Setari Cookie-uri

oare sa fie romanii cei mai murdari?

Mai fetelor,cine v-a crescut pe voi asa curate?Probabil si parintii vostri sunt in categoria 40-50 de ani,si poate aveti si bunici,cum de n-ati murit asfixiate in casa?
Eu am 45 de ani si am o multime de prietene de aceeasi varsta,si nu e nici macar una care nu face cel putin un dus pe zi,sau care nu foloseste deodorant sau antiperspirant,si pariez ca va pot da oricand lectii in legatura cu ce-i mai nou sau mai bun in materie de cosmetica.
Iar parintii mei folosesc si ei deodorante,si asa a fost inca de cand eram mica.
Daca vreti jegosi cu orice pret cautati prin Europa,femeile in Franta nu prea stiu sa-si epileze picioarele si axilele,iar in Italia apa ii "musca".
Arunca si ei hartii si tigari pe strada.
Dar,spre deosebire de "curatelele" romance nu se critica unii pe altii,
ce-i al lor e cel mai bun.Nu le "pute" ce-i al lor,si macar pentru asta v-ar putea da un bun exemplu.
daniv
Postat pe 19 Octombrie 2008 09:22
Cine spune ca romanul e cel mai murdar ,nu e roman! Asa cum e o zicala ,,Fiecare padure cu uscatura ei",or fi si romani nespalati dar nu trebuie sa bagi toata populatia Romaniei in aceasi oala.Stiu cum e sa miroasa urat intr-un mijloc de transport,dar trebuie sa te gandesti ca mai sunt persoane care ies de la munca,unde nu sunt conditii pentru a face un dus inainte de a pleca spre casa Si cum e la noi e peste tot ,mai spalati sau mai putin spalati.......chiar nespalati..............asta e ,nu trebuie sa aruncam cu pietre in altii...........

Postat pe 19 Octombrie 2008 15:31
Buna!Dc sunt romanii murdari sau nu?İn general da....dar nu neg ca am intalnit multi tineri foarte curati si parfumati.Dar sa va spun totusi care e parerea mea cand m-am intors in tara....autobuze pline cu oameni care miroseau de la 6 dimineataa alcool,a transpoiratie si a murdarie.Mai ales in mijloacele de transport iti dai seama de asta.Locuiesc in Turcia si aici femeile nu prea obisnuiesc sa foloseasca deodorant(chiar o tipa ma intrebase de unde sa ia deodorant,ii dadusem sa incerce o bluza de -a mea si lasase un miros greu de transpiratie si m-am suparat si i-am atras atentia).Dar oamenii nu miros asa urat pe strada.İar chestia cu epilarea?ASta priveste pe oricine.Mai ales oamenii de la tara de la noi miros urat....mai ales cei din Moldova,o recunosc,deoarece eu sunt din İaºi si ...trebuie sa recunosc ca da,cei de la tara cel putin miros urat.Hai sa nu-i mai laudam pe romani.....in genmeral sunt oameni murdari,mai ales cei de generatii mai batrane.Ca mama mea foloseste deodornt si se spala foarte des si ca m-a invatat si pe mine?Asta e doar in cazul meu si a catorva....fata de randurile de jegosi pe care ii intalnim peste tot.Locuiesc in Turcia,e adevarat ca nu prea folosesc turcii deodorante si parfumuri,unii au si ei mirosuri grele,dar nu e o chestie generala ca la noi.Tinerii romani in general se spala si sunt ingrijiti,dar ce ne facem cu cei mai varstnici care considera ca apa si sapunul sun risipa? Am stata ,cand eram la facultate, la o gazda tare murdara( de altfel dupa o saptam am si plecat),care de fiecare data cand imi faceam baie ma atentiona ca apa e scumpa si ca prea mult spalat imi dauneaza.Va dati seama ca trebuia sa ma furisez in baie (nu mai zic cand aveam intalnire cu iubitul meu si trebuia sa fiu super spalata,epilata,cremuita si parfumata).Parerea mea e ca 70% din romani sunt murdari,iar vreo 30% ar putea da clasa (poate nu chiar toti).
kassandry
Postat pe 19 Octombrie 2008 15:46
Nu a generalizat nimeni, nu a zis nimeni ca toti romanii sunt jegosi. NU ! Pt ca mijloacele de transport in comun reprezinta singura optiune a mea de deplasare, mi se intampla infiecare zi sa intalnesc persoane care miros, inca de dimineata si nu este un miros de transpiratie normala, adica se itnampla sa transpiri, este o transpiratie peste transpiratie ! Hai sa nu ne mai pupam in fund unii pe altii, ca romanii fac, romanii dreg...nu amlaudat nici alte tari din acest punct de vedere. Nu amzis nici ca utilizatorii de pe acest forum nu se spala., doamne fereste ! Trebuie sa fiti constienti ca in Romania sunt multi oameni necivilizati ! De aia suntem unde suntem !

Postat pe 19 Octombrie 2008 15:50
da,ai mare dreptate...inca mai e cale lunga pana sa invete romanul sa se spele....iar ideea cu: lasa mijlocul de transport,mergi pe jos,ia-ti serviciul langa casa ta,e puerila....Prea le place romanilor sa se laude.Mereu auzi expresia:romanul e destept si fumos....si nu e chiar asa.Sunt si destepti si frumosi si curati dar nu peste tot,asta nu e o trasatura de caracter....Dar sa va mai spun ca romanii injura,sunt grandomani,ingamfati.....dar asta e alta tema de forum.
kassandry
Postat pe 19 Octombrie 2008 16:16
De la: sandra26, la data 2008-10-19 16:16:17da,ai mare dreptate...inca mai e cale lunga pana sa invete romanul sa se spele....iar ideea cu: lasa mijlocul de transport,mergi pe jos,ia-ti serviciul langa casa ta,e puerila....Prea le place romanilor sa se laude.Mereu auzi expresia:romanul e destept si fumos....si nu e chiar asa.Sunt si destepti si frumosi si curati dar nu peste tot,asta nu e o trasatura de caracter....Dar sa va mai spun ca romanii injura,sunt grandomani,ingamfati.....dar asta e alta tema de forum.


chiar nu pot sa imi iau masina in Bucuresti si sa merg de la grozavesti la eroilor sau la gerota, rosseti. Am vazut si eu acel post aiurea.

Postat pe 19 Octombrie 2008 16:18
Da,pai de ce exista mijloace de transport?Dc ar fi asa ,pai numai jegosii s-ar plimba sin autobuze si curatii si parfumatii cu masini proprii sau pe jos....De parca pe strada nu sunt jegosi?Numai ca nu putem face nimic....totusi,un deodorant bun folosit dimineata subrat spalat,preintampina mirosul neplacut.Chiar dc te speli,dc transpiri aia esti....mirosi a transpiratie.Pai tocmai dimineata omul trebuie sa fie fresh.Nu mai zic ca vedeam in Romania femei care pareau de conditie buna(zic asta pt ca sunt si oameni saraci care nu-si permit cu adevarat un deodorant,credeti-m a ca asa e si nu trebuie sa fi egoisti si sa-i judecam), iar dimineata la servici acestea miroseau a sudori suprapuse de-ti taiau respiratia...e de ajuns un om in autobuz sa ameteasca poporul cu miresme de stea....si-ti taie pofta de vita,te enervezi....
kassandry
Postat pe 19 Octombrie 2008 16:27
Si nu mai zic,o tanara studenta (de ex),in orice imprejurare trebuie sa fie fresh....nu se stie niciodata,poate face cunostinta cu un tip atragator,iese la plimbare,sarutari,imbratisari...Ce impresie face dc nu e curata?Chiar am intalnit baieti dezamagiti la intalniri de astea,am avut si eu ocazia sa intalnesc baieti(simpatici) a caror igiena lasa de dorit...rusine
kassandry
Postat pe 19 Octombrie 2008 16:36
Da,musulmanii,prin religia lor se spala.au si un ritual special....dar sunt si unii murdari.Stiu ca exista oameni cu probleme de transpiratie sau altii care chiar dc nu folosesc deodorante au avantajul ca nu miros.Totusi,in tarile mai dezvoltate economic,pana si aerul miroase mai frumos,credeti-ma c am calatorit prin Europa si stiu.De obicei,oamenii mai murdari provin din clase sociale mai putin favorizate...e clar ca intr-un cartier saracacios n-ai sa simti miresme proaspete.Din pacate ,in Romania o multa parte din populatie saraca nu-si permite un deodorant:Dar cum sa-si permita dc nu are ce da de mancare copiilor? Uitati ca si asta e o mica investitie.İnca suntem o tara saraca...sunt sigura ca dc nivelul de trai ar creste semnificativ, si igiena s-ar ameliora.Nu mai zic ca la noi preturile sunt foarte mari.Mama mea din Franta mi-a adus produse cosmetice foarte bune si ieftine(firma frantuzeasca,de ex 3 produse la 2-3 euro),cu un miros extraordinar de placut.Si acolo mancarea e mai ieftina,deci o familie normala iºi poate permite produsele de igiena,la noi nu.nu mai zic ca in Romnia vin cu preturi exorbitante la nivelul nostru de trai cand in tari mai civilizate e un mizilic
kassandry
Postat pe 19 Octombrie 2008 16:51
Mie-mi zice tata, ce faci dus in fiecare zi? Stii cat o sa vina la intretinere?

Poate de-aia nu se mai spala unii, sa faca economie

Postat pe 19 Octombrie 2008 17:39
Inca o chestie carema scoate din sarite : Am fost sapt trecuta intr-un club si cand sa ma duc la baie, surpriza ! O duduie cizelata si-a aruncat gratios absorbantul in wc , era pe fata, plus ca infundase wc-ul... mi-au trecut imediat nevoile.


Postat pe 19 Octombrie 2008 17:49
Si apropos de subiect, sa va spun o povestioara tare.

Acum cativa ani, am fost la o nunta in Rimnicu Vilcea; nunta era a unei prietene si colega de serviciu in acelasi timp. Si eram prezenti toata gasca de la serviciu. Nunta a fost sambata, iar noi am plecat cu totii duminica dupa-amiaza inapoi spre Bucuresti.
Cred ca nu mai e nevoie sa va spun ca eram toti mahmuri si nedormiti.
Ne urcam in autobuz, totul bine si frumos pana la Pitesti. Acolo se urca un nene si se aseaza exact in fata mea, langa o femeie. Dupa vreo 2 minute ma pocneste o duhoare!!! Eu si colegul de langa mine ne strambam in toate felurile, ceilalti se tineau de burta, asa de tare radeau de noi. Din fericire eu aveam servetele parfumate la mine, asa ca ne-am ascuns narile in ele. Faza tare e ca femeia de langa acel domn nu facea nimic. Nici macar nu-si intorcea capul.
Dupa alte 15-20 de minute si alti colegi de langa noi incep sa simta mirosul. Mahmuri cum erau, catorva li s-a facut rau. Acuma radeam eu si colegul de ei

Si dupa alte 15 minute nici femeia de langa domnul cu pricina n-a mai rezistat si s-a mutat pe alt loc.

Sa va mai zic ca omul a coborat de-abia la Bucuresti?

Postat pe 19 Octombrie 2008 17:50
De la: Georgia99, la data 2008-10-19 17:49:16Inca o chestie carema scoate din sarite : Am fost sapt trecuta intr-un club si cand sa ma duc la baie, surpriza ! O duduie cizelata si-a aruncat gratios absorbantul in wc , era pe fata, plus ca infundase wc-ul... mi-au trecut imediat nevoile.


N-am vazut asa ceva si sper sa nu vad niciodata........ brrrrr

Postat pe 19 Octombrie 2008 17:51
Sunt si romani murdari,dar nu cred ca cei mai multi sunt asa.Si mai e si o chestie de bun-simt.Si daca nu are omul prea multi bani un sapun isi poate cumpara,si daca nu are bani de deodorant se spala cu bicarbonat si efectul e acelasi.Problema nu e lipsa banilor si nici varsta,asa cum scria dulce venin(sper ca nu si-a muscat limba intre timp,ca sa simta pe propria piele cat e de dulce veninul).Adevarata problema e lipsa educatiei in anumite medii.
Asta nu inseamna nici pe departe ca noi,romanii,suntem cel mai murdar popor.Suntem insa cei care arunca cu placere piatra tocmai spre cei asemenea lor.Peste tot sunt jepati,dar nu vei auzi nicicand un italian,un francez,un neamt,ungur sau turc spunand despre propriul popor ca e cel mai murdar.Pentru toti ai lor sunt cei mai buni.
De ce ne-am mai mira ca suntem vazuti urat de catre straini,daca noi suntem primii care aruncam cu noroi spre ai nostri?Pentru ca asta era intrebarea cu care s-a inceput discutia,nu daca exista romani murdari,ci daca romanii sunt cei mai murdari.Si nu doar atat,dar categoria de varsta din care fac parte parintii si bunicii celor care scriu sunt cei mai murdari.Nu conteaza cine sunt si ce fac,sau ce au facut de-a lungul anilor.Daca sunt pensionari sau au intre 40-50 de ani dulce venin decreteaza ca sunt nespalati.Sau ti-ai dorit doar sa vada lumea ca tu ai iesit din tara si poti face comparatii?
daniv
Postat pe 19 Octombrie 2008 17:57
cei mai murdari?!mai murdari decit turcii?!clar nu!ca sint destui care se intilnesc cu apa calda numai duminica... ADEVARAT!
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 19 Octombrie 2008 18:05
nu numai folosirea deodorantelor este solutia. am intalnit frecvent persoane care foloseau deodorant, dar fara sa se spele, si se credeau persoane cu pretentii. iti dai seama ce efect!!!oricum, nu trebuie sa generalizam, inclusiv cu faptul ca cei din mediul rural sunt mai murdari. total gresit. unii pot da clasa multora din mediul urban. cum nu putem generaliza nici in ceea ce priveste generatiile. sunt destul de multi tineri care trec pe langa apa si sapun, ca asa este cool!

si apropo de Siria. si eu am fost acolo de 2 ori si pot spune ca nu m-am lovit de acest aspect. chiar mi-ar placea sa mai merg acolo. si la noi si la ei si la ceilalti sunt oameni curati si oameni murdari si nu este cazul sa incriminam unele popoare sau unele categorii.

si inca ceva, o solutie eficienta contra mirosului de transpiratie este folosirea bicarbonatului de sodiu alimentar. eu il folosesc de ani de zile si oricit de mult as transpira nu miros. era un stres pentru mine care pot spune ca sunt obsedata de curatenie.

va salut pe toti si sa incercam noi, romanii, sa nu mai fim asa de complexati!
mkh
Postat pe 19 Octombrie 2008 18:17

Postat pe 19 Octombrie 2008 19:27
De la: soryanca, la data 2008-10-15 14:16:23
De la: Ralukiss, la data 2008-09-13 10:57:45Or mai fi si 'nespalati' (asa ca p'aci) prin Africa de Sud, cine stie
Glumeam, e, cu adevarat o problema destul de grava, si ...urat mirositoare. Eu cred ca e vorba pur si simplu, de educatie. Cu totii transpiram, insa, cum ati spus si voi, pensionarii si oamenii mai in varsta (sa zicem asa), poate (cu siguranta) nu au beneficiat de o astfel de educatie. Sa nu uitam ca acum, sunt cateva zeci de reclame, zilnic, la tv, legate de acest subiect. Te poti informa de peste tot. Poate pur si simplu, nu le pasa, poate ei cred ca nu miros...ciudat insa...


scuze,ralu,dar pensionarii nu au bani s aisi cumpere atinperspirante si parfumuri.la noi in tara sunt pesniile destul de mici si asa cum am fost invatati platim intai datoriile fata de sta,de mancare si dupa aceea restul.din pcate sunt si pesnionari bolnavi la care pe langa aceste chelt li se adauga si chelt pe medicamente.
nu romanii sunt cei mai murdari,asta e cu siguranta.Turci,Siria si Italia.Sincer nu iti doresc sa stai pe langa italienii,iar femeiile italience...off mama offf.Ai putea oare sa faci o baie pe sapt??eu iti voi raspunde ca nu,eu una nu pot rezista nici o zi fara dus,dar uite ca italiencele isi fac baie pe cap o data ori pe luna,oir pe sapt (asta depinde de la caz la caz)si tot atunci fac si dush.
in concluize,noi acum suntem un fle de "oi negre",pt ca intotdeuna se va vb urat de noi.



pensionarii clar ca nu-si cumpara antiperspirante, dar sa stii si tu ca batranii abia transpira.Cu cat inaintezi in varsta, cu atat transpiri mai putin! Poate vrei sa spui ca nu-si spala hainele atat de minutios...
emyia
Postat pe 19 Octombrie 2008 20:13
treaba cu tiganii e cam relativa...eu fac naveta zilnic pitesti-curtea de arges si cam toti au un miros nu prea placut
deea_20
Postat pe 19 Octombrie 2008 22:59
Sper sa nu fie asta motivul de care vrei sa pleci"ca romanii put"!
Exemplul cu urcatul in taxiu l-ai dat cand afara erau 35 de grade... ?
Peste tot in lume sunt oameni care se spala mai mult sau mai putin!
hasi
Postat pe 20 Octombrie 2008 08:07
De la: daniv, la data 2008-10-19 17:57:28Sunt si romani murdari,dar nu cred ca cei mai multi sunt asa.Si mai e si o chestie de bun-simt.Si daca nu are omul prea multi bani un sapun isi poate cumpara,si daca nu are bani de deodorant se spala cu bicarbonat si efectul e acelasi.Problema nu e lipsa banilor si nici varsta,asa cum scria dulce venin(sper ca nu si-a muscat limba intre timp,ca sa simta pe propria piele cat e de dulce veninul).Adevarata problema e lipsa educatiei in anumite medii.
Asta nu inseamna nici pe departe ca noi,romanii,suntem cel mai murdar popor.Suntem insa cei care arunca cu placere piatra tocmai spre cei asemenea lor.Peste tot sunt jepati,dar nu vei auzi nicicand un italian,un francez,un neamt,ungur sau turc spunand despre propriul popor ca e cel mai murdar.Pentru toti ai lor sunt cei mai buni.
De ce ne-am mai mira ca suntem vazuti urat de catre straini,daca noi suntem primii care aruncam cu noroi spre ai nostri?Pentru ca asta era intrebarea cu care s-a inceput discutia,nu daca exista romani murdari,ci daca romanii sunt cei mai murdari.Si nu doar atat,dar categoria de varsta din care fac parte parintii si bunicii celor care scriu sunt cei mai murdari.Nu conteaza cine sunt si ce fac,sau ce au facut de-a lungul anilor.Daca sunt pensionari sau au intre 40-50 de ani dulce venin decreteaza ca sunt nespalati.Sau ti-ai dorit doar sa vada lumea ca tu ai iesit din tara si poti face comparatii?
Eu nu zic ca romanii sunt cei mai murdari,dar lasa-ma ca nici tare curati nu sunt!Si sa stii ca pe unul transpirat si imputit nu ai sa-l auzi plangandu-se ca e murdar,poate chiar se considera curata,deoarece a facut baie doar cu o saptamana inainte.da,intradevar,bunicii mei nu au fost fooarte curati,dar traiau la tara si nu exista comparatie.Si sa stii ca nu arunc cu pietre in cei ''ca mine''.Bineinteles ca si alte natii au mizerabilii lor, ideea e ca, venind dinafara (asta ca sa vada lumea ca am iesit din tara si pot face comparatii-asa ai zis tu ),romanii par murdari!!!!!!!! Si nu numai eu o vad ci si alti straini care au vizitat Romania si au ajuns la aceeasi concluzie. İn general romanii sunt MIZERABILI!!!!! De ce sa ne mai ascundem atata? Asa e,nu vezi peste tot? Si mi se pare ca am specificat ca un procentaj din romani o reprezinta cei curati care dau clasa...Te-ai simtit ofensata ca se zice pe forum ca romanii sunt murdari?Ei,draga,mai plimba-te ca nici e neaparat nevoie sa ieºi din tara ca sa vezi realitatea....Dar se pare ca unii inteleg gresit sau numai ce vor ei...Personal cred ca cei mai multi sunt asa...murdari.Merg la firma la sotul meu (acolo vin cel mai mult romani ),am avut ocazia sa fiu scarbita de cat de jegosi pot fi romanii,de la toaleta pana pe strada. Si inca odata spun: nu toti sunt asa,dar uite ca majoritatea ne fac de ras si in strainatate.....
kassandry
Postat pe 20 Octombrie 2008 14:13
nu
kndia
Postat pe 20 Octombrie 2008 16:06
dar cum se face ca majoritatea nespalatilor au si cate un "parfum" de bautura?pt alcool au bani,dar pt sapun nu?!pacat de tara asta ca e tare frumoasa!!!!!!!!!!!
deea_20
Postat pe 20 Octombrie 2008 21:15
De la: deea_monik, la data 2008-10-20 21:15:23dar cum se face ca majoritatea nespalatilor au si cate un "parfum" de bautura?pt alcool au bani,dar pt sapun nu?!pacat de tara asta ca e tare frumoasa!!!!!!!!!!!
Vara asta am venit si eu cu familia mea in vizita la parinti,in romania.Cu autocarul,deci va dati seama ca priveam si peisajul....si ce sa vad? İncepand cu strazile Bucurestilor si pana la mine la İasi,pe strada numai betivani cu sticla n mana.Ma mai uit pe geam (era cam 5 jumate dimineata),mai vad si carciumi deschise care de mult isi primise clientii cu cate o halba de bere...asta la 5 dimineata.Am circulat cu microbuze, sotul meu era chiar surprins de cum poata sa puta oamenii a bautura la ore asa de devreme cand noi abia facusem ochi si luasem micul dejun.İ-am explicat: iata dragule , Romania.Si cıu toate astea, mie imi place Romania ca e frumoasa si verde....doar ca mai e cate ceva de reparat pe ici pe colo...Sunt sigura ca se va gasi pe forum un suparat care-mi va recomanda sa-mi iau masina personala
kassandry
Postat pe 20 Octombrie 2008 21:37
Eu cred ca ar fii fost mai bine ca romanii sa se uneasca in tara asta,sa nu se mai vorbeasca de rau unii pe altii.Este problema ca oamenii nu se vad pe ei cum sunt ii vad doar pe altii.De ce sa dovedim ca suntem ca ceilalti,mai bine ne-am intelege unii pe altii in loc sa ne judecam.
carina01
Postat pe 21 Octombrie 2008 18:58
decat sa barfiti mai bine v-ati uni si treceti la fapte
carina01
Postat pe 21 Octombrie 2008 19:00
Eu cred ca ar fii fost mai bine ca romanii sa se uneasca in tara asta,sa nu se mai vorbeasca de rau unii pe altii.Este problema ca oamenii nu se vad pe ei cum sunt ii vad doar pe altii.De ce sa dovedim ca suntem ca ceilalti,mai bine ne-am intelege unii pe altii in loc sa ne judecam.
carina01
Postat pe 21 Octombrie 2008 19:03
De la: IRINA300, la data 2008-10-21 19:03:31Eu cred ca ar fii fost mai bine ca romanii sa se uneasca in tara asta,sa nu se mai vorbeasca de rau unii pe altii.Este problema ca oamenii nu se vad pe ei cum sunt ii vad doar pe altii.De ce sa dovedim ca suntem ca ceilalti,mai bine ne-am intelege unii pe altii in loc sa ne judecam.


daca tie iti place sa iti mirosi semenii, bravo tie..mie nu. in lumea mea s-a inventat apa, sapunul, gelurile de dus, dusurile frecvente. hai sa laudam jegosii care put in metrou, autobuz, tramvi, troleu, pe strada...hai sa fim seriosi

Postat pe 21 Octombrie 2008 19:41
pustoaicele nu sunt ingrijite la fel de bine ca si femeile mature... pentru ele conteaza doar prima impresie... aparente... P.S.: romanii nu "miros" cel mai bine dar nu sunt cei mai neingrijiti...
StrangerInAStrangeLand
Postat pe 21 Octombrie 2008 23:50
sandra26
Avatarul lui sandra26
33 mesaje
Membru din: 24/09/2008
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 20 Octombrie 2008, ora 14:13 Raporteaza abuz
Citeaza Raspunde


De la: daniv, la data 2008-10-19 17:57:28

Sunt si romani murdari,dar nu cred ca cei mai multi sunt asa.Si mai e si o chestie de bun-simt.Si daca nu are omul prea multi bani un sapun isi poate cumpara,si daca nu are bani de deodorant se spala cu bicarbonat si efectul e acelasi.Problema nu e lipsa banilor si nici varsta,asa cum scria dulce venin(sper ca nu si-a muscat limba intre timp,ca sa simta pe propria piele cat e de dulce veninul).Adevarata problema e lipsa educatiei in anumite medii.
Asta nu inseamna nici pe departe ca noi,romanii,suntem cel mai murdar popor.Suntem insa cei care arunca cu placere piatra tocmai spre cei asemenea lor.Peste tot sunt jepati,dar nu vei auzi nicicand un italian,un francez,un neamt,ungur sau turc spunand despre propriul popor ca e cel mai murdar.Pentru toti ai lor sunt cei mai buni.
De ce ne-am mai mira ca suntem vazuti urat de catre straini,daca noi suntem primii care aruncam cu noroi spre ai nostri?Pentru ca asta era intrebarea cu care s-a inceput discutia,nu daca exista romani murdari,ci daca romanii sunt cei mai murdari.Si nu doar atat,dar categoria de varsta din care fac parte parintii si bunicii celor care scriu sunt cei mai murdari.Nu conteaza cine sunt si ce fac,sau ce au facut de-a lungul anilor.Daca sunt pensionari sau au intre 40-50 de ani dulce venin decreteaza ca sunt nespalati.Sau ti-ai dorit doar sa vada lumea ca tu ai iesit din tara si poti face comparatii?
Eu nu zic ca romanii sunt cei mai murdari,dar lasa-ma ca nici tare curati nu sunt!Si sa stii ca pe unul transpirat si imputit nu ai sa-l auzi plangandu-se ca e murdar,poate chiar se considera curata,deoarece a facut baie doar cu o saptamana inainte.da,intradevar,bunicii mei nu au fost fooarte curati,dar traiau la tara si nu exista comparatie.Si sa stii ca nu arunc cu pietre in cei ''ca mine''.Bineinteles ca si alte natii au mizerabilii lor, ideea e ca, venind dinafara (asta ca sa vada lumea ca am iesit din tara si pot face comparatii-asa ai zis tu ),romanii par murdari!!!!!!!! Si nu numai eu o vad ci si alti straini care au vizitat Romania si au ajuns la aceeasi concluzie. İn general romanii sunt MIZERABILI!!!!! De ce sa ne mai ascundem atata? Asa e,nu vezi peste tot? Si mi se pare ca am specificat ca un procentaj din romani o reprezinta cei curati care dau clasa...Te-ai simtit ofensata ca se zice pe forum ca romanii sunt murdari?Ei,draga,mai plimba-te ca nici e neaparat nevoie sa ieºi din tara ca sa vezi realitatea....Dar se pare ca unii inteleg gresit sau numai ce vor ei...Personal cred ca cei mai multi sunt asa...murdari.Merg la firma la sotul meu (acolo vin cel mai mult romani ),am avut ocazia sa fiu scarbita de cat de jegosi pot fi romanii,de la toaleta pana pe strada. Si inca odata spun: nu toti sunt asa,dar uite ca majoritatea ne fac de ras si in strainatate.....
sandra polat
Uite,Sandra draga,intamplator nici eu nu mai locuiesc in Romania.Si merg si eu in vizita la cabinetul logodnicului meu.Are multi pacienti romani,dar nu put.
Si nu am zis ca toti romanii sunt curati,am spus numai ca nu suntem cel mai murdar popor,si ca ar trebui sa mai invatam de la altii sa nu aruncam cu noroi mereu spre ai nostri.Pentru ca ne murdarim mainile.
N-o fi nemul nostru cel mai grozav,dar cu siguarnta nici la baza piramidei nu suntem.
Si chiar daca romanii sunt rai,barfitori,betivi,nespalati,mincinosi,eu sunt una dintre ei.Asa cum sunteti fiecare dintre voi,Eu imi iubesc poporul,si nu vreau sa nu pot vedea padurea din cauza copacilor
Buni sau rai sunt ai mei
,si mereu voi simti asta,si chiar daca "afara"deocamdata se traieste mai bine,ACASA va fi mereu in Romania,si mereu ma voi intoarce cu drag
daniv
Postat pe 22 Octombrie 2008 09:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cu doi de "i" 8 De la: kudika195501 16 Ianuarie 2011 23:50
Prieten adevarat! 11 De la: Fulg-de-nea 17 Octombrie 2016 22:29
Stie cineva o scoala de dans 2 De la: pisicuta_razboinica 27 Februarie 2009 23:02
Astrologie 24 De la: kudika198647 22 Iunie 2010 11:04
VA VEDETI TRAIND INTR-O SAHARA MADE IN ROMANIA 3 De la: kudika_14871 24 August 2012 17:10