Setari Cookie-uri

o sa`l pierd???

la varsta ta nu trebuie sa te stresezi pt asa ceva si eu am terminat faculta la oradea
sabina_husveth
Postat pe 8 Noiembrie 2008 17:01
sabina_husveth
Postat pe 8 Noiembrie 2008 17:06
De la: pisycutza_ioana, la data 2008-09-21 21:31:54el a vorbit ku ea....
dar problema e k el e plecat o sapt din orash...
e tocmai in predeal la un curs de specializare....
ea i`a spus lui k nu va face nimik....dar totusi....e neboona....
dak era in orash nu imi faceam probleme...k m`a aparat si pana akum de ea....k a vrut si mai demult sa ma bata....
si eu doar aku aflu... :))


esti sigura ca e la un curs si nu cu ea la predeal?? ai decat 17 ani, nu e ultimul barbat din lume, iti garantez, ti se pare dureros acum sa auzi asta, cand ptr. tine el e cel mai important, cand doar saruturile lui par sa aiba sens, dar asa e. nu te mai stresa atat, recapata-ti increderea in TINE, si nu-l lasa sa te conduca. asa cum spui aici ca ti-e frica, s-ar putea sa-si fi dat si el seama de asta si asa s-ar putea sa il pierzi. daca te place cu adevarat, de fapt asta vrei, sa te placa INTR-ADEVAR, atunci lasa-l sa decida, strange-l cu usa, spune-i sa nu te mai caute pana cand nu-si rezolva problemele cu nebuna, ptr ca nu te pretezi la scandaluri ieftine cu amenintari cu bataia. explic-i clar ca sentimenetele tale ptr el nu s-au schimbat, nu te injosi sa ii spui ca il iubesti sau chestii asemanatoare lacrimogene, nu fac decat sa-i creasca lui orgoliul, deci, asigura-l ca nu vrei sa te indepartezi de el, DAR trebuie sa ai grija si de sufletul tau. aici e testul lui, daca se intoarce la nebuna, multumeste-i ca ti-a facut asta acum si nu ai suferi mai mult mai tarziu, macar stii de-o treaba, ca nu te place asa cum tu vrei (sau te multumesti cu FIRMITURI??) Daca se sperie sa nu te piarda si pune piciorul in parg si lupta ptr tine calcand peste nebuna, ai castigat. dar ca sa isi faca un astfel de curaj, trebuie sa ii arati ca tu te valorezi ca sa te poate valora si el. nu te astepta sa te aprecieze el primul, arat-i tu ce pretentii ai.

succes, tine-ne la curent.
dhoria
Postat pe 19 Noiembrie 2008 21:58
De la: pisycutza_ioana, la data 2008-09-20 20:18:25buna.as vrea si eu sa va povestesc relatia mea...pe care mi`e frica k am s`o pierd din cauza mea!!!

Am un iubit la care tin enorm de mult si care tine la mine la fel de mult.Am trecut prin atatea impreuna si m`a ajutat mereu in toate problemele.Ba mai mult am luptat si ku familia mea k sa putem fi impreuna...

Dar a aparut o "problema" in viata noastra de cuplu.Fosta lui prietena...care e kam obsedata de el.

Cand am aflat de ea a fost ca un soc pt mine.

In toata ziua aceea am incercat sa vorbesc cu el...sa il sun sa vad ce face..dar nu mi`a raspuns la telefon.Seara intr`un final imi raspunsese cineva , iar knd am intrebat cine e la telefon mi`a raspuns k e prietena lui.Ma simteam distrusa..nu am inchis toata noaptea un ochi.Am vb cu el , iar el ma implora sa nu ma gandesc la ce e mai rau si in cel mai rau caz sa vb in ziua urmatoare...

Nu voiam sa vb cu el..dar din fericire lucram in acelasi loc cu el...si asa am vb si am clarificat treaba...

El m`a rugat apoi sa nu vb cu ea sub nicio forma pt k ii va face lui probleme.dar Ana(asa o cheama) ii trimitea mesaje de dragoste si ieri...Moment in care m`am enervat la culme si am sunat`o k sa o rog sa il lase in pace.Ea l`a sunat pe prietenul meu k sa ii spuna...Acum regret foarte tare k am vorbit cu ea...Pt k el spune k i`am demonstrat k nu am incredere in el si k nu merita asta...asa k aseara ne`am certat...

Trebuie sa amintesc k sunt de zodie berbec...si sunt foarte impulsiva...dar dak fac cva sub influenta momentului regret mai apoi...asa kum regret si akum...

ce sfaturi imi dati???ce sa fac???

cum sa ma schimb?

c sa fac k sa`i demonstrez k am incredere in el si sa repar totul???


Draga mea, ai facut bine ce ai facut. Daca se desparte de tine, inseamna ca nu te merita. Hai sa fim seriosi, trebuie sa fim duse cu pluta ca in astfel de situatii sa avem incredere oaraba in cel de langa noi. Stai linistita. Daca e cu capul pe umeri, nu te va lasa, pentru ca nu are de ce. Bafta.
ursuletulmeu
Postat pe 16 Decembrie 2008 16:24
draga ioana nush ce sa zic ca si eu am patit chestia asta dar trebuie sa incerci sa nu ta indoiesti de el daca el iti spune ca va rezolva problema si daca el te iubeste cu adevarat inseamna ca asa va face dar sa nu crezi ca trebuie sa astepti toata viatza ta pana rezolva el problema;)daca vezi ca se intinde iar timpul trece si nu s-a rezolvat nik atunci cu tot greul si desi vei stii ca iti va fi fff greu trebuie sa renunti.cel putin asta e parerea mea apoi tu faci ce vrei dar nu cred a are rost sa te consumi pe degeaba trebuie sa vb cat mai clar cu el pt a vedea de fapt ce vrea sa faceti pana la urma si cu cine vrea sa ramana pe cine iubeste de fapt.moolt succes pupici:*:*:*:*
aurrorandreea
Postat pe 16 Decembrie 2008 16:33
De la: bogdanu, la data 2008-09-20 21:48:00Nu stiu ce gen de ajutor speri sa gasesti aici , din punctul meu de vedere lucrurile sunt destul de clare in schimb tu iti faci mustrari de contiinta ca nu ai avut incredere in el.

Ori ai omis ceva din povestea asta ori iubitul tau te duce cu presul mai ceva ca pe copii mici .

O singura intrebare am : ok , tipa e nebuna dupa el , il urmareste ...el nu te inseala dar in schimb ANA are acces la telefonul lui seara ?
Asa ai clarificat tu problema cu el ?

P.S. consider ca tu nu ai gresit cu nimic , el este cel care nu stie ce vrea !
........BOGDANULE,nici ca se putea un raspuns mai clar la problema ei de ce sati calci mereu pe inima ...uneori nu merita ...si cu siguranta el nu este prietenul tau...nu sar fi folosit de tine an felul acesta.....RENUNTA
erikahd2008
Postat pe 7 Februarie 2009 08:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mi-am batut joc singura de tineretea mea! 29 De la: ioana_cristina 4 Mai 2009 16:18
urmare la subiectul MAI E CEVA DE FACUT? 23 De la: Barbie30 30 Octombrie 2010 12:04
i-am spus ca vreau sa ma marit si a fugit de mine, am nevoie de un sfat !!! 58 De la: kudika227429 16 Iulie 2010 09:46
o vreau inapoi! 43 De la: geo_x 21 Iulie 2009 22:39
vreau un sfat! 6 De la: kudika195501 17 Ianuarie 2011 18:33