Setari Cookie-uri

simt ca mor...

jur ca am nevoie d ajutor... am avut o relatie cu iubirea vietii mele de aproape 4 ani. pana in mai anul acesta. eu am 23 ani, el 26. pe parcursul acestor ani, au fost ca peste tot certuri din nimicuri, suparari, incercari d despartire din partea mea...dc? pt ca m-am tot mintit ca nu-l iubesc ca stam doar asa de distractie pe parcursul facultatii mele si nu ma chinuiam sa ma implic si ma enervam f rpd de aia si izbucneau certurile..etc. plus de asta, problema cea mai mare sunt parintii mei, care nu-l plac si nu-l suporta sub nici o forma...dc? ca cica dupa ei e ''vagabond'', smecher, fara facultate...insa adevarul e ca o duce f bine, are bani gramada, chiar numai ca se poarta mai smechereste (ceea ce mi-a si placut initial la el), e versat tare baiatu', asa cum am ajuns si eu sa fiu intr-un final... per total ne potrivim.
in mai am cunoscut un alt tip...genul acela d baiat atent la toate detaliile, dragut cu tine, care gateste, face de toate numai sa-ti fie bine, insa e genul mai pampalau, mai cuminte si nu-mi place de nici o culoare. acesta ar fi barbatul ideal....nu te-ar insela, nu te-ar minti, este barbat de casa....si?? ce-i cu mine, de am dat peste un asemenea tip si nu-l pot suporta deloc???
in schimb iubitul meu de 4 ani, nu intrunea conditiile astea, si m-am gandit sa-l parasesc in favoarea celui 'ideal', ca sigur o sa fie mai bine, o sa duc o viata fara incertitudini, fara sa ma intreb dc ma inseala...etc. zis si facut...
si de aici incep chinurile sentimentale. incepea in iunie perioada d sesiune, trebuia sa dau licenta, si nu ma puteam concentra la nimic altceva, decat la iubitul meu pe care tocmai il lasasem... stiti, ca numai dupa ce pierzi iti dai seama ce-ai avut??!! asa si eu. mi-am dat seama ca mor dupa el, ca nu mai pot fara...si el nici atat. l-am facut sa sufere enorm...iar dupa o luna ne-am impacat. in perioada asta isi facuse si el o prietena (una care de mult tanjea dupa el). am stat 2 luni asa, parintii mi-au sarit in cap, ca sunt proasta ca m-am impacat, mi-au impuiat capul cu de toate, mi-au zis ca nu vin la nunta dc e sa ma marit cu el...am crezut ca mi se rupe sufletul...si am decis sa ma despart iar de el....am uitat sa mentionez ca in astea 2 luni ma mai vedeam cu cel 'ideal', pt ca am ramas buni amici si el a nutrit niste sentimente pt mine...
asa ca m-am impacat iar cu baiatul ideal in speranta ca va fi mai bine, ca poate reusesc sa trec peste fostul, ca n-am incercat destul sa-l uit...si bla bla-uri din astea.
adevarul e ca n-a mers nici acum....am plecat si in vacanta in turcia impreuna cu el si prietenii lui, in speranta ca va fi super, dar dupa alte 3 vacante anterioare cu iubirea mea, credeti ca m-am putut bucura de ceva?? nici vb! gandul imi era in romania la iubirea vietii mele, dupa care sufeream ca o nebuna...
am tot zis ca trebuie sa asculti d parinti, ca ei stiu mai bine, am facut-o de 2 ori, ei au fost fericiti la culme, iar eu foarte ofilita si fara vlaga si plansa toata ziua si cu inima distrusa ca nu-l am pe EL langa mine....asa sunt si acum. de 2 zile m-am despartit de cel ideal ca nu mai suporta sa aiba o relatie singur, c nu eram deloc prezenta langa el...si acum vb cu iubirea mea sa ne reimpacam....
inca o preblema: iubita lui cea noua s-a indragostit lulea d el...mi-a aratat ceva mesaje de la ea si catre ea, in care isi ziceau ca se iubesc si bla-bla-uri din astea dulci. el zice ca numai ii raspundea sa nu se supere aia...nu stiu ce sa cred. zice ca nu se compara 3 luni cu aia, cu 4 ani cu mine... c inca ma iubeste mult si ar mai vrea sa-mi dea o sansa, insa cu conditia de a ne muta impreuna, ca altfel iar ascult d parinti. dc fac pasul asta, cu ai mei am terminat-o.... intrebarea chinuitoare: ce sa fac? dc nu o sa mearga relatia dupa atatea rupturi?? eu am fost cu altul in turcia, el mai smecher cu alta in dubai... mor d gelozie cand ma gandesc pe unde a umblat cu aia... nu stiu ce-i cu mine!! nu stiu daca merita sa-mi pierd familia pt el....?? el zice ca am mai ramas 50% in inima lui, dupa ce i-am sfasiat-o...si el e acum 100% in a mea, si mi-e frica acum de tot, de scos ochii, de neincredere, de infidelitate... insa parca as vrea sa fac pasul asta, sa vad o data dc o sa fie sau nu bine, ca sa pot merge mai departe, ca ascultand d parinti am vazut ca nu merge deloc....sufar de simt ca mor.
cred ca v-am innebunit!!! va rog, un sfat...

Postat pe 14 Septembrie 2008 21:07
Nu parintii tai se culca cu el ci tu! Nu ei traiesc eu el...dak ai putea avea incredere in el si iubirea lui si simti k nu poti fara el, de ce sa nu te muti? K doar nu te maritzi cu acte...lasa parintii k pana la urma tu ai nevoie de el, nu ei...degeaba ii asculti pe ei dak nu esti fericita....ai sa scapi de "versatul" tau numai dak realizezi singura k nu e bun pt tine...nimeni nu te poate opri...crede-ma!!! Mai mult te chinui! e bn k vrea sa se mute cu tine, inseamna k nu are de ascuns kestii de tine...

Postat pe 14 Septembrie 2008 21:15
nu vreau sa te critic dar asta e cel mai bun exemplu ca cine alearga dupa 2 iepuri nu prinde nici1. Ai fost o indecisa si jumatate, iar acume normal sa platesti pt greselile tale...si ar fi fost de inteles daca l-ai fi parasit vreodata, dar nici ala nu are minte sa stea la joaca ta: cand te decizi tu sa va impacati, cand sa va despartiti...indiferent de motive e o dovada imensa de imaturitate din partea ta. Hai sa zicem ca ai putea sa o dregi, dar din moment ce tu nici acum nu stii ce vrei, chiar nu merita. Sfatul meu este sa ai o discutie serioasa cu parintii si cu el eventual, sa ii pui fatza in fatza....iar daca tu inca te indoiesti de fidelitatea lui dupa 4 ani...n-are rost sa iti lasi familia pt el.
baby_doll1
Postat pe 14 Septembrie 2008 23:59
problema e ca el nu mai crede in fidelitatea mea....chiar azi am vb cu el si mi-a marturisit ca-i fff frica sa se mai impace cu mine....il cred...si ca vrea o garantie a impacarii noastre...pentru inceput ar fi faptul ca ne-am muta impreuna...
nu imi pot intelege sentimentele!!!!....cand nu sunt cu el, sufar, ma amagesc, imi plang d mila, mor d dorul lui, de pielea lui, d gura lui, d tot...cand il vad insa...din 2 fraze ma enerveaza si ... ca sa inteleg din asta??
deea2007z
Postat pe 16 Septembrie 2008 23:23
Tu esti motivul care imi argumenteaza atitudinea!! Nu vezi ca toata rasa feminina boceste dupa bucatarul tau??? Tine-te de el...Iar "iubirea viatii tale" ascunde-o in coltul cel mai colt de dupa usa baii din constiinta ta...e cam inutila. Serios
lorelay_me
Postat pe 29 Octombrie 2008 10:18
Daca il iubesti impaca-te cu el, si incearca sa ii faci si pe parintii tai sa accepte ca e dreptul tau sa iti faci viata asa cum consideri tu ca trebuie.
Daca asta stii ca te va face fericita, go for it
my_melody
Postat pe 3 Noiembrie 2008 11:29
din experienta proprie: tu ai facut deja saltul catre ceva mai bun, propice fiintei tale. si anume relatia cu acel barbat onorabil, desi "mototol". suferi inca foarte tare din cauza relatiei cu celalalt pt ca te simti foarte vinovata, una la mina; dupa atitea probleme cu parintii, nu poti concepe ca totul sa se schimbe atit de usor, a doua la mina. sfatul meu: inchide usa trecutului, fa pasul inainte, iti va fi mai bine.

Postat pe 21 Noiembrie 2008 16:33
cred ca brita are dreptate...
si eu m-am despartit de prietenul meu recent si nu pot spune ca am cunoscut un alt barbat, un "bucatar", dar incerc sa imi diversific toate activitatile si sa-l uit...il iubesc, am regretat ca m-am desp de el...dar nu merita sa sufar pentru tot ce mi-a facut...
Si-ti mai zic un lucru : NU MERITA SA PLANGI PENTRU NIMENI, IAR CEI CARE MERITA NU TE VOR FACE SA PLANGI.
Si eu am fost pe punctul de a pleca cu el din tara, sa renunt la familie, la scoala, la tot...si unde ajungeam? Tot aici, iti garantez eu. Numai ca in asemenea imprejurari, nu stiu cum m-as mai fi intors acasa la parinti.Evident ca nu ar fi fost o scena prea placuta.
Iar de cand m-am despartit de el, parintii mei si-au schimbat atitudinea fata de mine (in special tatal meu care imi spunea mereu ca merit ceva mai bun).Ma inteleg mult mai bine cu ei acum, nu mai avem motive de cearta.Si chiar daca inca imi mai aduc aminte de el si imi este dor de clipele petrecute in bratele lui, ridic capul sus si ii multumesc lui Dumnezeu ca m-a ajutat sa-mi gasesc linistea sufleteasca. Ma simt extraordinar. Invata sa accepti realitatea.Fostul tau prieten nu se va schimba niciodata, va ramane acelasi...te va insela de cate ori va avea ocazia...Mi se pare prea superficial.Intr-o relatie e nevoie de 2 oameni...si de sacrificii din partea amandurora, nu numai din partea unuia(in cazul asta, a ta).Daca te-ar fi iubit asa cum spune, nu ar fi avut acum alta prietena...nici macar pentru sex.Iar un barbat care iubeste cu adevarat o femeie nu va renunta niciodata la ea...Daca te-ar fi iubit, te-ar fi cautat si ar fi insistat pana te-ai fi mutat din oras...si poate k si atunci ar fi venit dupa tine...Cred ca tu ai patit ceea ce am patit si eu si m-a socat enorm de mult - fostul meu prieten a acceptat destul de usor despartirea, ba chiar n-a schitat nici un gest cum ca nu ar vrea sa se desparta de mine.Nu m-a cautat, nu m-a sunat,la 3 zile dupa era deja cu alta. Pentru mine a fost mai mult decat clar ca pentru el nu reprezint decat o etapa din viata lui...si vor mai urma multe. Am ajuns sa il cunosc atat de bine incat ii cunosc lui nevoile si dorintele mai mult decat pe ale mele.
Stii melodia lui Justin Timberlake, "What goes around comes around"? Ei bine, asa se intampla si in viata de zi cu zi. Barbatii copilaresc mult mai mult decat femeile.Asa ca trebuie sa-i intelegeti ca pentru ei, viata este un joc. La fel si dragostea. Iar femeile sunt doar niste "pioni" pe care le folosesc pana se plictisesc si incep sa-si caute altele. As putea spune mult mai multe, dar am sa inchei aici...
Gandeste-te foarte bine la ce vrei sa faci...la ce iti doresti tu cu adevarat...nu te gandi la clipele petrecute cu el, pentru ca vor mai fi si altele, poate chiar cu altcineva. Fii egoista si gandeste-te la binele tau!!! La linistea ta! Si daca te hotarasti sa te impaci cu el, gandeste-te foarte bine daca merita (si nu mai gandi cu inima, incearca sa te detasezi de ea, adu-ti aminte de certuri si de discutiile in contradictoriu). Si intreaba-te ce vei face daca ti se va intampla acelasi lucru, tot cu el, dar peste vreo 5,6,7,8,9,10 ani...cand veti fi casatoriti si veti avea poate si copii? De dragul copiilor ai sa-l ierti, el va continua sa faca acelasi lucru...iar tu? Cu tine cum ramane? Te vei simti chiar implinita? Vei fi oare fericita?
Nu e un capat de lume. Sunt relatii care se sfarsesc si dupa 5 ani si dupa 10...Important e sa stii ce-ti doresti tu...acum si pe viitor...si nu te lasa influentata de trecut, ca e usor sa-ti pierzi ratiunea atunci cand iubesti.
Sper sa faci alegerea corecta si sa-ti gasesti adevarata fericire!!!Succes!
blackruby
Postat pe 22 Noiembrie 2008 05:42
Buna, am citit istoria ta acum si .... as vrea sa stiu cum mai esti , ce mai faci........; spune-mi te rog, acum esti mai bine? daca vrei sa stam de vorba......, daca te pot ajuta cu ceva........sunt aici.....ok? iti doresc putere sa iei cea mai buna decizie .....care sa iti faca bine, iti doresc putere sa treci peste partile urate...din viata ta..........; iti doresc sa gasesti calea spre vindecare si liniste.....; iti doresc sa-ti fie tie bine.....; o zi buna
Camelia
camellii
Postat pe 22 Noiembrie 2008 07:25
Ema unde esti?????????????????
Uite aici lirica melodramatica...cu rima criminala

De la: , la data 2008-09-14 21:07:09
simt ca mor...
jur ca am nevoie d ajutor... ...

Full_Metal_Jacket
Postat pe 22 Noiembrie 2008 12:44
Musai ti-o fost Dracusorule sa-ti vari codita si pe-aici... Nt, nt, nt...
Lucia1971
Postat pe 22 Noiembrie 2008 12:48
sunt si nu sunt mai bine....
de 3 luni sunt singura, nu mai sunt cu niciunul...consider ca-i mai bine asa, pana imi trec toate...insa marea mea prostie e ca m-am mai vazut cu cel pe care inca il iubesc....asa,din cand in cand, sa ne alinam dorul, sa ne consumam iubirea...
inca ma mai face sa sufar enorm, ca imi povesteste d pritena lui, ca-i o femeie adevarata, spre deosebire d mine, ca ea stie cum sa se poarte cu el, cum sa-l abordeze....in concluzie e mai buna ca mine, comportamental vorbind...insa dc eu as vrea sa ma impac cu el, imediat ar lasa-o (zice el!!)..ca totusi, una ca mine nu mai este...
si de fiecare data cand ii spun ca ma deranjeaza ce face cu ea, pe unde o duce, ca a prezentat-o la neamuri, la toti prietenii, el ce credeti ca-mi zice? evident, ca eu sunt d vina!!
ca, dc eu nu-l paraseam, acum nu sufeream...scurt si simplu pt el!!
si in plus, dc vreau sa nu mai sufar, sa vb cu ai mei, sa-i fac sa inteleaga ca pe el il vreau, si gata, ne impacam, si automat imi garanteaza ca-mi ofera toata dragostea din lume si ca ma face cea mai fericita....iar acum nu vrea sa-mi arate nimic....
sa cred eu asta???
deea2007z
Postat pe 22 Noiembrie 2008 20:34
De la: deea2007z, la data 2008-11-22 20:34:20sunt si nu sunt mai bine....
de 3 luni sunt singura, nu mai sunt cu niciunul...consider ca-i mai bine asa, pana imi trec toate...insa marea mea prostie e ca m-am mai vazut cu cel pe care inca il iubesc....asa,din cand in cand, sa ne alinam dorul, sa ne consumam iubirea...
inca ma mai face sa sufar enorm, ca imi povesteste d pritena lui, ca-i o femeie adevarata, spre deosebire d mine, ca ea stie cum sa se poarte cu el, cum sa-l abordeze....in concluzie e mai buna ca mine, comportamental vorbind...insa dc eu as vrea sa ma impac cu el, imediat ar lasa-o (zice el!!)..ca totusi, una ca mine nu mai este...
si de fiecare data cand ii spun ca ma deranjeaza ce face cu ea, pe unde o duce, ca a prezentat-o la neamuri, la toti prietenii, el ce credeti ca-mi zice? evident, ca eu sunt d vina!!
ca, dc eu nu-l paraseam, acum nu sufeream...scurt si simplu pt el!!
si in plus, dc vreau sa nu mai sufar, sa vb cu ai mei, sa-i fac sa inteleaga ca pe el il vreau, si gata, ne impacam, si automat imi garanteaza ca-mi ofera toata dragostea din lume si ca ma face cea mai fericita....iar acum nu vrea sa-mi arate nimic....
sa cred eu asta???


Aiurea, impaca te si ai sa vezi ca vei ajunge tot de unde ai plecat! Iti spun di experientza proprie! Barbat versta tzi se pare tzie este doar nesigur pe el si te manipuleaza pe tine cum poate cunoscandu ti punctele slabe! Asata nu inseamna ca nu pot exista sentimente, dar nu sunt constructive , doar adrenalinice! Anyway, do it your way, stiu ca in situatii d'astea cu cat tzi se spune mai mult Nu, cu atat mai tare vrei sa faci, sa demonstrezi contrariu', asa ca take care cat de tare dai cu capu'!
Lillix
Postat pe 22 Noiembrie 2008 20:50
De la: Lucia1971, la data 2008-11-22 12:48:53Musai ti-o fost Dracusorule sa-ti vari codita si pe-aici... Nt, nt, nt...

Fu musai rau de tot
Full_Metal_Jacket
Postat pe 22 Noiembrie 2008 21:05
De la: bestdevilinside, la data 2008-11-22 21:05:51
De la: Lucia1971, la data 2008-11-22 12:48:53Musai ti-o fost Dracusorule sa-ti vari codita si pe-aici... Nt, nt, nt...

Fu musai rau de tot


iooooi si cat te-am cautat...
ma gandeam ca dau peste vreo poveste Emokidiana si cand colo... ce sa vezi veche poveste cu elena din troian...ma rog nici chiar asa dar pe aproape...
care-i de ales draga mea????
paris sau ahile????

dandanaua_reloaded
Postat pe 22 Noiembrie 2008 21:10
eu nu pricep de ce ti-ai nega dragostea pentru ce zice unul si altul, chiar parintii tai fiind.
vei regreta toata viata, ca nu se gasesc iubiri reale pe campie, in fine, barbatul ala iti spune clar ca ar lasa tot pentru tine, dar tu nuuuuu, de ce sa-l crezi?
uite asa ne irosim sansele la fericire, pe care btw, nimeni si nimic n-o poate garanta.
googoodoll
Postat pe 22 Noiembrie 2008 21:13
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-22 21:10:54
De la: bestdevilinside, la data 2008-11-22 21:05:51
De la: Lucia1971, la data 2008-11-22 12:48:53Musai ti-o fost Dracusorule sa-ti vari codita si pe-aici... Nt, nt, nt...

Fu musai rau de tot


iooooi si cat te-am cautat...
ma gandeam ca dau peste vreo poveste Emokidiana si cand colo... ce sa vezi veche poveste cu elena din troian...ma rog nici chiar asa dar pe aproape...
care-i de ales draga mea????
paris sau ahile????


nu mai intreba ca si asta si-a stars contul
Full_Metal_Jacket
Postat pe 22 Noiembrie 2008 21:17
Ea stie mai bine de ce are indoieli!
Lillix
Postat pe 22 Noiembrie 2008 21:19
trebuia sa iti asculti inima si sa nu te intereseze de alti...

Postat pe 22 Noiembrie 2008 21:24
cica si-a sters contul
stai sa vedem ca am vazt 2 conturi
sper sa nu incep sa vad dublu...


uite aici tanti asta spune ca e initiatoarea topicului...
poate raspunde...

dandanaua_reloaded
Postat pe 22 Noiembrie 2008 21:24
nu vezi dublu, e prezenta, ultima vizita azi
googoodoll
Postat pe 22 Noiembrie 2008 21:26
asa e nu vad dublu
dandanaua_reloaded
Postat pe 22 Noiembrie 2008 21:39
De la: lorelay_me, la data 2008-10-29 10:18:55Tu esti motivul care imi argumenteaza atitudinea!! Nu vezi ca toata rasa feminina boceste dupa bucatarul tau??? Tine-te de el...Iar "iubirea viatii tale" ascunde-o in coltul cel mai colt de dupa usa baii din constiinta ta...e cam inutila. Serios

yo as fi de acord cu lorelay :-?
pan` la urma dc sa ne amagim?el nu va mai avea niciodata incredere`n u 100%,se va gandi mereu k u esti q altu` sau k in orice clipa l vei lasa de "gura" parintilor tai si,k un machoo man ce sg e,dupa cum bine l ai caracterizat si u,nu va suporta sa se stie inca o data parasit,so isi va lua masuri de precautie.cum?continuand rel q mimoza`ndragostita pan` peste cap de el.fii sg de asta!
cat despre domnu` "ideal",nuj cat de mult va dpri sa se`mpace q u,dar...ar fi o idee sa`ncerci:)
aaa...si parintii...ne vor binele,ei stiu ce zic,doar au experienta mai multa decat noi;))si iti zic yo k`n cazul "versatului" nu se`nsala nici o clipa:)
am avut si yo o perioada cand umblam cu specimene d`astea,dar m am lecuit.vreau un tip la fel de istet ca mine,cu care sa am ce discuta,nu numa cand si unde ne`o tragem or smth:p
baieti in genu` "iubirii" tale gasesti pe toate drumurile(din pacate),mai rare`s ocaziile cand dai de baieti "ideali",uoff!lucky u!
take care:*
sorinabby
Postat pe 1 Decembrie 2008 09:58
neatza tuturor...
M_Petrina
Postat pe 5 Decembrie 2008 09:48
Buna!Intr-o relatie trebuie sa existe doar trei persoane, tu , partenerul si Dumnezeu, ci nu tu, el si amantul sau amanta. Parerea mea este ca trebuie sa iei o mica pauza si sa te linistesti.
Revenirile si plecarile de genul acesta te vor bulversa in asa fel incat te vei autodistruge.
Fii inteleapta si rabdatoare!
Parintii tai au trecut si ei prin astfel de momente deoarece mereu au existat o ,,ea" sau un ,,el".
Intr-o casnicie exista multe responsabilitati si de regula daca femeia e orbita de iubire ramane pe locul doi.Nu vei avea un partener sa te ajute ci unul care in schimbul doar a prezentei lui te va transforma intr-un robotel de casa.
In privinta smecheriei si a face bani usor fara a avea o calificare corespunzatoare te va afecta in timp tot pe tine.
Vor veni timpurile in care calitatea isi va relua locul . Nu vreau sa stiu ce se va intampla cu distractiile si faptul ca se va strange cureaua.Omul practic si descurcaret , cu bun simt iti va fi de mare folos. Stai si nu te mai agita!
Vezi cine te cauta si cui ii pasa de tine!
Stiu ca doare si nu poti, dar e singura solutie sa te convingi.
E frumos sa iubesti insa ce te faci cand iubirea asta dispare si in loc nu ramane nimic?
Faptul ca e pampalau celalalt baiat eu cred ca e doar o impresie gresita. Un pampalau nu face atatea gesturi pentru ca e pampalau. Dai atentie mai mare acestui om si ai sa vezi ca descoperi lucruri de care ai sa ramai uimita.E doar o parere. Si eu am ales iubirea, insa...acum trag destul de greu. Te pup si sa fii inteleapta!
pasienta
Postat pe 27 Decembrie 2008 10:23
Viata bate filmul!... Exista profesionistii care isi bat mult capul pina sa produca asha felie de viata reala...
Mircea_O
Postat pe 27 Ianuarie 2009 16:23
"Si-ti mai zic un lucru : NU MERITA SA PLANGI PENTRU NIMENI, IAR CEI CARE MERITA NU TE VOR FACE SA PLANGI"
E adevarat, insa ne atrag taman aceia care.. ne resping. Si vitzavercea! Viata se tine aici de shotii.
Mircea_O
Postat pe 27 Ianuarie 2009 16:24
Ai reusit sa rezolvi ceva ? :)

Din moment ce sta cu ea doar asa , pt. ca ea il place , asa va sta si cu tine ! Si tot asa pana va aparea o prada si mai buna . E vanator feroce. Va vana fiara salbatica nu mieluselu care tot vine la el ;)
Mrr . ce salbaticie pe noi .

Se poate ca cel "ideal" in loc de bucatar sa fie cofetar ? :)
Just asking :)
un1_simplu_baiat
Postat pe 16 Februarie 2009 08:17
Auzi? Unde e baiatul ala "ideal"? Pfff...poate daca as da de unul mai bun l-as lasa pe fostul in urma. Daca tie nu-ti trebuie... m-as sacrifica eu :))
kudika_992794
Postat pe 26 August 2015 10:39
De la: kudika_992794, la data 2015-08-26 10:39:34Auzi? Unde e baiatul ala "ideal"? Pfff...poate daca as da de unul mai bun l-as lasa pe fostul in urma. Daca tie nu-ti trebuie... m-as sacrifica eu :))


tu ti-ai facut cont pe kudika ca sa raspunzi la un mesaj vechi de 6 ani?
kudika_11495
Postat pe 26 August 2015 10:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
il iubesc...va veni inapoi :(? 12 De la: maryna_27_07 13 Aprilie 2010 23:14
nu stiu daca sa il iert 31 De la: yoyo_l0ov3 12 Iulie 2009 04:59
ne-am despartit dar mi-e dor... 12 De la: je_baby 12 Octombrie 2008 17:33
Am dat o palma sufletului 32 De la: kudika_976304 4 Ianuarie 2015 18:24
sufar prea mult :( ce sfat imi dati? 860 De la: mi_kaella2000 20 Mai 2011 19:34