Setari Cookie-uri

cum facem un barbat fericit si ce conteaza cu adevarat pt el?

Am vazut ca exista un topic legat de seducere,pasul initial...propun sa impartim pareri despre cum tinem un barbat langa noi si cum il facem fericit pe termen lung,in asa fel incat sa avem o familie unita...ce conteaza cel mai mult pt barbatul zilelor noastre:sa aiba o femeie desteapta,frumoasa,ingrijita,independenta,isi doreste barbatul o femeie de cariera,sau il sperie acest gand? ce anume apreciaza mai mult:ultima avansare profesionala sau copilasul ingrijit ca la carte?mai conteaza pt barbati ca femeia sa gateasca?...femeia ideala cu familie si cariera,cum ar trebui sa fie?care sunt calitatile de baza?
mystery83
Postat pe 26 Septembrie 2008 12:34
calitatea de baza e sa fi femeie si om! restu' e de umplutura

Postat pe 26 Septembrie 2008 12:37
De la: geo32, la data 2008-09-26 12:37:12calitatea de baza e sa fi femeie si om! restu' e de umplutura


ai dreptate dar intregul e alcatuit din detalii...si sunt sigura ca atunci cand iti alegi o partenera nu tii cont doar d sex si de ideea de a fi om...cred ca e mult mai complexa treaba...asa nimeni nu ar mai suferi de singuratate
mystery83
Postat pe 26 Septembrie 2008 12:44
detaliile le puneti la punct amandoi.

Postat pe 26 Septembrie 2008 12:46
la oala,sa creasca copii...cred ca asta il multumeste cel mai mult.sa-l mai si pastrezi in felul acesta?!asta nu,nu mai cred.
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 26 Septembrie 2008 12:56
De la: ROBERTA_BRUNI, la data 2008-09-26 12:56:46 la oala,sa creasca copii...cred ca asta il multumeste cel mai mult.sa-l mai si pastrezi in felul acesta?!asta nu,nu mai cred.


draga mea roberta, in primul rand detaliile difera de la relatie la relatie.
in cazu' mieu, poa' sa fie si neepilata si imbracata in pufoaica, tot simt fluturasi la stomac si in pantaloni. in zona inghinala!

Postat pe 26 Septembrie 2008 12:59
geo32,e cam grotesc ce zici tu si crede-ma femeia a mai evoluat din maimuta...
mystery83
Postat pe 26 Septembrie 2008 13:04
De la: geo32, la data 2008-09-26 12:59:34
De la: ROBERTA_BRUNI, la data 2008-09-26 12:56:46 la oala,sa creasca copii...cred ca asta il multumeste cel mai mult.sa-l mai si pastrezi in felul acesta?!asta nu,nu mai cred.


draga mea roberta, in primul rand detaliile difera de la relatie la relatie.
in cazu' mieu, poa' sa fie si neepilata si imbracata in pufoaica, tot simt fluturasi la stomac si in pantaloni. in zona inghinala!
gusturile nu se discuta!
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 26 Septembrie 2008 13:07
sa nu-mi spui ca daca barbatului tau ii cresc unghiile si nu si le mai taie vreo luna , nu-l mai iubesti ?

Postat pe 26 Septembrie 2008 13:11
Eu am observat in ultimul timp, ca cu cat femeia este mai afurista, cu atat barbatul o iubeste mai mult, si implicit relatia dureaza.
Si din contra, cu cat femeia e mai lapte si miere si incearca sa fie acolo mereu alaturi, sa fie mereu disponibila, barbatul se plictiseste

Dar na... acum depinde si de la caz la caz...dar ce-am spus mai sus a fost doar o constatate personala.

Postat pe 26 Septembrie 2008 13:15
De la: geo32, la data 2008-09-26 13:11:01sa nu-mi spui ca daca barbatului tau ii cresc unghiile si nu si le mai taie vreo luna , nu-l mai iubesti ?
nuuuu...l-as adora! geo,trecem in alta sfera!imi plac persoanele ingrijite,aste e clar!chestia cu cratita e alta si tu,care esti atit de inteligent,sti ca am dreptate!
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 26 Septembrie 2008 13:18
hai sa privim titlu' topicului, ca n-as vrea sa se fi chinuit degeaba fata, sa scrie atat. mentinerea unei relatii!
iubesc omu'. nu-i iubesc cariera, hainele sau machiaju'.

Postat pe 26 Septembrie 2008 13:23
De la: geo32, la data 2008-09-26 13:11:01sa nu-mi spui ca daca barbatului tau ii cresc unghiile si nu si le mai taie vreo luna , nu-l mai iubesti ?



nu as vrea sa ma indragostesc d un barbat neingrijit...primul lucru p care il observ sunt mainile si ochii
mystery83
Postat pe 26 Septembrie 2008 13:31
De la: geo32, la data 2008-09-26 13:23:27hai sa privim titlu' topicului, ca n-as vrea sa se fi chinuit degeaba fata, sa scrie atat. mentinerea unei relatii!
iubesc omu'. nu-i iubesc cariera, hainele sau machiaju'.
am inteles titlul si chestia cu cratita este strict legata de topic!sti...nu sint sigura ca iubirea dureaza la infinit intr-o relatie!e relativa!personal,este numai punctul meu de vedere,cred ca o femeie isteata si foarte ingrijita atrage mai mult un barbat decit cea care miroase mai non stop a ceapa.din pacate este o chestie probata!am stat si eu cindva la cratita,am crescut si copilul si sincera sa fiu ma bucur ca am evoluat din punct de vedere al carierei!
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 26 Septembrie 2008 13:34
si ce am uitat sa spun este faptul ca barbatul meu este atras acum de persoana mea cam cum era si la inceputul relatiei.asta spune tot!perioada cu cratita mi-a adus numai neplaceri.dar cim spuneai tu,lucrurile difera de la un cuplu la altul.
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 26 Septembrie 2008 13:39
De la: LadyLi, la data 2008-09-26 13:31:21
De la: geo32, la data 2008-09-26 13:11:01sa nu-mi spui ca daca barbatului tau ii cresc unghiile si nu si le mai taie vreo luna , nu-l mai iubesti ?



nu as vrea sa ma indragostesc d un barbat neingrijit...primul lucru p care il observ sunt mainile si ochii



draguta, chiar tu ai scris in titlu despre mentinere. se presupune ca deja esti indragostita si relatia evoluata!

Postat pe 26 Septembrie 2008 13:41
De la: geo32, la data 2008-09-26 13:23:27hai sa privim titlu' topicului, ca n-as vrea sa se fi chinuit degeaba fata, sa scrie atat. mentinerea unei relatii!
iubesc omu'. nu-i iubesc cariera, hainele sau machiaju'.


nu ma refeream neaparat la chestii exterioare,de aspect ...iubesti omul da?cum trebuie sa fie omul ca sa-l iubesti?ce calitati trebuie sa aibe?...nu-mi zi ca trebuie sa fie om,mai detaliat
mystery83
Postat pe 26 Septembrie 2008 13:44
De la: ROBERTA_BRUNI, la data 2008-09-26 13:39:15si ce am uitat sa spun este faptul ca barbatul meu este atras acum de persoana mea cam cum era si la inceputul relatiei.asta spune tot!perioada cu cratita mi-a adus numai neplaceri.dar cim spuneai tu,lucrurile difera de la un cuplu la altul.


roberta, exact in perioada asta o iubesc mai mult decat in prima zi, desii sunt neglijat pe toate planurile. gastronomic , sexual , afectiv!
intaietatea o are ciusca mica, pupa-i-as pempersi!!

Postat pe 26 Septembrie 2008 13:49
De la: LadyLi, la data 2008-09-26 13:44:44
De la: geo32, la data 2008-09-26 13:23:27hai sa privim titlu' topicului, ca n-as vrea sa se fi chinuit degeaba fata, sa scrie atat. mentinerea unei relatii!
iubesc omu'. nu-i iubesc cariera, hainele sau machiaju'.


nu ma refeream neaparat la chestii exterioare,de aspect ...iubesti omul da?cum trebuie sa fie omul ca sa-l iubesti?ce calitati trebuie sa aibe?...nu-mi zi ca trebuie sa fie om,mai detaliat
nuuu..ne spui clar sa propunem pareri despre cum trebuie sa facem ca sa pastram un barbat linga noi!
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 26 Septembrie 2008 13:53
De la: geo32, la data 2008-09-26 13:49:07
De la: ROBERTA_BRUNI, la data 2008-09-26 13:39:15si ce am uitat sa spun este faptul ca barbatul meu este atras acum de persoana mea cam cum era si la inceputul relatiei.asta spune tot!perioada cu cratita mi-a adus numai neplaceri.dar cim spuneai tu,lucrurile difera de la un cuplu la altul.


roberta, exact in perioada asta o iubesc mai mult decat in prima zi, desii sunt neglijat pe toate planurile. gastronomic , sexual , afectiv!
intaietatea o are ciusca mica, pupa-i-as pempersi!!
asta e altceva!dar nu cratita...acolo te neglijeaza total,dupa cum bine spui!
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 26 Septembrie 2008 13:54

intaietatea o are ciusca mica, pupa-i-as pempersi!! [/quote]


abia acum am primit raspunsul deci toate pb se rezolva in pat...nu exista riscul ca femeile usoare sa aiba mai mult succes la barbati?
mystery83
Postat pe 26 Septembrie 2008 14:02
depinde de barbat..................unii apreciaza femeia la cratita altii femeia independenta............dar cel mai important..e sa il iubesti sa il respecti.....sa il faci sa se simta barbt............asta va face si el cu tine............

Postat pe 26 Septembrie 2008 14:54
fetelor un barbat apreciaza o femeie frumoasa si ingrijita dar nu poate toata viata sa manince mezeluri s-au semipreparate!o femeie care gateste pentru familia ei zilnic nu este obligatoriu sa miroase a ceapa ca sa inventat apa si gelul de dus!in final va spun ca am o casnicie de lunga durata si totul este ca la inceput!secretul?facem totul impreuna (chiar si baia care alunga mirosul cepei)!fiecare are responsabilitatile lui in casa,fiecare se ocupa de copii si fiecare are o cariera!astfel eu am timp sa fiu si ingrijita,sa am o cariera satifacatoare,sa fiu mama,sotie si nu in ultimul rind bucatareasa sefa!pentru un barbat totul este important!el are nevoie de o femeie care sa le imbine pe toate! si sa stiti ca de cele mai multe ori dragostea trece prin stomac!

Postat pe 26 Septembrie 2008 15:12
De la: Themis2008, la data 2008-09-26 15:12:12fetelor un barbat apreciaza o femeie frumoasa si ingrijita dar nu poate toata viata sa manince mezeluri s-au semipreparate!o femeie care gateste pentru familia ei zilnic nu este obligatoriu sa miroase a ceapa ca sa inventat apa si gelul de dus!in final va spun ca am o casnicie de lunga durata si totul este ca la inceput!secretul?facem totul impreuna (chiar si baia care alunga mirosul cepei)!fiecare are responsabilitatile lui in casa,fiecare se ocupa de copii si fiecare are o cariera!astfel eu am timp sa fiu si ingrijita,sa am o cariera satifacatoare,sa fiu mama,sotie si nu in ultimul rind bucatareasa sefa!pentru un barbat totul este important!el are nevoie de o femeie care sa le imbine pe toate! si sa stiti ca de cele mai multe ori dragostea trece prin stomac!
cum poti imbina un job,unde stai 12-14 ore,cu gatitul?!nu vreau sa te contrazic!depinde si de cel de linga tine...si eu gatesc ,simbata ,duminica..in rest am apelat la mama
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 26 Septembrie 2008 18:33
De la: raluka_eleny, la data 2008-09-26 13:15:37Eu am observat in ultimul timp, ca cu cat femeia este mai afurista, cu atat barbatul o iubeste mai mult, si implicit relatia dureaza.
.


Io-s de acord cu tine ....
iris_4_ever
Postat pe 26 Septembrie 2008 18:42
De la: LadyLi, la data 2008-09-26 14:02:36
intaietatea o are ciusca mica, pupa-i-as pempersi!!



abia acum am primit raspunsul deci toate pb se rezolva in pat...nu exista riscul ca femeile usoare sa aiba mai mult succes la barbati?[/quote]

ai inteles gresit , tusca mica este copilul asa ca pat ...mai subtire pana nu adorme bebelu'
iris_4_ever
Postat pe 26 Septembrie 2008 18:44
De la: LadyLi, la data 2008-09-26 13:44:44
De la: geo32, la data 2008-09-26 13:23:27hai sa privim titlu' topicului, ca n-as vrea sa se fi chinuit degeaba fata, sa scrie atat. mentinerea unei relatii!
iubesc omu'. nu-i iubesc cariera, hainele sau machiaju'.


nu ma refeream neaparat la chestii exterioare,de aspect ...iubesti omul da?cum trebuie sa fie omul ca sa-l iubesti?ce calitati trebuie sa aibe?...nu-mi zi ca trebuie sa fie om,mai detaliat


pai daca tot il iubesti tu nu stii de ce il iubesti ? ce calitati te-a atras la el sau
Esti sigura ca titlul ales este cel corect ?
iris_4_ever
Postat pe 26 Septembrie 2008 18:46
De ce au uraganele nume de femei?
Raspuns:
Pentru ca vin umede si salbatice si pleaca cu casa si masina.
googoodoll
Postat pe 26 Septembrie 2008 18:48
De la: Themis2008, la data 2008-09-26 15:12:12fetelor un barbat apreciaza o femeie frumoasa si ingrijita dar nu poate toata viata sa manince mezeluri s-au semipreparate!o femeie care gateste pentru familia ei zilnic nu este obligatoriu sa miroase a ceapa ca sa inventat apa si gelul de dus!in final va spun ca am o casnicie de lunga durata si totul este ca la inceput!secretul?facem totul impreuna (chiar si baia care alunga mirosul cepei)!fiecare are responsabilitatile lui in casa,fiecare se ocupa de copii si fiecare are o cariera!astfel eu am timp sa fiu si ingrijita,sa am o cariera satifacatoare,sa fiu mama,sotie si nu in ultimul rind bucatareasa sefa!pentru un barbat totul este important!el are nevoie de o femeie care sa le imbine pe toate! si sa stiti ca de cele mai multe ori dragostea trece prin stomac!


vezi ca nu ai raspuns deloc la intrebare
nu zici nimic de modul in care-l faci pe EL fericit si alte tampenii de genul asta

Pai e posibil asa ceva ? sa vii sa spui ca ai o casnicie frumoasa si sa nu faci nimic special pentru EL ?
iris_4_ever
Postat pe 26 Septembrie 2008 18:49
DECI , pe mine ma enerveaza titlul din start ....plus ca autoarea se contrazice singura .....asa ca am taiat-o de aici

themis ....tre sa-ti mai precizez ca a fost o gluma citatul meu ? sper ca nu
iris_4_ever
Postat pe 26 Septembrie 2008 18:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
banii lui.. un defect? 64 De la: oportunity 10 Decembrie 2012 18:31
iubire sau cariera? 33 De la: Adriancicm 3 Decembrie 2009 14:12
cine plateste la intalnire ??? 80 De la: Broscoiu 8 Septembrie 2011 16:24
nu gasesc o explicatie ajutati ma voi 26 De la: polin 28 Noiembrie 2011 20:38
De ce mint barbatii/baietii? 28 De la: printesa_sissy 18 Septembrie 2011 01:04