Setari Cookie-uri

Dragostea nu este niciodata mai puternica decat atunci cand te faci sa suferi!!

aaaa nuuuu nu fiti releeee.

uite ii dau eu un sfat...
nu ma scrie atata polologhie, daca tot ai hotarat ca o sa faci oricum vrei tu de ce imi mai ceri mie parera
si totusi daca te intereseaza parerea mea.... las-i pe amandoi si gaseste un al 3-lea ....
dandanaua_reloaded
Postat pe 22 Septembrie 2008 18:50

Postat pe 22 Septembrie 2008 18:51
ms foarte mult larisa...
nu stiu ce s-a intamplat...
sunt noua pe acest site...nu prea stiu cum functioneaza...nu am vrut sa sterg profilul..
scuze...
dak vrei mai vorbim
rooana
Postat pe 22 Septembrie 2008 18:52
deci exista... ok nu-i nimic acu incepem
fetelor aveti cuvantul ca io tre sa citesc mai intai....
dandanaua_reloaded
Postat pe 22 Septembrie 2008 18:54
iuuuuiiiii!!! tu erai?
scuze,noi am inceput sa o dam in mistouri cum facem de obicei sper ca nu te-ai suparat,asa glumim noi
acum pe bune,eu ti-am raspuns sincer prima data,sa ne spui ca ai hotarat,ok?
pupici si sa nu te superi

Postat pe 22 Septembrie 2008 18:55
nu-i nici o problema...poate asa as fi reactionat si eu...dupa ce as fi citit atata......va multumesc mult ptr comm...:)
un al 3-lea...nu....in nici un caz..
problema nu e asa simpla...il iubesc pe I. si gata...renuntz...as vrea sa am puterea sa fac asta...dar voi incerca oricum..
problema e mult mai delicata..oricum sunt multe pers pe care le voi dezamagi...dar asta e viata...pana la urma tot eu sunt cea mai imp ptr mine..eu sa fiu fericita..
ma doare fiindk stiu cat de mult va suferi prietenul meu...nu pot fi indiferent oricat as vrea...
sper numai sa pot iesi vreodata...cat mai repede din stare asta..
e foarte greu sa alegi intre doi...mai ales k amandoi sunt baieti buni...au km aceleasi calitati...
e greu...

rooana
Postat pe 22 Septembrie 2008 19:01
stii cum e, decat sa regreti ceva ce nu ai facut, mai bine regreti ce ai facut.si e foarte important sa nu ramai cu iubiri neimplinite sau neconsumate in timp, pt ca te vor afecta.asa ca risca,risca pt iubire!
DeeaCatalina
Postat pe 22 Septembrie 2008 19:04
stiu ca e foarte greu pt ca pe primul il stii de multa vreme si te-ai atasat de el si obisnuinta e a doua natura,si pe celalalt il iubesti si cu el ar vrea sa fi..
ce conteaza ce zic restul daca tu asa vei fi fericita?oamenii comenteaza o saptamana si dupa uita si tu o sa fi toata viata fericita daca pe el ti-l doresti...asa ca nu conteaza ce zice lumea.oricum o data si o data tot o sa trebuiasca sa te decizi...vezi sa nu se decida unul din ei inaintea ta si atunci sa ramai cu buzele umflate
fi curajoasa !ce naiba?

Postat pe 22 Septembrie 2008 19:05
DeeaCatalina Data: 2008-09-22 19:04:26
stii cum e, decat sa regreti ceva ce nu ai facut, mai bine regreti ce ai facut.




acesta e motto-ul meu,cred ca l-am si scris pe aici pe vre-un topic

Postat pe 22 Septembrie 2008 19:06
e normal k parerile sa fie impartite...
nu am crezut vreodata k voi fi in stare sa incep o noua relatie...nici nu m-am gandit vreodata k o sa ma desp de prietenul meu...
ne intelegem....tot timpul m-a sprijinit in tot ceea ce faceam chiar dak nu aveam intotdeauna dreptate...a fost alaturi de mine atunci cand aveam nevoie...dar....ceva nu a mers...m-a indepartat cu timpul..nu si-a dat seama..nu e vina lui....acum simt k e prea tarziu...prea tarziu s-o iau de la capat cu el..prea taziu fiindk am sentimente ptr celalalt baiat mult mai puternice..
imi este teama...poate nu va merge relatia cu I> nu am de unde sa stiu...poate doar acum la inceput simt aceste sentiment puternic ptr el..cu timpul sunt constienta k se va schimba...nu vor mai fi asa puternice...e normal asta...
numai k imi este frik sis a incep o relatie cu el...trebuie sa ajung sa-l cunosc..trebuie sa stiu ce-i place...nu stiu prrea bine...:)...dar dak-l iubesc trec peste toate astea...nu?...cu timpul il voi cunoaste bine si pe el...:)
multumesc mult ptr comentarii...si astept noile comentarii...;)
rooana
Postat pe 22 Septembrie 2008 19:11
oricum cel mai bine voi fi inteleasa de cel sau cea care a patit la fel k mine...
rooana
Postat pe 22 Septembrie 2008 19:12

"acesta e motto-ul meu,cred ca l-am si scris pe aici pe vre-un topic "

si al meu, viata m-a invatat sa-l aplic intotdeauna.


DeeaCatalina
Postat pe 22 Septembrie 2008 19:15
logic ca o sa incepi sa-l cunosti,nu trebuie sa-ti faci probleme de genul asta,oricum ti-a facut cat de cat o idee despre el,daca va potriviti sau nu,si atata timp cat il iubesti si stii sigur ca si el te iubeste atunci... go for it!

Postat pe 22 Septembrie 2008 19:16
va multumesc f mult ptr parerile voastre..ma ajutati mult...
da...trebuie sa risc pentru iubire..
de multe ori m-am gandit k pot ramane singurik...ptr k nu am nici un drept sa ma joc cu sentimentele lor..
asa este....dak nu risc...nu o sa-mi dau seama ce as fi putut castiga
degeaba as continua relatia cu prietenul....
eu trebuie sa stau cu I. sa ma lamuresc cum va fi o relatie cu el..
numai k atat prietenul meu...cat si I. vor sa ma ceara de nevasta...:"> ...
oricum o sa vb cand ajunge in tara prietenul meu...duminik seara...o sa-i spun k nu l-am putut uita...k nu mi-l pot scoate din minte...ce pot sa-i fac inimii?!
am mai avut discutii cu prietenul si el a zis k vine aksa...o sa-mi dem cat de mult ma iubeste...si sa nu ma deps de el..k o sa ma recastige din nou...o sa ma fak sa-l iubesc din nou...ptr k l-am iubit candva..poate reapare iubirea in timp...
nu mai stiu....e dureros si greu in acelasi timp...
astept comm...mai vorbim maine...:)
va multumesc ink o data tutror
rooana
Postat pe 22 Septembrie 2008 19:19
Decccciiiii, te-am citit

1.cu prietenul tau clar nu se mai poate face nimic , acum degeaba incearca el sa te readuca inapoi ca gata , s-a terminat.
Continui sa ramai cu el doar pentru faptul ca aveti o relatie de 4 ani si cam atat ....in rest , apa de ploaie

2.tipul de care te-ai indragostit ...este cel care te face sa RAZI si asta a contat cel mai mult in relatia voastra,faptul ca ai petrecut cu el mai mult timp decat cu prietenul tau ,ca este the new guy , ca vrei sa-l descoperi ....are toate sansele sa fie alesul tau.


Prietenul tau a uitat ca te-a cucerit inca de prima data cand te-a facut sa zambesti si aici a pierdut ,preferand sa doarma in loc sa stea sa te asculte.
Cum spuneai , decizia iti apartine dar ar fi pacat sa incerci sa reincalzesti ciorba cand ai una proaspata la indemana.

Eu am patit acelasi lucru si l-am ales pe the new guy .....ce rost are sa stai cu cineva si sa te gandesti la altul ? niciunul dintre voi 3 nu va fi fericit daca vei alege sa ramai cu prietenul tau.

Mai departe ...nu te intereseaza ce se intampla , cine si de ce sufera.....

iris_4_ever
Postat pe 22 Septembrie 2008 19:19
corect! asta i-am zis si eu
fato, macar sa ne inviti la nunta,ne pui nase pe mine si pe iris

Postat pe 22 Septembrie 2008 19:21
De la: Larisa82, la data 2008-09-22 19:21:18corect! asta i-am zis si eu
fato, macar sa ne inviti la nunta,ne pui nase pe mine si pe iris


iris_4_ever
Postat pe 22 Septembrie 2008 19:26
cine stie!!!?poate vom deveni prietene bune...si poate ve-ti fi...nu se stie niciodata!!!:)...
multumesc si tie iris...va multumesc la toate si la toti ptr cele zise..
de cand am inceput sa citesc parerile voastre..mai tare ma incurajez sa vb cu prietenul..
oricat de grea i s-ar parea viata acum cand voi vb cu el..trebuie s-o accepte..
nu am vurt sa ma indragostesc de I....dar mi-a fost alaturi cand am avut cea mai mare nevoie de cineva..am plans in bratele lui...fara sa stiu k o sa ma indragostesc de el..
totul a inceput de la o amicite...si e imp sa fim buni amici apoi sa fim prieteni...un cuplu...:).....
fara sa vrea m-a alungat in bratele lui....si e bine k el este constient de asta...
stie k m-am consumat f mult ...tocmai din februarie....
e baiat bun...ma iubeste.dar ce pot sa fac eu!!!?nu am vurt sa-i fac rau...
pate k se va intoarce roata si voi suferi mult..mult..asa se intampla de obocei..cand faci un rau cuiva...
dar trebuie sa fiu optimista k totul o sa fie bine:)sa zambesc...k in curand o sa-l vad pe I.....probabil sambata
imi este fff tare dor de el....si lui I. de mine...ne-am indragostit....I....e diferit ...e altfel...e deosebit ptr mine...:)....
va multumesc...si mai vorbim maine:)
aveti grija de voi!!!
o seara frumoasa in continuare!!!
rooana
Postat pe 22 Septembrie 2008 19:34
ei , hai ca exagerezi acum glumeam si nu prea
Majoritatea femeilor au tendinta sa gaseasca o explicatie pentru linistea lor sufleteasca : de ce l-am inselat ? evident , din cauza lui !
El este cel care m-a aruncat in bratele celuilalt


Nu draga mea , nu el te-a pus sa te indragostesti,nu faptul ca dormea te-a impiedicat sa-l iubesti asa cum o faceai inainte de aparitia lui x.

Pana nu apare un alt tip la interval nici o femeie nu-si da seama de faptul ca nu-si mai iubeste partenerul , daca nu are termen de comparatie se multumeste cu relatia pe care o are .
Incearca sa o imbunatateasca dar nu spune niciodata ca nu-si mai iubeste partenerul pentru ca ....in general nu este constienta de acest lucru ,simplu .

Tu ai inceput sa realizezi ca nu-l mai iubesti atunci cand a aparut x...cand ai vazut ca se poate mai bine decat ceea ce ai momentan ....de aici si pana la ati da seama ca ceva nu merge in relatie mai e doar un pas .

Ideal este ca atunci cand te gasesti intr-o asemenea situatie sa nu stai prea mult sa analizezi ce ai de facut pentru ca incepi sa-ti dai palme singura si tot nu stii ce sa faci .
Logica iti spune ca tre sa ramai cu primul ca doar il cunosti si bla bla -uri de genul sa nu sufere ....inima te cam trage la noul iubit .

Asculta de inima ,logica nu prea are ce cauta in dragoste !
iris_4_ever
Postat pe 22 Septembrie 2008 19:44
mai exista totusi si exceptii, nu poti sa nu realizezi ca esti nefericita, nemultumita, neiubita.
logic si firesc e sa iti indrepti atentia catre stocuri neepuizate inca :D
googoodoll
Postat pe 22 Septembrie 2008 19:49
De la: googoodoll, la data 2008-09-22 19:49:20mai exista totusi si exceptii, nu poti sa nu realizezi ca esti nefericita, nemultumita, neiubita.
logic si firesc e sa iti indrepti atentia catre stocuri neepuizate inca :D


Corect , realizezi toate astea dar nu te gandesti ca nu-l mai iubesti pe x ....nu stiu , poate ca am auzit asta de prea multe ori si deja am inceput sa fiu sceptica dar .....de ce trebuie sa astepti sa apara un Y in peisaj ca sa iti dai seama ca il iubesti pe x ?

iris_4_ever
Postat pe 22 Septembrie 2008 19:56
iris,ai dreptate, am trecut si eu prin asta.nu stiu de ce e nevoie de un altul,ca sa te trezeasca la realitate,si de ce n-o poti face singura.bine,chestia asta nu e general valabila,dar sunt multe cazuri de genul, cand vezi ca se poate si mai bine,iar tu esti intr-o relatie moarta.intotdeauna pt o despartire sunt amandoi de vina, nu doar el, sau ea.fiecare are o parte de vina.in cazul asta el si-a dat seama ce are langa el abia dupa ce a pierdut-o, si o iubire ce a murit, n-o mai poti aduce pe linia de plutire,din pacate, si nu poti sa-i comanzi inimii, noua iubire te ghideaza acum...urmeaz-o
DeeaCatalina
Postat pe 22 Septembrie 2008 20:06
Deea , eu nu vorbeam de el acum ci de ea ....este stiut deja ca incepi sa apreciezi o persoana de abia dupa ce o pierzi asa ca el iese din discutie
Oricum , nu vreau sa-i stric fetei subiectul si nici sa creada ca as avea ceva cu ea , departe de mine gandul asta ...asa ca mai bine ne oprim aici pana nu ajungem la jde pagini off topic
iris_4_ever
Postat pe 22 Septembrie 2008 20:09
DeeaCatalina
Postat pe 22 Septembrie 2008 20:15
Dragostea nu este niciodata mai puternica decat atunci cand te faci sa suferi!! .eu una asa cred.........voi ce parere aveti?.cand stiti k ati intalnit dragostea adevarata?.astept comm...
rooana
Postat pe 23 Septembrie 2008 13:47
Stii ca ai intalnit dragostea adevarata atunci cand dragostea devine atat de puternica incat de face sa suferi ...zise masochista din mine,pacat ca nu-s de acord cu prostiile de genul asta ca incepeam sa cred ceea ce spun


,,Dragostea nu este niciodata mai puternica decat atunci cand te faci sa suferi!! .eu una asa cred ''

Tu la care dragoste te referi acum ? ca sincera sa fiu ....m-ai cam blocat cu cele doua intrebari
iris_4_ever
Postat pe 23 Septembrie 2008 13:53
mai iris, cred ca fata vroia sa puna un NU pe acolo. adica dragostea adevarata este aia care NU te face sa suferi!

Postat pe 23 Septembrie 2008 13:59
De la: onnyta, la data 2008-09-23 13:59:36 mai iris, cred ca fata vroia sa puna un NU pe acolo. adica dragostea adevarata este aia care NU te face sa suferi!


Bine onnyta , o greseala se intelege dar si a doua greseala la fel ?
Si subiectul mesajului e la fel de ,,gresit''
iris_4_ever
Postat pe 23 Septembrie 2008 14:02
Ce parere aveti de aceste citate?
1.Totul trece,dar nu totul se uita!!!

2.Nimic nu doare mai tare,decat lucrul pe care l-ai inteles prea tarziu!!

3.Fericirea este o minge de fotbal,cand este aproape o lovesti cu piciorul,cand este departe alergi dupa ea!!!!

4.Dragostea nu este niciodata mai puternica decat atunci cand te faci sa suferi!!

5.Sa speri in orice,caci insasi viata e o speranta!!!
Sunt adevarate...din punctul meu de vedere;)
rooana
Postat pe 23 Septembrie 2008 14:10
draga mea, astea sint filosofeli! RELAITATEA ESTE ALTA!

Postat pe 23 Septembrie 2008 14:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cine stie sa imi raspunda va rog 5 De la: ranise 7 Februarie 2009 16:35
Il iubesc la nebunie....dar pentru ca sai dovedesc trebuie sa ma culc cu el.... 86 De la: I_m_nuts2011 1 Octombrie 2010 11:10
am o retinere in a pronunta un nume..sunt nebuna la cap? 54 De la: fluturas_ 27 Noiembrie 2009 02:22
Am dubii 31 De la: kudika196009 11 August 2012 01:07
experienta: 0, sa ii spun sau nu ? 29 De la: roz5blue6lila7 16 Februarie 2010 16:48