Setari Cookie-uri

iubesc o femeie rea

nu stiu cu sa fac prietena mea sa imi acorde mai multa atentie se sa fac o iubesc si ea ma iubeste cel putin asa cred dar tot timpul e rece fata de mine nu o inteleg fac totul sa ii fie ei bine dar nu vad nici o schimbare tot timpul ma ignora si cind sunt cu ea se comporta de parca nu e nimeni linga ea si asta ma face sa sufar mult si si cind ii spun ca ma deranjeaza imi spune sa ma duc la alta aaaa si inca ceva suntem nascutoi in aceiasi zi si aceiasi zodie ma intreb are dea face cu neintelegerea noastra?astept un raspuns CATALIN

Postat pe 24 Septembrie 2008 13:07
eee eu nu cred in horoscop. poate k a intervenit rutina in relatie.ideal ar fi sa nu ii mai acorzi f multa atentie, sa o lasi pe ea sa vina la tine sa te caute, pentru ca din cate ai povestit, tu nu faci altceva decat sa o sufoci cu prea multa dragoste. poate ea nu este pregatita pentru o relatie serioasa, cine stie. precizeaza te rog frumos de cat timp sunteti impreuna
alexutzab
Postat pe 24 Septembrie 2008 13:46
de un an jumate poate ca ai dreptate am incercat si asta dar a spus ca eu am pe altcineva si o insel

Postat pe 24 Septembrie 2008 13:51
De la: catalin_grasu, la data 2008-09-24 13:07:52nu stiu cu sa fac prietena mea sa imi acorde mai multa atentie se sa fac o iubesc si ea ma iubeste cel putin asa cred dar tot timpul e rece fata de mine nu o inteleg fac totul sa ii fie ei bine dar nu vad nici o schimbare tot timpul ma ignora si cind sunt cu ea se comporta de parca nu e nimeni linga ea si asta ma face sa sufar mult si si cind ii spun ca ma deranjeaza imi spune sa ma duc la alta aaaa si inca ceva suntem nascutoi in aceiasi zi si aceiasi zodie ma intreb are dea face cu neintelegerea noastra?astept un raspuns CATALIN



eu nu am inteles nimic..
focsa05
Postat pe 24 Septembrie 2008 13:53
eee...mai las-o o perioada.sa-si evalueze si ea sentimentele.asa zic.apoi o sa se intoarca tot ea la tine
alexutzab
Postat pe 24 Septembrie 2008 13:58
ok mersi mult

Postat pe 24 Septembrie 2008 14:00
cu multa placere.oricum mai cere parerea si altor persoane, pentru a ti-o putea alege pe cea mai buna
alexutzab
Postat pe 24 Septembrie 2008 14:41
buna! nu vreau sa o iei in nume d rau, am citit pb ta si nu vreau decat sa te ajut... incearca sa afli dc ea mai are p cineva in afara d tine... in mod normal o fata/femeie nu isi schimba atitudinea fara motiv. Sfatul dat d alexutzab sa nu ai mai acorzi atat d multa atentie este f bun... l-am incercat si eu cand am avut pb si a dat rezultate. In concluzie parerea mea este (din pacate pt tine) k are p altcineva.
24121983
Postat pe 26 Septembrie 2008 15:57
Poti sa fi mai explicit. Mai detaliaza comportamentul ei.
dafffne
Postat pe 26 Septembrie 2008 20:46
din poza pare o femeie rea............dar daca tu o iubesti fa-o blanda.......buna.........chiar cum poti iubi o femeie rea?

Postat pe 26 Septembrie 2008 23:55
Pai tragei o mama de bataie daca îi rea. Sa vezi ce blinda se face...
Full_Metal_Jacket
Postat pe 27 Septembrie 2008 14:09
Da' de ce nu pot iubii si baietii buni fete rele ci doar invers?
dafffne
Postat pe 27 Septembrie 2008 17:22
knd iti spune sa te duci la alta...pleca, du-te...tratteaz-o exact asa cum te trateaza ea pe tine , dc se schimba inseamna ca tine la tine , dc nu , pleca........nu te merita
pyyyssy
Postat pe 30 Septembrie 2008 13:02
E o tipa care nu te pretuieste si care din cite se observa nu prea are nevoie de tn.Ce fel de iubire e asta daca ea ramine la toate rece.Iubirea dimpotriva tre sa nu te lase rece...cind iubesti cu adevarat nu ramii rece la ceea ce se intimpla cu jumatatea ta si il accepti asa cum e cu toate defectele lui incerci din contra sa il corectezi.Iubirea edifica o lume mai buna plina de caldura..evident ca mai e si impresurata uneori si de nabadai.Ai putea sa incerci sa vorbesti cu ea asa sufleteste sa vezi care este miezul problemei sau marul discordiei daca nu iti zice ceva concret si continua in acelasi duh cred ca ar fi mai bine sa o parasesti poate vazind ca te pierde v-a realiza cit de mult insemni pentru ea..atunci cind avem nu pretuim pierdem plingem..multa baFta iti doresc si rezolvarea cu bine a dilemei
aleera
Postat pe 2 Octombrie 2008 15:34
defineste 'femeie rea'.

Postat pe 2 Octombrie 2008 15:50
De la: onnyta, la data 2008-10-02 15:50:09 defineste 'femeie rea'.


cred ca se refera la comportamentul pe care ea il are fata de el...
alexutzab
Postat pe 2 Octombrie 2008 16:18
Da, exact, Cand te mai trimite la alta, pleaca si las-o. daca face crize, ii spui ca tu ai nevoie de cineva cu care sa traiesti frumos, nu care sa te ignore. Sunt destule fete pe lumea asta care ar putea oferi atentie si caldura intr-o relatie. Pune-o pe jar, ce naiba? Trebuie sa ai putina forta sa faci chestia asta, ca sa-ti fie mai bine si sa stii o treaba. Si eu am prieten de un an jumate, dar oricat de plictisitoare ar fi fost unele zile, parca totusi simteam nevoia sa il strang in brate si nu pot sta fara el, mai ales daca este langa mine. bem o cafeluta impreuna, mai povestim, dar nu imi imaginez cum l-as putea ignora. Doamne fereste..
ursuletulmeu
Postat pe 3 Octombrie 2008 13:32
Si inca ceva....din poza tu pari un baiat chiar simpatic si sunt convinsa ca in orice moment iti poti gasi o fata care sa iti ofere toata atentia ei. pe cand ea, nu prea cred ca ar mai avea asa repede parte de unul ca tine. Eu i-as da cu flit direct...
ursuletulmeu
Postat pe 3 Octombrie 2008 13:36
Nu as putea trai ....linga o persoana ...care ma respinge .....si Sa fii iubit mai mult decat iubesti e unul din calvarul vietii tale ...deoarece asta te sileste sa te prefaci ca impartasesti un sentiment pe care de fapt nu il ai , fie sa-l faci pe celalat sa sufere...prin raceala si respingerea ta.Sper ca ai prins ideea......Oricum e trist.
ninushk
Postat pe 3 Octombrie 2008 20:56
subscriu
Full_Metal_Jacket
Postat pe 3 Octombrie 2008 22:09
Mai catalin,ce ai m-ai facut?daca voi 2 sunteti in poza,sa stii ca nu va prea potriviti,adik se vede de la o posta ca e cam rasfatata si plina de ea.Sfatul meu:daca nu se schimba si se tot poarta asa cu tine,si daca incerci sa o surprinzi cu ceva inedit macar de 2 ori pe sapt ca sa mai iesiti din rutina,atunci las-o mai baiatule in pace sa se duca unde si-o gasi unul mai bun,dupa tine pari un baiat simpatic ai s-o inlocuiesti rapid,sunt sigura!
Pacat ca baietii buni nu au noroc in dragoste,asta daca esti asa cum ai zis.Si e posibila si varianta sa aibe pe altul
Mai intra si tu sa ne spui ce ai m-ai facut.
sdanaioana
Postat pe 12 Octombrie 2008 14:55
Cataline e plin pamantul de femei ia si u pe cineva care te apreciaza asa cum esti si lasa femeile rele ca isi gasesc ele perechia care sa le scoata rautatea din cap.Si sa sti ca horoscopul nu prea are treaba cu persoana, atunci de ce nu esti si u rau daca sunteti din aceasi zi sau zodie???
GoodFather
Postat pe 16 Octombrie 2008 12:25
Pacat ca nu ai mai aparut sa ne spui ce ai facut cu fata aia rea si care sfat te-a ajutat :(
Full_Metal_Jacket
Postat pe 16 Octombrie 2008 13:42
Pai daca te trateaza asa de ce mai stai cu ea? Sau iti place sa te chinui singur?
Eu in locul tau as trimite-o de unde a venit. Stii cum se spune: "Are balta peste."
Oanna1986
Postat pe 17 Octombrie 2008 11:04
Frate, si eu am terminat o relatie acum cateva zile!
A fost cateva luni mirifice,super ce sa zic.. Dar deodata s-a schimbat, rece, rece.. Am ajuns la concluzia ca s-a schimbat din cauza ca eu m-am deschis extrem de mult fata de ea, i-am oferit inima mea... Si ea ce-a facut, a profitat..
Asa ca, ori te schimbi si esti mai indiferent fata de ea si nu o mai sufoci cu iubirea ta, ori, la revedere si astepti sa vina femeia care sa fie la fel ca tine...
Eu o sa ma asigur ca nu o sa se mai ajunga acolo, sa sufar din cauza ca am iubit prea mult!
ionutz1982
Postat pe 17 Noiembrie 2008 21:39
Hello girls..www.hainutecool.blogspot.com...am mai postat hainute..sunt funny si preturi foarte acesibile..va astept.pups
_madalina_alexandra_
Postat pe 18 Noiembrie 2008 23:33
De la: catalin_grasu, la data 2008-09-24 13:07:52nu stiu cu sa fac prietena mea sa imi acorde mai multa atentie se sa fac o iubesc si ea ma iubeste cel putin asa cred dar tot timpul e rece fata de mine nu o inteleg fac totul sa ii fie ei bine dar nu vad nici o schimbare tot timpul ma ignora si cind sunt cu ea se comporta de parca nu e nimeni linga ea si asta ma face sa sufar mult si si cind ii spun ca ma deranjeaza imi spune sa ma duc la alta aaaa si inca ceva suntem nascutoi in aceiasi zi si aceiasi zodie ma intreb are dea face cu neintelegerea noastra?astept un raspuns CATALIN


Incearca sa o tratezi cu indiferenta si sa nu fii la fel de disponibil pentru ea la fel ca inainte.
Mergi si tu cu baietii la bere, dar nu dupa 12 noaptea in club... iesi si tu 2 ore din casa, mai stati si despartiti nu toata ziua bot in bot, du-te la sala.. fa ceva in paralel cu aceasta relatie.

Pe de alta parte ai putea sa mai incerci o cina romantica , lumanarele, un pahar de vin rosu, cada plina cu spuma si patul plin cu petale de trandafiri; Daca nici asa nu o apropii de tine, fa ce ti-am spus mai sus;
Am fost, de curand, exact in situatia ta.. stiu ce simti :)
Succes!
merrylicious
Postat pe 19 Noiembrie 2008 10:47
Tovarase drag sa ti spun pererea mea personala din experienta proprie , restul decizi matale . Acelasi lucru mi-sa intimplat in urma cu mai multi ani ea era rece dupa ceva timp , si asta datorita modelelor de viata implantate de familie si de societate , am incercat ani de zile sa conteze "noi doi" ,am incercat sa inteleg ce se intimpla , am vorbit cit se poate de deschis cu ea si nu am reusit nimica , pina la urma totul sa destramat dupa 10 ani si ceva de relatie sub un aspect foarte ciudat care nu intereseaza pe nimeni de aici .
Fii constient uneste-ti mintea cu sufletul pune totul in balanta sentimente , realizari , ce se poate face pe viitor intre voi doi discutati , si apoi luati o decizie impreuna . daca nu merge nu merge iati jucariile si vezi de treaba ta , iar daca merge fiti unul pentru altul si duceti-va impreuna cu toata puterea si dragosttea inainte . Iti doresc numai bine si sa luati cea mai buna decizie impreuna .
Best Wishes

Postat pe 21 Noiembrie 2008 10:22
fi si tu indiferent,nu mai fi disponibil ptr ea,vb cu ea....daca nu incearca sa luati o pauza si las-o pe ea sa te caute...poate ca ai sufocat-o cu iubirea ta...lasa-i un pic de spatiu!
deiutza_20
Postat pe 30 Noiembrie 2008 21:09
Nuj daca m ai este valabil topicul dar...........Te poti simti singur,trist,dar niciodata invins.Poti pierde ,poti gresi,poti suferi,dar nu te gandi sa abandonezi.Privesti viata cu ochi de invingator si ai sa vezi cat e de frumoasa.... AIi grija de tn.............eu cred ca are pe cnv deja dar fiind in probe tipul ......nu vrea sa te piarda si pe tn..sti cum se spune,cand alergi dupa 2 iepuri...........
butterfly_sound_of_love
Postat pe 4 Martie 2009 18:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iphpne 3 De la: micnegrusiurat4 19 Iulie 2009 00:06
foarte dezamagita.. 4 De la: little_white_dove 25 Februarie 2009 03:48
Cizme din denim, any ideas ? 1 De la: anny09 10 Octombrie 2010 14:13
nu se pot uita in ochii mei! 16 De la: _dulcik_ 4 Mai 2009 00:20
despre castigatori 4 De la: Danyell_ 24 Octombrie 2009 14:24