Setari Cookie-uri

oare sa fie romanii cei mai murdari?

De la: Lillix, la data 2008-10-15 15:57:14
De la: bonheur, la data 2008-10-15 15:28:30parerea mea este ca cea mai nespalata natie sint francezii!am colegi de birou care se imbraca sapte zile la rind cu aceeasi camasa!


Iarasi o generalizare, nu m as fi bagat in discutie, pentru ca este foarte subiectiva, dar ca ai adus vorba de francezi, majoritatea celor pe care i cunosc eu bine au cultul igienei...chiar maniaci; despre altii pe care nu i cunosc habar n am , dar asa este peste tot, foarte subiectiv...

era o parere formata pe parcursul a 20 de ani!
kudika1993
Postat pe 22 Octombrie 2008 09:10
De la: bonheur, la data 2008-10-22 09:10:16
De la: Lillix, la data 2008-10-15 15:57:14
De la: bonheur, la data 2008-10-15 15:28:30parerea mea este ca cea mai nespalata natie sint francezii!am colegi de birou care se imbraca sapte zile la rind cu aceeasi camasa!


Iarasi o generalizare, nu m as fi bagat in discutie, pentru ca este foarte subiectiva, dar ca ai adus vorba de francezi, majoritatea celor pe care i cunosc eu bine au cultul igienei...chiar maniaci; despre altii pe care nu i cunosc habar n am , dar asa este peste tot, foarte subiectiv...

era o parere formata pe parcursul a 20 de ani!


Aiurea...parere
Lillix
Postat pe 22 Octombrie 2008 17:59
pt DANIV : si eu ma intorc cu drag acasa....imi place romania....dar lasa patriotismul asta ca e prea exagerat. Au romanii o groaza de calitati,peste tot ii laud si ma simt prost si imi vine sa-i strang de gat pe aia care ne vorbesc de rau( ca am avut ocazia sa aud o femeie care afirma, cu spume la gura,ca romanii sunt cei mai jegosi si mai hoti din lume).Crede-ma ca imi venea sa o bat....asa m-a enervat tipa...era o turcoaica care locuia in Olanda. Vad ca multi din Pitesti au o parere mai buna despre romani. S-ar putea ca acolo sa fie o lume mai spalat,nu neg asta...eu nu am fost in Pitesti....Dar mergi tu mai sus de Focsani....si ai sa vezi ca am dreptate.Da,sunt din iaºi,am intalnit si tineri foarte curati,dar multa populatie lasa de dorit...si aruncand cu noroi in ei nu inseamna ca arunc si in mine,ca totusi,eu zic ca din punct de vedere al igienei,nu sunt ca ei...Ca doar mizeria nu se mosteneste genetic.Pai cand simt un puturos imi zic in gand oare de ce nu-si da seama ca pute? Fie ca a transpiratie fie a alcool.De ce nu-si da seama ca deranjeaza? Dar pot eu sa fac ceva?
Deja generatiile astea or sa treaca,vin cele din spate cu o alta cultura...Si,repet:NU AM ZİS CA ROMANİİ SUNT CEİ MAİ MURDARİ,doar ca mai exista destula lume de educat.....si venind in tara nu--mi face placere ca sa vad oamenii de dimineata treanspirati si mirosand a alcool. N-am sa inspir transpiratia lor si sa zic cu patos: asta da miros de roman!ce dor mi-era de tara mea! (poate la miºto aº face asta).
kassandry
Postat pe 22 Octombrie 2008 18:08
De la: crista_galli, la data 2008-10-19 17:39:41 Mie-mi zice tata, ce faci dus in fiecare zi? Stii cat o sa vina la intretinere?

Poate de-aia nu se mai spala unii, sa faca economie
sa stii ca si mie imi zicea bunica mea ca ma spal prea des,ca nu-mi face bine apa si plus de asta mai urla la mine ca ii vine mult la apa....dar de....puteam eu sa o conving ca am intalnire cu iubitul? Si nu mai zic ca ai mei (desi nu mi-au reprosat ca ma spal ci mi-au zis sa fiu mai rationala cu apa),ai mei sunt usurati ca le-au plecat cele 2 fete....acu ne platesc sotii apa
kassandry
Postat pe 22 Octombrie 2008 18:13
Babele de la mine din bloc au intrbat-o pe mama mea ca de ce ne vine atat de mult la apa.Si le-a zis pt ca facem dus in fiecare zi...Iar ele au sarit ca arse spunandu-i ca nu e bine ca facem riduri de la atata apa
deea_20
Postat pe 22 Octombrie 2008 20:35
De la: Lillix, la data 2008-10-22 17:59:28
De la: bonheur, la data 2008-10-22 09:10:16
De la: Lillix, la data 2008-10-15 15:57:14
De la: bonheur, la data 2008-10-15 15:28:30parerea mea este ca cea mai nespalata natie sint francezii!am colegi de birou care se imbraca sapte zile la rind cu aceeasi camasa!


Iarasi o generalizare, nu m as fi bagat in discutie, pentru ca este foarte subiectiva, dar ca ai adus vorba de francezi, majoritatea celor pe care i cunosc eu bine au cultul igienei...chiar maniaci; despre altii pe care nu i cunosc habar n am , dar asa este peste tot, foarte subiectiv...

era o parere formata pe parcursul a 20 de ani!


Aiurea...parere
pentru tine poate asa pare dar eu ma sufoc zilnic in birou de mirosul greu care predomina:transpiratie amestecata cu miros de parfum .iar pe frigul asta stau cu toate geamurile deschise! cind ma urc in metrou este si mai mare efectul iar in autobuze ne ajuta putin si romii romani care completeaza ......cind merg la restaurant de multe ori nu pot minca cind vad unghii cu jeg dedesubt la chelneri iar mirosul de cele mai multe ori face parte din decor!am uitat traumele suferite la sedintele cu parintii ale copiilor!!!!!!!!!unde nu poti sa te concentrezi asupra problemelor deoarece incerci sa respiri!in concluzie fiecare cu parerea lui aiurea s-au nu!
kudika1993
Postat pe 23 Octombrie 2008 10:01
sfatul meu este sa incerci sa te deconectezi de la mizeria din jur si sa gandesti pozitiv,inca nu ai vazut cum sunt alte natii ,ex orientul
wdy
Postat pe 23 Octombrie 2008 10:33
De la: wdy, la data 2008-10-23 10:33:46sfatul meu este sa incerci sa te deconectezi de la mizeria din jur si sa gandesti pozitiv,inca nu ai vazut cum sunt alte natii ,ex orientul
Banuesc ca ai fost prin orient...Mai ales zonele mai calde,mai sarace si fara apa sunt asa.Macar avantajul nostru e ca avem apa.....nu putem sa-i invinuim asa pe oameni,dar cine are cultul spalatului greu ii poate suporta pe cei murdari.Locuind in Turcia stiu cum este si aici.Nu miroase in autobuze a transpiratie (desi se mai nimereste uneori cate unul),dar nici cultul parfumului nu-l au turcii,asta e adevarat....deobiceu eu sunt cea care miroase frumos a parfum in autobuz,ochii sunt tinta asupra mea,mai ales ca se vede ca sunt de alta natie.Am stat o perioada la socrii la tara si nu va spun ca taranii isi tin casele asa curate.Din afara par urate,nu prea au gradini ingrijite,dar inauntru nu se intra incaltat,nu au pisici si caini cu purici,au toti toalete cu canalizare si apa la robinet ,mai e avantajul climei calde pe o durata indelungata avand panouri solare deasupra caselor care le ofera apa fierbinte toata ziua pt dus.İn fiecare casa poti vedea o masina de spalat rufe,iar astea pana la cel mai amarat om.Dc-ati vedea la televizor o imagine de la tara de la ei sigur nu v-ar placea stilul lor de viata,dar in ce priveste igiena taranilor nu se compara cu taranii nostri care ,majoritatea ,sunt foarte murdari.Cat am stat la soacramea la tara nu s-a suparat nimeni ca fac baie,ba chiar ma bucuram ca ma puteam balaci din belsug.Asta ar fi o bila buna pt turcia,mi-ar placea sa vad si la noi asa ceva.Cu siguranta au si ei mizerabilii lor,v-am zis ca nu prea le au ei cu parfumurile si deodorantele.Dar de...nu toata lumea are panouri solare...dar apa avem totusi din belsug
kassandry
Postat pe 25 Octombrie 2008 00:54
Probabil sotul tau lucreza pe santier...mai stiu eu? :-
Faceti un calcul singura si vedeti de cate ore aveti nevoie ( din cele 24) pentru a face cele ce afirmati( si daca stati la job 8-9 ore- probabil ca sotul va e si director- altfel- cu tot cu dus-intors de la job- sigur ar trebui sa fie macar 10 ore/zi; + pregatirea de dimineata; + dusul la piata + spalat ( evident spala masina- dar sortarea nu intra in calcul? )
Oricum- evident ca trebuia sa se trezeasca cineva ca e mai curata decat Fecioara Maria!
Hai- care licitati la - schimbat costumul de 2-ori pe zi! Sau de 3!
G_I_JOE
Postat pe 27 Octombrie 2008 09:44
De la: MISSILVY, la data 2008-10-19 08:20:22
De la: G_I_JOE, la data 2008-10-16 11:12:10
De la: bonheur, la data 2008-10-15 15:28:30parerea mea este ca cea mai nespalata natie sint francezii!am colegi de birou care se imbraca sapte zile la rind cu aceeasi camasa!

Nu vreau sa intru intr-o polemica:
Iti pun urmatoarea intrebare:
Colegii care vin o sapt cu aceeasi camasa- sunt insurati? ( nu ca ar fi datoria femeilor sa-i "spele si calce" - dar nu-i vede nimeni cand pleaca de acasa?)
Si daca nu-s insurati- te-ai gandit ca poate camasa este curata si dupa 4 zile ( de ex- fac dus in fiecare zi- la job- nu prea cara lazi cu bere? )
Eu, de ex- imi schimb costumul si camasa cam la 3 zile ( uneori in fiecare zi- daca se impune) dar- recunosc- ca orice barbat comoditatea e destul de mare;
Noroc cu baia si cu faptul ca, in afara de "butoane " altceva nu prea car;




3 zile???
eu schimb zilnic camasa si costumul pe care l-am purtat vreo 8-9 ore la munca. Cand vin acasa normal schimb hainele plec la piata, sau diverse locuri, si cand intru in pijamale, celelalte hainute ... la spalat. Este drept ca spal zilnic, dar asa ma simt bine.
Cat despre sotul meu se schimba zilnic cand pleca la munca, ori fiul meu, schimba vreo trei randuri de haine (este sportiv, are antrenamente, apoi ore la scoala, si timpul oarecum liber).


PS: era raspuns la postarea doamnei de mai sus;
G_I_JOE
Postat pe 27 Octombrie 2008 09:46
ca sa raspund la subiect: venind dintr-o tara unde s-au adunat aproape toate natiile lumii, pot sa va zic ca romanii n-au iesit in evidenta ca ar fi nespalati, din contra! cei mai nespalati sunt indienii.

Postat pe 29 Octombrie 2008 17:36
Eu traiesc intr-o tare cu toate natiile, si nu am vazut neaparat o natie care sa fie intradevar mai murdara ca cealalta, ci mai mult am impresia subiectiva ca uni/unele ar fi mai murdari ca altii.

Iar parfumul si deodorantul "iz de bucatrie ulei rece", "de usturoi", "de ceapa" sau "subrat nespalat de trei zile si haine imbacsite" este folosit de toate natiile indiferent de gen (B/F]. Pana si la copii le plac aceste parfumuri. Iar unii chiar avand posibilitatea sa se spele si sa imbrace haine curate dupa lucru tot nu o fac.

Curatenia pe strada depinde de legislatie si de cat investeste statul pentru curatirea oraselor...si cat de bine îsi fac aia meseria;-)


Aseara am fost in oras, era deja mai intuneric, si vad la 10 de metri in fata un barbat mic si gras, imbracat gros, iesind dintr-o curte. Se opreste la intrarea curtii si urla "Ma ai luat pentru ala si pantentu?" ...Trec pe langa el si ma loveste un miros de sudoare rece, nespalare si haine imbacsite/nespalate de mi s-a taiat respiratia si mi s-a facut greata. Nici nu vreau sa ma gandesc cum ar fi in autobuz cu asa unu la 30 de grade.
Dar asta a fost prima data, cand pot sa spun ca ma deranjat un roman ca pute a murdarie.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 29 Octombrie 2008 18:18
acum am venit din oras....am umblat mult pe jos si tot drumul auzeam in stanga si in dreapta scuipaturi peste scuipaturi.....si tinerii scuipa, am vazut si un grup de studenti horcaind si "ptiu" pe jos - scrabos doamne!....oare asa se scuipa si pe alte meleaguri?.....eu nu am mai vazut asa ceva in cele doua tari in care am circulat!...zici ca ploua cu...in fine, sa nu va prostdispun.....visul meu e sa traiesc intr-o tara civilizata!

Postat pe 29 Octombrie 2008 20:33
dulcevenin: asta deja e dovada de nesimtire si proasta crestere, specifica natiei noastre (din pacate)
bestdevil: in ce tara traiesti? de curiozitate doar. Acolo unde stateam eu era camin, asa ca puteam observa foarte usor obiceiurile igienice ale altora (baia era la comun, una pt fete, una pt baieti).

Postat pe 29 Octombrie 2008 21:18
cei de la mine din camin arunca gunoiul pe geam..esye groanic..chiar nu ii inteleg, atata timp cat exista ghena, de ce sa arunce pe geam ???? pe urma se plang ca este murdar pe afara

Postat pe 29 Octombrie 2008 21:51
De la: Georgia99, la data 2008-10-29 21:51:10cei de la mine din camin arunca gunoiul pe geam..esye groanic..chiar nu ii inteleg, atata timp cat exista ghena, de ce sa arunce pe geam ???? pe urma se plang ca este murdar pe afara

normal, la ce minte au

Postat pe 29 Octombrie 2008 21:55

De la: dulcevenin, la data 2008-10-29 20:33:43acum am venit din oras....am umblat mult pe jos si tot drumul auzeam in stanga si in dreapta scuipaturi peste scuipaturi.....si tinerii scuipa, am vazut si un grup de studenti horcaind si "ptiu" pe jos - scrabos doamne!....oare asa se scuipa si pe alte meleaguri?.....eu nu am mai vazut asa ceva in cele doua tari in care am circulat!...zici ca ploua cu...in fine, sa nu va prostdispun.....visul meu e sa traiesc intr-o tara civilizata!


Scuipatul! Nu, era un in germania un obicei.Precum exista tari unde se pracitca si e plin de scuipatori [chestia aia scarboasa unde scuipa ]de ex. china. Pe timpul olimpiadei au interziz scuipaturile etc.

Dar isi aduce din pacate fiecare natie obiceiurile de acasa si este un exemplu prost preluat de la fotbal/meci. Uitate cum se joaca aia indiferent de natie si ce scuipaturi trag pe teren, ca mori
Deci e clar ca o fac si cei care nu ar faceo
Dar asa cum descrii tu nu cunosc. Nici seminte nu se mananca pe strada...In danemarca sau germania,olanda precum si in tailanda nu se cum se scuipa in italia, grecia ...si probabil in Ro.
Pe strada nu am vazut nicaieri oameni mai curati ca in tailanda. Face parte din respectul fata de tine si ceilalti, sa fii curat si sa imbraci hainele cele mai frumoase... Sa puti acolo este cum ti-ai pierde fata ...

Putin mai inainte la stiri a fost un exemplu de mizerie intr-un fel intrare la o cladire in Frankfurt. Plin cu c*, haine, resturi de mancare, ambalaje...arata cum fac curat zilnic si povestea ca vin noapte oameni pe acolo si dorm, mananca si se reguleaza etc...printre fecalii era si plin de prezervative;-)
Sa mai zic ce natie aveau?

Full_Metal_Jacket
Postat pe 29 Octombrie 2008 22:19
De la: dulcevenin, la data 2008-10-29 20:33:43acum am venit din oras....am umblat mult pe jos si tot drumul auzeam in stanga si in dreapta scuipaturi peste scuipaturi.....si tinerii scuipa, am vazut si un grup de studenti horcaind si "ptiu" pe jos - scrabos doamne!....oare asa se scuipa si pe alte meleaguri?.....eu nu am mai vazut asa ceva in cele doua tari in care am circulat!...zici ca ploua cu...in fine, sa nu va prostdispun.....visul meu e sa traiesc intr-o tara civilizata!
si eu m-am uitat la alte natii sa vda daca scuipa pe jos.Pai,nu prea am vazut.Dar ce zici de cei care n-au batista si trebuie sa-si sufle nasul?Cred ca stii cum fac....dara lasa ca nu mai zic eu.Romanul scuipa...asta e foooarte adevarat,aici sa nu ma contrazica nimeni.De cate ori nu am trecut pe langa barbati care nu tin cont ca trec pe langa o femeie si macar asa din rusine sa nu scuipe.... Fiecare natie cu obiceiurile ei...ce n-as da sa vad peste tot ca in Thailanda....
kassandry
Postat pe 30 Octombrie 2008 00:44
in spania sunt femei destul de tinere care isi schimba chilotii o data pe saptamana,cand fac baie,iar aceste femei nu sunt romance...la noi tinerii sunt mult mai curati si bine imbracati decat in alte tari,unde doar tinerii din anumite paturi sociale se spala des si se ingrijesc...multi straini spala vasele doar o data pe saptamna,la noi,femeile le spala imediat,dupa masa...in schimb,romanii sunt cei mai murdari in ceea ce priveste strazile...pe langa faptul ca multi barbati la orice varsta scuipa,isi sufla nasul mergand pe strada,arunca orice hartiuta pe jos,gunouiul menajer aruncat direct pe geam...d-aia suntem considerati f murdari
xxelena85
Postat pe 30 Octombrie 2008 23:33
Penru mine clipurile mi se interesante. Si sunt convinta ca exista despre fiecare tara ceva asemanator.

Bucuresti- Capitala mizeriei
http://de.youtube.com/watch?v=c366N2rRZV8

http://de.youtube.com/watch?v=g2YTndtyjn0
mcdonalds

tren european
http://de.youtube.com/watch?v=zyVpD4COAt0
http://de.youtube.com/watch?v=WX9_mVCkjNw
Full_Metal_Jacket
Postat pe 31 Octombrie 2008 00:40
emyia foloseste un deodorant cu minerale sau clasicul bicarbonat
danapopei
Postat pe 3 Noiembrie 2008 07:50
imputiti sunt peste tot in lume.acum sa nu generalizam dar nu toti romanii put.eu sunt in austria si cunosc si austrieci imputiti foc,si musulmani si romani dar nu sunt toti asa
danapopei
Postat pe 3 Noiembrie 2008 07:52
5 ani de zile am lucrat pe vase de croaziera asa ca am fost nevoit sa stau la un loc filipinezi,indieni,indonezieni,peruani,columbieni,dominicani,jamaicani,marocani,ucrainieni.Nu stiu daca are rost sa ii mai pun in calcul pe europeni ,americani sau canadieni ca astia au apa calda permanent acasa si au intuit la ce e bun sapunul.Dintre toti de departe indieni erau certati cu orice fel de igiena.Daca aveai norocul sa nimeresti in cabina cu vreun stinky de asta iti blestemai zilele.Romanii sunt cat de cat curatei,sau macara incearca sa salveze aparentele.Negrii sunt si ei recidivisti cand vine vorba de apa pe la sub brat sau pe la testicule.Ca si cum nu era de ajuns mai au si un soi de miros specific ca si indienii.Cred ca de la toate mirodeniile care le baga in ei.
Apropo de indieni:aveam un asistent indian ,imi zice baietu ca vea sa se duca la baie.Ce era sa fac sa il las sa se scape in fata pasagerilor?Pleaca indianu meu,mah si trec 5,10,15 min si nu mai venea.Deja ma gandeam sa ii rup capu'.Vine omu vesel si il iau la impins vagoane ca pe unde a fost.La care dracu zice ca ei nu sunt ca europenii nespalati,sa mearga la toaleta sa dea rapid pe la fese cu ceva hartie iginieca si gata sanitation-ul.Ei dupa ce au comis o isprava de asta mai grea merg si se spala cu apa si sapun.I-am atras atentia ca avea maron sub unghii
samsonics
Postat pe 10 Noiembrie 2008 22:00
nu inteleg care e problema

Postat pe 11 Noiembrie 2008 14:22
De la: samsonics, la data 2008-11-10 22:00:18
Apropo de indieni:aveam un asistent indian ,imi zice baietu ca vea sa se duca la baie.Ce era sa fac sa il las sa se scape in fata pasagerilor?Pleaca indianu meu,mah si trec 5,10,15 min si nu mai venea.Deja ma gandeam sa ii rup capu'.Vine omu vesel si il iau la impins vagoane ca pe unde a fost.La care dracu zice ca ei nu sunt ca europenii nespalati,sa mearga la toaleta sa dea rapid pe la fese cu ceva hartie iginieca si gata sanitation-ul.Ei dupa ce au comis o isprava de asta mai grea merg si se spala cu apa si sapun.I-am atras atentia ca avea maron sub unghii


Vai, Doamne, inca se mai mira lumea ....pai normal...a facut bine indianul!...stai ca eu acum ma prind ...nu se spala toata lumea?!...sau macar servetele umede intime daca esti intr-un loc unde nu ai acces la chiuveta...of, doamne!

Postat pe 11 Noiembrie 2008 14:26
nu vreau sa supar pe nimeni dar mi se pare groaznic sa nu te speli cand mergi la toaleta
si mi se mai par groaznice si altele:
mi se pare groaznic sa nu faci dus in fiecare zi
mi se pare groaznic sa nu te speli pe cap mai mult de 3 zile (eu ma splal zilnic sau cel mult la 2 zile pe cap)
mi se pare groaznic sa nu folosesti deodorant chiar daca ai facut dus
mi se pare groaznic sa nu-ti ingrijesti unghiile tot timpul

Postat pe 11 Noiembrie 2008 14:43
De la: dulcevenin, la data 2008-11-11 14:43:46nu vreau sa supar pe nimeni dar mi se pare groaznic sa nu te speli cand mergi la toaleta
si mi se mai par groaznice si altele:
mi se pare groaznic sa nu faci dus in fiecare zi
mi se pare groaznic sa nu te speli pe cap mai mult de 3 zile (eu ma splal zilnic sau cel mult la 2 zile pe cap)
mi se pare groaznic sa nu folosesti deodorant chiar daca ai facut dus
mi se pare groaznic sa nu-ti ingrijesti unghiile tot timpul



nu superi pe nimeni. ai dreptate in ceea ce zici, exceptand faza cu spalatul in fiecare zi, eu am o prietena al carei par nu se ingrasa deloc, se spala o data la 5 zile si nu miroase sau ceva de genul. asta cu parul este relativa, insa in rest ai dreptate, iar din pacate sunt multi care nu respecta ceea ce ai scris.

Postat pe 11 Noiembrie 2008 15:31
Daca n-ati inteles, indienii se spala direct cu apa la fund, la gaurica, dar al tau samsonic era deja curatel daca folosea si sapun. Ar fi chiar ok, doar ca pentru a te spala asa eficient, iti trebuie jet de apa, iar ei mai mult clatesc.... si nu se spala pe maini apoi. De fapt, am observat ca se spala pe maini foarte rar. Mai au si o duhoare d-aia de haine nespalate si neaerisite cu lunile.
Dar sa stii ca caraibienii mi s-au parut cei mai curati. Una-doua, ei faceau dus. Faceau si de 3 ori pe zi daca asa aveau chef.

Postat pe 11 Noiembrie 2008 16:45
De la: crista_galli, la data 2008-11-11 16:45:16Daca n-ati inteles, indienii se spala direct cu apa la fund, la gaurica, dar al tau samsonic era deja curatel daca folosea si sapun. Ar fi chiar ok, doar ca pentru a te spala asa eficient, iti trebuie jet de apa, iar ei mai mult clatesc.... si nu se spala pe maini apoi. De fapt, am observat ca se spala pe maini foarte rar. Mai au si o duhoare d-aia de haine nespalate si neaerisite cu lunile.
Dar sa stii ca caraibienii mi s-au parut cei mai curati. Una-doua, ei faceau dus. Faceau si de 3 ori pe zi daca asa aveau chef.



doamne ai naiba indieni

Postat pe 11 Noiembrie 2008 16:46
De la: Georgia99, la data 2008-11-11 15:31:40
nu superi pe nimeni. ai dreptate in ceea ce zici, exceptand faza cu spalatul in fiecare zi, eu am o prietena al carei par nu se ingrasa deloc, se spala o data la 5 zile si nu miroase sau ceva de genul. asta cu parul este relativa, insa in rest ai dreptate, iar din pacate sunt multi care nu respecta ceea ce ai scris.
...da, ai dreptate, mai ales acum iarna e ok sa te speli pe cap la 5 zile .....eu incerc mai des fiindca desi am parul fin se ingrasa in doua zile (acum sunt racita cobza!)

Postat pe 11 Noiembrie 2008 19:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Va rog din suflet, dati un click pe link , pentru un vot! 1 De la: gabrielaradu 9 Mai 2008 15:11
O fi o solutie ? 22 De la: aprov 3 Iunie 2009 17:14
ATENTIE! Pentru romanii care se intorc in tara !!! 198 De la: andreea1976 18 August 2009 12:09
Scoala de Soferi IASI 1 De la: kudika005471 2 Aprilie 2009 17:05
Cum parere aveti de vindecarea cancerului? Care este tratamentul cancerului? 25 De la: loana16 24 Octombrie 2011 00:01