Setari Cookie-uri

Dupa cat timp se numeste "iubire"?

iubita poti sa spui te iubesc si dupa o zi si dupa o saptamana si dupa o luna dar chestia e ca cel mai bine ar fi sa iti spuna el prima oara acest lucru sau daca nu sa iti demonstreze ca pe bune merita sa ii spui te iubesc pt ca nu mai tarziu sa se termine relatia si sa zica la toti da-o mah ca la o zi mi-a si spus ca ma iubeste o joc pe degete cum vreau intelegi ce vreau sa iti spun?
onitza_dorutzu
Postat pe 5 Noiembrie 2008 22:36
Cam asa este...asa se intampla de cele mai multe ori.Oricum,e bine sa nu le dam prea repede(sau deloc)barbatilor sentimentul de siguranta pe noi.:)

Postat pe 8 Noiembrie 2008 08:03
la intrebarea cat ma mai iubesti poti raspunde? "ca pe iarna trecuta cand nu aveam nici gaze, nici lemne si nici butelie..." in viata trebuie sa inveti ca nu tot ce zboara se numeste Lufhthansa... mai sunt si alte companii de zbor... asa ca mai bine si mai sincer ii spui omului ca ti la el, e mai onest, ca asa ii poti spune te iubesc si tu...
mitzura
Postat pe 13 Noiembrie 2008 03:47
intr-adevar nu poti spune unei persoane cu care esti de cateva zile "te iubesc" petru ca , dupa mine, iubirea vine cu timpul prima data doar te intragostesti,in concluzie a iuby nu se poate spune ca este echivalent cu a te indragosti, iar iubirea vine dupa ce il cunosti bine pe tipul respectiv dupa ce iti arata si la randul tau ii vei arata ca il iubesti adica k faci unele lucruri care o persoana din afara nu le poate face.
simona_marinela1987
Postat pe 13 Noiembrie 2008 10:39
Am citit mai sus ca trebuie sa il lasi pe el sa iti spuna primul...fetelorrr sunt si ei oameni ca si noi ,poate si lor le e greu sa spuna "te iubesc" in principiul din aceleasi motive ca si noi (sa nu radem de ei).asa ca "te iubesc" trebuie sa fie dupa ce iti demonstreaza si nu invers.
simona_marinela1987
Postat pe 13 Noiembrie 2008 10:41
e f simplu:
1.fata intalneste baiat(reciproca e valabila)
2.fata si baiat se indragostesc unul de celalalt
3.fata/baiat spune "te iubesc" prima oara pt ca asa simte
4.a. baiat/fata raspunde "te iubesc"-> love is in the air
4.b. baiat/fata nu raspunde nimic/se uita siderat si nu raspunde nimic/ raspunde "eu nu"/ pleaca -> cam nasol
morala: nu exista timp limita in care trebuie sa spui, locul cel mai potrivit sau alte formalitati stupide.

fiti mai in rezonanta cu sentimentele pe care le aveti. (oricum nu va obliga nimeni sa-i iubiti pe cei cu care incepeti o relatie intima ;) )
mihaelaghet
Postat pe 13 Noiembrie 2008 11:42
De la: Loveliness, la data 2008-09-21 22:39:03mie mi s-a intamplat sa simt asta si dupa cateva zile intr-o relatie.. sau dupa cateva saptamani in alta relatie.. iar asta a depins si de cat de frecvent ne-am vazut.. deci nu cred ca este un timp anume, recomandat pt asa ceva. Ideea e ca atunci cand o zici, sa si simti ca intr-adevar asa e.

---------------------------------------------------------------------
Bai da iubareata mai esti, sunt curios, daca m-ai cunoaste, dupa cat timp mi-ai spune
MARTHE
Postat pe 13 Noiembrie 2008 13:12
mai fetelor, eram mic, dar am retinut ( probabil m-a marcat, in sens pozitiv sper ), se certau tata si mama,( tata lasase frimituri pe masa, cum face zilnic de altfel)
mama: ,, eu care te iubesc, si am facut, si fac, si dreg...bla bla,
mi-ai spus ca ma iubesti, asta-i iubire ?,, ( sindrom premenstrual ??)
tata: ,, cand am spus eu ca te iubesc?,,
mama: ,, pai prin 19.. cand veneam noi de la petrecerea lui cutare, si am ajuns acas, si am facut dragoste, si mi-ai spus ca ma iubesti,,
tata:
mama: ,, stiu ca nu mi-ai mai spus de atunci, dar eu te-am crezut,,
tata: ,, bravo ma, pai tu ma crezi cand sunt beat?,,
morala: fiti atente la starea de spirit a omului- ca sa zic asa
si zau ca nu-i banc, ai mei sunt super tari, cei mai tembeli parinti, si zilnic isi demonstreaza afectiunea- cred ca-i mai cinstit asa.
MARTHE
Postat pe 13 Noiembrie 2008 13:25
off topic,apropo de betie....sii ce se spune din popor "ca betivi si copii mici spun into-deauna adevarut" asa ca poate taicatu i-a spus adevarul atunci cand a fost beat(daca zici ca asa s-a intamplat)iar cand este treaza ii este rusine sa ii spuna pentru ca o sa fac misto maicata de el....ca in cazul de fata.
simona_marinela1987
Postat pe 13 Noiembrie 2008 16:20
Cand simti cu adevarat ca il iubesti
AURELIA_NICOLETA
Postat pe 29 Noiembrie 2008 20:41
http://cochete.blogspot.com citeste aici.. e f interesant si te poate ajuta
divvina
Postat pe 13 Decembrie 2008 17:09
Ce faci cand ii spui ca o iubesti...si ea nu te baga in seama?
Tu o iubesti ca un nebun....si ea iti spune ca vrea sa fiti colegi?
Tu sa nu o pierzi,ai divortat(casnicie fara dragoste),ai vrea sa faci totul pentru ea,impreuna cu ea,.......si ea incet,incet,te scoate din viata ei???
Unde ai gresit,sau cand.....?
TEODORRD
Postat pe 19 Ianuarie 2009 17:29
dupa cat simti
Calypso23
Postat pe 19 Ianuarie 2009 17:31
TE IUBESC,nu stiu daca mai are aceeasi semnificatie ca inainte,cand sentimentele erau intr-adevar pure si frumoase.
Mi s-a intamplat sa-mi stea pe limba cuv asta insa m-am abtinut pt ca nu stiam daca e bine,ma gandeam ca ma fac de ras si ca as putea chiar sa-l si sperii,avand in vedere ca avem o relatie doar de 2-3 saptamani,desii ne cunoastem de 6luni.Si amandoi suntem prinsi si in alte relatii,mai indelungate,dar care nu prea mai merg.Asa ca nu stiu dupa cat timp e k sa te confesezi,cred ca atunci simti ca si el tine la tine si ti-o arata,dar nu are curajul de a rosti un TE IUBESC.Atunci e cel mai bine sa iei tu 'taurul de coarne'
Parerea mea!!!!!!!!!!!
danyela6
Postat pe 27 Ianuarie 2009 09:51
te iubesc ......o spui cand simti.....in fiecare seara inainte sa adormi in bratele iubitului/sotului........la o simpla imbratisare........te iubesc ........poate fi echivalent cu un simplu sarut........lung.........patrunzator...
te iubesc si atat.........in fiecare zi ......in fiecare dimineata ...seara.........
asta e iubirea......... a iubi si a fi iubit..............
te iubesc ramane sintagma care te face sa simti fluturasii in stomac.......un simplu te iubesc si stii ca e al tau....e tot ce ti-ai dorit de la iubire...sa poti spune "te iubesc"
portitza_Maria
Postat pe 27 Ianuarie 2009 09:58
Nu cred ca pot exista reguli generale..depinde de ceea ce simti si de atitudinea lui. Unii oameni isi spun ''te iubesc doar din priviri, alteori simti la el atitudinea..''nu ma mai plictisii cu prostii de adolescenti'' ori ''Spune-mi in fiecare zi ca ma iubesti ca sa simt ca esti fericita ca exist in viata ta''.
yvonne_yvonne
Postat pe 27 Ianuarie 2009 11:29
Intrebarea ta e putin aiurea...cum adica "dupa cat timp se numeste iubire?"... Nu exista standarde ptr asa ceva...si iubirea asta e complicata,si difera de la om la om,azi crezi ca iubesti si maine iti dai seama ca ai gresit,poti iubi din prima clipa si poti iubi dupa ce nu mai esti cu persoana respectiva. Dar sa sti ca iubirea adevarata o cunosti o data in viata si asta daca esti norocos,de indragostit te poti indragostii de mai multe ori.
jowanna2006
Postat pe 4 Iunie 2009 21:51
De la: jowanna2006, la data 2009-06-04 21:51:51Intrebarea ta e putin aiurea...cum adica "dupa cat timp se numeste iubire?"... Nu exista standarde ptr asa ceva...si iubirea asta e complicata,si difera de la om la om,azi crezi ca iubesti si maine iti dai seama ca ai gresit,poti iubi din prima clipa si poti iubi dupa ce nu mai esti cu persoana respectiva. Dar sa sti ca iubirea adevarata o cunosti o data in viata si asta daca esti norocos,de indragostit te poti indragostii de mai multe ori.


u nu vezi ca a postat sa se afle i treaba,nici macar nu a mai intrat
scorpyoW
Postat pe 4 Iunie 2009 21:55
greu de inteles sensul cuvantului 'te iubesc'... ;))
kudika031504
Postat pe 5 Iunie 2009 01:16
hmmm....te iubesc...eu zic ca mai bine arati ceea ce simti mai mult decat sa rostesti aceste cuvinte...la un moment dat vor veni si ele fara sa te gandesti daca e bine sa-i spun acum sau nu...faptele conteaza mai mult decat vorbele.....desi comunicarea e f importanta...mai ales cand ni se fac complimente..:P...
Suzi_diva
Postat pe 5 Iunie 2009 10:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
povestea mea.. 21 De la: studenta0101 19 Decembrie 2009 18:46
ce mai faci? 203 De la: clau19 14 Februarie 2010 16:52
Relatia cu Dumnezeu 175 De la: lety17 19 Septembrie 2009 19:00
help.... 17 De la: jenesaispas 11 Iulie 2009 17:36
S-a îndrãgostit de altcineva. 5 De la: kudika_979977 22 Noiembrie 2015 13:57