Setari Cookie-uri

CE LIPSESTE DIN VIATA VOASTRA?

poate multi(e) o sa zica ca le lipseste vreun lucru material eu stau mereu si zic...."eu de ce nu pot fi fericita?" si sincer pot sa zic ca din viata mea lipseste fericirea....asta insemnand o persoana care sa ma iubeasca si pe care sa o iubesc
x_andra_symon
Postat pe 5 Februarie 2009 17:07
cel mai mult si cel mai mult imi lipseste norocul...
alina_luminita
Postat pe 5 Februarie 2009 17:12
De la: misstiqque, la data 2009-01-30 16:48:32...mie-mi lipseste o... "doaga"...


Si mie

Daca mi-ar scrie: ''Am nevoie de tine!'' as zbura IMEDIAT !!!
si nu as avea decat de luat 2 avioane, drum de 48 ore

agoldfish
Postat pe 5 Februarie 2009 17:52
cel mai mult imi lipsesc prietenii adevarati...nimic nu ma doare mai mult decat sa stiu ca toata viata nu am avut decat prietene false...care nu au facut altceva decat sa profite...sunt f dezamagita de lucrul asta chiar ultima "prietena buna" pe care am avut-o mi-a furat bani din portofel...groaznic...si ma vorbea pe unde putea,iar in fata mea se purta ireprosabil ....pacat

de ce unele femei sunt rele,invidioase si profitoare?
mira_mira
Postat pe 5 Februarie 2009 20:22
mangaieri si atingeri fizice fara alura sexuala.

De ce barbatii te mangaie doar cand vor sex? Altfel nu se poate? asa, pur si simplu. sa te imbratiseze fara sa simti ca-si doreste sex, cu duiosie, cu tandrete...

Sau generalizez?
nefer
Postat pe 6 Februarie 2009 08:19
Ce-mi lipseste...buna intrebare. Zilnic ma confrunt cu aceeasi problema...sunt prea blanda si buna pt lumea in care traim! Mereu imi spun ca maine voi fi altfel, dar raman aceeasi...cred ca imi trebuie o zguduiala buna. Cu bunatatea nu ajung nicaieri...ce bine ar fi fost sa fiu parsiva si egoista ca celelalte din preajma mea...departe as fi ajuns...
mrskattousa
Postat pe 6 Februarie 2009 08:27
Eu zic ca trebuie sa mai ai un pic de rabdare. sa stii ca bunatatea se rasplateste intotdeauna. Asta am zis-o din proprie experienta. Si eu sunt buna pentru ca asa m-a invatat mama mea si pot sa-ti spun ca, lasand la o parte micile probleme de care nu scapi niciodata (gen bani insuficienti...), pot sa spun ca am o viata frumoasa si implinita. Continua sa fii asa cum ai fost pana acum si ai sa vezi ca rasplata va veni intr-o zi cand nici nu te astepti. Si va fi pe masura bunatatii tale.
Lucia1971
Postat pe 6 Februarie 2009 08:32
Sa speram...dar deja am avut multe de pierdut din cauza asta...n-am cum sa ma schimb pentru ca asa am fost dintotdeauna,m-am lasat pe mine pt a ajuta pe altii...am facut pe naiba in 4 ca sa rezolv o situatie pe care altii n-ar fi dat doi bani...asta mi-a fost educatia. Stiu ca dupa fapta si rasplata, dar in ziua de azi...nu prea. De exemplu am ajutat o "prietena" si i-am oferit jobul meu...pt ca mai apoi sa ma vorbeasca de rau...asta a fost picatura care a umplut paharul.
mrskattousa
Postat pe 6 Februarie 2009 08:35
Jobul tau? Si tu?
Eu sunt o optimista de felul meu si ma bucur de orice masruntis in fiecare zi. Ai sa vezi ca intr-o zi va fi bine. Continua doar sa speri si sa fii optimista. Si un sfat de la mine: alege-ti cu grija prietenii si nu le mai da chiar tot. Cantareste bine cat anume din fericirea ta merita sacrificat pentru fericirea altuia. Pentru ca nu toti prietenii o merita...
Lucia1971
Postat pe 6 Februarie 2009 08:40
I-am oferit jobul meu in conditiile in care eu plecam deja pt ceva mai bun. Era disperata, deprimata, si am zis de ce nu, daca pot s-o fac...apoi mi-a disecat firul vietii cu toti fostii colegi...urat. Da, ai dreptate...nu mai gasesti persoane care sa merite asa ceva. Dar acum ca m-am fript o data, suflu si-n iaurt
mrskattousa
Postat pe 6 Februarie 2009 08:47
Partea buna a lucrurilor este ca tu aveai un job mai bun. Si-n alta ordine de idei: daca acei colegi erau oameni de calitate, nu stateau sa asculte toate rautatile ei legate despre tine.
Lucia1971
Postat pe 6 Februarie 2009 08:54
De la: mrskattousa, la data 2009-02-06 08:47:15I-am oferit jobul meu in conditiile in care eu plecam deja pt ceva mai bun. Era disperata, deprimata, si am zis de ce nu, daca pot s-o fac...apoi mi-a disecat firul vietii cu toti fostii colegi...urat. Da, ai dreptate...nu mai gasesti persoane care sa merite asa ceva. Dar acum ca m-am fript o data, suflu si-n iaurt



exista, dar sunt putine...
cu timpul cred ca iti dai seama cine merita si cine nu... si chiar pt 4-5 pers care merita...e de bine!
morticia_adams
Postat pe 6 Februarie 2009 22:00
ce lipseste din viata mea? pai asta incerc si eu sa aflu.
dana_mv
Postat pe 6 Februarie 2009 22:41
De la: nefer, la data 2009-02-06 08:19:46mangaieri si atingeri fizice fara alura sexuala.

De ce barbatii te mangaie doar cand vor sex? Altfel nu se poate? asa, pur si simplu. sa te imbratiseze fara sa simti ca-si doreste sex, cu duiosie, cu tandrete...

Sau generalizez?



daca te iubeste, te mangaie si alinta oricand vede ca ai nevoie...cred eu
morticia_adams
Postat pe 7 Februarie 2009 14:40
sincer........nu stiu exact ce lipseste........
a zis bine cineva..........ca imi lipsesc atatea si totusi nu am nevoie de nimic........

imi lipseste un EL care nu va mai fi niciodata al meu........fara de care, chiar daca viata mi-a continuat, nu am mai simtit ca traiesc..........
imi lipseste bucuria adevarata de-a trai........cei care ma cunosc spun ca sunt o persoana vesela, ca zambesc mereu.......doar ca eu nu ma mai bucur cu adevarat de nimic.........
imi lipsesc emotiile.....sa imi tresalte inima de bucurie, sa mi se stranga de durere.........am ajuns sa iau orice problema si orice nenorocire in piept, sa nu ma plec in fata lor, sa nu-mi permit sa fiu slaba.....dar pretul platit mi se pare prea mare.....ultima data cand am simtit cu bucurie ca traiesc a fost cand mi-am vazut moartea cu ochii....dupa un accident de masina.......cand nu mi-a venit sa cred ca am iesit intreaga dintr-o masina care se daduse peste cap....

imi lipseste neprevazutul.......sa nu stiu cum va fi maine.......toata viata mea e pusa la punct pt urmatorii 15 ani...stiu exact ce trebuie sa fac maine, luna viitoare, anul viitor, si unde trebuie sa fiu peste 10 ani.....stiu exact ce va fi cand tata nu v-a mai fi, tocmai pt ca asta se poate intampla in orice moment.....stiu exact cum va evolua serviciul meu si luna in care voi avansa si de ce.....stiu cand voi termina cu fiecare diploma si cat va fi salarul meu dupa fiecare avansare.......stiu exact cand imi voi permite sa-mi iau un credit.....
..........si imi vine sa-mi bag piciorul in toate, sa plec incotro ma poarta pasii si sa-mi traiesc viata de pe o zi pe alta, fara toata ordinea planurilor mele si a programarilor pe termen lung.....

imi lipseste marea..........

imi lipseste spiritul de aventura pe care il aveam la 16 ani.....

imi lipsesc noptile de langa focurile de tabara, cand eram plecati cu cortul cate o luna de zile sa facem baie in fiecare lac.....


imi lipsesc zilele cand plangeam pentru o greutate, si zambeam cand gaseam rezolvarea.....


imi lipsesc scrisorile pe care le primeam cand inca nu imi era la indemana sa scriu un e-mail si abonamentele de mobil aveau dor 180 de minute.......

imi lipsesc saptamanile cand aveam timp sa punem in scena piese de teatru, pentru care sa dam tot ce aveam mai bun.........

imi lipseste sa ma ia cineva la rost pentru ca am chiulit de la ora de mate.......

imi lipsesc serile cand jucam 'adevar sau provocare' si roseam ca trebuia sa-l pup pe un 'El', si ma fastaceam juma' de ora sa-mi fac curaj........

_diana_
Postat pe 7 Februarie 2009 16:03
din viata mea lipseste un singur lucru..."casa mea"...sa stau cu sotul meu linistita...singuri..in rest sunt multumita
mikela_my
Postat pe 8 Februarie 2009 02:24
imi lipseste sprijinu parintilor,imi lipseste o vorba buna din partea lor,am nevoie de atentia lor care de 3 ani i parca am disparut din viata lor...sunt invizibila in casa...in rest viata mea e ok :sml-happy
mhl_dragu
Postat pe 8 Februarie 2009 08:31
Nu stiu cred ca un pic de liniste
malina_duta2001
Postat pe 8 Februarie 2009 11:40
Sclipirea din ochi...

Postat pe 8 Februarie 2009 12:20
ce lipseste din viata mea?......Linistea sufleteasca.....puterea de a schimba unle lucruri din viata mea....
crazy_woamen
Postat pe 8 Februarie 2009 16:56
ce lipseste din viata mea?......Linistea sufleteasca.....puterea de a schimba unle lucruri din viata mea....
crazy_woamen
Postat pe 8 Februarie 2009 16:56
Mie imi lipseste totul iubire, liniste incredere, loialitate, sinceritate, bani, serviciu stab si etc. adica tot ce iti trebiue in viata de zi cu zi!
georgyan
Postat pe 8 Februarie 2009 20:45
De la: Roco, la data 2009-02-08 12:20:43Sclipirea din ochi...


adica "indragosteala" dle Roco ?
morticia_adams
Postat pe 8 Februarie 2009 22:16
Mie imi lipsesc fluturasii si un pachet de tigari :))

Postat pe 8 Februarie 2009 22:19
imi lipseste, o amanta!

Postat pe 8 Februarie 2009 22:32
super tare
mikela_my
Postat pe 8 Februarie 2009 22:35
nu ma radeti doamna!
am doua si de una nu mai stiu nimic de cateva zile! imi lipseste!

Postat pe 8 Februarie 2009 22:36
De la: geo_sh, la data 2009-02-08 22:36:06nu ma radeti doamna!
am doua si de una nu mai stiu nimic de cateva zile! imi lipseste!


si eu care credeam ca iti cauti una noua..
ella_c
Postat pe 8 Februarie 2009 22:38


daca ma scutur putin , gasesc loc si pentru a treia!

Postat pe 8 Februarie 2009 22:41
De la: geo_sh, la data 2009-02-08 22:41:43

daca ma scutur putin , gasesc loc si pentru a treia!



si atunci ce-ti mai lipseste???




ella_c
Postat pe 8 Februarie 2009 22:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concurs foto! 1 De la: andreeadeeax 23 Martie 2011 19:12
new 6 De la: vali_pc2007 1 Ianuarie 2010 17:24
heelp pls... 7 De la: kudika081794 8 Noiembrie 2009 13:49
revista preferata 6 De la: yumy 15 August 2010 08:59
Sa radem putin 21 De la: Frumushica59 6 Iulie 2009 01:39