Setari Cookie-uri

Dragostea nu este niciodata mai puternica decat atunci cand te faci sa suferi!!

poate fata are chef de filozofeala,care e problema?
citatele sunt inspirate din realitate,dar nu se aplica intotdeauna,nu e o regula generala.
DeeaCatalina
Postat pe 23 Septembrie 2008 14:15
scuze de greseli...
ma refeream la faptul k dragostea devine mult mai puternica atunci cand treci prin multe greutati...si vezi k esti tot alaturi de pers pe care o iubesti...k ati trecut peste impreuna...
a 2 a intrebare.....ma refeream la ideea.....cand iti dai seama k esti indragostita cu adevarat..k iubesti...
nu stiu dak am fost inteleasa..
rooana
Postat pe 23 Septembrie 2008 14:22
scuze de greseli...
ma refeream la faptul k dragostea devine mult mai puternica atunci cand treci prin multe greutati...si vezi k esti tot alaturi de pers pe care o iubesti...k ati trecut peste impreuna...
a 2 a intrebare.....ma refeream la ideea.....cand iti dai seama k esti indragostita cu adevarat..k iubesti...
nu stiu dak am fost inteleasa..
rooana
Postat pe 23 Septembrie 2008 14:22
De la: rooana, la data 2008-09-23 14:22:14scuze de greseli...
ma refeream la faptul k dragostea devine mult mai puternica atunci cand treci prin multe greutati...si vezi k esti tot alaturi de pers pe care o iubesti...k ati trecut peste impreuna...
a 2 a intrebare.....ma refeream la ideea.....cand iti dai seama k esti indragostita cu adevarat..k iubesti...
nu stiu dak am fost inteleasa..


Care dragoste draga mea ? daca ar fi asa cum spui tu atunci l-ai alege pe primul tau iubit cu care esti de 4 ani ....
iris_4_ever
Postat pe 23 Septembrie 2008 14:23
e destul de complicata viata asta...
imi este greu sa aleg dintre cei 2:(
e greu deoarece ...e normal sa mai simt ceva ptr prieten...nu vreau sa sufere...stiu k o sa renuntze la mine cu greu...ptr k vrea sa lupte ptr mine...nu vrea sa ma paraseask...
mie imi este frik sa nu se intoark roata..:(....
dar oricum in privinta asta ....cu ajutorul vostru...cu ajutorul sentimentelor mele...am decis sa vb cu prieten...sa ma despart de el....o sa-mi fie f greu..
eu oricum voi suferi...indiferent pe care-l voi alege...
poate timpul ma va face sa privesc altfel lucrurile...poate ma va uita prietenul meu..ptr tot ceea ce-i voi face..
ms de comm...
rooana
Postat pe 23 Septembrie 2008 14:30
e posibil k sa ma fi indepartat asa de tare prietenul meu?.incat sa-l consider doar un prieten bun...dar sa simt k nu pot sa-l iubesc...
s-a schimbat totul asa deodata.....doar am zis k, cu o seara inainte vb cu o colega...si i-am insirat pe-o foaie de hartie cum va fi viata mea peste 5 ani.totul bine si frumos..........si a 2a zi dim s-a rasturnat tot
asa a fost sa fie nu?...nu merita sa ma mai gandesc prea mult...pur si simplu s-a intamplat...
totul se intampla cu un scop...m-am indragostit de I....nu stiu cat va dura aceasta relatie...dar voi risca..;)...
ce fac sa citesc si eu mesajele voastre..poveste voastra...sa va scriu si eu?:)..
rooana
Postat pe 23 Septembrie 2008 14:37
Rooana , o dai in barci :D adica nu-mi raspunzi la intrebarea pe care ti-am pus-o

Sustii ca dragostea e mai mare de abia cand te face sa suferi , ok,daca sustii asta spune-mi si la ce anume te referi .
Care dintre cele doua iubiri ale tale te-au facut sa suferi atat de mult incat sa iti dai seama ca il iubesti pe x ? sau y ....nu stiu ce sa mai zic acum ca deja ai schimbat subiectele mai ceva ca pe ciorapi


Viata nu este complicata deloc , noi suntem cei care o complicam gandind mai mult decat este cazul .
iris_4_ever
Postat pe 23 Septembrie 2008 14:48
in primul rand, nu cred ca dragostea nu este niciodata mai puternica decat atunci cand te face sa suferi, ci atunci cand NU te face sa suferi. atunci e cea mai puternica,cand nu o murdareste nimic si ramane curata!atunci o simti in fiecare por al pielii desi trec anii si indiferent de circumstante.atunci te apropie de Dumnezeu..atunci...e prea mult de zis.oricum fi atenta, pt ca daca suferi din cauza cuiva, nu inseamna ca e marea iubire, din contra.
DeeaCatalina
Postat pe 23 Septembrie 2008 14:59
De la: iris_4_ever, la data 2008-09-23 14:48:38Rooana , o dai in barci :D adica nu-mi raspunzi la intrebarea pe care ti-am pus-o

Sustii ca dragostea e mai mare de abia cand te face sa suferi , ok,daca sustii asta spune-mi si la ce anume te referi .
Care dintre cele doua iubiri ale tale te-au facut sa suferi atat de mult incat sa iti dai seama ca il iubesti pe x ? sau y ....nu stiu ce sa mai zic acum ca deja ai schimbat subiectele mai ceva ca pe ciorapi


Viata nu este complicata deloc , noi suntem cei care o complicam gandind mai mult decat este cazul .

da...ai dreptate iris...k incep sa ocolesc deja subiectul...sufar din cauza lor...sufar ptr k stiu k amandoi sufera...ptr k stiu k amandoi ma iubesc...de multe ori am vrut sa ignor realitatea doar ptr a merge mai departe cu prietenul meu...amandoi sufera in felul lui...
eu sufar si ptr faptul k simt k mi-am batut joc de ei...:(cu toate k nu am vrut..pur si simplu am trait clipa cum se zice...
da...viata eu mi-am complicat-o asa este....dak rupeam legatura cu prietenul meu...inainte de a incepe o relatie cu I....era altceva...dar nu am avut puterea asta...:(
dak vrei...poti sa-mi pui intrebari si eu iti raspund..poate asa imi este mai usor sa ma exprim..si sa ma intelegi...normal dak vrei...ms oricum f mult de comm
rooana
Postat pe 23 Septembrie 2008 15:02
De la: DeeaCatalina, la data 2008-09-23 14:59:58in primul rand, nu cred ca dragostea nu este niciodata mai puternica decat atunci cand te face sa suferi, ci atunci cand NU te face sa suferi. atunci e cea mai puternica,cand nu o murdareste nimic si ramane curata!atunci o simti in fiecare por al pielii desi trec anii si indiferent de circumstante.atunci te apropie de Dumnezeu..atunci...e prea mult de zis.oricum fi atenta, pt ca daca suferi din cauza cuiva, nu inseamna ca e marea iubire, din contra.

ai dreptate...
de multe ori nu pot sa exprim exact ceea ce simt..imi este greu sa vorbesc...sa ma fac inteleasa...

rooana
Postat pe 23 Septembrie 2008 15:07
simt k-l iubesc pe I....a fost alaturi de mine de cand ne-am cunoscut..cu bune si cu rele...m-a sprijinit..m-a incurajat..mi-a oferit incredere...m-a alintat...m-a facut sa cred k lumea nu e asa rea precum credeam eu..mi-a aratat k ma iubeste cu adevarat...el a zis...cuvintele prea putina imp au...faptele sunt cele care arata ceea ce simt ptr tine...m-a facut sa am din nou incredere in mine..
numai cand ii aud numele simt un fior prin tot corpul...cand vb cu el la telefon..sunt in al 9lea cer... ....
Ink nu i-am marturisit k-l iubesc!!....nu ar putea intelege asta...deoarece nu am rupt relatia cu prietenul meu...mai intai trebuie sa vb cu el..apoi sa-i spun k de fapt il iubesc..am ajuns sa-l iubesc mult...
rooana
Postat pe 23 Septembrie 2008 15:17
are dreptate ca nu cuvintele sunt importante,ci faptul ca iti demonstreaza.si prin faptul ca te desparti de prietenul tau,si il alegi pe el,ii demonstrezi ce simti pt el.
DeeaCatalina
Postat pe 23 Septembrie 2008 15:28
De la: DeeaCatalina, la data 2008-09-23 15:28:27are dreptate ca nu cuvintele sunt importante,ci faptul ca iti demonstreaza.si prin faptul ca te desparti de prietenul tau,si il alegi pe el,ii demonstrezi ce simti pt el.

da...asa zic si eu..are dreptate...
tot timpul ii spuneam k-mi este dor de el..k tin la el mult...dar cum ii dovedeam eu?...ducandu-ma a 2a zi la prieten..am gresit si stiu k voi plati ptr asta...regret k nu am putut sa ma despart de la inceput de prieten...regret si nu....imp e k am fost sincera cu amandoi...cu toate k am fost poate ff rea...
o sa insemne mult ptr I dak ma voi desp de prieten...atunci o sa ma inteleaga si o sa ma creada k e mai imp ptr mine el decat prietenul actual..:)
ms mult de comm....
sper k tu sa nu treci niciodata prin asa ceva..
si nu fa ca mine..sa incepi o noua relatie..pana nu ai finalizat-o pe alta...
rooana
Postat pe 23 Septembrie 2008 15:41
din greseli invatam,gandeste-te ca asta e o alta experienta din viata ta de la care ai invatat ceva, si ai crescut ca om.e important ca ti-ai dat seama de greseala facuta, nu ai facut ce ai facut pt ca ai planuit,s-a intamplat,si Cineva acolo sus stie asta.
DeeaCatalina
Postat pe 23 Septembrie 2008 15:47
De la: DeeaCatalina, la data 2008-09-23 15:47:31din greseli invatam,gandeste-te ca asta e o alta experienta din viata ta de la care ai invatat ceva, si ai crescut ca om.e important ca ti-ai dat seama de greseala facuta, nu ai facut ce ai facut pt ca ai planuit,s-a intamplat,si Cineva acolo sus stie asta.

da....din greseli invatam...multumesc pentru incurajare ...
nu a fost vina nimanui k m-am indragostit...asa s-a intamplat..asa a fost sa fie...:).
stiu k cineva acolo de sus stie asta...si o sa aiba grija de mine .....
apropo de asta....clipa trebuie traita cu maxima intensitate..sa nu regretam mai tarziu....acum cateva zile am aflat k a murit primul meu prieten care l-am prezentat parintilor...m-am simtit groaznic...am plans ff mult...asa sutn eu ma atasez f repede de oameni..cu toate k nu mai vb cu el de 6 ani:(...am suferit mult afland vestea aceasta...avea 24 de ani...:(....un baiat extraordinar..:)...m-am desp urat de el...si nu am vb deloc timp de 6 ani:((. ......acum insa regret k nu am putut makr sa-mi cer iertare..k am gresit fata de el...:(nu am avut ocazia asta....nici o clipa nu m-am gandit k el poate s anu mai fie in viata.....dar asa a fost sa fie ...sper sa ma fi iertat acolo de sus...si sa aiba grija de mine...va ramane mereu in sufletul meu...si stie asta...deci...viata trebuie traita oricat de greu ne-ar fi mergem mai departe!!!trebuie sa zambim...
ms mult de incurajari!!!
rooana
Postat pe 23 Septembrie 2008 16:34
imi pare rau, cred ca e groaznic sa afli ca nu mai exista o persoana care candva insemna atat de mult pt tine...viata e scurta,si cum ai zis tu, traieste clipa.mai ales ca nu stii cand se termina totul...
DeeaCatalina
Postat pe 23 Septembrie 2008 23:54
Ahh....draguta povestea si eu am trecut prin ceva asemanator...Vreau sa te intreb cel cu care ai vb4ani e prima iubire?Eu am vb cu un tip2ani jumate si dupa o anumita perioada devenise foarte indiferent si am facut acelasi lucru ca si tine...am intalnit un alt baiat care ma trata ca pe o printesa,mereu imi spunea ca ma iubeste ca nu vrea sa ne despartim niciodata,ba mai mult mi-a dat un inel in genunchi intrebandu-ma dc vreau sa fiu prietena lui pt totdeauna...ma intalneam des cu el....a fost super baiatul pana intr-o zi cand am aflat de la un coleg de clasa care il cunostea din vedere si mi-a spus ca l-a vazut la ora de...la liceu(mentinonez ca nu stia unde invata_...imbracat in...cu o fata,o tinea de mana...chestii de genu....si am terminat-o cu el!Sincera sa fiu aveam momente cand simteam ca nu il mai iubesc pe primul,dar asta se intampla atunci cand totul era ok cu celalalt....desi nu vroiam sa mai fiu cu el pentru ca eram constienta ca nu pot fi fericita langa el,inca mai tineam la el....
Eu as vrea sa te intreb,esti100%sigura de ce simti?Te-ai gandit cat de mult te-ar deranja daca ai sti ca primul e foarte fericit cu o alta fata?Primul era la fel de atent cu tine la inceput ca si cel cu care vrei sa fii acum?
Ai mare grija pentru ca e posibil sa faci o confuzie de sentimente...
Eu iti urez mult succes si cand ai noutati sa le postezi pe forum:P....sunt curioasa sa stiu ce ai mai facut...
iulik001
Postat pe 24 Septembrie 2008 11:09
De la: yoo_hellyss, la data 2008-09-24 11:09:48Ahh....draguta povestea si eu am trecut prin ceva asemanator...Vreau sa te intreb cel cu care ai vb4ani e prima iubire?Eu am vb cu un tip2ani jumate si dupa o anumita perioada devenise foarte indiferent si am facut acelasi lucru ca si tine...am intalnit un alt baiat care ma trata ca pe o printesa,mereu imi spunea ca ma iubeste ca nu vrea sa ne despartim niciodata,ba mai mult mi-a dat un inel in genunchi intrebandu-ma dc vreau sa fiu prietena lui pt totdeauna...ma intalneam des cu el....a fost super baiatul pana intr-o zi cand am aflat de la un coleg de clasa care il cunostea din vedere si mi-a spus ca l-a vazut la ora de...la liceu(mentinonez ca nu stia unde invata_...imbracat in...cu o fata,o tinea de mana...chestii de genu....si am terminat-o cu el!Sincera sa fiu aveam momente cand simteam ca nu il mai iubesc pe primul,dar asta se intampla atunci cand totul era ok cu celalalt....desi nu vroiam sa mai fiu cu el pentru ca eram constienta ca nu pot fi fericita langa el,inca mai tineam la el....
Eu as vrea sa te intreb,esti100%sigura de ce simti?Te-ai gandit cat de mult te-ar deranja daca ai sti ca primul e foarte fericit cu o alta fata?Primul era la fel de atent cu tine la inceput ca si cel cu care vrei sa fii acum?
m-am gandit si la varianta k l-as putea vedea fericit langa o alta fata...pana la urma fiecare are dreptul sa-si refak viata....ii doresc din tot sufletul sa fie fericit...
simt k nu pot sa-l iubesc...simt k mai mult il consider un f bun prieten..cu toate k am vb cu el 4 ani si ceva..e greu de crezut asta....cred k dragostea a sfarsit de mai mult timp dar nu mi-am dat seama pana nu l-am cunoscut pe I....
cu toate acestea am inceput sa ma gandesc f bine la acel motto care e scris pe forum..mi l-a scris cineva...mai bine regreti ceva ce ai facut decat ceva ce nu ai facut...m-a ajutat f mult acest motto.....
simt si vreau sa incerc sa am o relatie cu I..oricat demult l-as face pe prietenul meu sa sufere...risc totul ptr I...
imi este frik ptr k as putea pati la fel ca tine...dar sunt sigura k nu-si bate joc de mine I...stiu k e baiat bun..il cunosc de ceva timp...a suportat multe ptr mine..nu cred k cineva care nu ar tine mult la mine ar fi trecut prin tot ceea ce am facut....
nu e prima mea iubire....e a 2a...
da...imi este frik sa nu fac o confuzie de sentimente...de asta ma gandesc tot timpul cu cine as fi mai fericita...pe cine iubesc eu de fapt...dar...ajung la aceeasi concluzie..il iubesc pe I...cu toate k el nu stie ...stie doar k-mi este dor de el..k tin mult la el...ink mai vb la telefon...
dar cat de mult poate sa dureze o confuzie de sentimente...eu din februarie ma lupt cu aceste sentiemnte ptr el...
sper sa fac alegerea corecta...sper k roata sa nu se intoarca...
duminica vine prietenul meu...e plecat in alta tara...trebuie sa vb cu el..trebuie sa ma inteleaga....chiar dak m-as da cu capul de toti peretii...orice mi-ar face nu-l pot uita pe I...nu pot sa nu ma gandesc la el...nu pot sa nu-l mai iubesc...stiu asta...
dak nu incerc sa am o relatie cu I..tot timpul o sa ma gandesc la el...tot timpul o sa ma intreb ce a r fi fost dak...mai bine risc...risc ptr a putea fi ferciita cu el...e un baiat deosebit...
ms de comm....te voi tine la curent pe forum...
Ai mare grija pentru ca e posibil sa faci o confuzie de sentimente...
Eu iti urez mult succes si cand ai noutati sa le postezi pe forum:P....sunt curioasa sa stiu ce ai mai facut...
rooana
Postat pe 25 Septembrie 2008 09:25
De la: DeeaCatalina, la data 2008-09-23 23:54:45imi pare rau, cred ca e groaznic sa afli ca nu mai exista o persoana care candva insemna atat de mult pt tine...viata e scurta,si cum ai zis tu, traieste clipa.mai ales ca nu stii cand se termina totul...

deci.trebuie sa risc...trebuie sa risc ptr tot ce simt acum...
o sa scriu pe forum exact ce s-a mai intamplat...
ms mult de comm si de sfaturi...mi-au fost de ajutor...:)
rooana
Postat pe 25 Septembrie 2008 09:27
imi pare rau k la tine nu a fost sa fie...o experienta in plus...
zambeste k ai avut puterea de a risca...nu a fost sa fie..asta este...mergi mai departe zambind:)
rooana
Postat pe 25 Septembrie 2008 09:29
rooana sa ne tii la curent cu ce ai facut
DeeaCatalina
Postat pe 1 Octombrie 2008 12:58
m-am despartit de prietenul meu...l-am ranit foarte mult..a zis k nu o sa mai iubesc pe nimeni niciodata...dar nu-i adevarat ..asa va fi o perioada acum..dar timpul il va face sa nu mai gandeask asa...ma iubeste foarte mult...
aseara am vorbit cu I..(baiatul de care sunt indragostita)...si i-am spus exact ceea ce simt pentru el...k-l iubesc(e prima data cand i-am zis asta)...el e putin dezamagit..il sunase cu cateva ore inainte sa vb noi...fostul meu prieten...au vorbit frumos..nu s-au certat...
Eu acum simt o teama mare......imi pare ff rau k l-am dezamagit atata timp...dar poate ma va ierta vreodata ptr tot raul facut...eu ma simt mai bine pentru k i-am zis exact tot ce simteam eu...vroiam sa vb fata in fata cu el de atsa dar nu s-a putut ...dar e bine si la telefon....oricum cand ne vom vedea vom vb si fata in fata...cred k si el ma iubeste numai k este putin ranit...el e orgolios..si trebuie sa renunte la mai multe k sa se impace cu mine...eu oricum o sa-l iubesc...
dak este sa fim impreuna o sa fiu ff fericita...dak este sa nu ma ierte si sa nu ma iubeasca voi merge mai departe nu am ce face...dar o perioada voi ramane singurik...
o sa va mai tin la curent...
ms mult de comm voastre...
fostul meu prieten a zis k oricand pot sa ma duc la el...k el ma iubeste si nu vrea pe altcineva...a zis k dak vreau ma duc cu I...stau cu el o perioada...sa vad cum merge relatia...k nu am de unde sa stiu k va merge...dar dak nu merge sa ma intorc la el k nimeni nu ma va iubi atat cat ma iubeste el..
deocamdata cam atat.....a ramas sa ma sune I...dak vrea sa mai vb despre noi...
rooana
Postat pe 3 Octombrie 2008 08:58
bravo curajoaso ai facut bine ca ai spus lucrurilor pe nume, si fostului tau, si lui I.sper sa iasa totul cum iti doresti, si sa fii fericita.
DeeaCatalina
Postat pe 3 Octombrie 2008 16:17
si eu am facut la fel...am lasat o relatie de ani buni de zile ptr ceva efemer si nu a durat prea mult.si acum imi pare rau,insa acum sunt cu altcineva care m-a facut sa uit de tot ce am patit si ma iubeste sincer,poate prea mult.totusi un singur sfat va dau fetelor din prorpie experienta.desi poate prietenul vostru nu va zice in fiecare zi ca va iubeste sau nu va alinta in fiecare zi in cuvinte frumoase,eu va sfatuiesc sa incercati sa cautati in ochii lui acea luminita si daca o gasitit nu lasati ceva frumos si stabil ptr ceva efemer.multumesc
lady_fox_86
Postat pe 6 Octombrie 2008 19:42
n-ai de unde sa stii daca e efemer sau nu daca nu incerci si risti pentru relatia respectiva.si e mult mai indicat sa risti decat sa ramai toata viata cu intrebari in suflet si neimplinit!
DeeaCatalina
Postat pe 6 Octombrie 2008 19:56
ai dreptate...nu avem de unde sa stim...eu nu am de unde sa stiu..
acum imi urmez inima si mintea...il iubesc pe I....si risc totul pentru el...
aseara ne-am impacat ...am vb foarte serios cu el..la telefon...fiindk el e in orasul unde lucreaza...o sa ne fi putin km greu la inceput...deoarece si-a km pierdut increderea in mine si ii dau dreptate...dar in curand o sa ne revenim amandoi...nu trebuie decat sa luptam impreuna sa mergem mai departe...eu zic k merit sansa asta...amandoi meritam...amandoi am suferit mult...
acum am incredere in mine si in el k totul o sa fie bine...
fostul meu prieten sufera...ii este foarte greu sa renunte la mine...dar stie k am ajuns sa-l iubesc pe I...si dak ma iubeste ma va lasa sa fiu fericita cu el...cu cel pe care il vreau sa-mi fie alaturi...o sa inteleaga pana la urma...

multumesc foarte mult de comm voastre...sincere...indiferent dak au fost unele de critik nu conteaza sa stiti k m-au ajutat mult...m-au facutsa reflectez si eu mai bine situatia...
acum...nu ramane decat sa-mi urati mult succes...sa am parte de fericire...
aveti grija de voi!!!!.......si dak iubiti....riscati totul!!!....
sa nu lasati timpul sa treaca....sau sa nu tolerati prea mult intr-o relatie...
rooana
Postat pe 8 Octombrie 2008 08:56
Trebuie sa mergi pana acolo unde crezi ca iti vei recapata zambetul,................fericirea,eu te sfatuiesc sa iti refeci viata ,sa fii cu cel de care esti indragostita cu adevarat, stiu ca ESTE F. GREU dar este mai bine ptr tine.
eu iti doresc multa feicire!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
laviniatrifan
Postat pe 7 Martie 2009 10:08
Daca trebuie sa luptati impreuna, fa-o in fiecare seara.Si nu uita desuurile acelea sexi, parfumul tau exotic si cina romantica.Si pe urma bateti-va mamico, pana sar lucrurile de pe voi ca grindina si ramaneti ca in Gradina Edenului.Se poate si imbracati, dar fericirea este putin mai greu de obtinut, cand el se incurca in fusta ta si ea in pantalonii tai cu bretele.
kudika023770
Postat pe 15 Iulie 2009 16:45
puteai sa scurtezi povestea :o relatie de lunga durata care a devenit monotona ,intre timp a aparut altcineva si nu stii cu cine sa ramai .......vezi ce sentimente ai pentru fiecare baiat in parte si iei o decizie .....







mor pe cei care le e lene sa scrie "korekt"
kudika041151
Postat pe 15 Iulie 2009 20:32
afise personalizate cu poza ta sau a celor dragihttp://sites.google.com/site/afisepersonalizate/afise-personalizate
shirine
Postat pe 31 Iulie 2009 10:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de ce numai noi femeile suferim de pe urma barbatilor 19 De la: staff 6 Aprilie 2009 11:26
Ghicit 2 De la: uliu 3 Iulie 2011 22:25
...Nu putem da vina numai pe ei... 1 De la: anita_maria 9 Mai 2011 11:11
ce mai faci? 203 De la: clau19 14 Februarie 2010 16:52
De ce unii baieti cred ca corpul este pe primul loc la o fata? 20 De la: cherrydreamm 24 Martie 2010 23:36