Setari Cookie-uri

sfat..va rog!!!:((

ce faci cand simti,stii k e jumatatea ta,dar el 'nu' te mai vrea??am vb vreo 5 ani si ceva cu el..printre care ..s-au mai "picurat" cateva despartiri..dar tot unul langa altul ajungeam dupa un timp..si asta e un raspuns nu??si acum..de vreo 2 sapt nu mai rasp nici la tel..ajungand sa aud din gura altora k ..nu stie ce e cu el..si evita sa vb cu mine...sau sami dea explicatii pe care nici el nu le gaseste..as vrea sa inteleg dc a procedat asa.dar nu reusesc:(:((.si peste o sapt si cevaavem o nunta la care tb sa mergem...imi vine nici sa nu mai merg:(:((pentru k nu stiu cum sa procedez...ce sa fac??(

lodutza
Postat pe 23 Septembrie 2008 17:11
not again pls....
scuze draguta nu am absolut nimic cu tine doar ca ma doare deja neuronu' de cate intrebari de genul asta s-au pus numai azi.... citeste si tu forumul asta inainte sa deschizi un topic nou te rog eu mult de tot altfel risti sa ramai fara raspunsuri sau sa fii luata la misto
dandanaua_reloaded
Postat pe 23 Septembrie 2008 17:13
5 ani din viata inseamna ceva !!Te inteleg perfect prin ce treci,cred ca pot sa spun ca 99% dintre femei au la un moment dat o relatia ca cea prin care tocmai ai trecut tu.Dar iti mai spun ceva sigur: o femeie are nevoie de siguranta,are nevoie de un barbat care sa-i fie alaturi la bine si la rau,care sa fie sigur de sentimentele lui nu acum te iubeste acum nu te mai iubeste.Daca el a ajuns in stadiul in care te evita crede-ma ca nu el este jumatatea ta desi tu asta simti.Este cel mai bine sa-l dai uitarii si sa-ti vezi de viata ta.Ai voie sa fii suparata ,sa plangi ,sa urlii,tot ce trebuie sa faci ca sa te simti mai bine,Dar apoi fi un pic egoista si gandeste-te numai la tine,fii fericita si sa stii ca cel ce-ti este cu adevarat sortit te asteapta.De ce-ti mai pierzi timpul cu cineva care deja apartine de domeniul trecutului?!!
Mult succes si sa fi fericita!!
diana1981
Postat pe 23 Septembrie 2008 17:33
e destul de greu...te-ai gandit vro clipa k poate si-a gasit pe altcineva si nu vrea sa afli k sa nu te fak sa suferi??sau poate e cineva kre-l influenteaza, kre ii baga tot felul de chestii in kp??..poate sunt chiar prietenii sau poate k parintii...nu stiu ce sa zic...lasa timpul sa le rez pe toate, dak mai trece o perioada si nu s-a lamurit nimic si dak nu face nimic ar fi mai bn sa renunti la el, cu toate k iti este greu...
raluk_ionela
Postat pe 23 Septembrie 2008 18:57
fetelor, d c tb sa ne gandim mereu k shi a gasit pe altcineva? poate nu mai vrea baiatul sau poate k a ajuns la concluzia k ii e bine cu respectiva ( aici vb asha in general) sunt o gramada de baieti care renunta la o relatie care nu-i face bine fara sa gaseasca pe altcineva. asta-i parerea mea...

cat despre acest caz atat de intalnit pe o gramada de forumuri... stiu k e greu cand cineva dispare in ceatza fara sa dea explicatii. lipsa unei justificari a despartirii e f nasoala. shi noi, oamenii, sunt f dornici sa stim totul. poate acest baiat are nevoie de o periada sa reflecte la ce sa faca mai departe. nu e corect fara de acesta fata care sufera shi e chinuita de atatea de ce-uri... dar lipsa unei comunicari de orice fel din partea lui poate insemna k nu mai vrea el nimik sau poate k nu stie ce vrea inca samd.
nu zic acu: hai, ai rabdare, da-i tp... pt k au trecut 2 sapt in care dc ar fi avut bunul simt sa-ti dea macar un sms sa-ti spuna : nu ma mai cauta! sau nu ma mai deranja! de aceea inclin sa cred k nu stie baiatu ce vrea....
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 25 Septembrie 2008 10:12
E pur si muove/Eppur ii muove...
Full_Metal_Jacket
Postat pe 25 Septembrie 2008 20:45
nu ma pripesc in a da verdicte sau a face acuzatii.se mai intampla cateodata in relatii sa existe perioade mai "reci".singurul sfat zic eu util,ar fi sa incerci sa iei legatura cu el intr-un fel sau altul(dak vezi ca el nu o face de ceva timp)si sa fi f sincer cu el,sa ii spui ce te framanta...daca el tine la tine va fi la fel de sincer.daca vezi ca el continua sa te ignore intr-un asemenea hal incat nici sa nu iti mai raspunda la telefon,atunci cred ca e mai bine sa mergi mai departe(nu merita sa te umilesti in fata nimanui!)indiferent de ce iti va spune,fie ca va fi de bine sau de rau in ceea ce priveste viitorul relatiei,macar sti cum stai,sti si tu ce sa faci.cel mai rau sentiment din lume este incertitudinea.deci cauta sa vb serios cu el cat mai curand,inlatura-ti indoielile si framantarile.
iti macina sufletul.
succes pe viitor
razz
Postat pe 27 Septembrie 2008 00:39
@dandanaua_reloaded,foarte profund..
daca esti pliktisita de acest gen de topic nu te obliga nimeni sa il citesti sau sa raspunzi la el,serios...
nu cauta diversitate cu orice pret..multe probleme pot fi similare la mai multe persoane,si oricine are dreptul de a posta un topic pt a gasi sfaturi si solutii la probleme personale,indiferent dak sunt similare sau nu cu ale altora.
your not helping...
razz
Postat pe 27 Septembrie 2008 00:50
Cand o persoana nu iti raspunde la telefon inseamna k nu vrea sa vorbeasca cu tine sau are alte lucruri mai importante de facut.
bestiuitza
Postat pe 27 Septembrie 2008 00:56
va multumesc tuturor pentru sfaturi,pentru sustinere si ca ati fost oarecum alaturi de mine.sper k intr-un fel sau altul sa trec peste momentul asta..:(va pupacesc si..numai de bine:P
lodutza
Postat pe 27 Septembrie 2008 19:54
Mai bine renunti acum la cei 5 ani decit sa-ti para rau mai tirziu.Crede-ma tipul nu merita.SI o sa-ti treaca,fii optimista.
acapela
Postat pe 17 Octombrie 2008 19:25
Draga mea curaj! Daca e sa fie jumatatea ta o sa revina la tine!lasa i un pik de timp sa se gandeasca la ce vrea de la relatia voastra,si daca o sa vezi ca nu revine cu vreun apel ceva ,e timpul sa te gandesti la tine!si tine minte un lukru!jumatatea ta este persoana care la randul ei te considera jumatatea lui!Altfel poti sa o consideri o experienta frumoasa sau mai putin frumoasa din viata ta alaturi de care te ai maturizat!Sa ne ti la curent cu ce s a mai intamplat!Si invata sa te gandesti si la tine chiar daca acum ti se pare imposibil!te pup si succes!
bubulika
Postat pe 17 Octombrie 2008 19:46
nu este asa ca ati fost totusi impreuna la nunta???????daca ai rabdare si nu insisti ,daca nu reprosezi si te porti frumos revine si o sa te iubeasca toata viata!FERICIRE!
BALASICA55
Postat pe 19 Octombrie 2008 21:25
cand doar tu crezi k eshti "sufletul pereche" ..u are usually wrong.
asa m-am despartit de ultimul prieten.... spune-mi crezi k suntem suflete pereche?"..el: "nu". m-am ridicat si am plecat... si acum imi mai e dor de el uneori..dar stiu k asa a fost mai bine..de obicei vrem ceea ce nu putem avea intotalitate..k sfat pt toate cititoarele..dak prietenul crede ka va "are" ceva mai putin de 100 % ...
lasati-i sa creada k va poate pierde..nu k vetzi fi acolo no matter what

si ganditzi-va la voi fetelor...acum stiu k vor sari baietii si vor ice k sunt feminista..nu sunt..pt k nu ma refer aici la cei sensibili..ci la cei care sunt lipsiti de scrupule in relatiile cu ftl.

dupa cum zicea Samantha Jones (Sex and the city):
"I love you Richard, but I love myself more"


asa k oricat de greu v-ar fi ..renuntzati la relatziile defectuase..care va fac mai mult rau decat bine...ganditzi-va la VOI!

(si aici cand zic voi ma refer si la fete si la baietzi)

xoxo
ama391
Postat pe 23 Octombrie 2008 18:48
nu e prea frumos veea ce face el, daca chiar vrea ruperea relatiei trebuia sa iti spuna:)
Eu zic sa ai mai multa incredere in tn si o sa vezi k o sa se rezolve tot;)
adina_oana
Postat pe 26 Octombrie 2008 18:46
sunt in aceiasi situatie k si tine numai k suntem impreuna de aproape un an si locuim impreuna...mai rau ..nu?...am hotarat sa ne despartim o perioada si sa ne impacam dupa aceea..dar eu in perioada asta sper sa il pot uita si sa ii spun k s-a terminat...e mai bn..pt mine asta...si e mai bn sa fi egoista decat sa stai sa suferi..el nu apreciaza iubirea mea si eu m-am saturat sa ii tot dovedesk...nu are rost...incerc sa-mi gasesc alta ocupatie si sa il las sa isi faca de cap...dak tot ma iubeste asa cum spune sa ma caute si sa-mi demonstreze k vrea sa fie k mn...incerc sa fac pe dura k el..desi dupa aceea merg in camera mea si plang..imi va trece odata si odata ..decat sa ne certam mereu e mai bn asa ..dak ne certam ce folosim..eu ma enervez si tip si el sta si se joaca la calculator si face pe indiferentul..ca dupa aceea sa imi spuna ca eu am fost de vina ca am tipat la el..?.vreau sa ne despartim dar sa fie vina lui..asa il va durea mai tare si ii va fi greu fara mine...si mie imi va fi mai usor pt k stiu ca el a gresit...sunt indiferenta pt k indiferenta doare cel mai rau...si dak nu ma va cauta voi stii ca nu m-a iubit indeajuns si k nu a meritat..k a fost mai bine ca am renuntat eu la el...pt k oricun nu merita eforturile mele..si e tara plina de baieti...nu exista numai el pe lumea asta...va realiza el ce a pierdut cand nu o sa mai fiu langa el..mie imi place sa fiu iubita ci nu sa fiu tratata k indiferenta..pupik fetele care sufera...stiti cum se spune??:BARBATII SUNT PORCI(poate nu toti dar uni chiar sunt rau de tot)..pupik...
deea_kiss_20
Postat pe 28 Noiembrie 2008 16:38
Cam asa ceva s-a intamplat si cu relatia mea......nu a mai durat mult si ne-am despartzit...ea acum isi vede de viatza ei...are alt 'logodnic' iar eu ca prostu stau si plang ;) daca v-a fi sa va despartiti iti dau un sfat .....sa nu plangi....sa nu te gandesti la el ca la "Ce ai pierdut" sau ceva de genu gandestete ca te-a facut sa suferi si ca nu te merita.....pt mine e tarziu nu mai pot da inapoi si asa raman si iti spun ac\ca e super aiurea sa nu mai poti dormii de frica ca el/ea sa nu iti intre in vise si visele sa se transforme in cosmaruri
kevin
Postat pe 25 Februarie 2009 02:08
Incet, incet iti revii... e greu ce e drept..dar viata merge inainte cu sau fara persoana respectiva,asa ca daca pe celalalt care a fost alaturi de tine ..nu il mai intereseaza..nu vad de ce noi..trebuie sa stam sa suferim..dupa ce?? ca nici noi nu mai stim.M-am despartit de el..inca imi este greu..dar incerc sa trec peste asta..si usor usor deja incep sa imi revin..Mai rau e cand te uiti in spate..si nu intelegi pentru ce te-ai "framantat" u atat de mult:) pt el/ea
lodutza
Postat pe 25 Februarie 2009 23:11
Te-ai intrebat daca are pe altcineva, de obicei baietii asa fac, sunt distanti (poate ca cealalta stie de tine si-l streseaza sa-ti spuna adevarul despre ei) mi s-a intamplat si mie asta si e dureros :((
Doamne fereste sa nu fie si la tine asa... du-te acasa la el, vorbeste cu el, nu-l suna!!!!!!

Postat pe 14 Martie 2009 09:54
Cel mai probabil, in relatia voastra a intervenit rutina , poate ar trebui sa iei initiativa si sa incerci ceva noi (poate pe plan sexual ), poate e nevoie de schibari per ansamblu...
cumpara-ti lenjerie intima noua, sexi , organizeaza o cina romantica la tine , si-atunci sigur o sa reveniti la relatia voastra de la inceputuri .
Toti ne confruntam cu acesta situatie la un moment dat , mai ales cuplurile casatorite, si-atunci suntem dispusi sa facem schimbari de look, sa aducem sare si piper in relatia sexuala , cu alte cuvinte, sa o luam de la capat...
Ar mai fi un aspect, poate in ultimul timp te-ai cam neglijat ca femeie, sa stii ca barbatii nu tolereaza asta, mai ales daca au fost obisnuiti sa aiba langa ei o femeie frumoasa din toate punctele de vedere!!!
Bafta si aveti grija de voi, sigur veti ramane impreuna , daca schimbi ceva..., in bine !
bafta!
Tinet
Postat pe 27 August 2009 08:42
Eu nu am stat in viata mea atata timp cu un baiat. Dar totusi...cam asa s'a sfarsit si ultima mea relatie. Vorbea cu mine,nu era vb de asta...doar ca il simteam distant. Ne certam din nimicuri,uneori exageram...uneori exagera. Pana intr'un moment cand nu am mai suportat si am zis sa ne despartim...am vorbit si a fost de acord sa luam o pauza. Dupa 2 zile...eu...m'am intors la el si i'am zis ca vreau sa ne impacam. Problema e ca nu mai voia el,se simtea bine singur. Probabil asta e si la prietenul/fostul tau prieten. Probabil pur si simplu se simte foarte bine singur si nu mai vrea sa aiba niciun fel de relatie. Incearca sa il intelegi. E greu,dar merita...intr'o luna cel mult o sa uiti totul...iubirea se stinge. Bafta!
ayyryynn
Postat pe 29 August 2009 18:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CE ZICETI DE EINSTEIN?CUM CREDETI CA A DESCOPERIT TEORIA RELATIVITATII SI FORMULA VITEZEI LUMINII? 30 De la: broscoiu 17 Noiembrie 2011 23:38
un sfat va rog 14 De la: steffy91 6 August 2011 13:58
relatie de 6 ani pe punctul de a fi istorie... 5 De la: INTELIGENTUL_INTELIGENT 11 August 2013 12:42
mam despartit de prietenu meu dupa 2 ani 20 De la: kudika154638 24 Mai 2010 22:10
Va rog mult,mult de tot, ajutati-ma.....nu stiu cum sa trec peste asta :| 23 De la: himerra 16 Februarie 2010 22:30