Setari Cookie-uri

help me=((

Am avut o relatie 1an si 8luni, totul roz si frumos pana intro zi knd m-am trezit k nu il mai recunosteam, nu mai imi raspundea la telefon,, la mesaje.. iar cand l-am intrebat ce are mi-a raspuns scurt :" NU STIU!" ...mi-a propus sa inkeiem relatia si am acceptat caci dragoste cu sila nu se poate :(.. au trecut aproape 2 luni.. si inka nu am uitat nici makar putin ce a insemnat acest om in viata mea. l-am iubit si poate k inka il iubesc mai presus de orice.. inka astept sa imi sune telefonul si sa fie el la celalalt capat! mi-e dor :( dar ce pot face? nimic,, doar sa astept sa imi fie candva mai bine..dc a fost sa fie asa? nu stiu.. poate k nici nu voi afla vreodata! cert este k degeaba incerc sa ma prefac, sentimentele mele au ramas aceleasi...:-< crd k am gresit f tare k m-am cuplat cu baiatu cu care snt acum, nu e corect fata de el sa ma gandesc inka la fostu`.. a fost mai mult k un premiu de consolare:( il cunosc dn copilarie si mi-a inspirat incredere.. ce sa fac??

Postat pe 21 Septembrie 2008 14:57
ai ramas setata pe trecut, te amagesti singura cu intamplari frumoase de acolo; pe cele urate le-ai uitat. Daca ai avea posibilitatea sa "reincalzesti ciorba" vei vedea ca nu mai e la fel de buna. Ramai cu prietenul tau actual, ori daca el nu te atrage, fii sigura ca in timp va apare altul. Nu te grabi.
amme22
Postat pe 21 Septembrie 2008 15:02
Ramai cu cel cu care ai inceput o relatie ...nu tu i-ai dat cu piciorul , nu tu nu i-ai mai rasp la tel, trebuie sa-ti revii si sa mergi innainte!Mult curaj!
Cypcip
Postat pe 23 Septembrie 2008 14:17
Salut, nu stiu daca ti ai gasit raspunsul inca sau daca te ai mai linistit, dar parerea mea ca in bratele celuilat ti ai cautata consolarea, ceea ce nu este de acuzat, dar iti spun din proprie experienta pe mine nu m a dus la nici un rezultat. La fel dupa o despartire, dar in cazul meu au fost alte motive un prieten din copilarie imi marturisise dragostea lui, iar eu aveam nevoie de afectiune si am inceput o relatie, insa la vremea aceea nu realizasem ca nu eram intr adevar indragostita de respectivul, ci doar aveam sentimente alese de afectiune, o confuzie ce se poate face cu mare usurintzain situatii de genul asta. Bref dupa cateva luni am pus capat eu , pentru ca nu era corect fata de mine si de aceea persoana care investea sentimente si timp, si nu a fost usor deloc. In cazul meu a intervenit si fostul chestie ce a facut cu atat mai dificila situatia.

ceea ce pot eu sa fac, daca mi permiti este sa te sfatuiesc sa te regasesti si sa ti pese de tine, stiu ca nu este usor, si pot sa ti mai spun ca faptul ca astepti ca el sa te sune desi ati incheiat de mult timp se datoreaza faptului ca nu ti a dat nici o explicatie ci pur si simpu a disparut, ceea ce inconstient te face sa te intrebi mereu de ce si sa ti pui inca intrebarea de ce, de fapt tu astepti o explicatie, vrei sa stii de ce. Oricum singura poti sa ti dai raspunsul ca nu merita sa te pui in stand by ci pentru tine continua si be happy! Cheers!
Lillix
Postat pe 29 Septembrie 2008 19:31
ce pot sa-ti spun...este ca am simtit pe pielea mea sentimentul si e ingrozitor,baiatul cu care esti acum poate nu merita sa il faci sa-si piarda timpul caci tu nu pui suflet in ceea ce ai acum si el poate da...si s-ar putea ca intr-o zi fara sa vrei continuand relatia actuala sa ii faci lui ceea ce ai patit cu fostul...si nu va fi placut pt el...cum nu a fost pt tine ceea ce ti s-a intamplat...mai bine singura decat sa faci rau altcuiva...eu am avutun pansament de genul...s-a ajuns fara sa-mi dau seama la 1 an jumate...si intr-o zi a aparut acel cineva...si gata...am uitat complet de baiatul care a avut grija de mine m-a iubit si a incercat sa ma ajute sa uit...si l-am distrus si nu avea nici o vina...cand m-a parasit cel pt care l-am lasat pe fostul...am simtit pe pielea mea durerea ...aceiasi durere pe care a simtit-o si el ...si in legatura cu fostul...te doare si asta pt ca lucrurile nu au fost lamurite...si eu am patit asa...cu cel care m-a parasit...si pe care l-am iubit cu adevarat...si trecusera 2 luni si nu stiam nimic de el...apoi dintr-o data am zis ca nu mai suport tristetea si atunci a aparut el...mi-a dat explicatii si-a cerut iertare...m-am intors la el si el la mine plangeam ca doi copii ce nu-si puteau explica ceea ce se intamplase atunci cand ne-am despartit fara nici un adio ramas bun sau un simplu"sa ai grija de tine"...dar am gresit...intr-adevar ciorba reincalzita nu mai e buna...acum iar sufar ...iar m-a parasit...ne-am impacat pt o luna...si acum am luat-o de la capat sa-l uit...si asa ca sfat incearca sa pui suflet dar nu fortat in ceea ce ai acum si daca nu poti ,mai bine las-o balta ca sa nu ii faci si lui o nedreptate poate intr-o zi...si daca fostul a plecat...a plecat pt ca si-a dorit...lasa-l uita-l...stiu ca e greu...dar gandeste-te ca e mai bine asa...iti vei continua viata si intr-o zi va veni cel care nu va mai pleca de langa tine...si nu iti va mai da explicatii daca se pot numi asa gen"nu stiu"..
lost_angel87
Postat pe 30 Septembrie 2008 19:54
O sa il uiti tu pana la urma;)
Incearca sa te gandesti la raul care ti l'a facut el si asa o sa'l uiti mai repede;)
Si inca o chestie, nu il lasa pe actualul, in timp poate o sa ajungi sa tzi foarte mult la el sau dak nu macar stai cu el pana apare altul;) SUCCES
adina_oana
Postat pe 30 Octombrie 2008 17:09
acordati-va intotdeauna un time out(nu prea lung dar semnificativ) dupa o dezamagire de genu asta.e mai bn pt voi..aveti timp sa va ganditi la ce va doriti cu adev in continuare si nici nu faceti "victime colaterale".
toate cele bune
razz
Postat pe 31 Octombrie 2008 00:04
draguta,sfatul meu este sa il dai uitari. Iesi in oras cu prieteni, fa_ti alta relatie viata este prea scurta ca sa ne amagim cu astfel de nimicuri asa am asteptat si eu si acum sunt cu el dar niciodata dupa inpacare nu mi-a fost bine. Dar am doi copii minunati ei ma ajuta sa depasesc toate aceste esecuri din viata mea
cauta alt baiat care sa te iubeasca si sa te respecte in acelasi timp nu merita sa-l astepti
te mai rog ceva voteaza www.solutiimagice.ro/alina_27
trimite linkul la toata lista ta
poate ma vor mai vota si alti
ms

Postat pe 19 Noiembrie 2008 20:16
uita l!nu merita!
nu face pe nimeni sa sufere din cauiuza ta..cel cu care esti acum nu are nici o vina pentru ce ti s a intimplat tie!
nimeni nu merita sa poarte calvarul suferintei trecute a a actualului iubit..
lasa timpul sa treaca...e greu...dar trebuie sa uiti!
dragoste cu sila nu se poate!
alinadanielalazar
Postat pe 19 Noiembrie 2008 20:40
AWW..ITI INTELEG SITUATIA...akm eu sunt mik ..am 14 ani..ce stiu eu dspre viatza,nu?dar parerea mea, nu merita!auzi...sstii cum e adolescentza..te indragostesti de km multe ori mi-a placut un tip kre era fff arogant si chiar nu merita.PROPUNETZI cv in mintea ta si repetatzi intruna k nu il mai iubesti si inceark sa gasesti kt mai multe parrti negative ale lui crede-ma k dak iti spui tie lucrulrile astea iti trece!!! adik sunt sigura!fi puternik si sorry k am indraznit,nu prea stiu multe despre viatza..noroc!

Postat pe 28 Decembrie 2008 18:01
ciudata situatia asta...eu insa, am o vorba: cu trecutul nu traiesti!, asa k dc vrei sa iti fie bn nu t complica. ramai cu actualul, daca nu iti place...next.succes. ps: stiu ca iti e greu, stiu si inteleg senzatia aceea knd pui kpul p perna si il vrei langa tine...dar adu-ti aminte ca indiferent de ce a luat decizia asta e clar k el nu s mai simtea ok..pop
kudika001885
Postat pe 1 Aprilie 2009 16:12
fosu poate era nesigur pe relatie ...poate nu stia ce simte pt tine eu stiu? dar akum u stai cu altu nu prea e bine daca fostu vroia sa va impacati si a aflat k ti-ai facut deja alt prieten...ati dai seama k a dat inapoi.akm ar trebui sa ramai cu actualul poate incepi sa l iubesti in caz k esti sigura k numai ai nicio sansa cu fostu ...
aleexa29_yahoo_com
Postat pe 1 Aprilie 2009 16:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum sa depasesc fosta relatie? 99 De la: kudika_18248 22 Februarie 2013 19:51
Sa divortez sau sa continui sa-l insel? 62 De la: ana18 27 August 2009 16:59
am nevoie de sfaturi 12 De la: stem_29 20 August 2010 22:25
destin sau... 135 De la: DayC 25 Iulie 2011 16:49
suferinta 14 De la: paulamaria 24 Martie 2010 22:40