Setari Cookie-uri

iubire sau banii?

da de ce sa cladim un castel impreuna? ce, eu n-oi fi in stare singura? bolnava nu-s, proasta nu-s... ce mama naibii.
despre bani, vreau multi. pe care o sa-i fac singura.
despre dragoste, sper la ea.
nu mi se pare ca se exclud una pe alta, nu e sau/sau. pot fi impreuna bine mersi.
kiya
Postat pe 1 Ianuarie 2009 12:32
am cunoscut si eu un barbat care a ales o femeie cu bani.si cine spune ca numai femeile sunt materialiste?
dana_mv
Postat pe 5 Ianuarie 2009 18:21
Banii se fac, se cheltuie, iar se fac... Banii se pot face de catre oricine.
Si iubirea la fel.

Postat pe 5 Ianuarie 2009 19:01
De la: Roco, la data 2009-01-05 19:01:06Banii se fac, se cheltuie, iar se fac... Banii se pot face de catre oricine.
Si iubirea la fel.
imi dai raspunsuri corecte mereu.am observat.dar ti-am vizitat profilul:nici un prieten,nimic.pari mai singuratic decat mine.
dana_mv
Postat pe 6 Ianuarie 2009 23:15
E obositor sa tot dai click la facut prietenii. Am vazut ca sunt persoane care au sute de prieteni... Vorbesc cu orice persoana civilizata, daca se poate si ne-isterica, daca sunt subiecte de interes comun.
Nu stiu cat esti de singuratica ca sa-ti pot raspunde despre singuratatea mea...

Postat pe 8 Ianuarie 2009 13:18
Trebuie musai sa fie singuratica pentru a vorbi cu tine?
Lucia1971
Postat pe 8 Ianuarie 2009 13:20
De la: Roco, la data 2009-01-08 13:18:47E obositor sa tot dai click la facut prietenii. Am vazut ca sunt persoane care au sute de prieteni... Vorbesc cu orice persoana civilizata, daca se poate si ne-isterica, daca sunt subiecte de interes comun.
Nu stiu cat esti de singuratica ca sa-ti pot raspunde despre singuratatea mea...



asa o fi,...........

Postat pe 8 Ianuarie 2009 13:20
De la: Lucia1971, la data 2009-01-08 13:20:00Trebuie musai sa fie singuratica pentru a vorbi cu tine?

Ntz

Postat pe 8 Ianuarie 2009 13:23
Banii stiu ca se pot face de catre oricine. Dar iubirea??????
eross
Postat pe 8 Ianuarie 2009 13:26
Orice pulifric din fundul satului se poate indragosti, nu?

Postat pe 8 Ianuarie 2009 16:24
De la: Roco, la data 2009-01-08 16:24:47Orice pulifric din fundul satului se poate indragosti, nu?


m-am indragostit.......dar oare stiu sa iubesc ????........
etta
Postat pe 10 Ianuarie 2009 17:40
de preferat este iubirea.....dar e o vorba al naibii de adevarata : dragostea trece prin stomac !!!!........la propriu........siiiii....desi bainii n-aduc fericirea ........ei totusi o intretin !!!!!......... ....

deci e bine sa ai din amandoua !!!!....... ..........dar votul principal il dau IUBIRII !!!!.......
etta
Postat pe 10 Ianuarie 2009 17:43
De la: etta, la data 2009-01-10 17:43:16 de preferat este iubirea.....dar e o vorba al naibii de adevarata : dragostea trece prin stomac !!!!........la propriu........siiiii....desi bainii n-aduc fericirea ........ei totusi o intretin !!!!!......... ....

deci e bine sa ai din amandoua !!!!....... ..........dar votul principal il dau IUBIRII !!!!.......
dar cand un barbat iti spune:te iubesc,dar dragostea trece prin stomac.........e scarbos.
dana_mv
Postat pe 10 Ianuarie 2009 18:39
De la: dana_mv, la data 2009-01-10 18:39:22
De la: etta, la data 2009-01-10 17:43:16 de preferat este iubirea.....dar e o vorba al naibii de adevarata : dragostea trece prin stomac !!!!........la propriu........siiiii....desi bainii n-aduc fericirea ........ei totusi o intretin !!!!!......... ....

deci e bine sa ai din amandoua !!!!....... ..........dar votul principal il dau IUBIRII !!!!.......
dar cand un barbat iti spune:te iubesc,dar dragostea trece prin stomac.........e scarbos.



io-s putin circumspect cand aud aceasta fraza "dragostea trece prin stomac".
care-i sensul , talcul , subtilitatea si intelesul ei!?
ca sa-mi trag palme daca a reusit cineva sa-mi explice clar.. adica cum , si iubesti si mananci in acelasi timp!!?

Postat pe 10 Ianuarie 2009 18:44
De la: geo_tz, la data 2009-01-10 18:44:57
De la: dana_mv, la data 2009-01-10 18:39:22
De la: etta, la data 2009-01-10 17:43:16 de preferat este iubirea.....dar e o vorba al naibii de adevarata : dragostea trece prin stomac !!!!........la propriu........siiiii....desi bainii n-aduc fericirea ........ei totusi o intretin !!!!!......... ....

deci e bine sa ai din amandoua !!!!....... ..........dar votul principal il dau IUBIRII !!!!.......
dar cand un barbat iti spune:te iubesc,dar dragostea trece prin stomac.........e scarbos.



io-s putin circumspect cand aud aceasta fraza "dragostea trece prin stomac".
care-i sensul , talcul , subtilitatea si intelesul ei!?
ca sa-mi trag palme daca a reusit cineva sa-mi explice clar.. adica cum , si iubesti si mananci in acelasi timp!!?
pai daca afli spune-mi si mie.nici eu nu inteleg.eu gandeam ca foamea trece prin stomac si dragostea prin inima,dar se pare ca sunt si alte pareri.si nu putine.
dana_mv
Postat pe 10 Ianuarie 2009 18:47
dragii mei,explicatia,din punctul meu de vedere, e cam asta :.....dupa o partida de dragoste infocata,nu te apuca foamea ????.......si daca n-ai cu ce sa-ti linistesti burtica,nu e rau ????.......deci vorbeam chiar la propriu,nu la figurat !!!!.........si va spun din experienta mea de cand eram tinerica -tinerica,ca-i fooooarte rau sa nu ai de mancare cand ti-e foame dupa o partida de dragoste si sex nebun !!!!........
etta
Postat pe 10 Ianuarie 2009 19:03
De la: dana_mv, la data 2009-01-10 18:39:22
De la: etta, la data 2009-01-10 17:43:16 de preferat este iubirea.....dar e o vorba al naibii de adevarata : dragostea trece prin stomac !!!!........la propriu........siiiii....desi bainii n-aduc fericirea ........ei totusi o intretin !!!!!......... ....

deci e bine sa ai din amandoua !!!!....... ..........dar votul principal il dau IUBIRII !!!!.......
dar cand un barbat iti spune:te iubesc,dar dragostea trece prin stomac.........e scarbos.


da,e scarbos.......la fel cum si tu ,ca femeie,daca ai spune asa ceva unui barbat,ar fi scarbos,nu ????.........caci nu numai noi,femeile,avem sentimente si putem fi ranite !!!!.........
etta
Postat pe 10 Ianuarie 2009 19:07
De la: etta, la data 2009-01-10 19:03:48 dragii mei,explicatia,din punctul meu de vedere, e cam asta :.....dupa o partida de dragoste infocata,nu te apuca foamea ????.......si daca n-ai cu ce sa-ti linistesti burtica,nu e rau ????.......deci vorbeam chiar la propriu,nu la figurat !!!!.........si va spun din experienta mea de cand eram tinerica -tinerica,ca-i fooooarte rau sa nu ai de mancare cand ti-e foame dupa o partida de dragoste si sex nebun !!!!........
mie nu mi-e foame.mi-e sete.
dana_mv
Postat pe 10 Ianuarie 2009 19:09
De la: dana_mv, la data 2009-01-10 19:09:08
De la: etta, la data 2009-01-10 19:03:48 dragii mei,explicatia,din punctul meu de vedere, e cam asta :.....dupa o partida de dragoste infocata,nu te apuca foamea ????.......si daca n-ai cu ce sa-ti linistesti burtica,nu e rau ????.......deci vorbeam chiar la propriu,nu la figurat !!!!.........si va spun din experienta mea de cand eram tinerica -tinerica,ca-i fooooarte rau sa nu ai de mancare cand ti-e foame dupa o partida de dragoste si sex nebun !!!!........
mie nu mi-e foame.mi-e sete.


noroc ca exista apa la chiuveta !!!!.......in caz ca n-ai bani !!!...... .....

acum,lasand gluma la o parte........eu nu am fost si nu sunt o materialista........traiesc prin si pentru dragoste !!!.......dar tare e greu cand iti duci viata de pe o zi pe alta !!!.....si da,nu neg ca atunci cand exista dragoste,treci peste toate greutatile......dar n-ar fi mai frumos sa ai si un trai decent ?????........ ........caci fara iubire poti sau nu poti trai......dar fara mancaricaaaaaaaa.....sigur nu !!!!!.....decat vreo 2 saptamani asa........
etta
Postat pe 10 Ianuarie 2009 19:21
incepe tu primul
niko8
Postat pe 11 Ianuarie 2009 20:55
si bani si iubire,fara bani apar tot felul de probleme,certuri,etc
niko8
Postat pe 11 Ianuarie 2009 20:59
Ei, daca e iubire adevarata apar si banii. Nu degeaba se spune ca in 2 tragi mai usor decat de unul singur...
Lucia1971
Postat pe 11 Ianuarie 2009 21:30
De la: Sabrina_Nede, la data 2008-09-13 00:37:41baniiii :))))


ambele...na...banii fac iubirea mai profund...dragostea trece prin stomac , magazine,plimbari etc
vanessa_mary
Postat pe 11 Ianuarie 2009 23:30
De la: vanessa_mary, la data 2009-01-11 23:30:16
De la: Sabrina_Nede, la data 2008-09-13 00:37:41baniiii :))))


ambele...na...banii fac iubirea mai profund...dragostea trece prin stomac , magazine,plimbari etc



si materialismu' e un curent!

Postat pe 11 Ianuarie 2009 23:41
Acum ganditi-va si voi putin...noi fetele ne indragostim lulea de un tip care...nu prea a avut cine stie ce in viata...si asta nu ne face sa dam inapoi (deocamdata). Dar, iesim si noi in oras, ca toti oamenii, si il vezi ca nu stie nici sa tina furculita in mana, vine de la baie foarte intrigat ca nu era apa (el nestiind ca robinetul e pe senzori de miscare :))), te duce pe jos de la club acasa ca, deh, taxiul e prea scump...cam cate dintre noi am face asta la nesfarsit? Eu una afirm ca DA, banii au importanta lor, si fara bani chiar daca exista dragoste, problemele atarna mai greu in balanta. Poate veti spune ca sunt materialista, dar afirm ca pentru a putea iubi pe cineva, trebuie macar sa provina din acelasi mediu ca si mine, daca nu mai bine (de preferat mai bine ;))
mrskattousa
Postat pe 11 Ianuarie 2009 23:53
De la: mrskattousa, la data 2009-01-11 23:53:17Acum ganditi-va si voi putin...noi fetele ne indragostim lulea de un tip care...nu prea a avut cine stie ce in viata...si asta nu ne face sa dam inapoi (deocamdata). Dar, iesim si noi in oras, ca toti oamenii, si il vezi ca nu stie nici sa tina furculita in mana, vine de la baie foarte intrigat ca nu era apa (el nestiind ca robinetul e pe senzori de miscare :))), te duce pe jos de la club acasa ca, deh, taxiul e prea scump...cam cate dintre noi am face asta la nesfarsit? Eu una afirm ca DA, banii au importanta lor, si fara bani chiar daca exista dragoste, problemele atarna mai greu in balanta. Poate veti spune ca sunt materialista, dar afirm ca pentru a putea iubi pe cineva, trebuie macar sa provina din acelasi mediu ca si mine, daca nu mai bine (de preferat mai bine ;))

il poti educa, daca merita ca persoana!daca este inteligent, se va pride repede!
mkdisk
Postat pe 12 Ianuarie 2009 09:06
BANIIIIIII ! CU EI POTI SI CUMPARA IUBIRE CIND AI CHEF ,CU CINE AI CHEF
nocturnalia
Postat pe 29 Ianuarie 2009 09:48
poate ca poti cumpara sex cu bani,dar iubire niciodata.daca ar fi fost posibil,cu totii am fi fost fericiti.
dana_mv
Postat pe 29 Ianuarie 2009 20:56
trecand prin multe situatii,cu sau fara bani..aleg iubirea..tocmai cand citeam mesajele voastre mi am amintit...de prima mea iubire...clasa a 8 a..2 copii..tin minte k daca aveam 50mii eram cea mai fericita...plimbari prin park,flori rupte si daruite,infghetzata la cornet...si fara multi bani in buzunar,cateodata deloc...apoi a trecut un an...tot impreuna,mici cadouri simbolice,jucarii...apoi a mai trecut un an,am inceput si noi sa iesim la discoteca,la un suc,foarte rar,si asta atunci nu pt k nu aveam bani,ci pt k ne facusem o lume a noastra,o bancuta a noastra in park,noaptea hraneam pisicutzele knd ne plimbam...si da ERAM FERICITA...


la 18 ani...s a terminat...frumos dar s a dus...apoi...prieteni fitzosi,cu bani mai mult sau mai putin,relatii fara pik de intensitate,fara acea nebunie de sentimente..in schimb plimbari,iesiri in fiecare seara, multe ori in care suni si nu raspunde...nu poti sa il tii in brate k e departe,CONDUCE MASINA si tu stai in dreapta,nu iti rasãunde la acel mesaj dragut pe motiv k se uita la meci si apoi a uitat...tu stai acasa in timp ce el e cu'TREBURI IMPORTANTE" (ADIK probabil infipt cu alta...)


si acum la 20 de ani,as prefera sa ma intorc in timp,sa mananc inghetata din aia la 10mii,si nu cine sti ce specialitati...prefer sa ma plimb in park si sa ma uit la stele,decat sa stau in dreapta si sa nu l pot atinge,prefer sa primesc un mesaj de nb printre pauzele de la meci...cu toate k el nu mai e...si copilaria s a dus...si cu toate k banii sunt importanti in viata,cum ai mei parinti s au casatorit si au locuit 1 an la nefamilisti pe o saltea,iar acum au reusit prin fortele proprii sa aiba chiar prea mult,cred k as reusi si eu,cu iubire...DE CE NU???:)
SweetHappyButterfly
Postat pe 29 Ianuarie 2009 21:23
De la: ciquy, la data 2009-01-29 21:23:01trecand prin multe situatii,cu sau fara bani..aleg iubirea..tocmai cand citeam mesajele voastre mi am amintit...de prima mea iubire...clasa a 8 a..2 copii..tin minte k daca aveam 50mii eram cea mai fericita...plimbari prin park,flori rupte si daruite,infghetzata la cornet...si fara multi bani in buzunar,cateodata deloc...apoi a trecut un an...tot impreuna,mici cadouri simbolice,jucarii...apoi a mai trecut un an,am inceput si noi sa iesim la discoteca,la un suc,foarte rar,si asta atunci nu pt k nu aveam bani,ci pt k ne facusem o lume a noastra,o bancuta a noastra in park,noaptea hraneam pisicutzele knd ne plimbam...si da ERAM FERICITA...


la 18 ani...s a terminat...frumos dar s a dus...apoi...prieteni fitzosi,cu bani mai mult sau mai putin,relatii fara pik de intensitate,fara acea nebunie de sentimente..in schimb plimbari,iesiri in fiecare seara, multe ori in care suni si nu raspunde...nu poti sa il tii in brate k e departe,CONDUCE MASINA si tu stai in dreapta,nu iti rasãunde la acel mesaj dragut pe motiv k se uita la meci si apoi a uitat...tu stai acasa in timp ce el e cu'TREBURI IMPORTANTE" (ADIK probabil infipt cu alta...)


si acum la 20 de ani,as prefera sa ma intorc in timp,sa mananc inghetata din aia la 10mii,si nu cine sti ce specialitati...prefer sa ma plimb in park si sa ma uit la stele,decat sa stau in dreapta si sa nu l pot atinge,prefer sa primesc un mesaj de nb printre pauzele de la meci...cu toate k el nu mai e...si copilaria s a dus...si cu toate k banii sunt importanti in viata,cum ai mei parinti s au casatorit si au locuit 1 an la nefamilisti pe o saltea,iar acum au reusit prin fortele proprii sa aiba chiar prea mult,cred k as reusi si eu,cu iubire...DE CE NU???:)
ai vazut esentialul.fericirea sta ascunsa in lucrurile marunte.
dana_mv
Postat pe 29 Ianuarie 2009 21:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cat de mult ati sta fara persoana iubita ? 22 De la: _dulcik_ 25 Aprilie 2009 12:10
criza barbatului divortat 6 De la: DeeaCatalina 6 Ianuarie 2010 18:57
Fetelor ce sa fac ? 20 De la: fante_de_dorobanti 14 Octombrie 2010 13:46
Relatie discreta cu o femeie matura 1 De la: kudika_966925 16 Septembrie 2015 12:47
Dificultati de reangajare dupa nastere 4 De la: timeAftertime 30 Aprilie 2009 16:24