.



AAA, scuza-ma, nu citisem pana la capat.Deja te-a parasit....nici macar satisfactia de a fi facut-o tu nu ti-a ramas.
llauraro2004
Postat pe 9 Decembrie 2008 09:59
ca tot vin sarbatorile: ia fa-i tu un cadou frumos, deosebit, trimite-i lucrurile prin posta, ambalate frumos, cu fundita rosie...de preferat la mamica lui acasa...

Postat pe 9 Decembrie 2008 13:10
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 29 Decembrie 2008 23:10
Draga Cristina,
Nu-i a buna cu prietenul tau...
Io inteleg lesne cum e cu sufletul omului, care nu-i deloc precum in Biblie ori in spusele vecinei celei sfatoase de la etaju' 3 (adica se simti bine in faza pe care o descrii), dar nu e de continuat... Iti inteleg micile copilarii, dar daca vrei sa nu-ti fie rau, stringe un pic din dinti si taie cordonu' ombilical care te tine de acet tip, de cei ca el (caci matale nu esti vulnerabila la baiatul X, ci la intreaga categorie masculina din care face parte).
Succes, Cris!
Mircea_O
Postat pe 2 Martie 2009 20:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna 4 De la: mimi_ca29 22 Aprilie 2011 16:47
ajutor,vreau un sfat 14 De la: kudika_24989 6 Ianuarie 2013 15:17
o iubire interzisa .. 15 De la: felixcat 7 Noiembrie 2009 14:36
de ce barbatul vrea sa-ti ramana amic? 30 De la: razz 12 Februarie 2011 15:13
dati-mi un sfat 2 De la: kudika172000 6 Martie 2011 19:16