Setari Cookie-uri

Nu gasesc puterea de a lua o decizie

pai sh el nu s a mai intors aksa de knd a plecat???kred k cel mai bn ar fi sa il uiti /....
CoPiLaSh_DrAgUtZ
Postat pe 3 Februarie 2009 00:05
Nici un motiv de pe lumea asta nu e destul de bun ca sa ierti asa ceva. Sufera si treci mai departe. verdict: DIVORT !
cristinarudi
Postat pe 11 Aprilie 2009 08:35
sunt de parere ca nu este un om normal.insa poate niciodata nu o sa aflii sau nu o sa iti dai seama ce l-a determinat sa faca asta...poate femeia aceea a avut multa putere de convingere,nu stiu ce sa zic...cert este ca nu ar trebui sa il ierti,sau sa ai vreo speranta ca se va schimba...nu cred k meriti o astfel de persoana.daca a facut-o odata,o va face si a doua oara.gandeste-te;)pupici:* si te asteptam sa ne spui ca in sf ai reusit sa treci peste:)
powersinziana
Postat pe 11 Aprilie 2009 23:31
el aku e cu alta.. u nu te gandesti la tine?? u stai sa suferi elaku ce face?? cum poti sa il ierti? da stiu e iubirea la mijloc. dar asa nu se poate/gadestete la tine la fericirea ta si la viitorul tau.cu acest barbat care este plecat de 3 luni ce viitor o sa ai??
deutza_fetitza_trista
Postat pe 12 Aprilie 2009 01:30
Dumnezeu sa-l ierte.....dar tu nu.....poate ca Dumnezeu la trimis la ea, acolo e chemarea lui si a ta e alta.
Dumnezeu sa ne ajute si pe noi ceilalti daca pana si preotii au ajuns sa se poarte asa, inseamna ca suntem niste desfranati si o sa ardem cu totii in IAD........dar vom fi mai fericiti acolo decat in Rai ca aud ca acolo e petrecerea si orgiile....si cum cu totii tindem inspre asta......de ce ne mai ingrijoram ca suntem niste pacatosi. SEE U IN HELL..........deabea astept sa ma intalnesc cu Al Pacino, si stiu ca di Keanu Reeves se va lasa corupt pana la urma pentru ca are "vanity" (daca v-am pierdut vorbesc despre filmul Avocatul Diavolului, daca nu l-ati vazut.......e un MUST)
kerigan_ro
Postat pe 12 Aprilie 2009 06:08
dar daca e preot ce?ce-l costa sa isi ia un asemenea pseudonim? eu consider orice astfel de om,care se zice apartine bisericii,un om ca toti ceilalti.nimic nu il deosebeste de ceilalti,dupa cum chiar ei o dovedesc.eu nu astept niciodata sfaturi din cer sau de la o cladire din pietre.tot ceia ce infaptuiesc,este doar rezultatul ratiunii mele.eu nu pot crede,pentru ca nu am nici chef,nici timp,pentru asa ceva.cu toate acestea,sunt un om normal.astazi,e la moda sa nu ai o anumita credinta.intalnim la multi,ceia ce e destul de ingrijorator.si religia,ca toate celelalte,isi are scopul ei.Draga mea,eu cred ca e foarte bine ca nu l-ai iertat,dar tin sa precizez,ca nu sa fii inselata e cea mai mare umilinta,durere.Fii stapana pe tine si actioneaza exact cum te indeamna cugetul.Aici,e doar un forum,unde fiecare isi posteaza opiniile indiferent de subiect,dar acolo,in interiorul tau,esti doar tu.tu,singura stapana pe viitorul tau! bafta
andreealivia
Postat pe 12 Aprilie 2009 06:56
VIATA , UNEORI E DURA DAR TREBUIE SA GASESTI PUTEREA DE A O LUA DE LA CAPAT. GINDASTE -TE SI LA TINE , PENTRU CA EL CU SIGURANTA NU S-A GINDIT NICIUN PIC. DIVORTEAZA SI MERGI MAI DEPARTE. LUMEA NU S-A TERMINAT AICI. EL NU DIVORTEAZA PENTRU CA NU MAI POATE FI PREOT, DIN CITE STIU EU, ASA CA DIVORTEAZA TU !
dany837
Postat pe 12 Aprilie 2009 07:47
evident, daca e preot e tot om ! nu ai ce sa ierti, si e plina lumea de barbati, poate mai fideli si mai cu bun simt ! de ce sa il ierit daca e preot? evident e o fata si el e stricat pe dinauntru, nu se face asa ceva ! mai e si las ! nu ai ce sa ierti
sab628
Postat pe 12 Aprilie 2009 09:51
De la: fly10, la data 2009-02-02 15:03:34multumesc tuturor pentru sfaturi , mi-am facut curaj si am divortat in decembrie. nu il puteam ierta a fost prea dureros si nu mai putea fi la fel niciodata.



Dumnezeu sa te ajute sa-ti regasesti linistea sufleteasca si fericirea pe care o meriti.
nufar_alb
Postat pe 12 Aprilie 2009 11:38
Ma gandesc ????,oare ce a invatat in cei 5 ani??!!!,lasal cu pacatele lui si fai o planificare la portile
domnului sa isi dea demisia,,,....Apropo-daca il mai iubesti???ce poti sa mai iubesti la acest om im-bracat in preot
kudika003047
Postat pe 12 Aprilie 2009 22:42
De la: MISUELA, la data 2009-02-02 06:45:54
De la: MISUELA, la data 2009-02-02 06:42:42
De la: kihm, la data 2009-02-01 23:37:50sa mai zica vreo femeie ca nu a fost/nu e/nu va fi inselata candva.femeia care crede ca nu va fi inselata vreodata,trebuie sa moara si sa se mai nasca odata.daca un om al bisericii face asa,desi nu cred in aceasta institutie (sincer),de restul ce sa mai zic.nici macar morala de aparenta nu si-a pastrat-o macar...in ce lume traim
au mai fost fete pe forum care scriau "el mi-a zis ca nu o sa ma insele" si credeau.astea sunt vorbe.nici o garantie.poate nu simti,daca esti tu prea....naiva sau e el prea 'bandit',dar dupa parerea mea 99,9% inseala

dupa parerea mea, procentul celor care NU insala este mai mare! .... doar ca despre ei nu se vorbeste.. Crede-ma, sunt si oameni care au respect de sine,numai ca aia nu se vad de "buruieni"....... nu a fost nimeni inca pe vreun forum care sa spuna "ce barbat de treaba sau corect este cutare ..." De ce? Pt ca asa ar fi normal sa fie.(adica sa fie toti corecti, cu respect fata de familia care ei singuri si-au ales-o, trup si suflet )
Si dintre cele care au avut multe.... legaturi..... nu se lauda niciuna cu barbatii care le-au refuzat avansurile pe motiv ca sunt oamnei casatoriti si nu ii intereseaza cele pot ele oferi.......
De aceea se crede ca sunt putini( zic eu) Daca cineva e de alta parere... e invitat sa si-o exprime.


si ca un "revers al medaliei"... sunt cupluri care au trait fericite chiar daca la inceputul relatiei lor unul din parteneri a inselat si apoi a fost iertat........


Ma intreb din ce romane, din ce povesti ai citit toate astea?
Simply_i
Postat pe 13 Aprilie 2009 00:35
Sfaturile se dau cel mai usor.Tu esti singura care trebuie sa decizi ,dupa o analiza riguroasa.Daca lucrurile nu s-au calmat pana in acest moment,pentru a fi cosiderata o aventura,nu mai este nimic de facut.Eu pot spune cu tarie(avand si studii teologice) divorteaza.El a incalcat una din cele zece taine ale biserici ortodoxe.Asa ceva nici Dumnezeu nu iarta.Fericirea unui om se bazeaza pe trei piloni in urmatoarea ordine:Job,Familie,Prieteni.Cum vei explica aceasta aventura copiilor tai ? Nu cred ca poti.Nu trebuie sa te calugaresti pentru un ratat.Stii ca preotii catolici nu au dreptul sa se casatoreasa ? Numai preoti ortodocsi au aceasta binecuvantare.Dupa regulile bisericii catolice,daca ar fi avut o relatie cu o femeie ar fi fost rapopit.La noi,probabil ca i-a dat o parohie mai buna si a fost avansat.S-a folosit de tine de la bun inceput doar pentru a fi hirotonisit.
Nu te uita in urma.Trage linie pentru un nou inceput.Carpe diem!Bucura-te de ziua de azi!.Viata e scurta,nu trebuie sa pierzi nici o clipa in zadar.
kudika007213
Postat pe 13 Aprilie 2009 15:30
in viata daca nu ierti nu o sa reusesti sa depasesti multe dificultati.....poate chiar mai importante decat problema ta de acum....parerea mea este sa ii inviti pe amandoi la o cafea si sa vorbesti cu amandoi, dar separat....sa vezi parerea fiecaruia in parte despre aceasta evaporare a lui.....iar el sa iti dea o explicatie ..........k asa gandindu-te daca sa il ierti sau nu, nu o sa te ajute cu nimik.....u trebuie sa comunici cu ei in special cu el...dar nu uita de ea pt k e posibil ca ea sa iti spuna adevarul pur.....nu te certa cu ei....vorbeste ca un om matur, calm.....dupa aceea ne spui ce ti-au raspuns si atunci vom putea sa iti dam un sfat....bafta
just_me_ank89
Postat pe 28 Aprilie 2009 23:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
relatie cu semn de intrebare 7 De la: geo_refinantat 2 Mai 2011 10:18
unde cunoastem oameni? 24 De la: Dor_a 22 Aprilie 2009 18:58
Nu stiu ce sa ii mai fac...!!! 14 De la: kudika023770 15 Iulie 2009 15:38
cum sa reactionez? 49 De la: Muse__ 7 August 2013 20:25
Primele iubiri...de la 14,15 ani 4 De la: kudika1993 11 Octombrie 2010 20:15