Setari Cookie-uri

chiar vreau sa mor???chiar nu mai am loc in viatza asta ?

....povestea incepe asa...eu-o fata desteapta,dragutza si cu un suflet mare...el -un mare mincinos care se crede buricul pamantului. suntem de cv timp impreuna...si am ajuns sa il iubesc enorm...m`a facut sa vreau sa il iubesc din ce in ce mai mult,sa vreau sa am grija de el mereu...si mi`am otravit sufleteul. din toamna ma duc la facultate in iasi pentru el...adica la 500 de km de casa...si da...am aflat ca ma inseala..am primit si dovezile...si inka nu`mi vine sa cred..nu,nu pentru ca nu ma asteptam ci pentru ca omului asta i`am daruit viatza mea...ii zic...si el ce face ? incepe sa rada...si`mi zice ca nu e vina lui ca are "amice"..nu e vina lui ca parintii mei sunt exigenti si k nu ma lasa sa ies...k daca eu as fi fost cu el,langa el..nu ar fi facut asta :( si ma simt ca naiba...sufar,sufar enorm...dar eram dispusa sa iert...si i`am zis ca vreau sa iert din nou...el a luat decizia..nu vrea sa ma mai faca sa sufar pentru el,asa ca mi`a zis ADIO...si stiu si eu ca omul asta nu ma merita...stiu,stiu toate predicile astea...dar adevarul e ca sunt o fata care a crescut fara parinti,fara dragoste...asta m`a umanizat...ma facut sa fiu asa..sensibila,nu...proasta mai bine zis..m`a facut sa ma atasez de toata lumea...oh...si cum se poarta cu mine:| avand in vedere ca pana akum am fost oarecum la distanta..am zis sa inteleg...si sa astept pana kand vom fi doar noi,poate atunci o sa ma iubeasca...la distanta poate ii e greu...si i`am dat nou mesaj...i`am zis k nu vreau sa ma despart de el..si gata. stitzi...ma apuca groaza kand ma gandesc k o sa fiu singura acolo,depate...si nu`mi vine decat sa mor...de suparare...akum simt ca sunt prea multe pentru mine...simt ca nu pot trece peste :(( simt ca mor pe dinauntru...o sa mergem in acelasi tren de multe ori probabil...si am sa imi aduc aminte ca de fapt pentru el sunt akolo :(( am scris postul asta doar pentru ca vreau ca cineva sa`mi spuna k merit sa fiu iubita...simt nevoia sa primesc caldura..ma simt singura...si nu mai pot primi atatea lovituri :(( am nevoie de incurajari :( va rog....
inocentafurata
Postat pe 10 Septembrie 2009 10:40
Dar bine-nteles ca meriti sa fii iubita.
Si stii ce? O sa fii!
Tot ceea ce spui tu acolo e adevarat. Nu te merita.
Ti-e greu acum, si n-am sa-ti spun: Uita-l.
Stii ce am sa-ti spun? Plangi!
Plangi, sufera.
Ai cam o luna s-o faci.
Daca o faci cum trebuie, dupa timpul asta o sa-ti fie lehamite de atata suferinta si o sa simti nevoia sa mergi mai departe, pentru ca totul are limita intr-o minte sanatoasa. Si la un moment dat creierul tau o sa declanseze auto-apararea.

Intre timp, insa, inceteaza sa il mai sms-uiesti. Asta impiedica vindecarea.
Cand poti, mai bine iesi si incearca sa vezi amici cu care sa nu vorbesti deloc de ceea ce ti se intampla.
Si ce daca o sa fii in tren cu el? Esti in tren cu alte cateva sute de oameni. De ce nu te gandesti ca esti poate in acelasi tren cu viitorul tau iubit, cel care te va face sa zambesti iar?
Dor_a
Postat pe 10 Septembrie 2009 10:50
fatoooo!!!! hoooouu! nu murii!!!!! abea acum incepe viata!!!!!! , osa fii foarte fericita cand vei constata ca viata la facultate e uimitoare daca stii s-o traiesti! fa-ti prieteni, la inceput e mai greu..dar dupa un timp vei vedea ca orice sut in fund e un pas inainte!
ar trebuii sa fii bucuroasa..mergi la faculta , incepe o viata noua! lasa-l incolo pe nenorocit , daca nu il mai bagi in seama , il va durea mai tare decat orice razbunare. nu fii trista
cantafabule
Postat pe 10 Septembrie 2009 10:53
De la: Dor_a, la data 2009-09-10 10:50:09Dar bine-nteles ca meriti sa fii iubita.
Si stii ce? O sa fii!
Tot ceea ce spui tu acolo e adevarat. Nu te merita.
Ti-e greu acum, si n-am sa-ti spun: Uita-l.
Stii ce am sa-ti spun? Plangi!
Plangi, sufera.
Ai cam o luna s-o faci.
Daca o faci cum trebuie, dupa timpul asta o sa-ti fie lehamite de atata suferinta si o sa simti nevoia sa mergi mai departe, pentru ca totul are limita intr-o minte sanatoasa. Si la un moment dat creierul tau o sa declanseze auto-apararea.

Intre timp, insa, inceteaza sa il mai sms-uiesti. Asta impiedica vindecarea.
Cand poti, mai bine iesi si incearca sa vezi amici cu care sa nu vorbesti deloc de ceea ce ti se intampla.
Si ce daca o sa fii in tren cu el? Esti in tren cu alte cateva sute de oameni. De ce nu te gandesti ca esti poate in acelasi tren cu viitorul tau iubit, cel care te va face sa zambesti iar?


Total de acord si inca ceva IN TOT RAUL E SI UN BINE nu uita asta,acum da-ti timp sa suferi,si dupa incepe sa iesi din casa,si daca esti departe fa-ti prieteni.
Ele_ely
Postat pe 10 Septembrie 2009 14:31
sa nu va faceti o impresie gresita despre mine...sunt un om normal...nu sunt emo sau cv de genul....doar ca...fara sa vreau baiatul asta m`a facut sa imi pierd increderea in mine,in farmecul meu...si nu ma ajuta cu nimic acum sa stiu ca am luat bac`ul cu 9.85,ca am intrat la facultate printre primii...nu ma ajuta cu nimic sa stiu ca poate altii ma apreciaza in ascuns...ma doare ca nu a apreciat el asta...si kiar daca mi`e greu...incerc din rasputeri sa ma abtzin :) multumesc mult pentru incurajari :*:*:*
inocentafurata
Postat pe 10 Septembrie 2009 14:32
De la: kudika067444, la data 2009-09-10 14:32:36sa nu va faceti o impresie gresita despre mine...sunt un om normal...nu sunt emo sau cv de genul....doar ca...fara sa vreau baiatul asta m`a facut sa imi pierd increderea in mine,in farmecul meu...si nu ma ajuta cu nimic acum sa stiu ca am luat bac`ul cu 9.85,ca am intrat la facultate printre primii...nu ma ajuta cu nimic sa stiu ca poate altii ma apreciaza in ascuns...ma doare ca nu a apreciat el asta...si kiar daca mi`e greu...incerc din rasputeri sa ma abtzin :) multumesc mult pentru incurajari :*:*:*
Ce sa aprecieze? Ca esti o fata foarte inteligenta? Ca in cativa ani tu vei straluci, vei fi frumoasa, vei avea o cariera si tot ce-ti trebuie si orice barbat va intoarce capul dupa tine? Lasa-l pe el sa alerge dupa discoteci si fete "disponibile". Dupa parerea mea te-a lasat pentru ca nu poate sa te domine. Uita-l ! E mai usor decat intratul la facultate..
alina_pitaru
Postat pe 10 Septembrie 2009 15:24
De la: kudika067444, la data 2009-09-10 14:32:36sa nu va faceti o impresie gresita despre mine...sunt un om normal...nu sunt emo sau cv de genul....doar ca...fara sa vreau baiatul asta m`a facut sa imi pierd increderea in mine,in farmecul meu...si nu ma ajuta cu nimic acum sa stiu ca am luat bac`ul cu 9.85,ca am intrat la facultate printre primii...nu ma ajuta cu nimic sa stiu ca poate altii ma apreciaza in ascuns...ma doare ca nu a apreciat el asta...si kiar daca mi`e greu...incerc din rasputeri sa ma abtzin :) multumesc mult pentru incurajari :*:*:*


esti tanara iubita vor mai fi multzi barbatzi in viatza ta si pana la urma va aparea si acel barbat care va sti sa te aprecieze si sa te iubeasca asa cum meritzi ......................il iubesti prea mult si i-ai si aratat acest lucru iar el nu a facut decat sa-si bata joc de sentimentele tale (este caracteristic unor barbatzi acest lucru) ..................considera aceasta experientza ca pe o lectzie data de viatza
anybody
Postat pe 10 Septembrie 2009 15:33
Ok si de ce vrei sa mori ??? Ca ??? El te a facut sa te simti in halul in care te simti ??? Da multa minte iti mai trebuie , ai toata viata inainte si stai linistita ca nu a fost sa fie , asa ca stai cuminte in bancua ta si vezi ti de viata si numai pune la suflet atata vbele spuse de un om hapsan si fff al dracu


blue07scorpion
Postat pe 10 Septembrie 2009 16:10
De la: kudika067444, la data 2009-09-10 10:40:22....povestea incepe asa...eu-o fata desteapta,dragutza si cu un suflet mare...el -un mare mincinos care se crede buricul pamantului. suntem de cv timp impreuna...si am ajuns sa il iubesc enorm...m`a facut sa vreau sa il iubesc din ce in ce mai mult,sa vreau sa am grija de el mereu...si mi`am otravit sufleteul. din toamna ma duc la facultate in iasi pentru el...adica la 500 de km de casa...si da...am aflat ca ma inseala..am primit si dovezile...si inka nu`mi vine sa cred..nu,nu pentru ca nu ma asteptam ci pentru ca omului asta i`am daruit viatza mea...ii zic...si el ce face ? incepe sa rada...si`mi zice ca nu e vina lui ca are "amice"..nu e vina lui ca parintii mei sunt exigenti si k nu ma lasa sa ies...k daca eu as fi fost cu el,langa el..nu ar fi facut asta :( si ma simt ca naiba...sufar,sufar enorm...dar eram dispusa sa iert...si i`am zis ca vreau sa iert din nou...el a luat decizia..nu vrea sa ma mai faca sa sufar pentru el,asa ca mi`a zis ADIO...si stiu si eu ca omul asta nu ma merita...stiu,stiu toate predicile astea...dar adevarul e ca sunt o fata care a crescut fara parinti,fara dragoste...asta m`a umanizat...ma facut sa fiu asa..sensibila,nu...proasta mai bine zis..m`a facut sa ma atasez de toata lumea...oh...si cum se poarta cu mine:| avand in vedere ca pana akum am fost oarecum la distanta..am zis sa inteleg...si sa astept pana kand vom fi doar noi,poate atunci o sa ma iubeasca...la distanta poate ii e greu...si i`am dat nou mesaj...i`am zis k nu vreau sa ma despart de el..si gata. stitzi...ma apuca groaza kand ma gandesc k o sa fiu singura acolo,depate...si nu`mi vine decat sa mor...de suparare...akum simt ca sunt prea multe pentru mine...simt ca nu pot trece peste :(( simt ca mor pe dinauntru...o sa mergem in acelasi tren de multe ori probabil...si am sa imi aduc aminte ca de fapt pentru el sunt akolo :(( am scris postul asta doar pentru ca vreau ca cineva sa`mi spuna k merit sa fiu iubita...simt nevoia sa primesc caldura..ma simt singura...si nu mai pot primi atatea lovituri :(( am nevoie de incurajari :( va rog....
Ok si de ce vrei sa mori ??? Ca ??? El te a facut sa te simti in halul in care te simti ??? Da multa minte iti mai trebuie , ai toata viata inainte si stai linistita ca nu a fost sa fie , asa ca stai cuminte in bancua ta si vezi ti de viata si numai pune la suflet atata vbele spuse de un om hapsan si fff al dracu
anamaria_brunetik
Postat pe 10 Septembrie 2009 16:16
De la: kudika067444, la data 2009-09-10 14:32:36sa nu va faceti o impresie gresita despre mine...sunt un om normal...nu sunt emo sau cv de genul....doar ca...fara sa vreau baiatul asta m`a facut sa imi pierd increderea in mine,in farmecul meu...si nu ma ajuta cu nimic acum sa stiu ca am luat bac`ul cu 9.85,ca am intrat la facultate printre primii...nu ma ajuta cu nimic sa stiu ca poate altii ma apreciaza in ascuns...ma doare ca nu a apreciat el asta...si kiar daca mi`e greu...incerc din rasputeri sa ma abtzin :) multumesc mult pentru incurajari :*:*:*


Oau! 9:85? Bravo!
Uite o chestie pe care nu ti-o poate lua nimeni.
Asta imi spune ca ai sanse (capacitate cerebrala)sa treci peste asta, invatand ceva.
Stai linistita, o sa vina o vreme cand o sa citesti ce ai scris acum aici si o sa-ti zici: Doamne,nu pot sa cred ca am suferit pentru asa un dobitoc.

Iar ce ti-am scris eu nu erau incurajari, era o tactica

Dor_a
Postat pe 10 Septembrie 2009 16:21
sper sa trec peste tot in curand...sa ma bucur de succesele mele ...singura daca va fi nevoie.. deocamdata ma simt ca un om bolnav...si nu poti trece usor peste cand stii ca ai dat tot...ca ai dat tot ce aveai mai bun. macar furie trebuie sa simti. eu simt o mie de lucruri deodata...trec din ras in plns si invers...stiu ce ma indeamna ratiunea sa fac,dar inima asta nenorocita nu vrea sa se subordoneze,cel putzin nu akum. si mai am de lucru...si inca nu am inteles...e chiar asa rau sa fii un om bun?pentru ca oricat de mult as suferi,vad ca nu ma invat minte,nu pot sa fiu rea...si nu e vorba doar de relatia mea cu el,ci in general...si daca stau bine si ma gandesc pana la urma sunt impacata cu mine insami...si de multe ori ma simt mandra de sufletul asta nobil (dar asta nu e unul din momentele alea )
inocentafurata
Postat pe 10 Septembrie 2009 17:56
Anamaria brunetika ai dat copy paste ca vad ca ai facut asta la commul meu
capul sus in continuare
blue07scorpion
Postat pe 11 Septembrie 2009 00:10
nu moare nimeni, tine prea mult la ea chiar daca nu isi da seama.
draga mea, daca tie iti place sa fi tratata ca o zdreanta, e problema ta si da pt ca ai decis sa ramai cu el chiar daca te inseala esti proasta, foarte proasta. ori te trezesti si realizezi ca ai multe de oferit unei persoane care sa le merite cu adevarat si care sa stie sa te pretuiasca, sau iti meriti soarta
succes
felixcat
Postat pe 11 Septembrie 2009 10:07
De la: kudika067444, la data 2009-09-10 10:40:22....povestea incepe asa...eu-o fata desteapta,dragutza si cu un suflet mare...el -un mare mincinos care se crede buricul pamantului. suntem de cv timp impreuna...si am ajuns sa il iubesc enorm...m`a facut sa vreau sa il iubesc din ce in ce mai mult,sa vreau sa am grija de el mereu...si mi`am otravit sufleteul. din toamna ma duc la facultate in iasi pentru el...adica la 500 de km de casa...si da...am aflat ca ma inseala..am primit si dovezile...si inka nu`mi vine sa cred..nu,nu pentru ca nu ma asteptam ci pentru ca omului asta i`am daruit viatza mea...ii zic...si el ce face ? incepe sa rada...si`mi zice ca nu e vina lui ca are "amice"..nu e vina lui ca parintii mei sunt exigenti si k nu ma lasa sa ies...k daca eu as fi fost cu el,langa el..nu ar fi facut asta :( si ma simt ca naiba...sufar,sufar enorm...dar eram dispusa sa iert...si i`am zis ca vreau sa iert din nou...el a luat decizia..nu vrea sa ma mai faca sa sufar pentru el,asa ca mi`a zis ADIO...si stiu si eu ca omul asta nu ma merita...stiu,stiu toate predicile astea...dar adevarul e ca sunt o fata care a crescut fara parinti,fara dragoste...asta m`a umanizat...ma facut sa fiu asa..sensibila,nu...proasta mai bine zis..m`a facut sa ma atasez de toata lumea...oh...si cum se poarta cu mine:| avand in vedere ca pana akum am fost oarecum la distanta..am zis sa inteleg...si sa astept pana kand vom fi doar noi,poate atunci o sa ma iubeasca...la distanta poate ii e greu...si i`am dat nou mesaj...i`am zis k nu vreau sa ma despart de el..si gata. stitzi...ma apuca groaza kand ma gandesc k o sa fiu singura acolo,depate...si nu`mi vine decat sa mor...de suparare...akum simt ca sunt prea multe pentru mine...simt ca nu pot trece peste :(( simt ca mor pe dinauntru...o sa mergem in acelasi tren de multe ori probabil...si am sa imi aduc aminte ca de fapt pentru el sunt akolo :(( am scris postul asta doar pentru ca vreau ca cineva sa`mi spuna k merit sa fiu iubita...simt nevoia sa primesc caldura..ma simt singura...si nu mai pot primi atatea lovituri :(( am nevoie de incurajari :( va rog....


Nu moare calul cand vor cainii.Ti-ai luat( sper ) o lectie de la viata ca nu toti barbatii merita iubiti.Poate data viitoare nu te mai oferi ca o carte deschisa unui nesimtit.
Sper ca experienta asta sa te intareasca si sa nu-ti mai lasi sufletul ranit de un ticalos.
Se spune ca pe copii trebuie sa-i iubesti in somn....si pe barbati la fel

Postat pe 11 Septembrie 2009 10:22
Toate se intampla cu un scop si sincer pari destul de desteapta incat sa iei deciziile bune pt tine. tot ce trebuie e sa fii tu pregatita sa te desparti de trecut si sa o iei de la capat. putem sa-ti spunem toate k e un nesimtit, k meriti mai mult, k poti gasi pe cineva care sa t iubeasca si sa te respecte.. e adevarat tot ce s-a spus , dar trebuie sa constientizezi tu chestia asta si sa gasesti puterea de a merge mai departe. vei iubi din nou, sunt destui baieti in lumea asta, si poate vei avea norocul sa gasesti unul care sa stie sa si ofere. multa bafta
sweety13
Postat pe 14 Septembrie 2009 12:19
a trecut cv timp de cand am scris asta....timp in care am devenit indiferenta,puternica si increzatoare in mine...si mi`am dat seama k nu il mai vreau inapoi... si totusi s`a intamplat ceva...a intervenit familia lui...cu chestii de genul :ai rabdare,lasa`l pe mana noastra,trece printr`o perioada mai proasta,anturaje,nu pleca...etc "...hmm...si maine am intalnire cu matusa lui...ca sa stam mai mult de vorba...si nu stiu ce sa fac...nu,nu ma gandesc la impacare ...dar ma gandesc ca nu stiu ce caut eu la intalnire cu matusa lui...anyway...sunt dispusa sa o fac si p`asta,sa`i ofer un picutz de ajutor...dar nu ca iubita,asa cum probabil si`ar dori ei,ci ca amica. sunt constienta ca daca s`ar skimba acum ar dura foarte putzin skimbarea asta,si oricum nu ar veni din proprie initiativa..in plus,n`or sa fie ai lui cu el mereu ca sa aleaga ce e bun pentru el...si nici eu nu imi doresc copil de crescut . poate se uita cineva la ce am scris....si poate imi da o idee....
inocentafurata
Postat pe 14 Septembrie 2009 14:16
Intalnire cu matusa lui? Hmmmm ... nush ce sa zic .. parerea mea ... dak te simti in stare sa faci asta fa`o ... da`in calitate de amica ... dak simti k te va da mai tare peste cap ... atunci ...NU ai ce cauta la acea "intalnire" ... Cum ai spus si tu ... se poate schimba insa doar periodic .. si in plus ... tu nu traiesti cu familia lui,traiesti cu el(in general) in cazul tau nici nu ar treb sa te mai gandesti la o relatie cu el ,si eu sunt bobocik aqm la facultate ...abia ast sa vina 1 octombrie,sa vezi acolo distractie,prieteni noi si multe alte chestii noi,insa NU te lasa mintita/pacalita iar .. poop
marylena18
Postat pe 14 Septembrie 2009 14:30
De la: marylena18, la data 2009-09-14 14:30:50Intalnire cu matusa lui? Hmmmm ... nush ce sa zic .. parerea mea ... dak te simti in stare sa faci asta fa`o ... da`in calitate de amica ... dak simti k te va da mai tare peste cap ... atunci ...NU ai ce cauta la acea "intalnire" ... Cum ai spus si tu ... se poate schimba insa doar periodic .. si in plus ... tu nu traiesti cu familia lui,traiesti cu el(in general) in cazul tau nici nu ar treb sa te mai gandesti la o relatie cu el ,si eu sunt bobocik aqm la facultate ...abia ast sa vina 1 octombrie,sa vezi acolo distractie,prieteni noi si multe alte chestii noi,insa NU te lasa mintita/pacalita iar .. poop




mda...asa ma gandesc si eu...anyway,o sa ma intalnesc cu ea ...pacalita nu ma mai las pentru ca xcum el nu o sa ia parte la intalnirea noastra :))...nu stiu de ce ,dar am si un pic de emotzii :)) of doamne...atatea evenimente intr`un timp atat de scurt :( sper ca va fi bine :)
inocentafurata
Postat pe 14 Septembrie 2009 14:35
knd va avea loc intalnirea asta? ... da`totusi ... e ceva dubios ca intervin atatea pers din familia lui ...sa ne tii la curent
marylena18
Postat pe 14 Septembrie 2009 14:40
maine o sa aiba loc ...ei,ma rog...stii tu cum e ...ei sunt mai maturi ,stiu ce este bine pentru copilul lor...vad si eu ca a luat`o pe cai aiurea...si in acelasi timp sa gandesc la calitatile mele...dar nu pot eu sa ii fac nimic lui...cand l`am cunoscut eu pe el era cel mai dulce baiat posibil...dupa care a inceput sa umble numa` cu pustoaice din astea de 14-15 ani,cu baietzi tot la fel,mai mici ca el...si i se pare ca tot ce ii spun altzii este mai bun...dar nu mai este copil mic ca sa il ajut eu. ar trebui sa stie singurel ca a luat`o razna un pic :) ...vad eu ce pot face :) deocamdata nu stiu cu ce sa ma imbrac :))
inocentafurata
Postat pe 14 Septembrie 2009 14:53
el cati ani are? imbraca`te frumos arata k ti`e bine si k n`ai nevoie de un ratat k el, emana fericire !

iti doresc succes, daca ai nevoie... da` nu cred k esti o fata isteata si te descurci tu.. doar k ai avut nenorocul pe care orice fata`l are cel putin o adta in viata sa dea peste unu` de asta kre` sa`i faramite sufletul.. ca apoi sa vina altul` kre iti ridica sufletul` in al noulea cer... !

toate se intampla cu un scop!renunta la el, asa trebuie sa fie.. sa renunti la el, o sa fii foarte multumita dupa un timp knd vei vedea k n`ai pierdut nimic si ai castigat tot ce ti`ai dorit defapt in viata!

i0nutza
Postat pe 14 Septembrie 2009 15:06
De la: i0nutza, la data 2009-09-14 15:06:22 el cati ani are? imbraca`te frumos arata k ti`e bine si k n`ai nevoie de un ratat k el, emana fericire !

iti doresc succes, daca ai nevoie... da` nu cred k esti o fata isteata si te descurci tu.. doar k ai avut nenorocul pe care orice fata`l are cel putin o adta in viata sa dea peste unu` de asta kre` sa`i faramite sufletul.. ca apoi sa vina altul` kre iti ridica sufletul` in al noulea cer... !

toate se intampla cu un scop!renunta la el, asa trebuie sa fie.. sa renunti la el, o sa fii foarte multumita dupa un timp knd vei vedea k n`ai pierdut nimic si ai castigat tot ce ti`ai dorit defapt in viata!




DE ACORD!! F.bn zis ... imbraca`te cu ceva frumos,macheaza`te ... fi sigura de ceea ce vrei sa faci ... da`i de inteles k tu nu mai vrei decat o amicitie cu "nepotelu" ei si ATAT ! Sunt sigura k ai multi prieteni/prietene...iesiti p`afara,nu te mai gandi la un mitocan kre nu merita
marylena18
Postat pe 14 Septembrie 2009 15:15
20 de ani... asa ma gandeam si eu sa fac...sa arat ca sunt fericita...si ca nu imi mai pasa :) sper sa`mi duc planul pana la capat...si sa vin aici sa va povestesc :) va pup si va multumesc pentru sfaturi >:D<
inocentafurata
Postat pe 14 Septembrie 2009 15:28
De la: inocentafurata, la data 2009-09-10 10:40:22....povestea incepe asa...eu-o fata desteapta,dragutza si cu un suflet mare...el -un mare mincinos care se crede buricul pamantului. suntem de cv timp impreuna...si am ajuns sa il iubesc enorm...m`a facut sa vreau sa il iubesc din ce in ce mai mult,sa vreau sa am grija de el mereu...si mi`am otravit sufleteul. din toamna ma duc la facultate in iasi pentru el...adica la 500 de km de casa...si da...am aflat ca ma inseala..am primit si dovezile...si inka nu`mi vine sa cred..nu,nu pentru ca nu ma asteptam ci pentru ca omului asta i`am daruit viatza mea...ii zic...si el ce face ? incepe sa rada...si`mi zice ca nu e vina lui ca are "amice"..nu e vina lui ca parintii mei sunt exigenti si k nu ma lasa sa ies...k daca eu as fi fost cu el,langa el..nu ar fi facut asta :( si ma simt ca naiba...sufar,sufar enorm...dar eram dispusa sa iert...si i`am zis ca vreau sa iert din nou...el a luat decizia..nu vrea sa ma mai faca sa sufar pentru el,asa ca mi`a zis ADIO...si stiu si eu ca omul asta nu ma merita...stiu,stiu toate predicile astea...dar adevarul e ca sunt o fata care a crescut fara parinti,fara dragoste...asta m`a umanizat...ma facut sa fiu asa..sensibila,nu...proasta mai bine zis..m`a facut sa ma atasez de toata lumea...oh...si cum se poarta cu mine:| avand in vedere ca pana akum am fost oarecum la distanta..am zis sa inteleg...si sa astept pana kand vom fi doar noi,poate atunci o sa ma iubeasca...la distanta poate ii e greu...si i`am dat nou mesaj...i`am zis k nu vreau sa ma despart de el..si gata. stitzi...ma apuca groaza kand ma gandesc k o sa fiu singura acolo,depate...si nu`mi vine decat sa mor...de suparare...akum simt ca sunt prea multe pentru mine...simt ca nu pot trece peste :(( simt ca mor pe dinauntru...o sa mergem in acelasi tren de multe ori probabil...si am sa imi aduc aminte ca de fapt pentru el sunt akolo :(( am scris postul asta doar pentru ca vreau ca cineva sa`mi spuna k merit sa fiu iubita...simt nevoia sa primesc caldura..ma simt singura...si nu mai pot primi atatea lovituri :(( am nevoie de incurajari :( va rog....

Copil bun si frumos este doar o lectie de viata pe care trebuie sa o inveti....atat...incearca sa te bucuri ca ai trait chiar si durerea...lasa-le sa se duca si fa loc fericirii care sigur va veni...gandeste-te ce norocoasa esti ca s-a intamplat acum cand nu v-ati stabilizat legatura...ca vei fi la facultate...ca vei invata sa traiesti singura..ca vei cunoaste alta lume.....invata sa iei decizii si asumati responsabilitatile...Decizia a fost a ta de a merge la facultate la Iasi.....si Doamne , Iasul este superb...multi tineri ....cultura..tot ce-ti poti dori la varsta ta.....in ceea ce-l priveste ....te-a meritat o perioada.....si crede-ma nu merita sa "mori" nici la propriu nici la figurat pentru nimeni.....ai sa te amuzi in timp de aceste situatii....incearca sa nu faci o drama din acesta intamplare..si mai ales nu o povesti urmatorilor amici ai tai!!!! cu simpatie, Cristina
pacifista
Postat pe 15 Septembrie 2009 19:10
i`am zis k nu vreau sa ma despart de el..si gata. stitzi...ma apuca groaza kand ma gandesc k o sa fiu singura acolo,depate...si nu`mi vine decat sa mor...de suparare..[/quote]
sa inteleg ca pana la urma ai ramas la decizia de a pleca la facultate la iasi? sau poate nu am inteles eu bine...
amondineeee
Postat pe 15 Septembrie 2009 19:19
De la: marylena18, la data 2009-09-14 15:15:00
De la: i0nutza, la data 2009-09-14 15:06:22 el cati ani are? imbraca`te frumos arata k ti`e bine si k n`ai nevoie de un ratat k el, emana fericire !

iti doresc succes, daca ai nevoie... da` nu cred k esti o fata isteata si te descurci tu.. doar k ai avut nenorocul pe care orice fata`l are cel putin o adta in viata sa dea peste unu` de asta kre` sa`i faramite sufletul.. ca apoi sa vina altul` kre iti ridica sufletul` in al noulea cer... !

toate se intampla cu un scop!renunta la el, asa trebuie sa fie.. sa renunti la el, o sa fii foarte multumita dupa un timp knd vei vedea k n`ai pierdut nimic si ai castigat tot ce ti`ai dorit defapt in viata!




DE ACORD!! F.bn zis ... imbraca`te cu ceva frumos,macheaza`te ... fi sigura de ceea ce vrei sa faci ... da`i de inteles k tu nu mai vrei decat o amicitie cu "nepotelu" ei si ATAT ! Sunt sigura k ai multi prieteni/prietene...iesiti p`afara,nu te mai gandi la un mitocan kre nu merita




daca era chiar convinsa ca nu il mai vrea inapoi...probabil ca intalnirea cu matusa,bunicu,catelu..samd nu prea isi are sensul aici..
amondineeee
Postat pe 15 Septembrie 2009 19:21
De la: inocentafurata, la data 2009-09-10 10:40:22....povestea incepe asa...eu-o fata desteapta,dragutza si cu un suflet mare...el -un mare mincinos care se crede buricul pamantului. suntem de cv timp impreuna...si am ajuns sa il iubesc enorm...m`a facut sa vreau sa il iubesc din ce in ce mai mult,sa vreau sa am grija de el mereu...si mi`am otravit sufleteul. din toamna ma duc la facultate in iasi pentru el...adica la 500 de km de casa...si da...am aflat ca ma inseala..am primit si dovezile...si inka nu`mi vine sa cred..nu,nu pentru ca nu ma asteptam ci pentru ca omului asta i`am daruit viatza mea...ii zic...si el ce face ? incepe sa rada...si`mi zice ca nu e vina lui ca are "amice"..nu e vina lui ca parintii mei sunt exigenti si k nu ma lasa sa ies...k daca eu as fi fost cu el,langa el..nu ar fi facut asta :( si ma simt ca naiba...sufar,sufar enorm...dar eram dispusa sa iert...si i`am zis ca vreau sa iert din nou...el a luat decizia..nu vrea sa ma mai faca sa sufar pentru el,asa ca mi`a zis ADIO...si stiu si eu ca omul asta nu ma merita...stiu,stiu toate predicile astea...dar adevarul e ca sunt o fata care a crescut fara parinti,fara dragoste...asta m`a umanizat...ma facut sa fiu asa..sensibila,nu...proasta mai bine zis..m`a facut sa ma atasez de toata lumea...oh...si cum se poarta cu mine:| avand in vedere ca pana akum am fost oarecum la distanta..am zis sa inteleg...si sa astept pana kand vom fi doar noi,poate atunci o sa ma iubeasca...la distanta poate ii e greu...si i`am dat nou mesaj...i`am zis k nu vreau sa ma despart de el..si gata. stitzi...ma apuca groaza kand ma gandesc k o sa fiu singura acolo,depate...si nu`mi vine decat sa mor...de suparare...akum simt ca sunt prea multe pentru mine...simt ca nu pot trece peste :(( simt ca mor pe dinauntru...o sa mergem in acelasi tren de multe ori probabil...si am sa imi aduc aminte ca de fapt pentru el sunt akolo :(( am scris postul asta doar pentru ca vreau ca cineva sa`mi spuna k merit sa fiu iubita...simt nevoia sa primesc caldura..ma simt singura...si nu mai pot primi atatea lovituri :(( am nevoie de incurajari :( va rog....



Hmm...ai luat o serios pe aratura, e timpul pt injectia care te readuce pofta de viata. Ce presupune aceasta injectie? Pai o zii la spa, fa ti o schimbare (sa nu fie una drastica ) de look, o alta tunsoare sau suvite cu un ton doua mai inchis/deschis decat parul tau. Du te la shoping cu prietenele, si cel mai important CAPUL SUS1
Aphrodite
Postat pe 15 Septembrie 2009 19:38
cine a strigat`o pe ionutza mai devreme??? k am pierdut firul sa mai strige o data
i0nutza
Postat pe 15 Septembrie 2009 23:46
mda...sa scriu continuarea povestii aici..k dupa aia se intzelege gresit :))


deci...ne`am impacat....nimic mai mult,nimic mai putzin...am descoprit ca de fapt nu ma inselase...iar in legatura cu comportamentul...deh,nu este tocmai usor sa intretzii o relatie la distanta asa cum a fost a noastra pana acum. ar fi fost pacat sa renuntzam tocmai acum...si am observat ca ne intelegem extraordinar de bine atunci cand suntem aproape...la distanta lucrurile nu`s tokmai roz...dar sa speram ca va fi totul ok.
inocentafurata
Postat pe 17 Septembrie 2009 16:01
De la: inocentafurata, la data 2009-09-17 16:01:17mda...sa scriu continuarea povestii aici..k dupa aia se intzelege gresit :))


deci...ne`am impacat....nimic mai mult,nimic mai putzin...am descoprit ca de fapt nu ma inselase...iar in legatura cu comportamentul...deh,nu este tocmai usor sa intretzii o relatie la distanta asa cum a fost a noastra pana acum. ar fi fost pacat sa renuntzam tocmai acum...si am observat ca ne intelegem extraordinar de bine atunci cand suntem aproape...la distanta lucrurile nu`s tokmai roz...dar sa speram ca va fi totul ok.
Sper sa-ti fie bine de acum incolo, SINCER. Dar cu ce ai postat tu pe forum , ma refer la ambele topicuri... Ma indoiesc.
Sa ai o seara buna.
alina_pitaru
Postat pe 17 Septembrie 2009 22:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
il iubesc....dar nu stiu ce simte...nu ma mai vrea....dc aja dintr-o data dak ma iubea????? 40 De la: steffy91 18 Ianuarie 2012 23:11
NU IL MAI SUPORT.... dar il iubesc... 39 De la: Rocs 15 Iulie 2009 23:31
ne-am despartit dar nu pot fara ea 24 De la: zdup 27 Ianuarie 2011 11:36
a durat doar o luna 32 De la: ploidevise 7 Noiembrie 2010 19:51
nehotarare 12 De la: rollo_balls 23 Octombrie 2012 14:28