Setari Cookie-uri

o sa`l pierd???

buna.as vrea si eu sa va povestesc relatia mea...pe care mi`e frica k am s`o pierd din cauza mea!!!

Am un iubit la care tin enorm de mult si care tine la mine la fel de mult.Am trecut prin atatea impreuna si m`a ajutat mereu in toate problemele.Ba mai mult am luptat si ku familia mea k sa putem fi impreuna...

Dar a aparut o "problema" in viata noastra de cuplu.Fosta lui prietena...care e kam obsedata de el.

Cand am aflat de ea a fost ca un soc pt mine.

In toata ziua aceea am incercat sa vorbesc cu el...sa il sun sa vad ce face..dar nu mi`a raspuns la telefon.Seara intr`un final imi raspunsese cineva , iar knd am intrebat cine e la telefon mi`a raspuns k e prietena lui.Ma simteam distrusa..nu am inchis toata noaptea un ochi.Am vb cu el , iar el ma implora sa nu ma gandesc la ce e mai rau si in cel mai rau caz sa vb in ziua urmatoare...

Nu voiam sa vb cu el..dar din fericire lucram in acelasi loc cu el...si asa am vb si am clarificat treaba...

El m`a rugat apoi sa nu vb cu ea sub nicio forma pt k ii va face lui probleme.dar Ana(asa o cheama) ii trimitea mesaje de dragoste si ieri...Moment in care m`am enervat la culme si am sunat`o k sa o rog sa il lase in pace.Ea l`a sunat pe prietenul meu k sa ii spuna...Acum regret foarte tare k am vorbit cu ea...Pt k el spune k i`am demonstrat k nu am incredere in el si k nu merita asta...asa k aseara ne`am certat...

Trebuie sa amintesc k sunt de zodie berbec...si sunt foarte impulsiva...dar dak fac cva sub influenta momentului regret mai apoi...asa kum regret si akum...

ce sfaturi imi dati???ce sa fac???

cum sa ma schimb?

c sa fac k sa`i demonstrez k am incredere in el si sa repar totul???
Dana_Strilciuc
Postat pe 20 Septembrie 2008 20:18
va rog.....ajutor!!!
Dana_Strilciuc
Postat pe 20 Septembrie 2008 20:34
Nu stiu ce gen de ajutor speri sa gasesti aici , din punctul meu de vedere lucrurile sunt destul de clare in schimb tu iti faci mustrari de contiinta ca nu ai avut incredere in el.

Ori ai omis ceva din povestea asta ori iubitul tau te duce cu presul mai ceva ca pe copii mici .

O singura intrebare am : ok , tipa e nebuna dupa el , il urmareste ...el nu te inseala dar in schimb ANA are acces la telefonul lui seara ?
Asa ai clarificat tu problema cu el ?

P.S. consider ca tu nu ai gresit cu nimic , el este cel care nu stie ce vrea !

Postat pe 20 Septembrie 2008 21:48
De la: pisycutza_ioana, la data 2008-09-20 20:18:25buna.as vrea si eu sa va povestesc relatia mea...pe care mi`e frica k am s`o pierd din cauza mea!!!

Am un iubit la care tin enorm de mult si care tine la mine la fel de mult.Am trecut prin atatea impreuna si m`a ajutat mereu in toate problemele.Ba mai mult am luptat si ku familia mea k sa putem fi impreuna...

Dar a aparut o "problema" in viata noastra de cuplu.Fosta lui prietena...care e kam obsedata de el.

Cand am aflat de ea a fost ca un soc pt mine.

In toata ziua aceea am incercat sa vorbesc cu el...sa il sun sa vad ce face..dar nu mi`a raspuns la telefon.Seara intr`un final imi raspunsese cineva , iar knd am intrebat cine e la telefon mi`a raspuns k e prietena lui.Ma simteam distrusa..nu am inchis toata noaptea un ochi.Am vb cu el , iar el ma implora sa nu ma gandesc la ce e mai rau si in cel mai rau caz sa vb in ziua urmatoare...

Nu voiam sa vb cu el..dar din fericire lucram in acelasi loc cu el...si asa am vb si am clarificat treaba...

El m`a rugat apoi sa nu vb cu ea sub nicio forma pt k ii va face lui probleme.dar Ana(asa o cheama) ii trimitea mesaje de dragoste si ieri...Moment in care m`am enervat la culme si am sunat`o k sa o rog sa il lase in pace.Ea l`a sunat pe prietenul meu k sa ii spuna...Acum regret foarte tare k am vorbit cu ea...Pt k el spune k i`am demonstrat k nu am incredere in el si k nu merita asta...asa k aseara ne`am certat...

Trebuie sa amintesc k sunt de zodie berbec...si sunt foarte impulsiva...dar dak fac cva sub influenta momentului regret mai apoi...asa kum regret si akum...

ce sfaturi imi dati???ce sa fac???

cum sa ma schimb?

c sa fac k sa`i demonstrez k am incredere in el si sa repar totul???


Ana asta il are la mana cu ceva ? ce fel de probleme ar putea sa-i faca ?

Si chiar asa , cu ce ocazie raspunde ea la telefonul lui ? in ce conditii au ajuns impreuna si cum de a avut acces la tel lui ?

De ce nu doreste ca tu sa vorbesti cu ea sub nici o forma ?
iris_4_ever
Postat pe 20 Septembrie 2008 22:57
da il are cu ceva la mana....
el a dezvirginat`o...si tatal ei e procuror...ii poate face probleme...

kum a ajuns ea la el??pai...in seara aceea la el era fratele lui acasa...si a venit ea...si normal k i`a deschis...knd a ajuns el acasa ea deja vorbise ku mine...k isi lasase telu` la incarcat...si nu ma duce ku presu`....tipa e nebuna dupa el...si moare la gandul k el a trecut de la acea faza...
ce sa fac??????
Dana_Strilciuc
Postat pe 20 Septembrie 2008 23:01
Mah , si cum poate fata aia sa demonstreze ca el a dezvirginat-o cu tot cu taica-sau procuror ?
Banuiesc ca are mai putin de 18 ani de vreme ce al tau e speriat de bombe de acest lucru , iar daca ea se apuca sa-l santajeze cu acest lucru .....ce sa zic ? bine ca plecat de langa ea cat a mai avut timp

Ce sa faci ? eu il locul tau l-as pune sa-si rezolve problemele cu fata,daca stie cum sa puna problema nu are cum sa nu scape de ea.
iris_4_ever
Postat pe 20 Septembrie 2008 23:24
fata e nebuna....taik`sau la fel...si mi`e frik k ma va desparti de el...
Dana_Strilciuc
Postat pe 20 Septembrie 2008 23:34
deocamdata era vorba k ma va cauta luni...k sa ma bata....pana la urma a convins`o el sa termine ku copilariile astea...dar eu vreau sa termine ku tot!!!
c sa fac???kum sa ma comport???????
Dana_Strilciuc
Postat pe 20 Septembrie 2008 23:36
hai ca m-ai blocat aici ....nu am intalnit niciodata o chestie de genu si chiar nu stiu ce sa mai zic ...faza cu bataia e de doi lei.....ar fi cazul sa-si dea palme singura daca a ajuns in stadiul asta iar el ar trebui sa stie cum sa o puna la punct ca doar a trecut prin patul lui ce naiba ....
iris_4_ever
Postat pe 20 Septembrie 2008 23:41
asta e faza....k a trecut prin patul lui...dar a trecut...
mi`a promis k va rezolva el problema....si k si`a dat seama k defapt e vina lui pt tot....
oare kiar e doar vina lui??
Dana_Strilciuc
Postat pe 20 Septembrie 2008 23:50
Da,e doar vina lui.Lasa`l sa`si rezolve problemele,iar dak t iubeste asa mult,va scapa de Ana.oricum e al draq de ciudata povestea.poate k...va vrea pe amandoua.
ayda4ever
Postat pe 21 Septembrie 2008 00:11
De la: ayda4ever, la data 2008-09-21 00:11:42Da,e doar vina lui.Lasa`l sa`si rezolve problemele,iar dak t iubeste asa mult,va scapa de Ana.oricum e al draq de ciudata povestea.poate k...va vrea pe amandoua.


iris_4_ever
Postat pe 21 Septembrie 2008 00:39
kum puteti sa spuneti asta?
dc ne`ar vrea pe amandoua???knd si el vrea sa scape de ea...si in plus pt ce ar avea nevoie de 2 fete knd ii ofer toata afectiunea mea si tot ce are nevoie???
dar e genul de baiat kare nu vorbeste urat ku fetele...el vrea sa rezolve totul pe cale amiabila...orikum Ana vrea sa ma bata luni....dar mi`a zis el sa nu`mi fac probleme k va rezolva el treaba!
Dana_Strilciuc
Postat pe 21 Septembrie 2008 09:52
Am citit toate raspunsurile pe care le-ai primit si am ajuns la concluzia ca singrul raspuns care mi se pare cel mai apropiat de a fi cel adecvat este cel al lui bogdanu. Iubitul tau are niste mici probleme pe care este incapabil sa le rezolve singur, asta dovedeste imaturitate , un barbat atat de fricos nici nu trebuie sa iti stea in preajma, in nici-un caz sa nu accepti un compromis.
rimina
Postat pe 21 Septembrie 2008 10:59
sunt barb care merg cu 2 pers ...............dc sa nu aiba doua decat una..........faza ca ea e obs ..ma rog...daca era barbat lua masuri..........ca a dezvirginat-o nu nici 1 nici ultima .......ca doar a vrut nu a luat-o cu forta............si nu inteleg ce cauta ea cu el seara daca o evita?..............si mai ales la tel?..............si chiar nu inteleg dc nu te lasa sa vb cu ea.....poate ca ii e frica sa nu iti spuna tipa ca de fapt e si cu ea.................fii mai atenta .........ori ai langa tine un tip care joaca super teatru si are papagal de te face din vb................ori chiar e fricos...........imatur .........

Postat pe 21 Septembrie 2008 11:08
intr`adevar...la inceput credeam si eu k joaka p 2 fronturi...
dar mi`a propus sa ne intilnim toti 3...
si nu e imatur...nici fricos...
doar k nu vrea sa sufere fata....
dar prin asta ma face si pe mine sa sufar...
nu incerc sa`i iau apararea dar nu pot sa ma gandesc akum la nicio solutie...mi`e frika sa nu`l pierd...
Dana_Strilciuc
Postat pe 21 Septembrie 2008 11:23
am trecut si eu printro situatie similara, si nici eu nu m-am putut abtine sa nu o sun pe nenorocita sa si o fac de bacanie :D ... tot ce te pot sfatui este sa vb cu prietenul tau si sa ii spui f clar k tu nu-l inparti cu nimeni! nu ii arata cat d mult il iubesti tu de fapt;) asta sa no faci niciodata considera sfatul asta k o keie a relatiei. pentru k majoritatea barbatilor daka le suflii in fund o sa isi ia lumea in cap si va crede k esti pappusa lui pe care o poate manevra cum vrea el !

Postat pe 21 Septembrie 2008 14:51
frumos din partea lui ca nu vrea sa sufere nimeni din cauza lui,dar inca odata..ii cam place situatia.Tatal Anei nu`i poate face nimic,nici cu toata procuratura.Oricum nu cred ca s-a dus Ana la tatal ei sa-i spuna "tati,mi`am tras`o cu >>x
ayda4ever
Postat pe 21 Septembrie 2008 16:20
De la: ayda4ever, la data 2008-09-21 16:20:44frumos din partea lui ca nu vrea sa sufere nimeni din cauza lui,dar inca odata..ii cam place situatia.Tatal Anei nu`i poate face nimic,nici cu toata procuratura.Oricum nu cred ca s-a dus Ana la tatal ei sa-i spuna "tati,mi`am tras`o cu >>x


ba kiar k i`a spus...si nuj ce sa zik in legatura ku asta...orikum el a vb cu ea...si i`a spus frumos k totul a trecut...
pana la toata urma s`au desp din cauza ei...
e ff copila din cate am inteles eu....
nu vreau sa ma cert ku ea...
dar nu mai suport sa primeasca mesaje de la ea...mesaje de genul "te iubesc mult si mi`e foarte dor de tine.te rog impaca`te ku mine".
sunt berbecutza ce dracu`....sunt impulsiva si f exploziva....
si totusi incerc sa ma abtin....
kum sa reactionez in momentul knd ea va veni sa "ma bata"???
Dana_Strilciuc
Postat pe 21 Septembrie 2008 21:14
n`a zis el ca rezolva si problema asta?sau sunt doar vorbe?
tipa nu intelege cu frumoasul..e clar!ameninta si incearca in continuare.i se permite...iar tu nu vezi asta!
ayda4ever
Postat pe 21 Septembrie 2008 21:27
el a vorbit ku ea....
dar problema e k el e plecat o sapt din orash...
e tocmai in predeal la un curs de specializare....
ea i`a spus lui k nu va face nimik....dar totusi....e neboona....
dak era in orash nu imi faceam probleme...k m`a aparat si pana akum de ea....k a vrut si mai demult sa ma bata....
si eu doar aku aflu... :))
Dana_Strilciuc
Postat pe 21 Septembrie 2008 21:31
daca te mai lamentezi atata, sigur o sa-l pierzi!

Postat pe 21 Septembrie 2008 21:42
De la: geo32, la data 2008-09-21 21:42:08daca te mai lamentezi atata, sigur o sa-l pierzi!


eu doar cer sfaturi....
Dana_Strilciuc
Postat pe 21 Septembrie 2008 21:48
De la: pisycutza_ioana, la data 2008-09-21 21:31:54
dak era in orash nu imi faceam probleme...k m`a aparat si pana akum de ea....k a vrut si mai demult sa ma bata....
si eu doar aku aflu... :))



pai tie de asta iti e frica? ca o sa te bata aia? Dar nu tu ai 2 maini sa te aperi in caz ca e nevoie?

Postat pe 21 Septembrie 2008 23:01
draga mea, eu nu mai zic nimic. cauta topicul pe care l-am deschis eu acum cateva zile :fosta prietena" si o sa intelegi TOT. nu-l lasa sa te invinovateasca pe tine pt ceva pt care el este singurul vinovat. ai curajul sa pui punc oricat de greu ti-ar fi. mai tarziu, crede-ma, iti va fi de o mie de ori mai greu.... citeste si vb apoi............

Postat pe 21 Septembrie 2008 23:23
draga mea....am treqt si eu printr-o situatie identica...il iubeam enorm...dar o tipa Andreea era disperata dupa el...si tot asa a vrut sa ma bata...kestii de genu...si el a vrut sa ne intalnim toti 3 sa clarificam...m-a aparat in fata andreei...deci exact qm e la tn si l iubitu tau...dar vreau sa iti zic k l un mom dat, tipa se potolise...ma si miram...nu shtiam de ce...Alex(fostu meu) tot primea msj de la ea..:"ma mai lasi si p mne sa te iubesc din kand in knd?" si tot felu de tampenii d-astea...si vreau sa-ti zic...k intr-un final m-a parasit pt o obsedata si o posesiva...kre se plimba peste tot dupa el...ii face scandal dak iese ku prietenii undeva...deci e nebuna!
dar uite k tot ea a castigat..asa k nu mai avea increderea asta enorma in el...k si eu faceam la fel...dar akum, imi vine sa ma dau cu capu de toti peretii pt k a kastigat aia...iar el si-a batut jok d mne in ultimu' hal:|

t poop shi ai grija de tne:*


shi app, vezi k degeaba tipa aia il are p-ala l mana ku asta...unchi-miu e avocat si iti zic sincer...k l-am intrebat...dak nu are urme...k a fost violata sau cv d genul asta...nu il are ku nik l mana...pt k si ea a vrut...si plus de asta...kiar dak isi face un certificat medico-legal prin relatii, exista si detectorul de minciuni...si nu are kum sa pacaleasca p nimeni...
ade_sooperstar
Postat pe 1 Noiembrie 2008 17:56
n-am citit chiar cuvant cu cuvant, dar un singur lucru as vrea eu sa stiu: cati anisori au protagonistii acestei piese?
fata e nebuna, ta-su e nebun, ea era virgina la el (iar ma intreb cati ani are!?!; acuma, si eu ca mama m-as isteriza daca ar veni fiica-mea de 13 ani sa-mi zica de unu' care a luat-o cu japca!)
oricum, problema asta e o falsa problema si rezolvarea e simpla. ori tu, ori ea, ori amandoua (si daca te intrebi de ce ar vrea doua cand are toata atentia si dragostea ta, esti mult prea naiva - raspunsul e simplu: de-aia, pentru diversitate sau pentru povesti grozave la bere cu baietii).
si daca nu e in stare sa rezolve aceasta problema sau rezolvarea nu iti e pe plac, e simplu: papucii si la gara! lasa ca feti-frumosi-isteti-curajosi ca el se gasesc destui.

Postat pe 4 Noiembrie 2008 04:44
el cezodie este
ai facut bine ce ai facut dacael nu tia spus cee intreel si ea
sabina_husveth
Postat pe 8 Noiembrie 2008 16:54
De la: sabina_husveth, la data 2008-11-08 16:54:03el cezodie este
ai facut bine ce ai facut dacael nu tia spus cee intreel si ea



da, intradevar, ce zodie este ?

Postat pe 8 Noiembrie 2008 16:56
daca il iubesti nu te lasa doar esti berbec
sabina_husveth
Postat pe 8 Noiembrie 2008 16:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum pot trece peste o relatie de 6 ani 3 De la: kudika467043 6 Ianuarie 2013 07:52
cum m-as putea ingrasa 9 De la: kudika_23079 2 Ianuarie 2015 22:57
Nu stiu ce sa fac.. 1 De la: kudika_1023271 22 Februarie 2017 17:31
Salut 5 De la: kudika_973702 14 Septembrie 2014 17:37
Decizie majora in doar 2 zile. Help :( 19 De la: kudika_9329 25 Iunie 2012 16:48