Setari Cookie-uri

iubiri pe net

prietena ta nu s-a indragostit ... eu cel putin ma indragostesc greu de persoana de langa mine ....virtuual insa nici o sansa , de prea putine ori exista amicitie intre un baiat si o fata ... interesul din partea unuia exista deci probabil ca in acel punct ... a vrut respectivul sa ajunga
bianca21058
Postat pe 20 Noiembrie 2008 08:45
Cel mai bun lucru pe care l-ar putea face prietena ta, ar fi sa isi ia gandul de la tipul de pe net, e mult prea evident ce intentii avea el cu ea, cat si motivul pentru care nu ii mai raspunde...
Poate nici nu e indragostita de el cu adevarat, poate are doar impresia asta, pentru ca asa se intampla de obicei, te atasezi destul de mult si de repede de o persoana in fata careia iti poti deschide sufletul, care pare sa te inteleaga mereu, care are mereu cate o vorba buna, un sfat, stiu cum e...
Dar sunt sigura ca daca va cauta putin mai adanc in sufletul ei, isi va da seama ca ii placea atat de mult doar de ceea ce credea ea ca este el, nu de ceea ce s-a dovedit a fii in realitate...
my_melody
Postat pe 20 Noiembrie 2008 11:31
BUNA! vreau sa spun doar ca omul in sine e o persoana foarte complexa si complicata, si nicioadata nu poti cunoaste un om cu adevarat, fiindca mintea si sufletul sau poate fi intesat de ganduri si dorinte nemarturisite. si atunci e greu sa cunosti cu adevarat un om prin internet, omul poate disimula usor, din varii motive. mie mi s-a intamplat ceva asemanator, am purtat o relatie cu cineva prin telefon, si nu era asa cum am crezut eu, si DA se pot intampla dezamagiri......DAR NU E O TRAGEDIE.tragedie e sa pierzi pe cineva drag, sa fii grav bolnav, tu sau ai tai...IN REST DUMNEZEU ARE GRIJA DE TOATE! cu respect, si dragoste alina, vaslui.

Postat pe 20 Noiembrie 2008 15:04
tocmai asta e ca i-am zis si nu a fugit. a zis ca asteapta sa imi termin problemele. iar de maritat ma-m maritat la 19 ani, sotul meu fiind primul barbat si primul prieten din viata mea. nici nu stiam ce insemna sa iubesti sau ce inseamna dtagostea.
Manuta
Postat pe 21 Noiembrie 2008 23:05
iubire pe net e impropriu spus.nu ai cum sa iubesti pe cineva pe care nu l-ai intalnit inca face to face.punct.nu e nimik rau daka o persoana isi cauta jumatatea si pe net,in fond si la urma urmei netul iti ofera posibilitatea sa cunosti persoane pe care in mod normal nu le-ai fi cunoscut ,indiferent de circumstante.ideea este simpla.gasiti pe cineva pe net care va atrage intr-un fel sau altul,atunci nu mai pierdeti vremea vorbind pe net si dati-i intalnire.abia dupa ce va vedeti fatza in fatza mai se poate pune problema de iubire.
sa fiti iubiti
razz
Postat pe 5 Ianuarie 2009 21:25
De la: razz, la data 2009-01-05 21:25:06iubire pe net e impropriu spus.nu ai cum sa iubesti pe cineva pe care nu l-ai intalnit inca face to face.punct.nu e nimik rau daka o persoana isi cauta jumatatea si pe net,in fond si la urma urmei netul iti ofera posibilitatea sa cunosti persoane pe care in mod normal nu le-ai fi cunoscut ,indiferent de circumstante.ideea este simpla.gasiti pe cineva pe net care va atrage intr-un fel sau altul,atunci nu mai pierdeti vremea vorbind pe net si dati-i intalnire.abia dupa ce va vedeti fatza in fatza mai se poate pune problema de iubire.
sa fiti iubiti

corect razz,,si cand aia sau ala nu mai are net ,, ce face????astea sunt iluzii desarte,,sincer
sarutama
Postat pe 5 Ianuarie 2009 21:28
De la: sarutama, la data 2009-01-05 21:28:59
De la: razz, la data 2009-01-05 21:25:06iubire pe net e impropriu spus.nu ai cum sa iubesti pe cineva pe care nu l-ai intalnit inca face to face.punct.nu e nimik rau daka o persoana isi cauta jumatatea si pe net,in fond si la urma urmei netul iti ofera posibilitatea sa cunosti persoane pe care in mod normal nu le-ai fi cunoscut ,indiferent de circumstante.ideea este simpla.gasiti pe cineva pe net care va atrage intr-un fel sau altul,atunci nu mai pierdeti vremea vorbind pe net si dati-i intalnire.abia dupa ce va vedeti fatza in fatza mai se poate pune problema de iubire.
sa fiti iubiti

corect razz,,si cand aia sau ala nu mai are net ,, ce face????astea sunt iluzii desarte,,sincer

iese pe strada si-si pune pancarta de gat "tip bine, intelegator si romantic caut tipa la fel" sau invers...sau cum o fi
kitty_krieger
Postat pe 5 Ianuarie 2009 21:54
N-as avea incredere dar stiu ca exista relatii minunate care au luat nastere in acest mod

Postat pe 21 Ianuarie 2009 12:11
Ufffff......Incurcate caile internetului !!!
LuckyMe
Postat pe 22 Ianuarie 2009 16:41
Eu mi-am cunoscut actualul logodnic pe un site, am vorbit pe mess si am constatat ca stam la 10 minute unul de altul si ca avem multe in comun, ne-am intalnit dupa cateva zile de vorbit pe mess si suntem impreuna de atunci, ne vom muta impreuna in curand si am fixat si data nuntii.
sweetpie
Postat pe 23 Ianuarie 2009 19:29
ti-am citit mesajul si as vrea sa iti spun ca in aceeasi situatie am fost si eu si mi-am luat curaj si i-am spus si ma inteles,acum sunt divortata si mai avem putin si ne vom intalni.Daca ai intelegere,afectiune si respect ptr ca in fond asta e dragostea poti muta muntii din loc..Dar trebuie sa fii realista ptr ca daca el te iubeste cu adevarat te v-a intelege si te v-a ajuta si te v- a sustine indiferent de situstie.Parerea mea e ca ar trebui sa ii spui tot iar tu vei vedea daca chiar te iubeste cu adevarat.E mult mai usor sa ii spus pe net decat face to face.Sper sa ai si tu curajul meu ptr ca vei realiza daca merita sau nu.Ai incredere in tine.Mi-ar face placere sa stiu ca ai facut.Curaj!!!!!!!!!!!!!
arianagirl_pink
Postat pe 10 Februarie 2009 11:44
Pot spune k trec si eu printr-o situatie similara...Eu il cunosc de mica..Dar el de 5 ani este mutat undeva foooaaarte depaete..si de vre-o doua luni vorbim pe mess si la tel..chiar ii super ok..chiar nu am cuvinte sa spun ce bine ma pot intelege cu el..dar eu il cunosc de mult..E o diferenta..si abea astept sa vina ..sunt foarte nerabdatoare...si mai 3 -4 luni mi se pare o eternitate ..deci da se pot relatii pe net..dar sunt si alte persoane..foarte diferite..care pe net spun multe si in realitate..e alta persoana..poate doar prin simplul fapt k se exprima mai bine in scris..Raman la parerea k Intalnirea face - to - face e cea mai indicata dupa o saptamana sau 2 de vorbit pe interet..
Printz3s
Postat pe 7 Aprilie 2009 02:37
Poti sa ai noroc sa dai peste cineva sincer si corect sau sa ai ghinionul sa dai peste ''un vanator de recompense''...take iti or leave it ...your choice !
___LL___
Postat pe 11 Aprilie 2009 03:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Baietii din ziua de azi..nici o sansa 78 De la: kudika023770 21 Octombrie 2009 18:52
cum sa mai am incredere intr-un viitor in doi? 19 De la: steffy91 8 Iulie 2011 16:39
cum gasesc horoscop ptr barbati ! 7 De la: guru_ion 18 Decembrie 2011 18:31
Infidelitate 9 De la: kudika_973001 12 Iulie 2015 16:01
portretul barbatului anului 2009- somer, infidel si irascibil 35 De la: monaq 10 Octombrie 2009 20:15